לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-01-2012, 10:46
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
מגעיל 'אקדמיה אחרת' - NFC: לפיד התקבל ללמודי דוקטורט בבר אילן ללא תואר ראשון.

http://www.news1.co.il/Archive/001-D-287713-00.html

האיש 'הישראלי' ש'מצא לעצמו' מקלדת ב'במחנה' בזמן שבני גילו [גם נטולי מסת השריר שלו] מסתכנים בלבנון, האיש שלמענו הומצא המושג 'נפוטיזם תקשורתי', 'החברתי' ששימש פרזנטור לבנק מפטר הפועלים, 'הלפיד שמכר את הפרארי שלו' [וקנה 'משהו עממי' תחת זאת] - מדגים לנו שיא חדש של חוצפה.

לא. זו לא 'חוצפה ישראלית'. רב הישראלים לא יכולים לחלום על להתקרב לקבלת תואר ראשון מבלי לטרוח ולעמוד בדרישות קפדניות.

אבל שום דבר הרי לא באמת 'ישראלי' במר לפיד. ג'ובניק שרירן, שבלוני בכתיבתו אך בעל טור, מביך בידיעותיו שמעבר לעולם הגוגל אך מוצב במרכז מדורת השבט הטלויזיונית. האיש ששיקר במצח נחושה כשאמר שלא ינצל את תפקידו בבימתו של זכיין חדשות כמקפצה פוליטית אך עשה זאת בגיבוי חבר מרעיו הדומים לו.

בן לעתונאי אפור ומתלהם שספק אם היה מגיע לאן שהגיע מבלי להנשא לבתו של אחד מבעלי מעריב של אז [סופרת ובעלת עט ראויה אגב להבדיל מבעלה ז"ל ומבנה יבדל"א], שבשבת דעות שמי שבאמת חי בארץ הזו לא יכול להרשות לעצמו.

'יאיר - תעשה לי מילואים אמיתיים' זועקות אלפי נשים ואמהות ישראליות שסבורות כי מי שכוחו עמד לו כמתאגרף ומתגאה פה ושם באורח חייו הספורטיבי יכל לעשות קצת אבט"ש במקום בעליהם ובניהם.

והשאלה הנשאלת היא: אחרי שיצא האוויר מהבלון - כמה מנדטים של שוטים יוותרו בידי הצנוע עם הניסאן.

"יש לי בטחון בג'ל של לפיד"
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-01-2012, 13:48

האנשים שמהווים תקדים - הביאו עימם 'דבר מה' שהוא מעבר לטורים שבלוניים.
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "בהארץ כתוב שהוא לומד לתואר..."

עמוס עוז [שאיני חשוד כמחבבו] נתקבל לסגל האקדמי של אונ' בן גוריון כאשר ספריו הוכרו כמטען האקדמי שהוא מביא. קבלתו הייתה צורך של המוסד שהרי הוא לא היה זקוק להכרה הזו. עבודה בב"ג באותן שנים חייבה מגורים בדרום והוא אכן ענה לקירטריון זה והביא יוקרה למוסד וסטודנטים למחלקה.

דב סדן הביא עימו מטען חיים ועשיה אקדמית ממשית.

אפשר למצוא עוד שכאלה. לפיד לא נכלל בינהם. 'עשייתו' העיתונאית אינה יצירה קרליבכית. בסה"כ עוד בעל טור מהגג כמוהו פזורים מאות בעיתונות הטייקונים ובמרשתת. איש שעצם העמדתו בקדמת הבמה היא סמל לדחיקתם של בני מעמד ביניים ראויים ממנו. אבל אם אתה מכיר עוד אנשים שעשו קיצור דרך רקוב שכזה למה שעולה לאחרים במאמץ רב זה לא אומר שזה בסדר.
ישן 21-01-2012, 13:18
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
תאמת, זה מקומם מאוד.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "'אקדמיה אחרת' - NFC: לפיד התקבל ללמודי דוקטורט בבר אילן ללא תואר ראשון."

איך הוא כביכול מנסה לייצג את מעמד הביניים ששילם הרבה כסף ל:

א. מורים פרטיים\מכוני לימוד לשיפור בגרויות.
ב. למכוני לימוד לפסיכומטרי.
ג. מכללה או לאוניברסיטה.

אנשים השקיעו, הקריבו את הבריאות שלהם בשביל להוציא ציונים גבוהים ולהצליח. אין לי בעיה עם מר לפיד שהוא עושה כסף היום בלי השכלה אקדמית אבל אל תתנו לו את הדרך הקצרה להיות דוקטור בלי שהוא עשה שום דבר מבחינה אקדמית.

מבחינתי ,האקט הזה הוא יריקה בפרצוף של כל מעמד הביניים המשכיל שקרע את התחת שלו תחת כל הקשיים של אוכלוסיית הסטונדטים. ברור שיש כאלה שהם לא משכילים והם חלק ממעמד הביניים, אני מדבר על זמננו ועל הדור שלנו.

תמיד מדברים על כך שבפרפרייה יש פחות הצלחה בגלל חוסר היכולת לקבל השכלה אקדמית. איך בן אדם שאמנם הוא מוכשר אך ללא השכלה אקדמית בכלל וא פונטציאל להיות מנהיג ? אני מציין זאת כי זו בעיה שמצביעים לה בעקבות הפערים.

בשביל שלא תהיה אי הבנה. אני לא חושב שבן אדם שאין לו השכלה אקדמית לא יכול לנהל מדינה אך המציאות היום, שבה אנשים משקיעים את השנים הטובות שלהם על מנת לקבל השכלה אקדמית בשביל להצליח לא עולה בקנה אחד עם המעשה הזה . אני הייתי ממליץ לו לרדת מיזה. רוצה להיות מנהיג בזכות הכריזמה שלך וכשרון הכתיבה שלך? סבבה. רק אל תגיד לי שאתה גם דוקטור.

נערך לאחרונה ע"י TIMON the mongoose בתאריך 21-01-2012 בשעה 13:41.
ישן 21-01-2012, 14:36

אני מופתע מההנחות שאתה עושה לדון לפידוס.
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב ""הדרך הקצרה להיות דוקטור בלי..."

אתה לומד מבוקר עד ערב, מחוייב להביא ציוני סף בכדי להתקבל ולעבור משלב לשלב ומשלם שכר לימוד יקר למוסד בעבור התואר הראשון שלך ועמל כדי להתקיים במקביל.

זה שהוד מעלתו דון לפידוס בן טומידדס מוכן 'ללמוד' לתואר שני ושלישי במקביל ועוד תוך עבודתו כמקליד מילים ומקריא ממסכים אי אלו שעות בשבוע מבהיר לכל מי שמכיר אקדמיה שמדובר במלאכת חקר קשה ומעמיקה. אין לי ספק שיסורי ביטיס במעבדה והתיקונים שטלי עשתה בסבב השיפצורים המי יודע כמה של הPHD מתגמדים לעומת מה שעושה הבלורית כשאנו פשוטי העם לא רואים אותה.

יש תנאי סף - והוא לא עומד בהם. יש חריגים - והוא לא מתקרב למה שהפך אותם לחריג. בעברית קוראים לזה ריקבון. אני מניח שאתה לא מאלה שמרוויחים מפעם לפעם מריקבון שכזה ולכן מופתע מזה שאתה מוכן שבכספי שכ"ל שלך יאיינו את ערך האקדמיה ויעניקו תארים במתנה למי שכבר קיבל כמה וכמה מתנות [ומי כמו אנשים שאולמרט הוא ידיד אישי להם מבינים בכגון אלה].

לפיד והג'ל הוא 'טייקון' קטן במובן המכוער של המילה.בן לשכבה המחוברת היטב לעטיני הציבור. ניחא התעשר כחוק, ניחא שאין איסור על העסקת 'בנים של' 'חתנים של' גם אם כשרונם בינוני. ניחא שגנבו את 'מושג מעמד הביניים' למרות העדר קשר אליו, ניחא שגנבו את מושג ה'ישראליות' למרות שכל מהותם בוז ונתק אליו, ניחא שגנבו את 'המחאה החברתית'. מדוע לפרגן להם גם סיפוח תארי השכלה וכבוד שאתה צריך לטרוח עליהם?
ישן 21-01-2012, 15:18

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "יש כמה סיבות בגללן זה נראה לי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
[QUOTE=sheep] 1. הוא לא קיבל תואר, נפתחה בפניו ההזדמנות ללמוד לתואר שני בלי תואר ראשון. (ולתואר שלישי במקביל לתואר שני).

ובפני אולמרט נפתחה הזדמנות לסוע לחו"ל בזול ובפני גלע נפתחה הזדמנות לגלוש באינטרנט תמורת שכר שמן. 'הזדמנות' היא כנראה דבר יחסי.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
[QUOTE=sheep]2. זה לא תואר בפיזיקה גרעינית אלא ב"פרשנות ותרגום" והרקע שלו כסופר לאורך שנים נשמע לי רלוונטי מאוד לקבלה לתואר..

תואר שלישי שווה משהו. עובדה - משלמים כדי לקבל אותו ומשלמים בעבורו. גם אם הוא במדעי הרוח. אם הרקע שלו רלוונטי הרי שהרקע של עוד מאות כותבי מלל כולל נערות וואללה בראנז'ה רלוונטי לא פחות. מה, רק בגלל שלסבא שלהן לא היה עיתון ולאבא שלהן לא היו שני שעבדו כרוה"מים ישרי לב ודרך פוסל את הזכאות האוטומטית של ענת קם לתואר ראשון?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
[QUOTE=sheep] 3. הוא לא היחיד שזכה להתקבל ללימודים (כלשהם, ולתואר הזה בפרט) כחריג.

זה שהחור הוא גנב וזה שיש הרבה עכברים שמשתמשים בפתגם הזה לא אומר שאנו צריכים לחדול מלהקיא ציבורית על טיפוסים שכאלה בכדי להרחיקם משולחן קבלת החלטות כלשהו.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
[QUOTE=sheep] 3. . לשם כך יש ועדות קבלה.
.

לא. ועדות קבלה קיימות בדיוק בשביל למנוע מדברים כאלה להתרחש.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
* אני לא מצביע לו או מעריך אותו באיזושהי צורה, רק לא רואה פה פגם.

היה סמוך ובטוח שאני מעריך אותך הרבה יותר מכדי לחשוב אפילו שתשקול להצביע לו
ישן 21-01-2012, 15:27
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב ""הדרך הקצרה להיות דוקטור בלי..."

אלא אם כן תחדש לי, אי אפשר להתקבלת לתואר שני ללא תואר ראשון. אני ואתה יודעים שהוא עושה את זה רקכדי שביום מן הימין כאשר הוא ירצה להתמודד תפקיד יותר נחשק מראש מפלגה, הוא יצטרך להציג את עצמו כבן אדם משכיל אקדמית כדי שלא ישוו אותו למישהו עממי.

אתה מבין שאותו בן אדם רק ללא הכסף והייחוס עם אותה תעודת בגרות לא יוכל לקיים את עצמו היום בתאוריה. השורה התחתונה לפי דעתי היא : אל תיתיימר לייצג אותי במעשים כאלה.

אם יאיר לפיד קורא את הפוסט הזה עכשיו כפי שאלעד סבר בתמונה שהוא פרסם על יאיר לפיד גולש בפרש: אין לי שום דבר נגדך אישית , אתה בחור נחמד.

נערך לאחרונה ע"י TIMON the mongoose בתאריך 21-01-2012 בשעה 15:38.
ישן 22-01-2012, 21:39

לא חלילה. הרי הוא 'נחמד ומצליח' ואפילו 'יחסר לרבים על המרקע ביום שישי'
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי עמליה שמתחילה ב "ברור שעכשיו יתחילו לנבור..."

אז מדוע בכל זאת לחפש אודותיו לכלוך? [בלי מרכאות- הכרה חריגה שכזו בטורי עיתון שגרתיים כעשיה אקדמית לא ממש עומדת במבחן בוזגלו. אפילו לא במבחן קרליבך. זה חוקי לחלוטין אבל מריח לא משהו]

התשובה פשוטה - כי 'נחמד ומצליח' זו בדיוק הדמות שמשווקים לך. כמו שמוכרים לך דוגמנית רזה בפרסומת לרוטב עתיר כולסטרול. זה לא נורא לחבב את רוברט רדפורד בתור שחקן לשעה בסלון בשעת ערב אבל מומלץ מאוד שלא להעזר בו לדברים אחרים בלי לבחון היטב את יכולותיו בתחומים אחרים כגון: בנקאות וכלכלה, כירורגיה כללית, יעוץ פסיכולוגי והנהגת מדינה.

מי שיש לו 'רקע נקי ציבורית' - לא צריך 'עור של פיל'. מי שמהווה סמל לנפוטיזם התקשורתי ולהתחככות בהון ובשלטון שלא יקשקש על מכירת הפרארי ומעבר לנזירות ובעיקר שישתדל להשיג תארים אקדמיים כמו הציבור אותו הוא מתיימר לייצג.

ישן 22-01-2012, 18:29
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
זה רק מוכיח את מה שאני יודעת כבר המון זמן...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "'אקדמיה אחרת' - NFC: לפיד התקבל ללמודי דוקטורט בבר אילן ללא תואר ראשון."

כל טמבל יכול להיות דוקטור, והתואר דוקטור לפני השם לא אומר דבר (כותבת שורות אלה מנסה ביגע רב לסיים את הדוקטורט שלה, ומתחננת בפני המנחה שלה שאם הוא קורא שורות אלה - שיאשר לה להגיש את התזה...)

חבל לי על בר אילן שהזנו את עצמם ואת המסלול הזה שאמור להיות חריג-החריגים עבור אדם שמביא עימו כ"כ מעט...
מצד שני - כבר שמעתי רבות על תאוות שכ"ל של בר אילן - ואדם סלב כזה הוא בעל פוטנציאל ללמד בתוכניות תואר שני-ללא-תזה כאלה ואחרות ולמשוך אליהן תלמידים שישלמו ממון רב...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 22-01-2012, 20:14
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04

ציטוט:
על סמך "הישגיו הספרותיים והעיתונאיים"

אומנם היו תקדמים לכך בעבר, שהישגים של אנשים הוכרו גם מבלי לקבל תואר ראשון\שני, וככאלה התקבלו ישירות למסלול דוקטורט, אבל מדובר באמת במעטי סגולה בעלי הישגים יוצאים מהכלל, הרשו לי לגחך(ולא במעט), כאשר מכנסים את ה"נכס" העיתונאי מר לפיד האגדי לרשימה, דבר זה מסמל את פשיטת הרגל של האקדמיה בישראל ושל "אוניברסיטת" בר-אלין בפרט, בטח ובטח בתואר המדובר(לימודי פרשנות ותרבות לתארים מתקדמים), לא רק שהתואר לכשעצמו מצחיק רבים, וטובים, עכשיו יש גושפנקה רשמית מדוע אפשר לצחוק על אוניברסיטת בר-אילן, ובייחוד על מסלול זה..

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 22-01-2012 בשעה 20:16.
ישן 22-01-2012, 20:59
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
האם טוענים כאן שלפיד זייף את הפרופיל הרפואי שלו?

או שיקר באופן כלשהו כדי לקבל פרופיל רפואי נמוך שיפסול אותו משירות קרבי?
לפי דברים שכתב פעם, דומני שהוא אסמטי. למי שלא יודע, יכול אדם להיות הכי שרירן בעולם והכי ספורטיבי בעולם ועדיין יהיה חסר תועלת במקרה של התקף אסמטי. הכרתי בחור אחד שהסתיר את האסתמה שלו, שלא הייתה קשה במיוחד, כדי להתגייס לחי"ר ובטירונות חטף התקף בזמן אימון והתמוטט. ובכלל, כושר גופני ניראה לא תמיד מלמד על מצב רפואי. אני בבקו"ם נפסלתי מהצנחנים בגלל איזו הפרעה בלב שמצאו לי פיתאום. זה למרות שהצטיינתי בספורט לפני זה, ובשירות הצבאי עצמו (אחרי שהשתחלתי ליחידה אחרת עם רופא פחות עקשן) הייתי מהמובילים מבחינת כושר גופני. ועדיין, הזהירו אותי כל פעם שמדרשתי לבדיקה רפואית שהפגם הספציפי שלי יכול להיגמר רע מאוד.
רוצה לומר, טיפשי ולא הוגן לרדת על לפיד בהקשר הזה. ואני לא יודע מה יואב יצחק עצמו עשה בשרותו הצבאי, יש לומר. האם היה בטייסת 13, שייטת מטכ"ל, או חימם אף הוא כיסא במשרד כלשהו?
האם יואב יצחק עושה או עשה מילואים ביחידת שדה?
אין לי שום דבר בעד לפיד, אבל הסיגנון המשתלח של יואב יצחק מתחיל לעצבן אותי לאחרונה.
ישן 22-01-2012, 21:20

'תעשה לי טובה'...
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "האם טוענים כאן שלפיד זייף את הפרופיל הרפואי שלו?"

כל מסלול השרות שלי ומן הסתם גם שלך היה רווי באסמטים, קרועי רצועות, פורצי דיסק ושאר ירקות שסחבו היטב, נשכו שפתיים והמשיכו לעשות מילואים. מי שהתחיל כבריא גם הוא סיים 'מרוט' שכזה.... מי שרצה למצוא סיבות לא לעשות - לא עשה.

מי שמסוגל להיות שרירן מסוגל להיות תותחן. מי שיכול להיות מתאגרף יכול לשרת בסוללת נ"מ.

מי שאין לא תואר ראשון ואינו יחיד סגולה - לא יעשה תואר שלישי.

יש דברים שאינם בגדר עבירה פלילית אבל הם גם לא כזה כבוד גדול. כשאדם נמנע מלעזור לכלל כי 'הוא לא יכול' אבל עוזר היטב לעצמו באותו מאמץ - איני מוצא כל סיבה לסנגר עליו.

מי שכבר עולה ומשתין על כולנו מהמקפצה שלפחות לא ינסה להתחזות למציל.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 22-01-2012 בשעה 21:30.
ישן 22-01-2012, 21:33
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
כלומר, הטענה נגד לפיד במקרה זה היא שלא הסתיר בעיה רפואית כדי לשרת?
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "'תעשה לי טובה'..."

אישית, לא פגשתי בצבא אסמטיים ומי שהתפתחו אצלו בעיות אורטופדיות רציניות, לא נשאר בפלוגה. ולמרות שבאותה עת חשתי אחרת, בדיעבד אינני מאשים אותם.
מה שיותר חשוב הוא שיש הבדל גדול בין מי שנפגע תוך כדי השירות ומי שמראש אובחן כבעל ליקוי רפואי ולכן נפסל משירות קרבי. כאן, אין הרבה מקום למשחקים, ובייחוד אם הבעיה הרפואית נימצאת מראש בתיק הרפואי שלך. אחי הגדול, בדומה לי, נפסל בבקו"ם משירות קרבי בגלל בעיה רפואית כביכול. במקרה שלו כבר נשלח לטירונות בבה"ד 4 עד שביקש וקיבל ועדה רפואית שמצאה שהרופא בבקו"ם טעה באיבחון. ואם הועדה הרפואית לא הייתה פוסקת כך? מה יכול היה כבר לעשות?
למיטב הבנתי, המקרה של לפיד לא שונה, אם כי אני מסייג ומוסיף שבבדיקה שעשיתי בגוגל לא מצאתי פרטים כלשהם.
ישן 22-01-2012, 21:45

הטענה היא לא משפטית. אין ספק שכמו כמו רבים ממוריו הרוחניים האיש צח וטהור משפטית
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "כלומר, הטענה נגד לפיד במקרה זה היא שלא הסתיר בעיה רפואית כדי לשרת?"

לא הייתי מטריח עצמי בענינו כמו שלא בענין שפע של טבחים שעשו שוקולדים על שפת הים בימי שבת כשהחי"רניק הממוצע אם יצא הבייתה מנזה להפשיר את הגב.

לפיד מתיימר להנהיג. מי שהוכיח ששלוש שנות העשיה למען הכלל שימשו אותו בעשיה למען עצמו ובד בבד מציג יכולות גופניות מרשימות מעורר בי אמפתיה דומה לזו שעוררה בי הגברת ליפ. ובעצם - הרי גם הוא כמוה סוג של ספרטקוס... היא לפחות לא פיתחה קריירה מה'אי שרות' שלה...

שרירן? תעשה אבט"ש. לא צריך לרוץ הרבה ואין אבק.
ישן 22-01-2012, 21:37
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "'תעשה לי טובה'..."

"תעשה לי טובה", תחזור לקרקע המציאות.

א. מי שקרע רצועה (בניגוד למתיחת רצועה) לא יסחב כלום. הרצועה זה משהו כמו גיד - בלי זה די קשה לתפקד (אמנם בדרך כלל לא חמור כמו פגיעה בגיד, אבל עדיין...).

ב. מי שמסתיר מצב רפואי מהצבא כנראה עובר על החוק, מסכן את הצבא ואת עצמו.

ג. יש מקרים שבהם אדם מוכן לקחת את הסיכון על עצמו, אבל הצבא לא מוכן. כי הצבא עדיין יהיה חייב אם האדם פתאום יחליט שהוא שינה את דעתו ויתבע. זו אחת הסיבות שיש מתנדבים.

ד. איחלתי לחייל בהצלחה.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

ישן 22-01-2012, 21:47
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב ""תעשה לי טובה", תחזור לקרקע..."

ציטוט:
א. מי שקרע רצועה (בניגוד למתיחת רצועה) לא יסחב כלום. הרצועה זה משהו כמו גיד - בלי זה די קשה לתפקד (אמנם בדרך כלל לא חמור כמו פגיעה בגיד, אבל עדיין...).

אתה יודע שבקרסול לדוגמה יש שלושה רצועות? אני מכיר אישית אנשים שקרעו שני רצועות מתוך ה-3(במהלך השרות, מתחו את השלישית), וחזרו לתפקיד לחימה? היי ישנם מאות ספורטאים שממשכים לשחק אחרי ניתוח לאיחוי רצועות. אגב אפשר לחיות בלי רצועה אחת ואפילו שניים, ואפילו לסיים שרות צבאי על ספינה(בלי לעבור ניתוח), למעשה אני קרעתי שני רצועות בקרסול שמאל.. ואחרי התייעצות עם כמה מנתחים החלטתי שלא לעבור ניתוח, כך שאפשר לחיות כך(ואפילו לשחק כדורגל).
ישן 22-01-2012, 22:27
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "[QUOTE]א. מי שקרע רצועה..."

יש ויש. מובן מאליו.
הסקה מהפרט אל הכלל, מנגד, לא רק שאינה מובנת מאליה, אלא שכשיטה כוללת אינה מוצדקת ואינה נכונה (אף שברור שאם במקרה ספציפי הפרט שנתקלנו בו מייצג בדיוק את הכלל, היא תפעל - שזו בדיוק דוגמה לכך שהסקה מהפרט אל הכלל אינה תקפה!).

אני מכיר כל מיני דברים מוזרים.
אני מכיר לפחות אדם אחד שהרופא טען שבמצבו הוא אמור להתפתל מכאבים ברמה של חוסר-יכולת לתפקד, ואילו האדם מתפקד היטב רוב הזמן, אף שהיו מספר מקרים שבהם הכאב באמת מנע ממנו לתפקד. (זה אולי מה שגרם לאבחון להתארך באופן קיצוני.)

"אני מכיר ואני מכיר". בסדר. מה זה מוכיח?

מעבר לכך, חשוב להבין שזה שאתה בחרת לעבור ניתוח או לא לעבור ניתוח, לעבור טיפול כזה או אחר, להמשיך לשחק כדורגל או לא לשחק כדורגל - זו בחירתך האישית, ואתה יכול לעשות מה שבא לך. צד שלישי (כמו הצבא, או מעסיק, או או או....) עומד בפני שיקולים אחרים, ולעתים הוא מעדיף להימנע מסכנת חבות משפטית, ומוותר על כל הסיפור. במקרה ספציפי יכול להיות שההחלטה אינה מוצלחת. ככלל, זו צורת התנהלות לגיטימית לחלוטין.

ישן 22-01-2012, 23:53
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "רק אמרתי שקריעת רצועה הרבה..."

אבל עם פרופיל 45, נראה לי שלא מגיעים לא לתותחנים ולא לנ"מ
ומי שהתחיל שם ואז קיבל 45, לא יישאר שם...
(שזה בתגובה לישראלה שהגיב לקגנס)

לא אמרתי שפגיעה ברצועה זה כמו סקאד שנוחת לך על הראש.
אני כן אומר שאין מה לזלזל בזה (ובאסתמה, ובפריצות דיסק, ובמיליון בעיות רפואיות אחרות) ולהגיד "אז מה שיש לו רק יד אחת ורק עין אחת? בגלל זה הוא לא יכול לעשות מילואים כמו כל בני גילו1@$R#W?EDS#@" עם כמות פאתוס שלא הייתה מביישת את לפיד בעצמו. כי התשובה היא כן - זו בהחלט יכולה להיות סיבה מוצדקת.

ישן 22-01-2012, 23:57
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "האם טוענים כאן שלפיד זייף את הפרופיל הרפואי שלו?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
או שיקר באופן כלשהו כדי לקבל פרופיל רפואי נמוך שיפסול אותו משירות קרבי?
לפי דברים שכתב פעם, דומני שהוא אסמטי. למי שלא יודע, יכול אדם להיות הכי שרירן בעולם והכי ספורטיבי בעולם ועדיין יהיה חסר תועלת במקרה של התקף אסמטי. הכרתי בחור אחד שהסתיר את האסתמה שלו, שלא הייתה קשה במיוחד, כדי להתגייס לחי"ר ובטירונות חטף התקף בזמן אימון והתמוטט. ובכלל, כושר גופני ניראה לא תמיד מלמד על מצב רפואי. אני בבקו"ם נפסלתי מהצנחנים בגלל איזו הפרעה בלב שמצאו לי פיתאום. זה למרות שהצטיינתי בספורט לפני זה, ובשירות הצבאי עצמו (אחרי שהשתחלתי ליחידה אחרת עם רופא פחות עקשן) הייתי מהמובילים מבחינת כושר גופני. ועדיין, הזהירו אותי כל פעם שמדרשתי לבדיקה רפואית שהפגם הספציפי שלי יכול להיגמר רע מאוד.
רוצה לומר, טיפשי ולא הוגן לרדת על לפיד בהקשר הזה. ואני לא יודע מה יואב יצחק עצמו עשה בשרותו הצבאי, יש לומר. האם היה בטייסת 13, שייטת מטכ"ל, או חימם אף הוא כיסא במשרד כלשהו?
האם יואב יצחק עושה או עשה מילואים ביחידת שדה?
אין לי שום דבר בעד לפיד, אבל הסיגנון המשתלח של יואב יצחק מתחיל לעצבן אותי לאחרונה.
אני מציע לך להיכנס ללינק, כי עושה רושם שלא עשית את זה.
הסגנון המשתלח שאתה מדבר עליו - ואפילו בלי קשר לסגנון, העלאת נושא השרירנות ומי עשה מה בצבא או היה באיזו שייטת מטכ"ל - לא מופיע בידיעה שניתן אליה קישור.
הביקורת שלך אולי מוצדקת מאוד, אבל היא מופנית לגורם שאין לו קשר אליה...

מי שאחראי לכל סיפורי הג'ובניק השרירן והאמהות שקוראות "יאיר - תעשה לי מילואים" הוא...

ישן 24-01-2012, 13:02
  karms2020 karms2020 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.12.11
קודם כל
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אתה יודע איך זה, כשמגלים..."

רק למען הסדר הטוב - זה "את" לא אתה

ומה גם שלא ברור שיש פה שחיתות למען סלב/ פוליטיקאי. לפי דברי בר אילן "קבלת סטודנטים לתואר שני בלי תואר ראשון מעוגנת בתקנון האוניברסיטה. בשנים האחרונות התקבלו לתוכניות השונות כ-20 סטודנטים בדרך זו, בהם מנהלים, רואי חשבון, סופרים ועיתונאים"."
לפי מה שניתן להבין מזה, לפיד דווקא לא היה הראשון שנכנס לתוכנית לימודים ככה. במידה ואכן קיבלו עוד אנשים אחרים ללא תואר ראשון (סלב או לא) הרי שזה קצת מקשה על הטענה שיש פה הטבה לסלב ספציפי כי עובדה שיש עוד 20 אנשים אחרים (שייתכן ואף התקבלו לפניו) שקיבלו את אותה ההטבה (בין אם בתוכנית הזו ובין אם בתוכנית אחרת).
ישן 24-01-2012, 16:26

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "ברוכה הבאה. וכמו שנכתב-..."

תודה!
ואני מסכימה איתך, הוא לא עוז הוא לא גרוסמן והוא גם לא יהושע.
לעיתים יש לו טורים משעשעים (בעיקר כשהוא כותב על המשפחה) והטורים היותר רציניים/ פוליטיים שלו הם דיי שטחיים.
ואם הוא לא ראוי אלו הסיבות המהותיות באמת, כי כרגע אין לו כל אמירה אמיתית או אופרטיבית אין לו כל מצע ולאמיתו של דבר מדובר בפסטיגל תקשורתי שטחי להחריד. לכן דווקא ההיטפלות לנושא הזה של הדוקטורט שבו הוא לא אשם ואם למישהו יש אחריות זה בר אילן (כאמור, הטענה שיש פה "הנחת סלב" היא מוקשית כאשר לפיד הוא לא היחיד שהתקבל בלי תואר ראשון, התקנון מאפשר לו, אם כבר בר אילן פישלה אם לא אישרה את הדבר עם המל"ג, לפיד לא יכול לדעת את זה...) נראית לי יותר קטנונית וחסרת ערך. לא זו הסיבה שיאיר לפיד לא ראוי. יש סיבות הרבה יותר מהותיות מזה
ישן 26-01-2012, 11:07

בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "השגיאה במקור :)"

קודם כל כאשר פורסים את הדוקטורט על פני שנים רבות, זה הרבה פחות טובעני ותובעני .
שנית, אומנם ברשותי תואר ראשון, ואומנם יש לזה חשיבות אבל אני לא בטוחה שזה מה שנדרש כדי לרכוש מיומנות של סינון, נראה לי שהרבה מזה תלוי מאוד גם בהבנת הנושא, אם אתה מבין היטב את הנושא שעליו אתה כותב, ובמידה וואתה אדם אינטליגנטי ברמה מסוימת, אתה אמור להבחין בין עיקר וטפל כאשר מדובר בנושא שלך. לעיתים המיומנות הזו נרכשת ללא שום קשר לתואר הראשון, לאור העיסוקים האחרים של אותו אדם. במקרה של יאיר לפיד הרי שהוא כן התחיל/ אמצע (לא ממש ברור לי...) תואר שני, נראה לי שגם שם ניתן לרכוש מיומנות זו.

ו- Tallyco- ייתכן שיש הגבלות גם באוניברסיטאות אחרות, אינני יודעת. בכל מקרה, דוקטורט שהוא כל כולו קריאה והעמקה בחומר כתוב ולא תלוי מעבדה וכדומה, לא אמור לקחת הרבה זמן, וגם פריסה של 6 - 9 שנים הינה מאוד נדיבה.

נערך לאחרונה ע"י karms2020 בתאריך 26-01-2012 בשעה 11:13.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:54

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר