לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה הכנס השנתי יערך בפאטיו של המבנה המרכזי ביד השריון בלטרון בתאריך 18/12/2017 שימו לב, להציג דגמים יוכל רק מי שחידש חברות לשנת 2018. שימו לב, להתחרות בתחרות יוכל רק מי שגם חידש חברות וגם מילא טופס מיוחד לרישום הדגם. יש למלא את הטופס עבור כל דגם ודגם. ניתן לשלם באמצעות PAYPAL. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > דגמים לבנייה עצמית
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-01-2012, 12:07
צלמית המשתמש של zamir-bo
  משתמש זכר zamir-bo zamir-bo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.05.09
יומן בניה מסוק משטרתי.

היי צהריים טובים.

פעם אמרו לי שהברזל צריך לחבוט בו כשהוא חם.
אז היום בשעה טובה ארגן לי חבר טוב תמונות רפרנס מעולות של מסוק סייפן בל 206 של משטרת ישראל.

אז הברזל חם , תמונות רפרנס יש , מידות של אצעי ראיית לילה וצילום גם יש אז אפשר להתחיל בעבודה במקביל ליומן בניה של הבז.

הדגם :

את הדגם השגתי במקרה מרענן וייס שנשאר לו דגם ישן בבית של בל 206 אזרחי בקנ"מ 1/48 של חברת אשי עליה השלום.
למה במקרה , דיברתי לפני מס' חודשים עם רענן ושיתפתי ברעיון לבנות מסוק משטרתי. רענן הסביר לי כי עלי לשים לב כי יש שוני בין הדגם הצבאי לבין הדגם האזרחי אשר יש טיפה שוני בינהם , השוני מתבטא בעיקר בגובה המגלשיים ובגודל החלונות , רענן גם באותה נשימה אמר לי שהוא יבדוק ואולי הוא ימצא אצלו דגם שיכול להתאים לי.

אכן האבדה נמצאה ובנוסף קיבלתי מרענן דפית קטנה שהוא הכין בשעתו של מדבקות של משטרת ישראל , דבר אשר חסך לי המון כאב ראש איך להכין את הסמל של המשטרה.

הבניה עצמה תהיה לי לא פחות אתגרית מבנית הבז עקב כך כי בין הדגם לבין המציאות קיים הבדל שהוא די גדול.

עקב בטחון מידע והתחייבות שלי תמונות המסוק עצמו לא יעלו לרשת אלא רק תמונות מיומן הבניה שאני ישתדל שיהיו כמה שיותר נאמנות למקור.

קצת תמונות :

ראשית חלקי הדגם:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

דף המדבקות (כולל סרגל קנ"מ...):

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ולסיום פיסת פלסטיק אשר צבעתי עליה דוגמאות של גווני כחול ע"מ לבצע השוואה לכחול המקורי:

הצבע שבו אני ישתמש לגווני הכחול של המסוק יהיה צבע של מיסטר הובי מס' H-25 SKY BLUE .

הצעות , הערות , והארות...

יתקבלו בברכה.

תודה על הצפיה.

פלא : 050-5072633
מייל : boazinbalzamir@gmail.com

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-01-2012, 13:04
צלמית המשתמש של zamir-bo

צילום תחילת עבודה.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי zamir-bo שמתחילה ב "יומן בניה מסוק משטרתי."

היי.

אז כפי שאמרתי הברזל חם אז יאללא... מכות.

החלטתי דווקא להתחיל בחלקים היותר קשים.

המתקן לראית לילה (טרמי) של המסוק.
המתקן עצמו די דומה לחבית שחורה עם כמו פנס בחזית.
הבעיה היא שהחלק הקדמי של המתקן טיפה יותר עבה מהחלק המרכזי ובפרונט הוא שוב פעם מתכווץ.

התחלתי לנבור במגירות ומצאתי בחלקי רק"מ ישנים ראשית את גוף המתקן.
חתכתי לפי מידות שתרגמתי מראש - קוטר הגוף הוא 0.6 ס"מ או סתם בעברית פשוטה 6 מ"מ , אורך כללי הינו 7 מ"מ. החלק הנ"ל נחתך לפי האורך הרצוי , (הקוטר כבר התאים) שויף והוכן לחלקים הבאים בתור. פנס ישן של מטוס בקנ"מ 1/72 התאים לי לחלק האחורי אשר בו בתחתי התחבית מאחור יש עוד מין בליטה שיותר קטנה מהקוטר של המיכל וממוקמת בחלקו התחתון של הגליל ומעליו מעין ידית אחיזה אשר אותה כנ"ל שדדתי מחלקי רק"מ ישנים אשר התאימו מבחינת צורה וגודל.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

בחלק הקדמי של המתקן נמצא גליל אשר הינו טיפה יותר עבה מהקור של הגליל עצמו , שוב חלקי רק"מ ישנים ונמצאה מציאה - גליל בקוטר 6.5 מ"מ או הפוך 0.65 ס"מ למי שמעוניין. הבעיה הייתה למצוא חלק שיתאים לפרונט של כל המכלול טאשר הוא שוב יותר צר ופה גם חיפשתי חלק שקוף ע"מ לדמות את העדשה ושוב פיסת פלסטיק שקוף בקוטר המתאים נמצאה אחרי חיפושים רבים והרי התוצאה:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

השלב האחרון היה לארגן את המצלמה של המסוק ופה כבר היה לי קל.
מחלקים מיותרים של מטוס קרב ידוע...
הוצאתי את הראש של AAQ-14 פוד ניווט או לייזר כלשהוא במקור , עכשיו , הראש של הפוד הוא כדורי ומסתובב במקור 360 מעלות וכולל גם את העדשה. רק הכדור הורכב ויישאר לי החלק הקשה שהוא להכין את המנשא שלו.

עד כאן לרגע זה.

הערות והארות יתקבלו בברכה.

נערך לאחרונה ע"י zamir-bo בתאריך 16-01-2012 בשעה 13:13.
ישן 17-01-2012, 17:06
צלמית המשתמש של zamir-bo

צילום עדכון המשך עבודה.

ערב טוב.

לעת עתה עזבתי את המתקונים הייחודיים למסוק כגון הפנס והמצלמה ועברתי קצת לדברים הרגילים.

כמו כמעט תמיד התחלתי בקוקפיט.
סה"כ מדובר בדגם די פשוט ודי בסיסי אבל עדיין יחסית מפורט לדגמים מהשנתון הזה.
למשל הכיסאות מגיעים עם ההבלטה של חגורות המושב דבר שיחסוך לי כמובן ויישאר לי רק עבודה של צביעה עדינה.

הבעיה הגדולה יותר הייתה עם קונסולת המכשירים הקדמית.
כל העייסק הזה הגיע חלק כמו... של תינוק , ועם מדבקות שמיועדות להכנס ולדמות את לוח המכשירים.
ויתרתי על הרעיון של מדבקות והתחלתי לאלתר. לוחות ישנים מהמגירות התחילו להגזז להם לחתיכות קטנות שהודבקו על הקונסולה וייצרו לוח מכשירים שאותו צריך לצבוע ולא להדביק מדבקות.

בנוסף ככה מתוך שעמום הודבקו 2 חלקי המנור ומייצב הכיוון האחורי.

קצת תמונות להמחשה...

ראשית הקוקפיט כמבנה גמור ללא צביעה עדיין ועדיין בצבע המקורי של הדגם:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

קונסולת המכשירים הקדמית:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

לסיום המנור:

עד כאן לרגע זה.

כרגיל הערות והארות יתקבלו...

ערב טוב.

ישן 18-01-2012, 16:51
צלמית המשתמש של zamir-bo

עדכון המשך עבודה.

היי ערב טוב.

המשך קל של עוד קצת פריטים שהתחברו להם...

ראשית חזרתי למתקן לראית לילה של המסוק.
ראשית הדבקתי בחלק החלק של החלק הגדול של הפנס נייר אלומניום מבריק ע"מ ליצור את הבוהק בפנים:

לאחר ייבוש של הסופר גלו חתכתי בעדינות את הקצוות ויישרתי את הנייר אלומניום לטובת החיבור הבלתי נמנע עם ראש הפנס.
לאחר הדבקה זו התוצאה:

בין ייבוש לייבוש סיימתי להכין את קונסולת המכשירים הקדמית להדבקה לקוקפיט עצמו:

נראים עדיין סימני חומר מילוי שאני מאמין שיעלמו לאחר צביעה.

לאחר הדבקה לקוקפיט:

ולסיום הודבקו החלונות לדלתות של המסוק כהכנה לצביעה והרכבה בעתיד:

עד כאן להיום..

ערב טוב.

ישן 23-01-2012, 17:21
צלמית המשתמש של zamir-bo

עדכון.

היי.

ראשית אשריקו לגבי החגורות אז הם תוקנו כמיטב יכולתי , עדיין לא מושלם לחלוטין אבל ... די!!!.
יש גבול לכל תעלול , סה"כ יחסית נראה לי שיצא יחסית בסיידר.
פעם הבאה ננסה להשתמש בחגורות מ PE.

ולגבי העדכון.
אז מבחינתי השלמתי את הקוקפיט , הוספתי את מסך המחשב בצד שמאל של לוח השעונים , בוצע דרייבראש עדין להבלטת הכפתורים והמתגים השונים , המסכים קיבלו נגיעות של ירוק שקוף מבריק לשם הץחושה שמדובר במסך , כיסאות הטייסים הודבקו למקומם ועכשיו נותר לראות איך כל העסק יתחבר לו יחדיו בתוך 2 חצאי הגוף. (בדיקה שערכתי על יבש לא מבשרת טובות...).

בנוסף הזרקות לראיית לילה הושלם לחלוטין.
מיסכתי באמצעות מאסקינג סול את העדשה מלפנים (מאסקינג סול של מיסטר הובי - נוזל כחלחל אשר מורחים באמצעות מכחול על החלק שלא רוצים לצבוע , ממתינים לייבוש מוחלט ואז צובעים בלי חשש. בסיום ע"י דוקרן בעדינות מורידים את השכבה שהתייבשה) ובוצעה צביעה של שארית המתקן.

התוצאות לפניכם:

ראשית המתקן לראיית לילה:

הקוקפיט:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

עד כאן להיום.

כרגיל הערות והארות יתקבלו בב...

יום טוב.

ישן 27-01-2012, 10:14
צלמית המשתמש של zamir-bo

עדכון , המשך עבודה

היי , בוקר טוב.

חיימון תודה.
לגבי הרצועות מושב זה קצת בעיה עקב כך כ הרצועות באות כחלק מההטבעה על הפלסטיק של המושב. להוריד אותם ולשים PE במקום או נייר אלומיניום היה פשוט כמעט בלתי אפשרי עד מעצבן אפילו...
בכל מקרה אחרי הווש דווקא נראה לי שיצא יחסית לא רע.

ולגבי העדכון...
אז נאלצתי לעבור כמה דקות ארוכות מאד של פחד , לקחת פצירה טובה ולהתחיל לשייף את הדפנות של הקוקפיט.

כאשר ביצעתי דרייפיט לקוקפיט במקומו בין 2 חצאי הגוף ראיתי שמדובר בעסק בעייתי. זה לא יכנס בתוך זה.
נאלצתי כפי שכתבתי להתחיל לשייף את הדפנות של הקוקפיט ולהוריד מהם בשר בכמויות טובות עד שהצלחתי ליצור התאמה טובה בין שלושת המוסקטרים. (2 חצאי גוף + קוקפיט)

בוצעה הדבקה של 2 החצאים יחד עם הקוקפיט , סה"כ התאמה יחסית טובה בין 2 החצאים , נדרש ממני יחסית מעט חומר מילוי בעיקר בפרונט (שדרש אפילו שכבה שניה אחרי שיוף) וטיפה בחלק האחורי תחתון של המסוק וזאת עקב כך כי התחלתי לגלף ולהוריד פריטים אשר נמצאים בחלק התחתון אבל או שלא ממוקמים מבחינתי במקום המיועד להם או שפשוט מיותרים ולא צריכים להיות בכלל.

התוצאה (לפני שיופים) :

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

התוצאה אחרי שיופים ואחרי הדבקת המגלשיים למקומם :

עד כאן להיום.

עדכונים בהמשך.

שבת שלום.

ישן 28-01-2012, 19:40
צלמית המשתמש של zamir-bo

עדכון נוסף.

שבוע טוב.

אז במהלך סופ"ש לאחר שהמסוק עומד על רגליו התחלתי להכין את המתקונים האקסטרא. כלומר הדברים שאני צריך להוסיף אבל לא מופיעים בדגם.

ראשית החופות (דבר שבשגרה) והאגזוזים מעל המנוע הודבקו למקומם:

שנית , אילתור לכנפונים של המסוק.
במסוק המשטרתי בנוסף למנורות ניווט אשר ממוקמות בצידי הכנפונים הוסיפו במשטרה או בצבא לא יודע איפה מנורות מוגבהות שיושבות על הכנפון עצמו. כאשר על ההגבהה יושבת עוד מנורת ניווט אז ראשית ההגבהה :

אחרי ההגבהה , צבע מלא בסוף אני יצטרך להדביק מנורות שקופות ולצבוע באדום וכחול.

גחון.
הגחון זה כבר סיפור אחר עקב כל המתקונים.
ראשית (כמובן אילתורים) מצאתי טבעת קטנה בחלק האחורי של הגחון מה שקרוב לזנב. אחריה עוד מתקן בצורה קצת משולשת שנשדד מחלק רזין שקצת שויף לצורה שמזכירה את המקור , לאחר מכן מחלקים ישנים של מטוס ברק הודבקה מעין כיפה מוגבהת ומיד אחריה את מנורת הניווט התחתונה (או אולי הקוז'אק הכחול ???) על מוט המגלשיים משה=ני הצדדים הודבקו עוד 2 חתיכות דקות שהם יהיו אנטנות קשר קטנות (אולי GPS אולי מחשוב... לא משנה , הם צריכים להיות שם.
בגחון הכנתי מחלקי PE ישנים שעברו כיפופים וגזירות 2 פלטות : הראשונה הקדמית תהווה את המנשא של פנס ראיית הלילה , ממש מאחוריו המנשא של אנטנת חרב.
נשאר לי להכין את המתקן היותר מסובך של המצלמה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

עד כאן להיום.

הערות והארות יתקבלו בברכה...
ובברכת שבוע טוב ...

עדכונים בהמשך.

ישן 30-01-2012, 15:45
צלמית המשתמש של zamir-bo

עדכון.

היי.

במסגרת ההכנות והעבודות הפעם שוב חזרתי לפנס הראיית לילה.
נפל לי האסימון שהפנס מוחזק ע"י מתקן הנותן לפנס את יכולת הפניה והלמטה / מעלה.
בפנס עצמו קדחתי חור עבור מיקום ציר , בתוך החור הנ"ל מיקמתי את הציר (סיכה משרדית פשוטה ואיכותית ביותר...) , בוצע קיבוע ע"י סופר גלו ולאחר ייבוש תיקוני צבע בשחור מט.

עבור מתקן התליה מצאתי מסגרת PE ישנה שאני שומר בין יתר כל שאר החלקים שאני שומר (כמו פולנייה טובה... לא זורקים כלום.) , גזרתי את המסגרת לפס דק של חומר , ביצעתי כיפופים ב - 2 נקודות ע"מ ליצור את ה"רגליים" , נקדחו 2 חורים בקוטר 0.8 מ"מ שיהיה איפה לחבר את הציר ממקודם וכל המתקן המסובך הנ"ל הודבק למקומו בגחון המסוק.

בנוסף הודבקה אנטנה שוט מעל הקוקפיט (אנטנה כמובן ייצור עצמי) ועכשיו נשאר לי לחפש עוד את החרב לגזירת חוטי תיל הממוקמת ממש מלפני האנטנה הנ"ל על גג הקוקפיט.

עד כאן להיום.

עדכונים בהמשך.

יום טוב.

ישן 31-01-2012, 18:38
צלמית המשתמש של zamir-bo

עדכון.

ערב טוב.

מתחילים להרגיש את הסוף...

התחלתי לעבוד על פינישים אחרונים לפני התחלת עבודת צביעה.
ראשית , הכנתי מפיסת PE שעברה הסבה קטנה מהייעוד המקורי שלה את התושבת הבסיסית למצלמה הכדורית של המסוק. התושבת הודבקה כמובן עם סופר גלו.

שנית , צינור הפיטו של המסוק הודבק אף הוא למקומו.

שלישית הכנתי משתי משגרי טילים ישנים 2 מוטות המודבקים על המגלשיים של המסוק ומשמשים לדריכה / מדרגה לנוחות העלייה למסוק.

רביעית הכנתי מאוורגרין 0.1 מ"מ את חותך הכבלים הממוקם בחרטום המסוק בחלקו העליון. (במקרה הזה אני לא עד כדי כך מבסוט מהתוצאה אבל זה די דומה... , אל החותך הנ"ל הדבקתי בזהירות 2 מוטות קטנים בצדדים לתמיכה כפי שמופיע באוריגינל.

לסיום כל החופות מוסכו כהכנה לצבע.

מבחינת צביעה אז ראשית אני ירסס שחור מט על כל החלונות וכמו כן על הדרך , הרוטור הראשי בחלקו התחתון כנ"ל ורוטור הזנב יקבל 3 פסים שחורים בכל להב.

בשלב השני אני ירסס פריימר לבן של אלקלאד על כל המסוק.
השלב הבא אחרי ייבוש יהיה למסך שוב את כל המסוק לצביעת הצבע הכחול.

לאחר מכן כרגיל לכה מבריקה אשר גם תיתן את הגוון המבריק ללבן של אלקלאד ואשר הוא מגיע מאט ודקלים כמובן.

לסיום יורכבו המצלמה , אנטנת חרב בגחון ופנס ראיית הלילה.

צילמתי קצת תמונות להמחשה :

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

עד כאן להיום

לילה טוב.

ישן 06-02-2012, 18:44
צלמית המשתמש של zamir-bo

צילום עדכון מדבקות...

היי , ערב טוב.

חיימקה תודה.
אתה יודע , בגלל המקצוע אז אני יחסית משתדל...

אז אחרי צביעה וסיום תיקונים כאלה ואחרים בצביעה , ריססתי לכה מבריקה על כל המסוק ועברתי לדקלים.

הדקלים עצמם שוב קיבלתי באדיבות רענן וייס , דקלים קצת ישנים שדי נתנו לי את ההרגשה שפשוט... "עזוב אותי , אין לי כח לרדת מהדף" ... אז אחרי שכנועים רבים אז גם הדקלים עזבו את הדפית ועברו למקומם הטבעי - גוף המסוק.

להלן התוצאות :

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

השלב הבא יהיה לבצע שוב תיקוני ווש במיוחד על הדקלים ונעילה סופית ע"י סשן נוסף של לכה.

לאחר מכן פינישים אחרונים , צביעת מנורות ניווט , הכנת המתקן של המצלמה והרכבתה במקום , אני ינסה להכין גם את הרמקול ולסגור עניין.

עד כאן להיום.

ערב טוב.

ישן 09-02-2012, 18:59
צלמית המשתמש של zamir-bo

עדכון מהתנור.

היי , ערב טוב.

אז לאחר לכה , דקלים , ווש חוזר , הגיעה שכבת לכה נוספת הפעם לכה מט.

אחרי לכה גילתי את התאונות...
לאחר הורדת המיסוכים מהחלונות (הקדמיים בלבד) נוצר לכלוך בחלקם הפנימי של החלונות.
קטע מוזר בהתחשב בכך שהחלונות הודבקו אמנם עם סופר גלו אבל הם היו מודבקים ככה מס' ימים עד שבוצע המיסוך והצביעה , ככה שדי מוזר.

בכל מקרה בבחינה נוספת של הרפרנסים אז גם במציאות החלונות לא קריסטל אז מדובר במכה שאני יאלץ לספוג.

בנוסף הודבקו 2 הרוטורים - ראשי וזנב למקומם ואפשר להגיד שסיימנו עבודה על המסוק.
כרגע נותר לי לסיים את המתקן של המצלמת כדור ולמקם את הזרקור במקומו , להכין משטח עם כיסוי פרספקס ולהגיד ברוך השם , סיימנו עוד דגם.

תמונות... בבקשה :

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

עד כאן להיום.
עדכונים בהמשך.
כרגיל , הערות , הארות ושאר ירקות ופירות העונה יתקבלו בברכה.

ערב טוב.

ישן 12-02-2012, 20:53
צלמית המשתמש של zamir-bo

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי solo67 שמתחילה ב "תגיד בועז ,הפרוגקטור יצא קצת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי solo67
תגיד בועז ,הפרוגקטור יצא קצת גדול מידי מבחינת פרופורציות למסוק לא?או שזאת טעות אופטית שהצילום גורם לו להיראות גדול?

היי משה.

מבחינת המידות אז אולי נראה קצת יוצא מפרופורציות אבל ממש לא.
כאשר הייתי בבסיס של המסוקים הייתי מצויד כהלכה עם כל הציוד המבצעי הנדרש:
מצלמה עם כרטיס זיכרון גדול
דפדפת נייר לרישומים.
עט כמובן...
מטר.
סרגל 30 ס"מ.
סרגל 60 ס"מ.

הפוג'קטור הנ"ל נמדד כהלכה מכל הכיוונים הן מבחינת אורך , הן מבחינת היקף (תשים לב שלא מדובר באותו קוטר כל הזמן. כמו כן בתחילת היומן ציינתי את המידות שתורגמו). המידות בסנטימטרים חולקו ב - 48 ע"מ להגיע לקנ"מ הרצוי ולפי זה אני חתכתי ושייפתי והכנתי את הפוג'קטור.
מה שכן ביצעתי טעות במיקום של האנטנה מאחורי הפנס והיא יצאה צמוד מדי .

דרך אגב , גם במציאות המסוק עצמו הוא לא גדול במיוחד והפרוג'קטור יחסית למסוק הוא די בולט.

מקווה שמיציתי את עצמי בתשובה ידידי.

ועל הדרך לגבי הניו ג'רסי שלי אז פשוט לא יכולתי להשאיר אותך לבד עם יומן בניה של ספינה , הייתי חייב לארח לך חברה...
אולי גם אשר יחליט שהוא מתחיל את המיזורי שלו וכך יהיו 3 יומני בניה דומים...

לילה טוב

ישן 23-02-2012, 18:52
צלמית המשתמש של zamir-bo

בשעה טובה עדכון...

היי , ערב טוב.

אז עבר די הרבה זמן שבו העסקתי את עצמי עם הניו ג'רסי וגם במחשבות לגבי המצלמה של המסוק הממוקמת בתחתית המסוק מאחורי האנטנת חרב.
עקב הגודל המיניאטורי בסופו של דבר נאלצתי להשלים עם העובדה שבדיוק לא יצא לי אבל דומה כן.
לקחתי פיסת PE בגודל 1.5 ס"מ על 1.5 ס"מ , סימנתי עם טוש לפי התמונות פחות או יותר ניסיתי להפוך את התלת מימד לתמונה פרוסה לחלוטין כמשטח ישר , חתכתי את הדורש חיתוך כמיטב היכולת (עדיין ישנם תיקונים קלים ), המצלמה הודבקה במרכז המתקן ואז כופפתי בעדינות את הרגליים למצב שבו הם אמורות להיות.

התוצאה בתמונות להלן :

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

השלב הבא כמובן אחרי שאני ישפצר טיפה את איזור החיתוך יהיה לבצע פריימר טוב על הכל ואז צביעה באפור בהיר והדבקה למסוק (כמובן בלי לשכוח את הכבל חשמל / אינפורמציה של המתקן...

עד כאן להיום.

ערב טוב וסופ"ש נעים לכולנו.

ישן 11-03-2012, 16:47
צלמית המשתמש של zamir-bo

מידע עדכון אחרון בהחלט - תמונות סופיות.

שלום רב לכולם.

אז אחרי 123 תמונות והרבה ברבורים וקשקושים ברשת הגיע לסיומו פרוייקט נוסף.

השלב האחרון התבצע אתמול והוא צביעה של המצלמת כדור בגחון המסוק באפור SKY GREY , צבע טמייה XF-19 , צביעת העיניות של המצלמה בירוק שקוף גם של טמייה , הלבשת חיווט שחור בחלק האחורי והדבקת כל העסק למקומו.

ועכשיו ברשותכם תמונות סופיות שצולמו לפני מס' דקות.
המשטח אמנם הוא לא משטח למסוקים ופה יגיע שינוי בעתיד אבל לרקע צילום זה עדיין ברמת הסביל.

הדבר היחיד שיתווסף הוא משטח עגול עם משטח למסוק וכיפת פרספקס עגולה.

תודה שצפיתם , מקווה שהיה מעניין.

יום טוב לכולם.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:34

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר