לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-02-2012, 18:06
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אני ממש לא מעוניין ללמוד באוניברסיטה הפתוחה"

אני לא למדתי באופן אישי פסיכולוגיה, אבל אני מכיר את המסלול לא רע (יחסית לזה שלא למדתי בו, כמובן).
כמו ששרוקי התחיל להגיד, לימודי פסיכולוגיה, בעיקרון מכוונים אותך להיות פסיכולוג, אך אתה נחשב לפסיכולוג ויכול לעסוק במקצוע, רק לאחר שסיימת תואר שני. בתואר השני קיימים מספר מסלולים, והקבלה אליהם, ובעיקר למבוקשים שבהם, היא לא קלה בכלל.
בשורה התחתונה, מדובר במסלול די ארוך ודרשני, כך שכדאי שתבין היטב את המשמעויות לפני שאתה נכנס אליו.
כמובן שאפשר לעשות רק תואר ראשון בפסיכולוגיה, רק בשביל העניין, אבל לא תוכל לעשות על זה הרבה אחר כך.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-02-2012, 18:20
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "פסיכולוגיה, להבנתי, זה תואר דו-חוגי"

כל תואר יכול להיות דו-חוגי (בהינתן אישורים מהמל"ג להענקת תואר וכו').

באופן היפותטי, היית יכול לעשות תואר דו-חוגי בהנדסת מכונות וריפוי באומנות, אם היה מוסד אקדמי שהיה מוכן לעשות דבר כזה...

בבר-אילן, לדוגמה, הייתה תקופה (ואולי זה גם עכשיו כך) שכמעט כל תואר שהם מציעים הוא "דו חוגי" או "דו חוגי במסלול ראשי ומשני" או "חד חוגי מורחב" (כדי לשוות את הרושם שדו-חוגי זה סטנדרט, ואילו אם אתה עושה רק חוג אחד, אז התואר "מורחב" על חשבון החוג השני שאתה מוותר עליו).

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 11-02-2012, 17:41
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "יש פה סטודנטים מהעברית או מאונ' ת"א?"

טיפה על פסיכולוגיה וקצת מעבר..

אני שנה שניה במדעי ההתנהגות.

השנה הראשונה בכל תחום במדעי ההתנהגות היא בעיקר מבואות וקורסי בחירה. בתואר הראשון כמובן אין מה לעשות מבחינת תעסוקה (יש אפשרות להדריך בכל מיני מסגרות).

תואר שני בפסיכולוגיה מתפצל לתארים שונים-

קלינית
שיקומית
תעשייתית
חינוכית
קוגנטיבית
חברתית
רפואית
התפתחותית
פסיכוביולוגיה
קוגניציה

וטיפה גם על התואר שלי- התואר נותן טעימה ממגוון מדעי ההתנהגות (פסיכולוגיה, סוציולוגיה, קרימינולוגיה, חינוך, פסיכוביולוגיה). בתום התואר ניתן לבחור תחום עניין לתואר שני (ולעשות מס' קורסי השלמה).

לדוגמא- אם אבחר לגשת לתואר שני, אצטרך לעשות שני קורסי השלמה.

ישן 12-02-2012, 15:34
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
nשתי סיבות:
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "למה שלא תלך על תואר דו חוגי בתקשורת ומדעי המדינה?"

1. אני לא רוצה אוטומטית לפסול מקצעות רבים ומגוונים רק מפני שאני כבר בקיא בתחומים האלה.

2. יש אנשים, גם מהתחום שלי, שטוענים שתואר בתקשורת לא בהכרח יתן לי שדרוג בתחום (עדיף
    כבר להתחזק מכיוונים אחרים).
אז שוב, 99% שאני לוקח דו-חוגי שיורכב מיחב"ל - השאלה מה יהיה החוג השני. הוא יכול באמת להיות
תקשורת, אבל גם משפטים, או אולי פסיכולוגיה, או כלכלה (השם ישמור ), וגם מדע המדינה.

או שיש צירופים אחרים, כמו משפטים וכלכלה, או משפטים ותקשורת, או תקשורת ופסיכולוגיה, או אפילו
תואר באנגלית (קצת מופרך אבל משום מה, מעניין אותי) עם תואר מהרשימה הנ"ל.

בקיצור, אני באמת יושב על המדוכה ולוקח כל מילה שאומרים לי בחשבון. Help!

ישן 12-02-2012, 16:58

שאלות לעניין, רק שאני לא יודע לענות על כולן (ולעניות דעתי, רבים נמצאים במצבי)
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "אתה חייב להסביר לנו קודם מה..."

בכל זאת אנסה.

מה אני מחפש? קודם כל - עניין, זה דבר ראשון והכי חשוב. אני לא אלמד משהו שלא יעניין אותי רק כדי
שיהיה לי מקצוע ודאי ביד, ואח"כ אעבוד במקצוע משעמם ברוב שנות חיי. מחפש משהו שיהיה פרקטי
ככל שניתן במסגרת המגבלות של עניין.

השקעה בלימודים? אני מעריך שאני לא רוצה להשתעבד בצורה קיצונית ללימודים, למרות שאני לא חושב
שיש תואר שהוא "קליל". ציינתי שכלכלה למשל זאת אפשרות מאוד לא סבירה, דווקא מהטעם שאני לא
ממש רוצה להתעסק עם מתמטיקה יותר מדי (אבל לא פסלתי אותו לגמרי).

לא מחפש רק להעשיר את הידע שלי. אני בהחלט בונה על זה שהתואר יקנה לי משהו במסגרת תפקיד
עתידי שאעשה. אני בינתיים כן מתכוון להמשיך לעסוק בתחום התקשורת (לא יודע מה יהיה בעתיד, אף
אחד לא ממש יכול לדעת).

מקווה שזה במובן כלשהו מבהיר כמה דברים.

ישן 12-02-2012, 18:08
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "שאלות לעניין, רק שאני לא יודע לענות על כולן (ולעניות דעתי, רבים נמצאים במצבי)"

תראה, לגבי הדרישה שלך לעניין, אני לא חושב שמישהו יכול ממש לעזור לך. אני יכול להגיד לך מה מעניין אותי (ביולוגיה. זה ממש כיף. כדאי לך.), אבל אני לא רואה שום דרך להעריך מה יעניין אותך, בטח שלא יותר טוב ממה שאתה יכול להעריך זאת. מהבחינה הזו, נראה לי שכדאי שמעבר להתבוננות בתארים ברמת השם שלהם, תעיין גם בתכניות הלימוד של התארים השונים שאתה שוקל, ובקורסים השונים הנלמדים בכל תואר ותואר. זה עשוי לתת לך הבנה מעט טובה יותר לגבי התוכן של התארים השונים (לא כולם יודעים, למשל, שתואר במדעי המדינה הוא בעל מאפיינים רבים מעולם הפילוסופיה, ואנשים שלא אוהבים "חפירות" עשויים לסבול מאוד בתואר כזה).

לכל אחד יש הגדרה שונה למה זה אומר "להשתעבד ללימודים". אף אחד מהתחומים אותם אתה שוקל אינו עמוס כמו למשל תואר דו חוגי בהנדסת חשמל ופיזיקה, אבל גם התארים בכלכלה ובמשפטים בכלל לא פראיירים, ואם אתה רוצה, למשל, להמשיך לקדם את הקריירה שלך במהלך הלמודים, הם עשויים להתאים לך פחות. לגבי הסוגיה האם יש תואר שהוא קליל, זה תלוי איך אתה מסתכל על זה. קח למשל תחום כמו פילוסופיה. אם תרצה באמת להבין את העולם הזה, אכן תצטרך להשקיע לא מעט, אך מכיוון שבתחום יש אינפלציית ציונים מטורפת (לפחות באוניברסיטת חיפה, אבל אני מניח שגם במקומות אחרים) אתה יכול גם לישון כל הסמסטר, ובסוף לבוא למבחנים ולסיים עם ממוצע מכובד פלוס.

לגבי התרומה לתחום, כנראה אתה מכיר את עולם התקשורת הרבה יותר טוב ממני, אבל אני מתקשה לראות איך תואר בתקשורת יכול שלא לעזור בתחום הזה, ולו רק בכך שישפר משמעותית את נראות ה-CV שלך.

ישן 12-02-2012, 23:50
צלמית המשתמש של רומק
  רומק רומק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.02
אני לא יודע אם ואיך תואר במשפטים יכול לתת לך ערך מוסף
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אני לא יודע איזה תואר כן יתן לי משהו לעתיד (מבחינת תעסוקה בתקשורת)"

אני לא מזלזל לא במקצוע ולא בך-זה להבהרה
יש דברים בתחום הזה שכדאי לדעת כידע כללי (כנ"ל כלכלה למשל)
השאלה אם אתה באמת רוצה להכנס לנושאים שלא ממש תהיה לך נגיעה בהם כמו דיני תאגידים למשל שהם חלק מהתואר לטוב או לרע
נכון,בכל מקצוע יהיו קורסים שתשאל "מה לי ולזה"
אבל אם היחס של הקורסים שתשאל עליהם את זה מהווה רוב,אז אולי באמת תחפש משהו אחר
אם אתה רואה את עצמך בתחום התקשורת,אולי אתה יכול להסתדר גם בלי תואר וללמוד לימודי תעודה במשהו. תשקול גם את זה כי זאת אופציה שתעלה לך פחות מתואר בזמן ובכסף
וסליחה מראש שאני מבלבל אותך יותר אבל בסופו של דבר המטרה היא לחשוף אותך לכל האפשרויות שתעשה את הבחירה שתהיה הכי שלם איתה

ישן 12-02-2012, 19:15

כשאני אומר שלא בא לי על מתמטיקה, זה לא שאני מתקשה בה
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אני לא כל כך בטוח שיחב"ל לא..."

פשוט מבחינתי עשיתי מספיק מתמטיקה ואני לא תמיד מת על זה. אני כן אקרא על מנהל עסקים, אולי אתה
באמת צודק וזה יכול להתאים לי.

פסיכולוגיה אט אט מתרחקת ממני, כי אמנם אפשר לשלב את זה עם כל חוג אחר, אבל אני מעוניין שתהיה
איזו קורלציה בין שני החוגים שאבחר - ולא שיהיו שני זרים גמורים (דווקא ראש החוג לתקשורת באונ' ת"א,
הפרופ' נורית גוטמן, טענה בפני שתקשורת-פסיכולוגיה זה שילוב מתקבל מאוד, ואף הראתה אח"כ גרף
שמראה שרוב תלמידי התקשורת באונ' לוקחים חוג שני פסיכולוגיה או סוציולוגיה).

לא חושש מקריאת מאמרים. יחב"ל כן מעניין אותי. בת"א אין חוג ספציפי לנושא אלא הוא נכנס בתוך מדע
המדינה, אבל ב-15 במארס יהיה יום פתוח באוניברסיטה העברית, ושם יש חוג ספציפי ליחב"ל. אני אהיה
שם ואשמע פרטים בעניין - אני לא מאמין שדעתי תשתנה לרעה.

"החשש" שלי מכלכלה ומנהל עסקים היא לאו דווקא החומר הנלמד מבחינת קושי, אלא דווקא מבחינת עניין.
מדובר, אם אני לא טועה, בלימודים מאוד אפורים. אני מכיר את עצמי מספיק טוב כדי לדעת שאם לא תהיינה
נקודות אור של עניין - יהיה לי מאוד קשה. אם תוכל לפרט בעניין מנהל עסקים, אשמח (שכאמור, אני אתחיל
לבדוק יותר לעומק).

ישן 13-02-2012, 00:03
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "כשאני אומר שלא בא לי על מתמטיקה, זה לא שאני מתקשה בה"

ממליץ לך לא ללכת ליחב"ל אלא מדעי המדינה. העברית מחזיקים את החוג הזה רק בגלל שהוא מכונת כסף. מדובר בתואר מדעי המדינה משונמך.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 13-02-2012, 00:59
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אתה בטוח? הדרישות אליו אפילו יותר גבוהות משל מדע המדינה"

כי הביקוש גבוה יותר. זה ממש הפך להיות בדיחה בין המרצים במדעי החברה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 13-02-2012, 16:38
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "הקורסים שונים בתכלית אחד מהשני"

תשמע - השאלה היא מה אתה רוצה לעשות עם זה. הטענה הכללית של המרצים בתחום שפגשתי היתה שמדעי המדינה עוסקים בנושאים האלה בצורה יותר טובה ונותנים את שכבת הידע היותר טובה. אם אתה רוצה ללמוד את זה להעשרה אישית שלך ולא מעניינים אותך הנושאים האחרים תפדאל - אבל במשוואה בין מדע המדינה ויחב"ל , מדע המדינה "מנצח" כאשר מדובר בתעסוקה. יש סיבה מדוע רק העברית מחזיקה תואר כזה, ולא קיים חוג עצמאי בנושא.

עכשיו עוד משהו קטן - הנסיון שלי מראה שרוב הסטודנטים שהולכים ללמוד תחום כלשהו מגלים שלא מדובר במה שהם חשבו שילמדו. יש אחוז לא קטן שנודד כל שנה, ואפילו כל סמסטר, בין החוגים עד שהוא נוחת היכנשהו.

נקודה אחרונה ודי מעניינת - שני חברים שלי עברו את המבדקים לקורס צוערים (שני תאריכים שונים) - אף אחד מהחבר'ה שהיו איתם שעשו מדע המדינה או יחב"ל לא עבר. מי שכן היו חבר'ה עם תארים (ונסיון) בתחומי הכלכלה דווקא. אני לא יודע אם זה מייצג, אבל כאמור - אנקדוטה.

ישן 13-02-2012, 18:06

לגבי הנקודה האחרונה שלך - אני מאמין גדול באנשים
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "תשמע - השאלה היא מה אתה רוצה..."

אולי אני טועה, אבל אני מאמין שאפשר גם ללמוד מדעי הקומיקס האוזבקי ולהצליח, במידה ואתה באמת
טוב. בכל אופן, אני שומע את זה כבר מכמה אנשים שתואר ראשון כמעט בכל תחום - הוא לא מה שיהפוך
אותי לאיש מקצוע.

לגבי תקשורת - דיברתי עם שניים מהעורכים הבכירים בגל"צ, ושניהם אמרו לי שתואר בתקשורת לא יקדם
אותי בתחום. גל"צ בהחלט מספיק לטענתם. אני עדיין תקוע, למרות שיחב"ל כן נותר המקצוע שאני סגור
עליו. החוג השני זה כבר סיפור אחר (פסיכולוגיה, כלכלה, משפטים, תקשורת, אולי אפילו תואר באנגלית?).

אני בהחלט מודה לך על התגובות, אני באמת מבולבל ורק מתבלבל עם הזמן (לא מקנא בעצמי )

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 13-02-2012 בשעה 18:09.
ישן 12-02-2012, 19:04
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "מההיכרות השטחית שלי איתך -..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tallyco
או יחב"ל-מדע המדינה.
גם אם במוסד מסוים זה דו-חוגי, דה-פאקטו, מבחינת הנושאים, אפשרויות התעסוקה, אפשרויות לתארים מתקדמים וכו' זה כמו חוג אחד. באוניברסיטות מסוימות מטפל בזה Department of Politcal Science, באחרות Department of IR, לפעמים זה נקרא Politology (נדיר במדינות דוברות אנגלית), אבל זה הכל אותו דבר. יחב"ל זה בסך הכל תחום בתוך מדע המדינה. כשמקימים מחלקה ליחב"ל ולא מחלקה כללית למדעי המדינה, זה פשוט אומר שרוצים להתרכז יותר ביחסים בין מדינות ולא בחפירות אחרות, או שרוצים פוזה קצת שונה.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:34

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר