לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-01-2012, 11:09
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "למה את חושבת שצה"ל אמור לממן למישהו נסיעות סתם כך?"

זה לא "סתם כך" וזה לא "לוקסוס".
מדינה שמחייבת את אזרחיה להתגייס, אוסרת על נסיעה בטרמפים לחיילים, לא משלמת להם משכורת תוך כדי ולא מאפשרת להם לעבוד בזמן השירות, כן צריכה לממן להם הוצאות בסיסיות. בדיוק כמו שיש תוספת "הגיינה" לבנות פעם בכמה זמן, ובדיוק כמו שיש מערכת בריאות חינמית לחיילים. זה מאוד הגיוני לאפשר להם לנסוע לבקר את הקרובים שלהם או לנסוע לעשות סידורים בזמן הפנוי שנשאר כשהם אינם בבסיס.
עם כל הכבוד, אף אחד לא מבקש פה מהצבא לממן כרטיסי טיסה, או לממן חשבונית דלק לרכב פרטי, או מוניות.
אם זה באמת יקרה, מי שיממן בסופו של דבר את כל הנסיעות האלה יהיו ההורים של אותם חיילים, שהם אלה שממנים את הצבא בעקיפין גם כך.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-01-2012, 16:29
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "בוודאי שהיה אפשר, עם כרטיס..."

אתה יודע כמה בעיות יש עם הרב-קו היום?
תנסה לקחת אוטובוס של אומני אקספרס עם רב קו של אגד באיזור שהקוד נסיעה זהה ומשותף,ותגלה כמה משרד התחבורה דפק את כל הכרטיסי הרב קו בישראל. אם זה קורה באיזור חיפה זה קורה גם בשאר הארץ עם הרב קו.

לחיילים במיוחד בסדיר אסור להגיע למצב שיהיו צריכים לשלם מהשכר שלהם או דרך ההורים שלהם על נסיעות ועם כל הבעיות שיש עם הרב קו היום זה רעיון רע מאוד!
זה יעלה לצבא כפול מאשר הצבא חושב כל עוד הרב קו מתנהל כפי שמתנהל נכון להיום בישראל,ולכן אין כאן חיסכון כספי אמיתי בתקציב וחייל בשביל לנסוע חינם בתחבורה הציבורית חייב להיות עם מדים.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 15-01-2012, 16:50
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "קודם כל כתבו לך שכך תמיד היה,..."

אתה נמצא במקום בו אגד ודן נמצאים וזו לא חוכמה גדולה שרוקי.
תצא לאיזורים אחרים מחוץ למרכז ותראה כיצד חברות כמו אומני אקספרס או נצרת טורס ואחרות שזכו בחלק מהקווים של אגד הורסים את התחבורה הציבורית.

אתה יודע שאני בשביל לנסוע מהר בתחבורה הציבורית מחוץ לחיפה או לשאר האיזורים הקרובים צריך לטעון רב קו כפול בגלל חברות כמו אומני אקספרס?
יש לי אחד של אגד עם 4 קודים שונים,ואני צריך לקנות אחד נוסף של אומני אקספרס ואחד נוסף של נצרת טורס ולטעון גם אותם בצורה עם קודים מתאימים,כי הם לא מקבלים את הרב קו של אגד.

עכשיו תעשה חישוב מה קורה לחיילת בסדיר שגרה באשדוד ורוצה לבקר את סבתא שלה שגרה באיזור חיפה וכמה זה יעלה למדינה עם רב קו. רמז תכפיל את העלות של הטעינה של כל כרטיס רב קו לכל חברה בנפרד ותגלה שאין כאן חיסכון בכלל למדינה וזה רק עולה יותר. חייל סדיר לא יכול לעמוד בעלות הזו מהשכר שלו מצה"ל!
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 15-01-2012 בשעה 16:52.
ישן 15-01-2012, 20:43
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
צודקת, זה לא סתם לוקסוס, זה וואחד לוקסוס
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "זה לא "סתם כך" וזה לא..."

למרות שאמרתי לך, התעלמת - צה"ל לא נתן את השירות הזה מאז ומתמיד. זה שהתרגלנו לכל מיני
הטבות, זה לא אומר שאי אפשר להפסיק אותן. "המדינה מחייבת את האזרחים שלה להתגייס", וואלה?
המדינה עושה מה שהיא צריכה כדי שאת תוכלי להתלונן על לוקסוס של נסיעות חינם אין-כָּסף ולא על זה
שאין לך איפה ללכת בחופשיות בלי לחשוש להסתכל מעבר לכתף.

נוטף פה אגואיזם שמאוד מפריע לי. יש משבר כלכלי בעולם, יש הרבה תחזיות שליליות, כל הזמן נכנסים
באמ-אמא של מערכת הביטחון על בזבזת היתר שלה, וכשהיא סוף-סוף מתחילה סוג של התייעלות, תוקפים
אותה כל מיני אנשים עם אינטרסים, ובמקרה שלך - בא לך לנסוע לאן ומתי שאת רוצה.

וכמובן שהצבא מודה לך, וגם אני אישית, שאין לך דרישות למימון כרטיסי טיסה. זה מאוד אדיב מצידך. אז
זהו שלא, צאי מהבועה, מה שלא היה בעבר יכול גם לא להיות היום. נכון, היום הילדים מפונקים ובכיינים,
אבל זה לא אומר שהצבא צריך להתקפל נוכח היבבות האגואיסטיות האלה.

חוץ מזה שעל אותו הבסיס ולפי התאוריה שלך, צה"ל גם אמור לשלם לך על חשבון הסלולר, קניית ביגוד
שלא קשור לצבא, רכישת אייפון 4S, ובעצם לשלם את כל התשלומים שחייל מוציא ללא קשר לצבא - למה?
- כי *את* טוענת שהוא צריך לשלם את זה, בגלל העובדה שהוא מגייס אותנו גיוס חובה ולא משלם משכורות.
זה ב-ד-י-ו-ק אותו הדבר כמו נסיעות חינם.

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 15-01-2012 בשעה 20:46.
ישן 15-01-2012, 23:40
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "צודקת, זה לא סתם לוקסוס, זה וואחד לוקסוס"

יפה שאבא שלך טחן טרמפים.. היום החוק אוסר על טרמפים. מהסיבה הזאת ההשוואה שלך למצב של פעם לא נכונה ועקב כך התעלמתי.
אני יודעת למה המדינה מחייבת את אזרחיה להתגייס, איך זה קשור לכך שהיא צריכה להפסיק את ההטבות הבסיסיות שמגיעות להם כשאין ביכולתם להרוויח את הכסף כדי להשתמש בהן בדרך אחרת?

אגואיזם? למה? אני לא משרתת בצבא. אם כבר אני דואגת לחיילים שאני לא נמנית חלק מהם שהחוק הצבאי אוסר עליהם להתמרד (ובצדק). כיצד זה אגואיסטי?
מבחינתי, להיות חייל במדינת ישראל זה יותר חשוב מכל תפקיד אחר. וגם אם בלתי אפשרי לתת להם את כל ההטבות שנותנים לחיילים במדינות אחרות, לתת צ'ופר קטן פה ושם זה לא מה שיהרוג אותנו וזה לא המקום לקצץ. הסיבה היחידה (לדעתי) שהעלו את ההצעה המופרכת הזאת מלכתחילה, כדרך לקצץ בתקציב הבטחון, היא כי ידעו מראש שהציבור בחיים לא ירשה פגיעה כזאת בחיילי החובה. סוג של "אוי אוי אוי... אתם לוקחים לנו את הכסף ובגלל זה אנחנו צריכים לפגוע בחייל המסכן שמגן עליכם." במקום לחפש מקומות שבהם באמת אפשר ורצוי לקצץ. מצטערת, אבל אני לא רואה בכך שום התייעלות.

אתה יכול להשוות כמה שאתה רוצה את זכות החייל לראות משפחה וקרובים לקניית אייפון. אבל האחד הוא בסיסי לחלוטין, והשני הוא פריווילגיה שאפילו לא כל אזרח עובד זוכה בה.
הצבא כן צריך לממן דברים כמו ביגוד וחשבון טלפון וזה בדיוק מה שהוא עושה. ה"משכורת" הצבאית מיועדת בדיוק לדברים הבסיסיים האלה.. ביגוד בסיסי, שיחה לאמא או לאבא, פחית קולה בסוף שמירה. אולי לא תצליח לקנות עם זה בגדים של פראדה ואולי לא תצליח לקנות בזה אייפון או לכסות חשבון פלאפון של מאות שקלים... אבל זה כן נועד כדי להקל על החיילים. והנה.. עובדה.. מממנים ואף אחד לא מת. אז או שתוסיף כמה שקלים למשכורת של החייל לאיזו נסיעת פנאי הלוך- חזור בשבוע. או שתיתן לו לסוע בחינם בהצגת חוגר.. זה לא באמת משנה לאגד ודומיו מי נותן לו את הכסף ביד.
לפי התיאוריה שלך, אפשר להיפטר מהמשכורת הצבאית, מתשמ"ש, חבילות מזון, טיפול בריאותי עקב מחלות שלא נגרמו ישירות ע"י הצבא ומענקים אחרים שמקבלים חיילים מסיבות כאלה ואחרות. כי למי אכפת מה קורה לחייל כשהוא לא בבסיס. ולמזלנו למדינה כן אכפת, כי היא מבינה שחיילים שלא דואגים להם, לא יבואו להגן עליה בעת הצורך. במה שונה התקמצנות על מורל החיילים מהתקמצנות על אמל"ח? זה שאפשר לחסוך לא אומר שצריך לחסוך בהכל.

ישן 15-01-2012, 06:36
  משתמש זכר Private Private אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.04
איך הצבא יכול בכלל לאפשר דבר כזה.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Scattered mind שמתחילה ב "מחודש יוני: רב קו טעון מראש לחיילים במקום נסיעות חופשיות באוטובוסים"

אין דרך שבה הצבא יכול להטעין בצורה הגיונית רב קו לחיילים ולכסות את כל עלויות החייל לנסיעות הקשורות לבסיס.
מאיפה בצבא יודעים כמה פעמים בחודש אני נוסע לבית חולים\בדיקות רפואיות?
איך הצבא יכול להעריך כמה פעמים בשנה שולחים אותי לקורסים?
מי הולך לנהל את תהליך "מילוי הכרטיסים"? כמה כסף זה לכשלעצמו הולך לעלות?
מה קורה אם נגנב לי הרב קו?

ואחת השאלות היותר חשובות. חייל שמרוויח 350 ש"ח בחודש יוותר על הנסיעות לסבתא בגלל שהיא גרה רחוק ואין לו כסף למימונם? רק לעשירים תהיה האופציה לנסוע לסבתא?
אנשים יחתרו להשאר בבית כמה שיותר - וללכת לעבוד. אחוז המשתמטים יעלה וכמובן בצבא כמו בצבא, יבינו בדיעבד איזה טעות הם עשו.
ישן 15-01-2012, 08:02
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
הגיע הזמן...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Scattered mind שמתחילה ב "מחודש יוני: רב קו טעון מראש לחיילים במקום נסיעות חופשיות באוטובוסים"

למה שהצבא יממן לחיילים נסיעות שהן מחוץ לתפקיד (כלומר, נסיעות לא חיוניות)? ואח"כ אומרים שהצבא מבזבז כסף, ואז כשסוף סוף מתייעלים - יש את העליהום המטופש הזה.
תבינו - פעם (בתחילת שירותי הצבאי, ב-99') זה היה מאוד דומה לזה: היינו מקבלים מהרס"פ במסדר יציאה כרטיסיה מיוחדת לנסיעות עם ניקובים (והיא לא תמיד היתה חדשה - לעיתים היו בה כבר כמה ניקובים). מי שלא היה מקבל כרטיסיה, היה משלם על הנסיעה מכיסו וכשהיה מגיע לבסיס - היה מקבל זיכוי. מה רע? אני אף פעם לא יצאתי בהפסדים מנסיעות בתקופה ההיא.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 15-01-2012, 13:42
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חשבתי שהייתי דיי ברור
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי Scattered mind שמתחילה ב "[QUOTE=efekt]בזמני לא הייתי..."

קיבלתי כרטיסיות בכל מסדר יציאה. כשנגמרת כרטיסיה, מחזירים אותה לרס"פ ומקבלים אחת חדשה תמורתה.
במידה והייתי נתקע ללא נסיעות, תמיד היו חברים שניקבו בכרטיסיה שלהם עבורי, וגם אם לא היו בנמצא - שילמתי מכיסי ואת הפתקיות (קבלות) שנהג האוטובוס נתן לי, נתתי גם כן לרס"פ כשחזרתי לבסיס וקיבלתי את כל הסכום ששילמתי במלואו במשכורת הצבאית.
אציין שגם אם קצו כל הקיצים ולא היה לחייל כסף מזומן לשלם על הנסיעה וגם לא כרטיסיה - עדיין מעולם לא שמעתי על נהג אוטובוס שסירב לקחת חייל ללא תשלום...

אגב, בזמני גם לא היינו יכולים ליסוע ברכבת בחינם - והנה, לא מתתי מזה.

ציטוט:
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 15-01-2012, 17:51
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
דובר צה"ל מכחיש את שקרי ליינט

דובר צה"ל - תת-אלוף יואב (פולי) מרדכי

אני רוצה להרגיע את כולם כי הפרסומים בנוגע להגבלת נסיעות חיילים באוטובוסים אינם נכונים.
חיילים במדים ימשיכו לנסוע באופן חופשי באוטובוסים וללא הגבלה.
בצה״ל בודקים אפשרות לחלק כרטיסים חכמים לחיילים אשר יציגו אותם בכל נסיעה בכדי שיהיה אפשר לעקוב אחרי הנסיעות.
המטרה שנבחנת היא שנפסיק לשלם כסף באופן גלובלי לחברות האוטובוסים ונשלם רק בעבור הנסיעות המבוצעות בפועל על ידי החיילים.
מדובר בחיסכון והחיילים לא יפגעו כלל וימשיכו בנסיעות כפי שהיה עד כה.

(מתוך עמוד הפייסבוק של דובר צה"ל)

אגב, ב Ynet כתוב שצה"ל התקפל.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 15-01-2012, 21:58
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "זו אמורה להיות תשובה?"

המילה "משקר" היא כבדה מידיי (השתמשתי בה רק פעם אחת כתגובה הפוכה למאיר עם הגזמה מכוונת)

בידיוק כמו שדובר של חברה מסחרית לא משקר, אלא מציג את הדברים בצורה שתוציא את החברה שהוא מייצג בצורה הטובה ביותר שהוא יכול, כך גם דובר צה"ל.

הנה דוגמא קלה אחרי חיפוש של שנייה:

על מחסור בציוד למילואימניקים בזמן לבנון השנייה:
ציטוט:
מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "כל חייל מילואים המצטרף למערכה הנוכחית מצוייד בציוד הטוב ביותר שיש לצה"ל, אותו ציוד אותו מקבלים הכוחות הסדירים. ישנן נקודות מקומיות הדורשות טיפול והן מקבלות את מלוא תשומת הלב מצד הגורמים הרלוונטיים בצה"ל".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3287879,00.html

מיותר לציין שלא רק שזה לא נכון, גם היום למרות שהמצב טוב יותר הוא עדיין רחוק מאוד מהתמונה שדובר צה"ל ניסה להציג בתגובה שלו.
(סתם בשביל הספורט: לפני שבועיים הייתי במילואים במל"י, הנה רשימת חוסרים חלקית: ציוד חורף (היה קפוא, זה נס שאף אחד לא חטף מכת קור) מעבר לחולצת ומעיל דובון, בזנ"טים (בין השאר משמשים להקמת אוהלים), מוטות אוהל, אוהלים, כפפות נומקס (חייבים ללבוש אותם על פי הוראות בטיחות), כדורים, אמר"לים (שוב, הציוד שסיפקו גרם לסכנות בטיחות), אני יכול להמשיך)
על הבעיות בחירום אני מעדיף בכלל לא לדבר.

====================================

תמיד בפורום אפשר למצוא את החומר הכי טוב, את הקישור הבא מצאתי בזכות אשכול בפורום מילואים:
http://www.miluim.co.il/%D7%A4%D7%9...99%D7%94%D7%95/

אני בטוח שאם אני אחפש עוד לא תהיה לי בעיה למצוא עוד דוגמאות.

ישן 16-01-2012, 08:21
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בקשר לציוד בלבנון - דו"צ יצא תלוש מהמציאות, אבל לא שקרן
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "המילה "משקר" היא כבדה מידיי..."

אגב, בקשר למה שקיבלת בצאלים - מצטער להגיד לך אבל זבש"ך, ומכמה סיבות:
  • קודם כל, זה דבר ידוע שהציוד שנותנים באימונים בצאלים הוא גרוע (במיוחד לחורף).
  • דבר שני, גם אני חזרתי לפני חודש משבוע אימון בצאלים, והיה בסדר גמור ואני אגיד לך למה: יש לפלוגה שלי רס"פים טובים - חוץ מהעובדה שבאזרחות שניהם שפים מקצועיים, הם יודעים למשוך לנו את הציוד הכי טוב שאפשר.
  • דבר שלישי - גם אנחנו יודעים שצאלים מספקים חרא של ציוד חורף, אז אנחנו לא מסתמכים עליהם: אנחנו מביאים אוהלים מהבית, אין חרמוניות אז מביאים מעילי פליס וגטקעס, ושורדים מצויין גם בקור האימים של צאלים בלילה.
  • עוד דבר קטן - הציוד שאתה מקבל באימונים הוא לא הציוד שתקבל במלחמה. לימ"חים יש ציוד משלהם שמאופסן על הכלים שלכם ורשום על שמכם. אם אתה לא יודע את זה, אז חבל. בנוסף, כדי להוריד את רמת ההפתעה במקרה ותהיה חס וחלילה הקפצת אמת לימ"חים, תעשו כמו שאנחנו עשינו - תבקשו מהמ"פ שפעם בשנה כשאתם מגיעים לצאלים, שיקח כמה חבר'ה לימ"ח ותעשו לציוד שלכם "ביקורת פתע" - פותחים כמה ציודים בצורה רנדומלית (זה מקובל) ובודקים אם חסר משהו. אני יכול להגיד לך שאנחנו יודעים שבכל הציודים שבדקנו כך, לא היה חסר כלום.
ועכשיו בנוגע לחוק המילואים - ואללה, מה אני אגיד לך, בניהו באמת יצא טיפש. לא יודע אם שקרן, אבל טיפש הוא כן. בתכל'ס אף פעם לא אהבתי אותו, אז אני נוטה לחשוב שהוא רק עיוות את האמת (ואולי הוא חשב שהוא צודק, מנקודת המבט שלו?) ולא התכוון לשקר.

עדיין זה שקר(?) אחד של דו"צ ולא סוללת השקרים של ליינט - אני אעדיף לסמוך על דו"צ כל פעם מאשר על טמקא.

ציטוט:

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:09

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר