לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-01-2012, 11:54
  cesium cesium אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.11
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "העובדה שהחוק לא מגן מספיק על..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי High_Hopes
העובדה שהחוק לא מגן מספיק על הקורבנות בארץ לא הופך חוק קיצוני לצד השני לנכון או צודק.

סתם שאלה היפותטית: נניח שקרוב משפחה שלך, נער בן 16 נורמטיבי לחלוטין (נורמטיבי באמת, לא נורמטיבי "אנס עם כל החברים שלו נערה בת 13") מחליט יום אחד, כאקט מרדני/שעמום, לפרוץ לדירה. ברור שהוא צריך להיענש, אך האם כדור בראש נשמע לך עונש הגיוני?

הדייר(ת) שרואה את הנער פורץ לדירה לא יודעת אם הוא נורמטיבי "באמת" (עד כמה שפורץ הוא נורמטיבי) או נורמטיבי "אנס עם כל החברים שלו נערה בת 13". במצב הזה, זכויות הקורבן צריכות לגבור ללא דיון מיותר ב"מידת העונש" (כאילו מדובר בפעולה שיפוטית להטלת עונש ולא בפעולה של הגנה עצמית). הדיון הסביר לטעמי הוא אם באמת היתה הגנה עצמית (אבל לא ע"פ התקן המגוחך שכמה מציעים בארץ).
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-01-2012, 12:47
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "נכון, פריצה לשטח פרטי. אני..."

אני גם לא חושב שעונש מוות הוא עונש ראוי לפורץ. אבל כשמישהו פורץ אלי הבייתה
באמצע הלילה אני לא יכול לדעת אם הוא "רק" רוצה לגנוב ממני (ויש גם פורצים שהתכוונו
"רק" לגנוב ובסופו של דבר התדרדרו לרצח [ע"ע הד"ר לכימיה שנרצח בת"א ע"י נערות
ליווי]), או שהוא רוצה גם לאנוס את אישתי חו"ח, או שאולי בכלל מדובר במחבל שבא לרצוח
את כל המשפחה לא עלינו. במצב כזה לחכות שהפורץ יעשה את הצעד הראשון כדי שאתה
תעמוד בתבחין ההגנה העצמית יכול ליהיות ההבדל בין חיים למוות. למען האמת אני עדיין לא
גיבשתי דעה סופית בעניין, אבל אני חושב שיש הגיון בדעה שאומרת שביתו של אדם הוא מבצרו
ומי שנכנס אליו ללא רשות חזקה עליו שעושה את זה כדי להזיק ליושבי הבית.

ישן 06-01-2012, 12:16
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "העובדה שהחוק לא מגן מספיק על..."

ציטוט:
סתם שאלה היפותטית: נניח שקרוב משפחה שלך, נער בן 16 נורמטיבי לחלוטין (נורמטיבי באמת, לא נורמטיבי "אנס עם כל החברים שלו נערה בת 13") מחליט יום אחד, כאקט מרדני/שעמום, לפרוץ לדירה. ברור שהוא צריך להיענש, אך האם כדור בראש נשמע לך עונש הגיוני?

אני חושב שזו שאלה קנטרנית וחסרת טעם. נער נורמטיבי שמחליט כאקט של מרדנות או שעמום לפרוץ לדירה הוא אחד משלושה דברים:

א) או לא נורמטיבי
ב) או מרדיני מספיק בשביל להיות מסוכן
ג) או משועמם מספיק בשביל להיות מסוכן

כך או אחרת, אין שום דבר נורמטיבי בפריצה לדירה, ואי לכך נער שעושה זאת איננו נורמטיבי.

וכאן נשאלת השאלה האמיתית - כמה מותר לאדם להגן על עצמו. האם הגנה על חיית המחמד מפורצים שרוצים להתעלל ב למוות בגלל שהם בכת השטן מותרת? מה לגבי הגנה על מקור פרנסתך?

ובסופו של דבר, אתה צבוע. אם זר כלשהו היה פורץ לך לבית, לא היית חושב שהוא רק "נער נורמטיבי" והמחשבה הראשונה שלך לא הייתה שזה "אקט של מרדנות\שעמום". שידע כל נער משועמם שפריצה לדירה יכול לעלות לו בחייו ושילך לשאוף גז מזגנים ולהזיק לעצמו במקום לאחרים...

ורק כדי לסבר את האוזן, הנה לשון החוק באוקלהומה הנוגע לעניין זה:
http://www.oscn.net/applications/os...sp?CiteID=69782

נערך לאחרונה ע"י MS_Rogue בתאריך 06-01-2012 בשעה 12:26.
ישן 06-01-2012, 12:17
  ishaicohen ishaicohen אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.11.07

אם בדמגוגיה עסקנו -

האם היית רוצה שקרובת משפחה שלך, נגיד בת 16, תעמוד מול פורץ בחשיכה וכאשר הוא מגלה אותה הוא מתקרב אליה באיטיות?

בהנחה שהיא מחזיקה אקדח, האם היית רוצה שהיא תירה בו או תיהיה קורבן?
לא די שיידע מפקד את מלאכתו. עליו להיות אוהב את האדם, שחיי הפקוד שלו יהיו יקרים לו והחייל שנשלח אליו יהיה יקר לו, שיאהב אותו. רק מפקד כזה ימצא בפקודיו את מסירות-הנפש שתלכם לכל אשר ישלח אותם. אם המפקדים יעוררו את האמון, את הדבקות ואת האהבה בחיילים שלהם-אזי תדע כל אם עבריה כי הפקידה את גורל בניה בידי המפקדים הראויים לכך.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i44.tinypic.com/bdqhi0.jpg]

ישן 06-01-2012, 13:54
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02

אני אנסה להגיב לכולם (אם אגיב לכל אחד בנפרד אני לא אצא מזה לעולם)

בקשר לטענה כאילו מדובר בטעיון דמגוגי ולטענה שנער בן 16 שפורץ לדירה הוא לא נורמטיבי:
קשה לי לנסח את זה בלי להישמע מצטדק או מתנשא, אבל בכל זאת אני חושב שמדובר בנקודה חשובה: רוב המשתמשים פה, אם לא כולם, ואני בהחלט יכול להעיד על עצמי שאני כזה - חיו וגדלו בסביבה מאוד תומכת ובועתית. אם נער מרעננה מחליט לפרוץ לדירות אז בהחלט ניתן להגיד שהוא לא נער נורמטיבי.

לעומת זאת, חשוב לזכור שנערים לא גודלים רק בכפר סבא, הרצליה, תל אביב וקיבוץ נען - אני לא יכול להעיד על עצמי שאיי פעם עמדתי על פרשת דרכים של בחירה בין עולם הפשע לבין עולם החוק, כדי להגיע למצב כזה בהחלט הייתי צריך לסטות מהנורמה שקיימת באזור מגורי כדי להגיע למצב הזה.

לעומת זאת, יש מקומות בארץ שזה לא המצב ונורא קל לשפוט את אותם נערים ולטעון שבעיה שלהם שהם הגיעו למצב הזה, אבל צריך הרבה יותר אומץ להודות בזה שאנחנו כחברה הבאנו את המצב הזה, ודרך הטיפול בתופעה היא לא על ידי זה שנהפוך כל מקרה עבריינות קטן להגדרת האדם כפושע מסוכן.

אני לא יכול לתת דוגמא מוחשית (מסיבות אישיות, לא כי לא קיימות דוגמאות), אני אנסה להביא דוגמא בלי להיכנס לפרטים, דווקא לא של מקרה פשע, אבל בהחלט יכולה להעביר את הטענה: אני מכיר נער שעשה משהו טיפשי, מספיק טיפשי כדי שזה יתפרסם בלא מעט עיתונים - התגובות לאותם כתבות נעו בין "הברירה הטיבעית" ל"חבל שהוא לא מת" ו"עדיף שנער כזה ימות ולא יהרוג אחרים". בקיצור - מבחינת "הציבור" מדובר בנער שטוב היה אם היה מורחק מהחברה. ובאמת מדובר בנער שהחיים הובילו אותו לאותה פרשת דרכים שהזכרתי בהתחלה - האם להיות אזרח נורמטיבי או במקרה שלו להיות אזרח שהוא נטל על החברה שלא תורם בכלום. כיום הוא לוחם בצה"ל לאחר שהתגייס כנער מק"ם (נערי רפול) והתעקש לתרום ככל שיכול.

בשורה התחתונה, מה שחשוב לי להעביר שמקרה שבחיים שלנו הוא "מקרה אבוד" הוא לא בהכרח אותו מקרה בחיים של מישהו אחר.

בקשר לטענת הדמגוגיות - כמעט כל מי שהגיב לי החליט להזכיר את העובדה ששוד יכול להתפתח לאונס.

בקשר לטענה כאילו אני מגן על הפושע

אני לא, אני תומך בעונשים כבדים לפושעים, בטח שיותר כבדים ממה שנהוג היום בארץ.
אבל בין זה לבין לעודד לקיחת החוק לידיים, או הענשה קיצונית מאוד על פשע מסויים ההבדל הוא גדול.
הבעיה שלי במקרה הזה היא לא שהיא ירתה בו, אם זה מה שנדרש לעשות אז זה בסדר גמור, הבעיה שלי היא עם נקודות אחרות בסיפור ואם התגובות למקרה:
א. היא קיבלה את ההחלטה לירות עוד לפני שהם בכלל פתחו את הדלת, לדעתי בהחלט צריך לשאול אם לא הייתה יכולה לפעול אחרת - זה לא שלא היה לה זמן, היא הספיקה לדבר עם המשטרה.
ב. האם היא באמת הייתה חייבת לירות כדי להרוג? (יכול להיות שהתשובה היא כן, אני לא יודע)
ג. מה שהפריע לי בתגובות הייתה ההרגשה שעלתה כאילו זה בסדר לירות למוות באדם שנכנס לך לבית וכאילו אין צורך של מערכת החוק לבדוק את ההתנהלות שלך במקרה כזה.

אני לא דואג לפושע, אני הרבה יותר דואג לזה שהחברה שלנו נהיית אלימה בדעותיה.

למר רוג, אם נער היה פורץ לדירה שלי לא הייתי חושב על כמה הוא מיסכן והולך לחבק אותו, אבל באותה מידה לא הייתי חושב על איך לירות לו בראש.

לססיום - לדעתי הנתק הוא דו צדדי, אין לי בעיה עם פעולה של הגנה עצמית, אני לא מסכים עם מתן פרשנות שהגנה עצמית היא מתן רשות לפעולה קיצונית וגם לא שעל הרשויות לא מוטלת החובה לוודא שבאמת הקורבן לא פעל אך ורק מתוך הגנה עצמית.

ישן 06-01-2012, 14:10
  metooshelah metooshelah אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.03
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "אני אנסה להגיב לכולם (אם אגיב..."

עם כל הכבוד, כשמישהו פורץ לך לבית, הדבר האחרון שמעניין אותך זה אם ההורים שלו הצליפו בו בחגורה, דוד שלו התעלל בו מינית ובבית הספר השפילו אותו תדיר. ממש ממש לא אכפת לך מהן הנסיבות שבגינן הוא פורץ לך לבית, ויהיו מקלות בכל צורה שהיא. הבנאדם נכנס בכוח לבית שלך, וודאי לא למטרת "אפשר כוס סוכר 'בקשה?" אז נכון, אם חלילה תירה בו - ונניח כי הוא ימות מהפציעה - ואז תגלה כי היו לו את כל הסיבות המקלות בעולם, אז זה יהיה עצוב. אפילו חבל, על בנאדם שקצת סטה מהדרך ומצא עצמו מת. אבל מה אם הוא יאנוס את הבת שלך? תגיד לה שזה בסדר כי הוא בסה"כ "ילד שהחברה לא מבינה אותו"? ואם הוא ידקור אותך, גם זה יהיה סבבה? ואם הוא סתם יקח כל דבר שלא מעוגן לקירות מהבית שלך, אז זה גם בסדר? כשמישהו פורץ אליך לבית, אתה לא תוציא דף ועט, ותתחיל ליצור תרחישים של "אם הוא יעשה X, רק אז אוכל לפגוע בו" - אתה ישר תרצה לפגוע בו, ולסלק אותו לקיבינימאט - אתה לא תתחיל להתנות את אקט ההגנה העצמית שלך באיזשהו תנאי.

מהרגע שמישהו נכנס אליך לבית בנסיבות שכאלו, צריך להיות לך כל הגיבוי שבעולם לירות בו.
ישן 06-01-2012, 14:43

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "עם כל הכבוד, כשמישהו פורץ לך..."

אתה חושב שהגישה שלך תביא להורדה באלימות, במציאות הגישה שלך יוצרת בידיוק את ההפך.
אותו נער לא קיבל מכות מחגורה ודוד שלו אף פעם לא אנס אותו. מה כן? ההורים שלו, שלעולם לא למדו עברית, עובדים במשמרות של 8-8 במפעל, עם ראש בקושי מעל המים הם מתמודדים כל חודש עם ניסיון לשלם את כל החשבונות או לפחות את רובם.
כשהמורה מתקשרת לברר למה הילד לא מגיע לבית ספר היא משתמשת בו כמתרגם כי היא לא מדברת בשפת ההורים (אתה היית מתרגם אותה מילה במילה? או שהיית מספר איזה ילד טוב אתה והיא רק התקשרה לשבח על הציונים) גם אם ההורים חושדים מתי יש להם זמן להתעסק בזה? מה גם שהם באו ממקום שבית הספר אחראי על החינוך של הילד ולא ההורים - מי הסביר להם שבארץ זה לא עובד ככה?

אותו נער רואה את ההורים שלו ואיזה עתיד מסריח מחכה לו בעבודה במפעל, מצד שני הוא רואה את השכן עם הbmw (וזה באמת לא מעניין אותו שחוץ מהאוטו לשכן הזה אין כלום) ויודע טוב מאוד מאיפה הוא השיג את הכסף.

אני לא מצפה ממך בתור קורבן של אותו נער לברר מה ההסטוריה שלו, ברור לי שזה לא מעניין אותך וסביר להניח שגם אותי זה לא יעניין (אני מכיר אנשים שמוותרים על הגשת תלונה במקרים כאלו, אני לא כזה).
אני כן מצפה ממך כאזרח שאיכפת לו מהחברה בה הוא חי לא למהר לתייג את אותם אנשים כמקרים אבודים שלא נורא אם יעלמו מהחברה, לא לקפוץ ישר למסקנה שנער שפשע ולא הוכנס לכלא זה אוטומטית כישלון של מערכת האכיפה וכן לנסות להבין שיש צורך אמיתי להביא את אותם נערים למצב שהם כן יבינו שכשהם צריכים לעמוד בהחלטה שבין אזרחים שומרי חוק לפושעים כדאי להם לבחור בצד של שמירת חוק.

הגישה הזאת, שבעצם מייצגת את גישת ה"הם כבר אבודים" היא בידיוק הגישה שמביאה יותר נערים לבחור בצד של הפושעים, ואז באמת הדרך מפריצה לרכבים לסחר בסמים או להיות "חיילים" של משפחת פשע נהיית מאוד קצרה - ומשם כבר באמת הם אבודים כמעט בודאות.

ישן 06-01-2012, 19:04
  metooshelah metooshelah אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.03
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "אתה חושב שהגישה שלך תביא..."

לא הבנת איך הBMW נכנסה לפה, אבל לא כל מי שיש לו BMW בהכרח עבריין. ובכלל, למה שאני, אזרח נורמטיבי וחף מפשע, אפגע בגלל שאיזה ילדון החליט שחיי פשע הם-הם מה שיביא לו תהילה, כסף ונשים? מדוע הוא מקבל עדיפות על פני? בגלל שאני החלטתי לא לפרוץ לבתים אז אני אזרח סוג ב'? אני באמת מתקשה להבין את ההגיון המעוות שלך. אתה רוצה שאני אבצע המון הנחות וחשיבה "מה אילו" לגבי אותו פורץ. ברגע הפריצה - מאיפה לי לדעת מה הולך עם ההורים שלו? למה לי בכלל לחשוב על כך (לעזאזל?!?!?)? יש בנאדם, שנכנס לבית בכוח, ולא במטרה לברך על התספורת החדשה. למה שמקרה כזה יתרחש? למה לעזאזל שאתן לו לפגוע ביושבי הבית? למה לעזאזל שאתן לו לגנוב דברים שאני עבדתי קשה בשבילם?! אולי זה לא יפה ולא סימפטי, אבל החוק - במקרה כזה - צריך להיות לצידי במובן של לאפשר לי לירות באותו בנאדם.

אותו ילד יכל גם לבחור בדרך חיים לגיטימית מאשר לפרוץ לבתים של אחרים. אולי כשהוא מחליט לבצע את הפריצה, הוא לא בדיוק חושב על לפגוע במישהו בפנים. אבל מה קורה במהלך הפריצה? אולי הוא רואה שהקורבן (הקורבן בכל הסיפור הזה!) מתעקש להגן על ביתו / משפחתו / חפציו ואיך שהוא אנחנו מגיעים למצב שהוא נדקר ומת? גם פה אתה מצפה ממני לגלות הבנה כלפי אותו ילד?

למה אני בתור אזרח שכן אכפת לו מהחברה בה הוא חי, צריך לבצע המון המון (המון) תרשימי זרימה בקשר לכל מיני עבריינים, ולגלות 100% של התחשבות בהם? העמדה שלך היא-היא מה שרקוב במערכת האכיפה בישראל: מרוב "התחשבות ו-"הבנה" שכחת מי בכלל הקורבן פה (רמז: לא הבנאדם שפרץ לבית...). הנחת העבודה בכל הסיפור הזה צריכה להיות כזאת: "אתה לא רוצה שירו בך כשאתה פורץ לבית של מישהו? מצויין. אל תפרוץ")
ישן 06-01-2012, 14:12

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "אני אנסה להגיב לכולם (אם אגיב..."

אני חושב שהחברה הפכה לאלימה משתי סיבות: הראשונה היא בגלל שגורמי האכיפה בארץ אימפוטנטים ברמה כל כך גבוהה שהעבריינים יודעים שיש סיכוי גבוהה שלא יתפסו, הסיבה השניה היא שהגורמים שאמורים להעניש את אלה שכבר נתפסים נותנים עונשים מגוחכים ולא פעם מתחשבים יותר בעבריין מאשר באזרח שומר החוק שנפגע ממנו. לדעתי אם הגורמים הנ"ל היו עושים את העבודה שלהם כמו שצריך האלימות בחברה שלנו הייתה נמוכה בהרבה, אבל נוצר פה מצב שהמדינה לא מצליחה להגן על האזרחים ועל הרכוש שלהם וכניראה שזו הסיבה שבגללה אנשים מתחילים לתמוך בחוקים כאלה. הרי זה לא הגיוני שהמדינה לא תעניק לאזרח ביטחון אבל גם לא תאפשר לו להגן על עצמו. חוץ מזה שאני לא חושב שמי שתומך באפשרות להגן על עצמו בתוך הבית שלו הוא אדם אלים בהכרח ואני מקווה שהסיבה למה ברורה לך כמו שהיא ברורה לי. לגבי השאלות שהעלת על המקרה בארה"ב: למה מי שפורצים לבית שלו צריך להוכיח שהוא היה בסכנה ולא להפך? למה שמי שפרץ לבית פרטי לא יוכיח שהוא לא התכוון להרוג את הבעלים ועד שהוא לא יצליח הוא יחשב כאשם? ושים לב שאני מדבר פה על מקרה מאד ספציפי, פריצה לבית של מישהו, ולא לכל פריצה באשר היא (רכב, בנק וכו').

ישן 06-01-2012, 14:26

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני חושב שהחברה הפכה לאלימה..."

אני מסכים עם רוב דברייך, לא עם המסקנות.

את הטענות כלפי המערכת צריך להפנות למערכת - לא לאזרחים (ולא משנה כרגע אם הם פושעים או קורבנות)

במקום מסויים זה מזכיר לי את האלימות נגד רופאים (ובכוונה לקחתי מקרה הפוך לחלוטין) גם פה האזרח (שאין לי שום סנטימנטים אליו במקרה הזה) בטוח באותו רגע שהוא מפנה את הזעם שלו לכתובת הנכונה, הוא מבחינתו לא מרוצה מהטיפול שקרוב המשפחה שלו מקבל והוא מפנה את הזעם כלפי מי שהוא מגדיר כאשם בכך.

ושוב אני חוזר על דברים שכתבתי, אני לא מתנגד להגנה עצמית, אני מתנגד להקצנה של המושג הזה.
מי שרוצה להגן על הבית שלו הוא לא אדם אלים, זה לא מה שאמרתי. שיח של "צריך להרוג כל מי שחודר למרחב פרטי" הוא בהחלט אלים, גם הגישה שאין לחקור אדם שיורה על אדם אחר.

ישן 06-01-2012, 15:46

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "אני מסכים עם רוב דברייך, לא..."

ציטוט:
שיח של "צריך להרוג כל מי שחודר למרחב פרטי" הוא בהחלט אלים, גם הגישה שאין לחקור אדם שיורה על אדם אחר

כמו שכבר אמרתי אני עדיין לא ממש סגור לגבי דעתי בעניין וכניראה שזה גורם לכך שאני לא ברור, אני אנסה לחדד. אני לא חושב שצריך להרוג את כל מי שחודר למרחב הפרטי. אני כן חושב שלאור חוסר היכולת של המדינה להגן על האזרחים ורכושם ראוי שהמדינה תאפשר לאזרח להגן על עצמו בתוך תחומי הבית הפרטי שלו בכל האמצעים שעומדים לרשותו, כולל ירי מנשק חם. נכון ששימוש בנשק חם יכול גם לגרום למותו של הפורץ (כמו שיכול ליהיות ששימוש בנשק חם רק יפצע), אבל זה שונה מאד מההגדרה שלך של "להרוג כל מי שחודר למרחב פרטי" ובכל מקרה זה יהיה "סיכון מקצועי" שהעבריין יצטרך לחיות איתו. צריך לזכור שבסופו של דבר למי שפורץ לבית של אחר יש אפשרות בחירה והוא לא חייב לעשות את זה, ככה שאם הוא רוצה להישאר בחיים כל מה שהוא צריך לעשות זה לא לפרוץ. למי שמגן על עצמו ועל רכושו אין את הבחירה הזאת, ולכן ראוי שינתנו לו כל האפשרויות להגן על עצמו.
לגבי החקירה אני מסכים איתך, אין סיבה שלא יחקרו מקרים כאלה. אבל אני חושב שהגישה שבה מגיעים לחקירה הזו צריכה להשתנות, היום מי שירה צריך להוכיח שהוא היה בסדר והוא בעצם אשם עד שהוא יוכיח שהוא היה בסדר. אני אומר שזה יהיה ההפך, שאדם שירה בפורץ יחקר אבל אלא אם כן המשטרה תוכיח שהוא היה לא בסדר לא ינקטו כנגדו סנקציות (כמו למשל להחרים לו את הנשק וכו').

נערך לאחרונה ע"י rubber_duck בתאריך 06-01-2012 בשעה 15:50.
ישן 06-01-2012, 14:31
  cesium cesium אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.11

ציטוט:
בקשר לטענת הדמגוגיות - כמעט כל מי שהגיב לי החליט להזכיר את העובדה ששוד יכול להתפתח לאונס.

זה לא בדיוק דמגוגיה. קודם, דיברת על "סכנת חיים מוחשית". תהמני אם לבחורה שעומדת 'רק' בפני אונס יש זכות להגנה עצמית לדעתך.

ציטוט:
אני לא, אני תומך בעונשים כבדים לפושעים, בטח שיותר כבדים ממה שנהוג היום בארץ.
אבל בין זה לבין לעודד לקיחת החוק לידיים, או הענשה קיצונית מאוד על פשע מסויים ההבדל הוא גדול.

שוב אנחנו מגיעים לנקודה הזאת. אני די בטוח שאילו אחד מאתנו היה במצב הזה והיה מחליט לירות אז המחשבה שחולפת במוח לא היתה: "פרצת לביתי, מגיע לך!"
הגישה הזו כנראה קיימת איפשהו, אבל זה בכלל לא מה שאמרנו לך.

ציטוט:
הבעיה שלי במקרה הזה היא לא שהיא ירתה בו, אם זה מה שנדרש לעשות אז זה בסדר גמור, הבעיה שלי היא עם נקודות אחרות בסיפור ואם התגובות למקרה:
א. היא קיבלה את ההחלטה לירות עוד לפני שהם בכלל פתחו את הדלת, לדעתי בהחלט צריך לשאול אם לא הייתה יכולה לפעול אחרת - זה לא שלא היה לה זמן, היא הספיקה לדבר עם המשטרה.
ב. האם היא באמת הייתה חייבת לירות כדי להרוג? (יכול להיות שהתשובה היא כן, אני לא יודע)
ג. מה שהפריע לי בתגובות הייתה ההרגשה שעלתה כאילו זה בסדר לירות למוות באדם שנכנס לך לבית וכאילו אין צורך של מערכת החוק לבדוק את ההתנהלות שלך במקרה כזה.

לא קראתי את הסיפור, אבל לא נראה לי שאזרח יכול להחליט אם לירות בשביל להרוג או לא. יותר סביר שרוב המקרים הם כך: "כוון את הקנה אל הפורץ (ולא אל הגוף), לחץ על ההדק, וקווה לפגיעה בכיוון הנכון".

ציטוט:
לססיום - לדעתי הנתק הוא דו צדדי, אין לי בעיה עם פעולה של הגנה עצמית, אני לא מסכים עם מתן פרשנות שהגנה עצמית היא מתן רשות לפעולה קיצונית וגם לא שעל הרשויות לא מוטלת החובה לוודא שבאמת הקורבן לא פעל אך ורק מתוך הגנה עצמית.

ואני לא אמרתי שלא צריכה להיות שום חקירה מצד רשויות החוק. הבעיה היא שהתקן שלך היא של כפעולה משפטית עם דרישת מידתיות וכד', וזה פשוט בלתי אפשרי ולא רצוי במצב הזה.
ישן 06-01-2012, 14:47
צלמית המשתמש של MS_Rogue

ציטוט:

כי זה קרה, ולא מעט פעמים. זו הבעיה האמיתית - בתור קורבן הפריצה אין לך שום דרך לאמוד את הסיכון ובמקרה כזה אם יש ספק, עדיף לטעות לכיוון חשש יתר.

ציטוט:

היא לא קיבלה את ההחלטה לירות - להיפך, אתה יכול לשמוע מהשיחה שהיא לא הייתה בטוחה אם זה הדבר הנכון לעשות ולכן גם שאלה את המוקדנית. ההחלטה לירות התקבלה בעצם כשהם פתחו את הדלת - ושים לב, מדובר בשני גברים, האחד חמוש בסכין. לא בנער בן 16.

ציטוט:

עד כמה שאני יכול להבין מהמידע שמצאתי (ואני מסייג מראש, אין מספיק פרטים בשביל לאמת את זה) היא ירתה פעם אחת, ברובה ציד. בטווח קרוב, ירייה מרובה ציד היא בעלת אפקט רצחני. לא ברור לי שהיא יכלה לירות שלא על מנת להרוג.

מעבר לכך, אם תסתכל על הוידאו מדובר בבחורה לא גדולה. גבר היה יכול להסתכן ולנסות להשתמש בכוח לא קטלני (נניח אלת בייסבול, או כמו שלי קרה פעם, מקל של מטאטא). מבחינתה, נראה שזה היה הפיתרון הנכון במקרה הזה.
ועוד פעם, לא מדובר בנער בן 16 אלא שני פורצים חמושים...

ציטוט:

ההרגשה היא שלאדם יש זכות להגן על עצמו (באמת, תעיין בחוק כפי שהוא באוקלהומה). צריך גם לזכור (אם כבר העלית את נושא המיקום הגיאוגרפי) שהיא לא גרה בנען או הרצליה או כפר שמריהו, מקומות שבהם פריצה על ידי נער משועמם סבירה קצת יותר מפריצה על ידי רוצח בפוטנציה. היא גרה בטריילר פארק בהיקסוויל, אוקלהומה, שם הסיכון שפושע שפורץ אליך יהיה אלים קצת הרבה יותר גדול.

ציטוט:
למר רוג, אם נער היה פורץ לדירה שלי לא הייתי חושב על כמה הוא מיסכן והולך לחבק אותו, אבל באותה מידה לא הייתי חושב על איך לירות לו בראש.

היא לא ירתה בראש אלא במרכז הגוף. ובכל מקרה הבדל ביני ובינך לבינה זה משהו כמו עשרים קילו של מסת שרירים, הרבה יותר טסטוסטרון וניסיון יותר גדול של הפעלת כוח פיזי בעימות עם אדם אחר... מה שנכון לך או לי, לא בהכרח נכון לה... ואם היא הייתה קופצת על הבחור והוא היה דוקר אותה, מה אז?

ציטוט:
לססיום

דומני שמתרגמים את זה "צזיום"

ישן 06-01-2012, 15:13
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "אתה נכנס לפרטים לא כל כך..."

האמת, זה לא נכון.
אלוהים נמצא בפרטים הקטנים (וגם בשמיים, כך טוענים כמה אנשים, אבל על זה אפשר להתווכח במקום אחר), והפרטים האלו רלוונטיים מאוד כיוון הם מעידים על מצב רווח שבו אדם שנתקל במצב שבו סביר שחייו או ביטחונו נמצאים בסיכון צריך להתחיל לחשוב כמו עורך דין, "האם יש לי רשות להגן על עצמי?" "מה יהיה כוח סביר במקרה זה?"

תשמע, זה נורא פשוט, זה יכול להיגמר בפורץ מת.. או באישה מתה. חושב שאני מדבר באוויר? הנה אחת שלא ירתה בפורצים: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-247389,00.html

כמי שנתקל בסיטואציות כאלה מגוף ראשון - אין לך לא הזמן ולא צלילות החושים לברר כמה גדול או סביר הסיכון. כשמדובר בפריצה, מרגע שנוצר מגע - ואך ורק מרגע זה אפשר להתחיל להעריך את הסיכון - ועד לרגע שבו אתה חייב להחליט איך לפעול ואז לפעול בהתאם להחלטה יש לך שנייה או שתיים בסה"כ.
זה קל נורא לשבת ולשפוט בדיעבד מה קרה. אם יושבים ושופטים בדיעבד, כבר ב1923 נראה ברור שהיטלר הולך לקחת את השלטון בגרמניה ולהפוך אותה למדינת הזוועות שהפך ולתהות למה לא עצרו אותו כשעוד היה סתם ריאקציונר פוליטי עם שאיפות. Hindsight 20/20 היא נורא קלה.
על אמת, כשזה קורה אין לך את הלוקסוס של לחשוב כמו עורך דין ואם אתה מסתכן בטעות, עדיף שהפורץ יהיה הקורבן הטראגי של הטעות ולא אתה.

לדעתי החוק באוקלהומה עושה נכון כשהוא מטיל את האחריות למות הפורץ על כתפיו שלו ושל שותפו. אתה לא רוצה שירו בך במהלך פריצה? אל תפרוץ!

ישן 06-01-2012, 18:59
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "למרבה הצער, כניראה שרמת האחריות הנדרשת איננה נפוצה"

שמע, בדיוק כפי שעם מכונית צריך לנהוג באחריות, גם עם נשק צריך. נשק לא צריך להיות בלתי מושג כדי להיות מאובטח היטב. במקרה שלנו (יש לנו בבית רובה ציד, אם כי הוא למטרת הגנה על הבית מטורפים על ארבע, לא מטורפים על שניים), הנשק תלוי על שני ווים גובה מטר וחצי מעל הקרקע מינוס פלוס) כשהוא פרוק ונצור. התחמושת נמצאת בקרבת מקום, מאובטחת גם היא כמיטב היכולת). במקרה שמשהו קורה (עוד פעם, מדובר על הגנה מבעלי חיים מסוכנים, לא מפורצים) אפילו לאשתי לוקח פחות מדקה (עשינו תרגולות עם סטופר) להוריד אותו, לשלוף את התחמושת, לטעון שני קליעים, להוריד את הנצרה ולדרוך.

הנשק לעולם לא חוזר למקומו לפני פריקה, נקירה ונצירה בחוץ (נשק שישים מעלות! כמו יורם איבן חנון שתמיד עושה מה שאומרים לו).

כשיהיו ילדים נצטרך כנראה לשנות את אופן האבטחה (כי ילדים, למרבה הפחד, מגיעים לכל מקום).

ישן 06-01-2012, 19:15
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
הלוואי שהחזקת נשק הייתה מותנית בהליך מקביל לזה של נהיגה במכונית..
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "שמע, בדיוק כפי שעם מכונית..."

הייתי מאוד רוצה לחשוב שכל מי שמחזיק נשק עבר בחינה תיאורתית, כולל בענייני בטיחות, הכרה טכנית בסיסית עם הנשק, והכרות מינימלית עם התנאים שבהם מותר להשתמש בנשק, ובחינה מעשית שבה הוא מראה שהוא אשכרה יכול להפעיל את הנשק ביעילות מינימלית. וכמי שהיה במטווחים, ראיתי כבר מראות זוועה עם כאלו שירו בנשק פעם בעשור בערך....
וילדים זו באמת הבעיה הגדולה. כמעט אף אחד לא אחראי מספיק עד סוף גיל ההתבגרות (עניין ביולוגי פרופר), ילדים נמשכים מאוד מאוד לכלי יריה ויש להם כושר המצאה בכל הנוגע להגעה לנשק.יש לי 2 דוגמאות אישיות מהילדות שלי:
1. אחי הגדול כיוון אלי פעם את האקדח של אבי (וייתכן שאף דרך-לא זוכר בוודאות) ועצר רק כשהזהרתי אותו שהאקדח טעון.
2. אני עצמי הצלחתי להגיע לאקדח של אבי כשהייתי לבד בבית, שיחקתי בו וכמובן שפלטתי כדור. למזלי הרב עד מאוד (מקרה קלאסי של הרבה יותר מזל משכל) לא נפגעתי ואפילו לא נגרם נזק נראה לעין (הקליע נכנס בקיר מאחורי ווילון-הקליבר היה קטן יחסית וכך גם החור) ואפילו אף אחד מהשכנים לא שמע או לא ייחס חשיבות.
בקיצור, ברגע שיהיו לכם ילדים בגיל הרלוונטי, אני ממליץ על חשיבה מחדש האם באמת אתם רוצים נשק בבית
ישן 07-01-2012, 01:05
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "חוקי לירות בדובים בקליפורניה?"

יש היתר לירות בדוב אם הוא מסכן אדם או חיית משק (יש לנו ברווזים, אווזים, תרנגולות ועיזים וכולם טכנית בסיכון). בחורף הפומות הרבה יותר רעבות וזו הנקודה שבה הן לעיתים נואשות מספיק כדי לנסות ולפרוץ את הגדר בית הגידול (ראה ברקע התמונה המצורפת - לא מדובר בהגנה מי יודע מה טובה לצערי ). בנקודה זו אין הרבה ברירה אז יורים. אני מכוון להם מעל הראש (כי קול הירייה מספיק בדרך כלל להבריח אותם).

אגב, רק כקוריוז, דובים ופומות בצד, החיה שעשתה לנו הכי הרבה נזק אי פעם? בובקאט (חתול פרא?) שמצא חור קטן, נכנס לתוך בית הגידול ועלה לנו בארבעה עופות בסך הכל לא הרבה יותר גדול מחתול רגיל...

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i1225.photobucket.com/albums/ee381/MS_Rogue/29845_123539281014258_100000745608158_167262_2959943_n.jpg]

ישן 09-01-2012, 07:26
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile

כאשר נער נורמטיבי יודע שהחוק מאפשר לירות בו כשהוא ייכנס לבית - הוא לא יעשה זאת (אם הוא באמת נורמטיבי ולא פושע).

אני לא רואה סיבה לא לאפשר לאדם להכריז על ביתו כעל מבצרו. אין שום סיבה שההפקרות שקיימת כיום בעבירות רכוש בארץ תימשך. להזכירך - ממש לא לכל אחד יש נשק בבית. ואם ההגנה העצמית היא לא ע"י אקדח אלא ע"י מכות נמרצות באלת בייסבול? שימוש בחומר ניקוי? שימוש בכל מה שעומד לרשותי במרחב הפרטי שלי על מנת למנוע מפושע לעשות במרחב זה כבתוך שלו?

וזה עוד מבלי לדבר על האופציה הנפוצה של אונס/רצח/התעללות בחסרי ישע שנוטה להתלוות לעבירות רכוש מדי פעם בפעם...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:10

הדף נוצר ב 0.23 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר