לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה הכנס השנתי יערך בפאטיו של המבנה המרכזי ביד השריון בלטרון בתאריך 18/12/2017 שימו לב, להציג דגמים יוכל רק מי שחידש חברות לשנת 2018. שימו לב, להתחרות בתחרות יוכל רק מי שגם חידש חברות וגם מילא טופס מיוחד לרישום הדגם. יש למלא את הטופס עבור כל דגם ודגם. ניתן לשלם באמצעות PAYPAL. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > דגמים לבנייה עצמית
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-01-2012, 11:45
צלמית המשתמש של zamir-bo
  משתמש זכר zamir-bo zamir-bo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.05.09
יומן בניה F-15A בז ישראלי.

שבת שלום לחברים.

סיעור מוחין חזק בנוגע לצבע השרמן מביא אותי בינתיים לפתוח יומן בניה נוסף שלא ישעמם לי..

אז הפעם הקורבן הוא קורבן שאני מאד אוהב, מטוס F-15 , הדגם הוא דגם ענתיקה משנות מתושלח בערך , הדגם של חברת טמייה בקנ"מ 1/48 , כאמור דגם מאד ישן ובסיסי אשר יצריך ממני די הרבה אילתורים ע"מ לפרט בצורה סבירה את הקוקפיט אשר מגיע בצורה הבסיסית ביותר עם דקלים ישנים שאני די פוחד לנסות והשתמש בהם , יש די הרבה עבודה ע"מ להסב את הדגם שיהיה פחות או יותר דומה למה שטס בישראל וזה אומר צנפים פתוחים , וו עצירה אחורי חשוף ועוד פרטים קטנים שטמייה לא דאגה להם ונצטרך לדאוג.

אני ישתמש בדגם הזה בכמה קיטי פירוט של החברות איירס הצ'כית וישראדקל הישראלית (רענן וייס).
הקיטים שאני ישתמש הם זוג צנפים מפורטים ויפים של חברת איירס.
זוג טילי א"א פיתון 4 של חברת ישראדקל
זוג טילי א"א פיתון 3 עם המגרפות של ישראדקל
דקלים כנ"ל של ישראדקל.

בנוסף אני יעזר בחלקים שנותרו לי מבניות של מטוסי F-15 של רוול ואקדמי שמהם אני ייקח חלקים לקוקפיט כגון לוח שעונים קדמי , נט"לים לטילי א"א , וו עצירה אחורי ועוד.

בהזדמנות זו אני רוצה להודות לחבר יקר עדי חזק אשר תרם עבורי זוג פיילונים אשר היו אצלו ויישמשו אותי בדגם הנ"ל (האבסורד הגדול שכל הדגם הישן הזה טמייה חרטו יפה מאד קווי מיתאר שקועים ויפים חוץ מ.... הפיילונים , הטילים ומיכלי הדלק)

ברשותכם נעבור לקצת תמונות...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

זוג הפיילונים המפורסם:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

לוח השעונים החלופי שבו אני ישתמש:

הצנפים , הטילים והדקלים:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

פה לפחות אין לי בעיות של בחירת צבע...

הערות והארות יתקבלו בברכה.

שבת שלום.

פלא : 050-5072633
מייל : boazinbalzamir@gmail.com

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-01-2012, 18:18
צלמית המשתמש של zamir-bo

עדכון מס' 1.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי zamir-bo שמתחילה ב "יומן בניה F-15A בז ישראלי."

היי.

ראשית אשר תודה ובמקרה הנ"ל אני זקוק לזה.
יש לי בדגם הזה די הרבה עבודה של הסבה ושדרוגים , את חלקם פירטתי בתחילה ואת חלקם אני יעלה בהמשך.
(הגיל... את יודע , אני כבר לא זוכר טוב דברים...)

אז התחלנו לעבוד , בשבת יחסית לשבוע עדיין יש כח לעבוד כל עוד האישה לא דורשת את התשומי שמגיע לה....

ראשית , התחלתי דווקא עם הכנפיים.
הפעם החלטתי לבצע ניתוח מעקפים מקיף ולהוריד מדפים.
בכל פעם שיצא לי לראות אווירון F-15 על הקרקע במצב חניה , 2 המאזנות הגדולות בשפות הזרימה הקרובות לגוף המטוס היו במצב מטה. (הסביר לי פעם אחד שמבין שמדובר פשוט באובדן לחץ הידראולי ואז המאזנות פשוט יורדות מעצמם.)
בעזרת סכין תחביב טובה התחלתי לחרוט את המאזנות בגבולות שלהם עד הפרדה מוחלטת וקבלת 2 חלקים נפרדים. כנף לחוד ומאזנות לחוד.
השלב הבא הוא לשייף את המאזנות ואת החלק הפנימי שלהם בכנף למצב מעוגל ובסוף להדביק את המאזנות במצב מטה.

כמו כן הכנפיים קיבלו את חלקם התחתון כלאחר כבוד בהדבקה מלאה ותחילת סתימת חורים (תעלות ... יש לדייק) ע"י פוטי.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חלקו התחתון של הגוף קיבל למקומו באהבה כדור ציד נחמד שישמש כמשקולת נגד התרוממות האף וכמו כן הודבקו למקומם 2 הטורבינות של יניקת האוויר לתוך המנוע.

עבודה על 2 הכונסי אוויר. הדבקה והרכבה מלאה , ממתין לייבוש סופי ואז שיופים עדינים לגימור סופי של החלק.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

עכשיו ניתוח מעקפים מס' 1.
תא הטייס או הקוקפיט למי שמתעקש.

כפי שניתן לראות אמבטיית תא הטייס היא די בסיסית , הפנלים הצדדים הינם חלקים לחלוטין ובעיקרון מיועדות לקבל מדבקה שמדמה את הפנלים.

במקום 2 הפנלים שאני מתכוון להעלים מהשטח אני ידביק את 2 הליצים הנ"ל :

כאשר התוצאה הסופית אמורה להיות פחות או יותר ככה (עדיין לא מודבק , רק מונחים לשם השראה):

עד כאן לרגע זה..
הערות...
הארות...

ושאר מיני ירקות...

יתקבלו בברכה.

אז בברכת שבוע טוב..

ישן 09-01-2012, 18:55
צלמית המשתמש של zamir-bo

עדכון.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי zamir-bo שמתחילה ב "יומן בניה F-15A בז ישראלי."

היי.

ראשית אשריקו לגבי התעלות אז לאחר שיחה עימך והטרדה טלפונית קטנה הבנתי למה מתכוון המשורר.
אז למי שלא הבין מדובר בפתח (ולא מהקטנים ) אשר ממוקם בכל אחת מהכנפיים בצידם התחתון ונמצאים בצד היותר חיצוני של הכנף ומיועדים מן הסתם לפיילון כזה או אחר. עקב כך כי בחיל האוויר היהודי במקום הנ"ל אני אישית טרם ראיתי איזה פיילון תלוי שם להנאתו (אולי עדי חזק מכיר , אני לא.).

אז את התעלות הנ"ל נאלצתי לסתום לחלוטין באמצעות פוטי.

לגבי המעקב , ... ברוך הבא ידידי...

ועכשיו לעדכון האמיתי.

המשיכה העבודה על הקוקפיט.

הקוקפיט אחרי קיצוץ הפנלים המקוריים (המיועדים מחכים בסבלנות לתורם):

אחרי השידוך:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

האמבטיה מודבקת למקומה בחלקו התחתון של הגוף , התווסף לו הסטיק שהגיע מהדגם הישן של אקדמי של הרעם (אין מה לעשות , פשוט נראה יותר טוב) :

כל העייסק הונח לייבוש ובינתיים מתוךשיעמום התחלתי לעבוד על הצנפים.
כפי שצוין מדובר בקיט של איירס ומאופיין ברמת דיוק גבוהה במיוחד וירידה לפרטים הקטנים ביותר ובקיצור... נראה אמיתי.
התחלתי בהדבקה ע"י סופר גלו של מוטות העלים הפנימיות של הצנ"פ :

כאן ניתן לראות את חלקי הצנ"פ ביחד , בתוך החביות הגדולות הודבקו לוכדי הלהבה בחלקו הפנימי של הצנ"פ (החלקים עשויים ממתכת דקה PE ):

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

וכך העסק יראה בסופו של תהליך:

עד כאן להיום , עדכונים בהמשך.

הערות , הארות...
יתקבלו בברכה.

יום טוב חברים.

ישן 12-01-2012, 17:00
צלמית המשתמש של zamir-bo

עדכון , מתחיל לקבל צורה של אווירון.
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "הי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שמולביץ אשר
בהחלט מרשים.
עבודה יפה.
מה עםתוספת צבע בתוך הצגים?

אשר תודה.
לגבי צבע אז ככה...
יש צבע , הוספתי בחלק מהצגים כחול שקוף , הבעיה היא שכמעט ולא ניתן לראותו , לצערי הצג אמנם הרבה יותר טוב מהמקורי אבל עדיין ללא שנתות בשעונים למשל. אין מושלם.

בכל מקרה הוספתי קצת צהוב על חלק מהמתגים , דריי בראש כסוף , וקצת אפור , הסטיק כמובן קיבל הדק אדום אבל לא רואים..

חוץ מזה התקדמתי המון ביממה האחרונה:

2 חלקי הגוף הודבקו אתמול בערב והייבשו להם בנחת עד היום בצהריים.
בצהריים ליטוש קל עם נייר ליטוש של טמייה מספרים 240 בהתחלה ו - 600 להחלקה סופית של כל החיבורים. למזלי מדובר בטמייה כך שלמעט קצת שיופים וליטושים אין יותר מדי עבודה , לדוגמא חומר מילוי בכלל לא צריך. (ישן ישן אבל.. טמייה בכל זאת)

הוחלפון המשקולות בהגאי הגובה למשקולות צרים כפי שצריך להיות בחיל האוויר שלנו , הושתלו ה"בומים" על 2 השפיצים מאחור משני צידי המנועים במקום שפיץ מחודד שהיה במקור , הכנפיים הודבקו למקומם (שוב טמייה - התאמה מושלמת).
כרגע אני חושב לשנות טיפה את הגאי הגובה ולשתול בהם ציר במקום החיבור הרגיל שקיים וזאת ע"מ שאוכל למקם את ההגאים עם טיפה זווית.

כמו כן אני יכין את כני הנסע אשר יודבקו למקומם ואז אפשר לסגור גם הקוקפיט ולעבור לצבע.

קצת תמונות חמות מהתנור:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

עד כאן להיום , הערות והארות וסתם ברכות יתקבלו בברכה.

ערב טוב.

ישן 14-01-2012, 17:53
צלמית המשתמש של zamir-bo

עדכון.

ערב טוב ושבוע טוב.

בהשראת מזג האוויר שמפתה להישאר בבית ולא לזוז וגם התאריך המקולל של אתמול שממש מזמין להישאר בבית ולא לזוז ממנו מפחד ש...

אז העבודה המשיכה.
במז"ט ובשעה טובה המטוס עומד על כני הנסע שלו , שוב כרגיל , התאמת חלקים פשוט מושלמת וללא מאמץ בהדבקה ובהרכבה.

התחלתי לעבוד על שפצור הגאי הגובה של המטוס.
ראשית נלקחו מידות , בבדיקה שלי עם סרגל פשוט הוברר כי טמייה גם בשדרוגים עושים חיים קלים. הפין הארוך של הגאי הגובה אשר נכנס עם הדבקה לתוך הגוף האורך שלו הוא בדיוק 2 ס"מ וכמובן האורך של התעלה בגוף היא בדיוק 2 ס"מ , כך שהחשבון פילו בשבילי היה פשוט בעיקרון נותר רק לסמן את ה - 1 ס"מ בדיוק.
לאחר הסימון עם טוש נאלצתי להיפרד בעיניים דומעות ובלב כבד מפין החיבור שעל ההגאים עצמם ולשייף בהתאם , בדיוק לפי הסימון נקדח חור בקוטר 1.4 מ"מ (לפי צינור פיטו ישן וישר של סקייהוק בקנ"מ 1/72 שהסכים לתרומת האיברים הצנועה) , הציר מפלסטיק הוכנס למקומו והודבק כך בשני ההגאים.
בגוף המטוס עצמו העבודה הייתה קצת יותר קשה , בוצעה סתימה מלאה של התעלה המפורסמת ע"י אוורגרין 1 מ"מ עם הדבקה טובה , לאחר ייבוש מוחלט , כלומר היום בבוקר גילפתי תחילה עם סכין ואח"כ ע"י שיוף רגיל את העודפים ולסיום נמרח פוטי בצורה עדינה לסגירה סופית. לפני מסק דקות בוצע שיוף אחרון של האיזור ונקדח בדיוק בצנטרום של הנקודה מאתמול חור נוסף באותו קוטר.

בין לבין התחלתי לעבוד על החימוש של המטוס , הורכבו 2 טילי פיתון 3 ו - 2 טילים פיתון 4 שעדיין לא הסתיימה העבודה.

ולתמונות:
תחילה תמונות של ההגאים לאחר הניתוח:

המטוס עומד על כני הנסע:

ולסיום... טילים:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

הטילים כאמור הינם של חברת ישראכאסט של רענן וייס וכמו הדקלים שלו כך גם הטילים - יופי של מוצר כאשר הוא גמור , סיוט להרכיב.

הערות והארות יתקבלו בבכה.

שבוע טוב.

ישן 20-01-2012, 11:20
צלמית המשתמש של zamir-bo

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי OINT שמתחילה ב "האם לפיתון 4 לא חסרים עוד סנפירים בזנב?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי OINT
http://www.ausairpower.net/TE-Gen-4-AAM-97.html
http://www.modelsforsale.com/catalo...ale-1/72-#72062

יש מעין "המשך" בשיפוע יותר מתון מסנפיר הזנב ועד לחיבור לגוף

היי.

צודק , פשוט התמונות צולמו לפני שהדבקתי את המשך הסנפירים.
בעדכון עכשיו תוכל לראות כי העסק הושלם.

אז לעדכון.

בקטנה התחלתי בעבודות צביעה.
ראשית פריימר לבן על הצנפי"ם , הריילים של הטילים והטילים עצמם.
בהמשך כל המטוס יעסור פריימר אפור כהכנה לצביעה של הסכמה.
בנוסף צבעתי עם ירוק נחושת (זינק כרומט) את לוכדי הלהבה בתוך הצנפי"ם ואת מניפות הטורבינה בצנ"פ.
הוכנו הפיילונים של הכנפיים , הודבקו המגרפות והכנה לרייל של הפיתון 4 וכנ"ל קיבלו פריימר.

לתמונות:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

עד כאן להיום , עדכונים בהמשך.

שבת שלום.

ישן 21-01-2012, 17:23
צלמית המשתמש של zamir-bo

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי גיל חזקיה שמתחילה ב "בועז נראה יפה - אך מדוע השארת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי גיל חזקיה
בועז
נראה יפה - אך מדוע השארת את גופי הטילים עקומים?

היי גיל , שבוע טוב.

הטילים לא עקומים ידידי , יכו להיות בגלל הזוית שהתמונה צולמה.
מה שכן יש טיל אחד שבאמת הצינור שלו היה עקום ונאלצתי לעשות לו אמבטיה חמה וקצת ליישר אותו.
הטיל הזה (פיתון 4) יכול להיות שבאמת נשאר קצת עקמומית לצערי.

עדכון קל - עבודה על הצנפי"ם.

לאחר פריימר שבוצע על הרזין של הצנפים הגיע תור הצבע.
כרפרנס אני משתמש בשיטת הצביעה שרז גרש עשה לצנפים של ה F-15 שלו.

ראשית נצבע הצנ"פ עצמו (החלק החיצוני שבולט מאחורי המטוס) באלקלאד 112 צבע STEEL , השלב הבא יבוצע ביחד עם גרשי וזה יהיה הצביעה הפנימית.

התמונת לא יצאו מי יודע מה , לאחר סיום העבודה יבוצעו תמונות יותר טובות...

שבוע טוב.

ישן 23-01-2012, 17:30
צלמית המשתמש של zamir-bo

עדכון.

היי.

עדכון קל לגבי המשך העבודה על האזורים הנקיים ביותר במטוסי חיל האוייר...

לאחר ייבוש של צבעי האלקלאד , בוצע ווש שחור על כל הצנ"פ מצידו הפנימי:

לאחר ייבוש וניגוב של הווש ולאחר דרייבראש כסוף עדין בחלק החיצוני:

נשאר עוד לבצע מריחות בתוך הצנ"פ ע"מ לדמות את שובלי השרפה.

בין לבין בוצעה התחלה של צביעת טילי הפיתון 3.
לאחר הפריימר שהוא לבן צבעתי ע"י מכוחול עם צבע כחול בהיר H-44 את גופי הטיל , עדיין לפני סיום עבודה כמובן יש עוד די הרבה עבודת צביעה והכנה למבצעיות...

עד כאן להיום.

יום טוב.

ישן 25-01-2012, 13:35
צלמית המשתמש של zamir-bo

היי חיימון
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי חיים אלישקוב שמתחילה ב "עבודה יפה מאוד בועז..."

היי.

ברשותך אני יענה ידידי על 2 הפתילים האחרונים שלי.

ראשית תודה ידידי על המחמאות.
שנית לגבי הקסדה אז אי בעיה אני כבר לא יכול להמתין.... רק בעדינות אני קצת חולה.

שלישית לגבי הכמות.. אז ככה: לגבי הטנק הידוע בכינוי שרלק או סתם שרמן אני די תקוע בגלל נושא הצבע והחימוש. למזלי קיבלתי כבר עדכון מהימן לגבי הצבע שהכלים הללו היו וגם הצלחתי למצוא אצלי במגירות של החלקים שפעם נצטרך.. מקלע 0.3 ואני יתקין את המקלע הזה במקום המקלע 0.5 שטמייה נותנים ולא מובן לי למה...
אז הטנק בקרוב תמשיך העבודה.

לגבי הבז התחלתי ולכן אמשיך. הדגם הזה בא בזמן ההפסקה של השרמן.
לגבי המסוק אז כפי שכתבתי בהתחלה צריך לתת זאפטה לברזל בזמן הרתיחה. הייתי בבסיס שלהם , צילמתי רפרנס ולכן החלטתי לעבוד גם על ההליקופטר...

מקווה שהבנת ואם לא נדבר היום במפגש בזמן ההפסקה..

יום טוב.

ישן 10-02-2012, 09:46
צלמית המשתמש של zamir-bo

עדכון.

היי , בוקר טוב.

אז העבודה ממשיכה בין לבין.

ראשית העבודה על הטילים הסתיימה.
בוצע ריסוס של לכה מבריקה , הדבקת הדקלים על הטילים ולשים בצד.
לכה מט תבוא בסוף יחד עם כל הדגם כאשר אז גם אני ידביק את העין בחזית הפיתון 4 ואני יצבע את העין בפיתון 3.

תמונות :

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

המסילות של הטילים גם קיבלו מדבקות :
2 המסילות של הפיתון 4 קיבלו מדבקות שחורות , נשאר לי לצבוע את החרטום של המסילה באפור.
2 המסילות של הפיתון 3 קיבלו מדבקות צהובות , נשאר לי לצבוע את החרטום בצבע ירוק.

כסא מופלטה:
אז בשעה טובה ניפגשתי עם חבר טוב שדאג להביא לי את מה שהזמנתי.
כסא לנהג של האווירון באדיבות רז גרש אוויוניקס פרודקשין LTD , מדובר במושב מפלט של חברת קוויקבוסט הצ'כית , המוצרים של החברה בדומה לחברת איירס ידועים ברמת הפירוט הגבוהה שלהם כאשר ההבדל בין המושב של קוויקבוסט לאיירס הוא שבאיירס המושב מגיע ערום בלי חגורות מושב שיש להכין מ PE , ואילו בקוויקבוסט המושב מגיע קומפלט כאשר יש להדביק רק את 2 מנפצי החלונות העליונים ולצבוע.
אני עצלן ולכן אני מעדיף לצבוע ולא להתעסק עם ה PE.
זו התוצאה אחרי צביעה:

המושב במקומו הטבעי:

עם חופה סגורה:

כעת צריך למסך את החופות ואפשר לעבור לצביעה.

עד כאן להיום.
כרגיל הערות והארות יתקבלו בברכה.

שבת שלום.

ישן 22-02-2012, 10:41
צלמית המשתמש של zamir-bo

פיגוע זהירות... צבע טרי.

היי בוקר טוב.

אז אחרי די הרבה זמן של הזנחה אז יש גם בז שדורש תשומי.

אז כפי שציינתי בהודעה הקודמת ראשית החופה מוסכה והמסגרת רוססה בשחור מט.
בנוסף נשאר לי קצת צבע בכוסית אז עשיתי קצת פרישיידינג (הצללה) באזור המדפים הנעים.

בנוסף קיבלתי את עצתו של ידידי הטוב אשריקו והחלפתי את הצירים של הגאי הגובה בצירי מתכת:

לאחר ייבוש טוב של השחור , היום בבוקר (ממש טרי..) כל המטוס רוסס בצבע 308 של מיסטר הובי , לאחר ייבוש נוסף של חצי שעה , שעה לערך נצבעו הכתמים על הכנפיים על מייצבי הגובה , על מייצבי הכיוון , חרטום המטוס רוססו בצבע 307 של מיסטר הובי.
עקב כך כי מדובר ב - 2 גווני צבעים שהם מאד קרובים (ה 307 טיפלה יותר כהה) יהיה קשה להבחין בתמונות בהבדלי גוון.

ראשית מייצבי הגובה:

המטוס עצמו:

השלב הבא הפעם לאחר ייבוש באמת מוחלט יהיה למסך את איזור בתי הכן נסע ולצבוע בלבן את איזור כני הנסע.
לאחר מכן נוהל רגיל של ווש , לכה מבריקה על כל הדגם , דקלים (סיפור בפני עצמו) השלמת ווש ולכה מט לסגירה סופית.

עד כאן להיום.

יום נעים לכולם.

ישן 02-03-2012, 12:37
צלמית המשתמש של zamir-bo

עדכון
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "הי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שמולביץ אשר
מחכה לראות ב-LIVE.

ראית בלייב...

עדכון קל , הושלמה העבודה על מיכל הדלק ועל הפיילונים בכנפיים ומנשאי הטילים.

כל הדקלים הודקו למקומם , הרייל של הפיתון 3 שהיה אמור להפריע להנחת הדקלים גם הודבקו כבר למקומם , השלב האחרון יהיה כאשר כל העסק יורכב על גבי המטוס ולכה מט.

בנוסף הגאי הגובה כנ"ל , הושלמו הדקלים וממתינים ללכה מט.
העבודה על המטוס מבחינת דקלים החלה והיא נמצאת בשלב נמרץ ביותר של הדבקת מספרי הפנלים.
תמונות בתחילת השבוע.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

עוד קצת הגאי גובה ...

עד כאן להיום.

כרגיל הערות , הארות...

שבת שלום.

ישן 17-03-2012, 09:54
  משתמש זכר ah 69 ah 69 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.11
בז

בועז ידידי,

ראשית -שמחתי לעזור (כמו תמיד...) -ובגלל שאתה מכיר את הנושא לעומק,אם תצטרך יש תבניות למפעל פיילונים...
שנית ,לגבי "הבליטות על הטילים שרק עדי חזק יודע מהן" -אז בגלל שזה מאוד סודי אני אכתוב רק כך :
טיל הפיתון 4/5 (ולא רק הוא) בנוי ממקטעים שונים : מנוע רקטי,ראש קרב,מרעום קרבה וראש הנחייה
(סודי -כתוב בכל האתרים העוסקים בתחום).
כדי ליצור טיל שלם ,אין ברירה ,צריך לחבר הכל יחד -אבל גם לאפשר לפרק חזרה למקרה של תקלה בחלק כזה או אחר ,וזה נעשה באמצעי סודי שנקרא ברגים.
כמו כן,צריך לחבר מתישהו את הטיל לנט"ל (מסילת שיגור כפי שאת קורא לה) ולזה צריך נקודות חיבור.
לפיכך ,כל הבליטות שרק אני יודע מהן -מייצגות את חיפויי נקודות החיבר בברגים בין חלקי הטיל השונים ואת נקודות התלייה לנט"ל.

עדי חזק
ישן 18-03-2012, 08:46
צלמית המשתמש של zamir-bo

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי ah 69 שמתחילה ב "בז"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ah 69
בועז ידידי,

ראשית -שמחתי לעזור (כמו תמיד...) -ובגלל שאתה מכיר את הנושא לעומק,אם תצטרך יש תבניות למפעל פיילונים...
שנית ,לגבי "הבליטות על הטילים שרק עדי חזק יודע מהן" -אז בגלל שזה מאוד סודי אני אכתוב רק כך :
טיל הפיתון 4/5 (ולא רק הוא) בנוי ממקטעים שונים : מנוע רקטי,ראש קרב,מרעום קרבה וראש הנחייה
(סודי -כתוב בכל האתרים העוסקים בתחום).
כדי ליצור טיל שלם ,אין ברירה ,צריך לחבר הכל יחד -אבל גם לאפשר לפרק חזרה למקרה של תקלה בחלק כזה או אחר ,וזה נעשה באמצעי סודי שנקרא ברגים.
כמו כן,צריך לחבר מתישהו את הטיל לנט"ל (מסילת שיגור כפי שאת קורא לה) ולזה צריך נקודות חיבור.
לפיכך ,כל הבליטות שרק אני יודע מהן -מייצגות את חיפויי נקודות החיבר בברגים בין חלקי הטיל השונים ואת נקודות התלייה לנט"ל.

עדי חזק

היי עדי , בוקר טוב.

עכשיו הבנתי.
מזל שאתה מוכן לחשוף סודות מדינה בפורום...

ישן 18-03-2012, 17:10
צלמית המשתמש של zamir-bo

צילום פיניטו. בעברית תמונות סופיות.

ערב טוב.

אז מה היה לנו ?
ביחד עם התמונות עכשיו 143 תמונות ביומן הנ"ל , הרבה עבודת אילתור בכל הנושא של הקוקפיט והתאמות כאלה ואחרים , הרבה ימי עבודה על הדקלים ועוד.

אז ראשית בפתיח נתחיל במס' המטוס הנבחר:
בז מס' 663 הינו מטוס F-15A אשר נושא עליו סימן הפלה אחד בלבד.
סימן הפלה זה הוא אשר מצא חן בעיני והביא אותי לבניית מטוס ספציפי זה.
מדובר בהפלה הראשונה בעולם של מטוס F-15 בקרב אוויר.
ההפלה המדוברת הייתה בתאריך 27/06/1979 , המטוס הוטס ע"י רס"ן משה מלניק והמטוס שהופל כלאחר כבוד וזכה לכבוד המפוקפק הינו מיג 21 סורי. ההפלה התבצעה ע"י טיל ספארו AIM 7 .
מאזועד היום המטוס הנ"ל נשאר עם אותו סימן הפלה בודד.
בחרתי לבנות את הדגם מה שנרקר עם חימוש מינימלי וללא טילי הספארו רק עם מיכל דלק גחון בודד , זוג טילי פיתון 3 וזוג טילי פיתון 4 .

אני מקווה שנהנתם מהיומן הנ"ל , למי שעזר היומן ברעיונות לדגם כזה או אחר מה טוב.

לתמונות :

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תודה שצפיתם.

בברכת יום טוב.

ישן 19-03-2012, 23:26
  משתמש זכר ah 69 ah 69 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.11
כיתובים על מטוסי ח"א
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי noam9997 שמתחילה ב "המדבקות לא בולטות מידי?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי noam9997
כשרואים תמונה רגילה של מטוס בז, לא רואים כיתובים,
לפחות לא ברמה המפורטת בדגם. המדבקות לא בולטות מידי?

אז אשתדל לקצר ככל האפשר -ולעשות "יישור קו" בעניין המדבקות /מספרי פנלים וכו' על מטוסי ח"א.

בזמן הגעת המטוסים לח"א -אכן הם נראו כך עם סימונים די בולטים לעין.
עם השנים,חשיפה למש /אבק/גשם וכמובן נעלי הטכנאים האיכותיות -גורמות לחלק לא קטן מסימונים לדהות בצורה שכמעט מעלימה אותם מהעין,ביחד עם הג'יפה שמייצרים המטוסים עצמם.
נוסיף לזה את העובדה שאחת ל-10 שנים בערך צובעים את המטוסים ואף פעם לא נתקלתי במטוסים שחזרו לימי "זוהר הסימונים" שלהם.רוב הסימונים לא נצבעים מחדש ופשוט נעלמים.מחזירים רק את הסימונים הקריטיים (חיצי הצלה,סימון פנלים לחילוץ פנלים חשובים,סמל טייסת וכו').
כך היה עם הבזים -ולתזכורת מדובר על מטוס שמשרת בח"א משנת 1976 = 35 שנה...,וכך עם הנצים,ברקים ואפילו הרעמים כבר נכנסו לסבב "נמחקי הסימונים".

ותיקון טעות הסטורית אחת.ההפלה הראשונה של מטוסי הבז בח"א היתה ממשלת ישראל.למי ששכח/לא יודע- טקס קבלת מטוסי הבז נערך ביום שישי וגלש אל תוך השבת.כמו היום גם אז ,המפלגות הדתיות זיקו את הממשלה מהביXXX ...ובעקבות גלישת הטקס אל תוך השבת -פירקו את הקואליציה והממשלה נפלה.

עדי
ישן 20-03-2012, 16:19
צלמית המשתמש של zamir-bo

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי ah 69 שמתחילה ב "כיתובים על מטוסי ח"א"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ah 69
אז אשתדל לקצר ככל האפשר -ולעשות "יישור קו" בעניין המדבקות /מספרי פנלים וכו' על מטוסי ח"א.

ואפילו הרעמים כבר נכנסו לסבב "נמחקי הסימונים".

ותיקון טעות הסטורית אחת.ההפלה הראשונה של מטוסי הבז בח"א היתה ממשלת ישראל.למי ששכח/לא יודע- טקס קבלת מטוסי הבז נערך ביום שישי וגלש אל תוך השבת.כמו היום גם אז ,המפלגות הדתיות זיקו את הממשלה מהביXXX ...ובעקבות גלישת הטקס אל תוך השבת -פירקו את הקואליציה והממשלה נפלה.

עדי

הי.
לגבי הפלת הממשלה אז לא ידעתי , בכל מקרה התייחסתי למה שידידנו רענן רשם בספרו...
אבל זה ממחיש שלא משנה מה יהיה תמיד הדתיים בממשלה ימצאו על מה לצעוק.

לגבי הרעמים אז אני לא יודע כמה זה קשור או שממש בטעות אבל בדגמי הרעם של אקדמי מבחינת הכיתובים (הצבע שלהם) כאשר צובעים את הדגם בצבעים הנדרשים אז רוב הכיתובים פשוט בלתי נראים. (א מ נ ם לא בגלל הסיבות שפירטת להלן אלא בגלל דמיון הצבעים...)

ודרך אגב עדי טוב שהתחלת לעקוב פה , התשובות שלך מועילות נראה לי להרבה אנשים...

ודרך אגב הבאתי את הטלפון שלך לאיזה בחור שדיבר איתי... התקשר ?

יום טוב.

ישן 05-04-2012, 06:24
צלמית המשתמש של zamir-bo

או קיי , אבל...
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי עמית יערי שמתחילה ב "למה-לא? בנית דגמים כ"כ יפים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עמית יערי
למה-לא?
בנית דגמים כ"כ יפים עמוסים בשלל קיטי פירוט והסבה.
לדעתי לראות אותך עושה פאנטום של ח"א הישראלי עם תוספות כיד הדימיון הטובה יהיה יומן שיוכל לתרום רבות.
נתת פה הסברים מפורטים על מטוסים שונים עם קיטי פירוט, לדעתי פאנטום בין אם זה צלם או רגיל מכל תקופה יכול להיות דבר מעניין.

עמית יערי

היי עמית , בוקר טוב.

יש משהוא במה שאתה אומר אבל יש בעיה קטנה.
ראשית אני ממש לא יתנגד לעוד איזה קורנס אחד , סה"כ הקורנס היחיד שלי הוא הדגם שבניתי לזכר רון ארד - קורנס 306 בתצורה של אותה טיסה באותו יום ...

לגבי בניית קורנס עם קיטי הסבה ופירוט אז כפי שאמרתי ישנה בעיה אחת.
הגודל...
אני לא מכיר יותר מדי קיטי הסבה לקורנס ישראלי בקנ"מ 1/48.
אם אני לא טועה הקיטים שיש בשוק הם בקנ"מ 1/32 וזה קצת גדול עלי מבחינת מיקום בשלב הסופי כמובן.
הדגם היחיד שאני הולך לבנות בקנ"מ 1/32 הוא הדגם המדהים של טרומפטיר של המיג 23 שלהם וכאן באמת הולכים להיות בשימוש מגוון קיטי פירוט של איירס וגם יחסית לקורנס המטוס יחסית קטן לקנ"מ כזה.

מקוווה שהסברתי את עצמי כהלכה.

חג שמח.

ישן 09-04-2012, 09:40
  משתמש זכר עמית יערי עמית יערי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.05.06
שלח הודעה דרך MSN אל עמית יערי

בועז ידידי
יש מלא קיטי פירוט ואף הסבה לבניית קורנס ישראלי
חב' AIRDOC מגרמניה של אנדי קליין יצרה חלקי רזין באיכות מעולה לקורנס ישראלי.
חב' AIRES הוציאה שלל קיטי פירוט מצוינים לקוקפיטים לתתי דגמי הפאנטום, חברת אדווארד.
שים-לב!

פה אתה יכול למצוא את קיטי ההסבה לדגמים הישראלים
http://www.hannants.co.uk/search/in...=25&currency_id=

קיטי פירוט של AIRES
http://www.hannants.co.uk/product/AIRE4118
http://www.hannants.co.uk/product/AIRE4123
http://www.hannants.co.uk/product/AIRE4126

קיטי פירוט של אדווארד
http://www.hannants.co.uk/product/ED648009
http://www.hannants.co.uk/product/ED648012
http://www.hannants.co.uk/product/ED648023

קיט PE
http://www.hannants.co.uk/product/ED49231

קיט של Wolfpack Design
http://www.luckymodel.com/scale.aspx?item_no=WP-48068

מדבקות של רענן יש באתר שלו
לא חסרים קיטי הסבה ופירוט בשביל לפרט דגם ב- 1:48

חג שמח ידידי
עמית יערי
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:37

הדף נוצר ב 0.20 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר