לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-01-2012, 15:55
  לבני מנהל לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
צילום תראו מה מצאתי בחנות ספרים משומשים....

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

הספר יצא לאור ב 2006 ולא נראה לי שנחשב כקשה במיוחד להשגה, אבל עם חתימת המחבר והקדשה בעלת "אופי" שכזה...זה כבר קצת אחרת....

אלעד פלד מונה בגיל 20 (!) להיות מפקד העיר צפת עד לכיבושה ושיחרורה במלחמת העצמאות ולאחר שירות של 20 שנה בצה"ל השתחרר בדרגת אלוף, לאחר מכן היה מנכ"ל משרד החינוך וסגן ראש עריית ירושלים...

אגב - זהו ספר נהדר הכתוב מנקודת מבטו של המחבר כלוחם וכמפקד ולא כהסטוריון, מה שהופך את הספר רב התצלומים והתרשימים הזה למסמך נהדר מבחינתי.
כל זאת במסגרת איסוף חומרים כתובים ותצלומים לטובת פרוייקט עתידי...

לבני.

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 14-01-2012 בשעה 15:59.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-01-2012, 20:24
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
גדול!
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "5?..... חמישה שקלים?.... לא ייאמן!..."

פעם המנתי בחנות ספרים משומשים ירושלמית את הספר 'כנפי הנצחון' של אביגדור שחן. המוכר נקב במחיר של 50 ש"ח אבל לאחר בדיקה הצטער להגיד שהספר אינו במלאי ויצטרך לחפש...

אחרי כשבועיים התקשר ואמר שהשיג את הספר.

הגעתי אל החנות ואז המוכר סיפר לי בצער שגילה לאחר שיחתנו שיש קישקושים בספר והוא מוכן להוריד את המחיר ל.... 25 ש"ח.

הצצתי בספר, עשיתי מבט מאוכזב ושילמתי את הסכום שדרש.

הספר הכיל כרטיס ביקור של בית ההוצאה, ואחד הקונטרסים (החוברות היוצרות ספר לאחר קיפול הגיליון) הודבר לתוכו בנייר דבק כשעליו קישקושים שונים שיודעי ח"ן יזהו מיד - תיקוני ההגהה של הספר...

יש אנשים שישלמו סכומי עתק על ספרים של "מהדורה ראשונה". כמה שווה אבטיפוס?

http://cpopcreative.files.wordpress...oofreading1.jpg

ישן 15-01-2012, 10:31
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "תראו מה מצאתי בחנות ספרים משומשים...."

מזכיר נישכחות.
כשהייתי סטודנט צעיר לארכיאולוגיה (אמצע שנות ה90), אחת התאוות הגדולות של כלל חברי הסטודנטים (ושלי כמובן) היתה להניח ידינו על הספר "הקרמיקה הקדומה של ארץ ישראל" מאת רות עמירן. הספר יצא אי שם באמצע המאה הקדומת וכמובן שאזל מן המלאי לפני שנים רבות.
כשהיה מתגלה עותק בחנות לספרים משומשים, הוא היה נמכר במאות שקלים.
יום אחד, הגעתי לחנות ספרים מיד לאחר שבוע הספר של שנת 96. למרבה הפליאה הצלחתי למצוא שם עותק של הספר ואפילו במצב מצוין!
שאלתי את המוכר לעלות הספר. ככל הנראה היה מדובר בעובד חדש (אם כי לא צעיר בגילו). הוא בדק את הספר וכיון של מצא שם מחיר, אמר כי יבדוק בקטלוג שבוע הספר. אם הספר ימצא שם, הוא ימכור לי אותו ב50% מערכו. אם לא, אצטרך לחכות לבעל הבית.
למרבה הפליאה, הספר הופיע בקטלוג. מחירו הנקוב: 50 ש"ח. שילשלתי לידיו 25 ש"ח בטקילין ונסעתי לדירת הסטודנטים שלי עליז ושמח.
למחרת זכיתי למבטי פליאה וקינאה משאר חברי לכיתה.
עד היום הספר ברשותי, על מדפי ארון ספרי הבישול
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 15-01-2012, 11:38
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
רות עמירן
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי amitaikl שמתחילה ב "מזכיר נישכחות. כשהייתי סטודנט..."

אשה יקרה.

במהלך כיתה י' חוייבנו להתנדב. רוב הכיתה בחרה לחלק נפט לקשישים, לאמן ג'ודו ילדים עוורים ואני... דווקא ביקשתי להתנדב במוזיאון ישראל בעבודה במעבדת הרפאות של רות עמירן.

אני חייב לציין שזה היה תענוג גדול שהמשיך גם אל תוך הקיץ - למרות שביה"ס החליט שהתנדבות שכזו לא תזכה אותי ב"אות התנדב".

גם היום אני חושב שזכיתי פעמיים - זה ממש כיף להרכיב פזלים כאלה (בעיקר חרסים נבטיים) וזכיתי להכיר אישה נהדרת כששוטטתי עמה בין חרסי ערד ומואה...

בכל יום חמישי נהגה לנסוע יחד עם בעלה, דוד, אל ערד כשהם מתלוצצים שהאוטו כבר יודע את הדרך בעצמו.

רות נפטרה בשנת 2005...

זכרה ברוך.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:08

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר