לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-02-2012, 17:51
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי or_or_or שמתחילה ב "עזרת מומחים ב DHCP.. מקווה"

שתי אפשרויות שאני יכול לחשוב עליהן:

להפריד את המחשבים לרשת נפרדת, ולתת בה שירותי DHCP אחרים (ממילא בכמות כזו של מחשבים, כדאי כבר לחשוב על הפרדות סגמנטים) - הצרה היא - שאם הרשתות צריכות לדבר אחת עם השנייה - אתה תצטרך גם לנתב תעבורה ביניהן, מה שעלול להיות מסובך, תלוי בציוד שלך.

להשאיר הכל כרגיל, ולהקצות IP-ים מ DHCP לכל מחשב ומחשב על פי ה MAC שלו. זה יוצא מנקודת הנחה שהמחשבים המחוברים הם קבועים, ולא מוחלפים (לדוגמא - אנשים שמגיעים עם הלפטופ שלהם)

יש דרך קצת יותר אזוטרית, המתבססת על מחרוזת שמגדירים במחשבים, שתישלח לשרת כחלק מהבקשה, ועל פיה, לבחור pool אחר - אבל יש לזה פחות או יותר את אותו החסרון של השיטה הקודמת - צריך לעשות משהו ידנית פר כל מחשב ומחשב... וזה גם יותר עניין מימושי מאשר תיקנון של פרוטוקול DHCP - מה שבאופן כללי הוא פתח לצרות. הייתי נמנע. ציינתי את האפשרות בכל זאת רק כדי שתדע שהיא קיימת.

אגב, אם המטרה היא לחסום גלישה באינטרנט על ידי פרוקסי ושרתי DNS מיוחדים עבור חלק מהמשתמשים, אבל הרשת תישאר אותה רשת, אני יכול להתערב שיקח לתלמידים כמה דקות לעקוף את זה...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-02-2012, 09:54
  or_or_or or_or_or אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי or_or_or שמתחילה ב "עזרת מומחים ב DHCP.. מקווה"

הרשת בנויה מסגמנט אחד
כל המחשבים מחוברים דרך אותו חדר תקשורת וכולם מחוברים לאותו שרת DHCP
חלק מהעובדים מחוברים גם לשרתים יעודיים נוספים לצורך עבודה..

הצורך המרכזי הוא לסנן את הכיתות מתכנים לא ראויים - פורנו וכ"ד ועוד כל מיניי חולרות כאלו ואחרות... (מאפשר גם לסנן את פייסבוק וכאלה)
מצאתי את השרות של opendns שמאפשר לסנן את התכנים אבל הוא מצריך שבחלוקה של הפול כתובות יוגדר שהמחשבים יקבלו גם את הכתובת DNS של ה opendns כברירת מחדל ואח"כ את הכתובות של ה DNS הפנימי
ואם אני עושה את זה אני מכניס גם את שאר העובדים לעבוד דרך ה opendns שלזה לא קבלתי אישור
לכן אני מחפש דרך להפריד את שני קבוצות המחשבים..

שימי- אתה מציע ליצור reservation לכל מחשב ומחשב? זה נשמע לי עבודה שחורה שבאמת לא נראית רצינית ומקצועית
אמרת שיש דרך קצת יותר אזוטרית... תוכל לפרט בבקשה ...

תודה מראש
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:13

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר