לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-01-2012, 17:06
  thebestdw thebestdw אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.06
סגנונות קונג פו

קודם כל שלום

אז ככה, התחלתי לא מזמן לחשוב ברצינות על להתחיל ללמוד אמנות לחימה (סגנון הקונג פו די מדבר אלי כבר הרבה זמן) מה גם שתמיד עניין אותי לשמוע את כל הפילוסופיות שמתלוות לקונג פו וכו'
אני לא מחפש תחרויות ולעשות רושם על חברים וכל מה שמסביב.. פחות מדבר אלי.

אני מחפש משהו שקודם כל יעבוד ביעילות במצב של "קרב רחוב" בחיי היום יום, וכמובן כמובן חשוב שזה "ידבר אלי".
כמו כן, הלימוד צריך להעשות בשילוב עם החיים האישיים שלי, מן הסתם, שכרגע די מלאים (פסיכומטרי, תואר וכו') ז"א שאם באמנות לחימה הזאת לוקח שנתיים וחצי עד שאפשר לעשות איתה משהו "בתאכלס" אז אני לא בטוח שזה מה שאני מחפש. לא כי אני מחפף, אלא כי אני ריאלי ולא יודע מה יהיה איתי בעוד שנתיים. (אני יודע שלוקח זמן להגיע לרמה גבוהה, אבל שנה בערך לא מספיק בשביל להגיע לרמה בסיסית של ידע ויכולת ביצוע בקרב בסיסי?)

פעם יצא לי להפגש עם מישהו שלומד "וינג צ'אן - קונג פו" (או וינג צ'ון?) והוא ממש המליץ לי על זה.
לטענתו הסגנון מתאים לי מאוד כי אני קטן ורזה (1.70 60 ק"ג+-) והסגנון הזה פותח מתוך הנחה שהאויב חזק ממך ולכן עובד על זריזות ולא על כוח, שבו יש לאדם בגובה 1.80 במשקל 80 ק"ג יתרון עלי).
יצא לי לקרוא על השיטה קצת והיא נשמעת לי די קיצונית. היא מתייחסת לכל קרב כאל חיים ומוות כשעיקר המכות לא כל כך ראליות בקרב מציאות (לא כל קרב רחוב אומר שהצד השני בא לחסל אותך).
אבל לפי טענתו השיטה מתוכננת כך שאפשר להגיע לרמה ממוצעת די מהר בהשוואה לאמנויות אחרות. (שזה יתרון).
חסרון(?)-הבנתי שזה מזכיר מאוד טאי צ'י, וטאי צי ידועה יותר כשיטה לנפש מאשר ללחימה יעילה (לפחות מהמעט שאני יודע).

האם מישהו פה יכול לעזור לי בדילמה הזאת של מה ללמוד, מה יעיל וכמה זמן לוקח ללמוד?

אשמח גם אם מישהו יפרט לי את ההבדל בין קונג פו מסורתי לוינג צ'אן? ואיזה סוגי סגנונות יש בקונג פו בכללי שנוח להתחיל איתן?

כמו כן, איך אני יודע שהמורה הוא באמת טוב ולא סתם עוד אחד שלמד כמה שנים בדיוק כמוני והחליט לפתוח חוג לשם הכנסה נוספת? (יש לי היכרות עם אחד כזה ומזה אני דואג)

תודה ענקית! לעוזרים
חזרה לפורום
ישן 20-01-2012, 04:18
  kensei kensei אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי thebestdw שמתחילה ב "סגנונות קונג פו"

שלום
אין סגנון אחד שהוא 'קונג פו', כיוון שקונג פו הוא מונח מטריה לכלל המיומנויות הנלמדות (לאו דווקא מיומנויות לחימה).
וינג צ'ון היא סגנון קונג פו. השיטה מכינה אותך לכל מצב ב'רחוב' (כלומר, לא קרב זירה)- ינתנו לך הכלים והאפשרויות לעשות כל דבר בין חסימה נטו, עד להרג התוקף. כל זה כמובן יקרה בהדרגה לאורך תקופה, שבמהלכה גם תלמד מידתיות (מתי להשתמש ברמות השונות של אלימות, איך לזהות אותן וכו'). בוינג צ'ון קיימים הרבה זרמים והרבה מורים, וכאשר מדובר ב'יעילות ברחוב' המורה הספציפי חשוב הרבה יותר מאשר השיטה שהוא מלמד.
אם תבוא במחשבה 'כמה זמן יקח לי ללמוד', לא תגיע רחוק, ובטח שלא מהר. באומנויות לחימה לא מנסים ללמוד את כל החומר מהר, אלא ללמוד אותו נכון. לבצע אותו נכון. להבין אותו נכון. כמו שהבנת, מילת המפתח פה היא 'נכון', לא 'מהר'. משהו שמתאים לחיים האישיים שלך תצטרך למצוא לבד (ואני בטוח שיעזרו לך פה), הרי כל מכון מלמד בשעות שונות ותצטרך לבחור ביניהם בעצמך עפ"י מה שמסתדר לך.

לגבי מורה- המורים בארץ ובעולם הם ברמות שונות ומגוונות. מורה טוב הוא אחד שלומד באופן קבוע אצל המורה שלו (או מתאמן בעצמו באופן קבוע במידה ואין לו מורה, וזה יכול לקרות בדרגות גבוהות), בעל אישור מהמורה\ארגון שלו ללמד ונותן את כולו ללימוד. הדברים האלו מבטיחים את ה'אותנטיות' של המורה (גם אם הוא לא ברמה הכי גבוהה כרגע, כל עוד ממשיכים להתאמן תמיד תהיה התפתחות והתקדמות, ומכאן גם לתלמידיו תהיה התפתחות והתקדמות ולא עצירה).

אני מלמד וינג צ'ון ברחובות, אם תרצה לבוא, לראות, לנסות ולדבר אני זמין בטלפון 0544613928. אתה מוזמן בחום.

שחר יצחייק
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:25

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר