לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-01-2012, 09:30
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור מנהל שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי YevgeniS שמתחילה ב "שאלה : תעסוקה בצילום אירועים"

אתה השני שאני נתקלת בו שחושב לעבוד בצילום אירועים כעבודה סטודנטיאלית. העצה שלי, כצלמת אירועים: אל.
כדי להיות צלם רווחי אתה צריך ידע, פוטנציאל ("כשרון") וניסיון - מה שאין לך ולא יהיה לך בשנתיים הקרובות. בנוסף אתה צריך ציוד מתקדם (מה שיש לך כרגע הוא סבבה בפני עצמו, אבל אתה צריך ציוד גיבוי להכל, כולל לפלאש שכרגע אין לך אפילו אחד. ואגב, אם אין לך אפילו פלאש אחד - זה אומר שאין לך ניסיון בעבודה עם פלאש).
כמובן, צריך לקחת בחשבון שההוצאות על פתיחת עסק כזה (ציוד בשווי של מינימום 15-20 אלף ש"ח, ביטוח לאומי, מס הכנסה, מחשב, הארדיסקים, רכב וכו') - לא יכסו את עצמן בשנה הראשונה, ואולי גם לא בשנתיים.

בקיצור, אל.
בהצלחה!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-01-2012, 13:17
  YevgeniS YevgeniS אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.11
אני חשבתי
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "אתה השני שאני נתקלת בו שחושב..."

אני חשבתי על צילום אירועים כעבודה סטודנטיאלית אך ורק כעוזר צלם ולא כצלם ראשי.
ברור לי לגמרי כל מה שציינת והוא נכון מאוד. צילום אירועים הוא מקצוע שלם בפני עצמו ולא היתה לי מחשבה לקחת אותו "על הדרך".
השאיפה שלי לשנים הקרובות להיות עוזר צלם באירועים ואולי גם צלם במסיבות. בשביל להרוויח כמה מאות שקלים מאירוע ולא יותר מזה. מה שעדיף ומספק בהרבה מעבודות סטודנטיאליות שיש לשוק להציע.
הדרך להיות פסיכולוג היא ארוכה ומאתגרת ואין שום ערבות שזה מה שאעשה בעוד מספר שנים.
אז זה גם טוב שאתמקצע ואצבור ניסיון בעוד מקצוע שאני גם אוהב.

לכן השאלה היחידה שלי האם עם הציוד שיש לי אוכל להתפרנס כעוזר צלם, או צלם שני-שלישי-רביעי. מצילום של אירועים כאלה ואחרים אפילו בשליש או חצי משרה?

בכל מקרה תודה לכולם על התגובות עד כה.
ישן 13-01-2012, 23:33
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "לא דיברתי דווקא על צלם ראשי...."

אני לא הייתי מוציא DSLR מהבית בשביל פחות מ 500 שקל מבלי שאני בכלל מעריך שעות וציוד.
אירוע של מעל 6 שעות, עם ציוד יקר כמו שלך, לא הייתי מתמחר כל כך נמוך.
עוזר צלם, כאמור (במידה ובמאת התכוונת לעוזר צלם) לא מוציא ציוד.
אם אתה מוציא ציוד, אז למה בשביל שליש משרה? גם ככה צלמי אירועים בקושי מתפרנסים, אז אתה
רוצה לצאת עם הציוד שלך בשביל שליש משרה?
שמע, יש דרכים להתחיל קריירה, ואין ספק שכולם מתחילים מלמטה וזה אחלה לקחת מחירים זולים
בהתחלה כדי לייצר את מעגל הלקוחות הראשון שלך. אבל לא עובדים בחינם!
לא משנה מה - לא עובדים בחינם!
מבחינת ציוד תאכלס - הציוד שלך בהחלט יכול לכסות אירועים מסויימים בתנאי שהתאורה במקום טובה.
לי יצא לצלם בר-מצווה באולם מואר היטב, עם D700 + 24-70 2.8 (שזה סוג של דומה למה שיש לך)
ולא היו לי בכלל בעיות. מצד שני, אם האירוע לא מואר היטב, אתה תהיה חייב להשתמש בתאורה
מלאכותית משלך (מערך פלאשים) כדי למלא איפה שחסר.

אם אתה שואל אותי, נסה ללכת לכיוון של בוקים (כפי ש seo כתבה) וצילומי פורטרטים. אירועים זה
תחום קשה (גם מבחינת כסף, גם מבחינת שעות ובעיקר מבחינת הדרישות של הלקוחות).
היום כל ילדת טיפשעשרה רוצה שיעשו לה "אעלק-בוק-מקצועי" ואני רואה בפייס שלי מלא תמונות
של "צלמים" עם DSLR כמו שלך, ועדשות כמו שלך שדופקים שוטים עם פוזות של נערות מהסוג
שציינתי לעיל. אם ילך לך טוב, יש מצב לא רע לכסף כמו שהיית מקבל בתור צלם משני באירוע ואף
יותר - מבלי כאב הראש שאתה מקבל באירועים.

הרבה הצלחה, ותגיד מה בסוף החלטת

ישן 15-01-2012, 01:47
  YevgeniS YevgeniS אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.11
תודה רבה לכולם על המידע השימושי
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אני לא הייתי מוציא DSLR מהבית..."

לא ידעתי שהמצב בצילום האירועים הוא כל כך רע, חשבתי שאפשר בכיף להשתלב כצלם אירועים שני-שלישי בשביל כמה גרושים. הציוד שלי הוא בהחלט לא זול ואני חושב שאם הייתי קונה אותו בארץ הוא עולה לי בסביבות ה10 אלף.
האמת שהייתי במספר לא מבוטל של חתונות בחיי ומעולם לא ראיתי שהצלמים משתמשים ביותר מהפלאש שעל המצלמה שלהם או משתמשים במערך פלאשים. אולי זה בחתונות יוקרתיות יותר?
בהחלט בוקים זה משהו שאשכול לעשות.
נראה לי שצילום זה לא תחום שאתה בוחר לעבוד בו ולמחרת יש לך עבודה אלא תהליך ארוך שהתחלה יש רק גישושים וטיפטופים על הדרך של עבודה במשך הרבה זמן עד שבאמת אפשר להתפרנס מזה ו"להיכנס" לתחום.
אולי בגלל שזה נראה מבחוץ שזה תחום שרף הכניסה אליו נמוך...לכאורה.
ישן 15-01-2012, 07:27
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי YevgeniS שמתחילה ב "תודה רבה לכולם על המידע השימושי"

רף הכניסה הוא לכאורה נמוך כיוון שכל מה שאתה צריך זה... מצלמה.
וכיוון שלכולנו יש מצלמה (לפחות למי שגולש בפורום צילום), אז לכאורה כולנו qualified לעבוד כצלמי אירועים.
הרי, זה בסך הכל לכוון את המצלמה, לתת פוקוס על העין, לקמפז כך שלא יחתכו אנשים חשובים, ולתת יריה.
אבל כדי לעבוד בזה באמת, אתה צריך המון עבודת הכנה.
בוא נגיד שאת החתונה הראשונה והשניה שלך, אתה תקבל על grace אבל את החתונות הבאות, אתה תצטרך
ליצור בעצמך. אתה תרצה שלקוחות יחפשו אותך ויבקשו אותך כצלם באירוע שלהם.
צלם משני זה נחמד, אבל לא שם נמצא הכסף.

לקוחות בארץ לא נוטים לשלם לצלמים כמה שבאמת מגיע להם.
המחירים בארץ יחסית נמוכים. אני רואה צלמים בחו"ל שמתפרנסים בכבוד מהמקצוע הזה, ומביאים איכויות
גבוהות מאוד, ואילו בארץ, איכשהו העניין התפספס. המחירים נמוכים והרמה נמוכה. אם תשכלל את שעות
העבודה של צלם אירועים (כולל הנסיעות, הצילומים המקדימים, האירוע עצמו, עריכת התמונות והכנת האלבום)
עם התשלום שהוא לוקח, אתה תגלה שהם לא מרוויחים מי יודע כמה לשעה.

בנוגע לעבודה - אני מכיר צלמים שזו העבודה היחידה שלהם, ואני מכיר צלמים שקמים בבוקר למחרת האירוע
ונוסעים לעבודה הרגילה שלהם. יש ויש... אם אתה צריך את הכסף, אתה תעבוד ב 2 עבודות.

בנוגע לפלאשים, אצל הדתיים יש שימוש גדול יותר בפלאשים מאשר אצל חילונים.
זה עניין של הרגל אני חושב. החילונים לא רגילים לזה ולכן לא דורשים את זה. הדתיים כן רגילים לזה
ולכן כן דורשים את זה. ניסיתי פעם להבין מאיפה זה נובע... אולי כי הצלמים החילוניים מתומחרים גבוה יותר
ואז הם מביאים ציוד חזק יותר (נגיד, שיודע להתמודד עם תאורה חלשה), אבל לא לגמרי הצלחתי.
אני מניח שאתה יכול לצלם עם פלאש על ה hot shoe בלבד, אבל זה יצטרך להראות נורמלי, ולא כמו תמונות
מועדון או תמונות שמדפיסים אח"כ על מגנט. שוב, זה עניין של רמה - אני בטוח שיש זוגות שישמחו לתמונות
כאלה. בחתונה שלי - היו פלאשים

שורה אחרונה, אתה יכול להצטרף כצלם שני-שלישי לצלמים אחרים בשביל גרושים, כמו שאמרת.
אתה לא תעבוד יותר מדי... רק נטו את החתונה עצמה, לא תצטרך להתעסק עם העריכות, עם הלקוחות
ובתאכלס, זה די קל. אני רק מקווה שישלמו לך מעל 500-600 שקל כדי שזה יצדיק את הוצאת הציוד שלך
מהבית, אחרת זה סתם עלבון (ולא, גם אם זה כביכול אמור לעזור לך להתפתח ולהכס לתחום - זכור את
העצה הראשונה שלי - לא עובדים בחינם!).

ישן 15-01-2012, 15:26
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור מנהל שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי YevgeniS שמתחילה ב "תודה רבה לכולם על המידע השימושי"

לעניין פלאשים: אצל דתיים וחרדים כמעט תמיד יש פיזור של פלאשים בכל רחבי האולם. אצל חילונים רוב הצלמים מצלמים רק עם פלאש המצלמה, והצלמים שממותגים הכי גבוה - מפזרים כמה פלאשים, אבל לא בצורה ששוטפת באור לבן את כל האולם (כמו אצל דתיים), אלא בצורה שמצטרפת לאור הסביבתי ועוזרת לנווט אותו לצרכי הצלם.
הסיבה להבדל: אצל דתיים יש תאורה חמה אחידה (או תאורת פלורוסנט מזעזעת במקרים הגרועים יותר), ולעיתים רחוקות מאוד יש קצת תאורה צבעונית שמצטרפת. אצל חילונים שי תאורת דיסקו. לכן אצל דתיים אין טעם להביא לידי ביטוי את התאורה הסביבתית המכוערת (והאמת היא ששטיפת אור לבן באמצעות פלאשים מרוככים מדמה בצורה הכי נכונה את מה שהאנשים באירוע ראו והרגישו), ואצל חילונים חובה להביא לידי ביטוי את התאורה הסביבתית שעלהת לזוג כמה אלפי שקלים (ושטיפה של אור לבן באמצעות פלאשים מרוככים לא תעביר את האווירה האפלולית-צבעונית שהיתה שם).

אבל כמו שאמרתי, גם אצל חילונים מי שממותג גבוה מביא איתו כמה פלאשים, כי התאורנים הם לפעמים אדיוטים אמיתיים, ולפעמים פשוט בלתי אפשרי להתמודד עם התאורה הקיימת. (למשל הסלואו הראשון הזוג שטוף באור סגול אחיד שלא מאפשר לראות פרטים.)

בהצלחה, אניוואי.
ישן 08-01-2012, 13:47
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי YevgeniS שמתחילה ב "שאלה : תעסוקה בצילום אירועים"

יש איזו הודעת "דרושים" למה שאתה מחפש בלוח תעסוקה כאן בפרש. ממליצה לך לבדוק אם היא עדין רלוונטית כשתקנה את הפלאש החיצוני (ולבדוק מן הסתם בלוחות דרושים אחרים ברחבי האינטרנט).
אני מכירה כמה סטודנטים שמרוויחים לא רע בצילומי מסיבות, צילום מגנטים וכיוצא בזה.
תנסה להתקשר לעסקים של צילום ארועים ולשאול אם הם צריכים צלמים נוספים.

אני בספק שבאמת תצליח להתפרנס רק מזה... אבל 100-200 ש"ח לארוע זה בהחלט תוספת נחמדה לכיס [=

אגב בלי קשר... אם אתה מצלם טוב, תמיד אפשר למצוא אנשים נרקיסיסטיים שמוכנים לשלם שתעשה להם איזה בוק קטן. תפתח עמוד בפייסבוק עם תמונות נבחרות ותבקש מהחברים לשתף. אני מכירה שתי בחורות שמרוויחות מזה לא מעט.
ממליצה גם לחפש מאפרים\דוגמנים\סטייליסטים מתחילים שמנסים לבנות את התיק עבודות שלהם. (אתה יכול גם להעזר בהם בצילום בוקים לאנשים אחרים... ושניכם תרוויחו).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:55

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר