לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #1  
ישן 13-01-2012, 23:52
  2618 2618 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 04.09.05
הודעות: 164
"רוסיה מכינה מענה הולם לאפשרות של מהלומה אמריקאית/ישראלית על איראן"

מעניין לראות את נקודת המבט הרוסית על השפעת העימות האפשרי מול איראן על החצר האחורית שלה.

המקור: עיתון רוסי "Nezavisimaja Gazeta" (להלן NG)

להלן תרגום כמעט שלם של הכתבה:

המצב הגאו-פוליטי סביב איראן וסוריה, גורם לרוסיה לשפר בקצב מזורז את כוחותיה הפרוסים באזור דרום קווקז, בים הכספי וכן בים השחור והים התיכון.
מקורות NG במשרד ההגנה הרוסי מודיעים כי לקרמל מגיעות ידיעות על הכנות למהלומה ישראלית בתמיכת ארה"ב על יעדיה הגרעיניים של איראן. המכה תהיה פתאומית ותונחת בקרוב. תיתכן מלחמה בקנה מידה רחב אשר תוצאותיה לא ניתנות לחיזוי.
הכנות רוסיה לצמצום האבדות כתוצאה מפעולות צבאיות כנגד איראן החלו לפני יותר משנה ונמצאות בשלבי סיום. לפי מקורות במשרד הביטחון הרוסי, בחודשים אוקטובר נובמבר 2011 הושלם שיפור הבסיס הצבאי מס' 102 בארמניה. משפחות אנשי הצבא הועברו לרוסיה, חיל המצב ליד בירת ארמניה צומצם ויחידותיו הצבאיות התפרסו בקרבת העיר גומרי קרוב יותר לגבול התורכי. צפוי כי המכה האמריקאית תבוא מתורכיה ועדיין לא ברור אילו משימות יוטלו על בסיס מס' 102 בהקשר זה. אולם ידוע כי החל מ- 1.12.2011 כל כוחותיה של רוסיה בבסיסים הצבאיים בדרום אוסטיה ובאבחזיה הועמדו בכוננות קרבית מלאה.
במקביל, ספינות צי הים השחור מפטרלות מול חופי גרוזיה אשר יכולה להשתתף בעימות לצד כוחות שיפעלו נגד איראן. באיזברבאש (דאגסטן) כמעט ליד הגבול עם אזרבייג'ן, הועמד בכוננות קרבית קבועה דיביזיון טילי חוף ים המצויד בטילי "Бал-Э" בעלי טווח של 130 ק"מ.
באיזור מחצ'קלה וכספייסק התארגן כח ימי המורכב מסטי"לים החמושים בטילים בעלי טווח עד 200 ק"מ.
אל חופי הים התיכון יצאה קבוצת ספינות ובראשן נושאת מטוסים, האמורות להגיע לנמל טארטוס בסוריה.
מקורות NG לא אישרו אך גם לא הכחישו את העובדה כי הספינות מלוות בצוללות אטום מהצי הצפוני.
לא התקבל מידע רישמי על תפקידם של הצבא והצי הרוסי במקרה של מלחמה נגד איראן.
אולם במשרד ההגנה הרוסי כנראה מודאגים ממצב האספקה הלוגיסטית לקבוצת הכוחות בארמניה. בסיס מס' 102 הוא נקודת מפתח - הוא המאחז הרוסי באזור דרום קווקז ויש לו מעמד גאו-פוליטי חשוב ביותר.
אולם בקרמלין חוששים, כי מעמד זו ילך לאבדון במקרה של מלחמה בין ישראל וארה"ב נגד איראן, דבר שהוא ממש אסון לרוסיה.
באפריל שנה שעברה גרוזיה הפרה הסכם למעבר מטענים צבאיים מרוסיה לארמניה. באופן מעשי קבוצת כוחות רוסית - ארמנית בדרום קווקז כבר מבודדת. אספקה לוגיסטית (דלקים, שמנים מזון וכו') לצבא הרוסי מתבצעת אך ורק בדרך האויר ובאמצעות הסכמים ישירים עם ארמניה אשר בתורה קונה את הדלקים באיראן. משמעות המלחמה באיראן תהיה ניתוק נתיב אספקה זה לבסיס הנ"ל.
גנרל ליטננט יורי נטקצ'ב, לשעבר סגן מפקד קבוצת כוחות רוסיים בדרום קווקז, מעריך כי במקרה של פרוץ מלחמה בקנה מידה מלא נגד איראן, רוסיה תחפש נתיב אמין לאספקה לוגיסטית קרבית דרך גרוזיה.
"יתכן ויהיה צורך לפרוץ את המצור התחבורתי הגרוזיני ולהבטיח באמצעים צבאיים מסדרונות תחבורתיים לארמניה" - מעריך המומחה הצבאי.
מנהל המרכז לחיזוי צבאי, אנטולי ציגנוק מעריך:
"כנראה, במערכת הצבאית הרוסית מתייחסים בזהירות רבה לאזרבייג'ן אשר בשלוש השנים האחרונות הכפילה את תקציבה הצבאי ורוכשת מישראל מזל"טים ומערכות מודיעין מתקדמות, המעוררות רוגז ליגיטימי בטהראן ובארמניה. אזרבייג'ן הגבירה את הלחץ על מוסקבה בדרישה להעלות משמעותית את דמי השכירות
של תחנת מכ"ם נגד טילים ליד העיר גאבלה. על אף חילוקי דעות על שדות נפט בדרום הים הכספי בין אזרבייג'ן ואיראן, ספק אם אזרבייג'ן תתמוך במערכה צבאית נגד איראן."

דעה אחרת יש למומחה צבאי אל"מ פופוב אשר ניתח בזמנו את העימותים הצבאיים בין ארמניה ואזרבייג'ן
בשנים 1991-1993. פופוב מעריך כי: "השיחות על הסדר העימות באזור קראבך מתארך ללא הצדקה". בבאקו בירת ארמניה נשמעות באופן גלוי הצהרות על נקמה.
המומחה מעריך כי "אין להוציא מכלל אפשרות מהלומות מנע של צבא אזרבייג'ן כנגד ארמניה ונאגורנו קראבך, כדי לפתור סוף סוף את הסיכסוך הטריטוריאלי לטובתה". השאלה החשובה: מה תעשה רוסיה.
"אם על רקע המלחמה באיראן, אזרבייג'ן בתמיכת תורכיה תתקוף את ארמניה, אז כמובן, כל התקפות האויר של היריב על ארמניה ייהדפו ע"י רוסיה במשותף עם כוחות הנ"מ של ארמניה. קשה לומר שזה יחשב כהשתתפות רוסיה בפעילות המלחמתית. כוחות הפדרציה הרוסית בוודאות לא ייטלו חלק בפעילות קרבית בשטחה של נאגורנו קראבך. אולם אם יהיה איום צבאי על ארמניה, לדוגמה מצד תורכיה או אזרבייג'ן , יהיה מקום כנראה להשתתפות רוסיה בקרבות יבשה."
האנליסט לא מוציא מכלל חשבון מעורבות צבאית רוסית בעימות מול איראן. "בתרחיש הגרוע ביותר בו טהראן תעמוד מול איום של תבוסה מוחלטת עקב פלישה יבשתית של כוחות נאט"ו וארה"ב, רוסיה תגיש לה סיוע צבאי, לפחות ברמה טכנית-צבאית."
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #2  
ישן 14-01-2012, 07:55
  auto de fe auto de fe אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 01.05.11
הודעות: 331
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי 2618 שמתחילה ב ""רוסיה מכינה מענה הולם לאפשרות של מהלומה אמריקאית/ישראלית על איראן""

ציטוט:
האנליסט לא מוציא מכלל חשבון מעורבות צבאית רוסית בעימות מול איראן. "בתרחיש הגרוע ביותר בו טהראן תעמוד מול איום של תבוסה מוחלטת עקב פלישה יבשתית של כוחות נאט"ו וארה"ב, רוסיה תגיש לה סיוע צבאי, לפחות ברמה טכנית-צבאית."

איך לדעתך האנליסטים היו מסבירים את זה?
periscope2.ru
ציטוט:
החלק הכי מעניין התרחש בקזחסטאן. על חוף ים כספי התקיים תרגיל המורכב משני חלקים:
1.בלימת התקפה של "רפובליקה איסלמית מדרום" על שדות נפט במחוז Mangistausky (מפותח על ידי חברה אמריקנית "Exxon Mobil"). בראשות האויב - 100 מטוסי F-4, F-5 ,סו-25 וכמה חטיבות ואוגדות של שריון ונחתים.
2.התקפת נגד והשמדה של האויב.

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...011#post4100868
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #3  
ישן 14-01-2012, 09:28
  2618 2618 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 04.09.05
הודעות: 164
תרגילים צבאיים כמו כתבות בעיתונות הם גם כלים להעברת מסרים
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי auto de fe שמתחילה ב "[QUOTE]האנליסט לא מוציא מכלל..."

רוסיה שעברה את טראומת מלחמת עולם השניה והפלישה לאפגניסטן, חוששת לדעתי מאד ממה שעלול להתפתח בחצר האחורית שלה באזור דרום קווקז.
יתכן ומוסקבה מחוייבת בהסכם להגן על קזכסטאן מפני איומים אפשריים על שטחה. מאחר ואיראן מתקרבת לפצצה גרעינית והעימות האזורי מתקרב, מוסקבה מעבירה מסרים לאיראן באמצעות התרגיל.
מצד שני ומאותן סיבות, מוסקבה לא מעוניינת שישראל/ארה"ב ינחיתו מהלומה על איראן שיגרמו לעימות אזורי.
כמובן יש לה גם אינטרסים נוספים באיראן שגם הם תורמים לרצונה להרתיע את כל הצדדים מכניסה לעימות שתוצאותיו לא ניתנות לחיזוי.
בקיצור נראה לי שמוסקבה מעוניינת בהמשך המצב הקיים ורואה (בדומה לארה"ב) פתרון בדרכים אחרות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #4  
ישן 14-01-2012, 10:36
  auto de fe auto de fe אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 01.05.11
הודעות: 331
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי 2618 שמתחילה ב "תרגילים צבאיים כמו כתבות בעיתונות הם גם כלים להעברת מסרים"

אני חושב שההפך הוא הנכון. תקציר של הכתבה בperiscope2.ru שעשיתי, לוקה בחסר. הכתבה היא בעצם שיר מחאה על כך שרוסיה תצטרך לאבטח נדל"ן אמריקאי. לדעתי רוסיה משחקת משחק כפול בצורה מאוד גסה ולא אמינה. תפקידה במלחמה עתידית עם אירן תהיה דומה לזות הנוכחית באפגניסטאן. בחצר האחורית באזור דרום קווקז, שאתה מזכיר, יש דווקה יותר השפעה טורקית הסונית מאשר אירנית. בשנים אחרונות טורקיה פועלת במרץ לאסלם את כול העגן של הים השחור. על כול פנים לרוסיה יש אינטרס מובהק להחליש את שתי ה"ידידות" שלה מדרום(אחת הסיבות לתמיכה בסוריה)כך שלפחות תהיה לה רק חזית אחת - סין.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:10

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר