לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום כתיבה וספרות!!! והשורה הנעה - נוע תנוע! אוסף ביקורות הספרים של כל הזמנים אוסף אתגרי הכתיבהלכתיבה הציטוט הנבחר: 'הסופר, כמו הילד, אוהב לשחק משחקים, אבל יודע להציב את הגבול בין האמת לבדיון' מאת פרויד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כתיבה וספרות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-01-2012, 11:07
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
מאייד המחשבות (מד"ב קצר)

טוב יאללה, שלא יגידו שאין תרומה בעד האגרה... (ולא, אין שם שגיאת הקלדה )

מאייד המחשבות הוא סיפור קצרצר שכתבתי לראשונה בערב אחד ב-2004. הוא נערך לכדי גרסתו הנוכחית ב-2007 אז קראתי אותו בפני קהל בערב "במה חדשה" מס' 98. יש אפילו תמונות אם באמת תרצו. הסיפור נכתב מגוף ראשון ואורכו עמוד וחצי בוורד.

רבותי וגבירותי, מכובדים, חברי המועצה העליונה. אין ספק שהנושא על הפרק הוא בעייתי משהו. אימוץ של מילה בשפה נחותה, פרימיטיבית כמילה בשפתנו – מעולם לא נשמע דבר שכזה. אין לי ספק כלל שרבים מכם מזועזעים עד עומק נשמתם מהרעיון. אף על פי כן, אני נמצא כאן היום כדי להגן על ההצעה, על אף היותה כה קיצונית. ברשותכם, מכובדי, אסקור את האירועים שהובילו אל אותה ההצעה על מנת להגן עליה ולהצדיק אותה.

גילינו את כוכב הלכת ארץ במקרה. ספינת סיור אחת שטעתה בחישוב קפיצת החלל שלה והגיעה למערכת הנידחת ההיא אי שם בקצה היקום. אבל זה היה מזל שלנו – הספינה גילתה את הגזע הקופי הנחות ההוא – אנושיים. כמובן, הם היו פרימיטיבים עד כדי כך שאפילו לא פיתחו עדיין את טכנולוגיית טיסת החלל. אבל החכמים בדקו, חישבו, ניתחו והחליטו שהגזע המוזר הזה מהווה סכנה. הייתה יותר מדי הרסנות ואלימות באנושיים מכדי שנוכל להתעלם מהם ולתת להם את הסיכוי לגלות שהם לא לבד ביקום. רצינו להשמיד אותם לגמרי אבל מועצת המערכות המאוחדות התנגדה והזכירה שאמנת ז'נבוס פרימה אוסרת על הכחדה של יצורים חיים, אפילו יצורים תבוניים למחצה כמו האנושיים. למרבה המזל, מצאו החכמים דרך לנטרל את האיום הנורא מצד האנושיים בלא להכחיד אותם כלל. הם המציאו מכשיר 'מאייד-מחשבות' שתפקידו להחליש את יכולתם המוחית של האנושיים בהדרגה. מאחר והיה חשש שתהליך מהיר מדי יתגלה והאנושיים יתקוממו נגד מאייד-המחשבות, הואטה פעולתו של מאייד-המחשבות. התהליך יערוך, על פי החישובים המוקדמים כמה מאות בודדות של שנות ארץ. המכשיר הוחדר אל כוכב-הלכת הכחול ומיד החל לשעבד את האנושיים. בתחילה לא היו תוצאות נראות לעין. להזכירכם, הייתה אפילו נקודת משבר אחת בה הועלה החשש שהמכשיר איננו פועל בכלל. רק לאחר כמעט מאה שנה הובחנה בראשונה פעולת מאייד המחשבות – אנשים שבעבר היו נחשבים ממוצעים נחשבו גאונים. באופן מדהים, אובחנה חלוקה לשני סוגים של יוצרי ספרות – (כפי שתראו בנספח המצורף, ספרות זו מין דרך תקשור אנושית פרימיטיבית המערבת דיו ונייר). אותם אלה שלפתע נחשבו חכמים הפכו להיות סופרי 'מדע-בדיוני' – יהיה פירוש השם אשר יהיה – וכתבו סיפורי אפוקליפסה מטופשים שעירבו גזעים תבוניים מחוץ לכוכב הלכת ארץ שבאו והרסו את חייהם של האנושיים. החצי השני של יוצרי הספרות היו אנשים מן השורה (שהייתה מדורדרת למדי) שיצרו ספרות המכונה ספרות "עקרות בית" או ספרות "זולה" שהטעם היחידי בה היה לגרום התייחמות מהירה לאנושיים חסרי-מעש ולמלא את כיסי הסופרים בכסף (כסף זו מין צורת סחר עתיקה וברברית שמתבססת על האמונה שלנייר מסוים יש ערך שווה לחפצים גשמיים). לאחר עוד כחמישים שנה אפשר היה להבחין ממש בעצירה של ההתקדמות הטכנולוגית האנושית. אחרי מאה נוספת, כבר היו כל האנושיים עבדים למאייד-המחשבות. ארבע-מאות שנה אחרי שהוכנס המאייד לשימוש, כבר איבדו האנושיים כל סימן קלוש לתבונה וחזרו להתנהג על סמך האינסטינקטים החייתיים שלהם. בין השאר איבדו האנושיים את לגמרי השימוש בשפה מדוברת (האנושיים מעולם לא פיתחו טלפתיה או אמפתיה אמיתיות ואף האמינו שיכולות כאלו הן בלתי מציאותיות. ברברים). הם עזבו את הציוויליזציה הפרימיטיבית שלהם, פשטו את הבגדים והפכו שוב לחיות. כדי להבטיח שלא יגרם יותר מדי נזק לגזע שלהם, הקמנו גוף ציבורי הממונה לשמור עליהם והכרזנו על כוכב הלכת "ארץ" כעל שמורת טבע.

לסיכום, אני גאה להכריז שמועצת החכמים שוב הוכיחה את כוחה ויכולתה. אין ספק כי מאייד המחשבות שלנו הוא הצלחה ניכרת שתאפשר לנו בעתיד להימנע מפעילויות רדיקליות כנגד גזעים תבוניים למחצה. עם זאת, למרות עושרה הבלתי נתפס של שפתינו, לא הצלחנו למצוא שם הולם למכשיר הפלאי הזה אשר בעתיד יוכל לעצור כמעט לחלוטין מלחמות פאן-גאלאקטיות. לעומת זאת, האנושיים דווקא מצאו מילה שכזו. מסיבה זו ומתוך כבוד אחרון לאויב מובס, אני מתעקש על המלצתי למועצה העליונה לאמץ את השימוש בשם שהאנושיים המציאו עבור מאייד-המחשבות כמילה בשפתינו: "טלוויזיה".

חזרה לפורום
ישן 25-02-2012, 17:51
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "מאייד המחשבות (מד"ב קצר)"

זה קצת מחמיר.
תראה, לי אישית יש סיפור עם נושא הטלוויזיה.
בכלל בציבור הדתי, הטלויזיה היא משהו שמעורר רגשות מעורבים. לרוב מדברים על התכנים הלא צנועים והאלימים, שהולכים ותופסים תאוצה גם בשעות שבהן ילדים עדיין צופים בטלויזיה.
לי אישית הפריעה הרבה יותר הפסיביות של הצפייה. ראיתי את האחים שלי בוהים בזה שעות, עם פה פעור למחצה, וזה הגעיל אותי. אבל הקש האחרון היה כשתפסתי את אח שלי רואה תוכניות בערבית, אותן לא הבין בכלל, בגלל "שלא היה משהו אחר לראות".
כשזה קרה, כשהייתי בן 12, החלטתי להפסיק לראות טלויזיה. אפילו לא מבט חולף.
היום, ממרום 23 שנותי, אני ממש לא מתחרט. אני עדיין לא אוהב את הפסיביות שהטלויזיה מעוררת, ואני עדין חושב שרוב התכנים שזוכים לאחוזי הצפייה הגובהים ביותר אינם ראויים לקופים בספארי, אבל אני מטיל ספק בהשפעה שיש לזה על אנשים.
אני קורא בכל מקום מאמרים על "דור המסכים", ועשרות מחקרים סותרים לגבי האם השהייה הזו מול המסכים עוזרת לאינטיליגנציה או מפריעה (מחקרי משרד החינוך - רע, מחקרים המתפרסמים באתרי גיימינג - טוב).
מכל זה הגעתי למסקנה שלא הטלויזיה או התוכן המשודר בה הוא המשפיע על המחשבה של האדם, אלא מה האדם לוקח ממנה. אנחנו מאוד אוהבים (במיוחד בדור הפוסטמודרני שלנו) לחשוב שהאדם אינו אלא יצור סביל, המוכן להשפעה מכל בעל אינטרס המעוניין לגייס אותו לשירותיו.
אני מעז לומר שמעבר לתקשורת, או לטקסי החברה או לכל תוכן חיצוני אחר, קיים גם אדם שיש לו מחשבה הנפרדת מכל זה. גם אדם שצופה בקביעות ודן באריכות בהתפתחויות האחרונות באח הגדול (ומדהים אותי מחדש בכל פעם שאשכרה יש אנשים כאלה) הוא אדם שמסוגל לחשוב מחשבות מעמיקות ורציניות על חייו, למרות התכנים שבהם הוא בוחר להאביס את עצמו.
ככל שהזמן עובר אנחנו חשופים יותר ויותר לבידור המקדש את האינסטנט, את הגירוי המהיר והחזק במקום את התהליך הארוך ואת המחשבה העמוקה. האם זה הפך את האנשים לטפשים יותר? האם יהיו לנו פחות סטיב ג'ובסים או פחות ברנארד אנרי לויים?
אני בספק.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חזרה לפורום
ישן 10-03-2012, 20:48
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "יש. אני אצטרך לעדכן אותי..."

טוף, בסוף הסתבר שעד שהמחשב שלי יגיע, אין לי עותק של הגרסה האנגלית... אז יאללה, למה לא, תרגמתי את זה על המקום... מתנצל מראש על שגיאות דפוס שבטוח יופיעו...

Ladies and gentlemen, honored ones, members of the high council. There is no doubt that the issue at hand is somewhat troubling. Adopting a word from an inferior, primitive language into our own - such a thing is unheard of. I'm completely certain that many of you are shocked to their core by the idea. Nevertheless, I am here today to speak in favor of this proposal, despite it being so extreme. By your leave, honored ones, I shall review the events leading to this proposal in order to defend and justify this position.

We discovered the planet "Earth" by happenstance. A single reconnaissance ship miscalculated her hyperjump and ended up in that faraway solar system at the edge of the universe. However, it was a lucky for us - the ship discovered that inferior race of primates - the humans. Well, they were so primitive that they have not yet discovered spaceflight. Nevertheless, the Wise Ones checked, calculated, analyzed and decided that this strange race is a danger. There were too much destructiveness and violence in the humans for us to ignore them and give them the chance to discover that they're not alone in the universe. We wanted to eradicate them but the Summit of United Systems objected, reminding us that the Genevus Prime Convention disallows the xenocide of live beings, even semi-sentient ones like the humans. Fortunately, the Wise Ones found a way to neutralize the terrible threat of the humans without completely wiping them out. They invented a "Thought Vaporizer" machine designed to gradually weaken the human brain function. Since it was feared that a fast process would be discovered and the humans would rise against the Thought Vaporizer, its function was slowed down. The entire process would take, according to early calculations, a few Earth centuries. The device was inserted into the blue planet and promptly began enslaving the humans. In the beginning, there were no visible results at all. As you may recall, there was even one breaking point where the device's entire functionality was questioned. Only after nearly one hundred years, the function of the Thought Vaporizer became visible - People who would've been considered average in the past were being considered geniuses. Incredibly, we discovered a distinct division of "literary authors' - as you can see in the attached appendix, literature is a kind of primitive human form of communication requiring ink and paper. Those who were suddenly considered smart became authors of "science-fiction" - be the meaning of that what it be - and wrote foolish apocalyptic stories involving sentient races alien to Earth that arrived and destroyed the lives of the Human. The other kind of authors were standard people (the standard was already pretty low) who wrote "housewife" literature or "pulp" fiction, which was good only to bring idle humans to quickly reach estrous and fill the pockets of the writers with money (money is a kind of ancient barbaric form of trade based on the belief that a certain paper has equal value as substantial items) . Fifty Earth years later, a complete halt of all human scientific progress has become obvious. A century later, all humans were slaves of the Thought Vaporizer. Four hundred years after it has been put into service, the humans lost all signs of intelligence and reverted back to behavior based on animal instincts alone. Amongst other things, humans lost all use of a spoken language (the humans never developed true telepathy or empathy and even believed they were unrealistic. Barbarians.) They left their primitive civilization behind, took off their clothes and became animals again. To ensure no undue harm to their race, we've founded a public body charged with their safety and declared planet "Earth" as a natural preserve.

in conclusion I'm proud to announce that the council of Wise Ones once again proved its might and skill. It is beyond doubt our Thought Vaporizer is a complete success that would allows us to avoid radical actions against semi sentient races in the future. Still, despite the nigh infinite richness of our language, we could not find a name worthy of this wondrous device that can bring pan-galactic wars to a complete halt in the future . On the other hand, the humans did find a word. With this in mind and as a final salute to a defeated foe, I must insist on my recommendation to the high council to officially adopt the use of the name the humans used for our T.V. as word in our own language: "television".

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:39

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר