לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-02-2012, 04:19
  עצמאי בשטח עצמאי בשטח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי mUSHROOM1232 שמתחילה ב "חיה"א: נשבית חלק משמעותי מכלי הטיס בשל אילוצי תקציב"

באמת שאין לי אפילו דבר אחד טוב להגיד על הקיצוצים הפסולים בתקציב הביטחון, אבל לאחרונה ההצהרות והאיומים של הצבא על ההשלכות כתוצאה מהקיצוצים באמת נשמעות זולות, לא אמינות וככאלה שנועדו להלך אימים.

הרי מעבר לעליבות ולחוצפה של ההצהרות, הרי כל אדם אינטיליגנט יודע שאי אפשר סתם כך לסגור פרוייקט. מספרים שיפסיקו לייצר מרכבות, נו באמת, כאילו זה משהו שככה מחליטים ומבצעים מהיום למחר, כאילו מערכת הביטחון לא מעורבת בחוזים ארוכי טווח לפרוייקט שעד ששינוי כלשהו ישפיע עליהם התקציב יתחלף פעמיים.

ובכלל, מה זו התרבות הקלוקלת הזו של שחרור פרטים לעיתונות לגבי איזה פרוייקטים נפסלים ואיזה קיצוצים צריכים לעשות, כמו איזה רפובליקת בננות, כל "קצין בכיר" מפעיל עיתונאים בשביל האג'נדה שלו נגד מדיניות הממשלה. מה השלב הבא ? יאיימו בשליחת חטיבת צנחנים לכיבוש משרד האוצר ?

הליכה לתקשורת צריכה להתבצע רק כשכלו כל הקיצין וחייבים להודיע על מעשים שלא ייעשו. עד אז הם יכולים לשמור את ההשגות שלהם לוועדת החוץ והביטחון, או להתפטר. לראש הממשלה ולממשלה יש את הזכות לעשות גם סיכונים מחושבים, ואני מרשה לעצמי לנחש שאנחנו מאוד רחוקים משלבים של לקיחת סיכונים מחושבים ברמות קיצוצים כאלה, ועוד עם הניסיון שלנו עם איך נראה התקציב בסוף השנה לעומת תחילתה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-02-2012, 06:54
  AL KAPON AL KAPON אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.11.07
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי עצמאי בשטח שמתחילה ב "באמת שאין לי אפילו דבר אחד..."

אני לא יכול שלא להסכים איתך יותר.
רשימת הפרויקטים שמערכת הבטחון טוענות שיוקצצו:
1.ביטול יצור המרכבה 4.
2.צימצום יצור נגמש"י הנמר.
3.ביטול הצתידות בשתי סוללות חץ.
4.צימצום הצתידות במערכת כיפת ברזל.
5.צימצום הצתידות במערכת כיפת קלע דוד.
6.צימצום האימונים, בעיקר למלואים.
7.השבתת חלק "משמעותי" מכלי הטייס של חיל האוויר.

בטח יש עוד, אתם מוזמנים להוסיף.

עם כל הכבוד למערכת הבטחון, הקיצוץ המדובר {במידה ויאושר} הוא בסביבות המילארד עד שתי מילארד.
לפי רשימת הקיצוצים ניתן להבין שמערכת הבטחון מנפחת בלון תקשורתי, שכן תקציב הפרויקטים הנ"ל גבוה בהרבה מקיצוץ בפועל, אם יתרחש.

ישן 12-02-2012, 07:11
  עצמאי בשטח עצמאי בשטח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.10
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי AL KAPON שמתחילה ב "אני לא יכול שלא להסכים איתך..."

בדיוק. לפי כל ההדלפות שלהם נשמע כאילו מקצצים שליש מתקציב הביטחון. הרי רוב המרכיבים האלה הם קשיחים לחלוטין בטווח הקצר ואפילו בינוני ולא יוכלו לעשות איתם כלום. וגם עם הכשירות של חיל האוויר והכלים שלו אף אחד לא יעז להתעסק, אז בשביל מה האיומים המטופשים האלה ?

מה ישקרה זה מה שתמיד קורה, יקצצו באימונים של המילואים, יקצצו קצת בהוצאות השוטפות, ידחו תשלומים לספקים וקבלנים, ידחו קצת איוש של תקנים, שום דבר מיוחד. ובכל מקרה את כל מה שהורידו להם בקיצוץ הזה הם יקבלו בתור תוספות מיוחדות במהלך השנה.

אני רוצה לראות קצין בכיר אחד אמיתי שיוכל לעמוד מאחורי הצהרות כאלה, הרי אין להן שום אחיזה במציאות. זו פשוט התהלות שערורייתית. במקום אחר היו עושים חקירה מי זה ומדיחים אותו.
ישן 12-02-2012, 15:11
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי hoddle שמתחילה ב "שיקצצו בעודפי כוח אדם וכמויות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hoddle
שיקצצו בעודפי כוח אדם וכמויות הנגדים המיותרים במערכת
שיקצצו בכמויות הרס"נים שנמצאים עמוק בגיל ה-40 ועושים תפקידי בדיחה
ובעיקר שיפסיקו לרוץ לתקשורת על כל דבר. דו"צ צריכים לעשו תבדק בית הם כנראה שכחו את תפקידו של גוף דברור צה"לי ותפקידו הוא בטח לא להתווכח עם משרד ממשלתי (דרך השר שלו שבעקיפין גם ממונה על הצבא) בראשי חוצות.

אם יש קובלנות כלפי התקציב להעביר למשהב"ט והם ינהלו מגעים עם משרד האוצר להוציא כותרות בומבסטיות ושקריות זה לא הדרך.

צה"ל גוף שמן ושבע שמציעים לו דיאטה אבל הוא רק רוצה לאכול עוד

איפה בחיל האויר רס"ן עושה תפקיד בדיחה?, אשמח לשמוע...

ישן 12-02-2012, 18:16
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=hoddle]שיקצצו בעודפי..."

יש תפקיד מסויים ביחידת מודיעין גדולה שהחל בתור רס"ן וצמח לאל"מ יחד עם אותו אדם באותו תפקיד. יכול להיות שזה היה נחוץ, אבל אני מתקשה להאמין. כמו כל גוף גדול, הוא סובל מאינפלציה של בעלי תפקידים במפקדות ומחסור במקומות אחרים, רק שבניגוד לחברות מסחריות, אין לך כוחות שוק שמאזנים את זה. *

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 12-02-2012, 18:21

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "יש תפקיד מסויים ביחידת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
יש תפקיד מסויים ביחידת מודיעין גדולה שהחל בתור רס"ן וצמח לאל"מ יחד עם אותו אדם באותו תפקיד. יכול להיות שזה היה נחוץ, אבל אני מתקשה להאמין. כמו כל גוף גדול, הוא סובל מאינפלציה של בעלי תפקידים במפקדות ומחסור במקומות אחרים, רק שבניגוד לחברות מסחריות, אין לך כוחות שוק שמאזנים את זה. *

נו באמת..
יש לו מנגנונים אחרים שמאזנים אותו אחרת לא היו קיצוצים כל כמה שנים, ויש תקופות שהוא אכן לא מאוזן, אין ויכוח על זה..השאלה היא מה המצב עכשיו
שים בצד אחוז מסוים בעיתי שנובע באמת מזה שארגון כל כך גדול הוא מסורבל...וכיום אחרי הקיצוצים הגדולים וביחס למה שקורה במזרח התיכון יש מחסור בתקנים ביחס לאיומים בעיני..
יש תפקיד בכיר מאוד שצריך להיות תקן גבוה יותר ולא קורה בגלל מחסור בכסף, יש מחלקה שלמה עם מחסור קבוע בכוח אדם בכלל כסף...יש עוד הרבה מקומות שחסר, ואני בטוח שיש מקומות בארגון הגדול שיש עודף...
עכשיו, בלי סיסמאות, אם למישהו יש תמונה רחבה על המצב ויש לו דעה אז בהצלחה...אם מישהו רוצה לזרוק סיסמאות פופולריות לאוויר, גם בהצלחה.

נערך לאחרונה ע"י emile-a בתאריך 12-02-2012 בשעה 18:23.
ישן 12-02-2012, 18:29
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]יש תפקיד מסויים..."

אני לא מסכים. יש הרבה מאוד מקומות שהיו מרוויחים מתוספת בכוח אדם, נכון מאוד. אבל כשעושים רה-ארגון של מספר מפקדות ומשאירים על כנם תפקידים שבאמת יכולים להיות מאוחים לתפקיד אחד בשביל לשמר תקנים, אז יש בעיה. גם במצב של קיצוצים, יש מקומות שמקצצים, ויש מקומות שמאוד קשה להכנס אליהם - ובד"כ המקומות שמקצצים בהם הם אלה שמלכתחילה חסרים. אני אולי לא מכיר את כל הצבא (או אפילו את רובו), אבל כשמדובר במשהו שהוא עקבי כ"כ, אני חושב שיש בעיה.
בקיצוצים של 2004 (בירוקים) נפגעו בעיקר יח"ש. מטות של מז"י ומפקדות אחרות לא נפגעו באותה מידה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 12-02-2012 בשעה 18:31.
ישן 12-02-2012, 19:34
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "לא יכול להגיב כי לא יודע מה..."

מה שזה אומר בקיצור הוא שמקצצים במקומות שקל לקצץ בהם, ולא היכן שאפשר וצריך (לפחות היכן שההיכרות של עם מז"י וחמ"ן מגעת).

דוגמה - במקום להחזיק הרבה יחידות ב-60-70% סד"כ, עדיף להחזיק פחות יחידות ב-110% סד"כ. זה גם חסכוני יותר בכל האמור לתקני אל"מ, סא"ל ואפילו תא"ל.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 12-02-2012 בשעה 19:41.
ישן 13-02-2012, 15:28

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "לגבי הרכב: א. הרס"ן משלם על..."

א. הרס"ן משלם על זה ליסיניג (נגמרו הימים היפים שלא היה יורד מס או כסף על רכב כזה).

מודבר בתוצאה של שינוי שיטת המיסוי בארץ.
דבר שלא קשור כלל לצבא.

ב. איך אתה מציע להשאיר אנשי מקצוע (בהדגשה על אנשי מקצוע) שהשכר שלהם יותר נמוך מבאזרחות (במיוחד במקצעות מסויימים) ואף אחד לא דורש מהם לעשות תורנות שבת פעם בשלשה שבועות , קצין תורן פעם בשבועיים או שבוע , תורנות ש"ג, או אבטחת ישובים פעם בשנה.

ידידי הם גם באזרחות לא יוצאים לפנסיה בגיל 42.
שלא תבין אותי לא נכון.
אנשי קבע במערך הלוחם מגיע להם פנסיה מוקדמת.
אבל למה שכלכלן בקריה יצא לפנסיה בגיל 42? במה הוא שונה מחברו לאזרחות?

בנוסף אני בעד תוספות שכר לאנשי קבע בעלי תפקידים קשים ומיגעים, אבל לא לכולם בצורה גורפת. לא כל רס"ן בקריה סוגר שבת כל שלושה שבועות אלא יותר נכון כל חצי שנה.
אין סיבה שצבא יתן לו רכב לכל קצין שיש לו פלאפל על הכתף, אני מצטער.

רוב העובדים שמקבלים רכב מעבודה הם או אנשי היטק או מנהלים בכירים.
מה המעמד הארגוני של רס"ן בבסיס כמו הקריה למול גוף אזרחי?

חבר שלי, איש קבע באגף בינוי נסע עד לא מזמן במשך שנים רבות עם רכיב צמוד {דימקס או אנטר} מהיום שהוא נכנס לקבע {סמ"ר}.
אתה מכיר עובד באזרחות שמקבל דימקס חדשה מעבודה בגיל 23?

ג. ואלו שלא משרתים בבסיסים עורפיים גם להם לא מגיע רכב ?

איש קבע שמשרת בבסיס לא עורפי, מקריב המון מחייו האישים לטובת הצבא.
בנושא הזה אני יסכים איתך שבמקרים כאלו יש צורך לתת יחס מועדף לאותם אנשי קבע.

אם יש תקנים מיותרים צריך לבטל אותם , לא לפגוע בתנאים של אילו שבאמת צריכים אותם.

חבר טוב של בתפקיד בכיר בצבא אמר לי פעם:

"יותר קל לפרק אוגדה בצה"ל מאשר לפטר רנ"ג אחד."

אם אתה איש קבע, אני בטוח שעוברות לך כמה דוגמאות בראש, לאנשים שכאלו.

ישן 13-02-2012, 15:47
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי AL KAPON שמתחילה ב "א. הרס"ן משלם על זה ליסיניג..."

• לא כל רס"ן מקבל רכב אוטומטית.
  • איש הקבע בקריה שונה מחברו באזרחות בכך שהוא מקבל חצי משכורת במקרה הטוב.
  • דווקא כל אנשי "אגף בינוי" ושות' מקומבנים (מסתבר שגם מדרגת סמ"ר, לפי הסיפור של מכרך), ולא אלה שיכולים להרוויח באזרחות פי 3 ופי 4.
  • אכן, באזרחות אנשי הייטק ומנהלים בכירים מקבלים רכב, אבל ממש לא רק אנשי הייטק ומנהלים בכירים. בצבא, אותם אנשי הייטק דווקא לא מקבלים רכב.
אז בוא נבין מה אתה מציע: פנסיה באותו גיל כמו באזרחות, רבע שכר, ובלי רכב.
נכון. זה יעבוד...

העובדה הפשוטה היא שאפילו עם הפנסיה המוקדמת, אין אנשי הייטק בקבע בצבא עם ותק של מעל לסדר גודל של 5 שנים. אנשי הייטק עם ותק כזה בצבא הם עובדים חיצוניים מסוגים שונים (אע"צים במקרה הטוב, עובדים חיצוניים באמת במקרה הסביר יותר).

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 13-02-2012, 16:40
  Cu1 Cu1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.03.11
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי AL KAPON שמתחילה ב "א. הרס"ן משלם על זה ליסיניג..."

אני חושב שחסרים לך קצת נתונים אז אני אתן לך דוגמא אישית:

לא אני לא איש קבע , אבל הייתי איש קבע , אפילו הייתי מעבר למחוייבות הראשונית שלי לא כי היה לי נוח אלה כי (ולא לצחוק עלי) בזה מהן שליחות וככה גם חונכתי.
בחלק השני הייתי גם בבסיס עורפי והמצב היה כזה : קצין תורן כל שבועיים וחצי (לא נורא כל כך) שבת אחת לחודש מידי כמה חודשים גם איזה חג.
תורנות ש"ג אחת לשבועיים (לא נורא).
רכב פעם בכמה שבועות ומרוב בירוקרטיה גם הייתי מוותר עליו לרוב.
פעם בשנה שבועיים אבטחת מתקנים.
כל כמה ימים נסיעות ברחבי בססי ישראל עקב התפקיד שלי.
רס"ר בסיס לא חכם במיוחד שחשב שהוא הסגן של אלהים ורק חיפש לנגס כל הזמן ולעשות את החיים קשים לכולם , ולא משנה הדרגה.
משכורת - עדיף שלא לדבר על זה , כל כמה שלא ניסו להשאיר אותי ולחפש איך לעלות אותה בדרכים יצרתיות זה לא בידיוק הלך (כן היה תקן וכל מיני דברים כאלו) אפילו חיפשו בנרות קורסים שאני יעשה לגבל את הגמול ב.

בסופו של דבר חשבון הבנק הכריע את הציונות (ולא בלי מרכאות) ועזבתי את הצבא.
יום אחרי שעזבתי משכרות הנטו שלי כמעט שולשה, קבלתי רכב צמוד שהיה מפואר יותר מזה של מפקד היחידה והתחלתי לצבור פנסיה (בפרישה שלי כל מה שקבלתי היה פיצויים מגוחכים) ובעצם איבדתי שנים של פנסיה.

האם אתה רוצה צבא שהיחדים שישארו בו הם אלו שלא יכולים למצוא עבודה בחוץ ?

כי בשיטות שאתה מתאר , לקצץ כל הטבה למשרתי הקבע זה מה שיהיה לך.
ישן 15-02-2012, 12:58

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי AL KAPON שמתחילה ב "אתה מדבר על דוגמא ספציפית..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AL KAPON
אתה מדבר על דוגמא ספציפית שנכונה סביר להניח במקרה שלך.

אני שוב אומר:
כל איש קבע חיוני שמקריב מעצמו ברמה האישית יזכה לכל התנאים שמגעים לו.
כן גם אם זה רכב, או העלה בשכר.

אבל אי אפשר להתעלם מהמסות של כוח האדם שיושבים במפקדות בקריה, שתועלתם שולית אם בכלל.

מצידי שקצין טוב {נגיד סרן} שיהיה קצין טוב ומעורך יקבל 15 אלף ש"ח משכורת +רכב.
אבל צריך להבדק כל מקרה לגופו, בדיוק כמו באזרחות.

צריך הכל כמו באזרחות:
לא לישון עם נעליים בכוננות..
צריך שכאשר קצין עושה טעות לא ימות אף אחד (כמו באזרחות!!)
צריך כמו בשירות המדינה לקבל קביעות אחרי 5 שנים.
צריך לא לעשות קו/ אימון עם החיילים בשכם או בגבול לבנון כשאתה כבר בן 35...
צריך הכל כמו באזרחות!! לעובד ממשרד באיזה מגדל ולרדת לאכול שווארמה...
לך לישון..

ישן 15-02-2012, 14:50
  erangh1 erangh1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.06.05
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי AL KAPON שמתחילה ב "אתה מדבר על דוגמא ספציפית..."

AL KAPON יקר,
המשפט "אבל אי אפשר להתעלם מהמסות של כוח האדם שיושבים במפקדות בקריה, שתועלתם שולית אם בכלל" אינו נכון ומקומם.

אני לא יודע אם יצא לך להגיע לשם, או רק להצטרף לחגיגה של עקיצות על הקריה אבל אם יצא לך באמת לראות מה נעשה שם תבין:

- שהקריה מפוצצת ברכבים מ-6 בבוקר עד 8-9 בלילה (כי אנשים עובדים...)
- כל קצין בתפקיד מועמס ב-2 או 3 נע"תים כי אין מספיק כח אדם.
- שגם הפקידות שיושבות בפינת עישון עושות תפקיד חשוב (חלקן פשוט עושה אותו רע..)
- כח האדם שמגיע לקריה (חיילים בשירות חובה) לעיתים ברמה מאד בעייתית, כולל בעיות ת"ש ובעיות משמעת שהמפקדים צריכים להתעסק יותר מדי איתם.
- שזה לא אשמת חיילי הקריה שהם במרכז ת"א ושיש אופציה לאכול מחוץ לקריה. גם אתה היית עושה את זה אם היית שם (אגב אני חושב שמצב חדרי האוכל שם השתפר לצערן של המסעדות בעזריאלי). יש כאלו שזה כואב להם לראות קצין אוכל מחוץ לקריה. כאילו הם משלמים לו את ארוחת הצהריים כולל טיפ.

הצבא זה "מסות" של אנשים! האם כל מי שלא תופס מחבל בידיים, תועלתו השולית היא אפס?...עניין של הגדרה לא? בוא תגיד מה זה תרומה שולית.

בתגובה שלך, איחדת אלפי אנשים לכדי "מסה" אחת שתרומתה השולית היא אפס. אני חושב שזה לא מכובד. אם אתה רוצה לפרוק קצת תסכול, לך ל-ynet ותכתוב טוקבקים. בקריה יש רוב מוחלט של אנשים שעובדים מאד קשה (ואל תתן לי את הדוגמה של גיסך הממורמר).
ישן 15-02-2012, 16:03

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי erangh1 שמתחילה ב "AL KAPON יקר, המשפט "אבל אי..."

כנראה שלא הבנתי נכון את דברי.
אני ממש לא חושב שמי שיושב בקריה נח על זרי הדפנה כל היום, ממש לא.
אני בטוח שישנם רבים בקריה שעושים המון, ועבודתם קשה.
אני מביא את הדוגמא של גיסי מכיוון שאני מעולם לא שרתתי בקריה, אבל הוא כן וזה מה שהוא רואה.
יתכן כמובן שהוא טועה.
זה לא שאני הוא הזה ששולח מחר בבוקר מכתבי פיטורים לאנשי קבע מסוימים בקריה.
אני מביא את דעתי על סמך הידוע לי מגיסי, ומחברים שבעבר שירתו בקריה.
אם דעתי פגעה בך קבל את התנצלותי.
אני מודע לתהליך הארוך שהצבא עבר ביעול כוח האדם המשרת בו בעשור האחרון.
אבל אני מקווה שתסכים איתי שיש לצבא עוד דרך רבה בנושא.
זהוי דעתי בלבד.

יום טוב

ישן 13-02-2012, 01:09
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
לא דמגוגיה ולא חגיגה
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=agent_amos] כשלחצי..."

אתה חי בחיה"א,אין לך ואפילו מושג קטן מה זה לנהל תקציב של גדוד חי"ר במילואים למשל.
שאתה יושב בישיבה ומבטלים לך התעצמות תקשובית ולוגיסטית כי יש קיצוצים,שלא יהיה לך מערכות צי"ד כי אין כסף,שאתה צריך לשלם בימי מילואים כדי שתהיה לך טיולית בבא"פ כדי להוציא אימון מקצועות וכשיגמרו הימ"מ אז ניסע בליסינג של החבר'ה כדי לעשות מנהלות,או לשלם בימ"מ כדי לקבל סופה 1 מקרטעת ונוזלת שאפשר היה ללכת עם חלפ"ס ברגל באותה מידה.
שמחליטים לדחות רענוני ימ"ח כי אין תקציב,את זה אתה מכיר?.
תאר לך שממחר אין רכש של חליפות לחץ ותטוס עם חליפת לחץ בלויה,מה אז היה נאמר?.
ראיתי מספיק ערמות של כלום ושום דבר כמו פקידה בקבע בדרגת רס"ל לרע"ן נגדים שהוא סא"ל על תקן אל"מ ועוד קבע מובהק,תגיד לי שזה לא בזבוז.
כשלאלוף בקריה יש רל"ש שהוא קצין,על מה ועל למה?.יש מספיק חיילים סדירים שיכולים לעשות את התפקידים הללו.
הצבא עושה את הדברים הנוחים לו,ונעשה מיום ליום סוג של רמי לוי עם כל ההנחות שמחלקים לאנשים שעושים פוזות ולא רוצים תפקיד כזה או אחר.

נערך לאחרונה ע"י agent_amos בתאריך 13-02-2012 בשעה 01:12.
ישן 13-02-2012, 01:16

שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
עזוב את העובדה של בכי על התקציב
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "לא דמגוגיה ולא חגיגה"

הנה דוגמא קלאסית:
העברת התחזוקה התקשובית של בסיס ציוד פיקודי מרכז לידי אלביט, מה שמוכיח שלא יודעים בדיוק מה עושים עם הכסף.
עובד אלביט מרוויח 60-70 ש"ח לשעה, כמה מרוויח חייל סדיר אחרי קורס שעושה את אותה עבודה בדיוק?.
רוצים לעלות הספקי עבודה,תביאו עוד חיילים סדירים.
מעניין מה יהיה במלחמה כשכל העורף יחטוף פה,באמת הצבא מאמין שאנשי אחזקה חיצוניים ישארו כדי לתקן מכשירים?.
יש לך מושג איפה לנים אנשי אלביט כשיש תרגיל ומעורב בו צי"ד,בבית מלון או אכסניה קרובה עם ארוחת בוקר.מעניין מאיפה הכסף הזה נלקח.

ישן 13-02-2012, 01:32

או שיש לך בעיה בהבנת הנקרא בכתבה או שאתה בכוח מחפש לנגח
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "בהחלט דמגוגיה..."

הכותרת אומנם ספציפית אך שאר הכתבה מדברת על שלל תחומי הקיצוץ.
חיה"א נבחר כבכיין התורן בסבב הזה למרות שהוא מכל החילות שופע תקציבים,לצערנו הרב נשלם על ההתנהלות הכושלת כבר במלחמה הבאה.
כשמובילי הטנקים יתקעו בגלל התישנותם,כשכוחות החי"ר השריון החת"ם וההנדסה במילואים יספגו אבדות או ישחקו בגלל חוסר התאמה למשימה או חוסר באימונים,כשיהיו פערים לוגיסטיים גדולים שוב פעם בין הסדיר למילואים,ואז יקום עוד אחד כמו אגרנט או וינוגרד יניח דין וחשבון על השולחן ולא יותר מזה.בסופו של דבר אימהות יבכו על בניהם,ניכשל באותן נקודות שבהן נכשלנו בעבר כי אנחנו לא לומדים מניסיון ונוסיף עוד כמה נקודות תורפה חדשות.

ישן 03-03-2012, 17:06

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "אתה לא מכיר אותי ולא יודע מי אני ומה תפקידי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי agent_amos
כן חפ"ש לא חפ"ש זה לא מענינך ולא אמור להוריד מערך הדיון או לעלות אותו.
האמן לי שאני בקשר מתמיד עם הרבה גורמים שנמצאים במערכת,ויש לי מספיק תחומים שאני מתעסק ונאלץ להתעסק איתם במהלך השירות מילואים ורוב הפעמים זה גולש לחיי האזרחיים.
אני לא באתי ודיברתי על חיה"א ונכנסתי עמוק לתוך התקציבים שלו כי הוא לא ירוק ואין לי מושג מה הולך בו.
אתה יכול להמשיך להתנשא עוד הרבה זמן,אתה יכול להסיט לך גם את משקף השמש של הקסדה,כך תרגיש יותר מרוחק.

מזתומרת לא יודע מה תפקידך?
אתה כותב כאן מאז שאתה נער לפני גיוס, עדכנת אותנו בדיוק איפה היית ומה עשית...
מעבר לכך, לא הבנת את ההערה שלי נכון..אתה פרשת זאת כטוב/ לא טוב כאילו ההערה שלי שיפוטית והיא ממש לא, היא רק מציינת עובדה (כפי שאני רואה אותה..) וזה שאין הרבה יכולת לחפ"ש לראות את התמונה המלאה כמו שאין יכולת למי שבקצה למעלה להבין לגמרי את תפקידו של החפ"ש על הדקויות והבעיות שבו.
זה הכל.

ישן 03-03-2012, 23:12

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "נדבר אחרי העימות הבא"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי agent_amos
והמסקנות החדשות שיהיו.
מי שישלם את המחיר זה לא הסגן אלוף שיושב בקריה בלשכה הממוזגת עם תקן מונפץ,זה יהיה האנשים שלמטה אלה שבשטח נלחמים.במשך שנים מתגלחים על הגב שלנו,הקיצוצים הללו הם סוג של להתיר את הדם שלנו בגלל מזומנים ומשחקים פוליטיים.
מבחינת התפקיד שלי הוא שוב פעם לא משנה לדיון אני נמצא הרבה בדיונים של הקודקודים ושומע ויודע מה שקורה.אצלנו כשאנחנו דופקים על השולחן מסתכלים בתמיהה ואומרים יהיה בסדר עוד שנה לא יקרה כלום.

זה נכון לכל מלחמה לצערי..
מקוה שאיפה שאתה דופק על השולחן בצדק יקשיבו בסוף ידידי.
זה עדיין לא מעיד מספיק על התמונה הגדולה ועל המורכבות שבניהול ארגון ענק..

ישן 13-02-2012, 16:25
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "לא חסרים חיילים תותחים"

חסרים - אתה לא יכול לבנות על כך שאולי תמצא מישהו תותח כל הזמן, ועוד כאלה שרוצים להיות רל"שים ולא לוחמים, ממר"מניקים וכו'. אין מה לעשות, לסרן שנמצא כבר 5-7 שנים בצבא יש יותר ידע, נסיון ויכולת מלחייל שנמצא שנה בצבא והנסיון שלו מוגבל.

ישן 13-02-2012, 16:33
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "לא חסרים חיילים תותחים"

בנוסף למה שביטיס אמר, רל"ש של תא"ל עושה יותר מאשר לסכם בפגישות שלו (אפילו שגם את זה הסתבר לי שהוא עושה בעצמו). רל"ש של תא"ל צריך להיות מסוגל לקבל מהתא"ל חצי משפט בסגנון "תדאג שבלה בלה בלה", ולדאוג שזה יקרה. בשביל זה הוא צריך להזיז כל מיני דברים, ולהתעסק עם כל מיני אנשים. אפילו אם הוא היה רס"ר בעל שנות ניסיון רבות, בתור רס"ן יותר קל לו לעמוד מול גורמים אחרים. מה לעשות, שגם זה משמעותי.

חוץ מזה, בעוד שלסא"לים/אל"מים יש לשכה קטנה שבה פקיד וחצי (במקרה הטוב), לתא"ל יש לשכה גדולה שבה מספר פקידים, ורל"ש שמנהל אותה. כדאי שיהיה מישהו בין תא"ל לרב"ט...

ישן 15-02-2012, 17:37
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
סליחה שאני שואל, אבל לכמה תא"לים יש רל"ש רס"ן?
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי hoddle שמתחילה ב "הדוגמא של הרל"ש היא לא טובה...."

איכשהו, גם בעבר וגם כיום, לכל התא"לים שאני מכיר היו רל"שים (טוב, בעיקר רל"שיות) בדרגות סג"מ-סגן, ואם היה מספיק פז"ם זה נהפך לסרן אבל לא למעלה מזה.
ייתכן כמובן שאני לא מכיר מספיק תא"לים.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 12-02-2012, 18:17
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי yotman שמתחילה ב "לי זה דווקא דיי מתיישב, אמנם..."

זה שאין לך כסף לא אומר שהוא לא קיים. זה רק אומר שזה לא מגיע אליך. זאת מעבר לבעיה הבסיסית של צה"ל של גוף מנופח על רגליים תקציביות קטנות.

ישן 12-02-2012, 18:30

בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי yanivib137 שמתחילה ב "נדמה לי שב-2003 הושבתו גם כן טיסות אימון בח"א כתוצאה ממצוקה תקציבית"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yanivib137
נדמה לי שב-2003 הושבתו גם כן טיסות אימון בח"א כתוצאה ממצוקה תקציבית.
היתה אח"כ תאונה של ברק שנטש ליד ג'נין ובחיל טענו שזו התוצאה של הפסקת טיסות האימון בשל חוסר תקציב.

אמיל או יערי - עד כמה טיסות סימולטור כולל טיסות מבנה בחוות הסימולטורים בחצור, יכולות לחפר על העדר
שעות טיסה אמיתיות ?

אם היו הרבה מאמנים אז במידה מסוימת זה עוזר...אבל לא לגמרי.
אבל לא קונים סימולטרים בכמות כזאת, הם גם עולים המון גם לא יודעים להילחם במלחמה וגם עוזרים רק בקצת לאחר הטיפול בתקלות/ מזג אויר וכו' שבהם הם מאוד טובים....בעתיד הקרוב אפילו, כשהם יהיו יותר טובים אז הם יוכלו לקחת עוד קצת מהטיסות האמיתיות..
אבל כיום אין מספיק מאמנים כדי שזה יעזור, כי לכל טייס יש מקום רק לX גיחות בשנה, זה שעכשיו רוצים להטיס אותו יותר כי אין כסף לטיסות אמיתיות לא ממש עוזר, אין מספיק זמן מאמן לזה...

ישן 12-02-2012, 19:15
  yruas yruas אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.09.09
2 שאלות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי mUSHROOM1232 שמתחילה ב "חיה"א: נשבית חלק משמעותי מכלי הטיס בשל אילוצי תקציב"

בתור אחד שחווה את הטראומה של 2003 (כן כבר בסוף 2003 היה ידוע לכל מה מתוכנן והחלו להיערך)

1. כשקיצצו אצלי ביחידה וביחידת האם - בנוסף לקיצוץ פרוייקטים היה גם קיצוץ רחבי בסד"כים

עוד לא שמעתי על דבר כזה בין אם מפאת בטחון שדה או שמא בגלל שהצבא מנסה להימנע בכל דרך מסיבוב פיטורים. אם מישהו יכול לחדש בעניין אשמח.

2. האם לא ייתכן ופשוט הצבא עקב החלטה (בין אם פוליטית או עניינית) פשוט שם יותר מדי דברים בראש סדר העדיפיות (מרכבה 4, נמר,מעיל רוח, כיפת ברזל, שרביט קסמים, F35, ועורף מוגן + ימ"מ למילואים) וכרגע נמצא בצוואר בקבוק תקציבי ופשוט זקוק לפריסת הפרוייקטים מחדש - האם מישהו יודע אם יש איזה דרך לבחון את הצטיידות הצבא לאורך השנים והאם זהו אכן המקרה ?

כי בדומה לשאלה למעלה נראה כאילו הצבא אינו מפטר סד"כ בשלב זה (לפחות ע"פי הידוע לי)
ישן 13-02-2012, 02:34
  Cu1 Cu1 אינו מחובר  

עם כל הציניות שבדבר יש סיבות אמיתיות שכולם מכירים לבעיית התקציב

ולא אני לא מדבר על גל"ץ או על הפנסיות של אנשי הקבע שהן הוצאות צפויות ולא מפתיעות.

סביר להניח שהממשלה או חלק ממנה הנחו את מערכת הבטחון להערך לטיפול באיראן ובתוצאות של טיפול כזה.
אני מניח שצה"ל וזרועות הבטחון האחרות הביאו תוכניות ויחד עם התוכניות גם בקשות לתקציב.
ואני אתן דוגמא תאורטית.

נניח כמו שכתוב באחד מהאשכולות בפורום חלק מהתקפה אפשרית על איראן או תגובה לאיראן גרעינית תהייה שימוש בטילים ארוכי טווח.
רק נניח לצורך העניין שצריך X טילים נוספים (הרי אם לישראל יש טילים כאלו חייבים להשאיר Y טילים בחרום). טילים כאלו עולים הרבה כסף בו נניח לצורך חישוב מהיר 10 מליון דולר , X טילים כפול 10 מליון דולר תעשו את החישוב ותראו שפתאום חסר תקציב (בלי לדבר על אולי צורך בפתחת קו יצור נוסף ועוד דברים מסביב).

שוב זאת רק דוגמא ואין לי מושג אם היא דוגמא אמיתית

אז כן , הפרסומים חלקם הם ספין , הבעייה נראית לי אמיתית
ישן 13-02-2012, 19:47
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07

מה שמשעשע באשכול הנוכחי זה שהרבה מאוד אנשים מדברים על דברים שהם מעולם לא עסקו בהם, שלא לדבר על תכננו אותם וכו׳.

ניהול תקציב במערכת הצבאית בישראל זה דבר מורכב. אם חיל האוויר אומר שהוא יקרקע מטוסים - זה ככל הנראה נבחן היטב ולעומק והתברר שזו הדרך הטובה ביותר לחסוך בהוצאות.. אבל עם ישראל צריך לדעת שהמצב לא טוב כי הגיעו למצב כזה.

אין אדם שעבד בלשכת אל״מ שיגיד שאין צורך בתקן רל״ש.
אגב, לפחות בחיל האוויר מרבית הרל״שיות הן קצינות ״ייעודי מנהלה״ - חיילות חובה...
לשכת תא״ל שאין בה רס״ן שתפקידו להיות קצין מטה מבקר ומפקח, היא לשכה שלא מבצעת בקרה ופיקוח. רב״ט או סרן פשוט לא יכולים לבצע את המשימות הנדרשות מפונקציה שכזאת (למשל - להעביר הנחיות ברוח המפקד, לוודא ביצוע מטלות על ידי אל״מים...).

כל ״בזבוזי המשאבים״ שמדברים עליהם פה, הם במקרה הטוב שוליים בתקציב העצום של משהב״ט.

ישן 13-02-2012, 19:53
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "מה שמשעשע באשכול הנוכחי זה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NehemiaG
אם חיל האוויר אומר שהוא יקרקע מטוסים - זה ככל הנראה נבחן היטב ולעומק והתברר שזו הדרך הטובה ביותר לחסוך בהוצאות.. אבל עם ישראל צריך לדעת שהמצב לא טוב כי הגיעו למצב כזה.
נו, באמת. ועל בסיס מה אנחנו צריכים לקנות את זה שמדובר במשהו בחה"א באמת עומד לעשות ולא בספין/סחיטה לצורך קבלת תקציבים? על סמך מה?

ציטוט:
רב״ט או סרן פשוט לא יכולים לבצע את המשימות הנדרשות מפונקציה שכזאת (למשל - להעביר הנחיות ברוח המפקד, לוודא ביצוע מטלות על ידי אל״מים...).
רב"ט כנראה שלא. סרן? מי קבע? אתה בטוח שבכלללללללללללללל צה"ל אין אפילו תא"ל אחד שהרל"ש שלו סרן ולא רס"ן?
אני ראיתי סמ"ר בתפקיד של סרן. אתה בטוח שסרן לא יכול למלא תפקיד של רס"ן? אף-פעם?

ישן 13-02-2012, 23:46
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב ""סחיטה לצורך תקציבים"......."

ציטוט:
"סחיטה לצורך תקציבים".... תסלח לי, הקאתי קצת בפה.

ידידי, לשכת תא"ל במטה בלי קצין מטה בתקן רס"ן זה בדיחה.
אני לא אומר שאין טוראים מוכשרים מאוד, אבל עדיין מדובר במערכת היררכית, יש לזה משמעות כבדה.
אולי זה יעזור לך להבא...
זו לא הפעם הראשונה שמערכת הביטחון מאיימת לקצץ דווקא בדברים שהכי מפחידים את האזרחים כשעוסקים בסוגיות תקציב. ובעבר, לא תמיד האיומים מומשו, וזאת בלשון המעטה. להקיא בגלל זה? אני רואה בזה טקטיקה על גבול הסבירה במו"מ, אבל אולי אתה רגיש מדי לתחום...

בדיחה או לא, לא ענית על השאלה, ושנינו יודעים למה.
לא אמרתי לשים טוראים, ואת הטיעון שלך על מערכת היררכית וכו' כבר כתבתי קודם (יעני לפניך אחשלי) למעלה. מביך.

אני מקווה שדבריו של amirsgv למטה לא יגרמו לך להמשך ההקאות, אבל במקרה שכן - עכשיו אתה יודע מה לעשות.

ישן 13-02-2012, 23:19
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
יסלח לי כבודו
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "מה שמשעשע באשכול הנוכחי זה..."

ציטוט:
מה שמשעשע באשכול הנוכחי זה שהרבה מאוד אנשים מדברים על דברים שהם מעולם לא עסקו בהם, שלא לדבר על תכננו אותם וכו׳.

ניהול תקציב במערכת הצבאית בישראל זה דבר מורכב. אם חיל האוויר אומר שהוא יקרקע מטוסים - זה ככל הנראה נבחן היטב ולעומק והתברר שזו הדרך הטובה ביותר לחסוך בהוצאות.. אבל עם ישראל צריך לדעת שהמצב לא טוב כי הגיעו למצב כזה.
.

אבל אני נוטה לפקפק בכל דבר שכתוב בעיתון, גם בתאריך, בינתיים מח"א עוד לא יצא ואמר שיקרקעו טייסות, אלו רק ספינים. מעבר לכך, זה שחיל האוויר אמר (אם אכן אמר זאת באמצעות אנשיו) שיקורקעו מטוסים, עדיין לא גורם לי לקפוץ לדום ולהגיד "הבו לי תוספת תקציב". נער הייתי וגם זקנתי (בדוק את הפייס שלי משבוע שעבר), ואני זוכר כי ומדי שנה באותה עונה חוזרת מערכת הביטחון וממחזרת סיפורי איומים מחד, ומאידך בכל פעם שמדובר על קיצוץ ישר מפסיקים אימונים, עוצרים את המרכבה וסוגרים טייסות.
מעבר לכך, האם אתה מבין בנושא של ניהול תקציב ? מאחר ואנחנו הרי מכירים אישית לא מהיום, אי מפקפק אם נסיונך הצבאי הכשיר אותך לכך. נסיוני האזרחי בתחום זה הוא לא מועט, מאידך, כך שאני בהחלט יכול להקיש (בצירוף, אם יורשה לי, השכלה אקדמית נרחבת בתחום) ולהביע דעה גם אם איני קצין בחיל האויר או בצה"ל.

גלריה: www.pbase.com/amirsgv

ישן 13-02-2012, 23:57
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "יסלח לי כבודו"

אמיר ידידי, שים לב שאני לא אמרתי מילה על אמינות הידיעה. אני מתייחס לעניין בהיבטים תיאורטיים...

האם אני מבין בניהול תקציב? לא הוכשרתי לכך מעולם, בטח שלא בתור טכנאי אל הרס שלב 7 בחיל האוויר .
מצד שני - כן יצא לי לדון בזה "טיפה" עם חברים שדווקא למדו את התחום ועסקו בזה בשירותם הצבאי, וזו ההתרשמות שלי. המורכבות קיימת גם בגלל מבנה המערכת התקציבית וסדרי הגודל שעוסקים בהם.
מהיכרותי את האנשים שהיו אמונים על דברים אלה בעבר הלא רחוק, אני סמוך ובטוח שאם הוחלט שהדרך לחסוך היא להשבית מטוסים, אז זה מה שנכון באמת.

ישן 15-02-2012, 09:32
  ninesouls ninesouls אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.03
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "ההבדל ביני לבינך הוא שכמו..."

ולי הסבירו אנשים אחרים...

במדינה מסודרת, התהליך הוא כזה: הממשלה חושבת שצריך לקצץ בתקציב הבטחון, ומשהב"ט מכין תכנית: מה צריך להשבית, לדחות או לבטל. אידיאלית הוא מביא תכנית עם כמה חלופות או סדרי עדיפויות. יש ישיבת ממשלה, שר הבטחון (או הרמטכ"ל או מי שלא יהיה) מפרט את החלופות, כמה כל אחת חוסכת ומה הפגיעה ביכולות של המערכת - ואז הממשלה מחליטה ומקבלת את האחריות. ברגע שהממשלה החליטה, הצבא מצדיע ומתיישר לפי ההחלטה. הוא לא מפעיל "קצינים בכירים" אנונימיים שידליפו כל מיני הפחדות וינסו לחתור תחת מה שהחליט הדרג הממונה עליו. את התכנית הוא מביא לפני ההחלטה ואז הוא יכול להפחיד את הממשלה כמה שמתחשק לו; ברגע שהתקבלה ההחלטה הענין נסגר. אם הייתי, נניח, מנהל בית ספר והיה לי מורה שהיה פונה להורים אחרי שהחלטתי משהו ומנסה להסביר להם למה ההחלטה שלי מזיקה ומסכנת את הילדים שלהם הוא היה עף. מבחינתי, אם יתגלה מי שפונה לציבור דרך התקשורת אחרי החלטת ממשלה ומנסה להפוך את ההחלטה אז גם הוא צריך לעוף.
ישן 14-02-2012, 04:12

בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי ע"ש שמתחילה ב "ת"ש"

מצטרף לאמיל בגינוי הדמגוגיה הזולה.

אז יש לנו כבר גיבור שמקצץ לנכי צה"ל, לאלמנות, ולפנסיונרים את השכר ב30%....פתרת את הבעיה הא?

בוא תסביר לי איך?...אתה מכיר את המהפכות שעברה הפנסיה הצהלית בשנים האחרונות? מה תקצץ לאלמנות צה"ל? ולנכים שלא מזמן גם להם הגיעו מים עד נפש מכל הקיצוצים שעברו עליהם?

כל מה שאמיל ציין שקיים בח"א קיים גם החיל הים. לאל"מ יש בקושי חיילת בתור רל"שית. תא"ל - רל"ש רס"ן בתפקיד שאני לא מאחל אפילו לכל הדמגוגים פה. זה לא רק לסדר לו"ז..

רס"ן משלם על הרכב שמקבל. מהנדס בקריה עם 10(!) שנים נסיון משלם על היונדאי גטס, ומסתדר עם שניים שלשה ילדים בקופסה הזו שלפחות פעם בשנה מושבתת כי אין תקציב לטיפולים...בחוץ היה נוסע לפחות במאזדה 3. בצבא אין לו את האופציה בכלל.

עוד לא ראיתי בכל השרשור הזה הצעה קונרקרטית אחת, אבל הרבה גאונים עם דעות...
ישן 14-02-2012, 16:42
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "או לחלופין צריך ליצור סדרי..."

איזה נזקים - בא תמנה נזק אחד שבא מביטול אוגדות המילואים. תמנה בבקשה נזק אחד מביטול חטיבה 500 והוצאתם של טנקי המג"ח לגמלאות. אני אשמח לדעת איך יחידות של טיראנים, שוטים ו m48 תורמים לבטחון מדינת ישראל בשנות ה-2000, או איך החזקה של חטיבות מילואים שלא מתאמנות עשור שלם פוערות פער כזה גדול ביכולת של צה"ל לפעול.

ישן 14-02-2012, 05:56

בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "וואלה , אני אתך , אני מציע..."

ביטיס, לא מתאים לך ,להקטין את הצבא בהתאם לתקציב? האם יש תשובה יותר חלולה מזו?

אני לא מתכוון להיות עוקצני או ציני או לתקוף את הכותב חלילה, אבל לכתוב כזו שטות זה להתעלם לחלוטין מהמציאות.
צבא צריך להתאים בגודלו לאיומים עימם הוא מתמודד. מספר מטוסים, מספר ספינות, טנקים חי"רניקים וכו. בכל אלו יש כמות תומכים שמחזיקה אותם כשירים ומתפקדים, וכמות כ"א של מפקדות מטות וכו.

אם אין לך כסף למערכות חדשות אתה חייב תחזוקה ברמה גבוהה...אז מה? נפטר טכנאים?

אם אתה לא יכול לרכוש מערכות וצריך לעשות יותר פיתוח in house, אז תפטר מהנדסים?...

הרי בטח לא התכוונת לפטר חי"רניקים נכון?..

מישהו יודע כמה כ"א חסר במקומות רבים בצבא?...אז כותב צר ראייה מעלה דוגמה של איזה רס"ר שלא עושה כלום...יופי...על אחד כזה אני מראה לך 5 מקומות של מתכנתים או מהנדסים שחסרים והעומס נופל על הקצת שהסכימו להשאר. ייתכן שיש עודפים במקומות מסויימים, אבל מבחינת כ"א כבר כמעט אין לצבא שומנים לקצץ.

אז לדעתך יש לנו X מטוסים ואנחנו צריכים X מינוס 4?....אני רוצה להאמין שהמטכ"ל ומשהב"ט סגורים על הסד"כ הנדרש לעמוד במשימות שמטילים עליו. ואם מציינים מספר פרוייקטים שמצויים כרגע בנקודות קריטיות ויפגעו בגלל קיצוצים, אז צריך להבין את המשמעות.

פחות אימונים=פחות מקצועיות, וראינו את המשמעויות של זה.
פחות רכש ופיתוח=כשירות נמוכה (תקלות עקב אי חידוש מערכות) ופיגור טכנולוגי במקום הובלה.
הרעת תנאים לאנשי קבע=פגיעה באמון של אנשי הקבע במערכת. פרישת כ"א איכותי (אצלי ביחידה נוצר מחסור אדיר בדרג רס"ן. הרבה סרנים צעירים "שודרגו" לתפקידי רס"ן, וזה התבטא באיכות. היה חסר הנסיון).
ופגיעה באלמנות, נכים, וכו' - זה כבר סתם התעללות, אני אפילו לא רוצה להתייחס להצעה הזו.
ישן 14-02-2012, 16:39
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי erangh1 שמתחילה ב "ביטיס, לא מתאים לך ,להקטין את..."

חלולה? לחלוטין לא חלולה.
צבא צריך להתאים את עצמו למציאות הכלכלית של המדינה בה הוא נמצא בראש ובראשונה. משום מה זה היה ברור לדוד בן גוריון ולממשלתו בקום המדינה, שאז הסיכון בצמצום היקף הצבא היה הרבה יותר חמור מהסיכונים הקיימים היום, ולא ברור למה אמת כזו פשוטה לא ברורה היום.
המשוואה היא פשוטה, אתה יכול להחזיק X יחידות בכשירות גבוהה, או 10X בכשירות אפסית. כרגע מה שקורה זו האפשרות השניה. התוצאה היא בדיוק מה שאמרת - רוב הכוח לא מאומן, לא מצוייד ולא מונהג כיאות.
אני אשמח אם תסביר לי מהי התועלת שיש בהוצאה של 100 מליון ש"ח בשנה בהחזקה של חטיבה שלא התאמנה במשך 5-8 שנים, באוגדונר שעשה אימון אוגדה אחד כל הקדנציה שלו כי אין כסף ליותר.
או אולי תסביר לי אין שריונרים במרכבה סימן 4 שאין כסף לאמן אותם יותר יעילים מכאלה שנמצאים על סימן 2 אבל מתאמנים כמו שדים.
אם ההיסטוריה הישראלית (והעולמית) הראתה משהו, היא הראתה שהיכולת של הדרג הזוטר לנצח קרבות תלויה בכשירות של כוח האדם לא בטכנולוגיה, והיכולת להפוך ניצחון טקטי למערכתי תלויה בכשירות של המפקד, ולא הטכנולוגיה העומדת לרשותו.
האמת הכלכלית היא פשוטה - אם התקציב שלך מאפשר להחזיק כשירות ל-X יחידות, כל נסיון להחזיק יותר יחידות יביא לירידה בכשירות שלהן. נקודה. אין כאן שום הוקוס פוקוס שיכול להביא באורח פלא להכשרה גבוהה יותר מהאויר.
אם אתם רוצים לדעת מדוע הגענו למלחמת לבנון השניה במצב רעוע כ"כ הרי זו הגישה שלך ושל Cu1, שמתבטאת בגישה של הצבא. זו הסיבה שהימ"חים היו ריקים, זו הסיבה שלא עמדה יחידה אחת כשירה בזמן אמת, זו הסיבה שמפקדים וחיילים התנהגו בלב לבנון כאילו מדובר במעצר בטמון.

אם לא ברור, אתה יכול להחזיק 2000 טנקים, אבל אם אין לך כסף לתחמושת, דלק וחלפים לא תתאמן ולא תהיה כשיר ללחימה.

ציטוט:
אני רוצה להאמין שהמטכ"ל ומשהב"ט סגורים על הסד"כ הנדרש לעמוד במשימות שמטילים עליו. ואם מציינים מספר פרוייקטים שמצויים כרגע בנקודות קריטיות ויפגעו בגלל קיצוצים, אז צריך להבין את המשמעות.

באמת? באמת? אתה חושב שסגורים על הסד"כ? אתה בטוח? אתה פגשת פעם מסמך אחד שמכיל איזשהן הגדרות לגבי המשימות בהן צה"ל צריך לעמוד? האם יש משהו בצורת ההפעלה של צה"ל באיו"שׁ בעשור האחרון שמראה על איזשהו תכנון מעבר ל"100% ביטחון"? אתה רוצה להסביר לי איך חטיבה של טנקי פטון M48 מסייעת לשמירת בטחון ישראל שהיה חשוב כ"כ לשמר אותה למרות שאין כסף לאמן אותה, ולמה פתאום אפשר לפרק אותה? איך חטיבת חי"ר שלא התאמנה 11 שנה מסייעת לבטחון מדינת ישראל?
אתה רוצה באמת לטעון שיש הגדרה ברורה מהדרג המדיני מהן היעדים הנדרשים מצה"ל וגזירת סד"כ מכך? אין שטות גדולה יותר מזו.

יכול להיות שאני בנאדם משונה כזה, שחושב שעדיף טייסת אחת מאומנת על פני 4 טייסות לא מאומנות, שעדיף חטיבה אחת מאומנת, פני 4 חטיבות לא מאומנות, ועדיף אוגדונר אחד שעשה 4 תרגילי אוגדה בקדנציה מאשר 4 שביניהם יש תרגיל תרגיל אחד.
אבל מה אני יודע, אני רק נתלה במה שברור כ"כ לצבאות מקצועיים...

ישן 14-02-2012, 17:23
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "חלולה? לחלוטין לא חלולה. צבא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
או אולי תסביר לי אין שריונרים במרכבה סימן 4 שאין כסף לאמן אותם יותר יעילים מכאלה שנמצאים על סימן 2 אבל מתאמנים כמו שדים.
אם ההיסטוריה הישראלית (והעולמית) הראתה משהו, היא הראתה שהיכולת של הדרג הזוטר לנצח קרבות תלויה בכשירות של כוח האדם לא בטכנולוגיה, והיכולת להפוך ניצחון טקטי למערכתי תלויה בכשירות של המפקד, ולא הטכנולוגיה העומדת לרשותו.
עד גבול מסוים. אולי אפשר להסתדר עם מרכבה 2 במקום מרכבה 4, אבל אני בספק שתמליץ להשתמש ב-bayonet-ים מול T-55 ואפילו מול T-34...
ודאי שהטכנולוגיה אינה חזות הכל, אבל היא עדיין נחוצה, ואם היא נחותה באופן קיצוני, כל הכשירות של הלוחמים לא תעזור. (בנוסף, אתה מדבר על אוגדות שריון וכו', אבל יש תחומים אחרים כמו טילים, כח אווירי, ועוד שבהם לטכנולוגיה חשיבות יחסית גדולה יותר.)

כמובן שבדברים אלה אינני מנסה לערער כלל על דבריך שעדיף מעט כוחות כשירים על פני המונים בלתי מאומנים, בלתי-מצוידים וחסרי יכולת להילחם, או שצבא צריך להתאים את עצמו ליכולת הכלכלית של המדינה.

ישן 14-02-2012, 17:31
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]או אולי תסביר לי..."

אם התקציב שלך מאפשר לקנות רק כידונים, אולי עדיף להתחיל ללמוד ערבית...

ישן 14-02-2012, 17:59
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 99 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אם התקציב שלך מאפשר לקנות רק..."

התקציב (כמעט) אף פעם איננו כזה שמאפשר לך רק לקנות כידונים, אלא שדבר אחד תמיד בא על חשבון השני. בוא נגיד שיש לנו רק שני פרמטרים כדי לפשט את הסיפור: 'רמת כשירות' ו'רמה טכנולוגית'. בהינתן תקציב קבוע, היכולת שלך להגדיל פרמטר אחד על חשבון השני נראית בגרף בסגנון [tex]1/x[/tex]. אפשר לבחור כל נקודה עליו - אפשר לקנות את הטכנולוגיה הכי יקרה, ושאף אחד לא ידע אפילו איך להשתמש בה, או שאפשר להתאמן 200 ימים בשנה, אבל להישאר עם כידוני-רובה.

עכשיו, לא משנה איך נחשב את זה (בהנחה שבאמת הייתה דרך לחשב את זה, וברור שאין), 'ביטחון' כפונקציה של היחס בין 'כשירות' ל'טכנולוגיה' לא יהיה מקסימלי אם נשקיע רק באחד מהם - גם לא אם נשקיע רק בכשירות על חשבון טכנולוגיה. זה הכל.

(אפשר להכניס למשוואה גם את גודל הסד"כ, ואת ההבדלים בין זרועות וחילות, וכו', אבל העיקרון הבסיסי נשמר - חייבים איזון, וכמעט אף-פעם הוא לא בא ביחסים של 99:1; זאת למעט נושאים שאולי אפשר לחלוטין להוציא מהצבא, שעליהם כבר דיברו בעבר ואפשר לדבר בנפרד.)

אני מסכים איתך שחשוב לא לחיות בסרט שהטכנולוגיה תנצח את המלחמה. אנשים מנצחים במלחמה. אבל האנשים צריכים איזושהי רמה טכנולוגית כדי להיות מסוגלים להילחם. הניסוח שלך למעלה, ובעבר היה מאוד גורף (ואני מבין למה - כי אתה מרגיש שהמטוטלת נוטה כרגע לכיוון הטכנולוגיה הרבה מעבר לנחוץ על חשבון כשירות בסיסית), ורק רציתי להבהיר/לחדד/וואטבר שאנחנו גם לא רוצים שהמטוטלת תיטה יותר מדי לכיוון השני.

ישן 14-02-2012, 07:44
  Cu1 Cu1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 103 שנכתבה על ידי ע"ש שמתחילה ב "טרול"

במקום לקיים דיון עיניני אתה ממשיך לקחת את האשכול הזה לדמגוגיה זולה.
קודם כל למה להתלונן רק על ההנחות של חבר , אם היית רואה את ההנחות של הסתדרות המורים שערך היה סומר הם פשוט הורסים את המשק על חשבונך או לשכת עורכי הדין שמקיימת הנחות לחבריה.
תעיף מבט גם על ההנחות שמארגנים לשוטרים הארגון שלהם (תברר כמה הם משלמים על ביטוח בריאות למשפחה) וכן הכל על חשבונך.
שלא לדבר על ההנחות של ארגון המהנדסים או אף גרוע מזה , ארגון עובדי המדינה , כרטיסים במחירים מגוחכים לאטרקציות שחבל על הזמן.

בקיצור כולם דופקים אותך ואת הכלכה , לא רק חבר.
אני מציע לך אם אתה לא חבר באחד מהעמותות הנ"ל להקים ארגון חדש שיאגד הרבה צרכנים , תאמין לי אתה תקבל הרבה מאוד הנחות מעולות.
אם אין לך רעיון לארגון אני יכול להציע לך לאגד את כל ממורמרי ההטבות של צבא הקבע (או בשמו האחר אכלו לי שתו לי), לפי האשכול הזה תוכל לארגן ארגון ענק שיקבל הנחות חבל על הזמן.

בקיצור

נערך לאחרונה ע"י Cu1 בתאריך 14-02-2012 בשעה 07:47.
ישן 14-02-2012, 13:36

בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "שתמצע מקום שנותן לך פנסיה..."

אבל ככה זה טרולים...אם הוא היה באמת בודק, הוא היה הופך למשהו אחר.

אם הוא היה קצת בודק היה מוצא שחבר ממומן ברובו ע"י 27 שקלים בחודש שמשלמים אנשי הקבע, עוד ממה שמשלמים החברים האחרים, ומהריביות של ההלוואות שניתנות לחברי המועדון.

אני מניח שעוד מעט הוא גם יתקוף את גרופון שנותנים הנחות משמעותיות כנראה על חשבונו...וגם את מבצעי סוף עונה שהוא תמיד מפספס כי מי עושה בתחילת החורף מכירת סוף עונה לבגדי חורף?...

לגבי גיל הפרישה - יש בצבא תהליך של שינוי משמעותי בתחום ואכן היום זה כבר בין 55-50. יש שטוענים שכבר עדיף 65 ולצבור עוד זכויות פנסיה, כי יש בעיה ממשית עם פורשים בגיל 50 (פנסיה נשחקה ואינה מספקת, ועבודה כבר אי אפשר למצא בגיל הזה).

איך 1200 ימי מילואים מקבילים ל-10 שנים בקבע?...הרי ידוע שאנשי הקבע עושים 120 יום בשנה, כאשר בשאר הימים הם ביום יחידה באשקלונה נכון?...

קיצור רוצה רעיון טרולי לחשוב עליו? מורה יושב בבית חודשיים בשנה. תכפיל ב-35 שנות עבודה זה יוצא כמעט 6 שנים(בלי שנות שבתון). עוד רעיון לדמגוגיה זולה. עכשיו לך לפורום המורים ותתלונן. נראה לי שפה מיצית.
ישן 14-02-2012, 16:48

בתגובה להודעה מספר 110 שנכתבה על ידי ע"ש שמתחילה ב "טעות"

נכון שטעית, אבל זה בגלל שאתה נותן לקטנוניות קנאה ומרירות להוביל את ראיתך, ולאו דווקא בגלל החישוב שגם הוא שגוי...

החישוב שלך טוען ל-7 שעות עבודה ביום. ול-200 ימי עבודה בשנה נכון?....

אני מנסה להשיב לך ברצינות, גם כי אתה כנראה בן אדם בוגר (אם בילית בחאן ארנבה ב1973) וגם כי חשוב לי הנושא, אבל אתה מאד מקשה עלי עם טענות מטופשות ואי דיוקים כמו שאתה מעלה.

בוא ותגיד לי מאיפה המספרים שהבאת (7 ש"ע ביום, ו-200 יום בשנה) - ותעשה לי טובה, תפסיק להגיד לי שבוחן רכב בג'וליס. נניח שכבר הקטננו לו את השכר מ-9000 (לטענתך) ל-6000 וחסכנו כבר 3000 ש"ח לצבא. עכשיו בא ננסה להביא עוד 2,999,997,000 ש"ח.

לגבי המורים, מה צודקים?....מה קשור רמת ההוראה עכשיו?

ולמה שנרד ברמת הטייסים?...נפטר את בוחן הרכב מג'וליס ונפתור את בעיות התקציב בצה"ל. הוא גם לא יהיה ב"חבר" ולא יקבל נקודות ספורט...

תעשה לעצמך טובה, ותרד מהעץ שעלית עליו, או שתביא פרטים נכונים וטיעונים ששווים דיון, בינתיים אתה טוקבקיסט במקרה הטוב...
ישן 14-02-2012, 19:26
  ע"ש ע"ש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.09
עצבנים
בתגובה להודעה מספר 112 שנכתבה על ידי erangh1 שמתחילה ב "נכון שטעית, אבל זה בגלל שאתה..."

אתם יותר מדי עצבנים.
כל הכנויים שאתם מכנים אותי כאן טרול קנאי מריר וגו' לא נכונים.
הכינוי המתאים הוא זומבי.
אני כבר מעבר לכל זה.
בוחן הרכב בג'וליס כבר 20 שנה בפנסיה.הלך הכסף.
ולמה אני משתמש בדוגמא הזו?
שכן שלי היה בוחן רכב ואשתי אחרי מלחמת יום כיפור סיפרה לי שבמהלך המלחמה הוא היה מגיע הביתה כמו גדול ב 3.
עכשיו,נניח שיש לי תקציב של 50 מיליארד מתוכו 15 מיליארד הולכים לפנסיה כלומר התקציב בפועל הוא 35 מיליארד.אני חייב להעמיד 10 אוגדות מאומנות,טייסות ומערכת הגנה נגד טילים שלא ידפקו לי סארין על רחוב ארלוזורוב.ונניח שאין לי שום מקורות אחרים-אז אני הולך על הפנסיה לוקח 5 מיליארד ויהי מה.

מעשיהן כמעשה זמרי ומבקשין שכר כפנחס-זה מצאתי באיזה מקום די מסכם את טיעוני
ישן 14-02-2012, 21:37

בתגובה להודעה מספר 113 שנכתבה על ידי ע"ש שמתחילה ב "עצבנים"

ממש לא עצבני, אבל בהחלט מתקומם מדבריך.

הלא אתה בעצמך אומר כרגע שכל מגדל הקלפים שבנית פה מתבסס על בוחן רכב שבשנת 73 (כשכל הרכבים הוקפצו לחזיתות) היה חוזר הביתה ב-3 לפי מה שסיפרה לך אשתך...אז על מה יש פה להתעצבן?...

ההיפך. התמונה הרבה יותר ברורה עכשיו.

אתה יודע למנות את מספר התהפוכות, הרה-ארגונים, הגזרות התקציביות וכו שעבר הצבא מאז?..

בקיצור אתה רוצה לגזול תנאים וכספים לפי שמועות משנת 73. ככה בונים מדינה!

איש יקר, באמת יש לי הערכה על תרומתך ביום כיפור וב-1200 ימי המילואים. ללא ציניות או לעג חלילה.

אתה לא יכול לקחת כסף מפנסיה של אנשים... מדוע שלא תחליט המדינה להושיט ידה אל קרנות הפנסיה שלך?....מה ההבדל? במלחמה כמו במלחמה - מותר הכל לא?..

מקווה שבאמת אף אחד לא ידפוק סארין על ארלוזרוב ושהפנסיונרים יוכלו להתפרנס בכבוד למרות בעלי דעות כשלך.
ישן 03-03-2012, 18:32
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי ע"ש שמתחילה ב "עמותת "חבר""

יש לך כמה טעויות, להבנתי.
1. כל איש קבע משלם דמי חבר (כפויים, בהתאם לפקודת מטכ"ל) לעמותת חבר. זה מכסה לא מעט...
2. בעמותת חבר חברים גם מי שאינם אנשי קבע.. גם זה מכסה לא מעט עלויות.
3. להערכתי יש מודל כלכלי לעמותת חבר, מודל שמחזיק היטב..
4. אתה לא יכול לקצץ בפנסיות. חוקית - אתה לא יכול.
5. יתירה מכך, רק עכשיו מצליחים באוצר להביא לשלבי ביצוע מהלך של הפרדת הפנסיות מהעלאות שכר של משרתי הקבע. זאת הסיבה שכשכל המשק הממשלתי קיבל תוספת יוקר (תשלום מתפרס+מענק חד פעמי) - משרתי הקבע לא קיבלו אותו (קיבלו רק עכשיו, ורק חלק ממנו).
6. נושא הפנסיות טופל כבר לפני מספר שנים, עם המעבר לפנסיה צוברת למשרתי הקבע החדשים.
7. מיד אחר כך - העלו את גיל הפרישה...
8. צה"ל לא יכול להפריש אנשי קבע כאוות נפשו. זה תלוי בכמות מכסות הפרישה (התקציביות, אני מזכיר) שמשחרר האוצר מדי שנה. יש פה היבטי תכנון כלל משקיים כדי להמנע ממצב אבסורדי שבו המדינה משלמת לפנסיות הרבה יותר ממה שהיא משלמת כמשכורות.
9. כמו שכבר הבנת מהנקודה הקודמת, תקציב הפנסיות למעשה מנותק מתקציב הבטחון. חסכון שם לא קשור בכלל למשרד הבטחון.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:55

הדף נוצר ב 0.22 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר