לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-05-2005, 11:48
  liron_co liron_co אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.02.03
כנראה שיש לך בעיה קלה בהבנת הנקרא
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "[font=Verdana]תגיד, מי שמתעסק..."

אמרתי שלא כדאי להתחיל עם SLR משום שזה גורם לך להתחיל להתעסק בפן הטכני בלי להבין את יסודות הצילום כאומנות, שזה הפן הרעיוני. אתה מתחיל עם מצלמה פשוטה (ראה דוגמא גלעד בנארי שפתח תערוכה עם צילומים שצילם ב P&S פשוטה), ולאחר מכן מתקדם למצלמת SLR שמשלבת גם את הצד האומנותי וגם מאפשרת לך חופש בצד הטכני. הבעיה שאני נתקלתי בה אצל הרבה אנשים (צלמים מתחילים) זה כשיש להם מצלמת SLR ביד הם שוכחים את הצד האומנותי ומתרכזים יותר בצד הטכני.

חבל שאתה לא יודע לנהל דיון נורמלי, ואתה משלב ביטויים כמו "מאיפה הבאת את זה?", "מה שתגיד" וכולי. לכן אני חושב שאני אסיים את הויכוח.

צהריים טובים,

לירון
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-05-2005, 12:43
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי liron_co שמתחילה ב "כנראה שיש לך בעיה קלה בהבנת הנקרא"

אני לא יודע מי זה גלעד בנארי, ואיך הוא מצלם או אילו תערוכות הוא הציג.

אני מדבר על עצמי. התחלתי עם SLR אנלוגית מתפרקת, ואני לא חושב שהתוצאות של הצילומים שלי היו "טכניקה גרידא". אדרבה, בכלל לא ידעתי לצלם אז. לא הבנתי מה ההבדל בין צמצם סגור לפתוח ואת הלימוד הטכני עשיתי לבד, ע"י התמונות שצילמתי.

אנחנו לא מתווכחים, אנחנו מדיינים.
אבל אם אתה רוצה להתווכח, באמת עדיף שנסגור את הדיון, כי לא לשם כך אני מגיב פה.
לסיכום - אל תקבע עובדות שמתאימות רק לך. אם אני אומר לך שמנסיוני, המשפט שאמרת בעייתי, קבל את זה בהבנה. אל תתקוף סתם, ותביא דוגמא נקודתית אשר מצדיקה את המשפט שלך.

ואני חוזר שוב על הטענה שלי. החסרון במצלמת SLR הוא המחיר.
וכל מי שמצלם ב P&S, זו תוצאה ישירה לכמות המזומנים בעו"ש באותו רגע נתון של הקניה.
לא שרמזתי שאי אפשר להוציא תמונות ראויות מ P&S, אבל לחלוטין לא חייבים להתחיל ממנה.

לא התבטאתי בצורה חריפה, וגם היציאות העדינות שלי "מאיפה הבאת את זה?" ו"מה שתגיד" היו בשביל לתת לך סטירה קטנה ולהחזיר אותך לפסים. לומר קבל עם ועדה (אני מצטט): "זה כשיש להם מצלמת SLR ביד הם שוכחים את הצד האומנותי ומתרכזים יותר בצד הטכני" לדעתי - הרבה יותר גרוע. מנסיוני, זה אפילו לא נכון בעליל.

יום טוב.

ישן 01-05-2005, 13:27

היי
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אני לא יודע מי זה גלעד בנארי,..."

א. אין בכוונתי להתווכח, אלא להדיין, אבל אתה לא מקבל את הדעה שלי, למרות שאני מכבד את שלך, וחבל. לכן אין לי שום רצון ש "תתן לי סטירה ותחזיר אותי לפסים" משום שעדיין לא ירדתי מהם...

גם אני מדבר על עצמי, כאחד שהתחיל עם מצלמת P&S פשוטה ביותר, ולדעתי, שוב לדעתי, כאשר לא מתעסקים בצד הטכני של הצילום, מפנים יותר זמן לחשוב על התמונה עצמה, כדרך ביטוי שלך אודות העולם. אני נתקל המון בצלמים מתחילים, שזרקו להם ליד מצלמות מתקדמות, הם תמיד רוצים את ה THE BEST למרות שאין להם מושג קלוש מה היתרון של המצלמה הזו, הם רק רוצים את המצלמה כי יש לה כך וכך פיקסלים, או ייצוב תמונה, ושטויות כאלו. לדעתי, אין שום בעיה שצלם מתחיל יצלם במצלמה הכי פשוטה שיש, בלי קשר לכמות הכסף שקיימת לו (או להוריו) בבנק.
אני נתקל המון בצלמים שמצלמים את אותה תמונה 100 פעם עד שבמקרה זה מצליח להם, בלי שום ניסיון להבין איזה מסר הם רוצים להעביר, וזה מדברים שראיתי, לא משהו שאני ממציא.

ב. לא קבעתי עובדות שמתאימות לי, אני הצעתי להתחיל ממצלמה פשוטה (לדעתי כדאי) ואתה אמרת אחרת. יש כנראה סיבה שקוראים למצלמות חובבים, מצלמות חובבים ולא "מצלמות לעניים". לכל מצלמה יש את הייעוד שלה.
ישן 01-05-2005, 13:51
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי liron_co שמתחילה ב "היי"

א. אם אין בכוונתך להתווכח איתי (לי בטח שאין כוונה להתווכח איתך), אל תרמוז בהודעות שלך: "לכן אני חושב שאני אסיים את הויכוח". בכל מקרה, שמח שסגרנו את הסוגיה הזאת.

ב. "...ולדעתי, שוב לדעתי, כאשר לא מתעסקים..." זו הפעם הראשונה שאתה משתמש במילה "לדעתי" באשכול הזה. שים לב, שעד שאתה לא משתמש במילה הזאת, המשפט שלך מקבל הטיה של קביעת עובדה, ולא חשיבה עצמאית.

ג. זה לא הדיון, אבל אם כבר הזכרת את זה, נכון, מצלמה THE BEST לא תתן לך בהכרח את התוצאה הטובה ביותר בעולם. אין ספק שעין וראיה של צלם חשובים לא פחות מציוד טכני, אבל זה לא אומר שלא צריך לקנות מצלמה THE BEST. אדרבא, אם אין לך ראיה צילומית, זה לא משנה אם אתה משתמש ב SLR או P&S. התמונות שלך יראו דרעק בכל מקרה. במצב הזה, עדיף כבר לצלם ב SLR, לפחות בשביל הפוזה

ד. זה שאתה התחלת עם מצלמת P&S והוצאת צילומים טובים - יפה מאוד, וכל הכבוד.
אתה יודע מה ההבדל המהותי בין מה שאתה אומר למה שאני אומר? אנחנו שנינו מדברים מנסיון ואומרים שאפשר להוציא תמונות ראשוניות טובות גם מ P&S וגם מ SLR. רק שאתה אומר שלא כדאי להתחיל מ SLR ואני לא אומר, שלא כדאי להתחיל מ P&S. אם יש לך כסף - תתחיל מ SLR.

ה. "אני נתקל המון בצלמים שמצלמים את אותה תמונה 100 פעם עד שבמקרה זה מצליח להם". את העין המפורסמת שלי אתה מכיר, נכון? למעלה מ 3 סשנים, ובכל סשן לפחות 50 תמונות, עד שהגעתי לתוצאה שרציתי. את הדוגמא שלי לילדה עם הנשק לתחרות "הכי ישראלי" אתה זוכר? 60 טייקים בסשן בודד - בשביל להגיע לתוצאה שרציתי. את טיפת המים הניתזת מהקערה שפירסמתי פה פעם, אתה מכיר? למעלה מ 60 טייקים מפרכים עד שהגעתי לתוצאה שרציתי...
מה הנקודה שלך? כשמתחילים לצלם עושים הרבה תמונות על ניוטרל... הרבה צילומים "סתם"... זה קשור לדיון שלנו בנוגע ל P&S או SLR?

ו. או, המשפט הסופי שלך, זה הדבר אולי היחידי שאני יכול להסכים איתו. וטוב שהשתמשת במילה "לדעתי". אז ככה, לדעתי (!) עדיף להתחיל מ SLR, מנסיוני האישי, ונסיון חברי לצילום, מי שצילם ב SLR בתחילת דרכו, המשיך לרמות הרבה יותר גבוהות מהשאר. הן לא יקרות בטירוף, והן מאפשרות לצלם מתחיל להבין הרבה יותר טוב את עולם הצילום. לא רק בגלל שליטה ידנית, אלא בגלל הנוחות, הגודל והחוויה הצילומית המלאה. לראות בעינית הגדולה את התמונה עם עומק השדה האמיתי, ולא סתם לצלם מבעד למסך LCD שלא מראה כלום.
מצלמת ה SLR שלי עלתה לי 600 שקל (משומשת). היום היא בטח עולה 200 שקל אם בכלל... מספיק לקנות כזה בשביל להבין הכל טוב יותר... לא צריך SDLR.

ז. מן הסתם לא קוראים לזה "מצלמה לעניים" כי זו קונוטציה שלילית. אבל זה בדיוק מה שזה
מצלמות SLR נחשבות "מקצועיות" - זה אומר שמי שמצלם בהן הוא מקצועי? בהחלט לא.

נערך לאחרונה ע"י Narxx בתאריך 01-05-2005 בשעה 13:55.
ישן 01-05-2005, 13:58

בוא נסכם
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "א. אם אין בכוונתך להתווכח..."

:-)

כל אחד כנראה הגיע מנקודה אחרת, אבל אני מניח שלומדים בכל דרך.
אני מציע בכל מקרה שחבל על הכסף במצלמה באלפי (ולפעמים עשרות אלפי) שקלים, לצלם שכרגע התחיל. לכן אני מציע את הרעיון הבא לצלם מתחיל : מצלמה דיגיטלית פשוטה, או SLR (הכוונה לאנלוגית).

ולגבי עשרות הנסיונות, אכן לא קשור אבל בכל זאת :
אני מוצא הבדל בין צלם שיש לו כבר את הידע הטכני, ומצלם עשרות טייקים (כמו צלמי סטודיו למשל), לבין צלם מתחיל שמצלם עשרות טייקים בלי שהוא משנה שום דבר מבחינת קומפוזיציה, תאורה, צמצם, מהירות, רגישות, וכדומה, אלא פשוט מנסה עשרות פעמים בלי להבין מה הוא עושה, עד שב מ ק ר ה זה מצליח לו. יש הבדל בין זה לבין לעשות המון נסיונות ולתקן את עצמך בדרך עד שאתה מגיע לתוצאה.
ובמשפט אחד : ההבדל בין לעשות המון נסיונות כחלק מתהליך מתמשך, לבין לעשות המון נסיונות כסוג של "הגרלה" עד שאתה מקבל את הכרטיס הזוכה.

נ.ב.
הערה לגבי המילה "דעתי", לדעתי ( :-) ) אין צורך להוסיף אותה לפני כל משפט כדי ליידע אותך שמדובר בדעתי ולא בעובדה מוצקה. בסופו של דבר רוב הדברים אותם אנחנו אומרים הם דעות.

נ.ב. מס' 2

אכן מצלמות חובבים נקראות כך משום שהן למעשה כך, ולא (לדעתי) כי הן מצלמות לעניים פשוט בשם אחר (לדעתך), אלא פשוט יש להן ייעוד אחר. לצלם מתחיל אין שום צורך במצלמה יקרה בעלת פונקציות רבות כי הוא לא יידע לנצל את הכלי שברשותו למטרה הצילומית. המצלמות המקצועיות נבדלות לא רק בכסף (שזה דבר ברור אבל רוב השימוש הוא בכל מקרה על ידי מערכות עיתונים, צלמים מקצועיים, שאין להם בעיה כספית) אלא גם בתכונות (כמו למשל מספר רב של פריימים לשנייה, לצילום עיתונות, או 4 מגה פיקסל, שהיא רזולוציה מתאימה להדפסה בעיתון).
לעומת זאת המצלמות הפשוטות יותר, הן לא רק זולות יותר ולעניים, אלא באמת פונות לקהל של צלמים מתחילים ולכן מאפשרות את העיבוד במצלמה ביתר קלות (על ידי מצבים מוגדרים מראש), יותר ידידותיות למשתמש, ופועלות בדרך כלל בצורה אוטומטית ולא בצורה ידנית. זו גם הסיבה שיש אנשים שלא חסר להם כסף, ויכלו לרכוש את מצלמת DSLR הכי מתקדמת בשוק, אבל בכל זאת מעדיפים משהו יותר פשוט, נוח וידידותי.

נערך לאחרונה ע"י liron_co בתאריך 01-05-2005 בשעה 14:05.
ישן 01-05-2005, 14:08
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי liron_co שמתחילה ב "בוא נסכם"

1. אני כל הדיון אומר שאני ממליץ להתחיל עם SLR, כמו שאני התחלתי.
לרגע לא רמזתי אפילו לקנות DSLR... ממש לא. מצלמת SLR פשוטה ומשומשת ב 500 שקל תעשה את העבודה טוב יותר מכל D70. אישית הפסקתי לצלם באנלוגית כי נגמר לי הכסף, אבל אם כסף לא היה בעיה עבורי, הייתי מצלם בלי הפסקה באנלוגית שלי (אם תבוא למפגש צילום הבא, מבטיח להביא אותה).

2. מסכים איתך בנוגע לנסיונות.

3. בנוגע למילה "לדעתי" - תראה כמה שקל המילה נותנת למשפט:
"אמרתי שלא כדאי להתחיל עם SLR משום שזה גורם לך להתחיל להתעסק בפן הטכני בלי להבין את יסודות הצילום כאומנות, שזה הפן הרעיוני"

לבין:
"אמרתי שלדעתי, לא כדאי להתחיל עם SLR משום שזה גורם לך להתחיל להתעסק בפן הטכני בלי להבין את יסודות הצילום כאומנות, שזה הפן הרעיוני".

הבדל של יום ולילה.
אגב - לא תמיד אנחנו אומרים את דעותינו פה - בהרבה מקרים אנחנו מדברים דברים שאין בהם מקום של דיעה, אלה דברי תוכן ותוכחה. דברים מדעיים הקשורים בעולם הצילום. שים לב איפה אתה קובע עובדה, ואיפה אתה מציג דיעה.
נשמע לך מופלץ?
אולי - אבל ככה זה עובד

יום טוב
נהניתי מהדיון איתך.

ישן 01-05-2005, 14:20
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי liron_co שמתחילה ב "בהחלט"

יש הרבה הבדלים בין DSLR ל SLR ואת זה אני אומר לך כעובדה שבדקתי אישית.
יש המון סמנטיקה ואמוציות רגשיות בצילום.
יותר נהניתי לצלם עם האנלוגית. מצד שני, צילמתי יותר תמונות עם הדיגיטלית, וקיבלתי תוצאות הרבה יותר טובות איתה (בעיקר בגלל שכבר באתי "מלומד" לדיגיטלית, ועל ה SLR האנלוגית רק "התחלקתי"...

ואם כבר אתה מצטט אותי, ועוד משתמש בגרשיים - תעשה COPY PASTE כי הציטוט שלך, זה לא מה שכתבתי בעיקרון אני דיברתי על המצלמה שלי PENTAX K1000, שמסוגלת לכל דבר שה D70 שלי מסוגלת .. אבל הבנת כבר את הרעיון.

אתה רוצה להתחלף איתי? איזו מצלמה שלי אתה רוצה, בתמורה לאיזו מצלמה שלך?

גיא אור:
אם היית קונה את ה SLR שלך לפני חצי שנה (התקופה בה אני קניתי את ה D70 שלי) היית לומד (לדעתי, וזה באמת אינדבדואלי) הרבה יותר טוב, והרבה יותר מהר. לכן, לא הייתי מצדיק קניית P&S לפני ה SLR, אבל זה באמת נתון לשיקולים אישיים, הרבה מעבר לתקציב.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:22

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר