לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-01-2012, 17:59
  משתמשת נקבה i-pink i-pink אינו מחובר  
מנהלת פורום עשה זאת בעצמך •°ºοΟ דוגמנית הבית Οοº°•

חבר מתאריך: 23.11.09
מטריצה של לדים

איך ניתן לעשות מטריצה של לדים 4X8 סה"כ 32 לדים, שהמיקרו בקר שלי מוציא 2 פורטים של 8 ביט. (אני יכולה לשלוח מספר בינארי בין 0 ל255)

שזה היה מטריצה של 4X8 לדים רגילים חיברתי אותם בצורה כזו:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i.imgur.com/TvqXa.gif]

ה8 טורים הלכו לפורט 8 ביט אחד, וה4 שורות הלכו לחצי פורט השני כך שזה תפס רק 4 ביט מתוך ה8 האפשריים.

האם יש דרך שבה אוכל לנצל את החצי פורט הנותר כדי לספק ממנו את הצבע ללד RGB?

אני צריכה להדליק כל פעם לד אחד.

בלד RGB יש 4 רגליים, מינוס משותף ורגל חיובית לכל צבע (אדום ירוק כחול)

המטריצה יכולה להיות גם 7X5 או 6X6 אם זה עוזר, או כל רעיון אחר שיעזור לשלוט על 32 לדים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-01-2012, 21:07
  משתמש זכר DigiGil DigiGil אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.06
שלח הודעה דרך MSN אל DigiGil
פתרון
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי i-pink שמתחילה ב "מה הכוונה תצוגה דינמית? אני..."

אם יש לך 2 פורטים של 8 ביט ואפשרות להוסיף 2-3 רכיבים מוכללים (IC) למעגל, אז די קל לשלוט על מטריצת לדים של 8X4.
ראשית, תוסיפי מפענח (Decoder) שלוש לשמונה, כמו למשל 74138. חברי 3 יציאות מהמיקרובקר אל 3 הכניסות (A,B,C) של המפענח. חברי כל אחת מיציאות המפענח, אל טור אחר במטריצת הלדים.
עכשיו, בעזרת 3 ביטים את יכולה לשלוט על איזה מהטורים במטריצת הלדים פעיל (המינוס של הלדים משותף, לפיכך כאשר המפענח מספק מינוס לטור מסוים, כל הלדים שבו שמקבלים מתח, ידלקו. הלדים בטורים האחרים ישארו כבויים).
חברי במקביל את ה-RGB של כל הלדים שבאותה שורה, כלומר כל ה-R-ים מחוברים זה לזה, ה-G מחוברים זה לזה וה-B מחוברים זה לזה, בכל שורה לחוד.
מתוך הסיביות הפנויות שיש בפורטים (עד כה השתמשת ב-3 סיביות בלבד למפענח), חברי 3 סיביות ל-RGB של השורה הראשונה, 3 סיביות ל-RGB של השורה השניה, 3 סיביות ל-RGB של השורה השלישית ו-3 סיביות ל-RGB של השורה הרביעית. סה"כ עוד 12 סיביות (3 כפול 4 שורות).
עתה, כתבי תוכנה שמספקת מינוס לטור אחר בכל רגע, במחזוריות. כלומר עשירית שניה לטור הראשון, אח"כ עשירית שניה לטור השני, השלישי,הרביעי.. וכך הלאה עד הטור השמיני וחוזר חלילה.
בתוך התוכנה, ספקי את אותות ה-RGB המתאימים לכל לד, בעזרת 12 הסיביות ששולטות על הצבע. כמובן שבכל פעם "שתעברי" לטור הבא, את צריכה לספק את הצבעים החדשים,שמתאימים ללדים שבאותו טור.
אם תבצעי את מה שנאמר לעיל במהירות גבוהה מספיק (אך לא במהירות המכסימלית של המיקרובקר!), יתקבל אפקט שידמה כאילו כל הלדים דולקים ביחד, וכל לד דולק בצבע שקבעת לו בעזרת ה-RGB.
ייתכן שבמבט ראשון זה נשמע מסובך, אבל העיקרון פשוט - שליטה על טור יחיד בכל רגע. כך ניתן לחסוך בכמות הסיביות הדרושות להפעלה וכמובן גם בצריכת ההספק הכוללת של המערכת (כי לא כל הלדים דולקים בו-זמנית). אגב, גם מערכות תצוגה מסחריות פועלות בעקרון דומה למתואר לעיל.

בברכה,
דיגיגיל

נערך לאחרונה ע"י DigiGil בתאריך 25-01-2012 בשעה 21:11.
ישן 25-01-2012, 23:08
  משתמשת נקבה i-pink i-pink אינו מחובר  
מנהלת פורום עשה זאת בעצמך •°ºοΟ דוגמנית הבית Οοº°•

חבר מתאריך: 23.11.09
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי DigiGil שמתחילה ב "פתרון"

נשמע רעיון נחמד, למרות שעוד לא הכל ברור לי, אני חושבת שגם צריך להיות לי 74138 איפהשהו פה.

בכל מקרה אני צריכה לד אחד דלוק כל פעם, כך שאני לא באמת חייבת מערכת להריץ הכל בצורה מהירה, והייתי מעדיפה להמנע מזה, כי את הנתונים אני שולחת למיקרו דרך ממשק סיריאלי 9600, והייתי רוצה להמנע ממצב שיש היבהוב.

חוץ מזה לא הבנתי את השורה הזו:

ציטוט:
אם יש לך 2 פורטים של 8 ביט ואפשרות להוסיף 2-3 רכיבים מוכללים (IC) למעגל, אז די קל לשלוט על מטריצת לדים של 8X4.

הרכיבים המוכללים שאתה מדבר עליהם הם 74138?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:16

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר