לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חדשות טיולים אפריל 2014 - הסתיימו עבודות הסדרת הדרך לדיר עזיז ע"י מועצה אזורית גולן. ניתן לשוב ולטייל באתר. הסגירה שהתקיימה באזור דרך בורמה מערב, הסתיימה וניתן לטייל באתרים כרגיל. עקב סיום עונת החורף שביל מספר 9363 (סימון שבילים כחול) שבשמורת נחל שורק נפתח חזרה למטיילים. נפתח מחדש מסלול נחל רקפת בכרמל שהיה סגור למטיילים. עקב פעילות צבא באזור אילת במהלך חודש אפריל אין להגיע לאתר "נ.ג. 292" מצפון לאילת. | חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מטיילים ותרמילאים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-01-2012, 00:58
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "מכוערים לתפארת: ככה אנחנו נראים בעולם"

כל מה שאני יכול לומר הוא שלעיתים אני מוצא את עצמי מתבייש להיות ליד ישראלים אחרים בחו"ל.

להורים של הגברת יש עסק של מכירת משקפי שמש ודברים דומים. הכסף הגדול מגיע בקיץ, כשירידי הענק של קליפורניה יוצרים הפנינגים של קניות. ביום טוב ביריד של מחוז אלמידה או ביריד המדינתי בסקרמנטו אפשר בכיף להרוויח 5000 דולר. בגלל כמות הפעילות אנחנו מצטרפים אל אבא שלה לעזור בדוכן בירידים הגדולים. הרבה פעמים כשמגיעים לקוחות ישראליים ההתנהגות שלהם עוברת כל גבול. איבדנו כבר את הספירה של כמות הפעמים שבהם שמענו מישהו אומר בעברית (בקול יחסית רם) "בואנה יוסי, חכה שהוא לא יסתכל ופשוט תרים לו את זה" - והתגובה היא תמיד (בעברית) "תרים את זה ואני נופל עליך".... וזה בלי בכלל להיכנס לפעמים שבהם בעלי דוכנים אחרים קוראים לנו כשתייר ישראלי בלא ממש מדבר אנגלית (או שמעמיד פנים, גם זה כבר קרה לי) עושה בעיות...
זה לא שכולם ככה וזה לא שהם היחידים שמתנהגים לא טוב אבל יחסית לחלקם באוכלוסיה הם בולטים לרעה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-03-2012, 16:53
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
שום "יתרון" מאלה שנתברכו בו בני ארץ הקודש
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אם כבר משתפים- כשחרשתי את..."

אינו "יתרון" כאשר באים לבנות מוניטין של תייר מועדף. להלן רשימה מלאה הכללות, ואמיתות:

1. הישראלי אינו אסטתי. לא בלבוש, לא בדיבור. מדבר תוך שימוש בתנועות ידיים חדות, לבוש ברישול יחסי (או חוסר טעם) ולא שמע על נימוסי שולחן.

2. השפה העברית, לא משנה איך תדבר אותה, נשמעת רע לאוזן שלא דוברת עברית. שפה גרונית עם טונים צורמים. לא חשבתי על זה שנים רבות, עד שזרים "אוהבי ישראל" מושבעים פשוט אמרו לי את זה בכמה הזדמנויות. האמת? התחלתי לשים לב וראיתי שהם צודקים משהו. אני לא יכול להיות חשוד כבעל סימפטיה לתרבות או הלאום הערבי. ובכל זאת: אם אני צופה בחבורת דוברי ערבית בבית קפה-כדורגל בעמאן, או בחבורת ערסים משלנו ליד פיצוציה בזמן דרבי - מה אגיד לך? לערבית, על קולניותה, יש אסטתיקה. העברית? נשמעת גסה... כמו שפה "לא גמורה" (ואני חושב, אגב, שזה לא מקרי...).

3. תדמיין את הזוג הישראלי הלא אסטתי, מדבר את השפה הגרונית בטונים עולים ויורדים, עומד ליד קבלה של מלון ומתכווכח עם מנהל הקבלה על משהו (ואולי הם אפילו צודקים!). הבעל כל הזמן פונה לאשתו בעברית, היא לבושה מין טייטס שלא למידתה, הוא חושב שזה שהוא קנה ג'ינס דיזל בשמונה מאות ש"ח פוטר אותו מן הצורך להוסיף עוד 25 ש"ח למכפלת... הם לא נראים טוב! יעמוד לידם זוג שבדי, אולי אפילו חברים במפלגה נאו נאצית ואונסים את הבנות שלהם שכלואות במרתף כבר עשרים שנה: ואולי הם גם צועקים שלא לצורך (כי הסוכן שלהם עשנ טעות...) - הם יראו לך מתורבתים. מדברים עם הפסקות, לבושים בטעם. לא משלבים הבעות פנים חדות תוך דיבור עם הידיים. והישראלים לבד ככה? ממש לא... ספרדים, איטלקים, יוונים... אבל לכל אלה יש מימד חביב או אסטתי בשפה או ההתנהגות "סולחים להם"...

4. ישראלים אינם כוח. יבוא סוכן צ'ארטרים גרמני לבעל מלון בדהב ויגיד לו "הקליינטים שלי לא מרוצים מכל הרוסים שבמלון בינואר. או שאתה מפסיק לעבוד עם רוסים, או שאני לא מביא את הצ'ארטרים שלי מהאנובר ועובר להייאט טאבה". מה אתה חושב יקרה? ירגיעו אותו, יפצו אותו, ילכו לקראתו. הגרמנים והרוסים ימשיכו לשרוץ יחד. יבוא הגרמני יגיד אותו הדבר על הישראלים? אין יותר עבודה של המלון עם השוק הישראלי... קרה בסיני, קרה בתורכיה וקרה ביוון. הישראלי, גם כשהוא במיטבו, הוא תייר שאינו מוציא כסף רב במלון. מגיע לתקופות של 3-4 לילות. אין לו כוח. קל לדרוך עליו, לכן. הוא בארונת רדודה שאפשר לירוק לתוכה. תוסיף לכך את העובדה שישראלי אינו נעלב, לא משיב בחרמות וכאשר תגיד לע ישראלי אחד שהוא חרא, תמיד תמצא כמה ישראלים שיחזקו אותך. אם תיירן תורכי יצא במאמר נגד בריטים, אפילו אם בצדק, הוא יתקל בתגובה הרסנית בהרבה.

5. הישראלי באמת חד קליטה וממולח. אין מה לעשות... זו תכונה. זו מעלה. כשביקרתי במסגרת עבודה בירדן, תורכיה או יוון, תמיד הקפדתי לשתוק. מה לעשות ומה שיש לישראלי להגיד הוא הרבה פעמים יותר מדי נכון, ולכן מעליב? תוסיף לזה את העובדה שבהחלט יש ישראלים שהם תחמנים או נכנסים לכיס של העל העסק, וקבל טעם רע שנשאר אצלו.

6. לא מזמן הייתי במדינה ערבית כאורח של איזה סוכן גדול. בהחלט איש העולם ולא בעל דעה קדומה. מסקרנות שוחחתי אתו על עולם התיירות הפנים ערבי. אין לישראלים הרי דריכת רגל שם (פרט לסיני, וגם במספרים קטנים). היה מרתק לגלות שבעולם שלהם ישנן אותן הבדלות. גם להם יש את ה"גרמנים" שלהם, "אמריקאים" שלהם וה"ישראלים" שלהם (הקאטרים).
ישן 23-01-2012, 13:36
  משתמש זכר TREK SALE TREK SALE אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.11.11
אני מטייל מעל 10 שנים בכל מקום שהייתי קיבלתי אחלה יחס
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "מכוערים לתפארת: ככה אנחנו נראים בעולם"

חלאס עם השטויות האלה אנחנו כלכך מתלהבים כאשר אנו מופיעים בחדשות בחו"ל שאנשים נוטים לאבד פורפורציה כן נכון לעיתים יש פדיחות ובכל מדינה יש אנשים קצת לא נורמליים שמטבעם מצליחים לבייש את עמם בעיתונות אבל הישראלי הוא סה"כ מטייל מאוד נחמד מאוד לבבי מאוד בגובהה העיניים ולא מתנשא על אף אחד חייתי שנים בחול וטייליתי דיי הרבה בעולם ואני יכול להגיד שהכי נהנתי לטייל עם ישראליים טייליתי עם המון אחרים אבל לרוב טייליתי עם ישראלים בכל מקום בעולם דיברו איתי לפחות 10 פעמים בעברית וכאשר טייליתי עם אנשים ממדינות אחרות הם תמיד נדהמו מהיחס המיוחד שישראלים מקבלים ביין עם זה בנפאל לאוס והודו או בניו זיאלנד ואוסטרליה
אנשחים תהיו קלים עם עצמכם אנחנו דווקא סבבה

ישן 18-03-2012, 14:36

אחד ההבדלים העיקריים בין הישראלי, ובין אחיו במשפחת ההומוספיאנס

נעוץ בעובדה שבישראל ה"גוח'א" מרוויח לא הרבה פחות מאשר ה"ישראלי היפה" וגם נוסע לא פחות. הבהמה הבריטי, או האיטלקי, או האוסטראלי, יבלה את חופשותיו בארץ הולדתו או ביעד צ'ארטרים קרוב. לא תפגוש המון בריטים ממש מהמעמד הנמוך יושבים לידך בטיסה סדירה מלונדון לניו יורק, או בכלל בניו יורק. המעמד הנמוך הבריטי יהיה מיוצג לכל היותר בספרד או מאלטה. בריטי "רד נק" בטרק בבוליוויה? את שלגיה תפגשו שם עוד קודם.

הישראלים מכל המעמדות, לעומת זאת, חולקים את חווית התרמילאות והמסעות באופן די מאוזן. התוצאה? "עושי הפאדיחות" שלנו מיוצגים גם במקומות אליהם "עושי הפאדיחות" שלהם לא מגיעים.
ישן 18-03-2012, 15:38
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "אחד ההבדלים העיקריים בין הישראלי, ובין אחיו במשפחת ההומוספיאנס"

האמת, נהגתי לחשוב כמוך אבל בשנים האחרונות אני נתקל יותר ויותר באנשים ממעמד סוציואקונומי גבוה שמתנהגים כמו בהמות. בין אם זו איזושהי נובורישיות, כסף ישן שמיתרגם לתחושה כאילו הם בני אצולה או סתם שמוקיות, עצם היותם אנשים בעלי אמצעים לא מונע מבני אדם להיות ברברים, בייחוד בחו"ל.

הזוג הכי ברברי בו אי פעם נתקלתי היה זוג מומחים להוראה (שאת התארים ואחד את השני השיגו בליברללנד, היא ברקלי, קליפורניה) שהתארחו לערב שבת אצל אותה משפחה יהודית שאנחנו התארחנו אצלה. הם הביאו שני בקבוקי יין שעולים למעלה מ100 דולר כ"א ובעוד אני והגברת שותים כוסית למען הנימוס, מיהרו הם לשתות את הראשון תוך חצי שעה ולהתחיל עם השני. תוך כדי כך הם הרצו לנו על מדינת ישראל (בה מעולם לא ביקרו), על אימפריית הרשע הציונית הזו, עד שבנקודה מסויימת אפילו לגברת, שהיא אמריקנית מנומסת, נמאס לחלוטין והיא אמרה, "זה מדהים שדברים שרואים מכאן לא תראו משם" וסירבה לפרש את כוונתה. אחרי ארוחת ערב (בה הם העירו לבעלת הבית בגסות על כל מאכל - וזו דווקא הייתה ארוחה מעולה) ואחרי שסיימו את הבקבוק השני הם מיהרו הביתה, שיכורים ומרוצים.. וכמה ימים מאוחר יותר, דרך חבר של חברה של חבר של בתם, הגיעה הידיעה לאחותה של הגברת - הגברת ובעלה הם זוג פראים אלימים, רועשים ובלתי מחונכים...

ישן 18-03-2012, 15:52

כמובן שזו לא הברבריות שאליה מתכוון הדיון פה
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "האמת, נהגתי לחשוב כמוך אבל..."

השאלה המנחה היא פשוטה: אתה עומד באתר רב מבקרים, צוואר בקבוק וכזה שבו ההתנהגות שלהם נשפטת לפי סטנדרטים "שווים": בוא נגיד? ה"סיק" בפטרה (המוני תיירים, מקום צר, הד חזק, אין מסביב איש פרט לתיירים ולכן אין את מי לנעליב וכמובן... הבדואים המקומיים המתפרנסים שם בהמות בעצמם). תבוא בעונת שיא ותעמוד מהצד שעה. מהר מאוד תראה שאתה מצליח להתדיק המון סטריאוטיפים ולקיים "היררכיה" ברורה של בהמתיות בהתאם לארץ המוצא. יש שם קבוצות נוער, צעירים, מבוגרים או קשישים, רוסים, פולנים, יפאנים, גרמנים , בריטים, איטלקים וספרדים. כולם מתנהגים "חופשי" (מאחר ואין לחץ סביבתי).

עכשיו קח כזה מקום ותעתיד אותו ליעד תרמילאיות/נופש מרובה ישראלים. זהו הקו ממנו מתחיל המירוץ. באופן עקרוני אתה תראה מהר מאוד שהישראלים בעצם "שייכים" לגזע התיירותי הים תיכוני, בעוד ישנם כמה "גזעים" אחרים (בריטים וגרמנים, לדוגמא, דומים הרבה יותר ממה שמקובל לחשוב...). אתה יודע כמה פעמים ראיתי מרחוק חבורת אנשים שצעקו "אנחנו ישראלים מהקריקטורה" וכשהתקרבתי הם דיברו איטלקית במבטא של לאציו?

הישראלים ללא ספק לא עם המצטיין באסטתיקה התנהגותית או חיצונית, ובוודאי לא אנשים מופנמים. מאידך ה"ישראלי המכוער" הוא בהרבה מקרים בסך הכל ה"צוחון" המקומי שלנו, רק שפה הוא מסתובב יחד עם החברים לפלוגה, שאינם כאלה, ולכולם יש כספי מענק שחרור לבזבז (בגילאים אחרים: כספים אחרים). המקבילה הצרפתית שלו פשוט ממעטת לנסוע לחו"ל רחוק...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:23

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר