לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-12-2011, 15:46
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
רק בשביל להרחיב את השכלתך.
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "הווו יופי... אני אנצל את ההזדמנות ואחלוק איתכם תמונה של העץ המקסים שלי 3:"

בתור צאצא ליוצאי ליטא שהייתה אז חלק מברית המועצות שהיו שם בגולה גם שמים את העץ הייתי רוצה שתדעי משהו. בזמנו סטלין אסר על השימוש בעץ האשוח מכיוון שהוא היווה סממן דתי. יש משהו בזה כי אכן עץ האשוח בא מחג המולד הנוצרי שלקח את סממני החג מסממנים פאגנים נורדיים. לכן, אפילו שאת מציינת חג אזרחי לכל דבר שהוא תחילת השנה האזרחית, העץ שאת מקשטת הוא סממן דתי נוצרי לכל דבר שהושם לתוך חג אתיאסטי כביכול( ברית המועצות רשמית ככלל המדינות הקומונוסטיות הייתה רשמית אתאיסטית).

היום ראש השנה שלנו הוא ראש השנה היהודי אבל עדיין בנובי גוד מציינים בצורה סימבולית את השנה האזרחית.

אני מניח שבטח את מכירה ד'אד מורוז (המקביל האזרחי לסנטה קלאוס) שמביא מתנות לילדי ברית המועצות הקופאים מקור.

עריכה- לד'אד מורוז גם יש שורשים פאגאניים בתרבות הסלאבית.

נערך לאחרונה ע"י TIMON the mongoose בתאריך 28-12-2011 בשעה 16:13.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-12-2011, 22:02
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
עם כמה שאני מעריכה את הכוונה
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "רק בשביל להרחיב את השכלתך."

למדתי את כל המידע הזה ויותר בגיל 16 מויקיפדיה ומאמא שלי.

לכל מרכיב בדת כלשהי יש בד"כ מקור אחר לחלוטין שנלקח מדתות אחרות או מעמים קדומים יותר. כך שכל הדיון של "האם זה החג שלנו לחגוג או לא" הוא מיותר. הדוגמה כאן היא שעץ חג המולד הנוצרי נלקח בכלל מהנורדים... בדוגמאות אחרות זה סצנת האם והילד שנלקח מהמצרים, סנטה קלאוס שנלקח מדמותו של ניקולס הקדוש וכך הלאה. אף דת או תרבות או מסורת היא לא לגמרי מקורית וזה כל היופי, לראות איך כל תרבות לוקחת את הדברים הבסיסיים ביותר ומכניסה לזה את המאפיינים שלה.

אני חוגגת את זה כי זאת התרבות עליה גדלתי ושאני מאוד אוהבת. כשם שלא עניין אותי בגיל 3 לאיזה דת יותר מתאים לשדך את החג הזה, זה לא יותר מדי מעניין אותי היום.(דתות ומיתולוגיות כן מאוד מעניינות אותי באופן כללי אבל זה כבר סיפור אחר). שיהיה נוצרי ושיהיה קשור בדרך זו או אחרת ללידה של ישו, הוא היה אחלה בנאדם. אני לא חייבת הסברים לאף אחד [=

ישן 26-12-2011, 22:45
צלמית המשתמש של Shai
  Shai Shai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.02
לאלו שבכל זאת..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Scattered mind שמתחילה ב "חומר למחשבה למי שעומד לחגוג את הסילבסטר"

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...%F8#post3573397

לפני שנתיים..

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Shai
דווקא בתור מנהל פורום תאוריות קשר, לא הייתי מצפה ממך שתפיץ שמועות כך.

האמת היא שההיסטוריונים לא יודעים הרבה על סילבסטר. הדיעה הרווחת בקרבם כיום היא שהוא לא היה שונה מכל בישוף רומא אחר של אותה התקופה ביחסו ליהודים, וכידוע, לא כל בישוף של רומא פגע ביהודים. ככל הנראה סילבסטר לא חיבב את אבותינו כפי שכל גורם בכנסיה הקתולית לא העריץ את היהודים, אבל בטח לא רדף, שרף, כלא ושאר מריעין בישין שנפוצים באינטרנט.

אחד מהם הוא זה:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.hofesh.org.il/letters/chagim/silvester.gif]

לא להאמין כמה שטויות ובורות במכתב אחד. הדבר מתחיל בתפקידו של סילבסטר, ממשיך בתיאור המפורט לכאורה של מעשיו ומסתיים באיולת גמורה שנכתבת בבטחון כה רב שלא פלא שרבבות נוהרים אחרי השקר המתגלגל הזה ("הם קראו לזה התנורים המרקדים", נו, באמת).

למעשה, אם לא היה סילבסטר מת ביום האחרון בשנה, ולא היה חי בתקופה "מפורסמת" (תקופת הקיסר קונסטנטינוס, אם אינני טועה), סביר שלא היינו שומעים עליו כלל.

ישן 29-12-2011, 10:48
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
אני מדבר רק על התגובה הצינית כלפי התיאורים על רציחות היהודים.
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "ת'יודע, זה ש"עמי אירופה" עשו..."

בא תקרא את זה, מתוך ספר שכתב יהודי שהיה עד ראייה לגזירות ת"ח ת"ט
פרטים מאוד קשים מי שרוצה שלא יקרא
"קצתם פשטו עורם מעליהם והבשר השליכו לכלבים; וקצתם קצצו ידיהם ורגליהם והשליכום על הדרך, ועברו עליהם בקרונות ודרכום בסוסים; וקצתם פצעו בהם פצעים הרבה שלא יהיו כדי להמית, והשליכום בחוץ שלא ימותו מהרה, ופרפרו בדמיהם עד שיצאה נשמתם; והרבה קברו בחייהם. ושחטו ילדים בחיק אימותם; והרבה ילדים קרעו לקרעים כדגים, ונשים מעוברות בקעו בטנן והוציאו העובר וחבטו בפניהן; וקצתם קרעו בטניהן ושמו חתול חי בתוך הבטן והניחון כך בחיים, ותפרו הבטן, וקצצו בהן ידיהם שלא יוציאו החתול חי מן הבטן, ותלו הילדים בדדי אמותם; וקצם ילדים תחבו בשפוד וצלום אצל האש והביאום אל אימותם שיאכלו מהם; ולעמים לקחו מילדי העברים ועשו גשרים לעבור עליהם. לא הייתה מיתה משונה בעולם שלא עשו בהם, וכל ארבע מיתות בית דין סקילה שרפה הרג וחנק. והרבה לקחו הקדרים בשביה ונשים ובתולות עינו ושכבו עם הנשים לפני האנשים. והבתולות והנשים היפות לקחו לשפחות ולאופות וקצת לנשים ולפלגשים."
נלקח מכאן:http://www.daat.ac.il/encyclopedia/value.asp?id1=1189
עכשיו אתה כל כך בטוח שהפרטים שהובאו בהודעה הראשונה מופרכים?

נערך לאחרונה ע"י תבור - tar 21 בתאריך 29-12-2011 בשעה 11:04.
ישן 27-12-2011, 18:22
צלמית המשתמש של בן אור
  בן אור בן אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.05
שלח הודעה דרך ICQ אל בן אור שלח הודעה דרך MSN אל בן אור Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי student1 שמתחילה ב "השמאלנים והשיטות שלהם... איך..."

יש 2 אופציות שאני יכול לחשוב עליהן
א) זה לא שאי אפשר לחתוך לו, אלוקים ברוב חוכמתו ברא את התולעים מתוך צפיית הנולד על מנת שכשיגיע היום הן יגיירו את סילבסטר

ב) סבתא של סבתא של סבתא של סבתא של סבתא של סבתא של סבתא של סילבסטר הייתה יהודיה לכל דבר והרי ידוע שבן (או בת) של יהודיה הוא יהודי כך היו עשרות דורות של יהודים עם שינאה עצמית אך הם עדיין היו יהודים ולכן גם סילבסטר יהודי

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:46

הדף נוצר ב 0.19 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר