לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-02-2012, 13:04
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
לאטמה/גל"צ: ליצמן יצא מטקס בגלל שירת ילדות בנות 9

שזו יכלה להיות אנקדוטה או ידיעה שולית בפני עצמה ורק העובדה שעורך כלשהו בגל"צ בחר לפתוח בה מבזק חדשות ורזי לדוש בו כאילו כבר אין שכנים מזוקנים מדרום שמשוועים לשיחה מלטפת עימו...

יצא בהפגנתיות? ראוי לגינוי ולדיווח אבל במידה ובמיקום הראויים לנושא שלהבדיל מהפיגועים האיראניים, עונשו של קראשי וכו' נדון ונדוש כבר ארוכות.

יצא בשקט בלי שמישהו חש בחסרונו? זב"שו. [אלא אם כם המטרה היא ליצר חדשות ולא 'לדווח']

http://www.latma.co.il/article.aspx?artiId=5806

http://glz.co.il/NewsArticle.aspx?NewsId=99536

אגב 'סגן השר ליצמן' זה כנראה קצת ארוך מדי בשביל גל"צ אבל מה זה סגן שר בשביל חבר'ה שאגדה אורבנית מספרת שאחד מהם טפח לרמטכ"ל דן שומרון ז"ל על כתפו מאחור ואמר לו 'אהלן' משהגיע ככתב לקוקטייל בו השתתף הרא"ל?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-02-2012, 13:38
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "וזו אכן שאלה אמיתית שכן ראויה לדיון חדשותי [בפרופורציה כמובן]"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי .ישראלה היפהפיה
קם ממרכז השורה ראשונה ויצא כשהתחילו לשיר ושב כשסיימו - לא בסדר! [בגלל התפקיד הציבורי שהוא ממלא ובשל הנימוס המתחייב מכך]
בנוסף צריך לזכור שילדות בנות 9 הן לא האובייקט העיקרי (או בכלל...) של האיסור על שמיעת שירת נשים, כך שאם אכן הכל אמת, לכאורה נראה שיש פה צעד הפגנתי שעולה חשד שמונע יותר מסיבות פוליטיות מאשר מסיבות דתיות פרופר (לדוגמה, אולי ההפגנה מכוונת למצביעים החרדים, והכותרת בגל"צ רק משחקת לידיו של ליצמן שמראה כיצד הוא עומד על המשמר למען החברה החרדית ונרדף בידי התקשורת העוינת וכו' וכו').

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 15-02-2012, 16:18
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=מצפון]ולמה לעזאזל הם..."

אוקי, אז הראשון נחמד, מצפון=שמאלני=ערבי, צוחק עלי וכו'

אבל השני ?

ציטוט:
מקור הדין מקור להלכה זו נמצא גם בבבלי וגם בירושלמי, שניהם מאותו אמורא כאשר קיימת אסמכתא שונה לדבריו: בתלמוד בבלי נאמר: "אמר שמואל: קול באשה ערוה, שנאמר‏‏ "כי קולך ערב ומראך נאוה".‏[1] – מסכת ברכות כד, ובמסכת קידושין ע א ואילו בתלמוד ירושלמי נאמר: שמואל אמר: קול באשה ערוה, מה טעם? (ירמיהו ג) "והיה מקול זנותה ותחנף הארץ וגומר" – מסכת חלה דף יב, ב פרק ב הלכה א למרות הגישות השונות של הבבלי והירושלמי, התוצאה היא אחת, כאמור: יחוס תכונות ארוטיות לקול שירתה של האישה.

ילדות בנות תשע (9) בחיאתק...

אולי שיפסיקו לאכול סלט החרדים ? הרי זה שעטנז..... (סלט עם גרגירי פשתן כמובן)

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

ישן 15-02-2012, 20:20
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אז בא תעזור ליהודי בור להבין..."

אמרתי לך למעלה מי יעזור לך להבין:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
מאחוריו עומד חיפוש בפורום, ומאחוריו עומד גוגל, שיכול אולי להכיר לך את חברה שלו - ויקיפדיה...

אבל מאחר ואתה מבקש שוב, עולה החשש שמא אתה סובל ממגבלה כלשהי שמונעת ממך לחפש בגוגל ולקרוא בויקיפדיה, ולכן אצטט לך מויקיפדיה כד שלא תאלץ להקליק על הקישור אליה בכוחות עצמך:
מקור הדין

מקור להלכה זו נמצא גם בבבלי וגם בירושלמי, שניהם מאותו אמורא כאשר קיימת אסמכתא שונה לדבריו:
בתלמוד בבלי נאמר:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה "אמר שמואל: קול באשה ערוה, שנאמר‏‏ "כי קולך ערב ומראך נאוה".‏[1] תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מסכת ברכות כד, ובמסכת קידושין ע א ואילו בתלמוד ירושלמי נאמר:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה שמואל אמר: קול באשה ערוה, מה טעם? (ירמיהו ג) "והיה מקול זנותה ותחנף הארץ וגומר" תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
– מסכת חלה דף יב, ב פרק ב הלכה א
למרות הגישות השונות של הבבלי והירושלמי, התוצאה היא אחת, כאמור: יחוס תכונות ארוטיות לקול שירתה של האישה.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7....93.D7.99.D7.9F

ישן 15-02-2012, 21:00
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לי נראה מוזר שיש אנשים..."

אז נראה לך מוזר, סבבה.
מה אתה אומר ? שהחרדים הם היפים ?
אולי גם אתה היפי ? אם עשית אורגיה או עישנת ג'וינט או לקחת LSD אז גם אתה היפי כנראה.
לא נראה לי שההקבלה שרצית להביא מתאימה.
אם צמחוני יקום מחדר האוכל הצבאי בגלל שאוכלים בו בשר אז הדוגמה יכולה איכשהו להסתדר פה.
זה אתם (מי שלא שייך לאתם שלא יתיחס) שדורשים כל הזמן שכולם יעברו דרך הצבא ויקיימו את חוקיו.
אז האנשים האלה, אלו שנמנעים משירת נשים, קמים באמצע טקס צבאי.
אותם האנשים דורשים שבטקסי זכרון יגידו יזכור אלוהים.
זה הכל בשם אותה דת, שהיהודי המסורתי והיהודי החרדי מאמינים בה. כל אחד ודרגת החומרה שהוא מאמץ לעצמו.
זה הזוי בפני עצמו, כי איך אפשר להאמין בחטא ועונש כאשר בני אנוש נותנים פרשנות שונה לנקמנות של האלוהים, אבל זה ויכוח אחר.
אני אמרתי מהתחלה שזה נראה לי לא נורמלי שסגן שר, סבא לנכדים, לא יכול לשמוע שירה של בנות תשע כי זה עושה לו בלאגן ארוטי בראש. בדיוק כמו שצוערים שלא יכולים לשמוע שירת נשים צריכים להיות מודחים מהצבא לדעתי, וכל ההקלות וההתפתלויות של הצבא בשביל לא לאבד את הכח אדם הזה (בטקס גדול חובה בטקס קטן מותר לקום וללכת) כאילו בן אדם יכול לשלוט מתי יתחרמן או לא משירה של חיילות.
זה איסור הזוי ומכוער שהופך את הנשים לכלי ריק מתוכן שהופעתו מציינת אירוטיקה.
בא תגיד לי מה יפה בדת שמונעת מקשישים לשמוע שירים פן הם יחשבו מחשבות זימה על בנות תשע לעומת אדם שכל כך אוהב בעלי חיים שהוא מעדיף לא לאכול אף חיה לעולם ???

john reese

ישן 16-02-2012, 09:21
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אין לי שום בעיה עם ההקבלה...."

צריך קנה מידה לכל דבר.
שחיטת פרות, חזירים, תרנגולות ואווזים לצורך אכילה - נחשב נורמטיבי.
פיטום אווזים תוך גרימת סבל נוראי, מחלות ודלקות רק בכדי לייצר מאכל שלא כדרך הטבע - לא מקובל ואסור היום על פי חוק ברב העולם.

מניעת פורנוגרפיה, בייחוד של קטינים, המנעות מערום פומבי - נחשב נורמטיבי ואסור ברב העולם.
מניעת שירת נשים, מניעת שירת ילדות, באצטלת אירוטיקה וסכנת מעשים מגונים במוח מעוות- נחשב חולני ברב העולם.

אני לא אומר שצריכים לאסור את ליצמן, אני אומר שזה לא נורמלי הזרם הזה שנמנע מנשים, מדיר נשים, מפלה נשים ומתרחק מכל דבר שהוא אישה שמא יצוץ איזה יצר חולני ומעוות ויגרום לו לחשוב מחשבות אירוטיות על ילדות בנות תשע.

אני מתקשה להאמין שאתה באמת ובתמים מסכים ומקבל את העמדה הזו וחושב שיש אנשים שמאמינים שבכך שהם לא ישמעו ילדות שרות הם ישמרו על מוחם נקי ממחשבות פורנוגרפיות.
הרי 50% מהעולם הוא נשים. ורק העלמתן באמצעות כיסויי גוף והדרתן ממקומות ציבוריים יכול למנוע מדי יום צפייה של גבר באישה. מה עם תנוך האוזן החושני, וצוואר ברבורי ? או שפתיים חושניות ? עיניים עגולות ומפתות ? אף חמוד ומגרה ?
אם אתה מאמין שככה צריך להיות גם אתה לא נורמלי לצערי.

john reese

ישן 16-02-2012, 10:49
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לא, אני מאמין שזאת זכותו..."

שים לב שלא אמרתי לו שלא יצא, שיצא ושיקפוץ בחוץ על רגל אחת עם אצבעות באוזניים מצדי.
ציינתי שזה לא נורמלי בעיני, ואני ממשיך וטוען שזה לא נורמלי.
זכותי לבקר תופעות שעושה איש ציבור בארוע ציבורי.
מה שכן מפריע לי שמכיוון שהוא לא איש פרטי, ומכיוון שיש לו אג'נדה ויש לו תומכים ששמו אותו איפה ששמו אותו, הוא מהווה דוגמא, הוא מנסה להעביר מסר, הוא מחנך את ילדיו ומאמינו שככה צריך לנהוג, ושיש להמנע מקרבת נשים וילדות מכיוון שהן עלולות להוות אוביקט מיני ולעורר מחשבות מסוכנות בראש היהודי המאמין.

john reese

ישן 16-02-2012, 12:19

הדיון יכול להיות ממוקד יותר אם יחולק לתתי סעיפים:
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "הלכה ? שמעתי עליה. אני מופתע..."

[1] האם ליצמן או חרדים אחרים הנמנעים משמיעת נשים עושים זאת מחשש ישיר של זימה שעולה בליבם או מאחר וכך הוא מבחינתם הצווי ההלכתי.

לעניות דעתי האפשרות השניה היא הנכונה. ההלכה כפי שהיא מועברת לו דרך רבותיו היא בשביל ליצמן 'חוק'. אחרי חוק לא תוהים בשגרת היום יום בדיוק כשם שאנו עומדים בתמרור עצור גם בשעת לילה מאוחרת כשהכביש ריק לחלוטין כך עושה גם ליצמן.

[2] האם האיסור ההלכתי הזה הינו בגדר החמרה שלא הייתה בעבר והוא חלק מתנועה כללית לכיוון הדת?

ממעט הידע שלי מעולמי החילוני התשובה היא 'כן' אבל משיחות עם חרדים אני מבין שמבחינתם האיסור תמיד היה קיים. לגבי הציבור הדתי 'סרוג' אני מניח שזהו סימן להחמרה בהשוואה לשנים עברו שהרי בעבר בבני עקיבא אף היו מתקיימות פעולות מעורבות.

[3] האם הדת היא 'שורש כל רע בעולם'?

אני סבור שלא. שורש כל רע הוא בני האדם העושים דברים 'בשם הדת', 'בשם האנטי דת', 'בשם הבלי דת', 'בשם הלאום' וגם סתם כך כי בא להם. המלחמה בינינו לבין הערבים עשתה את רוב שנותיה דווקא בשנות החילון של החברה הערבית והיהודית. מעשי הרצחנות הגדולים ביותר במאה העשרים בוצעו ע"י תנועות אנטי דתיות כמו הקומוניזם והמאואיזם. מסטאלין ועד פול פוט וכמובן שע"י תנועות 'לאומיות לא דתיות' כמו הפאשיזם והנאציזם. הרג היהודים נעשה בשם הלאום ולא בשם הדת

[4] האם הדת היהודית גרועה מדתות אחרות?

לא, למה? כמו כל דת היא כבולה לטוב ולרע בתוך סבך שורשיה המתאימים לתקופת התגבשותה. כמו כל דת חיה היא נאלצת לנוע קדימה ואחורה בזהירות כדי לאפשר קיום למאמיניה מבלי להפכם לחוטאים. לצד חוקים נוקשים שרובם לא מקויימים זה מכבר יש בה חוקים ורעיונות נאים להפליא. יש בה הגות ותשתית משפטית המאפשרת בד"כ יחסים תקינים בין אדם לחברו בתוך החברה. [אפשר כמובן לדלות גם מספר החוקים של ישראל שוויץ וארה"ב סעיפים הזויים שהיו טובים לשעתם]
ישן 16-02-2012, 12:52
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "הדיון יכול להיות ממוקד יותר אם יחולק לתתי סעיפים:"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי .ישראלה היפהפיה
[1] האם ליצמן או חרדים אחרים הנמנעים משמיעת נשים עושים זאת מחשש ישיר של זימה שעולה בליבם או מאחר וכך הוא מבחינתם הצווי ההלכתי.

לעניות דעתי האפשרות השניה היא הנכונה. ההלכה כפי שהיא מועברת לו דרך רבותיו היא בשביל ליצמן 'חוק'. אחרי חוק לא תוהים בשגרת היום יום בדיוק כשם שאנו עומדים בתמרור עצור גם בשעת לילה מאוחרת כשהכביש ריק לחלוטין כך עושה גם ליצמן.

אני לא מסכים לאנלוגיה שלך, חוקי התחבורה הם רצף של היגיון ומחייבים התייחסות אונליין בכל עת שאתה נמצא בדרך כהולך רגל או נוסע ברכב.
אני מסכים שלדת חייבים לציית באופן כמעט עיוור בשגרה אחרת יותר מדי תהיות שיערערו את יסודות האמונה (או עלולות לערער)
לעומת זאת צייתנות עיוורת לחוקי התנועה עלולה לעלות בחיי אדם, מה שקורה תכופות. לעצור בעצור בלילה זו אמנם התניה (לא רעה) אבל עדיין יש צורך לפקוח עין, לבדוק מסביב ולהפעיל את המח כל זמן שאתה נמצא תחת מרות חוקי התנועה.
בחוקי התנועה כמעט ואין פרשנות לעומת חוקי הדת שיש מפרשים ודעות וחצרות ונוהגים והחמרות והקלות. להקל ראש עם אדם ברמתו של ליצמן זו אפילו זילות של האיש ושל הדת. (אנחנו עוסקים גם בו וגם בכלל החרדים/דתיים/יהודים). על פי אותה צייתנות אנשים חרדים צריכים להמנע כמעט מכל דבר שנוגעים בו חילונים/גויים/וכיו"ב ולהסתגר בחצרם ולא לבא במגע עם העולם החיצון. חלקים אכן עושים את זה, ליצמן לא מכיוון שהוא אינטרסנט עבור הציבור שלו, לכן מעשיו שקולים ומדודים.
מכאן אני יכול להניח שהצייתנות לא עיוורת ואוטומטית, אלא הוא ידע בדיוק מה הוא עושה ולמה. למה ? כי קול באישה ערווה גם אם היא בת 9. וכאן נשאלת השאלה הכואבת, מה עובר לו בראש ??

[2] האם האיסור ההלכתי הזה הינו בגדר החמרה שלא הייתה בעבר והוא חלק מתנועה כללית לכיוון הדת?

ממעט הידע שלי מעולמי החילוני התשובה היא 'כן' אבל משיחות עם חרדים אני מבין שמבחינתם האיסור תמיד היה קיים. לגבי הציבור הדתי 'סרוג' אני מניח שזהו סימן להחמרה בהשוואה לשנים עברו שהרי בעבר בבני עקיבא אף היו מתקיימות פעולות מעורבות.

אין לי מה להוסיף פרט לעובדה שהזרמים המתונים מתחזקים ומתחרדים ומגלים סובלנות יתרה להחמרות ההלכתיות

[3] האם הדת היא 'שורש כל רע בעולם'?

אני סבור שלא. שורש כל רע הוא בני האדם העושים דברים 'בשם הדת', 'בשם האנטי דת', 'בשם הבלי דת', 'בשם הלאום' וגם סתם כך כי בא להם. המלחמה בינינו לבין הערבים עשתה את רוב שנותיה דווקא בשנות החילון של החברה הערבית והיהודית. מעשי הרצחנות הגדולים ביותר במאה העשרים בוצעו ע"י תנועות אנטי דתיות כמו הקומוניזם והמאואיזם. מסטאלין ועד פול פוט וכמובן שע"י תנועות 'לאומיות לא דתיות' כמו הפאשיזם והנאציזם. הרג היהודים נעשה בשם הלאום ולא בשם הדת

אז לא שורש כל רע, אלא עוד אחד משורשי הרע ואחד החשובים שבהם.
צלבנים, אינקויזיציה, כיבוש הארץ, לא חסרות שואות שנגרמו "גם" בשם הדת ול"צד" השואות האזרחיות רומנטיות.

[4] האם הדת היהודית גרועה מדתות אחרות?

לא, למה? כמו כל דת היא כבולה לטוב ולרע בתוך סבך שורשיה המתאימים לתקופת התגבשותה. כמו כל דת חיה היא נאלצת לנוע קדימה ואחורה בזהירות כדי לאפשר קיום למאמיניה מבלי להפכם לחוטאים. לצד חוקים נוקשים שרובם לא מקויימים זה מכבר יש בה חוקים ורעיונות נאים להפליא. יש בה הגות ותשתית משפטית המאפשרת בד"כ יחסים תקינים בין אדם לחברו בתוך החברה. [אפשר כמובן לדלות גם מספר החוקים של ישראל שוויץ וארה"ב סעיפים הזויים שהיו טובים לשעתם]

אם מסכימים שדת זה רע, אז יש דתות גרועות יותר ויש גרועות פחות. היהדות היא דת נוקשה וקשה ודי אכזרית, ורק הקידמה והקיום של הדת בתוך מדינה חילונית מאפשר להחליש את עוצמות הרע. אירן למשל היא דוגמה מפחידה לאיך היתה יכולה להראות מדינה יהודית הלכתית 100% בה סוקלים, והורגים על לא מעט מעשים רעים.

john reese

ישן 16-02-2012, 15:59
  metooshelah metooshelah אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.03
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "ה 100% התיחס למדינת ההלכה ולא..."

גם אם מתייחסים למדינת הלכה, הטענה נשארת זהה - הוצאה להורג של מישהו הייתה מ-א-ו-ד נדירה. כל כך נדירה, שאתה אפילו לא יכול לשאול על לגיטימיות של הוצאה להורג ב-70 שנה, אבל אני אשחק במשחק שלך.

כדי להוציא בנאדם להורג (כמקרה שלנו - סקילה), אתה קודם כל צריך להוכיח שהוא אשם מעבר ל'מעבר לכל ספק'. כלומר, הדיינים צריכים להרשיע אותו, למרות שעליהם למצוא דרך למנוע את ההריגה (ת'מבין, לזעוק 'סקילה סקילה' כאשר אין לך מושג את מי סוקלים ומתי זה קצת מגוחך). בוא נאמר שהוא הורשע כאפיקורס נבזי במיוחד. עכשיו מגיע החלק המעניין: מעבר להוכחה שהוא ביצע את המעשה הנ"ל, צריך למצוא האם הוא הוזהר. כלומר, אם ביערת אש בשבת - האם עשית זאת בנוכחות עדים - שבתורם הזהירו אותך מהמעשה הנ"ל?

אני מקווה שאתה מבין לאן אני חותר (רמז: הקושי העצום בלהוציא מישהו להורג ביהדות, על עבירות דת) ולעומת זאת רואה את ההבדל העצום בין יהדות (=משתדלים שלא להוציא להורג) לבין - למשל - איסלאם (=הוצאה להורג זה סוג של תחביב לגיטימי)
ישן 16-02-2012, 17:44
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "נו? אם דת זה רע, אז מדינת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי metooshelah
נו? אם דת זה רע, אז מדינת הלכה יהודית = מדינת הלכה מוסלמית = מדינת הלכה נוצרית = מדינת הלכה בהאית = רע.

מסכים

אתה לא יכול לומר שדת זה רע, ובאותה נשימה לסייג את האמירה רק לדת היהודית.

לא אמרתי את זה וחבל שאתה לא בודק מה כתבתי לפני שאתה סתם כותב דברים

לומר שהדת היהודית היא הכי גרועה זו בורות (במקרה הטוב) וטפשות (במקרה הרע). בוא נצא מנק' הנחה, שהעולם מתחלק לשתי יבשות: האחת יהודית, והשניה מוסלמית. לספר לך באיזו יבשת מרבית אוכלוסית העולם הייתה בוחרת לחיות (רמז: לא בזו המוסלמית)?

john reese

ישן 17-02-2012, 06:33

דבר הסנגוריה על הדתות:
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "[QUOTE=metooshelah]נו? אם דת..."

[1] דת היא מסגרת של חוק וסדר בעולם כאוטי: בני האדם בטיבם הם זאבים זה לזה. הדת היא מערכת חוקים קדומה המייצרת גבולות למאמינים בתוך קהילתם. מוסלמי מאמין מנוע מלגנוב סתם כך ממוסלמי מאמין, נוצרי מאמין מנוע מלהסלים מריבה מול נוצרי מאמין וכן הלאה.

[2] דת ואמונה נותנות תקווה. אמחזר הודעה קודמת ואצטט באוזניך את דברי 'דר ביצות' למכשפה 'הרציונלית' בספר הנוצרי אך מקסים 'כס הכסף' מדברי ימי נרניה: גם אם אין דבר כזה כמו 'שמש' או אריה כמו 'אסלן' - מוטב לי להאמין בקיומם מאשר לחשוב כי רק עולמך החשוך הוא הקיים...

בסופו של דבר גם יריב אופנהיימר, גם האפיפיור וגם חסיד תולדות ממוצע - כולם דתיים. איש איש ודתו. המשותף לכולם היא התקווה כי יש תקווה למשהו טוב יותר מהמציאות כפי שהיא משתקפת לנגד עיני האדם הקטן מול הג'ונגל הגדול בחיי היום יום.

[3] הגות. דת ככל שהיא מורכבת יותר היא גם ים של פילוסופיה והגות אודות מהות קיומו של האדם. שפע של פתגמים, תובנות וידע עולם ונפש אנוש. ביהדות כדוגמא רבדים מחשבתיים מורכבים בהרבה ונאים בהרבה משאלת הסקילה התאורטית של מחללי שבת. כך מן הסתם גם בדתות אחרות.
ישן 17-02-2012, 08:16
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "דבר הסנגוריה על הדתות:"

אם דת השלום והדת היהודית הן סוגים של דתות בעיניך אז אנחנו לא יכולים להמשיך את הדיון, אין קרקע משותפת שאנחנו יכולים לדבר בה ועליה, התהום עמוקה מדי.
השנה היא 2012 ואני מדבר על דת שמפלה נשים ומזהירה גברים מפני נשים ומאמינה בכשפים ושדים ורוחות שאיננה מקובלת עלי.
לא יודע מה היה לפני 2000 שנה אם לא היו דתות, וזה לא רלבנטי היום.
היום הדת היא הכאוס ולא הסדר דווקא.
איך ויכוח על יציאת אדם מבוגר מחדר בו שרות ילדות הפך לשיר הלל לדת פתאום ?

john reese

נערך לאחרונה ע"י מצפון בתאריך 17-02-2012 בשעה 08:28.
ישן 17-02-2012, 11:03

אני מניח שאתה מתאר לעצמך כי הדת היהודית היא טובה בעיני בהרבה מ'דת השלום'
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אם דת השלום והדת היהודית הן..."

או מכל אמונה פוליטית לשעתה כולל דת 'בגין בגין', 'דת ההתנחלויות בכל מחיר' 'דת אובאמה משיחנו' 'דת ש"ס' וכו'.

אני מניח שאתה לא זקוק לדוגמאות כדי לקשר בין נהנתנות, עסקנות, רמיה ואובדן חיי אדם כפועל יוצא של הדתות הטריות ובנות החלוף הללו במידה משמעותית הרבה יותר מאשר הקשר המעשי בין היהדות של ימינו לבין סקילת מחלל שבת.

יש תהום ביננו ולכן בדיוק אנו מדברים. זו דרכה של שיחה מענינת שהיא לא מתפתחת למקומות צפויים. וכן לעיתים מי שרוצה להשמיע בקורת על אדם מבוגר שיוצא מחדר בשירת ילדות צריך לשמוע גם שיר הלל למעלות הדת שאינן נטועות רק בעבר. 'דת השלום' [ולא כבטוי שנועד לפגוע] היא בעיני כאוטית, מושחתת ומסוכנת לי ולסביבתי הרבה יותר מהדת היהודית היום וגם הרבה יותר מהדת המוסלמית [בהבטיה הבלתי גיהאדיים].

אז אנחנו כנראה שלא מסכימים. קורה...
ישן 16-02-2012, 10:44
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "דווקא הגיל זה מה שמציק לך? חותם הנביאים של דת השלום נישא לילדה בת חמש ששיחקה בבובות.."

כל מי שמשתמש בילדות כאוביקט מיני, או שבדתו יש התיחסות אליהן כאוביקט מיני, או שלמטרות פוליטיות ציניות עושה שימוש בילדות כאוביקט מיני, כולל נערות וכולל נשים בכלל כאוביקט מיני פסול, משוקץ וארור בעיני.
כל מי שמשתמש בילדים בכלל לשימושים פולטים, צינים וחו"ח פורנוגרפים פסול בעיני.
איך זה בתור המניפסט שלי ?
חורה לי שעל מזבח השמאל ימין, הימין מוכן לקבל תופעות פגומות חברתית ולקבל עצמו נוהגים שמדיפים מריח רע של אפליה ויותר חמור מזה, פורנוגרפיה ועוד של ילדים.
עד כמה חלשים הדתיים והחרדים שהם צריכים להמנע ממגע, מראה ומשמע של נשים ?
איך אני בשיא חוסר האמונה שלי מצליח לא רק להתאפק, אלא גם להגן ולהלחם בתופעות שכאלה ?

john reese

ישן 16-02-2012, 11:59
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
אתה לא נלחם בכלום. אתה מגן בלהט על דת שאביה-מייסדה הוא פדופיל מובהק
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "כל מי שמשתמש בילדות כאוביקט..."

זוהי דת שחרתה על דגלה הדרת נשים גרועה עד כדי כך, שאפילו מגן גדול שכמותך, מ צא עצמו עצמו משתמש בדוגמא מהטרמינולוגיה שלהם, במסגרת ביקורתך על יהודים לא-שלומיסטים (שכהצעת שילבישו חרדיות בחג'אב...).

אם תצליח לגייס אלפית מהשטנה האדירה שלך לחרדים (ותסלח לכל מי שמפקפק בכך שאתה דואג לילדות הרכות או לקיפוח הנשים בידי החרדים, ולא סתם מחפש תירוץ להתפנל עליהם), ולהעביר ביקורת באותם נושאים על החבר'ה שאשכרה מתחתנים עם יותר מאישה אחת, שאשכרה רוצחים נשים על רקע כבוד המשפחה, שמרשים לעצמם להתלבש איך שבא להם, אבל עוטפים את נשיה בכובעי נינג'ה מוזרים וכד'), אזי הביקורת שלך תיראה טיפה פחות צבועה.

חורה לי שעל מזבח "השלום" אתה מוכן לקבל את התועבות שמפיץ האסלאם, שגרועות ביומן הטוב ביותר, מאלה שמיוחסות לחרדים ביומם הרע ביותר. אני נגד הדרת נשים - גם כשהיא כוללת דברים קצת יותר חמורים מיציאה מהחדר (רצח, למשל)...
ישן 16-02-2012, 13:01
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אתה לא נלחם בכלום. אתה מגן בלהט על דת שאביה-מייסדה הוא פדופיל מובהק"

אז יש שם אחר לחיג'אב היהודי ? כנראה. וכנראה אני לא יודע איך קוראים לו.
אבל זה לא יאומן איך המאזנים המפורסמים שלך ממשיכים לצוץ כל פעם מחדש.
אתה ככה אז גם להם מותר.
אז אני חזרתי בתשובה ORI.
אני שונא שמאלנים, אני שונא ערבים, אני שונא מוסלמים ואני שונא שלומיסטים וגם אני שונא את העבר השמאלני שלי.
ועכשיו אני שונא את התופעה הפורנוגרפית המטופשת הזו הנקראת שירת נשים.
האם רק ככה אני יכול לנהל דיון פה ??
האם זה שאני מחזיק בדעה מדינית מסוימת לא נותנת לי להעביר ביקורת על סגן שר בממשלה שלי, ועל זרם הולך ומתגבר של אנשים שמאמינים שלשמוע נשים שרות עלול לעורר אצלהם יצרים אירוטים ?
הרי ברור שאני לא היחיד שחושב ככה, ויש לא מעט ימניים חילונים שחושבים בדיוק כמוני וגם חמור ממני, וגם להם אפס סובלנות לתופעות האלה.

באיזו זכות אתה שולל את זכות הביקורת וכופה עלי סובלנות בגלל שאני מחזיק בדעות מדיניות מסוימות ?

אני לא מקבל תועבות של אף אחד, מעצם הגדרתן כתועבות.
האם הדעה השמאלנית שלי והרצון שלי בהחזרת שטחים, הסכמי שלום וכו' מכיל בתוכו הסכמה עיוורת למילת נשים ?
אתה לא מאפשר לנהל דיון כאשר אתה שולף את מאזני הצדק האולטימטיבות שלך, המאזניים שחוצות כל דיון לשניים. איפה שמצפון נמצא זה לא טוב, והצד השני. הכל על מזבח ה(אי)שלום אה ?

john reese

ישן 16-02-2012, 13:18
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אז יש שם אחר לחיג'אב היהודי ?..."

איפה שנמצא מצפון זה מצויין - איפה שנמצא מישהו שמפגין צביעות - זה רע - גם אם אותו אדם מכנה עצמו (בסוג של אירוניה מופלאה) בשם "מצפון".

אתה סובלני עד בלי די כלפי תועבות בלתי נסבלות, גרועות לאין שיעור מכל מה שמיוחס ליהודים דתיים, וקשורות ב-ד-י-ו-ק לאותם נושאים שבעטיים אתה מתנפל על יהודים דתיים. אם אתה מתעסק בהדרת נשים, מוטב שתעסוק ברצח שלהן, לפני שאתה מזדעק על מי שבסה"כ יוצא מהחדר כיוון שאמונתו אוסרת עליו להאזין לשירתן.

לו אלה שמלבישים נשיהן בחג'אב (ואין חג'אב יהודי - השלוש פסיכיות מבית שמש הן מצורעות בקרב החרדים) היו מסתפקים בלצאת מהחדר כנשיהם עושות משהו שלא מוצא חן בעיניהן, כנראה שהיו אלפי רציחות פחות מדי שנה ברחבי העולם המסלמי...

אתה לא נאור, לא מתקדם ובטח שלא מוטרד מפגיעה בנשים (בעיקר אם הן גם הן דתיות יהודיות...). אתה בסה"כ שונא יהודים דתיים. לקחת בולשיט ולעשות ממנו אידיאולוגיה זה אמנם סוג של התמחות בקרב השלומיסטים, אבל אל תצפה שאנשים יסתכלו בך כשאתה עושה כן, ולא יציינו את העובדה הזו.

בכל פעם שאתה רוצה לעסוק בהדרת נשים - ראויש תפתח ב"החבר'ה שאני רוצה לתת להם עוד רובים, מדירים נשים הרבה יותר גרוע מהנושא שעכשיו אעסוק בו", ואז תתחיל לדון באותה סוגייה שטורדת מנוחתך, ויהא זה יציאה של ליצמן מהחדר, בקשה של צוערים לקבל פטור מטקס מיותר וכיו"ב. ביום שבו תמחה על כך שלא נותנים לאחיות של בני דת השלום לצאת עם בני דתות אחרות (באותה דרך שבני דת השלום מרשים לעצמן לצאת עם בנות דתות אחרות), תוכל לספר לנו שאתה באמת מוטרד מהנושא של הדרת נשים כקונספט, ולא מכך שמעצבנת אותך עובדת קיומן של יהודים דתיים שאינם שלומיסטים...
ישן 16-02-2012, 15:09
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא, בעיני זה ב-א-מ-ת לא בסדר - שכן לי אין כלום נגד חרדים
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אז מבחינתך זה בסדר ? הדרת..."

מכיוון שאני יודע לגנות את התופעה, אני גם מסוגל להתייחס אליה כערכה: תופעה מכוערת ולא ראוייה (כשמדובר בדברים כמו מה שקרה בבית שמש, למשל), ורעש על לא מאומה, שנובע מתעמולת שנאה נגד חרדים (הסיפור בבה"ד 1 והיציאה של ליצמן מהאולם).
כל התופעות לסוגיהן הן לא ראויות - אבל צריכות לקבל תקשורת את המשקל הראוי להן: תופעות פסולות אבל פחות חמורות מתופעות הזוועה של הדרת נשים שקיימת במגזר הערבי.

מי שמתנגד להדרת נשים, חייב, פשוט חייב, לטפל בתופעה במקומות שבהן היא באמת מסוכנת. אצל הערבים תופעת הדרת הנשים, מביאה למותן של נשים. זה לא קורה באף מגזר אחר בישראל.
ישן 16-02-2012, 15:29
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אני לא יכול לגנות בשמך משהו שלחלוטין לא מפריע לך...
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אז אתה מוכן בבקשה לגנות את..."

לו התופעה הייתה מפריעה לך, ולא האנשים - היית מגנה קודם כל את האספקטים החמורים של התופעה (אתה יודע, אלה שהפגיעה שלהם היא לעתים קטלנית).

מכיוון שאתה נמנע מעיסוק בסוגייה הזו (למעשה, עד לרגע שבו התקשורת סיפרה לך שהגל החדש לביטוי שנאה ליהודים דתיים, הוא "הדרת הנשים", בכלל לא ידעת שצריך להיות מוטרד מזה - ואכן לא כתבת על זה מילה בעבר, בעשרכ פלוס שנותיך עימנו...), מגוחך מצידך לבקש מאחרים לגנות אותה (בשמך או בשם עצמם).

אני מוטרד מהדרת נשים, בעיקר כשהיא הורגת נשים, מלה נשים, כופה עליהן נישואים כאישה שנייה, שלישית ורביעית, ומאלצת אותן ללבוש כובעי נינג'ה. עם זאת, יש מקום להתנגד גם לאספקטים פחות חמורים של התופעה.
אתה מוטרד מזה שיש יהודים עם כיפות, ומתייחס להדרת נשים רק כתירוץ לבטא את שנאתך ליהודים עם כיפות.
ישן 16-02-2012, 15:40
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אני לא יכול לגנות בשמך משהו שלחלוטין לא מפריע לך..."

עכשיו אתה סתם מלכלך.
לאורך כל שנותי תמיד החזקתי באותה עמדה, נגד חרדים, ונגד התחרדות, ונגד אפליה, ונגד הדרת נשים/הומואים/ערבים/אתיופים/מופלים ומופלות ללא הבדל גזע דת ובעיקר מין. בכל העשר שנות לא הייתי עסוק רק בלחלק שטחים אתה יודע....

ועכשיו, אם יהיה חסר לך קול אחד בשביל להצביע או להעביר הצעת חוק שאוסרת תופעות כאלה (בא נפשט את זה ובלי להתחכם) ואני הקול האחרון שאתה יכול לגייס. לא תשתמש בקול שלי בשביל למגר תופעה שאתה עצמך כל כך מתנגד לה ?
תעדיף לבלוע את הגזרה ולחיות כל חייך (בהנחה שזה הצ'אנס האחרון למגר או לקבל את התופעה) ולהשלים עם התופעות האלה או שתשתמש בקול שלי ?
החיים הם דבר מסובך ולפעמים צריך לתת יד ליריב בתחום מסוים, בשביל לנצח יריב בתחום אחר.
תראה את אבוטבול ושירזי נותנים ידיים בשביל להשיג משהו ביחד את מול השב"ס/מדינה.
הרי הם ימשיכו להרוג אחד את השני בהזדמנות הראשונה, אבל בשביל לקבל עוד תשחץ/ביקור/הטבה במאסרם הם משתפים פעולה.

john reese

ישן 16-02-2012, 16:09
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "נודניק היית ונודניק תישאר..."

די כבר להתחסד. הדבר היחיד שמנסים להדיר פה, זה את הצביעות הנשפכת ממך במימדים מבהילים.

עשור שנים כתבת פה, ומעולם, מעולם, לא עיסקת בסוגייה הזו, שקיימת שנים רבות. למה לא עסקת בה? כי הטרנד להשתלחות בחובשי הכיפות כלל נושאים אחרים באותה עת. כעת החלו לעסוק בנושא הזה, ואתה ישר רצת להצטרף לאספסוף עם הקלשונים, מבלי להבין שדווקא בנושא הזה מרוחה לכם ביצת ענק עך כל הפרצוף, בדמותם של מדירי הנשים האולטימטיביים, שעליהםפ אתם מגינים בהיסטריה כל פעם שמישהו מעז לבקר אותם (למשל, על תופעת הפשיעה העצומה אצלם).

במקום לחפש איך לפגוע בחובשי כיפות, נסה לתת הדגמה קטנטנה של התנגדות להדרת נשים אמיתית. סע ברחבי הארץ וספור את מספר המשפחות שבהן נרצחו נשים בידי אחיהן/בעליהן/אביהן על רקע כבוד המשפחה וספר לי כמה מהם מגיעים מהמגזר הלא-ערבי, וכמה מהמגזר הכן-ערבי...

הדרת מצפון עלק...
ישן 16-02-2012, 16:54
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "די כבר להתחסד. הדבר היחיד..."

תופעת שירת הנשים וצה"ל היא תופעה חדשה עד כמה שאני מכיר אותה, ומייד כאשר שמעתי עליה כתבתי על זה כאן בפורום לפני שנתיים ואולי גם לפני כן.
אם התופעה היתה קיימת בצה"ל לפני כן ולא ידעתי עליה זה לא תקין, אבל לא עושה את התופעה למקובלת יותר.
אני מודע למושג ה"קול באישה ערווה" לדעתי עוד לפני שהיה אינטרנט אבל אז לא יכולתי לכתוב עליו.
מה שקורה לאחרונה זה כדור שלג חרדי שנתמך על ידי הזרמים המרכזיים ביהדות במגמה להקצין את חדירת הדת לחיי המדינה בכל התחומים כולל צה"ל (רבנים לפי פעולות וכיו"ב) התערבות בנורמות אזרחיות וכו'.
מה שכן מעולם ומעולם הוא שאתה מזדנב להודעות שלי ולא נותן לי להתבטא בשום תחום ודוחף לי מול העיניים את סופיאן, שלומיסטים, החברה הערבית וכל דבר שלא קשור לנושא האשכול המקורי שאני כותב בו.
להזכירך גם באשכולות שנוגעים לאיכות הסביבה הצלחת להזדנב ולסובב את הדיון כנגדי ועלי ולהציק.
נתתי פה מספיק מילות חיפוש שתוכל למצוא ולהזכר למקרה ששכחת.
אז כן, הדרת מצפון. וכן, אין לי בעיה עם זה. אמרתי את זה תמיד, אם זה עושה לך טוב, אני משתף איתך פעולה וביחד נבנה מדרגות אל האושר שלך.
שיתפתי פעולה עם כל ההרחקות שלי שגם עשו לך טוב, כולל הצנזור הגס של החתימה שלי, כולל הערות שקיבלת מגולשים אחרים חלקם מתנגדים לחלוטין לדעות שלי אבל גם התנגדו לצורה בה פעלת כנגדי בפומבי ולא בהודעה פרטית כמקובל.
אז זהו כנראה פרק נוסף בהתכתשויות שלנו, או שימשך לנצח עד לשלב המילה בשורה או שיפסק באמצע כי ימאס לאחד מאיתנו, אבל אל תטיף לי מוסר, או כן תטיף לי מוסר כי זו הפריבילגיה שלך כבעלים של האתר, אבל את הדעה שלי לא תשנה בעזרת מניפולציות די עלובות.
לעשות הצגה פומבית כנגד שירת ילדות בנות תשע זה מעשה מכוער שרק מגביר את כדור השלג החרדי בלי שום קשר למה קורה במגזר הערבי, הבדואי או המלזי.

john reese

ישן 16-02-2012, 17:32
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ושוב, מלל רב כדי לחפות על העובדה שלא מזיזה לך הדרת נשים
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "תופעת שירת הנשים וצה"ל היא..."

ילדות בנות תשע טורדות את מנוחתך, רק אם אפשר להשתמש בהן כדי לנדח יהודים עם זקנים וכיפות. אותה סצינה בדיוק, לו התרחשה עם בן דוד כלשהו, הייתה גורמת לך לעשות אחד מהשתיים:
1. לעשות קולות של שטיח ולא להתייחס.
2. להגיב בזעם קדוש על הגזענות כלפי הערבים, וההתערבות הגסה בנוהגים תרבותיים שאין לנו שום נגיעה אליהם.

העובדה שאתה בכיין כרוני שכל הזמן מיילל על סתימת פיות, בשעה שזכית לאורך רוח כמעט בלתי נתפש, בהתחשב בפרובוקציות הבלתי נגמרות שלך, לא תשנה כלום (כמו גם סיפורי הגבורה שלך על כך שאחרים פונים לתמוך בך רק בחשאי כי נורא מפחדים מחרון אפי האיום והנורא...). האמת היא שאתה אנטי-דמוקרט מובהק ולו המצב היה הפוך, לא היו לי הרחקות חוזרות ונשנות, שכן לא היו אצלך בפורום אנשים שנמצאים ימינה מחנין זועבי...

בקיצור, חלס להתבכיין - אתה לא נגד הדרת נשים. אתה בעד הדרת יהודים עם כיפות. ברגע שתתנגד להריגת נשים על רקע כבוד המשפחה, יהיה טעם בצווחות שלך "למען ילדות בנות 9" - אחרי הכל, אתה גדול מגיני הדת שקידשה נישואיה של ילדה בת 5...
ישן 16-02-2012, 15:14
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
ולמה אתה בהכרח חושב שמדובר על יצרים פורנוגרפיים?
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אז מבחינתך זה בסדר ? הדרת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
אז מבחינתך זה בסדר ?
הדרת נשים, שירת נשים וילדות בנות תשע שמעוררות יצרים פורנוגרפים אצל סגן שר הבריאות ואצל החרדים ?

אולי זה בשם העקרון שלא לשמוע שירת נשים?

גלוי וידוע שאת עקרונותיהם הם מנחילים בילדיהם מגיל קטן. אולי הוא מוחה על כך שכבר מגיל צעיר ילדה שרה, כשברור לכל הוא הכיוון... לאן זה יילך ויתפתח בעתיד?

בעיניו זה חינוך לקוי וכך הוא מבטא את סלידתו מן הענין, מה דעתך?

ישן 16-02-2012, 15:27
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "ולמה אתה בהכרח חושב שמדובר על יצרים פורנוגרפיים?"

לשיר זה חינוך לקוי ?
בהגדה של פסח לא שרים שרים ?
בתורה אין שירים ?
לילדים ולילדות בנות תשע אסור לשיר ?
אם ילדה בת תשע שעה זה ברור לאן זה יתפתח בעתיד ? לאן ? היא תלך לעבוד בתל ברוך ? היא תפתה אנשים נשואים לבגוד איתה בנשותיהם ?
מה אתה מקשקש.
או שאתה עושה מהם סתומים (מה שהם לא) או שאתה עושה ממני סתום (מה שנראה לי שאני לא) או שאתה עושה מעצמך סתום (כנראה גם לא) ?
מאחר וכנראה אף אחת מהתשובות לא נכונות השאלה נשאלת מה הסיפור שלהם ומה ההפגנתיות הזו נגד שירת נשים אם לא האיסור המקורי שבבסיסו עומדת אזהרת אירוטיקה משמיעת קול של אישה.
בלי לשים לב כולם שונאים את הערבים ואת הפרימיטיבות שלהם (כן, פרימיטיביות שלהם) אבל סגן שר הבריאות של המדינה שלנו הוא פרימיטיבי בעצמו. לא מספיק שהוא התנגד לקביעת מוות לאחר מוות מוחי הוא מפחד לשמוע ילדות בנות תשע שרות. הפרימיטיבות הזו מפחידה אותי ואני מביע את הביקורת שלי.

john reese

ישן 16-02-2012, 16:13
צלמית המשתמש של רועי AZ

אני לא עושה לא אותך לא אותם ותודה על המחמאה, כנראה שבאמת גם את עצמי לא.
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "לשיר זה חינוך לקוי ? בהגדה של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
לשיר זה חינוך לקוי ?
בהגדה של פסח לא שרים שרים ?
בתורה אין שירים ?
לילדים ולילדות בנות תשע אסור לשיר ?
אם ילדה בת תשע שעה זה ברור לאן זה יתפתח בעתיד ? לאן ? היא תלך לעבוד בתל ברוך ? היא תפתה אנשים נשואים לבגוד איתה בנשותיהם ?
מה אתה מקשקש.
או שאתה עושה מהם סתומים (מה שהם לא) או שאתה עושה ממני סתום (מה שנראה לי שאני לא) או שאתה עושה מעצמך סתום (כנראה גם לא) ?
מאחר וכנראה אף אחת מהתשובות לא נכונות השאלה נשאלת מה הסיפור שלהם ומה ההפגנתיות הזו נגד שירת נשים אם לא האיסור המקורי שבבסיסו עומדת אזהרת אירוטיקה משמיעת קול של אישה.
בלי לשים לב כולם שונאים את הערבים ואת הפרימיטיבות שלהם (כן, פרימיטיביות שלהם) אבל סגן שר הבריאות של המדינה שלנו הוא פרימיטיבי בעצמו. לא מספיק שהוא התנגד לקביעת מוות לאחר מוות מוחי הוא מפחד לשמוע ילדות בנות תשע שרות. הפרימיטיבות הזו מפחידה אותי ואני מביע את הביקורת שלי.

סתומים

אבל מבחינתם הם - יש הבדל בין לשיר בצוותא עם המשפחה בפסח או בחגים. (אגב לידיעתך, מבחינתם, לא יודע אם כולם או רק חלקם - שירה ומוזיקה בכלל נועדה אך ורק ליום השבת ומועדים - לא לשום יום חול אחר) לבין שירה בפני ציבור שלם.

אני שב על הטיעון, מבחינתם כל עקרונות התורה מונחלים לילדיהם מגיל צעיר מאוד. כך שמה שמבחינתך נראה בסדר, אצלהם זה בל יעבור ולא משנה אם מדובר באשה או בילדה. לא הגיל הוא הנושא כאן כי אם העקרון.

ישן 16-02-2012, 17:49
צלמית המשתמש של רועי AZ

אני רוצה להאמין, שעדיין קיימת אצל מצפון (בניגוד לכותבים אחרים) מידת ההיגיון וההגינות
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "רועי, אתה מפספס משהו בסיסי אצל הבחור: התורה וההלכה לא מעניינות ככאלה..."

ואולי מפאת בורות הלכתית הוא בוחר לצייר גם את ליצמן נבער, חשוך ופרמיטיבי (שלא לדבר על כך שהשתמע מדבריו כאילו מדובר בפדופיל במסווה).

ישן 16-02-2012, 18:36
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

כמה פתטי, לו השמיע מישהו טיעונים זהים לשלך כדי לפסול מסלמי לכל תפקיד בכיר - היית נזעק
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "כי בן אדם עם מחשבות כאלה הוא..."

היית צורח שמדובר בגזענות ואפלייה, וכשהיו עונים לך ש"אדם שסוגד לדת שמייסדה הנערץ הוא פדופיל מובהק שבמובהקים (הלוואי ומחמד היה יוצא מהחדר כשנכנסה אליו הילדה בת החמש - כזכור, הוא עשה בדיוק ההיפך...) - לא יכול לשמש בתפקיד כזה - זה גם קשור אלי וזה גם קשור אליך ואל כל האזרחים בישראל" - בכלל היית מאבד את העשתונות בלהסביר למה שם זה הגיוני...
באשכול הזה שברת את כל שיאי הצביעות. אם התנהגות של ליצמן מגעילה אותך בגלל "תגובתו לילדות בנות 9", היית צריך להיגעל ממראהו של כל אדם שמעיד 5 פעמים ביום שפדופיל הוא שליחו האחרון והגדול ביותר של האל היחיד...
מכיוון שאין עוררין שאתה מצליח להיות מאוד סובלני כלפי מעריצי פדופיל אמיתי, לא נותר אלא לגחך כשאתה מנסה לייחס רגשות פדופיליים למישהו שהתנהג בדיוק הפוך...
ישן 16-02-2012, 19:15
צלמית המשתמש של רועי AZ

חבר.. לא מתאים לך.. באמת!
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "דבר ראשון לא גידפתי אני שאלתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
דבר ראשון לא גידפתי אני שאלתי אם מותר לי לגדף ולראיה סימן השאלה.
דבר שני אתה מיתמם. הוא לא התנהג הפוך מפדופיל. הוא התנהג בדיוק כמו פדופיל או פדופיל בפוטנציה שמאמץ את דברי המטפל שלו שאומר לו להתרחק מגני ילדים. בן אדם נורמלי לא מתרחק מגני ילדים ולא נמנע מלשמוע ילדות בנות תשע שרות

ישן 16-02-2012, 19:30
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ההתממות הזו תיסבל אך ורק הפעם. בפעם הבאה ש"תשאל" - תעוף על טיל הלרבה זמן
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "דבר ראשון לא גידפתי אני שאלתי..."

יש גבול לסבלנות שאפשר להנעניק למישהו שכל הזמן בוחן גבולות, אגב יללות על סתימת פיות.

בדיוק כשם שאחרים לא "שואלים" אותך כל מיני שאלות שמעידות שזה בדיוק מה שהם מכנים אותך, כך אתה אל תעשה זאת. אם תעשה זאת שוב, תיחסם.

באשר לשטות על הפדופיל - לו כל הפדופיל היו מתנהגים כמו שאתה מסביר שהם מתנהגים - לא היו תקיפות של ילדים בעולם, והאסלאם כנראה היה נותר דת נורמלית...
למרבה הצער, הפדופיליה, כפי ששאר האנושות מכירה אותה, כוללת כניסה לתוך החדר כשהילדים נמצאים בו, ולא התרחקות ממנו. אם אתה לא מכיר כ"כ התנהגות פדופילית אמיתית, לך וקרא מעט על סיפורה של עיישה והבובות שלה. זה סיפור של פדופיליה.
ישן 16-02-2012, 18:41
צלמית המשתמש של רועי AZ

איזה מחשבות חבר? אתה מדבר על משטרת מחשבות ובקלות כזו אתה קורא מחשבות של אחר?
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "כי בן אדם עם מחשבות כאלה הוא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
כי בן אדם עם מחשבות כאלה הוא סגן שר הבריאות (גם כן הסגן שר זו עוד שטות סנהדרינית) שכבר החליט החלטות שנויות במחלוקות לגבי מתן טיפול, בגלל אנשים כמוהו בראש מערכת הבריאות בישראל תרומת האיברים בישראל היא ברמה מבישה לעומת שאר העולם, הדת משתלטת וכל שאר הירקות שבאות כתוצאה מזה.
זה גם מפריע לי, זה גם קשור אלי וזה גם קשור אליך ואל כל האזרחים בישראל

מי מפריע לך ולי ולאחרים לחתום על כרטיס אדי?

עלי הדת לא השתלטה מעולם, ישנו סטאטוס קוו שקיים מקום המדינה שכל אחד עושה מה שמתאים לו עם כמה מגבלות שמתאימים לרבים מן התושבים. רוצה להסיר את המגבלות הללו? בבקשה, רק דאג שיהיה זה שיוויוני וגורף לגבי מגבלות אחרות המתאימות לכל סוגי האוכלוסיה בארץ!

הדת לא מפריעה לי ולא משתלטת. אתה יודע מה - היא גם מתחילה למצוא חן בעיניי!

נ.ב.

הלוואי והיום הייתה לנו סנהדרין וחברי סנהדרין, באותה רמה כמו שהיו פעם!

ישן 16-02-2012, 19:05
צלמית המשתמש של רועי AZ

בדקתי בויקיפדיה...ההדגשות הן שלי.
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "[QUOTE=רועי AZ] הדת לא מפריעה..."

הקרן הקיימת אסרה גידול חזירים על אדמותיה, דבר שהיה למוקד ויכוח סביב טענות של כפייה דתית בראשית שנות ה-50 של המאה ה-20[1]. בעקבות החלטת בג"ץ לפסול חוקי עזר האוסרים מכירת בשר חזיר, הורה המפקח על מזונות שאסור לגדל חזיר, להחזיק או לטפל בו בלא אישור שלו. הוראה זו נפסלה על ידי בג"ץ אשר קבע שהמפקח על המזונות אחראי לפקח על טיב המזון ולא לפעול ממניעים דתיים ‏[2].

קודם לחקיקתו של חוק איסור גידול חזיר, ניתנה סמכות לרשות מקומית לחוקק חוק עזר עירוני האוסר גידול חזירים והחזקתם בתחומי הרשות, זאת מכוח חוק הרשויות המקומיות (הסמכה מיוחדת), התשי"ז-1956 (המכונה גם "חוק ההסמכה"). חוק איסור גידול חזיר, שהפך את האיסור לכללי, ביטל סמכות זו, ובחוק ההסמכה נותר שיקול דעת לרשויות המקומיות בנושא מכירת בשר חזיר בלבד.

בשנת 1985 הציעו חברי כנסת אחדים להרחיב את החוק כך שיאסור גם שיווק, מכירה והפצה של בשר חזיר ומוצריו שנועדו לאכילה, אך הצעה זו לא אושרה.

חוק איסור גידול חזיר מתיר גידול חזירים במוסדות מדע ומחקר. בהתאם להיתר זה פועל בקיבוץ להב "מכון למדע ולמחקר החי", המגדל כ-2,000-3,000 חזירים. כ-60% מחזירים אלה מוגדרים כ"עודפים" ונשלחים למפעל הבשר של הקיבוץ [3].

החוק אוסר גידול חזיר, ואינו אוסר גידול לשם מאכל של חיות לא כשרות אחרות. בהצעת החוק לא ניתן הסבר מפורש מדוע האיסור הוא דווקא על גידול חזיר, אך דעה רווחת היא שהחקיקה בעניין החזיר קשורה למעמדו הסימבולי וההיסטורי ביהדות, ולאיסור ההלכתי המיוחד על גידולו: מעבר לאיסור התורה על אכילת חזירים‏[4] ולאיסור מדברי חכמים לסחר בבעלי חיים לא כשרים המיועדים למאכל,‏[5] איסור מיוחד על גידול חזירים מתועד לראשונה במשנה.‏[6] ברייתא המובאת בתלמוד‏[7] מקשרת את האיסור לחרם "ארור האיש שיגדל חזירים", שהוטל בשלהי תקופת החשמונאים.

פרופ' דפנה ברק-ארז כתבה בספר שהוקדש לנושא‏‏[8] שהאיסורים על גידול ומכירת בשר חזיר בישראל עברו בתודעת הציבור ממעמד של איסורים לאומיים או חברתיים בתקופת המנדט ושנות החמישים והשישים למעמד של איסורים דתיים בשנות השמונים והתשעים, וזאת כתוצאה מהגידול בקיטוב בין חילוניים לדתיים, השפעות מתרבות המערב וכן שינויים פוליטיים וחברתיים (כולל העלייה מברית המועצות לשעבר). כך, בעוד שבראשית ימי המדינה נמצאו חילונים רבים שתמכו באיסור מכירת חזיר, בפסק דין סולודקין‏‏[9] שניתן בשנת 2004 קבע בית המשפט שעקרונות חוקתיים של מידתיות מחייבים שהאיסור על מכירת בשר חזיר יופעל רק באזורים שבהם מתגוררת אוכלוסייה דתית. פסיקה זו נותנת, אם כי לא במפורש, ביטוי לתהליך של זיהוי איסורים כמו איסור חזיר עם זהות דתית, להבדיל מזהות לאומית-יהודית, לאו דווקא דתית.

ישן 17-02-2012, 11:10
צלמית המשתמש של רועי AZ

זכותך לחשוב כך, אני חושב אחרת..
בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "נכון שגם חילונים התנגדו או..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
נכון שגם חילונים התנגדו או תמכו בדתיים אבל מי שהוביל לאורך כל השנים את החקיקות היו הדתיים, והחוק שעבר בקריאה טרומית ב 1990 היה של שמואל הלפרט, חרדי למהדרין.
אני עדיין לא מבין לאן אתה חותר ולמה הסתת את הדיון ?
חילונים תמכו ועדיין תומכים בחקיקות דתיות בגלל אילוצים ושיקולים פוליטיים בעיקר, וזה לא עושה את זה יותר טוב אלא רק יותר גרוע

בינתיים העובדות בשטח מצביעות על היעדר כפיה דתית.

ישן 15-02-2012, 16:59
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "מאיז ה גיל זה תופש, אגב?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Sam Weller
אני מבין ששירה של ילדות בנות 9 אסורה. בגיל 6 זה בסדר, או פשוט אסור לנקבה לשיר בנוכחות זכרים?
גיל 9 דווקא אמור להיות מוכר, שהרי "קול באישה ערווה" ולא "קול בילדה ערווה". ההבחנה המקובלת בעולם העתיק היא הופעת הוסת, ולמרות כל הכימיקלים בעולם המודרני שגורמים להקדמת הבגרות המינית (גם אצלנו וגם אצל כל מיני בעלי חיים), לרוב מוחלט של בנות ה-9 היום עדיין לא מופיעה וסת...

ועל זה אמר ר' גוגעל:
רב משה פיינשטיין, שפסק שאין איסור הלכתי בהנאה מקולה של פנויה טהורה, אלא הבעיה היא בהרהור, התיר בהקשר מקהלת בית ספר לשמוע קול של בנות מגיל 11 ומטה, כי במקרה כזה לא מצוי הרהור עבירה‏‏[17].
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7...%95%D7%95%D7%94
וכן:
הסבר אפשרי ראשון ל"קול ערווה":
ה"פרישה" – ר' יהושע פלק, פרשן השולחן ערוך, מעלה שתי אפשרויות להסבר האיסור לשמוע קול ערווה:
כמו שפירשנו עד כה – אסור לשמוע קול, ובכלל זה קול דיבור, של אישה שהיא ערווה לשומע; דהיינו, לא כולל פנויות או אשתו כשהיא נידה.
ערווה מתאר את הקול. קול זה מציע ה"פרישה", 'זהו' קול זמרה ולא קול דיבור. ה"פרישה" מציין בבירור שהוא מעדיף את הפירוש הראשון, אבל בכך נפרצה הדרך לפרשנות המחמירה של הב"ח, בית שמואל, מג"א, פרי מגדים, שהיא בסיס האיסור כפי שהוא מוכר לנו כיום, דהיינו: "אסור לשמוע קול זמרת אישה שהגיעה לגיל נידה". להלן כמה מן הפסיקות הללו:
http://www.kolech.com/show.asp?id=48203

[שים לב, מצד אחד, לכך שהם מציינים מכנים את האיסור לשמוע זמרה של איזה שהגיעה לגיל נידה "פרשנות מחמירה", ומכך נובע שאיסור לשמוע קול זמרה של ילדה שלא הגיעה לגיל נידה זו אפילו לא פרשנות מחמירה, אלא משהו מרחיק לכת עוד יותר.
מנגד, מדובר בארגון שמגדיר עצמו כפמיניסטי, כל שיש לקחת את ההגדרות שלהם בערבון מוגבל, בהתאם.]
וכן:
2. מאיזה גיל אסור לשמוע:
פסק ר´ משה פיינשטיין, וכן כתוב בספר קדושים תהיו: "ומותר לשמוע בנות עד הגיען לגיל בגרות" (ובסעיף הקודם כתבנו – גיל אחת-עשרה). ומוסיף שם ר משה פיינשטיין: "... ובלא צורך אין להתיר כלל כי בדברים כאלו המחמיר קדוש יאמר לו".
הבן איש חי כותב עד גיל 6.
http://www.makshivim.org.il/ask_show.asp?id=89289
[ממליץ לקרוא את כל העמוד.]
או בקיצור - שאל את הרב שלך...
רגע, אין לך רב?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:36

הדף נוצר ב 0.24 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר