לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-01-2012, 10:43
צלמית המשתמש של marloweperelab89035
  marloweperelab89035 marloweperelab89035 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.07
אשכנזי: "לחימה נוספת בעזה - בלתי נמנעת"

קישור להרצאה שנשא הרמטכ"ל לשעבר, רא"ל במיל' גבי אשכנזי, הבאוניברסיטת תל אביב בכנס של המכון למחקרי ביטחון לאומי ( INSS) .
אשכנזי: "לחימה נוספת בעזה - בלתי נמנעת"
המכון למחקרי ביטחון לאומי ערך כנס "במלאות שנה לטלטלה במזרח התיכון". במהלך הכנס נשא דברים הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי, שהזהיר מהלחימה בעזה והתבטא בנושא סוריה
חדשות 2 | חדשות 2 | פורסם 26/01/12
http://www.mako.co.il/news-military...0&pId=565984153

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מדבריו בהרצאה:

"כשאני הייתי קצין צעיר המלחמה היתה אחרת. אתה הולך לחזית, אתה יודע איפה היא נמצאת. אתה צריך, כמובן, התרעה. כמו לפני זה, ולא היתה לנו אז התרעה. אתה מגיע לחזית, אתה צריך שיהיה ציוד ימ"חים. זה טרוויאלי כמובן. מרים ת'משקפה מסתכל רגע על הדיוויזיות. רואה את הדיוויזיות של המצרים או הסורים, ומתאים את התוכניות פעולה שלך, ואם אתה מאומן וכשיר, ו... אז אתה תוקף. ו... היום אתה הולך לחזית אין בדיוק קו. אתה מרים ת'משקפת, איפה הדיוויזיות? אין דיוויזיות זה בתוך שטח אורבני. יותר מזה, מה השדה, שדה הקרב מוגדר? כל מיני חפצים עפים לך מעל הראש על ראשיהן עקרות הבית בישראל. יותר מזה, משמעות של הפסד ונצחון. ביום כיפור לפי דעתי לאף אחד לא היה צריך להסביר לא בתעלה, לא במצרים, ולא בחרמונית, בחטיבה של יאנוש או בגדוד של קהלני. מה זה אומר אם הסורים או המצרים עוברים אותם. זה ממש אובדן של נכסים טריטוריאלים של מדינת ישראל. כיבוש. זה יכול להיות רמת הגולן, ואחרי זה החולה ואולי עפולה. היום זה משהו אחר. אבל זה גם משהו מהדבר ההוא, זה נשאר. ויש לנו בסוף צבא אחד. איך בונים כוח גם למלחמה כזאת, גם למלחמה א- סימטרית או נמוכת עצימות כמו שקוראים לה? אם תרצו, עמוס פעם נדמה לי תיאר את זה- 'משיהאב באיראן ועד קסאם בעזה'. ממלחמה ברמת הגולן ועד סכסוך עם ארגון גרילה, עם אותו צבא. איך חיל האוויר הוא רלוונטי לדבר הזה? איזה כוח יבשה אתה צריך? לנו אין כמה צבאות."

"גם ככה השינוי בטבע העימותים גוזר על אמ"ן מטרות שבעבר לא היו לו. להגיע מוכנים לסיבוב עם חמאס, או סיבוב עם חזבאללה, זה לדעת לפני שמתחילה המלחמה על חמאס ועל חזבאללה את כל הסודות שהוא מסתיר, כי הוא לא יפרוש אותם במלחמה. אתה לא תראה את הדיוויזיות. זאת עבודה שמתחוללת כל יום. למעשה אנחנו נמצאית במערכה מודיעינית שהעוצמה שלה משתנה, בין המלחמות."

"ובסוף, באמת באמת אני אומר לכם, למלחמות מהסוג הזה, קראנו לזה א- סימטריה הפוכה, אם אנחנו לא נבוא עם יכולת מאוד גבוהה של פגיעה עם מהלומות מדויקות מהאוויר ומהיבשה עם נשק מדויק, על כל הסודות שיש להם, שלא נגלה את זה קודם. אז יהיה קשה להכריע אותם, ומהר. והצורך לעשות את זה מהר רק מחריף! רק מחריף! בגלל... שבעצם הרבה מהמלחמה מתחולל בעורף הישראלי. אם תחשבו על 'עופרת יצוקה', משהו דומה ל'עופרת יצוקה'. זאת אומרת לפני שמתחילים, לא משנה מה החמאס עושה, אנחנו נותנים מהלומות, שבעצם פוגעות ב... אני יודע מה, שישים אחוז מיכולת השיגור שלהם ושבעים שמונים אחוז מהמפקדות שלהם. זה לא קורה בגלל שאתה נפרש למעלה באותו יום שאתה מחליט להילחם ואז אתה מחליט לעשות. אנחנו צריכים להיות, אנחנו צריכים לקחת את היתרונות שלנו, של חימוש מדויק של מודיעין, של יכולות השמדת מטרות בקצב גבוה ולפעול בספיקה מאוד גבוהה. אחרת אתה נדון ונגרר לשדה שאתה לא רוצה להגיע. זאת אומרת זה גם על הצבא גוזר גם לפתח תפישה רלוונטית. ואני חושב שהצבא די עושה את זה."

גבי אשכנזי: "לפעול נגד אירן מתחת למכ"ם"
במלאת שנה לטלטלה באזור, ביקר הרמטכ"ל לשעבר את ריבוי ההתבטאויות בסוגיה האירנית. "אנחנו צריכים פחות לדבר ובעיקר לעשות". על סוריה: "ספקית הנשק העיקרית לחיזבאללה"
מאת: מערכת וואלה! חדשות
יום חמישי, 26 בינואר 2012, 16:29
http://news.walla.co.il/?w=//2503979

"אני חושב שהאסטרטגיה הנכונה צריכה להיות הבאה, בשאלה של אירן. אני כן אגיד את זה. אני חושב שצריך להיעשות כל מה שאפשר מחת למכ"ם, לרדאר, לשלב את זה עם סנקציות כואבות, משתקות, כששומרים במקביל, ואומרים את זה, אופציה צבאית אמינה, אמינה לא לצורך זה... אמינה על השולחן. עם מוכנות ונכונות להשתמש בה אם נצטרך."
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:35

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר