לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-02-2012, 17:37
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
מחאת ה-"פסק זמן": צניחה של 3.5% למניות שטראוס (כ-170 מיליון ש"ח) בעקבות מחאת הפייסבוק

"מחאת השוקולד" המתגבשת כנגד יצרנית המזון שטראוס, שבשליטת משפחת שטראוס (68%), נתנה היום (א') את אותותיה גם על מניית החברה. בניגוד למגמת הכללית בבורסה, שבה נרשמו עליות של 0.3% - 1%, מניית שטראוס צנחה היום בכ-3.5% וחתכה 170 מיליון שקל משווי החברה. מחזור המסחר עמד על 7 מיליון שקל - גבוה פי שתיים מהמחזור היומי הממוצע.

במהלך סוף השבוע החלו להתגבש יוזמות שונות לחרם צרכנים על מוצרי שטראוס-עלית, וזאת לנוכח פערי מחירים בלתי סבירים שהתגלו בין מוצרים המשווקים ישראל לעולם. האנליסט צחי אברהם מכלל פיננסים, המסקר באופן קבוע את מניית שטראוס, ציין בתגובה לכך כי החרם עושי ליצור נזק תדמיתי ועלול לפגוע ברווחי החברה בעתיד.

http://finance.walla.co.il/?w=/3/2510118
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-02-2012, 17:50
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי gwal שמתחילה ב "יופי,אולי עכשיו הם יבנו..."

התרוצים שלהם הם תרוצים די מטופשים, אבל הצרכן אידיוט. אידיוט מושלם.
תמיד היה יקר פה לעומת העולם, אולי הפערים גדלו, אבל זה לא חדש, תמיד היה יקר.
וזה למה ? כי הצרכן מוכן לשלם. בוכה ומשלם. כי חייב פסק זמן לילד, לאישה לעצמו...
יקר ? לא קונים. פשוט לא קונים.
ולא נוסעים עד ג'לג'וליה כי שם מוכרים פסק זמן ב 5.9 ואצלך בסופר ב 6.9.
פשוט לא קונים. מצמצמים צריכה לאפס של כל מה שיקר.
עושים מרד צרכנים אמיתי, ולא בכאילו כמו הקוטג'.
אז ברור ששטראוס נפגעה, וגם תנובה בשעתו. אבל בקטנה.
הם יצטרכו להצטצמם ולהוריד קצת מהשומן במשכורות הבכירות, וימשיכו להרוויח בזכות מחירים גבוהים.
הקפיטלזים בשיאו בישראל והאזרחים רוצים שכחלון יעשה להם הנחה.
התנהלות צרכנית חסרת אחריות היא זו שהביאה את המצב לאן שהביאה. שהכל יקר בטירוף.
רק האזרחים יכולים לעזור לעצמם
והם לא ממש רוצים. הם עושים לייק בפייסבוק, אבל לא מוכנים להפשיל שרוולים ולהפסיק לצרוך לגמרי, לגמרי, לגמרי את המוצרים שיקרים להם. רק ככה המחירים ירדו.

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

ישן 19-02-2012, 18:01
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "מצפון צ'מע סיפור אמיתי... יש..."

מה זה אומר ?
שאנשים קונים פסק זמן גדול ולא קטן ומוכנים לשלם עליו 6 שקלים.
שטראוס יקחו ממך גם 7 שקלים ואתה תמכור ב 10 שקלים אם אנשים ימשיכו לקנות.
זה לא גניבה, זה לא משהו לא חוקי. אם היה לא חוקי, היו צריכים להכניס לכלא את עפרה שטראוס. אני מניח שהם מונופול בשוק חטיפי השוקולד, אבל אני לא מכיר שיש פיקוח מחירים על המוצרים האלה.
אם אני מפספס משהו ויש פה עבירה על החוק, אז הם בהחלט גנבים ומקומם בכלא. כי גנבים מקומם בכלא.
אם הם מותחים את קצה גבול יכולת ההוצאה של הצרכן למקסימום, זו מהות הקפיטליזם בשוק חסר תחרות.
ואז הצרכן אשם.
למה בעצם אנשים לא קונים אצלך פסק זמנים קטנים ?

john reese

ישן 19-02-2012, 18:05
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "[QUOTE=מצפון] הקפיטלזים בשיאו..."

הקשר הוא שיש מדינות בהן האזרחים מודעים לכוחם כצרכנים ומחנכים את השוק לרמת מחירים שמתאימה למה שהם מוכנים להוציא.
כאשר הצרכן, לאורך עשרות שנים, חי תחת פיקוח מחירים שמתפרסם מדי שבוע בעיתון, ופתאום כמעט כל השוק נפתח לתחרות (מי הכי יקר) והצרכן מסתובב בין המדפים ומעמיס כאילו אין מחר ובוכה שיקר אבל לא עושה כלום עם זה.
ואז הצרכן שרגיל שהממשלה פותרת בעיות (או טוענת שהיא פותרת בעיות) בוכה שכולם עושקים וגונבים אותו ורצים לראש הממשלה שיגיד לאיזה שר שיעשה להם הנחה כי גונבים אותם.
אפס מודעות צרכנית. זה מה קשור.

john reese

ישן 19-02-2012, 18:02
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
קטעים מנכ"ל שטראוס - המחיקים הנמוכים - בגלל חג פורים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "מחאת ה-"פסק זמן": צניחה של 3.5% למניות שטראוס (כ-170 מיליון ש"ח) בעקבות מחאת הפייסבוק"

מנכ"ל שטראוס ישראל, ציון בלס, התייחס לראשונה למחאה על שמוצרי החברה זולים יותר בחו"ל מאשר בארץ, והבהיר כי "עשינו כל שניתן כדי להוריד את המחירים. במקביל, לקראת חג הפורים הנחגג בישראל ובקהילות היהודיות בעולם, מציעים הקמעונאים בארץ ובעולם הצעות אטרקטיביות על חטיפי עלית".

בפייסבוק התעוררה בימים האחרונים מחאת צרכנים חדשה בעקבות פרסום תמונה שלפיה מחירו של חטיף "פסק זמן" בארצות הברית עומד על 69 סנטים (2.60 שקלים) לעומת 6.30 שקלים בארץ. לצד זאת, ירדה מניית שטראוס ב-3.7%.

__________________________________________________ ______________

וזאת גם התשובה ל gwal שאמר שמימיו לא שמע טענות כאלה מגוחכות. אתה רואה, תמיד יש טענה יותר מגוחכת.

אם הח"מ מעוניין בשוקולדים וממתקים, הוא קונה בחנות בינונית שמתעסקת בעיקר בזה (ברמת גן) וחוסך די הרבה. יש שם אפילו ופלים מיובאים מטורקיה 10 ב- 10 ש"ח (לא בדקתי איכות) אבל גם לאנינים שבינינו יש שם שוקולדים תוצרת חוץ . למשל פקט "מרס" של 10 חטיפים עולה שם 20 ש"ח (כלומר, 2 ש"ח לחטיף) , א]ילו המוצרים של עלית ושות' שולים שם יותר.

ישן 19-02-2012, 20:49
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "הדעה שלי לגבי חסימת כבישים לא..."

נו אז תשכח מזה, המחירים ימשיכו לעלות עד שיגמר לך הכסף
אם אתה לא מוכן לצאת למלחמה איך אתה רוצה לנצח ?
המחירים לא ירדו ללא אלימות. וזה לא מחייב לשבור ידיים ורגליים ולנתץ ניידות.
אלימות זה לחסום כבישים, לשבש את החיים, לעשות ערימה של גביעי קוטג' שכל המפיגינים הביאו מהבית מול המשרדים של המחלבות, זה לחסום, לשבש ולגרום לחיים להיות סיוט אחרת אף אחד לא ינקוף אצבע בשביל לשנות מצב כלשהו.
אתה רוצה מחאת לייקים ? תקבל גם את התוצאה שלך בלייק, או באימייל.
זה לא ילך אחרת ידידי. לא במדינה תקועה כמו ישראל, בה הצרכנים שבויים למאסר עולם בידי היצרנים והממשלה שמשחקת משחק כפול.
טיפול שורש לא יעזור פה, הרקבון כבר עבר את השורשים. צריכים לעקור כמה שיניים בשביל להבריא את הפה.
שיהיה בהצלחה עם המחאות השקטות שלך.

john reese

ישן 19-02-2012, 21:06
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "בעניין האלימות כניראה שנמשיך..."

כי אני לא מכיר מחאות לא אלימות שהצליחו.
ושוב, בא נפריד בין מחאה לבין התפרעות.
התפרעות זה לצאת לרחוב ולשבור ללכת מכות להפוך ניידות בקתקבים וכל הברדק הזה. זה בהחלט יכול לצור אפקט הפוך או סתם לא להגיע לשום מקום.
מחאה עם שיבוש החיים, יום אחרי יום אחרי יום, בו האזרחים מביעים סולידריות למחאה ומשתפים פעולה, יכולה להצליח.
גם אז וגם עכשיו אני שואל, איך אתה מציע לעשות את המחאה השקטה שלך ?
תראה איך מחאת הקוטג התמוססה, כי לא היתה מחאת קוטג בכלל. זה היה גימיק נחמד. כמו גשם בקיץ. שמפתיע את כולם, אבל הכל הסתדר והמחירים חזרו לקדמותם. כולל של הקוטג.
לא נתת יד למחאת האופנועים, לא נתת יד למחאת הדיור, לא תיתן יד למחאה הבאה, לא תהיה מחאה הבאה

ואיך לשבש את החיים יכול לעזור ?
תשאל את עיני. גם הוא לא מצליח תמיד בכל המחאות שלו, אבל מצליח לפעמים וההסתדרות הצליחה להשיג איזה הישג או שניים (חוץ משאר הצרות שהיא מייצרת)
כשהשלטר בידיים שלך, אתה יכול לגרום לראש הממשלה אישית להתחנן שתרים אותו.
ו

john reese

נערך לאחרונה ע"י מצפון בתאריך 19-02-2012 בשעה 21:10.
ישן 19-02-2012, 21:21
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אמממ... אולי פשוט להחרים,..."

אנחנו חוזרים לויכוח שכבר היינו בו.
אני לא רואה טעם להתוכח עם אותם אנשים על אותם הדברים, מילא אם פילון היה פה לעזור לי...

להחרים זה רעיון מצוין. לך על זה. כמו בקוטג.
אין מצב שבעולם שמאפס מודעות צרכנית יעברו ל 100%. זה לא קורה. זה תהליך ארוך שנים או קצר וכואב. אין קסמים פה. יש פה אנשים שאין להם מושג מה זה בכלל להחרים. כל אחד אדיש למשהו אחר מסיבות אגואיסטיות. זה לא יכול לוותר בגלל הילדים, זה לא קונה הרבה כי מה הוא כבר משפיע, לזה יש מספיק כסף, והנה הלכה לך המחאה. וכל אחד ואחד מהמקרים האלה גם יכול וגם צריך להשתתף בחרם.
אבל זה לא יקרה. בלי יד מכוונת זה לא יקרה.
ואיציק אלרוב בחור נחמד, אני מדבר איתו מדי פעם. אין לו מושג או יותר נכון אין לו את היכולת להרים חרם כמו שצריך.
התוצאה היא שחלק מהאנשים קונים במקומות זולים יותר את אותם המוצרים.
חלק קונים פחות, אבל עדיין ביוקר את אותם המוצרים.
וחלק קונים אותו דבר את אותם המוצרים באותו יוקר וכולם ביחד עדיין בוכים וחושבים שהממשלה צריכים להציל אותם מהרשעים האלה.
אז הם רשעים, אבל כולנו סתומים.
זה קשקוש לא מצחיק לצפות שמשהו יקרה ושמישהו יעשה וישבוא כחלון כמו שהוריד את מחירי הסלולר ויוריד לאנשים את המחירים של הקוטג.
הלוואי ואפשר היה לייצר הפסקת צריכה מוחלטת !!!!!!! של מוצר כלשהו לשבועיים. שבועיים לא יותר. אבל מוחלטת. שאף נקניק לא יקנה איזה יחידה כי הילד בוכה. שהילד יבכה עד מחר. אבל אפס מודעות צרכנית זו פחדנות ושיתוק וכולם אשמים חוץ ממך.
אז בבקשה, נפגש בעליית מחיר הבאה כי לא יהיה פה שינוי איך שאתם רוצים. מחאת פייסבוק ולייקים.
כולכם קוראים בדיוק כמוני את התגובות לפוסטים בפייסבוק. אם אתה מצפים שמהאנשים שרושמים שהממשלה צריכה לטפל בשטראוס תגיע הישועה אז אבדנו.

john reese

ישן 23-02-2012, 16:39
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אמממ... אולי פשוט להחרים,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
אמממ... אולי פשוט להחרים, אפס, עד שאף אחד לא יקנה, ואז לבטח יקרה משהו למחיר?
למה אתה כל כך רוצה להשליט את הדעות שלך על האחרים? עכשיו אתה רוצה לחסום כדי לעורר אנשים למחות על חטיפי שוקולד, אחר יחסום כבישים כדי לעורר אותך לא לקנות שמפו שנוסה על בעלי חיים, אחרת תחסום כביש כדי לעורר אותך לא לאכול בשר, ההוא יחסום כביש כדי לעורר אותך שיש לסיים את הכיבוש ואני אנא אני בא? אני רק רוצה להגיע לעבודה שלי.

סלח לי, ואולי אני מתבלבל כי זה כבר היה די מזמן..אבל אתה ועוד כמה כאן תמכתם לגמרי בחוק שהופך חרמים על חברות ישראליות לעבירה...פתאום זה לא רק עבירה, זה מה שנכון לעשות...מה אני אגיד לכםם אם זה היה מהצד השני של הצפה הפוליטית אני יודע בדיוק אילו כותרות היו לזיגזוגים כאלה כאן בפורום..

ישן 23-02-2012, 16:50
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
דמגוגיה בגרוש...
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=shruki]אמממ... אולי..."

החוק למניעת חרמות היה מכוון כלפי ארגונים שמעודדים חרמות על חברות ישראליות רק מתוקף היותן ישראליות - אם למשל אותם ארגונים היו מוכיחים שהחרם הוא מסיבה כלכלית, אז זה בסדר גמור ולא היתה להם שום בעיה עם החוק...
'חרם' כלשהו מסיבה כלכלית = מותר; חרם מסיבה פוליטית = אסור. אתה יודע זאת היטב, כך שלא ברורה לי ההתממות הזו שלך, שכנראה היתה לצורך ניסיון לדמגוגיה (ניסיון דיי כושל למען האמת)...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 23-02-2012, 17:02

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "דמגוגיה בגרוש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
החוק למניעת חרמות היה מכוון כלפי ארגונים שמעודדים חרמות על חברות ישראליות רק מתוקף היותן ישראליות - אם למשל אותם ארגונים היו מוכיחים שהחרם הוא מסיבה כלכלית, אז זה בסדר גמור ולא היתה להם שום בעיה עם החוק...
'חרם' כלשהו מסיבה כלכלית = מותר; חרם מסיבה פוליטית = אסור. אתה יודע זאת היטב, כך שלא ברורה לי ההתממות הזו שלך, שכנראה היתה לצורך ניסיון לדמגוגיה (ניסיון דיי כושל למען האמת)...

אני באמת כותב לך שאני לא חושב שיש הבדל, כל דבר הוא פוליטי..אני לא נכנס למה אני מאמין ומה לא..אבל הדיון על כמה אחוז מס משלמים הוא פוליטי בדיוק כמו שהדיון על אם מחזירים את השטחים הוא פוליטי.
ההסברים של הצד השמאלי הרבה יותר מורכבים ממה שאתה מתאר, הם אומרים (בצדק או שלא)- אני מחרים בגלל הכיבוש (לא בגלל שזה דגל ישראל).
אתם אומרים כאן- אני מחרים בגלל המחירים..
זה שאתה אוהב את הסיבות של החרם שלך ולא את הסיבות של החרם השני, זה הנחת יסוד הרי של כל אחד בדיון..
זאת הבעיתיות בחוק הזה, ואם כבר מעבירים אותו אז סלח לי, אין יותר "לך אסור להחרים כי הסיבה להחרמה הזאת לא מוצדק אבל הסיבה שלי כן אז אני כן מחרים.."
זאת צביעות. נקודה.

ישן 23-02-2012, 21:09

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "מה הקשר לצדדים פוליטיים? אתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
מה הקשר לצדדים פוליטיים? אתה היחיד שדחף את זה לאשכול. יש חרם צרכנים ויש חרם פוליטי. יש גם חרם אצל החרדים, אבל הוא לא קשור לדיון, ממש כמו החרם הפוליטי שהזכרת...

אוקי שמח שחזרנו לדיון רלונטי.
הטענה שלי היא שאין הבדל בין חרם צרכנים לחרם פוליטי, בוודאי לא אם יש חוק שמגבלי רק אחד מהם, כי כל נושא במחלוקת הוא פוליטי.
את זה לומדים ביום הראשון במדעי המדינה באוניברסיטה..
זה שבארץ אנשים (עד לא מזמן) תירגמו פוליטי רק לאיפה יעבור הגבול, זה לא אומר שזה המצב..ולהפך..בכל מקום בעולם דיון וויכוח ציבורי הוא פוליטי בכל נושא שהוא.
נושא המחירים של שטראוס הוא פוליטי בדיוק כמו מדיניות ישראל ביו"ש..זאת הטענה שלי.

ישן 24-02-2012, 12:23

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לא, לא כל נושא במחלוקת הוא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
לא, לא כל נושא במחלוקת הוא פוליטי. אם רבתי עם חברה שלי זאת לא פוליטיקה, אם יש לי השגות לגבי השומה שנקבעה לי במס הכנסה זאת לא פוליטיקה. זאת השאלה של המושג ותו לא.

אני לא משקר לך כשאני אומר שהמשפט הראשון שאמר הפרופסור למדעי המדינה כשהייתי באוניברסיטה היה: האם ריב עם החברה שלי הוא פוליטי?
הוא אמר שכן, אני לא מקבל את דעתו.
עכשיו שזה נאמר, דיון ציבורי הנוגע למחירים, שיש בו השפעה ישירה של סוגיות שוק חופשי/ מיסים/ מדיניות יבוא יצוא וכו' הוא חד משמעית פוליטי.(לא יודע אם ראית למשל את התשובה שנתן סמנכ"ל שטראוס לחלק מהטענות, ההסברים שלו היו ענינים חוקיים, מיסים וכו'...פוליטיקה נטו!!!!). אני לא אגזים אם אומר שלהבדיל מהשאלה הקודמת ששאל הפרופסור, שהדעות עליה חלוקות, לא יהיה מישהו בדיסיפלינה של מדעי המדינה שיגיד לך אחרת לגבי השאלה הפוליטית הזאת. אם תמצא מישהו כזה תביא ונפתח כאן דיון מעניין על למה בדיוק סוגיות כלכליות סבוכות הן לא פוליטיות ואילו איפה עובר הגבול זה כן.

ישן 24-02-2012, 12:16

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני לא מבין משהו, זה בסדר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rubber_duck
אני לא מבין משהו, זה בסדר מבחינתך לפגוע בפרנסה של אדם מסויים רק כי
הדעה הפוליטית שלו שונה משלך? אתה תקבל באותה הבנה אנשים שיחליטו
להחרים חברה מסוימת כי עובדים בה ערבים למשל, או כי המפעל שלה נמצא
ביישוב ערבי?

דנו בזה מספיק, יש מחירים לחופש ולשייוויון, ואחת מהם זה שאם הדעות שלך לא מאפשרות לך להחרים מוצר ישראלי, אז אתה לא יכול להחרים מוצר ישראלי. ואם הדעות שלך כן מאפשרות לך להחרים מוצר ישראלי אז אתה כן יכול.
מה אני חושב לא רלוונטי לדיון, מה שחשוב זה שנהיה עיקביים ושיוויונים גם כשמדובר בדעות של הצד השני הפוליטי (ולא חשוב אם זה פוליטי מדיני או פוליטי כלכלי).

נערך לאחרונה ע"י emile-a בתאריך 24-02-2012 בשעה 12:23.
ישן 19-02-2012, 21:39
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "כי אני לא מכיר מחאות לא..."

עד כמה שאני זוכר היו כמה מחאות שברובן היו לא אלימות והצליחו, כמו למשל המחאה של מהטמה גנדי והמחאה של מרתין לוטר קינג. אם אתה זוכר את הוויכוח שלנו לגבי מחאת האופנוענים הבעיה שלי לא הייתה עם חסימת הכבישים, אלא עם העובדה שבחרתם לחסום את הכביש ולהציק לאנשים שלא יכולים בכלל לשנות. יש הבדל בין להפריע לאנשים שלא יכולים לשנות, ולהציק להם, לבין לבקש מהם לגלות סולידריות. איך מחאה שקטה יכולה לעבוד? כמו ששרוקי אמר, חרם בלתי מתפשר שיפגע בהכנסות של החברה יעשה את העבודה הרבה יותר טוב לדעתי מעוד חסימת כבישים.

ישן 19-02-2012, 22:00
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "עד כמה שאני זוכר היו כמה..."

המחאות של מרטין לותר קינג היו לפני 50 שנה וגנדי מתי ?
אי אפשר להתרפק על העבר כאשר אנחנו חיים בעולם עם קצב חיים הרבה יותר מהיר מבעבר, ונגישות המידע היא אסטרונומית לעומת העבר.
איך תארגן בדיוק אי ציות אזרחי לא אלים כמו שהם ארגנו ?
תחשוב על זהו תנסה לצייר את זה ולראות אם זה יכול להתאים.
או שתארגן צעדה של 200 אלף איש לירושלים מתל אביב, אבל שילכו בשוליים או בדרכי עפר ולא יחסמו את הכבישים.
אל תשכח שתוך כדי המחאות הלא אלימות של מל"ק היו מכות שחבל לך על הזמן בין שוטרים למפגינים, וזה עזר למפגינים.
אני באמת לא רוצה לחזור ללופ שכבר היינו בו בסבב הקודם של הדיונים על המחאות. ולהזכירך זה היה לפני מחאת קוטג, צפה את מחאת הקוטג, וכבר אז אני לפחות אמרתי ששום דבר לא יעזור, ואכן שום דבר לא עזר.
אם אתה מתבצר בעמדה שלך אני נמנע מלהמשיך את הדיון כי זו טחינת מים.
לא הצלחתי אז לשכנע אותך ולא אצליח גם הפעם, מכיוון שאתה כל כך אגואיסט, כמו כולם כמו כל השאר, ששום דבר לא יעזור פה.
והאויב הוא בעיקר הממשלה, ורק אחרי זה היצרנים שלפעמים פועלים במציאות שהממשלה כופה עליהם, אבל רובם נח להם איתה. מכסי מגן למינהם שמייצרים הכנסה גבוהה לממשלה ומחירי מינימום להרבה מוצרים.
לא תשבור את שגרת החיים, לא תצליח לפרק מכסי מגן מיותרים.
זאת מדינה של קומבינות ממשליות, לובים חזקים, יצרנים מועטים וצרכנים פרייארים שזה כואב. הצרכן הכי פרייאר הוא הישראלי העאלק לא פרייאר. שלא רוצה שיפריעו לו להגיע לעבודה ולצרוך טונה עם קוטג ב 13 שקל במקום ב 6 (לשניהם, כן, בכל מדינות אירופה) וזאת לא רק אשמת היצרנים.

john reese

ישן 19-02-2012, 22:28
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

אז כמה תעלה לנו מחאה מהסוג שאתה רוצה לארגן, כזו עם מכוניות וחנויות שרופות והרוגים?
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "המחאות של מרטין לותר קינג היו..."

כמו אצל החבר'ה הטובים באירופה למשל, אלה ששומרים בשלוף מסיכות גז כי הן בשימוש תדיר אצלהם...? כבר נמאס לך למחות כמו בן-אדם אז אתה מחפש להגדיל את סף הריגוש שלך, ומצפה שאנשים יצטרפו אליך למסעות הרס? על זה אני חושב כשאני שומע חוליגנים מציעים "מחאה אלימה", אז אני מאוד מקווה שמי שינסה כאלה דברים מהר מאוד ימצא את עצמו עובר סדרת מסאז'ים מפנקת עם אלות מהיס"מ - אני בטוח אהיה שם בתור אזרח לעזור ליס"מ.
בסופו של דבר חוליגנים אף פעם לא משיגים את המטרות שלהם, וברוב המקרים החותם היחיד שהם משאירים מאחור זה את החשבוניות שמנפיקים השמאים של חברות הביטוח...

ציטוט:
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 20-02-2012, 06:07
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אז כמה תעלה לנו מחאה מהסוג שאתה רוצה לארגן, כזו עם מכוניות וחנויות שרופות והרוגים?"

אתה לא קראת את הדברים שלי נכון.
אני לא קראתי להתפרעות אני קראתי למחאה.
אני לא קראתי להפיכת ניידות, אני דיברתי על חסימות ושיבוש החיים.
ולהזכירך שהיסמניקים הרביצו קשות לסטודנטים באחד המאבקים הצודקים שלהם וכיבו את המאבק די מהר.
אם אתה בעד לשלוח את היס"מ לא משנה על מה המאבק (בלי לערב פינויים בבקשה בדיון) אז אתה חייל מחונך שיעשה מה שהממשלה תגיד לו וכל הנוזלים שניגרים על ראשך ולתוך פיך הם תמיד גשם.

john reese

ישן 20-02-2012, 01:01

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "ברור לך"

אם 2200 ש"ח היה מחיר ראלי אז כניראה שהיה היצע הרבה יותר גדול של דירות במחיר הזה בשוק. אני מסכים איתך שמחירי השכירות בכל הארץ הם גבוהים יחסית, אבל שנינו יודעים שהם הכי גבוהים במרכז/צפון ת"א. אם דפני ליף, שאני זוכר שהיא סיפרה שהיא שילמה על הדירה שלה במרכז ת"א 4000 ש"ח, הייתה לוקחת את אותו סכום כסף ומחפשת דירה בחולון נגיד, אז כניראה שהיא הייתה מצליחה למצוא דירה סבירה בלי יותר מידי בעיות. ברור שאת הפיתרון למחירי הנדל"ן צריכה לתת הממשלה, אבל זה לא אומר שלאדם הפרטי אין אחריות אישית בכלל. אתה לא יכול לצפות מבעלי הבתים שיבקשו מחירים סבירים על הדירות שלהם כשיש אנשים שמסכימים לשלם 3000 ש"ח על 20 מ"ר.

ישן 20-02-2012, 06:59
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אנשים כמוני שנוסעים באוטובוס..."

וכמו בדיון ההוא כולם מרוצים פה, לכולם לא יקר פה, חוסכים 500-1000 שקל על דיור במרחק נעים ונחמד! של אוטובוס, הקוטג' לא יקר להם כי הם לא אוכלים אותו, לא אוכלים פסק זמן כי הם מפתחי גוף שלא אוכלים ג'אנק (כאילו שאר התוספים זולים כן?) קונים בזול ברשתות של חרדים, האינטרנט שלהם מהיר וזול, הכל ממש מצוין.
סליחה שאני מפריע לשלוות החיים עם הניסיון שלי לשפר אותם.
כאן זאת לא הכתובת כנראה. יש מספיק אנשים אמיתיים שמודעים לכך שיש מה לשפר וכמה שיותר מהר.

john reese

ישן 20-02-2012, 07:11
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "וכמו בדיון ההוא כולם מרוצים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
כאן זאת לא הכתובת כנראה. .

ובכל זאת אתה חוזר לכאן שוב ושוב כדי להודיע לנו זאת. אז או ש'נאה הדירה בעיניך' ואנחנו בכל זאת לא כל כך נוראיים או שאתה חוזר שוב ושוב לכתובת שגויה ודוורות אינה המקצוע שלך. בכל אופן - ברוך הבא כי עצם הדיון הוא חשוב גם כשיש תהום בין הצדדים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
. יש מספיק אנשים אמיתיים שמודעים לכך שיש מה לשפר וכמה שיותר מהר.

בודאי. אנשים מהסוג שמקפץ עם שלטי 'אחווה עזתית' במוצ"ש של 'המחאה' בזמן שהעזתים משגרים חפציהם המעופפים לאשקלון ואשדוד. אנשים מהסוג שעושק את הציבור בעזרת קשריו לטייקונים ולמדיה ומוצב בחזית 'המחאה החברתית של מעמד הביניים'. אני מקווה ומניח שאתה לא מתכוון לשוכני וילות מלוקקים שדפקו קופה מפוקפקת בעזרת קומבינה כלשהי ובין חו"ל לחו"ל וסקי לסקי הפכו ליועצי הסוציאליזם שלנו.
ישן 20-02-2012, 08:41
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "[QUOTE=מצפון] כאן זאת לא..."

המחאה, וכל מחאה, צריכה כמה שיותר תומכים וכמה שפחות מתנגדים
אני מדבר עם 3-4 אבל עוד עיניים קוראות את הדברים
כמובן שיש מקומות פוריים יותר עם אוזניים קשובות יותר
כאן זה פשוט חדר כושר סיזיפי כזה שגורם להנאה מזוכיסטית כלשהי כנראה.
אתה בא כל בוקר, דוחף דברים כבדים מאד, ובסוף היום הם נשארים באותו מקום
ענא עארף, 12 שנה אני נלחם בטחנות הרוח שלי, פעם בכמה זמן אחת מהן מצליחה לעשות סוג של רוח

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
מי ידע שאני יכול להסכים איתך.

מקווה שהוא לא רץ לשרותים להקיא אחרי שכתב את זה.........

john reese

נערך לאחרונה ע"י מצפון בתאריך 20-02-2012 בשעה 08:44.
ישן 20-02-2012, 13:58

אתה ממש מצחיק. אתה נמנע מלקנות קוטג' ולחם לילדים שלך כי אתה 'מוחה'
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אתה עונה מסביב ולא לעניין. יש..."

אבל קונה:

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון לשרוקי אי שם עמה הודעות למטה
עוד מוצרים ... יחד עם האבקה ... אופטימן 180 כדורים שעולה בארץ 250 שקל ומעלה

ופשוט או ברנד...

מילא שרוקי. רווק וקפיטליסט צעיר מעולם הפיננסים - אבל אתה? איזו מן צרכנות נבונה היא להשקיע הון כסף בתוספי תזונה ומשקאות ספורט בזמן שילדיך לא אכלו את מנת החלבון היומית שלהם רק כי אתה 'מוחה'?

כשאתה מבזבז כסף על הנ"ל אז עפרה שטראוס יודעת שברגע שיגמר כל הבאאז ומחאה לא תהיה in אתה תחזור אליה כדי לקנות פסק זמן ב18 ש"ח.

רוצה 'מחאה' אמיתית? קנה בשוק הכרמל או ברמי לוי ודומיו ובעיקר אל תקנה את מה שלא חייבים. בלי שלטים אבל בזול.
ישן 20-02-2012, 17:41
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אתה ממש מצחיק. אתה נמנע מלקנות קוטג' ולחם לילדים שלך כי אתה 'מוחה'"

הילדים שלי עדיין לא קיימים כך שאני יכול לבזבז הכל על עצמי
דבר שני אני דווקא הדוגמה הקלאסית למי שלא חסר לו אבל יש לו מודעות חברתית והוא תורם מזמנו ומרצו למען הורדת המחירים גם לאלה שאין להם
גם במוצרים שאני קונה אני בררן ויודע מחירים ופערי תיווך ולעיתים, לצערי הרב, אני קונה בחול.
למרות שאני בעצמי יבואן של כל מיני דברים ונפגע מזה שלא קונים אצלי אלא בחול.
אני משתדל לפרגן לסוחרים מקומיים שהם לא רשתות גדולות ושמנסים לא לקרוע אותי.

john reese

ישן 20-02-2012, 20:56

שיבואו במהרה בימינו ויזכו להשתובב עם כלבלביך ועימך על השטיח ולשמח אותך
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "הילדים שלי עדיין לא קיימים כך..."

אבל למרות כוונותיך החברתיות אני חושב שמהמצב שאתה נמצא בו - אין זה הוגן שתבקר את מי שקונה קוטג' ולחם למרות שמנהיג המחאה הערטילאי החליט ש'עכשיו לא'. להבדיל כמובן מבקורת והרמת גבה על מי שקונה 'פסק זמן' למרות ש'אין לו' מה שללא קשר להחלטות 'מנהיג המחאה הערטילאי' סביר שיוליך אותו למבוי סתום. זה הרי ההבדל בין לחם לעוגות.

בענין רכישה בחו"ל - רוב האנשים לא מרבים לטוס במידה שתאפשר להם לבצע רכישות שיגרה מוזלות מעבר לים וקניות אינטרנטיות הן לעיתים הימור ובודאי שאינן יכולות לסייע במוצרי הקיום היום יומי.
ישן 20-02-2012, 21:25
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "שיבואו במהרה בימינו ויזכו להשתובב עם כלבלביך ועימך על השטיח ולשמח אותך"

קניות באינטרנט הן דבר מאד בטוח, בטוח הרבה יותר מקניות בישראל.
אני מדבר גם בתור קונה וגם בתור מוכר של אלפי פריטים עד היום.
אני בקיא בתחום הסחר והייבוא ויודע מה יקר ומה לא יקר.
זה שהכסף שלי מרשה לי לקנות מותרות פוסל אותי מלתת ביקורת, מלהנהיג מחאה או משהו בסגנון ?
לא הבנתי את המטאפורה שלך.
פסק זמן אני גם לא קונה, בעיקר משיקולי בריאות ותזונה נכונה אבל קוטג כן. וגם טונה בקופסה, שעולה בישראל כפליים מאשר בחו"ל (גם איזו שטות שאפשר לפרט עליה שמורכבת ממכסי מגן, אריזה בישראל ועוד בולשיט שמונע את פתיחת השוק והורדת המחירים)
ניתן לחנך את השוק. גם את היצרנים, גם את הסוחרים וגם את הצרכנים.
כל מי שלא יתן ידו להליך החינוך רק ירחיק אותו ויהפוך אותו לבלתי מושג.
מחאה צרכנית צריכה להתרחש בישראל והיא איננה מתרחשת בגלל חוסר שיתוף פעולה.
קשה לי להאמין שגם לסגפן כלכלי כמוך (בלי להעלב, ואני מניח שאתה הכל חוץ מסגפן חברתי) לא יעזרו עוד 20-30 אחוז יותר בהכנסה הפנויה לטובת ביזבוזים כלשהם.
ברגע שתתן יד למוצר אחד, המוצר השני יבוא אחריו, ומהשלישי גם תהנה בעצמך זה קורה בהרבה מדינות בעולם ולמה כאן לא ? למה כאן הכל באמת באמת יקר כל כך ? כל הדוחות, OCED, ערוצי החדשות, כולם מספרים לנו מדי יום ולילה שאנחנו מוציאים יותר מדי לעומת העלות האמיתית של המוצרים, אבל אתה בוחר להמשיך ולקנות קצת ולהצטנע ועוד מבקר את אלה שמנסים לשנות את המצב.
איך הגענו לכניעות העלובה הזו ? רק אלוהים יודע

john reese

ישן 20-02-2012, 22:18

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "קניות באינטרנט הן דבר מאד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
קניות באינטרנט הן דבר מאד בטוח, בטוח הרבה יותר מקניות בישראל.
אני מדבר גם בתור קונה וגם בתור מוכר של אלפי פריטים עד היום.
אני בקיא בתחום הסחר והייבוא ויודע מה יקר ומה לא יקר.

אולי אתה חש בטוח בבצוע קניות אינטרנטיות מתוקף עיסוקך ביבוא. מה המוצר שתקבל לידך בסופו של יום? מה יעשה עם מספר כרטיס האשראי שלך? אלה דברים שאותי עדיין מדאיגים

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
זה שהכסף שלי מרשה לי לקנות מותרות פוסל אותי מלתת ביקורת, מלהנהיג מחאה או משהו בסגנון ?

'פוסל' בודאי שלא. אין חוק נגד עשיית כסף והנאה ממנו וטוב שכך. רק הופך את כל הענין בשבילך ל'משחק חברתי' ואת מנהיגותך המחאתית לפחות אוטנטית. אין לי מושג מה אורחות חייך ואני מקווה באמת שאתה דואג להנות מכספך ככל האפשר אבל ההמלצה לא לקנות קוטג' כחלק ממחאה ואפילו ההמלצה לא לקנות פסק זמן פחות משכנעת כשהיא מגיעה ממי שחי במקביל חיי אלפיון/מאיון עליון ומוציא הון על דברים אחרים פחות חיוניים ליום יום. ניהולה הכלכלי של משפחה וסיפוק הצרכים הבסיסיים של הילדים אינם קונסולת המשחק 'עכשיו אנחנו חברתיים'.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
פסק זמן אני גם לא קונה, בעיקר משיקולי בריאות ותזונה נכונה

כאן אנו מסכיימים

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
ניתן לחנך את השוק. גם את היצרנים, גם את הסוחרים וגם את הצרכנים.
כל מי שלא יתן ידו להליך החינוך רק ירחיק אותו ויהפוך אותו לבלתי מושג.
מחאה צרכנית צריכה להתרחש בישראל והיא איננה מתרחשת בגלל חוסר שיתוף פעולה.

כאן אנו לא מסכימים. השוק הוא חופשי. צרכנות נבונה היא המחנכת אותו ולא חרם נקודתי ומתוקשר על מוצר. כשאתה מחרים את שטראוס מתוך 'שיתוף פעולה' הרי אתה לא באמת יודע אם מי שמוביל את 'המחאה' שלך זה לא בעצם מנהל המכירות של החברה המתחרה. כשאתה לא קונה מוצרים יקרים ומיותרים אתה מאלץ הן את שטראוס והן את המתחרה שלה לבחון שוב ושוב את השוק. אם אנשים ילמדו 'צרכנות נבונה' מהי ייטב לנו בהרבה מאשר מצב בו יהיו האנשים כנועים לחלילו של איזה 'מוביל מחאה' נסתר [שכוחו וממונו רבים שהרי אחרת לא היה משפיע על סדר היום של התקשורת]. מי שכנוע היום לחלילו של 'מוביל המחאה' יהיה כנוע יום אחרי המחאה ל'כוכב נולד' 'יאיר לפיד' ול'עופרה שטראוס'.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
קשה לי להאמין שגם לסגפן כלכלי כמוך (בלי להעלב, ואני מניח שאתה הכל חוץ מסגפן חברתי)

אני דווקא נהנתן די גדול אבל ההנאות שלי נראות להרבה אנשים כקטנות. סגפן חברתי? לא יודע. בחיים האמיתיים לוקח לי שנים להגדיר מישהו כחלק מחיי החברתיים. אם הכוונה למסיבות המוניות אז בטח ובטח שלא אני הוא האיש.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
לא יעזרו עוד 20-30 אחוז יותר בהכנסה הפנויה לטובת ביזבוזים כלשהם.

לא. זה לא ילך לבזבוזים אלא להחזר משכנתאות מהיר יותר. אתה הרי אמרת 'סגפן'

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון

ברגע שתתן יד למוצר אחד, המוצר השני יבוא אחריו, ומהשלישי גם תהנה בעצמך זה קורה בהרבה מדינות בעולם ולמה כאן לא ?

לא. איני מסכים עם תאורית הדומינו שאתה מציג כאן.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
ערוצי החדשות, כולם מספרים לנו מדי יום ולילה שאנחנו מוציאים יותר מדי לעומת העלות האמיתית של המוצרים,

ומה שאתה אומר כאן הוא חלק מהסיבה בגינה איני מסכים. 'ערוצי החדשות' אינם גוף תמים וחברתי. הם נשק ציני בידי אנשים חזקים וציניים. אותם אלה שמוכרים לי את המוצר היקר או מקסימום המתחרה של מי שמוכר לי את המוצר היקר. מטרתם אינה אספקת נתוני אמת והורדת יוקר המחיה אלא ביצוע תמרון כלכלי כלשהו לטובת בעל הון כלשהו והגשת החשבון לי בסופו של יום.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
אבל אתה בוחר להמשיך ולקנות קצת ולהצטנע ועוד מבקר את אלה שמנסים לשנות את המצב.

אני בוחר לקנות את שאני זקוק לו ולהצטנע במה שאני חושב שצריך להצטנע ומבקר את אלה שמנסים לדעתי לשנות המצב לרע יותר בעבורי.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון

איך הגענו לכניעות העלובה הזו ?

נהפוך הוא. לא כניעות אלא נחישות, עצמאות וצרכנות נבונה של אזרח חופשי. לא חלק מזרם של 'בוני אוהלים' שחוזרים ללון בכפר שמריהו, לא חייל כפוף ראש בצבא החברתיים שתקציב הפרסום שלו מבהיר כי רק טייקונים יכולים לעמוד מאחריו

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון

רק אלוהים יודע

ושוב אנו חוזרים לדיון התאולוגי מהאשכול הקודם ואני שמח ששכנעתי אותך כי קיומו של האלוהים הוא הכרח לנפש האדם.
ישן 21-02-2012, 06:02

מבחינה הסטורית זה אכן היה לעיתים כך. ההווה שונה.
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אתה תמיד תוכל להשיג הכנסה נוספת למימון פסק זמן מעיסקי סאטירה..."

'ההמונים' משכילים לא פחות מ'בני האצולה'. לא אחת הם גם משכילים הרבה יותר מ'נסיכיהם'.

ל'המונים' יש מידה של שליטה על חייהם ומצוקותיהם של בני המעמד הבינוני אינן קיומיות בד"כ במובן במובן של בטן מקרקרת שלא ראתה פת לחם יומיים, תינוק מצווח או גוסס חלילה שאין יכולת לתת לו תרופה פשוטה או שלטון דקטטורי המשלח לרחובות פרשים המעלימים אנשים או מציתים את בתיהם.

בבעיותיהם המעשיות של 'ההמונים' שהן ארציות יותר ועיקרן 'שיפור רמת החיים' אשמים לא אחת בדיוק 'בני האצולה' והוריהם והשימוש במשאבי הממון והתקשורת אליהם מחוברים 'בני האצולה' אינו דומה ל'אציל העוזב את הארמון ומצטרף למורדים ביער' אלא יותר לילד המפונק שכותב חיבור על המשפחה העניה שהנהג שלה היה עני, המבשלת והכובסת ומצפה לאות 'החברתי לשנת 2012'. משאבי הממון והתקשורת לא מתנהלים בידי אציל בודד ולכן כל שימוש בהם ינותב ויסובב בסופו של יום בדיוק כנגד 'ההמונים'.

אם כבר מביטים על צ'ה ועל לנין צריך גם לזכור לאן הובילו הפיכותיהם. להחריב עולם ישן עדי יסוד בימינו זה בדיוק משחק של אצילים. בני מעמד הביניים עסוקים בלבנות את חייהם ןעולמם.
ישן 21-02-2012, 17:38
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
האומנם ההווה כה שונה?
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "מבחינה הסטורית זה אכן היה לעיתים כך. ההווה שונה."

מצד אחד, אתה צודק ובאמת רמת ההשכלה וכו' עלו מאוד בכלל שכבות האוכלוסיה בהשוואה לתקופות עבר. מצד שני, רבים וטובים בפורום הזה טוענים חדשות לבקרים, בין אם במישרין ובין אם בעקיפין, עד כמה ה"ציבור" בישראל מטומטם בהקשר פוליטי זה או אחר. שאנשים רציניים בפורום הזה כותבים לי שקדימה בראשות אולמרט זכתה לרוב שהבטיח הקמת קואליציה למרות ש(לדעתם) רוב הציבור התנגד לתוכנית ההתנתקות שהייתה ספינת הדגל של קדימה וגם אפיינה את תוכניותיה לעתיד. ומדוע הצביעו עבור קדימה? הם מסבירים שהמצביעים הפגינו סימפטיה לשרון החולה או משום שהסבירו להם שקדימה ימנית. בעיני, זה מקביל לאמירה שהציבור מטומטם, חסר תובנה פוליטית (בשל חוסר מוטיבציה או חוסר יכולת) ונשלט לחלוטין. במצב כזה, היחידים שיכולים להוביל מחאה או מהפכה הם אלו שבאים מתוך האליטה השלטת, זאת שמושכת בחוטי ההמון.
ישן 21-02-2012, 05:50
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "[QUOTE=מצפון]קניות באינטרנט..."

בישראל קונים ממש מעט דרך האינטרנט.
עוד סממן לפיגור של הצרכן הישראלי. בודק באינטרנט, ובא לחנות לבדוק. אבל רוצה מחיר אינטרנט.
מתי תבין ישראלה שהצרכן הישראלי מפגר שנת דור אחרי העולם.
בארה"ב יכולת לקנות כרטיס לקולנוע, להתחרט אחרי חצי שעה ולקבל את כספך בחזרה, שלא נדבר על מוצרים בחנות. בישראל איזה רעש עשו מזה, ויגנבו, וירמו, וזה מותר, וזה אסור, ורק אחרי 10 דקות.
מבדיקה שעשו אז גם בטורקיה ניתן לקבל החזר כספי על מוצרים, ללא חוק, והרבה זמן לפני ישראל.
סתם דוגמה לעד כמה הצרכנות בישראל מפגרת.
עכשיו אם אני אינני נזקק, אבל מנהיג מרד צרכנים נגד מוצר כלשהו שגם אני אינני צורך אותו, אין עם זה שום בעיה. אין לי מניעים פוליטים, זה לא משחק בעיני, זאת מציאות וככה צריך להיות.
אגלה לך שבתור ילד, כאשר היו מתפרסמות הרשימות של המחירים המומלצים לצרכן של גבינות ולחמים וכל מה שהיה מוגן ומפוקח, אני הייתי קורא כל פעם את המחירים וזוכר אותם. אמי היתה בודקת איתי כמה עולה כל מוצר ולאן מחירו התעדכן. זו כנראה משיכה לתחום. אחד נמשך מגיל צעיר למוסיקה (גם אני) אחד לאומנות (אני לא) ואחד נמשך למחירים ותמחירים ומתעסק בזה מגיל צעיר.
כנראה בגלל זה נמשכתי גם לתחום המכירת והייבוא והייצוא. חיבתי למסחר.
המשפט שלך על כךשהשוק הוא חופשי וצרכנות נבונה היא שמחנכת אותו - הוא המפתח לקבעון ולטעות שלך.
זה כואב, זה עצוב, וזה מדמם.
לא חופשי ורחוק מנבונה. והנה אני שוב מטיף מוסר, אבל השעון המקולקל הזה צודק הרבה יותר מפעמיים ביום.
בישראל לא היה שוק חופשי, היה ועדיין יש שוק סגור, כלכלת אי, הטלים ומכסים בשביל לשמור על ייצור מקומי או קומבינה כלשהי.
ישראלים פוחדים מהמילה יבואן מקביל או פרללי. עד לפני עשר שנים המילה הנפוצה היתה שוק אפור. גם לסחורות. בכל מקום מקובל ובישראל משתמשים בשמות גנאי.
המחירים בישראל יקרים נקודה וכואב לחזור על זה כל פעם מחדש. וזה לא משנה שכולם פה עשירים (והם לא) או יכולים להרשות לעצמם (והם לא) המחירים פה פשוט יקרים. אם חברה מסוימת מוכרת מוצר X במחיר Y, אין שום סיבה שבישראל ימכרו אותו ב 2Y, פרט לסיבה שהצרכן בישראל לא עומד על שלו ומאפשר לקחת ממנו את המחיר המקסימלי שהוא מוכן להוציא. זה שוק לא רציונלי בהשוואה לשווקים אחרים בהם יש לצרכן כח.
פה אין לצרכן כח וגם לא מח.
נוכל להתכתש פה ולהחלי מאות ואלפי מילים, אבל אתה תמשיך לא להיות צודק. הסטטיסטיקה לצדי, טבלאות ההשוואה לצדי והמחירים בחול לצדי.
תגיד אינטרסנטים, תגיד ערוץ 10, תגיד ערוץ 2, תגיד טייקון זה מלין על ההוא, גם אם הכל נכון, עדיין הצרכן הישראלי משלם יותר ולא בצורה נבונה כמעט על כל השירותים שלו.
חסמים בירוקרטים, שחיתות שלטונית, הון שלטון, כולם ביחד עושים צחוק משיעורי המיקרו כלכלה בבואם להשית את העקרונות על הצרכן הישראלי.
צא ולמד ורק אז תוכל להגיע עם כזה בטחון לדיון שהוא הרבה יותר כלכלי מחברתי ממה שאתה חושב.
החלק החברתי בדיון הוא אחד מחוקי הכלכלה. אבל הדיון הוא כלכלי והתוצאה היא לרעתך כאשר ללא שום ספק, יכול להיות פה יותר טוב כלכלי. ללא שום סופק

john reese

נערך לאחרונה ע"י מצפון בתאריך 21-02-2012 בשעה 06:19.
ישן 20-02-2012, 15:46
מנהל

השאלה היא האם במה שקשור לצרכנות יש בכלל מקום למחאה מהסוג שאתה מתאר
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אתה עונה מסביב ולא לעניין. יש..."

במוצרים מסויימים, כמו הדלק למשל, הממשלה שולטת במחיר וכאן באמת יש מקום למחאה. במוצרי צריכה פרטיים, כל עוד אין מונופול על מוצר חיוני (כמו שירותי בריאות או חינוך), הרי שהצרכן בסופו של דבר יקנה לפי מה שהוא יכול להרשות לעצמו. מי שיקר לו מדי הקוטג' או ה"פסק זמן",פשוט לא יקנה אותם ויסתדר בסדר גמור+. אני מת על גלידה. את כל הקלוריות שאני שורף בריצה אני מחזיר בגלידה. אני יכול לקנות בן אנד ג'ריס בחמישה דולר או מוצר קצת פחות מותגי (ואיכותי) אבל שעולה חצי המחיר וזה באמת מה שאני קונה. אם רוב האנשים יחליטו שקוטג' יקר להם מדי לתקציב, הם פשוט לא יקנו אותו וכך החברה תוכרח להוריד מחירים. בנושא הזה אני חושב שהשוק החופשי בסך הכל עובד די טוב.
אם אנשים מוכנים לוותר על דברים חיוניים יותר בתמורה לפסק זמן, אזי יש להם בעיה שחורגת בהרבה מהיותם צרכנים פרייארים וקשורה לא מעט לתפקוד קצת לקוי של האונה הפרונטלית.
ישן 20-02-2012, 17:45
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "השאלה היא האם במה שקשור לצרכנות יש בכלל מקום למחאה מהסוג שאתה מתאר"

אני מסכים לחלוטין ואני גם מוביל קו כזה בפייסבוק של : מה אתם רוצים מהיצרנים/סוחרים.
אבל שוק החלב כשוק מקורטל בחסות הממשלה זה משהו שהצרכנים לאו דווקא יכולים לפרק בעצמם על ידי חוסר קנייה, כי חלב זה מוצר יסוד ברב משקי הבית בישראל.
שים לב להודעה הראשונה שלי באשכול, ולזה התכוונתי אבל נגררתי לויכוח הסיזיפי של מחאה כן או לא בכלליות.
אני דווקא קורא לחרם צרכנים ולא למחאות, המחאות זה שלב שני אחרי שהצרכן יבין שהכח אצלו.
הכח אצלו לא לקנות ביוקר והכח אצלו לדרוש מהממשלה להפחית מיסים היכן שלא צריך (או לא צריך להגזים)

john reese

ישן 20-02-2012, 19:22
מנהל

זה אפילו לא צריך להגיע למחאה וחרם פורמאלי
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אני מסכים לחלוטין ואני גם..."

כשמדובר במוצר שאין עליו מונופול או קרטל, מספיק שאנשים לא יקנו כי זה יקר להם (בלי חרם מאורגן וכו') והיצרן או הסוחר יאלצו להוריד מחירים. המקרה של החלב שונה באמת. אני יכול להבטיח לך שאם יתירו לרפתנים לייצר באופן חופשי ונטול מכסות, ואם יתירו שיווק חופשי שלא דרך תנובה, המחירים ירדו מאוד.
ולגבי מחאות באופן כללי, אני נוטה להסכים איתך. אני חושב שמחאות מעודנות למרבה הצער לא משיגות את מטרתן. דוגמא קיצונית היא ילדי תימן. הנושא תמיד היה באוויר וזילזלו בו עד המקרה עם הפסיכי מיהוד וזה היה בסופו של דבר מה שהוביל להתייחסות ציבורית רצינית יחסית. כנ"ל הפנתרים השחורים. מחאה שירדו עליה רבות אז והיום בגלל זהות כמה מראשיה (חלקית-בצדק) אבל היא בהחלט כן גרמה לשינוי בגישת המימסד ממלים יפות למעשים של ממש.
ישן 20-02-2012, 21:14
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "זה אפילו לא צריך להגיע למחאה וחרם פורמאלי"

זה לא קרה ולא יקרה בלי ארגון וסדר
הצרכן הישראלי באמת סתום ולא יודע לעשות שום דבר לבדו מלבד להתנהג כמו עדר
כולם התעוררו פתאום כאילו נפקחו להם העייניים.
ממש על הפכחון.
השאלה היא מתי התחיל העיוורון.
הממשלה אחראית להרבה עוולות לכן היא צריכה להיות כתובת של לא מעט מחאות
היצרנים הם סתם חולירות שחכמים יותר מהאדם הפרטי, ומה שיפה שגם העובדים של היצרנים, אלה שמבינים איך מתמחרים מוצרים, קונים בעצמם מוצרים יקרים והחיים שלהם דחוקים כלכלית
שטיפת מח וחיילות למופת, זה מה שקורה בישראל למעשה

john reese

ישן 20-02-2012, 12:15

בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "לא ברור לי איך תוריד את מחירי..."

רוב האנשים לא משלמים 2200 ש"ח על הדירה שלהם בת"א אלא הרבה יותר, ואם הם יקחו את אותו הסכום ויחפשו דירה בערים אחרות הם ימצאו דירות טובות מספיק. להציג את זה כאילו יש רק 200 דירות פנויות במחירים סבירים זה ממש לא נכון כי מי שמוציא 5000 ש"ח על דירה בת"א כניראה שלא יחפש דירה ב - 2200 ש"ח בערים אחרות. מסקר השוק שאני עשיתי בתקופה האחרונה הגעתי למסקנה שדירה רגילה במרכז ת"א עולה בממוצע 5500 - 5000 ש"ח לחודש (סכום שבד"כ מתחלק בין כמה שותפים), בסכום הזה אתה יכול למצוא דירה יותר טובה בכמעט כל אחת מערי הלווין של ת"א (ושוב אני מדבר מנסיון). השאלה היחידה היא אם אתה מוכן לוותר על האוונטה שיש באמירה שאתה גר בשינקין פינת מלצ'ט, אם אתה לא מוכן זה יעלה לך כסף. ד"א, גם אם תתעקש לגור במנהטן ולא תתפשר על מקומות אחרים זה יעלה לך יותר בשביל דירה קטנה, בקטע הזה אנחנו לא שונים מכל מקום אחר בעולם.

ישן 20-02-2012, 12:54
צלמית המשתמש של Segmany

בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "רוב האנשים לא משלמים 2200 ש"ח..."

אני לא מבין. שאלתי שאלה פשוטה ואני אנסה לנסח אותה טיפה יותר טוב.

נניח שכמות הדירות שמוצאות היום במחיר של עד 2200 ש"ח הן לא 200 אלא 1000 (תראה כמה אני לארג' איתך )

ונאמר שכל מי שמחפש דירה באזור המרכז יחפש אך ורק דירה במחיר של עד 2200 ש"ח - זה אומר שיהיה שיא בביקוש לדירות הללו, 1000 זוכים מאושרים יזכו ב1000 דירות, ואז מה? זה מה שיוריד להערכתך את מחירי שאר הדירות?

זה כמו לצפות שקוקה קולה תוזיל את מחירי הקוקה קולה שלה, אם יכנס איזה "קולה שופרסל" במחיר של 4 ב10 (נאמר שמדובר במצב שבו אין ברירה - או קוקה קולה או להשאר צמא - כמו בין לגור בדירה של 3000 ש"ח או לחיות ברחוב). אז יהיו איזה 3,000 איש שיקנו את הקולה שופרסל והיא תגמר בחנויות ואז מה? אנשים לדעתך ישארו צמאים או יקנו קוקה קולה?

נערך לאחרונה ע"י Segmany בתאריך 20-02-2012 בשעה 13:04.
ישן 20-02-2012, 23:43
צלמית המשתמש של Segmany

טלי, לא מתאים לך לא לקרוא את כל השיחה
בתגובה להודעה מספר 100 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "אבל זה לא עובד ככה. המחירים..."

אני מחזיר אותך למה שרשמתי כאן: http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...473#post4188084

הבעיה היא, כאמור, לא בשינקין, לא בדיזינגוף סנטר ולא בפלורנטין. המחירים הלא נורמליים הם בכל גוש דן. הם בגבעתיים, הם ברמת גן, הם בפתח תקווה, הם בהרצליה, הם בחולון - איפה שלא תרצו. רבאק, 260 דירות מוצעות ל1-2.5 חדרים בכל אזור המרכז במחיר 1500-2200 מתוך 2,790 דירות על אותו חיפוש בדיוק ללא מגבלת המחיר של 2200. זה אומר ש91% מהדירות - המחירים שלהם גבוהים מ2200. איך בן אדם שמרוויח שכר מינימום של 4100 שקל בחודש יכול לחיות עם זה?

ישן 20-02-2012, 13:31

בתגובה להודעה מספר 99 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "אני לא מבין. שאלתי שאלה פשוטה..."

אתה לא צריך ליהיות לארג' איתי, אתה צריך ליהיות מציאותי. במצב השוק היום 2200 ש"ח לחודש זה לא שכר דירה ראלי כמעט בשום מקום במרכז ובגלל זה מצאי הדירות במחיר הזה הוא נמוך מאד. אם נבדוק ביד2 כמה דירות להשכרה יש באזור המרכז עד ל - 5,500 ש"ח (מחיר שכבר שהסברתי קודם למה אני חושב שהוא הרבה יותר ראלי לדעתי) נקבל כבר 8,331 דירות שזה הרבה יותר הגיוני וזה בלי שתיהיה לארג' איתי מה מוביל אותנו למה שטלי כתבה בהודעה שלה. אם כל מי שמשכיר ב - 5,500 ש"ח בת"א יקח את עצמו וישכיר דירה באותו סכום במקום אחר, לבעלי הדירות לא תיהיה ברירה אלא להוריד את המחירים שלהם. ככה זה עובד בשוק חופשי (הצע וביקוש וכל השיט הזה). אני מסכים איתך שהאחריות היא לא רק על השוכרים ושגם הממשלה צריכה לעשות את חלקה, אבל כמו שכבר אמרתי אתה לא יכול לצפות ממי שיכול להשכיר את הדירה שלו ב - X ש"ח שישכיר אותה בפחות.... זה לא עובד ככה.

ישן 21-02-2012, 08:19
צלמית המשתמש של Segmany

בתגובה להודעה מספר 110 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "ודאי שהוא לא ריאלי. מצד שני..."

לא מוכן לשלם 3500 בחודש על דירה, עם כל הכבוד. לא משנה אם היא 70 מ"ר או 320 מ"ר.

אבל האמת היא - שאני לא הבעיה, לי יש עוד משכורת סבירה. אני מסתכל על דוד שלי. הוא בן 60, גרוש, מרוויח משכורת מינימום וקצת, שוכר דירה בפתח תקווה באיזה חור ומשלם בערך 3000 ש"ח, זה משאיר לו בערך 1300 ש"ח, בלי להוסיף הוצאות של חשמל, נסיעות וכו' ועם זה הוא צריך לשרוד את החודש - לקנות אוכל, לקנות בגדים, לקנות תכשירי ניקוי, לקנות משהו לנכדים ואנשים פה בפורום עוד מדברים על "מחיר ריאלי" של 3500 ש"ח, כאילו זה כסף קטן...

לא כולם נולדו עם תואר שני ועבודה קבועה בכיס.

ישן 21-02-2012, 09:56
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

ליבי עם הדוד שלך, וללא רצון או כוונה לפגוע -
בתגובה להודעה מספר 111 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "לא מוכן לשלם 3500 בחודש על..."

אנשים שנופלים בין הכיסאות (היינו, חיים בגפם ומשלמים שכ"ד גבוה עם משכורת מינימום) יש בכל מקום בעולם, ולדעתי הם המיעוט. לא תוכל לרפא ולתקן את כל הרעות החולות בחברה אז תמיד יהיו אנשים שיהיה להם קשה.
אז נניח ומשהו השתנה ודוד שלך מעתה יקבל משכורת יותר גבוהה (הגיוני שיקרה) או ששכ"ד שלו ירד נניח ל-2000 ש"ח (הרבה פחות הגיוני שיקרה) - יבוא מישהו אחר ויגיד שהדוד שלו עדיין משלם הרבה ומשכורתו נמוכה וכו' - זה לעולם לא יגמר. אין מדינה בעולם, לא משנה מדיניות הרווחה שלה, שאין בה אנשים קשי-יום.

ציטוט:

ישן 21-02-2012, 13:07
צלמית המשתמש של Segmany

אין קשר לקשיי יום - מדובר על משכורת מינימום
בתגובה להודעה מספר 112 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "ליבי עם הדוד שלך, וללא רצון או כוונה לפגוע -"

אתה בעצם אומר דבר פשוט - אתה צריך להיות או אקדמאי עם משכורת נטו של 7,000 ש"ח פלוס, או נשוי במצב שבו 2 הצדדים עובדים במשרה מלאה, בשביל שתהיה לך האפשרות לגור בדירה באזור המרכז (לא מדבר על תל אביב). עד אז, תקווה שתהיה לך משפחה תומכת או שתישן ברחוב וזה נראה לך תקין.

זה שאתה מוכן לקבל מצב אבסורדי שכזה שבו לרוב אזרחי ישראל - חלקם אקדמיים ורובם לא אקדמיים, שכר דירה חודשי שווה ליותר מ50% ממשכורת הנטו שלהם אומר שהתפיסה שלך לקויה או שזכית בלוטו ותאכלס, לא ממש מזיז לך מה קורה עם כל שאר האנשים.

אין שום סיבה בעולם שסכום כזה לדירה לחודש יחשב כמחיר נורמלי.

ישן 21-02-2012, 19:38
צלמית המשתמש של Segmany

אני רציני... אתם רציניים?
בתגובה להודעה מספר 122 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אתה רציני? אנחנו כותבים לך..."

הרי כבר דיברנו על זה קודם. אתה יודע מה, רק בשבילך ובשביל ישראלה נשחק שוב.

חיפוש 1
המקום: אתר יד2
הזמן: עכשיו
החיפוש: דירה, אזור: אזור המרכז, חדרים: 1 עד 2.5, מחירים מ- 1500 עד 2500

תוצאות: 595 דירות

חיפוש 2
אותו דבר בדיוק, ללא הגבלת מחיר ל2500

תוצאות: 2,785 דירות

ברור לך כעת, שכמעט 80% מהדירות באזור המרכז ל1 עד 2.5 חדרים עולות יותר מ2500 ש"ח בחודש.

דרך אגב, אותו דבר קורה (ואפילו יותר גרוע) אם מצמצמים את החיפוש לרמת גן-גבעתיים בלבד. יש 108 דירות מוצאות במחיר של עד 2500 ש"ח וסה"כ דירות מוצאות של 556 דירות בלי הגבלת מחיר שזה אומר שיותר מ80.5% מהדירות יקרות מ2500.

ועכשיו יבוא החוכמולוג שיגיד לי "עדיין 20% מהדירות זה בטווח של עד 2500" וישכח לציין שחצי מהם בכלל לא ראויות למגורים, חלקם דירות שחולקו מדירה אחת של 3 חדרים ל5 דירות שונות ומה שטוב באמת, אם אתה לא עוזב את העבודה באותו רגע שהמודעה עולה לאוויר והולך לחתום על חוזה, תוך שעתיים כבר אין עם מי לדבר.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:30

הדף נוצר ב 0.34 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר