לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-12-2011, 00:17
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.06
את זה לא יראו לכם:מחצית מהנשים בת"א הוטרדו באוטובוסים מעורבים

את הסקר ערכה "היחידה לקידום מעמד האשה בעיריית תל אביב", והוא הוזמן לרגל היום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים.

הסקר שאל נשים עד כמה הן מוטרדות, בגלל היותן נשים, במרחב הציבורי. יותר מ-500 נשים בנות 16 ויותר המתגוררות בתל אביב השתתפו בו.

תוצאות הסקר מדאיגות: 45% אחוז הצהירו כי הוטרדו על-ידי אדם זר במרחב הציבורי.

כשהן נשאלו על אופי ההטרדות, מתברר כי התופעה רחבה עוד יותר: כ-90% הצהירו כי הן חוו שריקות, צפירות, נעיצת מבטים והערות לא נעימות על-ידי גברים זרים במרחב הציבורי.

היכן מתרחשות ההטרדות עצמן? לפי הסקר, הרחוב הוא המקום השכיח ביותר לכך. 45% העידו כי הוטרדו בתחבורה הציבורית. תזכורת: משתתפות הסקר הן תל-אביביות, שם לא פועלים קווי מהדרין.

http://www.kikarhashabat.co.il/רוב-...ודות-הוטרד.html

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-12-2011, 20:04
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
לא זה לא נכון....או לכל הפחות בלתי מדויק עד מאוד
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "למה ציניות? זה לא נכון? הרי..."

לפרויד מגיע הרבה מאוד כבוד ויקר כמי שפרץ דרך בתחום הפסיכולוגיה. הוא הקנה שפה ופרספקטיבות שמשמשות אותנו עד היום והיה הטריגר לכמה קפיצות נחשוניות בתחום. יחד עם זאת, התיאוריות שלו בעיתיות מאוד, ולו משום שהן בלתי ניתנות להוכחה (פופר השתמש בפסיכואנליזה של פרויד כדוגמא לתיאוריה לא מדעית משום שהיא איננה ניתנת להפרכה). מעבר לכך, מקובל היום שפרויד טעה בהרבה מישורים-גם משום שהבנת המוח בזמנו הייתה מועטת ביותר בהשוואה להיום (פרויד התבסס למשל על כך שנוירונים מסוגלים רק לאקטב נוירונים אחרים. כיום אנחנו יודעים, כמובן, שהם יכולים באותה מידה להשתיק נוירונים אחרים) ומשום שהוא הושפע ממצבים פסיכולוגיים שהיו ייחודיים לתקופה ולמקום שבו חי.
בכל מקרה, גם אם מקבלים את רעיון מבנה האישיות של פרויד, צריך לשים לב היטב למה הכוונה. האיד הוא מושג שמייצג את היצרים המולדים של בני האדם. האגו (המחשבה, המודעות העצמית וכו') מתפתח בשנות הילדות הראשונות כאמצעי להביא לכך שסיפוקים יושגו בדרך מקובלת או יידחו. אצל רוב מוחלט של בני האדם מתפתח אגו מספיק חזק על מנת לשלוט באיד (לכל היותר מתפתחת חרדה כאשר האגו חושש שלא יוכל לעמוד בפני האיד-ולזה פרויד קרה נוירוזה). מצב שבו האגו לא קיים בצורה מספקת כדי לשלוט באיד הוא מצב פתולוגי ונדיר לפי פרויד.
כשאני מדבר על התאפקות מלאנוס אני כמובן מדבר על הרמה המודעת, ואני לא חושב שרובנו מסתובבים וחושבים "וואו, איזה שווה, בא לי לאנוס אותה..טוב בעצם לא אעשה זאת". רובנו חושבים "וואו איזו שווה, בא לי לפמפם אותה, צריך לחשוב איך להתחיל איתה". ברמה הלא מודעת, האיד לא מבקש לאנוס, האיד הוא פשוט יצר המין שמחפש פורקן.
ואגב, אני עצמי כן מוצא במבנה המוח הקבלה מעניינת בין איזורים מסויימים ובין תפקודי איד, אגו וסופר אגו, אבל זה כבר נושא אחר.
על כל פנים, מי שבא להגן על עמדת הדתיים דרך פרויד (לא אתה בהכרח...) צריך לזכור שקבלה ללא הוכחה של טענה זו של פרויד דורשת, לוגית ,קבלה של שאר הטענות אליהן הגיע באותה דרך, ובראש ובראשונה התפיסה של אלוהים כהמצאה אנושית...
ישן 28-12-2011, 06:50
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הנקבות לא יודעות להתנגד כי הזכר לא מנסה בכח...."

"צורה חמורה יותר של מילת נשים נהוגה בקרב בני הפיטה פיטה (מקהילות ההתושבים המקוריים של אוסטרליה) ובני הקוניבו החיים על נהר אוקיאלי בפרו. אצל הפיטה-פיטה קורע גבר זקן את חיץ הנקבים המפריד בין פתח הנרתיק לבין פי הטבעת של הנערה, בהגיעה לגיל בגרות מינית. לאחר מכן אונסים אותה כמה גברים צעירים בזה אחר זה".

או זכות הלילה הראשון שהיתה נפוצה במקומות רבים

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%96...%A9%D7%95%D7%9F

או אונס מתקן

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90...%AA%D7%A7%D7%9F

נערך לאחרונה ע"י shruki בתאריך 28-12-2011 בשעה 07:04.
ישן 28-12-2011, 08:40
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב ""צורה חמורה יותר של מילת נשים..."

ראיתי את הנתונים בויקיפדיה על "אונס מתקן" בדרום-אפריקה וחשבתי לעצמי פעם נוספת מה רב מזלם וכמה מאושרים הם השחורים בדרום אפריקה שהסירו מעליהם את עולם המדכא של הכובשים הלבנים ויצרו חברה מתקדמת ומשגשגת בזכות עצמם...

אגב, כאן יש ביקורת על הטענות בדבר הסוג של "מילת נשים" שתואר בויקיפדיה באוסטרליה:
www.adelaide.edu.au/apsa/docs_papers/Others/Pringle.pdf

בעריכה:
משהו משעשע מהערך בויקיפדיה. יש שם מפה של תפוצת מילת נשים באפריקה, שמתחתיה הערה ארוכה למדי:
ההיקף המשוער של תופעת מילת הנשים באפריקה. השטחים הכהים יותר הם אזורים שבהם משערים כי שיעור מילת הנשים גבוה יותר. המפה לא מתיימרת להיות עדכנית או מדויקת.
נפלא. בשלב הבא ישימו הערה כזו ליד גרף של נתוני הכנסה בישראל, תוחלת חיים בעולם, וטמפרטורות ממוצעות באוגוסט: "הגרף אינו מתיימר להיות עדכני או מדויק"...

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י פסטן בתאריך 28-12-2011 בשעה 08:45.
ישן 27-12-2011, 01:19
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
מה הקשר ואיך שלילה אחת פוטרת שלילה אחרת?
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "מהכמות ומהחומרה שהיה משמע מהכותרות בתקשורת"

על הטרדות מיניות ומעשי אונס במגזר הכללי (יענו, החילוני) התיקשורת כותבת כל הזמן. אתה כנראה לא קורא....ההתקוממות כאן היא משום שבניגוד למגזר החרדי הטרדות נשים במגזר החילוני הן נגד הנורמה ואין איש ציבור שפוי שיצדיק אותן. במגזר החרדי לעומת זאת, עושה רושם שמדובר בנורמה וכזו שיש מאחוריה אידיאולוגיה. אומרים שמדובר במיעוט, אבל מסתבר שהוא מיעוט מספיק גדול ומשפיע. מסתבר גם שבמידה כזו או אחרת יש לו גם גיבוי של רבנים (רק היום פורסם משהו על האדמו"ר של תולדות אהרון). אני מאמין שחלק גדול מהחרדים ובוודאי מהדתיים הלא-חרדים חושבים שמדובר בהגזמה מצד אותם חרדים. ועדיין, משום מה אני רואה שאתם (כי אני מכליל אותך בזה) עושה את כל המאמצים להמעיט בערך התופעה וכך בעקיפין לתמוך בה. הכל בשם איזו נטיה מייד להגן על מי שמזוהה כמגזר "שלך" או מקורב אליך.
ישן 27-12-2011, 15:28
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
קשה לי עם היתממות
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "מה זה "ירכתי"?"

נשים לא בוחרות לשבת מאחורה, וגם אם כן, למה יש כאלה שזוכות לספוג את הליחה של עבדקן
שהחליט לירוק עליהן? אין באמת בחירה, ורואים את זה בשבועות האחרונים, כשחרדים קיצוניים
חוסמים אוטובוסים מעורבים, כשהם מתפרעים כשמורידים שלטים על הדרת נשים מרחוב, שהוא
מרחב ציבורי. משום מה, לא ראיתי נשים חרדיות מפגינות יחד על האספסוף הגברי הזה.

ותגיד לי, למה שנשים יראו את הגברים שיושבים מקדימה? הן לא עלולות להתגרות ולחשוב מחשבות
זימה? האמת, אני יכול להבין אישה שרואה מולה את אחורי גבר חרדי, לבוש כולו שחור - זה מחרמן.

לגבי ירכתיי - ירכתיים. אחורי הספינה, אחורי האוטובוס, מה שתבחר.

ישן 27-12-2011, 06:49
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "את זה לא יראו לכם:מחצית מהנשים בת"א הוטרדו באוטובוסים מעורבים"

תשמע... גם אני יוכל לעשות סקר בקרב אשתי והכלב האם אי פעם הטרידו אותם בתחבורה הציבורית, ומכיוון שיש לאנשים באוטובוס נטייה לדרוך על הכלב, 45% מהנסקרים יעידו שכן... הסקר שלך מזכיר לי את המחקרים של חברות הסיגריות משנות החמשים שקבעו שמעשנים הם אנשים בריאים יותר, פופולאריים יותר ונהנים יותר מהחיים. כשמוכר הטריפה עושה סקר על הפופולאריות של בשר חזיר, אין שום טעם להתייחס אליו או אל הסקר שלו ברצינות.

ולגבי עניין הגברים שנמנעים מלאנוס - לא יודע באיזו חברה אתה חי שגידלו אותך לא לשלוט ביצרים שלך... רוב הגברים החילוניים שולטים בעצמם...

ישן 27-12-2011, 11:06
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "האמת שנשמע לי מאוד הגיוני-..."

אז?
ציטוט:
שריקות, מבטים

כל הזיין בלהיות אשה..
צריך להפריד בין הטרדה מינית, לבין שטויות.
ציטוט:
סחיטה באיומים, כאשר המעשה שהאדם נדרש לעשותו הוא בעל אופי מיני.
מעשים מגונים, כלומר מעשים לשם גירוי, סיפוק או ביזוי מיני שהמוטרד אינו מסכים להם.
הצעות חוזרות בעלות אופי מיני, המופנות לאדם אשר הראה למטריד כי אינו מעוניין בהן (כאשר ההצעות הן תוך כדי ניצול של יחסי מרות, תלות, חינוך או טיפול - המוטרד אינו צריך להראות שאינו מעוניין בהן).
התייחסויות חוזרות המופנות לאדם, המתמקדות במיניותו, כאשר אותו אדם הראה למטריד כי אינו מעוניין בהן (כאשר ההתייחסויות המיניות הן תוך כדי ניצול של יחסי מרות, תלות, חינוך או טיפול - המוטרד אינו צריך להראות שאינו מעוניין בהן).
התייחסות מבזה או משפילה המופנית לאדם ביחס למינו או למיניותו, לרבות נטייתו המינית.

כל השאר, דמגוגיה בגרוש.

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 27-12-2011 בשעה 11:10.
ישן 27-12-2011, 12:02
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

אולי לא הגיוני
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אז מה דעתך שיהודים שגרים..."

אבל הכי מציאותי, וזה כבר הגיוני.
בדרך שלך לא פתרו, לא נפתר ולא תפתור בעיות של אונס והטרדה.
לגבי הילדה, כבר אמרתי ואמרו טובים ממני, שזה מקרה אחד לא שכייח, שקרה, וזה באמת לא צודק לפגוע באשה, בין אם היא בת 8 או 50, שניהם נפגעות.
תפסת טרמת על בעיה בכלל לא שכיחה, בעוד הבעיות השכיחות, אונס, הטרדות עומדות על הפרק, ואותם אף אחד לא מצליח לפתור.
ובנוגע לאנטישמים, טענה לא דומה לנידון בכלל, כשנגיע ל50% אנטישמיות שזה יהיה גובל בפיקוח נפש, דומיא לתקופת הנאצים, אז נתחיל לדון, עד אז הנח להם לישראל.

נערך לאחרונה ע"י kkr3 בתאריך 27-12-2011 בשעה 12:05.
ישן 27-12-2011, 12:51
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

מוטי אלון?
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "א' - מקרה היריקה איננו מקרה..."

תבדוק למי הוא משתייך...
ב. אתה נוטה להביא נתונים בלי ראיות:
ציטוט:

אבל הנה לך עוד עובדה מעניינת... גם בטאליבניות המכוסות מכפראש ועד רגלאצבע אנשים מביטים ולכן גם הן מוטרדות מינית (ואפילו יותר כיוון שהנטייה לבהות בהן גבוהה מהנטייה לבהות בסתם אישה.... הנה, השתמשתי בשקרים הנוחים לך כדי להפריך את טענתך

ציטוט:
מקרה היריקה איננו מקרה יחיד. יש לא מעט אנשים שספגו יריקות - ודברים חמורים בהרבה, כמו זריקת בקבוקי זכוכית - מחבריך עוכרי השם וחסידי הרב. כל מי שניסה לעבור פעם במאה שערים עם בחורה הלבושה בצניעות - אך לא בצניעות מספקת לטעם השבאב המקומי - יודע על מה אני מדבר.
ג. גם לו יצוייר שהיו מקרים(שאני לא שולל אותם, שהרי לכל חברה נורמאלית ישנם חסרונות, השאלה באיזה מינון), הם אינם ברי השוואה בכלל למקרי האונס וההטרדות שנעשו במגזרים אחרים, ומכאן ועד לטעון שבמגזר בעל הכי פחות נתונים מדאיגים, ישנה פגיעה בנשים הדרך עוד רחוקה.
עוד נתון מדאיג, לא התוצאה אלא המחשבה היא המדאיגה בקרב הגברים:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3117756,00.html

נערך לאחרונה ע"י kkr3 בתאריך 27-12-2011 בשעה 12:56.
ישן 27-12-2011, 14:39
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אני לא כל כך בטוח. זה אולי..."

כמו שמוסלמי יתנכל ליהודי רק משום היותו יהודי - מה זה בדיוק אומר, חוץ מהעובדה שאחד נמצא בקבוצת סיכון והשני צריך לחטוף בראש?

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 28-12-2011, 07:10
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "זה אומר שאף אחד לא יגיד שבגלל..."

ומצד שני, התגובות לכך למקרה יהיו חריפות הרבה יותר, לעומת הנסיון למצוא צידוק להפרדה בין נשים וגברים שמתרחש כאן.*

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 27-12-2011, 16:34
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
עשה לי טובה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "את זה לא יראו לכם:מחצית מהנשים בת"א הוטרדו באוטובוסים מעורבים"

אני מודע לעליהום התקשורתי על הציבור החרדי אף שאינני נמנה עליו.
עם זאת תירוצים כגון אלו מספקים חומר בערה מצויין לתקשורת ובצדק!
תגיד לי - מה הקשר?
לפי ההלכה לגבר מותר לשבת ליד אישה באוטובוס (אסור לו לגעת בה אך לשבת מותר).
אם רוצים קווי מהדרין - יתכבדו נא הגברים וישבו מאחור, אם אישה רוצה לשבת מאחור ויש מישהו שרוצה להקפיד יותר - שיקפיד על עצמו לא עליה ויעמוד. מה קרה? איפה "דרך ארץ קדמה לתורה"?
כל התירוצים העלובים האלה הם לא רק בושה לציבור החרדי (השפוי לא הטמבלים הביריונים שיורקים על בנות ברחוב) אך מעבר לזה ויותר גרוע זה ממש חילול השם!

אתה רוצה להקפיד?
עמוד במקום לשבת!
רוצה להקפיד עוד?
קח מונית שירות!
עוד?
קח מונית ספיישל או סע באוטו?
יקר?
לך ברגל או סע על אופניים ותשאיר את האוטובוסים לבנות ותהיה מהדרין שופרא דשופרא!
אבל אל תגיע לחילול השם!

ישן 28-12-2011, 01:46
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
כלומר לדעתך
בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "ידידי היקר חילול ה' מושג קדוש מידי בשביל שאתה תגדיר אותו"

לדעת הציבור הדתי - לירוק על אישה ברחוב, או קבל תיקון קל - על ילדה בת 7 זה לא חילול השם?
לפעול באלימות נגד אישה כדי שזו תעבור לשבת במקום אחר באוטובוס זה לא חילול השם?
את הבבלט על אפליית התקשורת את הציבור החרדי אתה יכול אולי למכור לחילונים (וגם זה לא בטוח) - לא שאני לא מסכים שזה נכון אלא שזה פשוט לא קשור לנושא, מה שאני לא מבין הוא - הקב"ה חנן אותך בטיפת שכל בקוקדך - אם אינך מסוגל להשתמש בו ולהבין שלירוק על ילדה ברחוב זה חילול השם כאשר זה נעשה ע"י אנשים שלפי לבושם מצפים מהם להרבה יותר דרך ארץ מכל חילוני, אני מרים ידים.

השתיקה הרועמת של חלק הציבור החרדי על מעשים כאלה מעוררת חלחלה (שלא לדבר על ההצדקה של חלק ממנו).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:08

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר