לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-02-2012, 18:31
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
רוצה לשרת בצוללות? ותר על אזרחותך הזרה

בצה"ל דורשים מהמיועדים לשייטת הצוללות להיות אזרחים ישראלים בלבד. קצין לשעבר: "זה אבסורד, במיוחד במדינה שנלחמת על כל מתגייס"

יואב זיתון פורסם: 08.02.12, 17:16

רוצה להתקבל לשירות בצוללות? תגיד שלום לדרכון הזר שלך. בצה"ל דורשים בתקופה האחרונה מהמועמדים לשירות צבאי בשייטת הצוללות לוותר על אזרחותם הזרה כתנאי לתחילת הקורס הממושך. המהלך כבר מעורר ביקורת בקרב קציני מילואים ששירתו בשייטת, שטוענים כי הוא יצמצם את מספר המתנדבים ליחידה.

את הקריטריון המחמיר משית צה"ל על יחידות מסוימות, לרוב קרביות, אך גם כאלה הדורשות סיווג ביטחוני גבוה. מי שמיועד לשייטת הצוללות מקבל בסיום הגיבוש, שאורך ארבעה ימים, הודעה שלפיה אם יבחר ביחידה זו עליו לוותר על אזרחותו הזרה, כחלק מהליך קבלת הסיווג הביטחוני. לפיכך, במצב מסוים יכול למצוא עצמו המיועד לשירות ביטחון ללא האזרחות אך גם מחוץ לשייטת – אם ייכשל במהלך המסלול שנמשך שנה.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4186793,00.html

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-02-2012, 20:25
  מ.ק. מ.ק. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.06.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ohadbx שמתחילה ב "[QUOTE=מ.ק.] ואם בקורס נחשפים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ohadbx
זה בדיוק הטמטום של המערכת.
אני לא נוטה לשפוט מערכות שאני לא מכיר היטב.
מבט חטוף בעיתונים יגלה שרוב הבגידות הרציניות והעברת מידע לאויב בוצעו ע"י אנשים בעלי אזרחות ישראלית בלבד (יהודים, ערבים ישראלים, דרוזים) מסיבות שונות ומשונות.
עשית סטטיסטיקה? אני לא.
אגב, כשאתה עושה את הסטטיסטיקה שלך, תוציא ממנה מי שגם כך לא יכול לשרת בצה"ל (ערבים) כדי שהיא תראה קצת פחות שיקרית.
מנגד, ההגיון הבריא אומר שלדוגמא גיוס סוכני מוסד מכוון בעדיפות לאנשים בעלי אזרחות זרה כי יותר קל להם להסתובב בעולם, ועדיין מפקידים בידיהם סודות רגישים מאוד.

ולכן ע"פ מה שאני יודע (ואתה מוזמן לתקן אותי אם אתה יודע אחרת) המלמ"ב מגדיר את דרישות הביטחון מכל הגופים בארץ למעט המוסד.

צריך לסנן כל מקרה לגופו ולתת אמון באנשים עצמים, בלי קשר למה שכתוב בת.ז.
ישן 08-02-2012, 22:53
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ohadbx שמתחילה ב "[QUOTE=מ.ק.] ואם בקורס נחשפים..."

ציטוט:
זה בדיוק הטמטום של המערכת.
מבט חטוף בעיתונים יגלה שרוב הבגידות הרציניות והעברת מידע לאויב בוצעו ע"י אנשים בעלי אזרחות ישראלית בלבד (יהודים, ערבים ישראלים, דרוזים) מסיבות שונות ומשונות.
נראה שאינך מכיר את מונח ההסתברות המותנית. ברור שיותר סודות הועברו ע"י יהודים בעלי אזרחות ישראלית בלבד- אבל הם הרי רוב מבין מי שבכלל היו נגישים לסודות.. באנלוגיה, רוב התאונות קורות לנהגים פיכחים, ובכ"ז אלכוהול מגביר את הסיכוי לתאונה.

השאלה צריכה להיות האם ההסתברות שאזרח ישראלי ימסור מידע, בהינתן שיש לו אזרחות זרה, גבוהה מההסתברות שיעשה כך ללא מידע על אזרחותו הנוספת? לפי מה שנכתב כאן, נראה שמוסכם בעולם שהתשובה היא חיובית.
ישן 08-02-2012, 19:25
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "רוצה לשרת בצוללות? ותר על אזרחותך הזרה"

מה בעצם הסיכון הביטחוני באזרחות נוספת?
* ביציאה מהארץ הוא בכל מיקרה חייב להציג דרכון ישראלי (ואני מניח שאפשר בקלות לחייב את בעלי-הסיווג-הביטחוני-שיש-להם-דרכון-זר במאגר שיאפשר איתור שלהם, במידה והם מנסים לצאת מהארץ עם דרכון זר)
* כך שההבדל היחיד שאני יכול לחשוב עליו הוא היכולת לצאת מהארץ עם שני הדרכונים, ולהמשיך למדינה שלישית בלי ידיעת ישראל (ללא חותמת בדרכון הישראלי).

אולי אפשר להסתפק בויתור על הדרכון עצמו, תוך שמירת האזרחות הזרה (מה שיאפשר קבלת דרכון בעתיד, כשהסיווג יפוג).

לפי ויקיפדיה, בארה"ב אזרחות זרה אינה מונעת סיווג אך מימוש האזרחות הזרה (כולל הוצאת דרכון זר)- כן.
ישן 08-02-2012, 20:15
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "מה בעצם הסיכון הביטחוני..."

אזרחות זרה משמעה נאמנות זרה. זו הסיבה שראש ממשלת ישראל חייב לוותר על אזרחותו הזרה, ולא רק על הדרכון שלו. זו הסיבה שמדינות רבות לא נותנות אזרחות (למי שזכאי לפי הקריטריונים הרגילים) למי ששרת מרצונו בכוחות המזוינים של מדינה זרה.

לא יודע מה קורה באמריקה (לפי ויקיפדיה...), אבל בבריטניה, לדוגמה, כדי לעבוד ב-GCHQ אתה חייב להיוצת בעל אזרחות בריטית, אתה חייב לוותר על אזרחות זרה אם יש לך, ונדרש שלפחות אחד ההורים שלך יהיה בעל אזרחות בריטית! (או אזרחות של טריטוריה בריטית)
http://www.gchq-careers.co.uk/Appli...y-and-security/

ישראל, במקרים רבים - בתור מדינת מהגרים צעירה - דווקא דורשת קריטריונים פחות מחמירים. אין דרישה לאזרחות ההורים (אף שזה יכול להשפיע על הליך הסיווג), ומאפשרים אזרחות זרה במקרים רבים. לשם השוואה, לא דורשים מאנשי ה-QCHQ הישראלי לוותר על אזרחות זרה, למיטב ידיעתי...

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 09-02-2012, 04:39
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "רוצה לשרת בצוללות? ותר על אזרחותך הזרה"

ויתור על אזרחות זרה כתנאי להתקבלות לתפקיד הכולל החספות למידע בסיווג גבוהה מאוד, הוא דרישה מקובלת, ולא רק במקומותנו... עד כאן מיידע.
ההגיון אומר שקיום אזרחות נוספת מעלה את הסיכויים להמצאות קשרים נוספים כל שהם באותה הארץ (חברים, משפחה, רכוש, וככדומה). וכאלו יכולים (א)להצביע על סנטימנטים לאותה הארץ, (ב)עלולים להוות מנוף ללחץ על אותו אדם מגורמים מעוניינים מאותה הארץ. וזה כאמור מהגיון בלבד.

ד"א, ישנה לפחות מדינה אחת הדורשת מאזרחייה לוותר על אזרחותם, כאשר הם מקבלים אזרחות זרה. ואחרת המאפשרת קבלת אזרחותה, רק לבעלי לא יותר מאזרחות זרה אחת. אם יותר, הם חייבים לוותר על האחרת.

ישן 09-02-2012, 12:21
  משתמש זכר אל-בחאר אל-בחאר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.08
אני רוצה להכניס כאן עוד שיקול
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי 2liviu שמתחילה ב "ויתור על אזרחות זרה כתנאי..."

כשארה"ב מעבירה לישראל טכנולוגיה כלשהי, היא מגבילה את היכולת של ישראל לנייד את הטכנולוגיה הזו למדינות אחרות. חשיפה של אזרח בעל אזרחות לא ישראלית לטכנולוגיה שהועברה רק לישראל נחשבת על פי הדין האמריקאי כסוג של יצוא בלתי חוקי. ככה זה אצלם. מכאן שאם צוללן ישראלי בעל אזרחות כפולה ישראלית/פולנית למשל (מה שנקרא dual nationality), נחשף לידע או טכנולוגיה אמריקאית במסגרת הכשרתו בקורס - כאילו שהידע או הטכנולוגיה יוצאו לפולין.
[במאמר מוסגר אציין שאני לא מבין את הנהירה של ישראלים לקבלת דרכונים בשתי המדינות שגרמו לנו הכי הרבה סבל במלחמת העולם השניה - גרמניה ופולין].
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:55

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר