לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-01-2012, 18:01
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
הצעת חוק: לא התגייסת, לא תהיה ח"כ

עוד חוק נאמנות: לא התגייסתם? לא תהיו בכנסת

ישראל ביתנו מריחה בחירות ומקדמת חוק מעורר מחלוקת, שימנע מכל מי שלא סיים שירות צבאי
או שירות לאומי להתמודד על מקום בכנסת. המשמעות הברורה: בלי חרדים, בלי ערבים

גם בכנסת מריחים בחירות: ברוח סיסמת הבחירות הקודמת של ישראל ביתנו, "בלי נאמנות, אין אזרחות",
ממשיכה סיעתו של שר החוץ אביגדור ליברמן לקדם את "חוקי הנאמנות" מעוררי המחלוקת. והפעם על הפרק
- חוק שימנע התמודדות לכנסת מכל מי שלא סיים שירות צבאי או שירות לאומי. כמו "חוק צהר", גם הצעה זו
צפויה לגרום למתיחות רבה בין החברות בקואליציה של בנימין נתניהו.

ל-ynet נודע כי ח"כ משה (מוץ) מטלון הגיש היום (ג') הצעת חוק חדשה, המבקשת לשנות את חוק הכנסת.
על פי ההצעה, רק ישראלים ששירתו בעבר בצבא או שביצעו שירות לאומי יוכלו להתמודד על מקום בכנסת.
המשמעות הברורה: סוף לסיעות חרדיות ולסיעות ערביות.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4173894,00.html

אני מצר על העריכה המגמתית של Ynet, אבל אין לי חשק לערוך הכל מחדש לידיעה אובייקטיבית.
אתם הסליחה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-01-2012, 20:38
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אכן, לליברמן היה שירות צבאי מפואר במיוחד..."

בניגוד לגולש אחר שהיה פה פעם, אני לא מתלונן (בינתיים) על עצם השירות הצבאי של ליברמן. אין לי מספיק מידע. אולי היו נסיבות אישיות שמנעו ממנו לשרת שירות מלא, אפילו בגיל 20. אולי לא.

כרגע הצעת החוק עדיין לא עלתה לאתר הכנסת, ולכן אני כותב את הדברים בהסתמך על הידיעה (האמינה, ברור...) של YNET: מה זה לעזאזל "מוצדק"? איזו סיבה היא מוצדקת לזה שאזרח לא שרת מלא ואיזו סיבה "לא מוצדקת"?

החוק אומר ששר הביטחון או ממי מטעמו יכול לפטור את מי שבא לו מאיזה טעם שבא לו.
הסמכות הזו מואצלת למפקד לשכ"ג, ומשם לכל מיני ועדות ופקידונים.
אבל פטור לחרדים, לערבים, לחולי צליאק, ולעבריינים קטנים מגיעים מאותו מקור חוקי בסופו של דבר.
החוק אינו מבחין ביניהם (עד כדי...), ואפילו נוספה חקיקה שאוסרת על דרישה של מידע בדבר פרופיל רפואי בצבא וכו'.
מנוסח הידיעה לא ברור האם החוק כולל רשימה של "הצדקות", או שממש משתמש בנוסח "סיבה מוצדקת".

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 10-01-2012, 21:26
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הבעיה שלך היא שאתה לוקח את הצעת החוק הזו ברצינות"

זו בעיה ידועה שלי. אני לוקח דברים מטופשים (בין אם הצעות חוק או אנשים) ברצינות.

לענייננו: לא כל פטור שהוא לפי חוק הוא מוצדק. לדוגמה, בעתירה לגבי חוק טל, בג"ץ אמר שהחוק אינו מוצדק (אף אם לא במלים האלה), והסיבה היחידה שלא קיבלה את העתירה נגדו היא "כדי לתת עוד זמן" ולראות את המצב ישתפר...

הנקודה היא שאפילו אם יש פטורים לפי חוק שהם "מוצדקים" ויש כאלה ש"לא מוצדקים" (לפי הכותרת ולפי הרטוריקה של ישראל ביתנו אפשר להניח שהפטורים לחרדים ולערבים נחשבים בעיניהם ל"לא מוצדקים"), בלי שהחוק יגיד את זה מדובר בחוק שהוא פחות מחס ערך (כי המימוש שלו יכול להוביל לתוצאות ההפוכות) מאשר אלה שהוא מכוון אליהן.

נמאס כבר מהשימוש הזה בהצעות חוק לצרכים שאינם חקיקה. אולי צריך להטיל סנקציות על חברי כנסת שמציעים הרבה הצעות חוק שלא עוברות...

ישן 10-01-2012, 19:35
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "מה יעיל בלכפות על מאות אלפי..."

מבחינתי שלא יקרה, שלא יתגייסו. אבל ברגע שמשהו מוגדר בגדר חוק ואדם ביודעין מחליט לעבור עליו, הרי שהסנקציות שאתה יכול להטיל עליו יהיו הרבה יותר חמורות מסתם להפנות עין ולכעוס בסתר. רק אז באמת תהיה לך סיבה למנוע מאותו אדם לרוץ לכנסת או כל דבר אחר שיוחלט.
אתה לא יכול להעניש אדם כי הוא עושה מה שמאפשרים לו. זה כמו שאימא תכעס עם הבן שלה שהוא לוקח עוגייה מהצנצנת לפני ארוחת ערב כשהיא לא אמרה לו שאסור.
לגבי הסיוע כזה או אחר למי שכן שירת, אני גם בעד. אבל שים לב ש(אאל"ט) אחת המטרות שלשמה הוקם השירות הלאומי זה כדי שמי שלא יכול לשרת בצבאי, יוכל לזכות בכל אותן ההטבות שמקבל חייל משוחרר... כפי שאתה רואה, זה לא תרם לגיוס רב של האוכלוסיות האלה לשירות הלאומי.

ישן 10-01-2012, 21:34
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "איזה סנקציות אפשר להפעיל על..."

העובדה שמאות אלפי אנשים עוברים על החוק אומרת שמגיע להם להתחמק מעונש? צריך להתחיל בקטן. אני ממש לא מדברת על בתי סוהר וכאלה, כי זה באמת לא פרקטי. אבל מניעה של פריוילגיות מסויימות בתור צעד ראשון, דווקא כן.
איזה? למשל לא לתת להם לרוץ לכנסת (אך ורק כשהשירות לאומי יהפוך לחובה).. או לקצץ בקצבאות כאלה ואחרות או ההנחות שהם מקבלים בתשלומי מיסים כאלה ואחרים. יש לנו את ליברמן, ניתן לו לחשוב על איזה משהו הזוי.

דרכים עקיפות זה טוב ויפה, אבל לא תמיד זה אפשרי להעניש בצורה עקיפה על מה שבפועל מותר על פי חוק. ותגמול לאלה שכן "הולכים בדרך הישר" לא בהכרח גורם לאלה שלא, להתיישר, כמו שהראתי לך בדוגמה עם השירות הלאומי שעדין רבים מעדיפים לא ללכת אליו.

ישן 10-01-2012, 21:44
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "איזה סנקציות אפשר להפעיל על..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
איזה סנקציות אפשר להפעיל על מאות אלפי אנשים? לגרור את כולם לכלא? קנסות לכולם? מלקות? כמו שאמרתי- ללכת בדרך עקיפה.
האמת שכן...
עדיף להטיל סנקציה מתמשכת ולא רגעית. כלומר, לא קנס שמשלמים ושוכחים ממנו, אלא הפחתת 10% מכל התשלומים שמגיעים מהמדינה, לנצח (או עד שהנדון יבצע שרות צבאי/לאומי, המוקדם מביניהם ).
לא צריך לתפוס את כל מאות האלפים בשניה הראשונה. צריך להטיל את הסנקציה על מספיק אנשים (אפילו באופן אקראי) כדי שתוחלת הנשק ממנה (כלומר, שקלול הנזק וההסתברות לחטוף) יהיה מספיק כדי לעודד אנשים לבחור בשירות על פני אי-שירות.

ישן 10-01-2012, 22:29
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "אם הייתי רוצה לכתוב שטויות..."

עושה רושם שאת מסרבת להבין. אחזור על הדברים:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
הנה כמה השוואות שעלו לי בראש:
נאה דורש נאה מקיים.
מי שגר בבית מזכוכית שלא יזרוק אבנים.
לפני שאתה נוטל קיסם מבין שיני - טול קורה מבין עיניך.
ועוד ועוד ועוד...
בניגוד למה שאת מנסה לטעון, אני לא פונה אלייך כי את אישה וכי נשים משרתות פחות מגברים. אני פונה אלייך כי את אישה שמתלוננת על אנשים שלא משרתים, כשנשים משרתות רק שנתיים. אני יודע שזה עדין ומורכב, אבל אם תבחני את שני המשפטים, תגלי שבאחד מהם שני פריטי מידע, ובאחד שלושה!

"יחס זהה" מגיע לזהים. לשונים מגיע יחס שונה.
מהו "כבוד מינימלי" לדעתך למי שנראה דורש ואינו נאה מקיים, למי שגר בבית מזכוכית וזורק אבנים לכל עבר?

ישן 10-01-2012, 21:57
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אני לא יכול להתחייב על השירות הלאומי של טיבי...
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "בחיים לא שמעתי על שירות לאומי של טיבי, שאגב, גרוע בהרבה מברכה (שכחתי לענות אתמול...)"

קראתי לפני די הרבה שנים סיפרון של "שיחות עם אחמד טיבי" של שייקה בן פורת (אחד מסידרת ספרים דומים שלו). נידמה לי שטיבי סיפר שמסיבות אלו ואחרות נאלץ לבצע שירות לאומי מסוג כלשהו כדי להתקבל ללימודי רפואה. לך מן הסתם יש יותר גישה לספריות מאשר לי ואם יש לך עודף זמן פנוי, יהיה מעניין לדעת אם אני זוכר נכון.
למי טיבי התחנף? הוא הח"כ הערבי היחיד שהעז להעביר ביקורת על העולם הערבי. בן דרור ימיני ציטט את דבריו בלוב במלואם ואלו כוללים את זה. מהדברים במלואם גם לא עולה איזו חנופה מיוחדת לקדאפי, בניגוד למה שבדרך כלל מיוחס לו. הוא אמר: "אנו מברכים אותך על בחירתך כנשיא הפסגה הערבית לשנה זו, ולכן השנה אתה משמש כנשיא של הנשיאים ומלך של המלכים הערבים ובכזה אנחנו פונים באמצעותך לכל הנשיאים והמלכים כדי לפתוח את שערי העולם בפנינו.. בפני הסטודנטים.. בפני האומנים.. בפני מהנדסים ורופאים".
http://www.nrg.co.il/app/index.php?...6ea0370&id=1221
אני רחוק מלהיות תומך של טיבי וגם אותי הוא מרתיח לא פעם. אבל בהתחשב בהתנהלותם של ח"כים ערבים אחרים, ובהינתן זה שיש לו באמת חוש הומור ודרמה לא רעים בכלל (ואני מאוד מעריך חוש הומור...) אני מעדיף אותו על פני עמיתיו מהמגזר.
ישן 11-01-2012, 06:36
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
ושוב הפגנת ידע מופלאה:). ה"סימוכין" שלך לא שווים את הפיקסלים שהם מבזבזים...
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "הלינקים שהבאתי, חמישה, שניים..."

צר לי שבזבזת את זמנך בגיגול "סימוכין" לתיאוריות הPC המשעממות שאתה מדקלם פה, אבל יש מציאות קצת פחות וורודה, וכאשר אין ידע, באמת קגשה לראות אותה...
אתה לא מבין מילה ערבית, אתה לא מסוגל לקרוא מילה ערבית - ואתה מתיימר לספר מה המציאות, בהסתמך על אתרים שמשקרים מדי בוקר.
לא יעזור לך כלום, האנשים שהערבים בוחרים עבורם (לא עונים לסקרים לגביהם, אלא יוצאים פיזית להצביע עבורם) מתנגדים כולם לשירות לאומי - ואתה מבלבל ת'מוח עם סיפורים על שירות לאומי פופולרי, שפשוט אין מכסות עבורו...

זו לא פעם ראשונה ולא פעם שנייה שאתה מנסה לכסות על הבורות שלך באמצעות ציטוט ממקורות ששוים לתחת. עשה לעצמך טובה ותנסה ללמוד מעט את הנושא במקום, לצטט לי מאתרים שלא מסוגלים להזכיר את המילה "ערבים" בהקשר שלילי (שם באה לעולם המילה "צעיר", אבל אני באמת לא מצפה ממך לדעת משהו כ"כ מסובך...).

במק'ום לבזבז את הזמן של שנינו בשטויות הרגילות, עדיף שתנסה שוב לחשוב על דרך יצירתית להשוות אותי לנאצים. זה אמנם מגעיל, אבל לפחות מונע ממך לנסות להפגין ידע שאיננו שם...
ישן 12-01-2012, 05:38
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "יש לך בעייה קלה, איפשהו בעולמך המוזר אני עובד עבורך..."

אני רואה שאתה כל כך גאה בשקר הקטן שלך בדבר הגידופים כביכול שמצאתה לנכון להזהיר אותי בשני אשכולות שונים. אני כניראה מגדולי העבריינים בקהילה אם כבוד האדמין מצא שחטאי חמורים כל כך שהם מצדיקים אזהרה כפולה.

בקהילה הזו אתה בהחלט עובד עבורי, ועבור כל מגיב אחר פה. זו מהות ניהול קהילה, שאתה עובד עבור החברים. אני יודע שהקונספציה הזו נורא מוזרה למישהו שהאגו שלו לבדו גדול מהאגו המצתבר של כל שאר הקהילה יחדיו אבל כן, הכח לחסום לא ניתן לך ע"מ להתנקם במגיבים שלא הצלחת לענות להם עניינית אלא בכדי למנוע מטרולים כמו ידידך להתייחס לעבריהן האינטימיים של מגיבות (מה יש? אם לך מותר פעמיים אז גם לי).

בעולם ההפוך שאתה חי בו אדמין מחרף ומגדף מגיבים ומתעלם כשמגיבים אחרים קוראים להם, בנוחכותו, "אדיוטים". לזכותך יאמר שלפחות אתה עיקבי במופרחותך, אני מביא לך חמישה לינקים משלושה אתרים שונים ואתה מספר לי שאני בור ואתה מומחה כי פעם ישבת בכיתה של סמוחה (אבל הי, זה בסדר, פעם הסברת לי למה, למרות שאני חי שנים בארה"ב ועובד ומתקשר עם אמריקאים על בסיס יומי אתה, ממצפה רמון או משהו כזה, מבין את המנטליות האמריקאית טוב ממני, למעשה אתה הבנת אותה טוב כל כך שידעת שלאובמה אין סיכוי לזכות בבחירות).

ישן 12-01-2012, 06:54
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ההבדל הוא שכאן הייתה אזהרה מפורשת לא לגדף, והוא השתין עליה בקשת
בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אורי, אם חסמת אותו, מין הראוי לחסום גם את המגיב שגידף אותו, ובצורה חמורה יותר"

הוא נחסם לשלושה ימים בלבד, כאזהרה. אם יגודף כשיחזור, שיעדכן, והתלונה תטופל.
באשכול שהוזהר, הוא פתח בקללות ללא שום פרובוקציה.

הוא חשב שבגלל שהוא מכוסח איתי באופן אישי, זה נותן לו קארט בלאנש לגדף גולשים אחרים, כיוון שתהיה אי-נעימות לחסום אותו. אכן ישנה אי-נעימות, אבל אין ברירה וצריך להתגבר עליה. אם יחזור וימשיך באותה גישה, לא תהיה ברירה אלא לחסום שוב, חרף אי הנעימות.

אין בי שום הנאה בלחסום אותו (לו חיפשתי אותו, כפי שהוא טוען, הוא היה נחסם מזמן, כשטענתי שהשווה אותי לנאצי), ואם יצליח לא לקלל גולשים אחרים לכשיחזור, לא תהיה שום בעייה שימשיך לגלוש, חרף כל החרפות ששפך על ראשי המוזרים בהודעתו האחרונים.
ישן 11-01-2012, 19:57
מנהל

אז אתה טוען שהכתבת משקרת ועושה עוול לשוחט? מעניין מה יש לשוחט עצמו להגיד על זה...
בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "מאוד מאוד חמורות. עיתונים בישראל, כידוע, כותבים אמת צרופה תמיד. איך העזתי לטעון אחרת."

שלום ג'רבי, מנכ"ל השירות האזרחי-לאומי, מצוטט בערוץ 7 כאומר:"תרומת המתנדבים הערבים בשירות הלאומי ראויה לכל הערכה והוקרה. המתנדבים עושים עבודת קודש בתרומתם לחברה ואנו נמשיך לפעול להרחבת השירות האזרחי – לאומי במגזר הערבי הן במספר התקנים והן במגוון התפקידים". משמע, אין מספיק תקנים...
http://www.inn.co.il/News/News.aspx/223640
ואם אתה לא סומך גם על ערוץ 7... אצטט מתוך פרוטוקול מס' 424 :ישיבת ועדת החינוך התרבות והספורט
"אנחנו מקווים שבספטמבר התקנים יגדלו. יש ביקוש גדול מאוד. אני מקווה מאוד, שכך נוכל לעזור לחברה במגזר הערבי ביתר עוז, ביתר שאת". קרי, אין מספיק תקנים. בהמשך הוא קצת סותר את עצמו:
שר-שלום ג'רבי:

אדוני היו"ר, אני אומר באחריות: לא יהיו בחור או בחורה מהמגזר הערבי שירצו לשרת שירות אזרחי-לאומי ולא יהיה להם תקן. יש לנו היצע גדול מאוד. אנחנו נעמוד בכל ביקוש ובכל דרישה מהמגזר הערבי. אנחנו פותחים פרויקטים חדשים מאוד מעניינים על פי הביקוש של המתנדבים עצמם ועל פי הביקוש של ההנהגה ביישובים מסוימים בהם יש לנו שיתוף פעולה. לא יהיה מצב שמישהו ירצה להתנדב במסגרת שירות אזרחי-לאומי, והוא לא יתנדב".
ייתכן והוא מתכוון למצב הרצוי ולא למצוי שכן וגם אחד הפעילים המרכזיים בתחום מתייחס לעניין התקנים ולכך ששיעור ההתנדבות קשור בשיעור התקנים:
עאטף קרינאווי:
אם המדינה תעמוד מאחורינו ותיתן לנו תקנים, מחר יהיו לנו מעל ‎4,000 מתנדבים. בהזדמנות הזו אני מודה לשר שלום ולשר המדע, שלקחו את זה לתשומת לבם ומנסים עכשיו לעזור ולקדם את הנושא.".
ושים לב לדברי הסיכום של היו"ר, אלכס מילר:
היו"ר אלכס מילר:

"רבותיי, אנחנו צריכים להקפיד שכל אותן הבקשות לתקנים שבאים מהמגזר, יבואו בסופו של דבר לאישור. אם יש צורך בהוספת תקציב, צריך להעלות את הסוגיות האלה על סדר היום. לא יכול להיות שמצד אחד אנחנו שומעים שאין בעיות, וכאן אנחנו שומעים שיש. יכול להיות שהבעיה היא בסינרגיה בין כל אותם הגופים, ומציאת פתרון לכל אותן בקשות שקיימות במערכת"

בקיצור, אירגון השירות הלאומי-אזרחי טוען מחד שיש צורך בעוד תקנים, ומצד שני טוען שיהיו תקנים לכל מי שירצה להתנדב. בשטח, מורגש חוסר בתקנים.
בדיון מוזכר גם הסקר של סמוכה, שאותו אתה מבטל מתוך טענות פרסונליות, ומבלי שבחנת אותו בשום צורה.
ישן 11-01-2012, 20:16
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

LOL, כן אני מבטל את סמוחה מתוך טענות פרסנוליות, ובלי להכיר. ודאי...:)
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אז אתה טוען שהכתבת משקרת ועושה עוול לשוחט? מעניין מה יש לשוחט עצמו להגיד על זה..."

את המחקרים של סמוחה אני מכיר מקרוב (בערך ברמה שאתה מכיר את המחקרים שנעשים במקום שאתה עובד בו). אני אהיה עדין ואגיד שאני מכיר "קצת" יותר טוב מהכתב שסיקר אותם, וממך, שקראת עליהם מה שאותו כתב כתב עליהם...
סמוחה הוא מסמן מטרות ותיק ומוכר. המחקרים שלו על ערביי ישראל אמינים בערך כמו הכתבות של ווינט על תופעות מסקרנות בקריית מלאכי...

באשר לטקסטים שלך: מכל מה שכתבת כאן, אין אפילו רמיזה אחת שהמוני ערבים צובאים על הפתחים. ניתן להבין מהם שיש מעט אנשים ומעט תקנים. להסיק ממה שהבאת כאילו המכסות זה מה שמפריד בין התנדבות המונית של ערבים, זה פרשנות מפליגה, שאין לה שריד וזכר בנאמר. באותה מידה ניתן לטעון שהסיבה לכך שלא מגדילים את כמות המכסות, היא שלא רואים בכך טעם, כי לא מאמינים שיהיו קופצים (לאיש שמקבל כסף על מכסה, יש אינטרס מובהק לטעון שיצליח לאייש כל תקן שיקבל. זה טבעי, וכך מתנהג כל פקיד במערכת הציבורית בישראל או בחו"ל...).

בכל מקרה, אין ספק שהבאת מקורות רציניים ואמינים יותר ממה שראינו עד עכשיו. כאמור, הם לא מוכיחים את מה שרצית להוכיח, אבל בהחלט מראים שיש מעט מכסות.
ישן 11-01-2012, 20:38
מנהל

אתה טוען שאתה מכיר מקרוב את המחקר הנ"ל של סמוכה?
בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "LOL, כן אני מבטל את סמוחה מתוך טענות פרסנוליות, ובלי להכיר. ודאי...:)"

קראתי את המחקר של סמוחה מ-2009 ולא מצאתי שום בעיה מתודולוגית מיוחדת. אם אתה מכיר את המחקר מעבר לדו"ח שפורסם, אנא הבא את עדותך. אם אני מניח שהמחקר בוצע כפי שדווח, אין איתו בעיה. אם אתה טוען שסמוכה זייף תוצאות, זוהי טענה חמורה ביותר שראוי שתיזהר ממנה.
הטענה היחידה שלי, אם תשים לב, הייתה שאין מספיק תקנים. לא טענתי בשום מקום שהעדר תקנים היא הבעיה היחידה או הראשונה במעלה. כן ניתן להסיק מכך שפוטנציאל ההתנדבות במגזר הערבי כיום (מבחינת מוטיבציה) לא ממוצה בשל אותו העדר של תקנים (ועוד בעיות שלא קשורות למוטיבציה). היות וכל תקן עולה כ-20 אלף שקל בשנה, משרד האוצר לא ממהר לתת את הכספים, כפי שהוא לא ממהר להעביר כספים לשום גורם. אני חושב שניתן להעסיק שהנושא, למרות הדיבורים היפים, לא עומד במקום גבוה בסדר העדיפויות.
אני סבור שבשיקלול עם מחקרים כמו אלה של סמוכה (ועדויות שעלו בפרוטוקול הישיבה שהעליתי) ניתן להסיק שבקרב הצעירים הערבים עצמם פוטנציאל ההתנדבות לשירות לאומי הוא גבוה ובעל פוטנציאל טוב אף לגדול. הבעיה היא במנהיגות שיוצאת נגד הפרויקט ומפעילה לחצים כלפי מי שמבקש להתנדב.
ישן 11-01-2012, 20:49
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אתה היום כל הזמן מזהיר אותי. אני מודה לך על הדאגה הגדולה...
בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אתה טוען שאתה מכיר מקרוב את המחקר הנ"ל של סמוכה?"

בכל מקרה, אני שמח שלא מצאת בעיות מתודולוגיות.

לא צריך לזייף נתונים כדי לקבל תוצאות רצויות בתחומי מדעי החברה והרוח. אין שום צורך בהטייה מכוונת או זדונית, חו"ח. מה לעשות שכשרוצים נורא לגלות תוצאה איקס, המחקר בדר"כ מוכיח מה שחשבו שיוכיח.

סמי סמוחה תמיד מצליח לזהות ישראליזציה אצל ערבים - גם בשיא הרעש של מהומות אוקטובר, הוא הביא תוצאות אופטימיות למחקרו עליהם. תוצאות שלא עמדו בשום קנה מידה של מציאות (מה לעשות, לו הייתה כזו תופעה, הייתה כבר מזמן צצה מפלגה ערבית שקוראת להשתלבות, או לפחות היינו רואים מספר מצביעים גדול יותר למפלגות ציוניות).

לא יעזור, לטעון שהערבים מחפשים שירות לאומי, ו"המנהיגות" (שכנראה נחתה מהשמיים ולא נבחרה בידי אותו ציבור ערבי בעל פוטנציאל התנדבות גבוה...) היא זו שמקלקלת לו - זו אופטימיות חסרת בסיס - גם אם סמי סמוחה טוען אחרת בעשורים האחרונים (עוד קטע מעניין, בכל התהליך של ההקצנה הערבית, סמוחה החל, המשיך ומתמיד באמירותיו שהערבים מחפשים להשתלב...).

בכל מקרה, הויכוח הזה מיותר. זה בערך כאילו אני אעבור על מחקרים שערכו חוקרים אצלכם, ואתן להם ניקוד, אחרי ש"אעבור על המתודולוגיה שלהם", ניקוד שסותר את כל מה שאתה מכיר לגבי אותם מחקרים...
זה ייראה בערך אותו הדבר. אתה לא תשכנע אותי בשום צורה, ואני בוודאי שלא אנסה אפילו לשכנע אותך.
ישן 11-01-2012, 21:04
מנהל

אין בעד מה. חבל לי שזוג צעיר בישראל ייחשף לתביעות בהיקפים שמותרים היום...
בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אתה היום כל הזמן מזהיר אותי. אני מודה לך על הדאגה הגדולה..."

אני לא יודע לגבי ה"ישראליזציה". אפשר להתווכח איזה גורם מעיד על "ישראליזציה" ואיזה לא. אני מניח שבגלל שמדובר במושג כל כך עמום, אחד יימצא גורמים שמצביעים על זה ושני על ההיפך.
כאן מדובר בנושא הרבה יותר חד משמעי. האם אתה בעד או נגד. כאמור, אני לא מוצא בעיות מתודולוגיות שיפגמו במסקנה שלפחות כמחצית מהציבור הערבי תומכים בעניין. אני לא חושב שבהכרח מי שבעד שירות כזה הוא ציוני. דפוסי הצבעה וודאי מושפעים מאוד כמה וכמה גורמים. מי כמוך יודע, שיש סתירות קשות בין עמדות כאלו ואחרות בציבור היהודי, ובין דפוסי ההצבעה שלו בכנסת. אתה הרי טוען שרוב הציבור התנגד לתוכנית ההתנתקות, ובכל זאת בבחירות מייד אחריהן, זכתה בבחירות קואליציה ברשות קדימה, מפלגה שהביעה רצון להמשך מגמת ההתנתקות. הסברת זאת בכך שהייתה סימפטיה לשרון ו/או שקדימה נחשבה "ימין". אם אתה צודק, זה רק מוכיח שדפוסי ההצבעה לא בהכרח מייצגים תמיכה או התנגדות באשר לעמדה ספציפית.
ואציין שדווקא יש לי רקע במדעי החברה (תואר ראשון במדעי המדינה), ובייחוד בשיטות מחקר של מדעי החברה (לימדתי את זה) ככה שאני מסוגל להתרשם מהמתדולוגיקה שלהם. ואני מוכן בשימחה שתעבור על המתודולוגיקה של המחקרים שלנו. לפחות על חלק מהבעיות הפוטנציאליות תעלה דרך שימוש בשכל הישר בלבד.
ישן 11-01-2012, 23:07
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אין בעד מה. חבל לי שזוג צעיר בישראל ייחשף לתביעות בהיקפים שמותרים היום..."

אני לא מכיר את המחקר המדובר, אבל אני כן יכול להגיש שחלק גדול מה'מחקרים' במדעי החברה הם ערימות של מלל משולל יסוד, ש'מתבסס' על ערמות נרחבות יותר של מלל משולל יסוד.

ספציפית, השאלה במה תומכים אנשים היא שאלה שמאוד קשה לענות עליה.
השאלה במה תומכים אנשים שונה מהשאלה במה אומרים אנשים שהם תומכים, וזו טעות שנעשית בחלק גדול מהמחקרים בעניין.
אפילו השיטות לכמת את ההטיות השונות שמתגלות בסקרים כאלה (כדי שאפשר יהיה לשאול אנשים במה הם תומכים, ומה להסיק במה הם באמת תומכים) ולנרמל את התוצאות מתבססות על הנחות אחרות, שאמנם יש להן ביסוס מסוים, אבל אי-אפשר לקבוע שהן אמת מוחלטת...
על זה אמר דונאלד ראמספלד:
Now what is the message there? The message is that there are no "knowns." There are things we know that we know. There are known unknowns. That is to say there are things that we now know we don't know. But there are also unknown unknowns. There are things we do not know we don't know. So when we do the best we can and we pull all this information together, and we then say well that's basically what we see as the situation, that is really only the known knowns and the known unknowns. And each year, we discover a few more of those unknown unknowns.

It sounds like a riddle. It isn't a riddle. It is a very serious, important matter.
(לקחתי מויקיציטוט)

הדבר הבעייתי הבא הוא המדידה היחסית של דברים שתומכים בהם. מדהים כמה שאפשר להרוס את זה. וכשיש כל כך הרבה דרכים לפשל, לא מפתיע שמצליחים לפשל.

ולבסוף יש את המקרה שבו השאלונים פשוט מנוסחים בצורה דבילית, והסוקרים לא יודעים מה הכוונה בשאלות, ולכן הנסקרים עושים מה שבא להם. לדוגמה. לפעמים ההוראה הכתובה נראית בערך כך:
לפניך רשימת משפטים. עליך לסמן עד כמה אתה מסכים עם כל אחד מהם באמצעות בחירה במספר מ-1 עד 7 כש-1 משמעותו מסכים מאוד ו-7 משמעותו מתנגד מאוד.
זה טוב. זה יוצא הדופן. פעמים רבות אני נתקל בניסוח המפגר:
לפניך רשימת משפטים. עליך לסמן עד כמה אתה מסכים עם כל אחד מהם באמצעות בחירה במספר מ-1 עד 7 כש-1 משמעותו מסכים מאוד ו-7 משמעותו לא מסכים בכלל.
אני לא יודע מה חשב מי שניסח את זה, אבל לדוגמה עם המשפט "לה רושפקו הוא הסופר הצרפתי החשוב ביותר במאה ה-17" אני לא מסכים לחלוטין. בו זמנית גם עם המשפט "לה רושפקו איננו הסופר הצרפתי החשוב ביותר במאה ה-17" אינני מסכים לחלוטין. אני חסר כל עמדה בשאלה הזו, ואינני מסכים עם אף טענה בקשר אליו. אולי מישהו חשב ש"לא מסכים" משמעו "מתנגד". אולי לא. מה אני אמור לעשות עם זה?

מחקר בעל ערך במדעי החברה זה כמו ההוא שבא לקב"ן עם קופסת נמלים. כולם יודעים שיש אחד כזה, אבל אף אחד לא ראה אותו מעולם...

ישן 10-01-2012, 22:05
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "חוץ מהמציאות, כלום לא סותר את סמוחה. ראית במקרה תוצאות בחירות במגזר?..."

יש אינדיקציות סותרות בנוגע לערביי ישראל, גם בימין יש מי שרואה את זה (דן שיפטן למשל). אף אחד לא חושב שהם אוהבים אותנו אבל בסופו של יום, כמוך וכמוני, גם הם מנסים לשפר לעצמם את החיים.

הערבים הם לא שותפים אידאלים, אף פעם לא טענתי כך אבל אם אתה מחפש את הדרך הקצרה ביותר להתקוממות ערבית ומלחמת אזרחים תמשיך להדיר אותם משותפות במדינה. עשרים אחוז זה המון, למעשה כבר עכשיו ישראל היא בעצם מדינה דו לאומית, הטאמילים שאחוזם באוכלוסיית סרי לנקה קטן מאחוז הערבים בישראל הצליחו להמית על המדינה שלהם אסון שלידו האינטיפדה השניה נראית כמו טיול בפארק.

ישן 10-01-2012, 22:32
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אין שום אינדיקציות סותרות ביחס לערביי ישראל, ושיפטן בוודאי שלא רואה את זה ככה...
בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]יש אינדיקציות סותרות..."

שיפטן מזהה אצל הערבים עויינות בסיסית למדינה, והספר עב הכרס שלו בעניין, בדומה למאמר של פוזנר על ברק, הוא לא בדיוק שיר הלל לסיכויי הדו-קיום עימם. מצד שני, בניגוד לסמוחה ושות', הוא לא קשור בעמותות נתמכות חו"ל במחקריו...

ההסתייגות היחידה שיש לרוב ערביי ישראל ביחס לשאלת חיסול המדינה, היא הבעייה שיחד עם ישראל, יושמד גם הביטוח הלאומי. זהו הדיסוננס היחיד שלהם לגבינו. קח מהם את הביטוח הלאומי, ובזאת סיימת את ההתלבטות היחידה שחיש להם לגבי זכותך להתקיים פה...

הערבים הם לא שותפים אידיאלים? LOL זוהי אכן תגלית מסעירה. עם זאת, האיום בהתקוממות ערבית אם "נמשיך בהדרה" (אין, אין כמו שימוש איכותי במילת החודש...), הוא אכן מאוד מפחיד. התקוממות ערבית (או "מלחמת אזרחים" כפי שכינית בהומור, אתך העניין) היא הדבר האחרון שהם יעזו לעשות, כל זמן שלא ברור שאנחנו הולכים להשמדה וודאית. יודע למה? כי לא תמיד יהיה אהוד ברק שגם כשהם משתוללים, עדיין יבנה על הקולות שלהם ויביא להם וועדות אור...

גם לערבים ברור שהדבר היחיד שיכול לגרום למדינת ישראל להתחיל להתנהג אליהם כמו שכל מדינה אחרת באזור הייתה מתנהגת למיעוט לעומתי כ"כ, זו העובדה שהם שקטים, באופן יחסי (יחסי לערבים, לא הייתי ממליץ לך להכנס לבד לאום אל-פאחם...). כל הפתפותי ביצים אודות "הדרה" הן קלישאות כ"כ חסרות שחר, שאין טעם להתייחס אליהן. יש תחומים שהם מופלים לרעה (מסיבות אובייקטיביות - מה לעשות, יש בסיס לפחד של יהודים משכנים ערביים, להבדיל ממצב הפוך, בדרך כלל...) - ויש המון דוגמאות לאפלייה הפוכה שנוצרה במשך השנים (כאמורף חצי מכספי הביטוח הלאומי מגיעים לאוכלוסייה זו, יש להם רוב מוחלט בפשיעה, אין אצלם חוקי בנייה, מותר לנהוג מגיל 7 וחצי, פשוט חיים שגעון - רק זכויות בלי חובות).

בכל מקרה, אין לי כוח לנהל דיון בנושא הזה, למרות הלינקים המאלפים שהבאת מווינט.. אתה יכול להמשיך לצטט לי "מחקרים" שאת יוצריהם אני אשכרה מכיר, בניגוד לך - אבל זה לא באמת ישנה את העובדות, שמה לעשות, לא שייכות לעולםה PC שבראת לך. ערביי ישראל מתעבים את המדינה - ובזים לה. הבוז נובע מכך שבתרבות שלהם, ניסיון בלתי פוסק לקנות שקט ממישהו, נתפש כחולשה בלתי נסבלת.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:25

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר