לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-02-2012, 01:23
  ggg456 ggg456 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.07.09
תחליף לרכיב IRF5305 (מעגל ניתוק סוללה cut off li-po 3s)

שלום לכולם,
מעונין למצוא תחליף לרכיב IFR5305 במעגל ניתוק למטה

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img17.imageshack.us/img17/3065/20120204000012.jpg]

אריסטוק מכרו אותו בזמנו ואין אותו יותר שם...

התחליף יכול להיות כל PMOS שהתנגדות ההולכה שלו פחות מ 0.2 אוהם (ועדיף אפילו 0.1 אוהם או פחות).

מי שמכיר משהו שיש לו הרבה ביקוש יחסית ויכול להוות תחליף לרכיב אשמח לשמוע בשמחה.

למי שמעונין הנוסחא לחישוב מתח הניתוק: בערך מתח הזנר ועוד 0.7 כפול ( R1 + R3 ) חלקי R3.

הסוללה שאני מעונין להתשמש בה היא סוללת ליתיום Li-po של hobbyking:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/...?idproduct=6501

מתח הניתוק יהיה בערך 9 וולט. (המעגל צריך שינויים מאחר וכרגע הוא מעוצב למתח ניתוק של 10.5 וולט. שינוי ערך נגד R3 ל 10K, או החלפת הזנר ל 8.2V יביא למתח ניתוק של 9 וולט)

תודה גדולה למשתמש EIim שעזר לי המון עם המעגל!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-04-2012, 16:23
  ggg456 ggg456 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Elim שמתחילה ב "זנר תקנה בהר-ציון, רצוי של..."

שלום לכולם,

הסוללה והמטען הגיעו שבוע שעבר. למעונינים אני אשים פה קצת תמונות...

היה צריך להחליף פלאג ואני כמעט הרסתי את הסוללה. הפלאג הישן (נקרא bullet 4 mm) לא מתאים למטען החדש אז קניתי מחברי XT-60 זכר ונקבה (שחבר המליץ לי עליהם) כדי להחליף את מה שיש.

במהלך העבודה בגלל חוסר נסיון קיצרתי את הידקי הסוללה (לפני טעינה, ישר כשפתחתי את הקופסא) והיה גיץ ענק....זאת בגלל שהחזקתי את הקונקטור עם ה"יד שלישית" והתנין שהחזיק את הקונקטור היה בתוכו....החוט השני נגע בגוף של היד שלישית ובום.
אחרי בדיקה עם המטען של פירוק הסוללה אני עומד על 4780 מילי אמפר כך שבמזל גדול היא לא נהרסה (ואני לא מתתי)

שלא לדבר על המחבר שבכלל הותך....מזל שכל הענין היה שבריר שניה והחוט זז לצד השני מהגיץ.

קניתי את הרכיבים למעגל הניתוק. קניתי את MTP23P06V בתור תחליף לIRF5305.
השאלה שלי האם ההדקים של הרכיב הזה אותפ הדקים (בשרטוט - הכוונה למספרי הרגלים 1 2 3) התואמים ללIRF5305? בדפי נתונים של שניהם זה נראה אותו דבר אבל אני לא בטוח

תודה לעונים
ישן 05-02-2012, 22:56
  ggg456 ggg456 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי FSK שמתחילה ב "ראשית אני מניח שאתה מכיר..."

אני ממש לא הולך להתעסק על זרמים גדולים. גג 1 וחצי אמפר...

אני מתכוון להפעיל מערכת רמקולים של logitech שצורכת גג 1 אמפר ב12 וולט, עם מדידת זרם בטור (עם רב מודד) הגעתי בלחץ לאחד אמפר. יש תמונה בגלריה למטה. אולי אני אוסיף גם מטען לפלאפון.
כן אני יודע שהיא יכולה לתת 20C..זה מטורף. בעיקר טוב לESCים חזקים של מכוניות על שלט...מטוסים מסוקים חללית מעבורת אני יודע

יש פה קצת תמונות של המערכת המפורקת אם בא לך לראות, המערכת מדגם S220 והיא די זולה, עולה 140 שקל (KSP)

גלרית תמונות PICASA

אני בעצם הולך להכניס הכל למארז אחד בערך בגודל של הסאב עם הכל בפנים.
עכשיו אני מחפש איזה קרש שיהיה אפשר לעבוד איתו...פלטה קטנה של 5 מילימטר הכי פשוט (עץ סנדוויץ') שנחתוך עם מסור ג'יגסו....לא ייצא הכי ישר בעולם (חח לא רופא שיניים) אבל יהיה טוב.

האמת הייתי בטוח שמתחת ל3 וולט זה קריטי. מתחת ל3.5 זה כבר לא טוב? זה אומר שאני צריך להשאיר את מתח הניתוק של 10.5 בעצם (לא לשנות את הנגד R3 ואת הזנר להשאיר גם) כי יש לי 3 תאים שם.

הרי אין לי דף נתונים של הסוללה...
ישן 06-02-2012, 13:42
  ggg456 ggg456 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי FSK שמתחילה ב "אני אומר, [b]אל[/b] תרד מתח ל..."

אני מתכוון להשתמש במטען turnigiy שעולה 22 דולר מהובי קינג (ולדעתי עם הרבה תמורה למחיר) , accucel 6. אפילו יכול להטעין לי את הסוללות עופרת הגדולות שכבר יש לי....
לינק: http://www.hobbyking.com/hobbyking/...ccessories.html

כנראה שאני אשתמש באמת במתח ניתוק של 10.5 (3 וחצי לתא) בגלל הגרף שהבאת. ואם יש מטענים שלא מוכנים להטעין סוללות ב3 וולט לתא אז בכלל....
דרך אגב יש לך גרף מה היה הפריקה ב0.2C? מעניין לדעת כמה זמן הרמקולים יחזיקו (כמה אמפר שעה זה יוצא לפני הניתוק)

חשבתי על המעגלי באזרים שיש בהובי קינג....ממש זולים ונחמדים מה שכן זה לא ינתק את הסוללה לבד ואם אני משאיר את זה ללא השגחה אז בכלל זה יכול לצפצף עד מחר והמתח ימשיך לרדת....ואז ייגרם נזק לסוללה.

וכן אני לא רוצה להגיע למצב הזה אני לא חושב שהמטרה שזה יהיה צמוד למטען הרעיון לקחת את זה לטיולים וכאלה שזה יחזיק הרבה זמן...
ישן 06-02-2012, 14:19
  FSK FSK אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.11
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ggg456 שמתחילה ב "אני מתכוון להשתמש במטען ..."

סבבה, בהצלחה.

לפי החישוב שלי, אם אתה מושך זרם של 1 אמפר, אתה יכול להחזיק איתה בערך 4.5 שעות של פעולה רצופה.
תחשוב איך אתה מטעין אותה, בתוך המארז ? מפצל חוטים לטעינה ? אולי כבר הכי פשוט כל פעם להוציא אותה ?

אגב, גם אחרי שמעגל שלך מנתק את העומס יש מצב שהוא עדין צורך זרם. בטח ממש ממש מעט.
כנראה זה זניח.. אבל קשה לי להעריך כמה. תשאל את ELIM. (אתה גם יכול לבדוק זאת פיזית עם מולטימטר)
וזאת שלא תגיע למצב שאתה "מנתק" את העומס, אך עדיין נצרך זרם. אתה מבין, שלא תשאיר אותה שם יום יומים שבוע שבועים ופתאום תמצא את הבטריה פרוקה לגמרי.

אגב, יש גם את המוצר הזה, שאתה יכול לחבר ולראות מה המתח של הבטריה. אני מוצא אותו פרקטי מאוד בהתעסקות על ליפו בשטח.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:54

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר