לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-01-2012, 14:30
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
מעוז פוטר עקב דבריו: בנק לאומי - של לבנים; בג"צ - מוסד האשכנזים; המחאה? של בני האליטה

התפתחות לא הכי מפתיעה: מעוז פוטר מאקסלנס נשואה בעקבות דבריו.

"מי הפגין בשדרות רוטשילד? האשכנזים"

הכלכלן שלמה מעוז מכנה את בנק לאומי: "בנק של לבנים" ואת בג"צ "מוסד אשכנזים".
מעוז: "המחאה החברתית הונהגה על ידי בני האליטה האשכנזית שמתוסכלים מכך
שהם צריכים להתחרות כשווים בני שווים". בית ההשקעות שלו תוקף: "התבטאות גסה
ואומללה. ננקוט בצעדים חריפים".

בנק לאומי?! בנק של "לבנים"; בג"ץ?! עוד מוסד אשכנזי. קרקעות המדינה נשדדו על ידי הקיבוצים
והמושבים ויוזמי המחאה החברתית הם ילדים מפונקים של האליטות הישנות, שלא רוצים להתמודד
בחברה תחרותית. כך רואה הכלכלן הראשי של בית ההשקעות אקסלנס נשואה, שלמה מעוז, את
החברה הישראלית, לפי הדברים שאמר היום (ד') בכנס שנערך במכללת ספיר.

לדברי מעוז, יהודי ממוצע עירקי, יחסה של המשטרה כלפי המפגינים במחאה החברתית האחרונה היה
סלחני בהרבה מזה שזכו לו הפנתרים השחורים בשנות ה-70 וחסרי הדיור בשכונת התקווה ובשכונת ג'סי
כהן בחולון. "אני רוצה לראות שמישהו ישבור את הראש של האשכנזים בשדרות רוטשילד - המזרחי מכה
את המזרחים בהוראת השלטון הלבן".

לשאר דבריו, בקישור:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4174368,00.html

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 11-01-2012 בשעה 19:21.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-01-2012, 16:54
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
איך אני יודע? לפי אופן הסיקור והטון שלו
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "איך אתה יודע שהתקשורת קרובה יותר למרצ?"

סוגיות שמאוד קרובות לגורמי ארוגני ניף, מועלות ומקדומות באגרסיביות בידי התקשורת בישראל. מעבר עיתונאים לפוליטיקה בפועל, לא משקף את טון הסיקור הכללי, שנמצא הרבה שמאלה למיקומם של רוב העיתונאים שהפכו פוליטיקאים.
לך קרא את הסיקור לגבי חוק המסתננים, לגבי התיקון לחוק האזרחות, בעצם, לגבי כל דבר ש"ארגוני זכויות האדם" מתנגדים לו.

הקביעה שכרגע אין בעייה של גיוס צופים, היא נכונה, בדיוק כמו שלחם יבש ייחשב במדבר למעדן מלכים. כשאין אלטרנטיבות, רואים מה שיש. ברגע שלא יוטלו מגבלות על פתיחת ערוצי טלוויזיה ורדיו, יצוצו גם אופציות פחות שמאלניות - וכמו בשוק חופשי שפוי: מי שמצליח לגייס צופים, ישרוד.
עם כל הכבוד, העובדה שכלי התקשורת כרגע מתקשים לגייס צופים, זה לא אומר שצריך להמשיך את המצב הקיים של תקשורת ריכוזית ומונוליטית. כל הזמן מספרים לנו שחשוב שערוץ 10 יישאר, כדי לשמור על פלורליזם בתקשורת. האמת היא שאין דרך, גם לא באמצעות מיקרוסקופ, למצוא הבדלים בין מחלקות החדשות של רוב ערוצי השידור, ובאשר לשאר התוכן, ערוץ 2 ו10 משדרים את אותם ריאליטים פחות או יותר.

פתיחת ערוצי שידור נוספים זה דבר שרק הרגולטור יכול לבצע, וזה דבר חיוני לפלורליזם במדינה.
ישן 11-01-2012, 15:06
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
אולי חלק מדבריו נכונים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "מעוז פוטר עקב דבריו: בנק לאומי - של לבנים; בג"צ - מוסד האשכנזים; המחאה? של בני האליטה"

אבל אלה בהחלט לא:
ציטוט:
קרקעות המדינה נשדדו על ידי הקיבוצים
והמושבים

אנשים הפריחו את השממה וחיו עשרות שנים ב"חור" עם תנאי מחיה ושירותים מוניציפליים ירודים ועכשיו אחרי שקרן המושבים עלתה ואנשים החלו לברוח מעשן העיר והפריפריה היא כבר יותר מרכז, הם לוטשים עיניהם לעבר מה שלא עמלו עבורו ודורשים "חלוקה צודקת".

ובכן - קבלו חלוקה צודקת:
רוצים לגור במושב? סבבה - לכו לגור באותם תנאים של המושבים פעם: בגליל ובנגב (ואחרי כמה עשרות שנים מובטח לכם (בעצם אולי לא מובטח (בדיוק כמו שהיה "מובטח" לישובים בתנאים של פעם)) שהקרקע תיהפך לנכס נדלני טוב
.
לא רוצים? סיגרו את עיניכם וסיתמו את פיכם חצופים.

וסתם לידיעה כללית - המושבים שאני מכיר מיושבים ע"י אשכנזיים בני עדות המזרח, תימנים וכורדים אכן "אליטות".

עד היום (גם לאחר החלטה 979) המושבניקים הם עדיין במעמד של חוכרים הרבה יותר מאשר מי שגר בעיר למשל אבל זה לא מונע מהחמדנים לקשקש.

נערך לאחרונה ע"י ck5760 בתאריך 11-01-2012 בשעה 15:11.
ישן 11-01-2012, 15:50
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "מעוז פוטר עקב דבריו: בנק לאומי - של לבנים; בג"צ - מוסד האשכנזים; המחאה? של בני האליטה"

כמה טוב שאיזה מזרחי מחמד מקופח יכול להאשים את הקיבוצים בגניבת אדמות המדינה. מזמן לא שמענו את הבולשיט הפופוליסטי הזה.

אם היה עושה מחקר דמוגרפי קצר היה מגלה שבחלק ניכר מן הקיבוצים ניתן למצוא אשכנזים מעיראק, אשכנזים מסוריה, אשכנזים ממרוקו ואשכנזים מתימן.... החיים הטובים לא ניתנו לקיבוצים על מגש של כסף, בניגוד לאמונה העירונית... הקיבוצים הרוויחו ביושר, זיעת אפיהם, את החיים הטובים שהעירונים תמיד חושבים שיש להם...
תמיד כשאיזה מזרחי שמוצא את עצמו בצד הלא נכון של הקפיטליזם צרים להאשים מישהו, אפשר להצביע על הקיבוצניקים.

וזה חבל כי בשאר דבריו לא ראיתי פסול...

ישן 12-01-2012, 11:15
  משתמש זכר מרקויס מרקויס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.08
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "להזכירך- לא רק השטחים, לא רק..."

שרוקי, מהמעט שאני מכיר אותך אני חושב שאתה ציוני בנשמה, אז תדע שחלק מהציונות וקביעת בעלותנו על אדמות ארץ ישראל זה להיות חקלאי, ולא מעניין אותי כמה מים אנחנו מייצאים, איפוה שחקלאי יהודי יעבד את האדמה היא תישאר שלנו, איפוה שהחקלאות תמות האדמה תעבור מהר מאוד לצד השני ואגב זה כבר קורה, תבדוק ותמצא כמה אלפי דונמים של אדמה חקלאית נקנית ע''י ערבים במימון חיצוני , זה כבר לא עניין של קיבוצים או מושבים אם יום אחד נתעורר ונמצא את עצמנו ללא אדמות כי חבר'ה כמוך גרמו לחקלאות לא להיות כדאית..
אפילו במדינות אירופה הקפיטליסטיות יש סיבסוד לחקלאים, אז מספיק עם הירידות על הקיבוצים בנושא אדמות חקלאיות..

ישן 12-01-2012, 13:45
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "שרוקי, מהמעט שאני מכיר אותך..."

זה אולי, אולי, היה נכון לפני 60 שנה. החקלאות של היום היא קניונים, מרכזים מסחריים ותעשיה. וכמובן- מכירת שכונות להרחבה לעירונים שרוצים לשדרג את עצמם.

מה ההבדל בין שלומי וקרית שמונה לבין הקיבוצים לידן? כולם חטפו פיגועים, כולם מתו במארבים, כולם סבלו מסתננים. רק שלאלו לא נתנו כלום ולאלו נתנו אדמות, מים ומיסי מגן. והיום? קיבוצים לוקחים את האדמות ומוכרים את החלום הירוק לתושבי העיירות שלידם, אלו שהצליחו והולכים לבנות בהרחבה. מעניין כמה מהם יודעים שאותן אדמות הופקעו מאותן עיירות ועברו לקיבוצים.

וגם אם נזרום איתך, ברגע שהקיבוצים כבר לא מגדלים כלום פרט למרכזים מסחריים, לא מגיע לאלו שהופקעו מהם השטחים לפחות חלק מהארנונה? הגיוני שעיירת פיתוח חרבה תעמוד בסמוך לקיבוץ עשיר עם וילות נוצצות, כשהקיבוץ לא הרוויח ביושר את אותן הוילות?

וארצות אירופה רחוקות מלהיות קפיטליסטיות, ולך תדע- לולא היינו מסבסדים חקלאות כושלת, אולי היינו מתקדמים הרבה יותר בתעשיות שאנחנו כן טובים בהן (חקלאות מדברית, הייטק, נשק..)

ישן 12-01-2012, 15:19
  משתמש זכר מרקויס מרקויס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.08
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "זה אולי, אולי, היה נכון לפני..."

שרוקי, בקשר לקיבוצי הנדל''ן שבנו קניונים בשטחם אני מסכים איתך שצריך להתחשבן איתם בצורה שונה, אבל הדוגמא שלך של קרית שמונה היא לא רצינית, אף אחד לא מנע ממשה\דוד או שרוקי ללכת בשנות השישים לגור בקיבוץ, לחיות על תקציב זעום ולחשוף את כל החיים שלך באסיפה, זו היתה צורת חיים שלא כולם רצו בה, אבל מי שרצה כן יכול היה להתקבל, אני יותר מתכוון למושבי וקיבוצי הפריפריה, שאכלו חרא ואוכלים עד היום חרא כדי לשרוד את הגזרות שגוזרים על החקלאים, שתבין, אני אומר שוב, לא מדובר ב"קיבוצניקים המיליונרים" שבגין התכוון אליהם, אני יודע על אדמות חקלאיות שניקנו ע''י ערבים במושב יסוד המעלה, יש לי חבר שקנה שם דונם רצועה אך ורק מטעמי ציונות, הוא לא עושה עם הדונם הזה כלום אבל משני צידיו יש שתי רצועות דונם ששייכות לערבי.
לגבי התעשיה המהוללת שלנו (לא ציני) נראה לך שתוכל להשתמש בכל אדמת הארץ למבני תעשיה? אתה חייב להבין שהמשפט של ישראלה למעלה לגבי איפוה עובר הגבול הוא נכון מאין כמוהו..
אני קיבוצניק כבר 27 שנה , לא נולדתי בקיבוץ ואני לא משוחד, יש לי גם כמה טענות כלפי הקיבוצים וגם אצלי בקיבוץ יש עדיין 2-3 גזענים, אז מה? בקרית שמונה אין? בשורה התחתונה אני חושב שהקיבוצים תרמו למדינה לא רע ביחס לאחוז שלהם באוכלוסיה, אם החקלאות המושבית והקיבוצית לא תקבל עזרה, מהר מאוד אתה תראה עדרי עיזים וכבשים בכל רחבי הארץ...ואז נראה אותך גואל את האדמות האלה שוב..

ישן 12-01-2012, 16:55

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "שרוקי, בקשר לקיבוצי הנדל''ן..."

אתה באמת חושב שמזרחי בשנות ה-60 היה מתקבל לקיבוץ? בחיים לא. אפילו היום הם מתקבלים לשכונות ההרחבה ובקושי לקיבוץ עצמו, אלא אם הם אמידים יחסית והקיבוץ בקשיים.
אם החקלאי גם ככה מוכר את אדמותיו לערבים, אז מה עשינו בזה שהחזקנו אותם מעל המים במשך עשרות שנים? כמו שאתה רואה- בסוף הכל כסף, גם לאנשי הקיבוץ. שיתכבדו להחזיר את האדמות לממשלה, וכאדמת לאום הערבים לא יוכלו לקנות אותן.

יש לא מעט חקלאים שהצליחו בלי עזרה ממשלתית. חקלאי מדבר בנגב לא צורכים מים בכמויות מסחריות, אלו שפתחו חוות שרימפס ממים מליחים בנגב לא מבזבזים מים בכמויות, הרפתות הישראליות המשובחות יכולות להחזיק גם בלי עזרה ממשלתית, וגם בלי מחיר קבוע לחלב.

ישן 12-01-2012, 18:17
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=shruki]אתה באמת חושב..."

כמה שזה נשמע מגעיל אבל זה ידוע שהעיראקים והסורים הם האשכנזים של המזרחים. הכוונה למזרחי שלרוב הופלה וקופח היא ליוצאי צפון אפריקה ותימן. העליות מעיראק ומסוריה עוד היו עוד לפני קום המדינה. לפי מה שאני יודע מחברים, יהודות עיראק הייתה מאוד מפתוחת ומשכילה (הרבה רואי חשבון ועורכי דין) שהצליחה גם פה להשתלב. הרבה מושבים בעמק חפר הם של יוצאי עיראק. אני יודע שזה לא מגובה במחקרים אבל דוווקא לרוב יוצאי עדות המזרח שהצליחו וגם היה להם בסיס כלכלי טוב הם העיראקים, סורים והטורקים. אם להיות יותר גזעניים, הרבה מעולי עיראק אפילו נראו כאשכנזים ( שלושה כאלה בשכבה שלי).

לסיכום, האפלייה האמיתית הייתה (ואולי גם היום קצת) בעיקר נגד יהודי מרוקו, כך אני רואה זאת.

נערך לאחרונה ע"י TIMON the mongoose בתאריך 12-01-2012 בשעה 18:32.
ישן 12-01-2012, 21:20
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "אני לא חושב ששרוקי הגזים, זה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי TIMON the mongoose
אני לא חושב ששרוקי הגזים, זה הכל. לא היה הכל היה יפה וורוד ביחסים בין הממסד לאוכלוסייה הצפון אפריקאית.

אני לא חושב שהכל היה יפה וורוד - זה לא מה שאמרתי. מצד שני אני חושב שהטענה כאילו "הרוב" היה שחור ומכוער איננה מבוססת במציאות אף יותר ומקורה במיעוט שולי של מקרים שכמו בשל קיצוניותם גרמו לחשיבה מכלילה (בדיוק כמו שפסיכים מתולדות אהרן ושאר ישיבות קצה גורמים עכשיו לכל החרדים להיראות כמטורפים אלימים, בעזרתה הנדיבה של התקשורת). ברוב המכריע שלך המקרים לא הייתה אפליה מכוונת על סמך עדה או צבע עור.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי TIMON the mongoose
ודרך אגב, זה שאתה מביא דברים שלא קורים לרוב ממקומות שונים לא אומר שהתופעה היא רחבה וטענות הצד השני הן שקריות.

זה כבר טיעון באמת הזוי, עם כל הכבוד. זה שאני מביא הרבה דוגמאות למקרים שבהם קרה א' לא אומר שטענה ב' שטוענת שא' לא קרה איננה נכונה???

ישן 12-01-2012, 20:43

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אתה מנסה להשליך ממקרה אחד -..."

כתבתי לך מפורשות שאין קשר לבית הספר ההוא, אתה מתעקש, לא ברור לי למה, אולי מנסה להגחיך מה שאני כותב כדי לא להתייחס לזה ברצינות. לא ניסיתי להתקבל לקיבוץ, להזכירך, ולכן אין קשר לנושא הדיון.
הקיבוצים היו חברה פתוחה? איפה אתה חי? החברה ההיא היתה סגורה כמעט כמו החרדים, החל מהשתקת פרשיות האונס, או ההתעללות בבעלי החיים, דרך משטר ההלשנות על רכוש צבור שלא היה מבייש את ברה"מ, החרמות הלכה למעשה על מי שהעז לנטוש ולעבוד בחוץ במקום לחזור הביתה (אחת הסיבות להתנדבות הרבה לקבע היתה שזאת בערך העבודה היחידה מחוץ לקיבוץ שלא גרמה למרמור בקרב החברים).

ישן 12-01-2012, 21:13
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "כתבתי לך מפורשות שאין קשר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
כתבתי לך מפורשות שאין קשר לבית הספר ההוא, אתה מתעקש, לא ברור לי למה, אולי מנסה להגחיך מה שאני כותב כדי לא להתייחס לזה ברצינות. לא ניסיתי להתקבל לקיבוץ, להזכירך, ולכן אין קשר לנושא הדיון.

לא מובן לי על מה אתה כן מבסס את הטענות שלך ועל כן אני מניח שאתה מבסס אותן על ניסיונך האישי. אין כוונה להגחיך ואם כך זה משתמע, אני מתנצל.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
הקיבוצים היו חברה פתוחה?

זה לא מה שכתבתי. מה שכתבתי היה "הקיבוצים היו חברה פתוחה מבחינת צבע עור ועדה". לרעות החולות הנמצאות בכל חברה קטנה שמבודדת את עצמה מן החוץ אין קשר לגזענות, או אפילו לקיבוצניקיות - זהו האופי של כל חברה אנושית קטנה ומבודדת. לכן, אף כי כל מה שאמרת אחרי המשפט "איפה אתה חי?" נכון ועדיין לא קשור בכלל לדיון.

ישן 12-01-2012, 21:24
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "כתבתי לקגנס- משפחה, שכנים,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
כתבתי לקגנס- משפחה, שכנים, מכרים שהיו בסיטואציות דומות במקומות אחרים בארץ, כתבות, מחקרים, שיחות עם סוציולוגים.

ראיתי רק לאחר הפרסום של הודעתי הקודמת.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
אותה סגירות רלוונטית מאוד, מכיוון שאחד היא. חברה סגורה רוצה לשמר את הייחוד שבה, ולכן חרדים ספרדים מופלים על ידי אשכנזים, גור וליטאים שונאיםה אחד את השני ועוד.

ועל כן ציינתי שוב שאכן הייתה נטייה להתנגד לעירונים ודתיים בקיבוצים - אך זו הייתה הנטייה. לרוב, לא הייתה אפלייה מכוונת נגד בני עדות המזרח, בטח לא על סמך היותם מזרחיים - וזה היה הטיעון המרכזי נגד הקיבוצים. אתה בעצמך ציינת גם חבר אשכנזי משכיל לא מקבל הנחות בניסיון להתקבל לקיבוץ - וזה מעיד על דרך השלילה על הטענות לגבי אפלייה מכוונת נגד מזרחיים.

ישן 12-01-2012, 17:23
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
מאיפה אתה מביא את השטויות האלה???
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אתה באמת חושב שמזרחי בשנות..."

ידוע לי בוודאות על לא מעט מזרחים שהתקבלו לקיבוצים כחברים מן המניין לאורך כל השנים. אני למדתי בתיכון קיבוצי, אתה רוצה שאני אשחזר לך שמות משפחה של כמה מחבריי ללימודים שם? של מורים שהיו חברי קיבוץ ותיקים?
שנית, אף קיבוץ לא מוכר קרקע לערבים.
שלישית, קשה מאוד להתפרנס מחקלאות. זה לא מקרי שבארה"ב, למשל, החקלאות מסובסדת. וזאת למרות שבאמריקה התנאים לחקלאות טובים בהרבה. כחקלאי אתה נתון להשפעות של גורמים רבים שלחלוטין לא בשליטתך. רפתות מצליחות בתנאי שהן גדולות מספיק, ולא תמיד אפשר להחזיק רפת בגודל כזה, מכל מיני סיבות. למדינת ישראל יש אינטרס ברור שהקרקע תעובד (אחרת היא תאבד, ויש מספיק דוגמאות לכך) ושכמידת האפשר לא תהיה תלות במוצרים חקלאיים מבחוץ. דגנים אין אפשרות לגדל בישראל בהיקף מספיק. פירות וירקות-כן.
ישן 12-01-2012, 20:27

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מאיפה אתה מביא את השטויות האלה???"

אתה מדבר איתי על חבריך ללימודים, מסיק מהם על כל הקיבוצים, וקורא לדברי שטויות?
שנית- מרקויס כותב לך מפורשות על חבריו שמכרו קרקעות, וזה גם היה נושא מרכזי בחדשות לפני זמן מה, במיוחד באזור של ראש פינה.
שלישית- לא כל כך מעניין אותי שקשה להתפרנס מחקלאות. גם מתפירה קשה, ייצור טקסטיל וכו', למה לכל הרוחות כל האזרחים צריכים לממן את השגיונות הללו? את גידול התפוזים באזור הלא מתאים? אתה כותב בעצמך שהדגנים, המזון הבסיסי, לא מגודל כלל בארץ, אז מה הצורך המובהק כל כך לשלם להם כדי שיבזבזו את הכסף של כולנו? זאת פשוט גניבה ברשות החוק, כשהממסד הפוליטי היה מחובר ללובי החקלאי, ועד היום אנחנו סובלים מזה, הכל כדי לסבסד מגזר קטן שלא מבין שעבר זמנו ושהגיע הזמן שיפסיק לשדוד אותנו.

ישן 12-01-2012, 20:54
מנהל

כן, כי אתה ביצעת הכללה גורפת שהדוגמאות שנתנו שוללות אותה
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אתה מדבר איתי על חבריך..."

שנית, אולי לא שמת לב,אבל מרקויס לא דיבר על קיבוצים שמוכרים קרקעות. יסוד המעלה איננה קיבוץ.
אם אינך מבין מדוע יש לסבסד חקלאות, מדוע היא ענף חיוני, אז אין באמת מקום לדיון. הסיבסוד בישראל לחקלאות קטן בהרבה מזה בארה"ב. אתה חושב ששם זורקים כסף סתם? לא מספיק שאתה תלוי בחיטה מחו"ל ,אתה רוצה להיות תלוי גם בשאר המוצרים החקלאיים? להכנס לצנע בכל פעם שמסיבה זו או אחרת לא רוצים או לא מוכנים למכור לך?
וכן ,מדינת ישראל סיבסדה בפועל עוד כמה וכמה וכמה תעשיות מסיבות שונות ומשונות, לאו דווקא מוצדקות יותר. אבל לפחות בחלק מהמקרים לסיבסוד יש בסיס של צורך לאומי. ולגבי טקסטיל-להעדיף (למשל, מדים לכוחות הביטחון) סחורה ישראלית יקרה יותר על פני סחורה זולה ממדינות העולם השלישי זה סוג של סיבסוד של התעשייה על חשבון משלם המיסים. אני לא יודע מה המדיניות היום, אבל בעבר בהחלט קנו את המדים מיצרני טקסטיל בישראל.
ישן 12-01-2012, 21:11

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "כן, כי אתה ביצעת הכללה גורפת שהדוגמאות שנתנו שוללות אותה"

הכללה? לא לפי הניסיון שלי, לא של משפחתי, לא שכני, לא מכרים מעיירות פיתוח הקרובות לקיבוצים אחרים, ולא מלא מעט מאמרים וכתבות שקראתי.

דיברתי על קיבוצים ומושבים גם יחד, אל תיכנס איתי לדקויות של ניסוח. מוכרים קרקעות לערבים, לעיתים דרך אנשי קש ולעיתים במודע.

לגבי החקלאות- טיעון כושל קלאסי. בוא נייצר הכל בארץ, ממכוניות ועד מחשבים, מכלי נשק ועד מטוסים. כל מה שצריך זה להטיל מכסי ענק, ולהטיל מיסים על כל האזרחים כדי לסבסד אתהתעשיות הכושלות.

אתה צודק, סבסוד מתפרות כושלות, גם למדים או לדגלים, זה חמור מאוד. לא רק שזה פוגע בכולנו, זה מנציח עוני.

ישן 12-01-2012, 21:29
מנהל

ברגע שיש שפע של דוגמאות נגד, ההכללה לא תופסת
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "הכללה? לא לפי הניסיון שלי, לא..."

בדומה, לשים את הקיבוצים והמושבים ביחד בנוגע למכירת קרקע לערבים זה לא "דקויות". אתה מבקר את הקיבוצים ומכניס לעניין גורם לא רלוונטי. ואגב, מכירת הקרקע לערבים היא יותר עניין של המושבות הותיקות ולא של המושבים.
חקלאות, כמו נשק, זה ענף שערכו עולה על שיקולי הרווח וההפסד הכספיים. למדינה אין אינטרס מיוחד לייצר בארץ דווקא מכוניות ולא תוכנה (שמפותחת באופן טיבעי דרך השוק החופשי כי היא מתאימה לתנאים בישראל) אבל כן יש לה אינטרס לא להיות תלויה בזרים לצרכי חימוש (וכבר נכוונו קשות בעבר) או במה שנוגע למוצרי חקלאות או מיים: המצרכים היסודיים ביותר לקיום. בגלל העדר עתודות קרקע מספיקות לא ניתן לגדל מספיק דגנים או אורז אבל חלב כן וכמה שתהיה תלוי בפחות מוצרים כן ייטב.
מעבר לכך, בסופו של דבר ענפי החקלאות גם הכניסו לישראל כסף רב בייצוא. לא מדובר רק בייצוא של פירות וכו' אלא גם בייצוא של מוצרים על בסיס ידע שהתפתח בתחום ההשקייה וההשבחה. ואלו לא היו מתפתחים ללא הנסיון שהצטבר דרך עיסוק אינטינסיבי בחקלאות. לכך ניתן להוסיף שהמומחיות הטכנית שהתפתחה בישראל איפשרה גם משלוח יועצים למקומות רבים בעולם ולכך היה לא רק ערך כלכלי אלא גם מדיני. אין לי הכלים לבצע חישוב כולל של כל הגורמים, אבל אני מנחש שבמאזן הסופי מדינת ישראל יצאה נישכרת מהחקלאות מבחינה כספית. ואני אפילו לא נכנס לסוגיה שיישוב קוי הגבול ואיזורים אסטרטגיים אחרים ברצף של יישובים קטנים (שהיו חייבים, לפחות בשלבים הראשונים, להתבסס על חקלאות) היה הכרחי. מה הייתה החלופה? לשים בסיסי צבא ומוצבים?
ישן 12-01-2012, 21:45

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "ברגע שיש שפע של דוגמאות נגד, ההכללה לא תופסת"

הביקורת היתה, גם של מעוז וגם שלי, על המגזר החקלאי בכללותו, מושבים, מושבות, מועצות אזוריות.

לגבי החקלאות- - ממש לא. החקלאים הטובים לא נזקקו לעזרת המדינה. הטכנולוגיות היו מתפתחות גם ללא הסבסוד, כי מי שטוב שורד, מי שלא- מת, או במקרה היותר גרוע- משעבד את כל המדינה כדי להמשיך לחיות. סוציאליזם במיטבו. נטפים למשל היא מובילה עולמית בזכות האנשים, לא בזכות סבסוד ממשלתי. אם זה נכון למיקרוסופט, זה נכון לנטפים. שמת לב גם שהמובילות הישראלית היא בטכנולוגיה ובמדע? כלומר- הייטק וביומד. התחומים בהם אתה באמת חייב להיות טוב, כדי להוביל.

לגבי יישובי הספר- כתבתי כבר- מילא אם זה היה נכון רק לשנים הראשונות, אולי היה אפשר לקבל את המרקנטליזם הזה. אבל זה המשיך וממשיך עד היום, ומספיק רק לדבר על חובות הקיבוצים והמושבים כדי לתהות האם יצאנו ברווח מההרפתקה הזאת.

ישן 12-01-2012, 21:58
מנהל

התמקדת בקיבוצים
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "הביקורת היתה, גם של מעוז וגם..."

רוב, או לא כל, החקלאים נזקקו לעזרת המדינה בשלב זה או אחר וזה קשור מעט מאוד ל"טובים". כדי להתפרנס בכבוד מחקלאות צריך מזל (בבצורת קשה לשלוט) וצריך תנאים מתאימים (למשל,מספיק שטח מתאים). אין זה מקרה שגם בארה"ב, שם התנאים אידיאליים, יש סובסידיות רציניות לחקלאות. ואגב, ללא סובסידיות למיניהן, העלות האמיתית של מוצרי החקלאות הייתה מתגלגלת לפתח הצרכן. הסובסידיות מגנות על הצרכן לא פחות מאשר על החקלאי.
ללא השקעה מאסיבית בחקלאות, היו עוסקים בכך הרבה פחות אנשים, וחשוב מכך, הרבה פחות אנשים מוכשרים. מתוך אותה השקעה באו תשואה של פיתוחים שהתגלגלו לעסקים חובקי עולם, וזה מתחיל הרבה לפני שמישהו הכיר את המילה "הייטק". עוד כשהייתי ילד היתה החקלאות הישראלית בכלל, ובכל הקשור להשקייה ותנאי מחסור מיים בפרט, לשם דבר.
לגבי יישובי הספר-הצורך בקיומם לא נעלם ואף לא פחת. מה שכן, הצורך שלהם להשען על חקלאות כן פחת. בניגו'ד לתקופה שנוסדו, התושבים רכשו השכלה מתאימה לעבודות מגוונות ויש מרכזים תעשיתיים ומסחריים בסביבה (ותחבורה למרכזים רחוקים יותר) כך שיש אלטרנטיבות. אני מניח שברוב המושבים התושבים הם כבר ברובם לא חקלאים או עוסקים בה רק באופן צדדי.
ישן 12-01-2012, 22:10
צלמית המשתמש של infected aviad
  משתמש זכר infected aviad infected aviad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.06
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "התמקדת בקיבוצים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
רוב, או לא כל, החקלאים נזקקו לעזרת המדינה בשלב זה או אחר וזה קשור מעט מאוד ל"טובים". כדי להתפרנס בכבוד מחקלאות צריך מזל (בבצורת קשה לשלוט) וצריך תנאים מתאימים (למשל,מספיק שטח מתאים). אין זה מקרה שגם בארה"ב, שם התנאים אידיאליים, יש סובסידיות רציניות לחקלאות. ואגב, ללא סובסידיות למיניהן, העלות האמיתית של מוצרי החקלאות הייתה מתגלגלת לפתח הצרכן. הסובסידיות מגנות על הצרכן לא פחות מאשר על החקלאי.
ללא השקעה מאסיבית בחקלאות, היו עוסקים בכך הרבה פחות אנשים,

ומאיפה הכסף לסובסידיות מגיע? מה'? לא, גם מהצרכן, רק בצורת מס. עניין התעסוקה די דומה- במקום שנשלם פשוט קצבאות אבטלה, אנחנו משלמים להם את זה על עבודה מיותרת. זה היה די הסגנון בתקופת מפא"י, כשכל הארץ הועסקה במפעלים כושלים.
נ.ב.
אם אתם שואלים אותי, אני חושב משהו באמצע ביניכם:
בעיני צריך להפסיק את כל ענייני הפיקוח בתחום החקלאי (לא רק עניין של פיקוח על המחיר, אלא גם כל ענייני מחיר המטרה, המכסות, ומועצות המזון. בקיצור, שהשוק החקלאי לא יתנהג בשיטה קומוניסטית שהמדינה מנהלת אותו אלא יהיה חופשי) ולפתוח אותו למתחרים נוספים בארץ. לאחר מכן צריך בשביל לייעל את התחרות עוד יותר לפתוח את השוק ליותר ייבוא (למרות שאני מסכים שייתכן צורך במכסים כאלה ואחרים, אבל בטח שלא מס של 250% על דבש כמו היום). הכסף שייחסך מקיצוץ הבירוקרטיות יילך לקרן ממשלתית לטיפוח החקלאות שמטרתה תהיה לעודד יזמים לעבוד על חידושים חקלאיים שיהפכו את ישראל ליותר עצמאית בתחום, כמו בעניין הדגנים שהוזכר כאן.

ישן 12-01-2012, 22:29
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "[QUOTE=קגנס]רוב, או לא כל,..."

טוב, אביעד, שרוקי, יש לי שאלה פשוטה אליכם: אם לא היו נותנים את התמיכה הרחבה לחקלאות והיא הייתה מתמוטטת, מה אז?

מה שקפיטליסטים נוטים לשכוח זה שייצור מזון הוא בעל חשיבות אסטרטגית. בדיוק כפי שלא נפסיק לתקצב את צה"ל - כי הצורך בצבא שיגן עלינו מפני אויבינו הוא צורך קיומי אמיתי, וזאת למרות שהצבא הוא חור שחור של כסף שבולע ובולע ואף הארה לא יוצאת ממנו - כך גם תוקצבו החקלאים כי עצמאות בייצור המזון - או כמה שיותר קרוב לזה - היא צורך בטחוני אסטרטגי.

אם מדינות העולם יוכלו להחזיק במזון כאלה מעל ראשינו, מה אז?

אתם חושבים שמזון צומח על המדפים בסופר? שאפשר לייבא בלי סוף? שאפשר אולי להעביר את הייצור לסין? כבר היום כמות המזון המיוצרת בעולם קטנה בהרבה מהדרוש כדי להאכיל את כל תושביו. הבעיה הזו הולכת ומחמירה עם כל שנה שעוברת. כמות האדמות הפוריות יורדת, פוריות האדמה המעובדת עצמה פוחתת, יותר ויותר אדמות חקלאיות מוסבות למטרת עיור, בלי הבנה שכל גורדי השחקים, הבורסות והקניונים לא ייצרו מזון וייצרו עוד פיות...אנשים מתבכיינים על עליית מוצרי המזון בלי להבין שהפגיעה בחקלאות תורמת לכך...

אביעד, זו בדיוק המחלה של קפיטליזם טהור - אי ההבנה שהכסף לא תמיד יכול לקנות הכל ויש דברים שאם אין, הלך עליך.

ישן 12-01-2012, 22:56
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "רוג היקר, בדיוק הרעיון שלי בא..."

אם תוציא את הסובסידיות לא תביא לתחרות והתייעלות אלא לקריסה מוחלטת. חקלאות היא תחום שבו הכסף יחסית קטן, הרווחיות קטנה והסיכונים גדולים.
רק לשם הדגמה, מה עשו בנען לאחרונה, עם עליית מחירי המים - המירו שדה מחיטה לכותנה. כותנה זולה יותר לייצור ונמכרת טוב בשנים האחרונות (זאת לאחר עשר שנים די גרועות שבהן יצור הכותנה בארץ ירד לכמעט אפס). מבחינה כלכלית - יעיל יותר וטוב יותר. ומה זה אומר בסוף היום? פחות מזון מיוצר בארץ. וזו דוגמא אחת למצב די רווח.

יש תחומים שבהם אתה לא יכול להרשות לעצמך תחרות בלתי מרוסנת. אף אחד לא מצפה מצה"ל למשל שיכנס לתחרות עם כוח צבאי פרטי כזה, לא כך?

אפשר לדרוש התייעלות (ואני מסייג: יש גבול כמה הטכנולוגיה וניהול נכון יכולים לשפר את המצב בעבודה חקלאית) אבל חיוסל התמיכה הממשלתי לא תביא לזה אלא לקריסה מוחלטת של החקלאות

ישן 12-01-2012, 23:04
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "רוג, אבל שים שאינני קורא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי infected aviad
רוג, אבל שים שאינני קורא לתחרות בלתי מרוסנת. אני לא קורא לביטול כל מכסי מגן. אני קורא לביטול המונופולים הקיימים כיום בתחום ולאפשר ליזמים נוספים להיכנס אליו. האם הדבר יגרום לדעתך לקריסתו? בעיני זה רק יביא לתחרות ולהתייעלות. אני קורא לכך שהמדינה לא תנהל את השוק כמו היום עם המכסות ומחירי המטרה והמועצות, אלא תתן למתחרים לנהל אותו. האם הדבר יגרום לדעתך לקריסת השוק? בנוסף, שים לב שאני גם קורא לתמיכה נוספת של הממשלה בתחום, דווקא למען חיזוקו ועצמאיותו.

אם כך אז אנחנו מסכימים לחלוטין.
ממני לא תשמע שום התנגדות

ישן 12-01-2012, 23:35

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "טוב, אביעד, שרוקי, יש לי שאלה..."

חקלאות לא מתמוטטת. מי שמתמוטט זה חקלאי פחות טוב. הטובים יישארו.

מזון זה אסטרטגי, ממש כמו נפט. ישראל מייבאת את כל הדלק שלה. ואת מטוסי הקרב שלה, מנועי הטנקים ועוד. אז מה נעשה, נפתח תעשיה גדולה של מטוסים ומנועי טנקים כדי שלא ניקלע לחרם? אתה מבין שלא.

ההשוואה לצבא אינה רלוונטית. פרט לאנרכו קפיטליסטים, כל קפיטליסט מבין שיש מוצרים ציבוריים שהממשלה צריכה לממן, כמו ביטחון, ביטחון פנים, משפט ותשתיות (לא כולן). אנחנו מדברים פה על תעשיה ככל תעשיה. ובהקצנה- אתה חושב שמדינה במרכז אפריקה צריכה לגדל תפוזים? או כל צמח דורש מים אחר? או שהיא תתמקד במה שהיא טובה, ומה שלא טובה בו - תקנה.
אגב, צרכי המזון של ישראל גם ככה לא מסופקים על ידי החקלאים. כמו צרכי הנפט שלנו, או המטוסים.

לא הבנתי את הקשר למצב של גידול המזון בעולם. מה זה קשור לנושא, שאין מספיק מזון? אם אין מספיק מזון מחירו יעלה. כתבתי למעלה- סבסוד מגיע מכיסי האזרחים, כלומר הם בכל מקרה משלמים על עליית המזון.

ישן 13-01-2012, 01:01
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לא.. מי שמספיק טוב יידע תמיד..."

אתה יודע מי פוגע ברווחיות הרפתות? קרטל החלב, שמכרסם במחיר המטרה פעם אחר פעם. את הורדת מחירי הקוטג' למשל במחאה "המוצלחת" מהקיץ, שילמו הרפתנים.

הרפת הישראלית היא המתקדמת ביותר בעולם. אמריקנים והולנדים באים לכאן כדי ללמוד מה אנחנו עושים נכון ואיך אנחנו עושים זאת. אנחנו בחוד החנית מכל הבחינות... ולמרות זאת רפת אמריקנית או הולנדית מרוויחה יותר. למה? המחיר פר ליטר. תוסיף את ייבוא החלב שאתם הקפיטליסטים של מגדל השן כל כך אוהבים להציע ואתה תהרוג את הרפת הכי מתקדמת בעולם.

לא הכל בעולם אפשר לפתור עם "התייעלות". התפרצות אחת של מחלת הפה והטלפיים - ואלו קורות - יכולה למחוק את כל רווחיה של רפת שלמה במשך שנה.
מה תגיד על כל מגדלי העופות שמדינת ישראל החריבה להם את כל המשקים - מאות עופות בכמה מהמקרים - בגלל חשדות שווא ופאניקה מהתפרצות מועצת העופות? גם הם היו "חקלאים פחות טובים"?

ממגדל השן קל לצאת בהכרזות כאלו החלטיות. בשטח הדברים עובדים קצת אחרת מאשר בגראפים היפים והסטריליים.

ישן 13-01-2012, 19:34

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "מצחיק. קראת את הכתבה שהבאת..."

בטח שקראתי

"האחריות על חישוב וביצוע העדכונים השוטפים, המבוצעים בדרך כלל מדי רבעון, נתונה בידי מועצת החלב - חברה ללא כוונות רווח (מלכ"ר) המשותפת ליצרנים, משרדי החקלאות והאוצר ולגורמים נוספים בענף".

בנוסף, מה שהיצרניות ביקשו/דרשו לעשות זה להוריד את מחיר המטרה, הן לא קבעו אותו.

לדוגמא-

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000664504

"
שרת החקלאות אורית נוקד הגיבה הערב (ה') ל
דבריו
של שר התמ"ת שלום שמחון היום ולפתרונות המוצעים לעליית מחירי מוצרי החלב: "הורדת מחיר המטרה המוצעת על-ידי משרדי התמ"ת והאוצר תהווה בכייה לדורות, תפגע אנושות בתעשיית חלב מפוארת ובהתיישבות הפזורה בגליל ובנגב - ובעיקר לא תשפיע על המחיר לצרכן"."

"למרות התנגדות הרפנים ושרת החקלאות, אורית נוקד, ראש הממשלה, בנימין נתניהו אימץ את מסקנות ועדת קדמי לבדיקת משק החלב, ויחד עם שרי התמ"ת והאוצר סיכם על הורדה של מחיר המטרה של החלב (החלב הגולמי), ב-5,6 אגורות לליטר, והגברת הפיקוח על המחלבות ורשתות המזון"

ישן 13-01-2012, 21:28

בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "my point exactly הקפיטליזם..."

תחליט- בהתחלה כתבת שהמחלבות קובעות את זה, עכשיו הראיתי לך שמועצת החלב קובעת (שמורכבת מרפתנים, הממשלה וכו'), ואז אתה מאשים את הקפיטליזם? למה שאזרחי ישראל ישלמו לכל המשקים הלא יעילים הללו לכיס? למה לקחת לך ולי את המיסים כדי לממן אותם? למה? לפגוע בכל האזרחים רק בשבילם?

אני מקווה שיבטלו את מחיר המטרה, יפסיקו את המכסות (מכסות יש בקרטל אופק למשל), ויבטלו את ההקצאות/רשיונות והמכסים המגוחכים.

אה, ואתה יודע מה קורה בדרך כלל? אם אין רווחים בענף, אנשים עוזבים. וכשהם עוזבים, המחיר עולה, עד שמספר העוסקים במלאככה מתאזן.

ישן 13-01-2012, 21:59
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "תחליט- בהתחלה כתבת שהמחלבות..."

המחלבות היו אלו שלחצו על ביבי שהוא כזה סחיט ולחיץ, באמצעות הלובי שלהן, להוריד את מחיר המטרה, לא כדי לחסוך כסף לצרכן אלא כדי שלא לצמצם את רווחיהן. אם הממשלה מאלצת אותך למכור את המוצר שלך במחיר הפסד בשל הקרטל של המחלבות (שלו יש לובי הרבה יותר חזק מהלובי של מועצת החלב) איך בדיוק אתה מצפה שהרפתות ימשיכו להתקיים.

אתה לא משלם את מחיר סבסוד הרפתות בגלל חוסר יעילות. אתה משלם את מחיר סבסוד הרפתות כדי שרווחיהן של תנובה, שטראוס וטרה לא יפגעו מהורדת המחירים לצרכן. קרטל המחלבות כופף את זרועו של ביבי (וכולנו יודעים כמה זה קל) וביבי העביר את מחיר הורדת המחירים מהקרטל אל הרפתנים... לא משנה כמה אתה יעיל, יש מחיר מינימום לייצור החלב ואם מאלצים אותך למכור את החלב שלך במחיר פחות ממנו אתה תפסיד.

ישן 12-01-2012, 22:27

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "התמקדת בקיבוצים"

קגנס, שום דבר לא בא בחינם. אולי הצרכן קונה ירקות בזול, אבל משלם עליהם ביוקר במס הכנסה. ואגב- למרות כל הסובסידיות, מחיר החלב, הדבש, שמן הזית והבשר יקרים הרבה יותר ממה שהם צריכים להיות. ולמה? כדי לפרנס כמה משקים שלא היו שורדים בתחרות אמיתית.

ולא, הפיתוחים לא הגיעו מהמים הזולים של החקלאים, ולא מהאדמות בחינם. הפיתוחים הגיעו מהיכן שהם תמיד מגיעים- מאנשים חרוצים, מהאקדמיה, מעבודה קשה (וכנראה שגם מזל). אתה כותב זאת בעצמך- החקלאים נאלצו לגלות שיטה לחסוך במים, בגלל האקלים פה. תאר לך שלא היו מקבלים מים בחינם והיו נאלצים לפתח את השיטות הללו הרבה לפני זה? הסובסידיות באופן כללי עוצרות פיתוח וקדמה, כי פיתוח וקדמה נוצרים מהכורח.

כתבתי שהיום באיזורי הספר כבר עוסקים בלמכור שטחי נדל"ן, וילות או סתם הקמת מפעלים. אז מה לגבי לשתף בהכנסות הארנונה את אלו שהפקיעו מהם קרקעות?

ישן 12-01-2012, 23:39
מנהל

עם הסובידיות, גם עניים יכולים לקנות בייצים וירקות
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "קגנס, שום דבר לא בא בחינם...."

מי שיש לו, משם מס הכנסה ומי שאין לו משלם מעט אם בכלל. בשיטה הזאת גם מי שאין (לשלם מס הכנסה או לשלם את המחיר האמיתי על המוצר) יכולצ להינות ממוצרי יסוד חקלאיים וזה בסופו של דבר מועיל למדינה בכלל (ולו משום שצבא יתפקד פחות טוב עם חיילים שגדלו על תזונה לקויה)..
ולפי המ אתה קובע שמחיר החלב (למשל) גבוה ממה שהוא "צריך להיות"? כמה צריך להיות?
ואתה בטוח שהרווח העודף הוא לא בגלל רווחים גבוהים של המשווקים והקימעונים?
הפיתוחים לא הגיעו ברובם מהאקדמיה אלא מנסיון ממושך ורב היקף שלא היה מגיע בלי השקעה בחקלאות.
ועדיין לא הגבת לטענה החוזרת שלי בדבר הסובסידיות לחקלאות בארה"ב. בארה"ב לא מבינים בקפיטליזם צותתחרות חופשית?
ישן 12-01-2012, 23:49

בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "עם הסובידיות, גם עניים יכולים לקנות בייצים וירקות"

הסובסידיות הן לחקלאי, לא לעני! מה הקשר ליכולת הקניה של האדם?
כתבתי קודם- סובסידיות מנציחות מצב לא יעיל, מצב לא יעיל מוביל למחירים יקרים בגלל עלויות עודפות. גם מכסי מגן הם סוג של סובסידיה, והם גורמים לבשר, לחלב, לביצים ולשמן הזית והדבש להיות יקרים הרבה יותר ממה שהם צריכים להיות.

במיוחד בשבילך-

http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3523992,00.html

" 190% מכס על יבוא בשר בקר טרי; עד 170% מכס על בשר עוף; מכס של 153% על יבוא חלב ושמנת; 140% מכס על יבוא חמאה"".

תגיד לי אתה איך העניים מרוויחים ממס כזה על בשר מיובא? ברור לך שהמס נועד כדי לבטל הלכה למעשה ייבוא מזון לישראל. כלומר- המזון בארץ יקר יותר. מבין את הבעיה? כדי לפרנס כמה מאות משקים, כולנו סובלים מאוכל יקר.

מחיר החלב צריך להיות המחיר שיקבע השוק. לא הפקיד בממשלה.

בארה"ב יש לובי חקלאי חזק לא פחות מאשר פה, היא לא תמיד מהווה דוגמא טובה לקפיטליזם. למשל במקרה הזה. דוגמא להבהרה- הסובסידיות לתירס כדי לייצר אתנול גרמו לעליית מחירי התירס למזון.

ישן 13-01-2012, 00:14
מנהל

בזכות הסובסידיה, החקלאי יכול להעביר התוצרת לשוק במחיר זול
בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "הסובסידיות הן לחקלאי, לא..."

ומכך נהנה מי שאין לו.
אין צורך לייבא לישראל מוצרי חלב משום שבישראל הייצור מספיק ויכול לגדול בהרבה אם יגבירו המכסות. הבעיה כאן היא העדר תחרות פנימית ולא העדר יבוא זול. ולגבי בשר (ועוד מוצרים): אם תייבא אותם מחו"ל בזול, לאף אחד לא ישתלם לגדל אותם בישראל. המשמעות היא שאם מסיבה כלשהי הארגנטינאים יחליטו שצ'אבס אלוהים וליהודים לא מגיע אוכל, לא יהיה לך בכלל מקור לבשר טרי. למדינה יש אינטרס שיהיה גרעין שמייצר מינימום של תפוקה חקלאית. ובתחומים מסויימים, זה לא מינימום. תפוחי אדמה, למשל, מגדלים בישראל מספיק בשביל גם לייצא, והרבה.
בארה"ב הסובסידיות הן סיפור ותיק, הרבה מלפני שמישהו חשב על הרעיון המטומטם של דלק מתירס. בזכותן, פתיחת השווקים בין מקסיקו לארה"ב מאפשרת תחרות מאוזנת (ואף יתרון אמריקאי) למרות שעלות העבודה נמוכה בהרבה במקסיקו-עניין רלוונטי מאוד לענפי חקלאות עתירי כח אדם.
ישן 13-01-2012, 10:42

בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "בזכות הסובסידיה, החקלאי יכול להעביר התוצרת לשוק במחיר זול"

אבל עוד פעם- המחיר בארץ יקר יותר מהמחיר של התוצרת המיובאת! אז איך בדיוק העני מרוויח פה אם אתה מכריח אותו לא לקנות תוצרת חו"ל מיובאת בזול? הנה תראה- מגה התחילו לייבא גבינות קשות מחו"ל בחצי מחיר מהגבינות בארץ. מי מרוויח מזה? העניים, שטענת שמרוויחים מזה שהם לא יכולים לקנות בזול...

עצם זה שיש מכסות, גם לחלב וגם לביצים, זה מגוחך. זה פותח שוק שחור, זה גורר הקמת מערך פיקוח, זה עוד ג'ובים לחלק. זה כל הסיפור- ג'ובים ודאגה למקורבים.

הטיעון שלך על הבשר מארגנטינה הוא בסך הכל רגשי. כתבתי לך לא פעם- זה נכון לתעשיית המטוסים, מנועי הטנקים, המכוניות והמחשבים. אתה יכול להיסגר ולהפוך למשק אוטרקי, רק אל תתפלא אם נהיה מדינה הענייה בעולם בעקבות זה. אתה מעדיף שכל התושבים יסבלו פגיעה באיכות החיים בשביל כמה מאות משפחות וזה חמור ביותר.

לגבי הסובסידיות בארה"ב- כתבתי לך- הלובי החקלאי חזק, מאוד חזק. בדיוק כמו פה. זה לא הופך את זה לצודק.

ישן 13-01-2012, 22:02
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "הייבוא הוא גם לאבקת חלב, לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
הייבוא הוא גם לאבקת חלב, לא רק לגבינות.

ואתה לא רואה את הבעיה כאן? רפת החלב הישראלית מסוגלת למלא כל חוסר בשוק מבחינת ייצור חלב. ייבוא אבקת החלב לא נעשה בגלל מחסור מקומי אלא בגלל המכסות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
וכן, המכסות הן גם חלק מהבעיה, ממש קרטל אופק צמח לנו כאן. מי יודע, אולי אם נגדיל את המכסות הרפתות תוכלנה לייצא אבקת חלב בעצמן. ואם לא- חלק מהמשקים פשוט יסגרו את הרפתות.

וזו הבעיה, לא הרפתנים. זה קצת מגוחך לדרוש התייעלות מהרפת הכי יעילה בעולם כשמה שחונק אותה הוא קרטל של יצרני הסחורות. לדעתי אם יפתחו את שוק מוצרי החלב התוצאה תהיה ירידה מסיבית בצורך לסבסד רפתות וזו השורה התחתונה - בתחום הרפת, הבעייה נמצאת הרבה מעל לרמת יצרני החלב הגולמי.

ישן 12-01-2012, 20:32

בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "ווא שרוקי יש לך דעות קדומות..."

1. לא כל אחד יכול היה להתקבל לקיבוץ. אני מכיר אדם שמנסה כרגע להתקבל לקיבוץ, אשכנזי, משכיל, ועושים לו את המוות. אז כמה קל אתה חושב היה למזרחי לא משכיל (כמו רובם המוחלט דאז) להתקבל לשם, באווירה של עשרות שנים קודם?
2. מושחתים יש בשפע דווקא במגזר החקלאי, הרבה לפני ההפרטות. מי שמחובר לממסד השלטוני ומנצל את המדינה לצרכיו הוא המושחת האמיתי, גם ברשות החוק.

אני לא שונא אף קיבוץ ואף קיבוצניק (אולי כמה, פרטנית, אבל זה בגלל אופיים או מעשיהם, לא שייכותם). אני שונא את השוד החוקי, את הניצול, את הנאומים מלאי הפאתוס על אלו שמגנים על המדינה על ידי בניית קניונים ושכונות להייטקיסטים.

ישן 13-01-2012, 10:37
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 126 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "נכון, אבל בשדה המספרים,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
נכון, אבל בשדה המספרים, הנקודה של השוויון היא אפסית ביחס לטווח שמעל ומתחת
נכון לגבי שדה המספרים הממשיים (או אפילו הרציונאליים).
במציאות לאנשים אין יכולת למדוד את החשיבות של יעדים שונים שיש להם בחיים בצורה כל כך מדויקת, ובגלל זה בהרבה מקרים נוצרת מעין שקילות בין דברים שאולי אינם שווים 'באמת', אבל אין לאדם שום יכולת למדוד את ההפרש ביניהם, או לקבוע מה הוא מעדיף. מבחינת קבלת ההחלטות שלהם, הדברים שווים.

לפעמים זה גם גורר פרדוקסים (בתורת קבלת ההחלטות וכו') אם לא יודעים להתמודד עם זה. לדוגמה:
גרגיר סוכר אחד בקפה שקול מבחינת כל האנשים לשני גרגרי סוכר. שני גרגרי סוכר שקולים לשלושה. וכך הלאה. אבל ברור לנו שעבור כל אדם קפה בלי סוכר, קפה עם כמות הסוכר האהובה עליו, וקפה עם קילו סוכר שונים מאוד ויש לו העדפה ברורה ביניהם...

למרות זאת, כשאנשים מקבלים החלטות בפועל, קורה שאין להם יכולת להגיד מה הם מעדיפים. לא כי הדברים שווים, אלא כי אין להם יכולת להבחין ביניהן ברגע הנתון, כמו שלעיוור אין יכולת להבחין בין כדור אדום לכדור ירוק.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
תראה, יש אנשים שערכים חשובים להם יותר מכסף, ברור לי. בדר"כ אלו אנשים שיש להם הרבה כסף...
זה כמעט מובן מאליו. כל אדם נותן 'פרמיה' גבוהה יותר למה שחסר לו. מסתבר שלאלה שיש הרבה כסף חסרים ערכים...

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 14-01-2012, 11:26
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06

מפתיע שאדם שיושב/ישב על כל כך הרבה כסף של כל כך הרבה אנשים מצליח לשפוך בכזו חובבנות את כל בריכת השחיה של התינוקות על כל הטף שבה.

חלק לא קטן מהדברים שאמר הוא נכון, חלק היה נכון ורבות דובר עליו בעבר עד ששקע האבק. הכל מובע בדרך חד צדדית ובוטה ללא ניתוח אמיתי של הנסיבות ומתובל בבכיינות אישית ולא מקצועית.

צרמה לי מכל ההשתלחות בקיבוצים שנשלפה מבויידעם שנות השמונים.

אני מניח שראש כלכלי יש לבחור שהרי אחרת לא היה נקבל את תפקידו וזה רק מוכיח שכסף זה לא הכל בחיים.

מה שכן - לאור התגובה המטופשת והגרועה מדבריו של אקסלנס ניתן לומר כי סידר לעצמו מצנח יהלומים הבחור. פיטורין טלפוניים ללא שימוע בעקבות נאום 'נגד גזענות וקיפוח' שנישא ב'מוסד אקדמי' יכולים להיות שוים הרבה כסף אם יש לך עו"ד טוב.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:55

הדף נוצר ב 0.23 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר