לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-02-2012, 10:50
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
ועוד כישורים אקדמיים של הפנומן והפעם הזעזוע שפקד את קהילת חוקרי התנ"ך עם פרסום ספרו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "על כישוריו האקדמיים המיוחדים של לפיד בתחום התרגום - מתוך הבלוג בלוגיקה של נמרוד אבישר"

המהפכני של לפיד.

הבקורת על הספר 'הגיבורים שלי – ארבע הרצאות תנ"כיות' ( ידיעות ספרים) מאת יאיר לפיד הופיע ב'מקור ראשון' ונכתבה ע"י אוריה קניג. אין קישור ישיר לעיתון במרשתת ולכן מובא הקישור להעתק הבקורת בחדרי חרדים.

http://www.bhol.co.il/forum/topic.a...40&forum_id=771

שפע של טעויות הבנת או קריאת טקסט פשוטות מפגין לפיד בכתיבתו וזאת עוד טרם ננסה לנתח את תקשפות פרשנותו. טעויות שמותר לעשות פה ושם בטוקבקים אבל הן מעידות על חוסר כישורים מקצועיים, בורות ורשלנות כשמדובר באדם שמתפרנס מכתיבה ומוציא לאור ספר.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-02-2012, 12:14

לקט תרגומים שהעלה בחכתו בעל הבלוג אבישר:
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "ועוד כישורים אקדמיים של הפנומן והפעם הזעזוע שפקד את קהילת חוקרי התנ"ך עם פרסום ספרו"

וראשית הפתיח של זה שיצירותיו הוכרו כעבודה אקדמית : "מלבד העובדה ששיניתי את שמות הדמויות, לא מדובר בעיבוד מודרני. תירגמתי את התמונה תרגום מילולי מדויק, אחד לאחד. למרבה הפלא, אפילו ההתייחסות לעניין השבויים החוזרים בארונות נמצאת במחזה המקורי"

[המילה קיסר הוחלפה ביצירת הלפיד במילה אולמרט, ברוטוס=לבני, רמון=מרק אנטוני וכו' אבל העיקרון שיקספירי להפליא]

"So let it be with Caesar" = "אז תנו לי להיות עם אולמרט".

"The noble Brutus" = "החברה ציפי",

If it were so, it was a grievous fault, and grievously hath Caesar answered it = :"אם זה נכון, זו הייתה טעות קטלנית, ואולמרט היה צריך להגיב עליה בחומרה".

"An honourable man", = "בחורה שאפשר לסמוך עליה".
He hath brought many captives home to Rome
Whose ransoms did the general coffers fill =

הוא נאלץ להחזיר את השבויים הביתה לישראל
והרמטכ"ל מילא ארונות במחיר שהוא שילם.

ונעבור לדוגמאות מהתעמקותו של לפיד בתנ"ך בספר שכתב ושהעלתה בחכתה אוריה קניג:

"ויש שאלה למה פרעה המסכן חוטף 'נגעים גדולים ואבימלך לא? (...) אלוהים בשלב הזה לא יכול לרמות אפילו את עצמו. הוא כבר יודע שלא הלוקח אשם, אלא הנותן" // לפיד לא שם לב כי אבימלך נענש גם נענש. רק לאחר שהשיב את שרה, נאמר כי "וירפא אלוהים את אבימלך ואת אשתו ואמהותיו וילדו. כי עצור עצר ה' בעד כל רחם לבית אבימלך על דבר שרה אשת אברהם"

"איך הוא ידע? איך הוא ידע שהיא רחל? והתשובה לא מסובכת. היא דומה לאמא שלו (...) אז הוא מסתכל עליה ואומר לעצמו, זה בסדר, אדיפוס עוד לא נולד, אני יכול להתחתן עם אמא" // לפיד החמיץ את הפסוק שמופיע רק שתי שורות קודם לכן: יעקב שואל את הרועים מה העניינים עם לבן, השלום לו, והם עונים: "שלום, והנה רחל בתו באה עם הצאן".

"ותחשבו כמה זה מעליב. זה לוט, הבן של אחיו המת (...) איש טוב וצדיק שאף פעם לא מתלונן, שמקבל עליו את האלוהים החדש הזה שאברהם מביא, שאוהב אותו, ובפעם הראשונה שיש איתו איזושהי בעיה (...) אברהם שומט אותו כמו מגבת יד שנייה" // דילוג אלגנטי על פרשת מסע המלחמה של אברהם להשבת לוט שנפל בשבי

"[סדום היא] עיר שאברהם באופן אישי כבש" // ??? באר, נמק והבא דוגמאות....

האל הוסיף לשמו של אברם את האות ה' והפך אותו לאברהם כי זו "האות שמסמלת את אלוהים". // רק מאות רבות של שנים אחרי שהתנ"ך נחתם, האות ה' הפכה לקיצור של "השם"

ששרה התעצבנה על ישמעאל סתם משום שצחק קצת, השתעשע. חז"ל אמנם דרשו אנה ואנה את המילה "מצחק", אבל לפי לפיד "אין שום מקום אחר שבו למילה 'מצחק' יש משמעות נוספת מלבד מצחק". // במקומות אחרים אבל באותו תנ"ך בהחלט כתוב - "והנה יצחק מצחק את רבקה אשתו" ואשת פוטיפר אומרת "בא אלי העבד העברי אשר הבאת לצחק בי".

"רק למשה ולא לאף אחד אחר בכל התנ"ך מותר היה [לצעוק אל ה']" // ויצעקו בני ישראל אל ה' לא ממש נשמע בטוי נדיר

שמואל מכנה את שאול 'נגיד' מתוך טינה וחוסר רצונו לכנותו מלך / אופס, גם דוד מכונה נגיד

"הוא (האל) לא אומר תדיח אותו, או תעניש אותו. הוא אומר 'ניחמתי', אני מתחרט. אלא ששמואל לא צריך יותר מזה. הוא מחכה לרגע הזה כבר שנים. הוא כל כך נלהב, שהוא אפילו לא מצליח לחכות לשאול, אלא יוצא לקראתו". // "ויחר לשמואל ויזעק אל ה' כל הלילה".

"אברהם מתעלם מכל ניסיונותיו של הקב"ה לרכוש את אהבתו. אלוהים שב ומתגלה, שב ומבטיח – ואברהם כל הזמן שותק. אף מילה. לא תודה, לא גם אני אוהב אותך" // מזבחות? עקידה? למה ציפה לפיד מאברהם כבטוי של אהבה לאל? שיתן לו תקליט של אביב גפן במתנה?

אין סכוי שמוסד אקדמי רציני יכול לרחוץ בנקיון כפיו ולנמק הכרה ב'יצירה' מילולית שכזו כעבודה אקדמית לצורך כלשהו.

לגבי לפיד - אין לי אלא לומר שאת התנ"ך למדו וחקרו כבר יהודים רבים חרדים וחילוניים, התעמקו בו וכתבו עליו ואודותיו נוצרים, אתאיסטים קומוניסטים וסטנדאפיסטים. החידוש הגדול בספרו של לפיד המצדיק דוקטוראט ישיר הוא שזו הפעם הראשונה בה כותב על התנ"ך מישהו שלא ברור אם קרא אותו או לפחות אם הבין את שקרא.
ישן 19-02-2012, 12:41

סיכום [ביניים?] של דברי ב.מיכאל שנאלץ לצלול לים הידע של הלפיד:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "על כישוריו האקדמיים המיוחדים של לפיד בתחום התרגום - מתוך הבלוג בלוגיקה של נמרוד אבישר"

לפיד כותב מאמר על חכמי אתונה העתיקה ומונה בינהם את אריסטו, אפטון, סוקרטס ו..קופרניקוס ['סתם' פולני שאהב סלט יווני וכוכבים שחי איזה 2000 שנים אח"כ]

לפיד מספר על אומנים גדולים ברנסנס ובינהם מיכאלאנג'לו לאונרדו דונטלו ו..ג'אקומטי ['סתם' פסל שויצרי שמת ב1966]. מה שאומר שאו שג'אקומטי נולד בתקופת הרנסנס והאריך חיים במיוחד או שלפיד שולה את הידע שלו על הרנסנס מתוך צבי הנינג'ה.

לפיד משבח את החוקה האמריקאית שלא נכתבה לדבריו ע"י ועדה אלא ע"י אדם אחד הוא ג'ון אדאמס. נו טופ... http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%95...%A8%D7%99%D7%AA)

לפיד יצר כתובה מודרנית!! מה נשמט ממנה? זכויות האשה. אופסי... מה שנכתב בשפה המשונה ההיא הרי אי אפשר להבין...

לפיד תרגם את המילה forefathers ל'ארבעת האבות'

אז מי אמר שלעשות בגרות זה לא חשוב?

ולמה אני מתעלק על לפיד? לא מאחר והוא עוד עיתונאי שאינו יותר ממטבע בקנקן ולא מאחר והנ"ל זכה לזרוז הליכים בקריירה שהאזרח הקטן כולל החרדי לא יכול אפילו לחלום עליהם מבלי שיעצר ע"י משטרת ההזיות. כמוהו יש רבים וכבר התרגלנו.

אני מבליט את רדידותו מאחר והנ"ל התיימר להנהיגנו. ממי שרוצה להיות רוה"מ, שר או סתם מחוקק מצופה להחזיק ברמת ידע בסיסי או לפחות לבדוק במידה סבירה את שיוצא מתחת ידיו.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 19-02-2012 בשעה 13:00.
ישן 19-02-2012, 21:06

ועוד מעולם האקדמיה האוטודידקטית של לפיד:

מתוך הבלוג של עומר שומרוני "בעיקר מוסיקה": יאיר לפיד מספר היום (24.3), בטור שלו ב"ידיעות", על כך שבאך חיבר את ה"מתיאוס פסיון" כמבחן קבלה למשרת המנהל המוסיקלי של כנסיית סנט תומאס בלייפציג. כל זאת במסגרת תיזה שלמה...... באך התחיל את עבודתו בלייפציג ב- 1723. את ה"מתיאוס" חיבר רק ארבע שנים אחר כך, ב- 1727...
http://omershomrony.com/2006/03/24/...93%D7%95%D7%AA/

לפיד מנמק חסימת גולש מכתיבה בהמשלת העברת בקורת עליו לזעקת אש באולם קולנוע [היוצרת מנוסת בהלה].
הוא מייחס את המימרה של השופט הולמס לשופט ברנדייס.

לצפייה במקור באתר Facebook, לחצו כאן.

אני הקטן כמובן לא ידעתי מעולם חיבר באך יצירה כלשהי ולמען מה ולא היה לי מושג אודות קורותיהם של ברנדייס והולמס. כך גם רובנו וזה בסדר גמור. כל זמן שאנו לא מתפרנסים מכתיבה עיתונאית ומשתמשים ב'ידע' הזה כהנמקה לדברינו. כשזה קורה למישהו שוב ושוב ניתן רק להניד ראש ולומר שזה לא רציני, לא מקצועי, לא יאה לעיתונאי ולא בוגר.
ישן 20-02-2012, 09:47
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06

ובכל זאת...

ייאמר לזכותו של לפיד שהוא היחיד מבין אלה שמתמודדים על כהונה פוליטית, עד כמה שאני מצליח לראות, שבאמת נמצא בקשר ישיר ודי הדוק עם קהל היעד שלו - גם כשזה לא נוח (רבאק, כמה שגיאות סטייל "נאום שנסעתי" אפשר לעשות ולא להבין שיוסטון, יש לנו בעיה?), מי שכותב את הסטטוסים בפייסבוק ומתקשר עם הגולשים זה יאיר לפיד בעצמו ולא איזה "עוזר אישי", "יועץ אסטרטגי" או "מומחה לענייני ניו-מדיה".

כמו כן, אני לא בטוח שבסופו של דבר כל העליהום על לפיד לא ישחק לטובתו - הוא הרי הולך על מה שאני מגדיר כ"קולות המטומטמים"* בארץ, וייתכן שאלה דווקא יראו בו "אחד משלנו" כתוצאה מכך.

*בניגוד לדעה המקובלת, ציבור המצביעים בישראל לא מחולק לשני מחנות (שמאל-ימין), אלא לשלושה: שמאל, ימין ומטומטמים. גוש המטומטמים מונה בין שמונה לשנים עשר מנדטים ובד"כ מתפלג בין המפלגות הגדולות - אלא אם קמה מפלגת נישה (ע"ע הגימלאים) שקולעת לטעמו. אלה היו שישים שניות...

http://www.baking.co.il

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:16

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר