לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-12-2011, 13:41
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
75 % יהודים. האם צריך עוד הוכחה שאי אפשר לוותר על אף יהודי בארצנו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי 844 שמתחילה ב "ישראל 2012: 7.836 מיליון תושבים."

אחרת נהפוך למיעוט מהר מאוד עם כל המשתמע מכך. בעצם גם כשהמפלס של היהודים יירד מתחת ל70% אחוז כבר יהיה מאוד מסוכן ליהודים בארצנו, כי בין ה30% האחרים ישנם גורמים שמחשיבים את היהודים לאויב. כבר עכשיו ישנם מרחבים עצומים בצפון ובדרום שבהם הכניסה ליהודים מסוכנת עד בלתי אפשרית, ועוד יותר לשלטון החוק.

התגרות הקטנוניות ששונאי ציון מלבים בתוכנו הם הסכנה האמיתית לארץ ישראל היהודית.

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 29-12-2011 בשעה 13:46.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-12-2011, 14:50
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
ההתכוונת כנראה למיליון יהודים שעלו מרוסיה
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "מעניין איך הפילוח היה נראה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'נדלר בינג
מעניין איך הפילוח היה נראה אילו לא היו עולים לישראל יותר ממיליון רוסים.

העולים הם יהודים ולא רוסים. לרוסים יש ארץ הכי גדולה בעולם, ואין להם מה לבוא להידחף לארץ מזערית, שעוד רבים עליה.

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 29-12-2011 בשעה 14:52.
ישן 29-12-2011, 19:58
  משתמש זכר בנג'ו בנג'ו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "אני שמח שבמשפחתי ידעו לשמור..."

טימון, אתה גם רוצה שהמדינה שלך תמשיך להיות מדינת העם היהודי בד בבד שתשמור על תרבותה המודרנית והציונית, צריך להיות גם חכם ולא רק צודק. אני לא אומר שתעלה אנשים שאין להם שום קשר ליהדות אבל אתה צריך לדעת גם להתפשר, גם בגיורים האורתודוקסים וברבנות אתה יכול להוריד את החרדים שהפכו אותה לגוף מאוד מאוד מאוס ולמנות אנשי הציונות הדתית.

בעולם אוטופי, בתור אתאיסט הייתי אומר שאתה טועה וזהבה גלאון נאורה, מכיוון שזה לא עולם כזה ויהודים יכולים להשחט פה אז אני חושב שחייבים לשמור על המדינה כמדינה יהודית וציונית ולא להפריד את הדת מהמדינה(בניגוד לדעתי בעבר), שמירה על מדינה כזאת שתהיה גם יהודית מבחינת תרבותית וגם אתנית מצריכה גם התגמשות.

נ.ב
אתה יודע למה ההלכה קובעת שיהודי הוא מי שאימו יהודיה?
ישן 29-12-2011, 16:32
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "סבבה. אז תחשוב על זה ככה: כמה..."

משחק הניחושים רחוק מלעבוד בסיטואציות כאלה ולכן אני אענה בתשובה שאולי תשמע לא טוב אבל היא אמיתית-

לא באמת איכפת לי.

יכול להיות שהרוב היו נשארים, שיבושם להם, הם בני חורין מאז 1990 והם זכאים לקבל החלטות בעצמם, באותה מידה יכול להיות שהרוב היו מדרבנים את בני משפחתם להתגייר וכך היה צומח לנו דור שני בעל זיקה למדינת ישראל כמדינת העם היהודי ולא למדינת ישראל שמשלמת ביטוח לאומי.

זה אמור להיות רף הדרישות וכולם צריכים לעמוד בו, זה כמו שאנשים יתמרמרו על זה שעולים חדשים נדרשים לשרת בצבא, לשלם מסים או לא לגנוב כי זה החוק.

אני יודע שאת תמצאי את ההשוואה שלי מזעזעת ואין לך מושג על מה אני מזדעק פה וזאת בדיוק הבעיה, שאת מצהירה על עצמך שאין לך כל זיקה לדת וללאום, בשבילך זה בקטנה, בשבילי זה אסון.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 29-12-2011, 17:26
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "משחק הניחושים רחוק מלעבוד..."

אני לא מוצאת את ההשוואה שלך מזעזעת. אני פשוט מוצאת אותה לא נכונה. נכון לעכשיו החוק מאפשר לבני משפחה של יהודים לעלות ביחד איתם (בניגוד לחוק קיים שאוסר על גניבה). לא הייתה לי התנגדות אם החוק היה מאפשר עליה של לא-יהודי רק עם קרוב המשפחה היהודי שלו, או עליה של משפחה בה יש רוב יהודי ומיעוט לא יהודי. אבל מאחר ולא לך ולא לי יש סטטיסטיקות מדויקות, אני נאלצת להסתמך על הניחוש שלי, שאם החוק היה מתיר אך ורק ליהודים לעלות, אחוז היהודים במדינת ישראל היה נמוך יותר מהמספר עליו הוא עומד כיום. ובדיוק מהסיבה הזאת אני חושבת שיש בעיה ממשית בהצעה שלך לשינוי החוק הזה. כדי שזאת תישאר מדינה יהודית, אנחנו צריכים רוב ניכר קודם כל בהגדרה היבשה.
כשלא-יהודים עולים לכאן וחיים באוכלוסיה יהודית, הם אולי לא נחשבים יהודים בדור שלהם, אבל עם הזמן הילדים שיוולדו להם "יתבוללו" באוכלוסיה היהודית ויהפכו לכאלה (הן מבחינת הגדרה סטטיסטית, והן מבחינת הגדרה של זיקה ליהדות).
זה שאני לא רואה את עצמי כיהודיה על פי דת (על פי לאום דווקא כן, זה פשוט לא עומד בראש סדר ההגדרות העצמיות שלי) או שאני לא בהכרח מסכימה איתך, לא אומר שאני לא מסוגלת להבין אותך. אז אל תעשה ממני איזו ______ (השלם תיאור מגוחך בחסר [= ).

ישן 29-12-2011, 17:39
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "אני לא מוצאת את ההשוואה שלך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Seo
נכון לעכשיו החוק מאפשר לבני משפחה של יהודים לעלות ביחד איתם

ועל כך אני מלין.
ציטוט:
אבל מאחר ולא לך ולא לי יש סטטיסטיקות מדויקות, אני נאלצת להסתמך על הניחוש שלי,

אין לנו סטטיסטיקה כי אי אפשר להעריך קלף פרוע כזה, להסתמך על ניחושים זה נחמד, אבל זה בטח לא רלוונטי.
ציטוט:
אחוז היהודים במדינת ישראל היה נמוך יותר מהמספר עליו הוא עומד כיום.

הכמות- כן, אבל האחוז? איך הגעת למסקנה הזאת?
אם רוב המשפחות המעורבות היו בוחרות לא לעלות- אז כן, היו פחות יהודים בארץ (כמותית) אבל היו גם פחות לא יהודים בארץ, אלה העובדות- אחוזים? זה כבר תלוי בכמויות הלא יהודים במשפחות המעורבות, אחוזי יילודה ועוד המון גורמים ומשתנים, ככה שבטוח אי אפשר להגיד שהיו פחות יהודים בארץ.
ציטוט:
ובדיוק מהסיבה הזאת אני חושבת שיש בעיה ממשית בהצעה שלך לשינוי החוק הזה. כדי שזאת תישאר מדינה יהודית, אנחנו צריכים רוב ניכר קודם כל בהגדרה היבשה.

אני לא מסכים, כאמור- החוק מאפשר למעשה החדרת לא יהודים לאוכלוסיה בכמויות גדולות, לרוב יותר מכמויות היהודים.

מס' היהודים עולה אבל מס' הגויים עולה במספרים גבוהים יותר, כך שמבחינת אחוזים כמות היהודים יורדת.
זאת מתמטיקה כ"כ פשוטה שאפילו אני מבין אותה.
ציטוט:
כשלא-יהודים עולים לכאן וחיים באוכלוסיה יהודית, הם אולי לא נחשבים יהודים בדור שלהם, אבל עם הזמן הילדים שיוולדו להם "יתבוללו" באוכלוסיה היהודית ויהפכו לכאלה (הן מבחינת הגדרה סטטיסטית, והן מבחינת הגדרה של זיקה ליהדות).

לא נכון, אם האמא לא יהודיה הילד/ה לא יהודי/ה ולכן הדורות הבאים בהכרח יהיו לא יהודים.
ואז לא רק שאין ספיגה באוכלוסיה היהודית, להיפך, יש יותר סיכוי של התבוללות היהודים בגויים- בדיוק כמו מה שקורה בגולה.

אני אפילו לא מדבר על התבוללות תרבותית.
ציטוט:
זה שאני לא רואה את עצמי כיהודיה על פי דת (על פי לאום דווקא כן, זה פשוט לא עומד בראש סדר ההגדרות העצמיות שלי) או שאני לא בהכרח מסכימה איתך, לא אומר שאני לא מסוגלת להבין אותך. אז אל תעשה ממני איזו ______ (השלם תיאור מגוחך בחסר [= ).

אני לא עושה ממך כלום, אני בכלל לא מכיר אותך.
כשאני מדבר אתך על הנושא הזה, לצורך העניין את נציגת הצד השני.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 29-12-2011, 19:17
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=Seo] נכון לעכשיו החוק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
אין לנו סטטיסטיקה כי אי אפשר להעריך קלף פרוע כזה, להסתמך על ניחושים זה נחמד, אבל זה בטח לא רלוונטי.
זה רלוונטי כי זאת הדעה שלי בהיעדר הוכחות שיסתרו אותה, אם הדעה שלי לא רלוונטית בעיניך אין לנו בכלל סיבה לנהל דיון.
ציטוט:
הכמות- כן, אבל האחוז? איך הגעת למסקנה הזאת?
אם רוב המשפחות המעורבות היו בוחרות לא לעלות- אז כן, היו פחות יהודים בארץ (כמותית) אבל היו גם פחות לא יהודים בארץ, אלה העובדות.
מס' היהודים עולה אבל מס' הגויים עולה במספרים גבוהים יותר, כך שמבחינת אחוזים כמות היהודים יורדת.
סבבה, אז למה אתה מנהל דיון באוויר? אם זה עובדות, תראה לי בבקשה הוכחה סטטיסטית לכך שמס' הגויים עולה במספרים גבוהים יותר, ושזה כתוצאה מהעלייה מבריה"מ (בכל התקופות, ולא רק משנות התשעים). מנתונים דומים של הלשכה משנים קודמות (2008), המאזן לא ממש השתנה. אתה קובע הרבה עובדות, ואז כשצריך לגבות אותן, אתה אומר שאי אפשר למצוא לזה הוכחה סטטיסטית. אז מה הופך את הניחושים שלך יותר טובים משלי?
מה שאתה מדבר עליו יכול להתקיים רק במצב שכמות הגויים שהעלייה הזאת הביאה איתה, גדולה יותר מכמות היהודים.
בנתיים, הדעה שלי, שמבוססת על מה שאני רואה לנגד עיני ב"רחוב" זה שבעליות הללו היה רוב יהודי (או לכל הפחות, נשאר רוב יהודי), ואם היה רוב יהודי, שלא היה עולה לארץ בגלל החוק שאתה ממליץ עליו, אז כן היה יכול להיווצר מצב שאחוז היהודים בארץ היה קטן יותר. סיכוי די טוב שהוא עדין היה רוב, אבל אני בספק שהוא היה עומד על 75 אחוז.
אתה שוכח שחלק גדול מהמשפחות הלא יהודיות שהיגרו לכאן מתוקף חוק השבות היגרו באותה צורה אח"כ לקנדה או לארה"ב כשהן הבינו שהחיים כאן לא קלים, ולא היה להן את הגורם הציוני שבגללו ירצו להישאר. ואתה גם שוכח שרבים מהגויים שעולים לכאן, מתגיירים.
ציטוט:
לא נכון, אם האמא לא יהודיה הילד/ה לא יהודי/ה ולכן הדורות הבאים בהכרח יהיו לא יהודים.
ואז לא רק שאין ספיגה באוכלוסיה היהודית, להיפך, יש יותר סיכוי של התבוללות היהודים בגויים- בדיוק כמו מה שקורה בגולה.
ושוב, אתה מתעלם מגיור ומגיור סוציולוגי. מספיק שתסתכל בכמויות הגויים שהופכים ליהודים בגיור כדי לראות שמסתבר שזה לא כ"כ "בהכרח" שהדורות הבאים יהיו לא יהודים, זה אפילו כמעט ההיפך. אתה לא יכול להשוות לגולה, בגולה היה מיעוט יהודי שהתערבב ברוב של גויים. פה יש רוב יהודי. הרוב לא יכול להתבולל במיעוט, במקרה הטוב הוא מאמץ כמה מנהגים אזרחיים ולומד כמה קללות ברוסית. אז מישהו יתחתן עם לא יהודיה, והילדים שלהם יוולדו לא יהודים. רוב הסיכויים שאותם ילדים במוקדם או במאוחר יתגיירו. החלק הגוי של עולי בריה"מ הוא ברובו חסר דת, אין לו דת אחרת שעליו לנסות לשמר, אז להתגייר זאת לא כזאת בעיה, במיוחד אם זה בדרך קלה ונוחה כמו שמאפשר הצבא.
ציטוט:
אני לא עושה ממך כלום, אני בכלל לא מכיר אותך.
כשאני מדבר אתך על הנושא הזה, לצורך העניין את נציגת הצד השני.
התייחסתי לזה שדיברת בשמי והנחת הנחות שגויות עלי. הטעות שלך לדעתי היא שאתה מלכתחילה רואה "צד שני". וזה אגב מה שמזעזע אותי, לא ההשוואה שלך מהתגובה הקודמת, אלא העובדה שאתה בכזאת קלות מוכן לוותר על חלק גדול מהעם היהודי, רק כדי שחס וחלילה לא יזהמו לך את העם כמו שאתה חושב שהוא צריך להיות.
אין זאת אשמתם של עולי בריה"מ שהם בילו את שנות הגלות שלהם במדינה חסרת דת שאילצה אותם לזנוח את המנהגים והמסורת שלהם. אם הם רוצים, מגיע להם לחיות במדינה הזאת כמו שלך מגיע. בדיוק כמו שלפי התורה הנאצית, הגיע להם למות באותה מידה. (אני לא מנסה לעשות לך "רגשי", אבל זאת הסיבה שחוק השבות נחקק כמו שהוא נחקק במקור).

ישן 29-12-2011, 20:09
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2] אין לנו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Seo
זה רלוונטי כי זאת הדעה שלי בהיעדר הוכחות שיסתרו אותה, אם הדעה שלי לא רלוונטית בעיניך אין לנו בכלל סיבה לנהל דיון.

הדיעה שלך בנושא המאוד ספציפי הזה (כמה יהודים היו נשארים ברוסיה) לא רלוונטית בדיוק מאותה סיבה שהדיעה שלי או כל בנאדם אחר לא רלוונטית- כי זה ניחוש פרוע לחלוטין ואין שום דרך לודא אפילו את קצה הקצה שלוץ
ציטוט:
סבבה, אז למה אתה מנהל דיון באוויר? אם זה עובדות, תראה לי בבקשה הוכחה סטטיסטית לכך שמס' הגויים עולה במספרים גבוהים יותר, ושזה כתוצאה מהעלייה מבריה"מ (בכל התקופות, ולא רק משנות התשעים).

אבל לפני שנות ה90 לא הייתה הבעיה הזאת.

לא ברור לי איזה עובדות את מחפשת- הרי את בעצמך מודעת לכך שבכל משפחה "מעורבת" שעולה לארץ יש לכל הפחות גוי אחד (מעצם היותה מעורבת) אז הרי שגם כמות הגויים עולה.
ציטוט:
מנתונים דומים של הלשכה משנים קודמות (2008), המאזן לא ממש השתנה.

הסטטיסטיקה היא שקרנית ידועה, סיבה אחת בלבד שקופצת לי לראש היא שיעורי ילודה.
ציטוט:
אז מה הופך את הניחושים שלך יותר טובים משלי?

אני לא מנחש, אני חושב שגיביתי את זה בצורה די ברורה.
ציטוט:
מה שאתה מדבר עליו יכול להתקיים רק במצב שכמות הגויים שהעלייה הזאת הביאה איתה, גדולה יותר מכמות היהודים.

לא נכון, לא אמרתי שיש יותר גויים מיהודים, רק אמרתי שכמות הגויים גדלה וכך החלק היחסי של היהודים באוכלוסייה יורד (או אם הנתונים שציטטת מהלשכה הכמות נשארת זהה- משמע שהיהודים היו יכולים להוות נתח גדול יותר באוכלוסייה אם פחות גויים היו באים).
ציטוט:
בנתיים, הדעה שלי, שמבוססת על מה שאני רואה לנגד עיני ב"רחוב" זה שבעליות הללו היה רוב יהודי (או לכל הפחות, נשאר רוב יהודי),

אל תתבלבלי, אני לא אומר שרוב העלייה הרוסית מורכבת מגויים, אין לי באמת נתונים מהסיבה הפשוטה שלאף אחד, כולל הלשכה, מרשם האוכלוסין ומשרד העלייה אין אותם ולצערינו מראה עיניים של אינדיווידואל יכול להיות מטעה מאוד בלשון המעטה.

גם אני רואה כמויות של עצי אשוח סנטה קלאוסים וישוים קטנים שנראה שרק גודלת משנה לשנה, זה לא אומר הרבה.
ציטוט:
ואם היה רוב יהודי, שלא היה עולה לארץ בגלל החוק שאתה ממליץ עליו, אז כן היה יכול להיווצר מצב שאחוז היהודים בארץ היה קטן יותר.

כמות כן, אחוז לאו דווקא.
אני אגב, בניגוד אלייך, חושב שהרוב הכמעט מוחלט היה בוחר להתגייר ולעלות לישראל.
ציטוט:
אתה שוכח שחלק גדול מהמשפחות הלא יהודיות שהיגרו לכאן מתוקף חוק השבות היגרו באותה צורה אח"כ לקנדה או לארה"ב כשהן הבינו שהחיים כאן לא קלים, ולא היה להן את הגורם הציוני שבגללו ירצו להישאר.

1. מה זה חלק גדול? אני לא מכיר תופעה נרחבת כזאת.

2. זה לא גורם לי להרגיש חמים ונעים בפנים- שאנשים באים עושקים סלי קליטה וביטוח לאומי ואז מתקוועדים לאן שבא להם.
ציטוט:
ואתה גם שוכח שרבים מהגויים שעולים לכאן, מתגיירים.

שוב דיבורים בעלמא- אני לא מכיר תופעה כזו. אני מכיר כמויות קטנות יחסית שמתגיירות וע"פ רוב ממניעים אישיים-תועלתניים ולא מתחושת חיבור.
ציטוט:
ושוב, אתה מתעלם מגיור ומגיור סוציולוגי.

אני מתעלם ממנו מסיבה מאוד פשוטה- אני לא חושב שהוא רלוונטי.
ציטוט:
אתה לא יכול להשוות לגולה, בגולה היה מיעוט יהודי שהתערבב ברוב של גויים. פה יש רוב יהודי. הרוב לא יכול להתבולל במיעוט, במקרה הטוב הוא מאמץ כמה מנהגים אזרחיים ולומד כמה קללות ברוסית.

אני לא משווה, אני משתמש כהיקש.
הרוב בהחלט יכול להתבולל במיעוט, זה לא אומר שהרוב ייכחד, הוא פשוט יקטן.
הרוב גם מאמץ מנהגים דתיים-זרים גרידא.
ציטוט:
אז מישהו יתחתן עם לא יהודיה, והילדים שלהם יוולדו לא יהודים. רוב הסיכויים שאותם ילדים במוקדם או במאוחר יתגיירו.

מי אומר?
ציטוט:
הטעות שלך לדעתי היא שאתה מלכתחילה רואה "צד שני".

את צד שני כי את מתדיינת אתי, באותה מידה יכול אלי להתייצב מולי והוא יהיה "צד שני".
ציטוט:

וזה אגב מה שמזעזע אותי, לא ההשוואה שלך מהתגובה הקודמת, אלא העובדה שאתה בכזאת קלות מוכן לוותר על חלק גדול מהעם היהודי, רק כדי שחס וחלילה לא יזהמו לך את העם כמו שאתה חושב שהוא צריך להיות.

1. אני לא מוותר על חלק מהעם שלי, הם פשוטו כמשמעו לא חלק מהעם שלי.
2. השימוש שלך במושג "זיהום" מעלה קונוטציות שליליות מאוד, האידיאולוגיה הראשונה במעלה בעייני היא השרדות העם שלי, אח"כ מגיע לעזור לבני עמים אחרים וגם אז, לא ע"ח בני עמי. עניי עירי קודמים ואני לא רואה סיבה להתבייש בכך.
ציטוט:
אין זאת אשמתם של עולי בריה"מ שהם בילו את שנות הגלות שלהם במדינה חסרת דת שאילצה אותם לזנוח את המנהגים והמסורת שלהם.

לא יודע, סבא וסבתא שלי הצליחו לשמור על הגחלת, ככה גם הסבים של טימון ועוד אלפי יהודים אחרים. אני לא מצפה מאף עולה חדש להיות הרב קוק, אבל נראה לי שהדרישה שיהיה נשוי ליהודייה, או לפחות לגיורת היא בסיסית בהחלט.

ובכלל- אם אין להם מנהגים יהודים, הם נשואים ללא יהודים ובכלל לא מודעים לעצם היותם יהודים, מה לעזאזל יש להם לחפש פה בחום הזה?
ציטוט:
אם הם רוצים, מגיע להם לחיות במדינה הזאת כמו שלך מגיע.

וזאת בדיוק הבעיה, אני לא חושב שכך צריך להיות.
המדינה הזו אמנם קמה כמחנה פליטים גדול, אבל כזה שמיועד לקבל את פליטי העולם היהודי, לא את פליטי כל הצרות שלא חסרות בעולם, תנו לי את העייפים והרעבים זה על פסל החירות- לא נמל אשדוד ופעם אחרונה שבדקתי גם ב"אמריקה" חדלו לקבל עייפים ורעבים.
ציטוט:
בדיוק כמו שלפי התורה הנאצית, הגיע להם למות באותה מידה. (אני לא מנסה לעשות לך "רגשי", אבל זאת הסיבה שחוק השבות נחקק כמו שהוא נחקק במקור).

כי אז הייתה לזה משמעות, הפתרון הסופי גרס שכל מי ששמינית יהודי סופו להשמדה ולכן, כקונטרה, חוקקנו שכל שמינית יהודי יכול למצוא מקלט בישראל, אין ספק שנכון לשנת 1950 זה לא רק היה חוק אבירי אלא צדק טהור.
אממה- מאז היטלר עברו אי אלו דורות והיום שמיניות יהודים כבר לא בסכנת דחיסה למשרפות, לעומת זאת העם היהודי היושב בציון נמצא תמיד עם חרב על הגרון.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 29-12-2011 בשעה 20:14.
ישן 29-12-2011, 18:56
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "אני לא מוצאת את ההשוואה שלך..."

אני חולק על דעתך, עולי ברית המועצות הלא יהודים(להלן: רוסים) לא נטמעו באוכולוסייה אלא בכוונה משמרים את עצמם כקבוצה שברובה מתבדלת ומנסה להשאר "רוסית אותנטית". פאק, אני נולדתי שם אבל אני שמח כל כך שאני רואה את עצמי כבן התרבות היהודית אשכנזית שברובה באה מפולין ורוסיה. אני לא מתבייש מאיפה שבאתי, אבל זה לא אומר שאני צריך להתגאות במקום שההורים שלי ברחו ממנו (עלינו ב88, לפני הבום הגדול). את יודעת, את תוכלי להגיד שאולי אני כן מפנה עורף לעבר שלי, אך טעות תהיה בידך. כל שירי הפלמ"ח ודור המייסדים בעיקר מהקיבוצים הם על בסיס רוסי, אבל יש עוד תוספת, יהודי רוסי. אנחנו במשפחה שלנו רואים את עצמנו כיהודים מברית המועצות שעלו לשחזר את מה שהקומוניזם ניסה לנתק והצליח ברובו. אין שום קשר בין התרבות הרוסית העכשיות של השתייה והעץ אשוח הזה. זה לא שלנו היהודים. אני יודע שאני נשמע כמו מדינאי אבל את יודעת מה, אני גאה בעד היום בדמעות של סבא שלי שעליתי לתורה בבית כנסת במדינת ישראל אחרי שהוא, דוד שלי, אבא שלי, לא יכלו לעשות כאלה דברים באותה דיקטטורה אדומה. זו כמיהה אמיתית לעלייה למדינת ישראל. נכון, אני נשמע כמו אידאליסט מיושן עם ערכים של פעם.well , כשאני מחזיק את האחיינית שנולדה פה בארץ בירושלים כיהודייה כשרה להורים יהודים ישראלים שתרבותם היא יהודית, אין יותר גאה ממני.

ישן 29-12-2011, 20:37
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "אני חולק על דעתך, עולי ברית..."

אוף איתכם. אתם מנצלים את חוסר היכולת שלי לברוח מויכוח טוב, ואת האופי החפרני שלי, ובשעה וחצי האחרונות כל מה שאני עושה זה לענות לכם. לא בסדר מצידכם ]=

ציטוט:
במקור נכתב על ידי TIMON the mongoose
אני חולק על דעתך, עולי ברית המועצות הלא יהודים(להלן: רוסים) לא נטמעו באוכולוסייה אלא בכוונה משמרים את עצמם כקבוצה שברובה מתבדלת ומנסה להשאר "רוסית אותנטית".

קודם כל, פירוש המונח היטמעות הוא דחיית תרבות המוצא וקבלת התרבות הקולטת. אל תצפה משום עלייה לזנוח את התרבות עליה היא גדלה וחונכה. אם כבר מה שאתה בטח מתכוון אליו הוא שהרוסים לא השתלבו, שזה קבלת התרבות הקיימת תוך שימור תרבות המוצא, שזה מה שקרה עם כל עלייה אחרת.
אני מכירה את התופעה עליה אתה מדבר. אבל אתה חייב להבין שמבחינה סוציולוגית, שום דבר לא קורה סתם. הרוסים לא עלו לכאן במחשבה של "בואו נעשה לישראלים האלה דווקא ונשתלט להם על הארץ עם הבייקון והאיקרה שלנו!" (לא בהיבט הזה בכל אופן, אני לא מכחישה את העובדה שרבים עלו בשביל הכסף שהמדינה הזאת מוכנה לתת להם). התופעה שאתה מדבר עליה שכיחה בעיקר אצל גויים רוסים שחיים בערים בהן יש רוב רוסי גדול. ערים כמו אשדוד למשל שקלטה אליה אחוז מאוד גדול של עולים. אתה באמת מתפלא שכששכונות שלמות אוכלסו כמעט ברוסים בלבד, הם לא השתלבו באוכלוסיות אחרות?
אני יכולה לתת לך את עצמי כדוגמה, אמנם אני כן יהודיה, אבל תאמין לי שזה לא באמת משנה במקרה שלי. כשהגענו לארץ ולא היה לנו כסף, חיינו בשכונה שהייתה מלאה באחוז ניכר של עולים מבריה"מ. כל החברים שלי? רוסים. כל החברים של אמא שלי? רוסים. למדתי בבית ספר דתי שבו רוב האוכלוסיה? רוסים. השפה העיקרית שמדברים בה גם העולים שחיו כבר כמה שנים בארץ? רוסית. רק כשאמא שלי מצאה עבודה מסודרת ועברנו לגור בעיר ובשכונה מעורבת פתאום באמת נחשפתי לכל העולם ה"ישראלי". אז נכון, בהתחלה באמת היו לי רק חברות רוסיות (כי זה פשוט קל יותר) אבל הנה, עכשיו אני כבר בקושי זוכרת איך מדברים ברוסית, יש לי יותר חברים צברים מחברים רוסים, אני יוצאת עם צברים וחוגגת לפעמים חגים יהודיים. אני רואה בעצמי ישראלית לכל דבר. במקרים אחרים של אנשים שאני מכירה שהיו רוסים הרבה יותר "קיצוניים" ממני, קרתה השתלבות חלקית בזמן השירות הצבאי שהוא כולו כור היתוך אחד גדול.
גם אצל עולים מאיתיופיה יש התבדלות מסויימת, אצלם זה הרבה פחות בולט כי הם לא איבדו את המנהגים היהודיים באותה מידה שהרוסים איבדו, אבל זה קיים. בקיצור, העלייה הרוסית היא יחסית "טרייה".אל תצפה ממנה להשתלב בכזאת קלות ומהירות. ובטח שאל תצפה ממנה לעשות זאת על ידי זניחה של כל מה שהיא יודעת ומכירה. בוא ניפגש בעוד 50 שנה מהיום ונראה מה יקרה איתה עד אז [=

לגבי החלק השני של ההודעה שלך (לרגע חשבתי שהפסקתי את החפירות ]= )
קודם כל ריגשת אותי. וכמו שכבר אמרתי לגולני, תפסיקו להניח עלי דברים. אני לא חושבת שאתה מפנה עורף לשום דבר. אם אתה גאה במה שעברת ובמקום שלך כיום, אז אני גאה בך ביחד איתך [=
אבל לא כולם כמוך. אני לא מתגאה ולא מנסה לשמר את הדברים השליליים מהתרבות הרוסית. (אם נראה לך שאני יושבת עם חבריי הרוסים בפארקים חשוכים ומשתכרת מוודקה אז אתה טועה בגדול). אבל מה שכן יפה בעיני, כמו עץ האשוח והנוביי גוד, שליוו אותי מאז שהייתי קטנה, תמיד ישארו חלק ממני. זה באמת לא שלנו כיהודים, אבל חוץ מהיותי יהודיה יש לי הגדרות עצמיות רבות אחרות. אני לא מרגישה שהאחד נוגד את האחר.
אל תנסה לקבוע מה כמיהה אמיתית יותר ומה כמיהה אמיתית פחות, או מי יהודי אמיתי יותר ומי פחות. בשבילך כמיהה למדינה זה הקטע עם הבר מצווה למשל, בשביל אמא שלי, כמיהה למדינת היהודים זה לחיות פה בחופשיות בלי פחד שיקראו לה "יהודיה מסריחה" ברחוב. (כמובן שזה התחלף בקריאות גנאי של "רוסיה מסריחה" בארץ, אבל זה בכלל מסיפור אחר).

ישן 29-12-2011, 21:37

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "אוף איתכם. אתם מנצלים את חוסר..."

אני נתתי את הדוגמא של הבר מצווה. תראי, מה שאני חושב היום לא חשבתי פעם, כי זה לא הזיז לי כל כך. זה התחיל להזיז לי כשאמרו לי:"אתה באמת באת משם? אתה לא נראה כזה, אתה נראה ישראלי". זה הרתיח אותי. העלייה היהודית מברית המועצות ברובה תרמה הון תרבותי והשכלתי ברמה גבוהה מאוד למדינת ישראל. נכון, יש לי מזל גדול מאוד שסבים והסבתות שלי לא ידעו כמעט שום דבר על יהדות אבל ידעו דבר אחד, שצריך להתחתן עם יהודי\יה. ושהסיפור של ההורים הוא מיוחד בפני עצמו(זה נושא לאשכול אחר אבל זה אחלה סיפור על קבוצה של יהודים שבסתר למדו עברית, חגגו חגים ועוד...). אני להבדיל מהיותי ילד קטן שבאמת רציתי להטמע בחברה הישראלית היום גאה מאוד במורשת שלי( אני עליתי לפה בגיל 8 חודשים, משמע הלכתי לגן בישראל כשהתחיל הבום הגדול והיה יחס לא משהו לעולים להבדיל מהיום שכולם רוצים להיות רוסים). בבית שלי ההורים בינהם מדברים רוסית,קוראים ורואים רוסית. זה לא אומר שאנחנו לא חוגגים חגים יהודיים. אני כבר לא ממש חלק מיזה כי לא רציתי כל כך אבל החינוך שקיבלתי להיות בן אדם נחמד, מנומס( ההמנטליות המקומית קצת הרסה את זה). דרך ארץ, כל זה מאוד קשור למקום ממנו באנו. ההבדל ביני לבין ההורים שלי שאני נגיד רואה ביידיש כשפה הגלותית יהודית שלי ולא רוסית ואם כבר תרבות גלותית יהודית אז כבר התרבות היהודית של פעם( בדיוק כמו שאני מאוד מעריך את הלאדינו ותרבות עדות ספרד שצריכה גם להשמר),הם גדלו כבר בתוך התרבות האדומה וזה המנטליות שלהם, אני כבר לא רוצה את התרבות הזאת אצל המשפחה שאני אקים פה אם זה יקרה. אני מכוון יותר לתרבות היידית שסבא שלי עוד הספיק לינוק קצת לפני אותה מלחמה, זה קיבוץ גלויות אמיתי, לא אותה ריקנות מרקיסיסטית שאמנם חינכה את ההורים שלי להיות אנשים משכילים ונאורים אבל הכחידה בהם את כל היהדות עד לשלב מסויים. אני רוצה לשלב את כל זה לתוך התרבות הישראלית יהודית, זו הגאוות יחידה שלי.

בקשר לצבא , אני שוב פעם חולק עלייך. היום יותר מפעם יש גם בתוך הצבא התבדלות כזאתי, אבל גם את צודקת.

דבר אחרון, אני לא מבין מה רע בלענות לי ולגולני. לי כייף להגיב לך. אני מייחל שגם לך זה ככה. אני גאה לחפור לך

נערך לאחרונה ע"י TIMON the mongoose בתאריך 29-12-2011 בשעה 21:47.
ישן 29-12-2011, 21:54

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "אין שום דבר רע בזה. כיף לי..."

אני אוהב תגובות ארוכות . זה נושא שיש לי עליו הרבה מה להגיד והוא מאוד אמבילוונטי. את בטח חושבת שאנחנו כזו משפחה מגה יהודית ציונית כזו אבל עד היום ישנם הרבה סממנים של שם אצלנו בבית, כמו ספרים, מוזיקה וספרות שהם אוהבים להתפרק על הימים של פעם. אני באמת מבין את הקטע של לחיות רק בין רוסים. שוב פעם, היה לי מזל גדול מאוד שאחרי המרכז קליטה חיינו דווקא בשכונה שהיה בה מהכל. זה היה לטובה וגם לרעה(אני בקושי יודע רוסית היום ואני מאוד מתחרט על זה שרציתי להיות לא הזה משם). לסיכום, הייתי רוצה שהילדים ידעו את השפה אבל מבחינת שהם יהיו דוברי עברית שיודעים רוסית ולא ההפך.

ישן 29-12-2011, 22:37
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "תיראה, ניראה לי שאין פה מישהו..."

בגלל זה ציינתי מפורשות "לא רפורמי" את סיפורי הרפורמים האמריקאים ששמעתי מבני משפחתי חלקתי בפורום כמה פעמים.

ברור שגיור אורתודוכסי הוא אינטנסיבי אבל זה נובע מסיבה ברורה- הדת היהודית היא לא מסיונרית ואין לה שום שאיפה להגדיל את עצמה באופן מלאכותי (ע"ע גיור), אם כבר מישהו רוצה להתקבל לדת היהודית הוא צריך להוכיח שהוא באמת אוהב אותה ושהוא לא עושה זאת מסיבות שוליות/שטחיות/זמניות (כמו בן/בת זוג או הגירה), אני לחלוטין בעד זה.

בקשר לכך שיוצא שהם "יותר יהודיים מיהודיים" זה רווח נקי של שני הצדדים, אגב- תבדוק איזה מבחן מטורף נדרש לעבור כל מי שרוצה להתאזרח בארה"ב (אני לא מדבר רק על מבחן שפה- אלא היסטוריה אמריקאית, אופי הממשל, שיטת המשפט והבחירות וכו' וכו') רוב רובו של הציבור האמריקאי לא היה מסוגל להוציא 10% במבחן הזה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 29-12-2011, 22:49
צלמית המשתמש של infected aviad
  משתמש זכר infected aviad infected aviad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.06
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "בגלל זה ציינתי מפורשות "לא..."

אילו עוד סיפורים חוץ מהחתונה ההיא שיתפת? לא זוכר ממש
אגב, אם כבר חתונה רפורמית, אשכרה נשארו יהודים מהצד הזה?
בעיין הגיור עצמו:
לא יודע, לי אישית שהתהליך שתואר שם הוא קצת יותר מדי אינטנסיבי. כלומר, להפיל בנאדם על זה שהוא לא מצטט במדויק נשמע לי כמו הסיפורים ההם על בית שמאי. חוץ מזה, מה בדבר עלמת חן שמוכנה להתגייר למען החתונה, לי אישית זה לא ניראה בדיוק משהו סתמי\שטחי, אחרי הכל בעצם הגיור היא מקבלת את המסורת היהודית (אבל שוב, שהגיור לא יהיה רפורמי). אם אתה שואל אותי, צריך שיהיה גיורים שונים לכל מקרה, נגיד גיור של אדם שאין לו שום קשר, גיור לשם נישואין, וכיו"ב...

חוץ מזה יש בעיני את עניין ה"מתגיירים הטבעיים" (מצטער שאין לי שם יותר טוב בשבילם) שהם לא כאלה שעברו גיור, אבל בשל חייהם בקירבה לעם היהודי הם עברו סוג של גיור שכזה. נגיד אני אמריקני ואימצתי ילד גוי (כמו בסדרה דור מזוין, שהסמל החתיך שהוא הדמות הראשית מספר שהוא אומץ על ידי יהודים), ונניח ועשיתי לו ברית מילה ושלחתי אותו לבית ספר יהודי ועשיתי בר מצווה, ניראה לי שאפשר להגיד שעשיתי לו סוג של גיור. דוגמה נוספת היא נגיד ואני מתחתן עם אחת שמתעקשת להישאר נוצרייה אבל הצאצא עובר את כל העניין הזה, אז גם בעיני זה סוג של גיור... כמובן שאני מדבר על זה פה ברגל אחת וצריך שיהיה רף מסוים וזה וזה...

ישן 29-12-2011, 23:05
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "אילו עוד סיפורים חוץ מהחתונה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי infected aviad
אילו עוד סיפורים חוץ מהחתונה ההיא שיתפת? לא זוכר ממש
אגב, אם כבר חתונה רפורמית, אשכרה נשארו יהודים מהצד הזה?
בעיין הגיור עצמו:
לא יודע, לי אישית שהתהליך שתואר שם הוא קצת יותר מדי אינטנסיבי. כלומר, להפיל בנאדם על זה שהוא לא מצטט במדויק נשמע לי כמו הסיפורים ההם על בית שמאי. חוץ מזה, מה בדבר עלמת חן שמוכנה להתגייר למען החתונה, לי אישית זה לא ניראה בדיוק משהו סתמי\שטחי, אחרי הכל בעצם הגיור היא מקבלת את המסורת היהודית (אבל שוב, שהגיור לא יהיה רפורמי). אם אתה שואל אותי, צריך שיהיה גיורים שונים לכל מקרה, נגיד גיור של אדם שאין לו שום קשר, גיור לשם נישואין, וכיו"ב...

אני אשלב את התשובות בקצרה.

אחד מהבני דודים שלי גילה מחדש את יהדותו בעקבות אחיו והוא פגש שיקסע מוקצנת (קתולית-בלונדינית-עיינים כחולות- רוב הגוף מקועקע העידה על עצמה בכל הזדמנות שהיא שכבה עם יותר מ100 גברים) הוא התאהב בה והיא התאהבה בכסף שלו אבל הוא כבר לא הסכים להיות עם לא יהודיות אז היא עשתה גיור רפורמי בשבילו, עסק קצרצר של איזה שבועיים אאז"נ, אפילו קיבלה טיול תגלית והתחילה לעבודה בישיבה יוניברסיטי (שהוא מוסד אורתודוקסי) עד שהסתומה העלתה תמונות שלה אוכלת שרצים לפייסבוק והבוס פיטר אותה.
כעבור כמה חודשים כשהעניינים נהיו כבר יותר רציניים הוא גילה שהיא בגדה בו באופן קבוע עם שני גברים (בשתי יבשות שונות...) והם נפרדו.
וזאת גם בעייני הסיבה שגיור לצורך חתונה לא צריך להיות חפיפניקי, אין לי מושג איפה היא עומדת היום מבחינת האמונה שלה, אני מניח שאין לה יותר קשר ליהדות- אבל תיאורטית היא זכאית לאזרחות סל קליטה ושאר מטעמים, חתונה זוגיות ואהבה הם דברים נזילים היום לצערי, ואי אפשר להניח שמישהו יתגייר לכל ימי חייו כשהוא רק מסמנב גיור לצורך חתונה.

אני לא פוסל גיור לטובת חתונה, אפילו אמרתי שזה מה שהיה צריך להציע לבני/בנות הזוג הלא יהודיים של העולים מבריה"מ- בדיוק כמו שגיירו את הפלאשמורה, אבל חשוב שהוא יהיה יסודי ומעמיק כך שתהיה אפשרות שמשהו יישאר אפילו אחרי שהחבילה תתפרק.

ציטוט:
חוץ מזה יש בעיני את עניין ה"מתגיירים הטבעיים" (מצטער שאין לי שם יותר טוב בשבילם) שהם לא כאלה שעברו גיור, אבל בשל חייהם בקירבה לעם היהודי הם עברו סוג של גיור שכזה. נגיד אני אמריקני ואימצתי ילד גוי (כמו בסדרה דור מזוין, שהסמל החתיך שהוא הדמות הראשית מספר שהוא אומץ על ידי יהודים), ונניח ועשיתי לו ברית מילה ושלחתי אותו לבית ספר יהודי ועשיתי בר מצווה, ניראה לי שאפשר להגיד שעשיתי לו סוג של גיור. דוגמה נוספת היא נגיד ואני מתחתן עם אחת שמתעקשת להישאר נוצרייה אבל הצאצא עובר את כל העניין הזה, אז גם בעיני זה סוג של גיור... כמובן שאני מדבר על זה פה ברגל אחת וצריך שיהיה רף מסוים וזה וזה...

אתה נכנס פה לדקויות שקשה לי לענות עליהן, אבל לא נראה לי שרב שפוי לא יקבל לחיק היהדות ילד שאומץ ע"י זוג יהודי וגודל כיהודי לכל דבר.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 30-12-2011, 07:53
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "Dude, מסתבר שאנחנו מסכימים..."

כן, הקרובים המדוברים הם מניו יורק (למרות שיש מעוד כמה מקומות) אבל הם לא רפורמים, למעשה אני לא חושב שיש לי נציגות רפורמית במשפחה.

בכל מקרה- ניו יורק היא הריכוז הגדול ביותר של יהודים בארה"ב (ולמעשה בכל העולם פרט לישראל) ולכן טבעי שיהיו בה את מרבית קצוות הדת. אין לי נתונים אבל לדעתי הקהילה הרפורמית פחות או יותר שוות ערך בגודלה לקהילה האורתודוקסית, אולי קצת קטנה יותר (כשמדברים על העיר בלבד, בסטייט כבר יש רוב אורתודוקסי בעיקר בגלל הקהילות החרדיות באפסטייט), כשמסתובבים במנהטן למשל רוב בתי הכנסת העצומים והמפוארים שנתקלים בהם הם רפורמים או קונסרבטיבים, נדיר להתקל בבית כנסת אורתודוכסי במנהטן ואם כבר יוצא הם בד"כ צנועים ונחבאים.

לעומת זאת כשחוצים את הגשר לברוקלין הייחס מתהפך.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 29-12-2011, 15:37
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "זה שהחוק מאשר (או יותר..."

ציטוט:
זה שהחוק מאשר (או יותר נכון-לא אוסר) לא אומר שיש להם מה "להדחף" לפה.

מהרבה בחינות - יש. החוק הרי הוא לא ליהודים בלבד, אלא, בשפה פשוטה: לאנשים עם זיקה ליהדות או חיי יהדות, עד לרמת רבע דם יהודי. אי אפשר לזרוק אותם מכאן. ואני אגלה לך "סוד": עם הזמן אחוז הלא יהודים עלה, מחפשים אותם בנרות בכל רחבי רוסיה. כל עולה כזה מביא כסף טוב לעובדי ה סוכנות ה"יהודית". הממשלה, במקום לפתור את בעית ערביי ישראל(אני לא מתכוון לשריפתם בתאי גזים, כפי שהיה ניתן לחשוב, אלא בדרכים דיפלומטיות וצבאיות), שמהווה איום איטי אבל אמיתי על הדמוגרפיה במדינה, מנסים להביא לפה אנשים, שכל הקשר שלהם ליהדות הוא מקרי לחלוטין, רק כדי להגדיל - באופן מלאכותי - את כמות היהודים ביחס לערבים.

ישן 29-12-2011, 15:55
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי student1 שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]זה שהחוק מאשר..."

1. לא אמרתי שצריך לזרוק את אלה שכבר פה, מנגד אין שום סיבה להמשיך לייבא "עאלק" יהודים.

2. מידת הדם היהודי שזורם בעורקייך לא מעידה ולו במקצת על הזיקה שלך לדת או ללאום.

3. אאז"נ הרמה הנדרשת היא שמינית, לא רבע.

3. באמת לא מעניינות אותי המשרות של עובדי הסוכנות, הרבה יותר מעסיקה אותי שאלה השרדות העם היהודי במולדתו.

4. כשאתה מגדיל את כמות היהודים באופן מלאכותי (הכוונה היא לא להגירה, אלא לאנשים שאפשר להטביע עליהם חותמת "יהודי" מבלי שהם יחושו זיקה לכך, או גרוע יותר, יחושו זיקה חזקה יותר לעצי אשוח וצלבים ובאו לפה, למעשה, בשביל איכות החיים) אתה משקר בעיקר לעצמך והשקר הזה עתיד לנגוס לך בישבן במהירות.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:56

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר