לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-02-2012, 19:36
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "לדעתי אם בנאדם מראש בא בגישה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ShoobyD
רק שייקח בחשבון שבכל אוניברסיטה (לפחות עד כמה שידוע לי) דורשים שהסטודנט ייקח גם קורסים כלליים שלא קשורים ישירות לתואר שלו.
כלליים = כל נושא חוץ מהמקצוע הראשי שלו. יהדות != כללי...
כשדורשים ממך לקחת 2 קורסים כללים מתוך 40 קורסים שאתה לוקח לתואר, ויש מבחר של עשרות אם לא מאות קורסים כלליים, יש סיכוי טוב שתמצא משהו שמעניין אותך, או לפחות לא מעצבן אותך.
כשדורשים ממך לקחת 2 קורסים על יהדות, ואתה שונא קורסים על יהדות, קצת קשה למצוא 2 קורסים על יהדות שאתה לא שונא...

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-02-2012, 19:50
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "אף אחד לא מחייב אותו ללמוד..."

אף אחד לא מחייב אותו ללמוד בכלל. מה הקשר?

השאלה היא האם הדרישה הידועה מראש של בר-אילן מקבילה לידיעה הדרושה מראש של מוסדות אקדמיים אחרים.
שובי טוען שכן. אני טוען שלא.
רוב המוסדות דורשים ממך לקחת מספר מסוים של קורסים שאינם נוגעים לליבת התור הנלמד.
במקרה הכללי, אין הגבלה נוספת - העיקר שזה לא יהיה מהמקצוע של התואר שלך.
בר אילן מעיפים 99.9999999999% מהנושאים האלה, ודורשים שהקורסים יהיו ביהדות.
כמו שהזכירו פה, הטכניון, מעיף 99% מהנושאים האלה, ודורש קורסים בספורט.
דרישה לקורסים בנושא ספציפי שאינו מהמקצוע שלך שונה מהותית מדרישה לקורסים לבחירתך, מכל נושא שהוא ביקום, מלבד המקצוע שלך. אין הקבלה. וזה לא קשור לשאלה האם הדרישה ידועה מראש או מפתיעה כגשם בסהרה...

ישן 12-02-2012, 21:26
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "ההקבלה של שובי היא בנוגע לכך..."

ציטוט:
ההקבלה של שובי היא בנוגע לכך שמחייבים את הסטודנט ללמוד קורסים שאינם קשורים לתואר שלו.
מה זה משנה אם יש לו חצי מיליארד נושאים לבחור מביניהם, או שהדרישה היא לנושאים מתחום מסוים?
ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
כשדורשים ממך לקחת 2 קורסים כללים מתוך 40 קורסים שאתה לוקח לתואר, ויש מבחר של עשרות אם לא מאות קורסים כלליים, יש סיכוי טוב שתמצא משהו שמעניין אותך, או לפחות לא מעצבן אותך.
כשדורשים ממך לקחת 2 קורסים על יהדות, ואתה שונא קורסים על יהדות, קצת קשה למצוא 2 קורסים על יהדות שאתה לא שונא...
אולי הניסוח הממעיט לא היה ברור.
אני מקווה שלא טעיתי בניסוח הפורמאלי: [TEX](\forall c \in J: H(c) ) \Rightarrow (x \in J \Rightarrow H(x)))[/TEX]
חשבתי שזה משהו די טריביאלי, אבל מסתבר שלא: אם מישהו שונא כל קורס בנושא יהדות, אז לא משנה איזה קורס ביהדות הוא יבחר מההיצע שיש לו - הוא ישנא אותו...

ישן 12-02-2012, 22:03
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "ובדיוק לאדם כזה כתבתי שיכול..."

מה שקשה להבין זה איך מזה שכתבת דבר אחד אמורים להבין דבר אחר לגמרי.

אדם בא ובוכה על קורסי היהדות בבר-אילן. לא על הקורסים הכללים בכלל, אלא על קורסי היהדות.
אפשר להבין מזה שהוא מעדיף רוטב אלף האיים על קטשופ. אפשר להבין מזה כל דבר. אבל סביר להבין מה שמפריעים לו דווקא קורסי היהדות, ולא חובת הקורסים הכלליים.

בא אדם אחר ועונה לו:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי סוד כמוס לפרה ולסוס
לדעתי אם בנאדם מראש בא בגישה של אנטי – שילך לחפש לו מוסד אקדמי אחר.
רק שייקח בחשבון שבכל אוניברסיטה (לפחות עד כמה שידוע לי) דורשים שהסטודנט ייקח גם קורסים כלליים שלא קשורים ישירות לתואר שלו.
שוב. אפשר להבין מהמשפט השני כל דבר. אפשר להבין שהאדם הזה אוהב חמוצים בפלאפל, אבל שונא כרוב כבוש. אבל סביר להבין שהוא טוען שלאדם הראשון תהיה בעיה באוניברסיטות אחרות, כי גם בהן יש דרישה לקורסים כלליים.

אז בא אדם שלישי וכותב:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי אדם שלישי שזהותו אסורה לפרסום
פעם נוספת, אבל להבין מהדברים מה שרוצים. אם אתה רוצה, אתה יכול להבין מהדברים שהאדם השלישי מעדיף קומדיות רומנטיות על סרטי מתח. אבל סביר להבין שהוא מתייחס למה שסביר להבין מדברי האדם השני, ומבהיר שהבעיה באוניברסיטה אחרת לא תהיה אותה בעיה, לא תהיה דומה, ולא תהיה קרובה; אם תהיה בכלל.
ציטוט:
לא רואה מה כ״כ קשה להבין.

ישן 13-02-2012, 00:28
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי marin שמתחילה ב "לא הייתי אומר קובעים, אבל יש..."

התכוונתי לכל הקורסים בתואר.

על כל קורס אפשר להגיד שההשפעה שלו על הממוצע היא זניחה, וזה נכון.

אם יש לי 120 נקודות, וקורסים של 2,3,4 נקודות, אז אפילו קורס של 4 הוא כמעט חסר משמעות.
נניח שהממוצע שלי עכשיו הוא 85. אם אני מקבל בקורס של 4 נקודות 100, הממוצע שלי יהיה:
[TEX]{ { 85 \cdot 116 + 100 \cdot 4} \over 120 } = 85.5[/TEX]
אם לעומת זאת, אני אקבל 60, הממוצע שלי יהיה:
[TEX]{ { 85 \cdot 116 + 60 \cdot 4 \over 120 } } = 84.167[/TEX]

או בקיצור - חסר משמעות. כל פעם שאהתה שואל את עצמך אם שווה להשקיע בקורס אקסטרה או לעשות מועד ב' כדי לשפר ב-10 נקודות, אתה רואה שזה לא שווה כמעט כלום. הרי שיפור של נקודה במקצוע ששווה 4 נ"ז מתוך תואר של 120 נ"ז שווה לשיפור של 4/120 נקודות בממוצע, שזה כלום.

מצד שני, זה ההבדל בין לסיים תואר בממוצע 60, 70, 80, 85, 90, או 95...

מסקנה - להסתכל על כמה קורס בודד משנה לך את הממוצע, זה מטעה.
(ועדיין, אני עושה את זה)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:54

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר