לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-02-2012, 14:58
צלמית המשתמש של Dutchy
  Dutchy Dutchy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
אפקה/אקדמית/בינתחומי

היי כולם.
אני חייל בן 23 שמשתחרר בקרוב. למדתי הנדסאי לפני הצבא ועסקתי בצבא בתוכנה.
אני מתלבט בנוגע ללימודים. (הנדסת תוכנה/מדעי המחשב)
נתונים כרגע: ממוצע בגרות של 102/103 (מתמטיקה ואנגלית 5 יחידות), אין פסיכומטרי, וממוצע בהנדסאי 88.
אחרי מחשבות רבות, החלטתי שאני מעוניין ללמוד במכללה.
הסיבות: אני רוצה לעבוד במשרה רצינית תוך כדי הלימודים. הלימודים חשובים אבל אני רואה את ההתמקצעות וההתקדמות המקצועית שלי כנזבח חשוב יותר. חוצמזה שאני פריק של התחום.
כיום שמתי לב שמעמד המכללות עולה ורמת הלימודים גבוהה ולכן אני לא רואה סיבה שלא.
אני נוטה להאמין שמראיינים בחברות יתייחסו יותר לניסיון העשיר וליכולות שלי מאשר לדבר שולי כמו איפה עשיתי את התואר.

לעניין:
הייתי (היום) ביום הפתוח באקדמית תל אביב יפו. לא התרשמתי כל כך. מצד שני לא הייתי עדיין בימים פתוחים אחרים.
יש לי מספר חברים שלומדים במכללת אפקה תואר מהנדס, והם מספרים לי דברים טובים על המקום.
הנטייה הטבעית שלי היא ללמוד שם - אבל אני מלא בשיקולים.
בבינתחומי יש מסלול התמחות באבטחת מידע, שזה מאוד מדבר אלי כי גם עסקתי בצבא באבטחה וזה תחום שאני רוצה לעסוק בנישה שלו בעתיד.
העניין הוא שהבינתחומי יקרים מאוד, ולפי מה שידוע לי, אין שם לימודי ערב.

אני נמצא בנקודה קצת יותר נוחה כי צמצמתי את האפשרות של אוניברסיטה מול מכללה. נשאר לי רק לבחור מביניהם. ואני מתחבט כי זה לא קל.
הייתי רוצה לשמוע מאנשים שלומדים או למדו מה היתרונות והחסרונות לדעתם.
תודה.
I'm praying
Dear lord above

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-02-2012, 21:47
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Dutchy שמתחילה ב "אפקה/אקדמית/בינתחומי"

לגבי הבינתחומי:
  • השאלה היא כמה מומחה גדול אתה. לצורך העניין, אני מכיר אנשים שעושים בבינתחומי את התואר במחשבים בשנתיים תוך כדי שהם מריצים חברות סטארטאפ. כנראה שהם ממש LEET...
  • שכ"ל:
    • אם תעשה פסיכומטרי ותוציא 700+ הם מורידים לך 50% משכ"ל. זה יוצא עדיין יותר משכ"ל אוניברסיטאי, אבל הרבה פחות קיצוני...
    • אפילו אם אין לך פסיכו', יש איזה קטע של "מלגות לבוגרי 8200" (שאולי עובדות גם ליחידות טכנולוגיות אחרות בצה"ל), ככה ששווה לך לפחות להתקשר/לשלוח מייל כדי לבדוק את זה. אלה גם שוות 50% הנחה בשכ"ל הקיצוני.
    • אם אתה מגיע מ"רקע סוציו-אקונומי ייחודי" או משהו כזה, אתה יכול להוציא מהם מלגה של 90% אפילו. יש שם משהו שנקרא "תוכנית קרן אור".
  • נדמה לי שיש שם תוכנית שמאפשרת להשלים בשנה נוספת (שנה רביעית) תואר כפול במדמ"J ומנע"ס, אם זה מעניין אותך.
מה"התמחות באבטחת מידע" של הבינתחומי לא הייתי מתרשם יותר מדי (מהצצה בסילבוסים), אבל כך גם ממסלולים דומים במוסדות אחרים (מכללות ואוניברסיטות), כך שזה יכול להיות נחמד לקו"ח, אבל אני בספק לגבי כמה לומדים שם (וכאמור - גם במסלולים עם שמות מפו33ים דומים במוסדות אחרים).

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 19-02-2012, 11:07
  PureGold PureGold אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.02.12
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Dutchy שמתחילה ב "אפקה/אקדמית/בינתחומי"

שלום,

אני לא מכיר מקרוב את אקדמית יפו/הבינתחומי אבל אני כן מכיר את אפקה (סטודנט שנה שלישית שם).
הרמה שם באמת עולה מידי שנה וכן גם תנאי הקבלה.
מכיוון שזו מכללה ציבורית שכר הלימוד שם הוא אוניברסיטאי וכמובן יש מלגות אם אתה עונה על מספר קריטריונים שלהם שאפשר לבדוק באתר.
המכללה היא יחסית קטנה (פיזית) ממקומות אחרים שראיתי כמו HIT, המכללה למנהל והבינתחומי וזה סוג של יתרון שכולם מכירים את כולם.
רוב המרצים מצויינים ונחמדים ואפשר לפנות אליהם מתי שרוצים גם מעבר לשעות הקבלה הסטנדרטיות שלהם.
בנוסף אם אינני טועה מתחילת שנת הלימודים הקרובה נפתח מסלול התמחות במובייל שלשם צועד השוק בצעדים גדולים ויפה שהם זיהו זאת ונתנו לזה מענה יחסית מהר.
נקודה אחרונה היא שבאמת ניתן לשלב שם עבודה ולימודים (בעיקר עם לימודי ערב) למרות שההמלצות הן שלפחות בשנה הראשונה לא לעשות זאת מכיוון שהיא שנה יחסית אינטנסיבית עם כל המתמטיקה.

בהצלחה.

נערך לאחרונה ע"י PureGold בתאריך 19-02-2012 בשעה 11:09.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:28

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר