לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-01-2012, 14:47
  AdiMetalMahluf AdiMetalMahluf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.12
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "חיפוש גוגל פשוט העלה את הדף..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שימי
אך מספר חיפושי גוגל לא הצליחו להבין את הקשר בין מעבדים לפורום שעוסק ברשתות... התוכל להאיר את עיני?

קיוויתי שלא תשאל את השאלה, אבל אם כבר שאלת, תן לי לענות לך, הרי אתה עזרת לי קצת אז למה שלא אחזיר באותה המידה?
ראשית, לא ממש הצלחתי למצוא פורום שמדבר על וירטואליזציה, ואם הייתי בוחר בפורום שמדבר על חומרה, מה שכבר עשיתי קודם לכן, הייתי מקבל תשובות בלתי מקצועיות בעליל, שלא לדבר על טעויות והטעיות, ולקינוח הצעה בלתי מקצועית של מנהל הפורום להעברה לפורום אחר.
לכן בחרתי בפורום שמתעסק ברשתות ואבטחת מידע, מאחר ורוב האנשים שמתעסקים בוירטואליזציה, עוסקים ברשתות. מקווה שהגיון מובן לך. תיידע אותי אם לא, אשמח להסביר שוב (בלי העתק-הדבק, מבטיח)
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-01-2012, 15:40
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי AdiMetalMahluf שמתחילה ב "[QUOTE=שימי] אך מספר חיפושי..."

צר לי, טיעון ה"נראה לי שכאן יש יותר אנשים שמבינים", איננו טיעון תקף ל"למה לשאול שאלה על חומרה בפורום שאיננו פורום חומרה"

השאלה שלך היא פרופר על תכונה של חומרה. מילא הייתה על חומרת רשתות (?), יכולתי להבין, אבל אתה שואל על מעבד, ואין ספק שאין שום קשר.

לכן, עם כמה שחסרה לך הערכה למקצועיותם של אנשי פורום חומרה (למרות שלדעתי הרבה יותר לא מקצועי לא לדעת לסווג בעייה פשוטה לפי החוקים, ולפי העוגנים שבפורום), אשכולך יועבר אחר כבוד לפורום שבו היה צריך להיפתח מלכתחילה. חומרה, אם זה לא היה מובן.

ישן 27-01-2012, 12:24
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי AdiMetalMahluf שמתחילה ב "VIRTUALIZATION"

קודם כל, דע לך שבשנים האחרונות תחום ה-Hardware assisted virtualization ל-x86 מתפתח במהירות רבה מאוד, כך שכמעט בטוח שתפסיד פיצ'רים.

הדף הזה טוען ש-HYPER-V על 2008R2SP1 לא תומך ב-VT-d.
אם חשוב לך VT-d, אולי תשקול להשתמש ב-ESX.
(לכאורה, גם XEN ו-KVM תומכים, וכנראה עוד מוצרים.)

הנה דף שמסביר על VT-d:
http://software.intel.com/en-us/art...-of-io-devices/
והנה דף אחר, קצר יותר: http://www.intel.com/technology/itj...-techniques.htm
עוד משהו: http://software.intel.com/en-us/art...or-not-to-vt-d/

שים לב שהדפים בני יותר משנה. אתה יכול פשוט לשאול בפורומים של MS או לפנות לתמיכה שלהם ולשאול אם המצב השתנה מאז.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 28-01-2012, 20:40

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "מה זה "באופן מלא"? יש תמיכה..."

אמנם אתה צודק לגבי מנהגו של תפוחים, וההגדרה של "באופן מלא" ודאי שאיננה ברורה (ואף אחד לא אמר שמעבדי אינטל כן תומכים ב"כל דבר אפשרי") אבל פותח האשכול לא התעניין ב VT-c, אלא ב VT-x (שמקבילה אליו קיימת - AMD-V וב VT-d, שגם אליו, מקבילה קיימת - בדמות AMD-Vi...), ככה שמבחינת הדרישות שלו, זה יכול דווקא לעבוד.

לא עשיתי השוואת ביצועים בין המעבדים (אין לי כוח, ולא כל כך איכפת לי, כי בהחלט עלול להתברר שפותח האשכול הוא מסוג "רק אינטל, אפילו אם זה עולה פי 3 ופועל בשליש המהירות!"), אבל כן בדקתי בשלוף את המחירים באתר newegg - ומחיר ה AMD הוא בערך שני שליש ממחיר האינטל. אם הביצועים דומים (ויש שיגידו, אם האינטל לא טוב יותר בשליש העודף של המחיר מבחינת ביצועים), אז כלכלית, יותר הגיוני לקחת את ה AMD...

ישן 28-01-2012, 22:01

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Boltik שמתחילה ב "..."

אני הסתכלתי על המחיר של המעבד שהוא שאל עליו - לא על המעבד שאתה הצעת. ההפרש בין המעבד שהוא שאל עליו, לבין ההצעה של תפוחים - הוא 100 דולר בדיוק (גם אצלך ברשימה, וגם ב newegg).

לפי הרשימה שאתה הבאת, הציון של ה AMD נמוך ב 19%. ירידה באותם אחוזים במחיר הייתה אמורה להגיע ל 299$, אך המעבד זול ב 30$ נוספים. על פניו (ובהנחה ששאר הפריפריה באותו מחיר), ה AMD משתלם יותר מבחינת עלות/מחיר (כמו בד"כ, לא?)

בכל מקרה מדובר במעבדים חזקים מאוד המעבד שלי כבר "עתיק", ופועל כמו שד, והציון שלו שם הוא רק 3637... חצי מהמעבד האיטי מבין השניים. באמת שאני לא מבין למה צריך יותר מזה

ישן 28-01-2012, 23:44
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אמנם אתה צודק לגבי מנהגו של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שימי
אמנם אתה צודק לגבי מנהגו של תפוחים, וההגדרה של "באופן מלא" ודאי שאיננה ברורה (ואף אחד לא אמר שמעבדי אינטל כן תומכים ב"כל דבר אפשרי") אבל פותח האשכול לא התעניין ב VT-c, אלא ב VT-x (שמקבילה אליו קיימת - AMD-V וב VT-d, שגם אליו, מקבילה קיימת - בדמות AMD-Vi...), ככה שמבחינת הדרישות שלו, זה יכול דווקא לעבוד.

לא עשיתי השוואת ביצועים בין המעבדים (אין לי כוח, ולא כל כך איכפת לי, כי בהחלט עלול להתברר שפותח האשכול הוא מסוג "רק אינטל, אפילו אם זה עולה פי 3 ופועל בשליש המהירות!"), אבל כן בדקתי בשלוף את המחירים באתר newegg - ומחיר ה AMD הוא בערך שני שליש ממחיר האינטל. אם הביצועים דומים (ויש שיגידו, אם האינטל לא טוב יותר בשליש העודף של המחיר מבחינת ביצועים), אז כלכלית, יותר הגיוני לקחת את ה AMD...

"באופן מלא" (בוירטואליזציה) משמעו "כל דבר אפשרי" (בוירטואליזציה).
מאחר ו-AMD לא תומכים ב-VT-c, או במשהו מקביל, למיטב ידיעתי, ודאי שאינם תומכים "באופן מלא".

הסיבה שהזכרתי את VT-c היא כפולה:
א. כדי להוכיח ש-AMD לא תומכים בוירטואליזציה "באופן מלא".
ב. אחת הסיבות העיקריות שטכנולוגיות ה-IOMMU פותחו במקור הייתה ביצועי רשת. יש הרבה I/O אחר, אבל זו הייתה בעיה מטרידה במקרה שרוצים להריץ על קלאסטר של מכונות פיזיות המון המון המון מכונות וירטואליות שישמשוש כשרתי-רשת כלשהם (ווב, או אחרים) - מה שנקרא "אחסון בענן".

יש עוד המון I/O שמבצעים - לדוגמה, לדיסק הקשיח, למאיץ הגרפי, להרדיסק החיצוני שיש לי שמחובר ב-FW - אבל זה לא היה התרחיש שממנו התחילו. בנוסף ל-VT-d, לאינטל יש את VT-c שהיא טכנולוגיה ייעודית בכל הנוגע לוירטואליזציה ואת'רנט. גם התמיכה במעבד, גם כרטיסי הרשת הייעודיים, וגם הדרייברים.

זה אגב, גם הקשר לפורום רשתות.
אמנם אני הייתי שמח להשתמש ב-VT-d כדי לעשות DMA להרדיסק החיצוני שלי או כדי שהתמיכה ב-DX בתוך המכונה הוירטואלית תנצל בצורה מיטבית את המאיץ הגרפי, אבל פחות סביר שזה יקרה, כי הטכנולוגיות האלה מונעות על-ידי דרישות enterprise, וזה לא בדיוק מה שמדאיג אותם.
ביצועי רשת - זה כן.

ישן 30-01-2012, 08:51

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=שימי]אמנם אתה צודק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
"באופן מלא" (בוירטואליזציה) משמעו "כל דבר אפשרי" (בוירטואליזציה).
מאחר ו-AMD לא תומכים ב-VT-c, או במשהו מקביל, למיטב ידיעתי, ודאי שאינם תומכים "באופן מלא".

באופן "מפתיע" למדי הבנת את "כל דבר אפשרי" כ"כל דבר הקיים היום", ולא במובן שאליו אני התכוונתי (באופן לא מפתיע - התכוונתי באמת ל"כל דבר אפשרי"). אבל זה בסדר... אגב, כדי לא להרחיב את הפתיל הזה יותר מדי בעוד דיון-סרק - דמיין את המצב הבא: מחר אחת החברות (ולא ממש איכפת לי מי), ממציאה VT-q או AMD-Vq. האם המעבד שיש לך היום, שטענת שתומך בוירטואליזציה באופן "מלא" (מלא זה שלם, נכון? 100%? אין דברים נוספים שאפשר יהיה לתמוך בהם...), יהפוך פתאום את עורו, ולא יתמוך באופן "מלא"?
ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
הסיבה שהזכרתי את VT-c היא כפולה:

או בודדת, למשל, להסיט, כהרגלך, את הדיון, מהנושא שהוא at hand, ומשאלתו של פותח האשכול. שוב, לא שהופתעתי...
ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
זה אגב, גם הקשר לפורום רשתות.

אני מאוד מקווה שמשפט זה נכתב סתם לשם הטרוליות, ושאתה לא באמת חושב ככה... כי אם כן... עזוב
ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
אמנם אני הייתי שמח להשתמש ב-VT-d
אבל מה עם ה VT-c הלא קשור! לא תשמח להשתמש גם בו??? אל תעשה חצי עבודה, שאתה מסית את הדיון לכיוון אחר ממה שמעניין את פותח האשכול (קניית מעבד עם תמיכה בסוגים מסויימים של וירטואליזציה, אם הספקת לשכוח) - ראוי שתעשה זאת עד הסוף! וגם אל תשכח לצרף סכמות של החלקים הרלוונטים במעבד... בכל זאת, כולנו מריצים הרבה מאוד שרתי web בתוך מכונות וירטואליות (טוב, לא כולנו, רק כאלה שלא מכירים את lxc), וצריכים ביצועים טובים מאוד ב ADSL הביתי שלנו...

ישן 29-01-2012, 00:16
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי תפוחים שמתחילה ב "הפורמליסטיקה חסרת חשיבות, מה שחשוב הוא"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תפוחים
שפעולות חישוב שמשפיעות באופן משמעותי על וירטואליזציה נתמכות על ידי המעבד בצורה טובה,
AMD עובדת בשיתוף פעולה עם VMWARE ועם מיקרוסופט למימוש תמיכה כזאת, אינטל היא
חברה מתחרה ואין ל AMD שום חובה לחקות את התקן של אינטל בוודאי לא ברמת שמות מותג.

הבולדוזר אמור להיות מעבד טוב מאוד למטרות וירטואליזציה: תמיכה בחישוב מתאים, מספר ליבות,
מהירות זכרון.
מה זה "חישוב מתאים"?
מהן "פעולות חישוב שמשפיעות באופן משמעותי על וירטואליזציה"?

חבל ש-AMD לא הייתה כזאת יצירתית גם בסקט הפקודות הבסיסי, שאותה היא העתיקה בלי בושה מאינטל, ואפילו שילמה על זה...

ישן 31-01-2012, 10:57
  משתמשת נקבה i-pink i-pink אינו מחובר  
מנהלת פורום עשה זאת בעצמך •°ºοΟ דוגמנית הבית Οοº°•

חבר מתאריך: 23.11.09
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי eyal-r שמתחילה ב "pink"

אני לא מגזימה כרגע רצות 23 מכונות וירטואליות, בינהם יש חלונות7, לינוקסים מסוגים שונים, הרבה מכונות דביאן, מכונה של סולאריס, מכונה של אנדרואיד X86, מכונה של 2008, כמה מכונות של 2003, וכמה של XP, ולא מזמן הפעלתי אחת של חלונות 2000 לבדיקות, ומכונה עם FREE DOS.

וכל זה כל 8GB RAM, והעולם לא מת!
המחשב עובד, ויש כרום, וגימפ ברקע, ואפילו פיירפוקס שרץ שממנו אני כותבת לך את התשובה הזו, ושים לב.
קוד:
$ free total used free shared buffers cached Mem: 8183832 6938048 1245784 0 66616 736508 -/+ buffers/cache: 6134924 2048908 Swap: 23972856 2212456 21760400

כן, 1.2 GB RAM פנוי, והסוואפ מנוצל 2GB.. (הוא 24 GB בגלל ניסוי שעשיתי, במקור הוא היה 12GB ולעולם לא היה מלא יותר מ3-4GB)

מעבר לזה שים לב לload average
קוד:
load average: 1.52, 1.31, 1.21

ומהניסיון שלי, ניתן לעבוד בוירטואליזציה יותר קרוב למינימום הדרישות של מערכת ההפעלה מבחינת RAM ולפעמים אפילו מתחת לזה, כיוון שהמערכת הפעלה המארחת גם ככה טוענת את החלקים החשובים במכונה הוירטואלית לRAM הפיזי של המחשב, ועוד בסביבה ביתית עם מספר קליינטים מאוד קטן המכונות כמעט ולא עובדות...

אני לא יודעת עם איזה מערכת הפעלה אתה עובד, אבל אצלי המערכת הפעלה לוקחת בקושי 400 מגה.. וזה עוד עם כל מיני תוכנות פתוחות...

למה לעזזל קליינט צריך 2GB RAM?

למה שרת NAT צריך 2GB RAM??? זה NAT!

ולמה DC לכמה מכונות בודדות צריך 2GB RAM??? - אני מכירה חברות עם מחשבים פיזיים שהDC שלהם לא יושב על מכונה פיזית עם 2GB RAM. וזה משרת יופי את כל החברה.

ודרך אגב הגעת עכשיו ל8GB RAM.. עם קצת סוואפ אפילו הדרישות המוגזמות הללו יעבדו.

אצלי הXP רץ עם 192MB RAM. נכון.. זה מעט.. אבל זו מכונה וירטואלית, שכל הדיסק שלה הוא כמה GB בודדים..

וממה שהכי התעלמת זה שהבן אדם כולה רוצה ללמוד על זה, הוא לא הולך להעמיד חברה של 500 איש על המכונה הוירטואלית... וגם לא הולך לקודד עליה סטרימינג וידאו בלייב...

כולה לשרת כמה מכונות בודדות בתוך הרשת הפנימית של עצמו... ובקינפוג מסויים הוא אפילו לא יצתרך להגיע עד הראוטר שלו..

אני מכירה חברה של כמעט 100 עובדים. שרצה על HYPER-V ומריצה כמה מכונות של 2008, ועוד כל מיני שרתי לינוקס לאפליקציות פנימיות שלהם.. וכל זה על שרת שיש בו רק 24GB RAM וקסאון יחסית ישן.

אז אתה עדיין חושב שהוא צריך מפלצת עם 32GB ראם?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:06

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר