לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-02-2012, 00:38
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
מצוין, אם כי אולי רצוי להבהיר ש"ליטאי" מפעם פעם
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "מה קורה אחי הליטאי"

הסבים עלו לארץ כבר ב-1934. אצלנו בבית אהבו לרדת על אותה קבוצת ליטאים (ביניהם סבי וסבתי) שייסדה את הקיבוץ והצטיינה בנטיה להתנשאות על הפולנים, ובנוקשות ועיקשות שגבלו לעיתים ברוע צרוף...לא אנשים קלים. לא יודע אם אפשר להכליל מהם על העולים המאוחרים יותר מליטא.
וזה מזכיר לי שיחה עם סבי כשכבר היה בערוב ימיו והצנזורה העצמית התחילה להתרופף-
סבא קגנס: "...לפני שעלינו לקרקע ישבנו ברעננה ועבדנו במה שהיה. בהתחלה לא רצו להעסיק אותנו כפועלים בבית האריזה כי היו רגילים לפועלים הערבים הזולים, אבל אחרי זה הם שינו את דעתם"
קגנס: "ואיך באמת גרמתם להם לשנות את דעתם?"
סבא קגנס: "מה זאת אומרת? שפכנו להם נפט על התוצרת ושברנו להם את המכונות"

ואלו היו שישים שניות על חלוצים צעירים שהגיעו מליטא ולא בחלו באמצעים לכיבוש העבודה...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-02-2012, 22:13
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "תודה רבה קפטן obvious ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Seo
תודה רבה קפטן obvious [=

מגניב, תמיד רציתי דמות בסאות'פארק.
ציטוט:
רוב האנשים אומרים אני "תימני" ... זה יותר קצר מלהגיד "אני ישראלי ממוצא תימני."

השאלה מה זה מגלם בתוכו. כשמישהי מתייחסת לעצמה בתור קווקזית- כשהעיקר בדבריה הוא "לנו יש ערכים שונים מלכם" ומתבלת את זה בקצת "ובגלל זה אני לא מוכנה להתגייס" זה מרמז על הוצאה שלה מהמיינסטרים ולמעשה שהיא וה"עדה" שהיא "מייצגת" למעשה לא רואים עצמם ישראלים.

בכלל כל עניין המוצא מיצה עצמו מעל ומעבר, לא צריכה להיות שום משמעות למוצאו של יהודי, הן בערכים היומיום והן בדברים כמו נוסח תפילה. אחת מהתקוות שלי בחיים הוא שבימי חיי אני אזכה לראות ישראל שבה כולם יהודים ואין אני אשכנזי ואתה מזרחי.
ציטוט:
אם אתה גר בארץ, זה די ברור מאליו שאתה ישראלי.

את בטוחה בזה? אני מכיר לפחות 200,000 אנשים שגרים בארץ ושאינם ישראלים.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 20-02-2012, 22:18
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=Seo]תודה רבה קפטן..."

ציטוט:
השאלה מה זה מגלם בתוכו. כשמישהי מתייחסת לעצמה בתור קווקזית- כשהעיקר בדבריה הוא "לנו יש ערכים שונים מלכם" ומתבלת את זה בקצת "ובגלל זה אני לא מוכנה להתגייס" זה מרמז על הוצאה שלה מהמיינסטרים ולמעשה שהיא וה"עדה" שהיא "מייצגת" למעשה לא רואים עצמם ישראלים.
תקרא את התגובה שלי לרומק.
ציטוט:
בכלל כל עניין המוצא מיצה עצמו מעל ומעבר, לא צריכה להיות שום משמעות למוצאו של יהודי, הן בערכים היומיום והן בדברים כמו נוסח תפילה. אחת מהתקוות שלי בחיים הוא שבימי חיי אני אזכה לראות ישראל שבה כולם יהודים ואין אני אשכנזי ואתה מזרחי.
זה מאוד יפה בתאוריה, מקווה בשבילך שיגיע יום כזה. כרגע זה לא המצב.
ציטוט:
את בטוחה בזה? אני מכיר לפחות 200,000 אנשים שגרים בארץ ושאינם ישראלים.
אני בטוחה שהקטנוניות הזאת מאוד רלוונטית לנושא הספציפי הזה [=

ישן 20-02-2012, 22:28
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "[QUOTE]השאלה מה זה מגלם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Seo
תקרא את התגובה שלי לרומק.

אוי נו, תראי איזה בלאגן עשית פה.
ציטוט:
זה מאוד יפה בתאוריה, מקווה בשבילך שיגיע יום כזה. כרגע זה לא המצב.

זה מופנה גם לסטונדט-
זאת תגובה מאוד תבוסתנית, כל שאיפה היא תיאורטית ובשביל לרצות להגיע אליה צריך לחתור אליה- כל אחד במסגרת יכולתו. ברור שזה לא יקרה יש מאין וברור שיש הרבה קבוצות שמטרתם לתקל נסיונות כאלה, אבל אותו דבר יכול להיאמר כמעט על כל הישג גדול- כולל כמובן הקמת מדינת ישראל.
ציטוט:
אני בטוחה שהקטנוניות הזאת מאוד רלוונטית לנושא הספציפי הזה [=

את קוראת לזה קטנוניות, אני קורא לזה סמנטיקה וזה בדיוק הדברים הסמנטיים האלה שעושים את ההבדל.

אם הגברת ה"קווקזית" הייתה רואה עצמה יותר ישראלית ופחות קווקזית- לא הייתי מבזבז זמן לימוד לבחינה על להתווכח עם מישהי בפורום באינטרנט.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 20-02-2012, 22:35
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=Seo]תקרא את התגובה שלי..."

ציטוט:
זה מופנה גם לסטונדט-
זאת תגובה מאוד תבוסתנית, כל שאיפה היא תיאורטית ובשביל לרצות להגיע אליה צריך לחתור אליה- כל אחד במסגרת יכולתו. ברור שזה לא יקרה יש מאין וברור שיש הרבה קבוצות שמטרתם לתקל נסיונות כאלה, אבל אותו דבר יכול להיאמר כמעט על כל הישג גדול- כולל כמובן הקמת מדינת ישראל.
אתה מקבל ממני אישור לחתור לזה כמה שאתה רוצה. זה ממש לא אחד הדברים שעומדים בראש מעיניי.

ציטוט:
את קוראת לזה קטנוניות, אני קורא לזה סמנטיקה וזה בדיוק הדברים הסמנטיים האלה שעושים את ההבדל.
בדיון על עובדים זרים זה באמת יעשה את ההבדל.

ציטוט:
אם הגברת ה"קווקזית" הייתה רואה עצמה יותר ישראלית ופחות קווקזית- לא הייתי מבזבז זמן לימוד לבחינה על להתווכח עם מישהי בפורום באינטרנט.
נכון לעכשיו, אין לך שום הוכחה שהיא אינה רואה את עצמה כישראלית או שהקווקזיות שלה באה על חשבון העובדה שהיא ישראלית. אף אחד לא צריך לאמץ את המנהגים שאתה רואה לנכון תוך כדי זריקה לפח של כל המנהגים ותפיסות העולם שהוא גדל עליהם.

ישן 20-02-2012, 22:59
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "זה מעניין את המדינה, שנותנת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Seo
זה מעניין את המדינה, שנותנת פטור מגיוס במקרים ספציפיים. ואם הגיוס באמת עשוי לפגוע בה ובמשפחתה בצורה כלשהי, אני מאמינה שגם במקרה זה המדינה תתחשב והיא תקבל את הפטור.

את מבינה, אני מכיר בחורה קווקאזית או שתיים שכן התגייסו וכן עשו שירות מלא של נשים. ואני גם מכיר מקרוב את ה"סעיף הנפשי" הזה שקיים אצל חלק מבחורים קווקאזיים שאומר שהם לא מבצעים חלק מפעילויות בצבא שהאחרים מבצעים, כי זה משפיל אותם(איסוף בדלי סיגריות, ניקוי שירותים, בעיקר).
אז כן, יכול להיות שזהו המקרה, שבו באמת מדובר בשלום בית. רק שכאן צריך לבדוק טוב טוב, כי יש כבר כתם מסוים על העדה מבחינה ספציפית זו( כמו ששמעתי ממישהו, "זה ידוע שקווקאזים לא עושים כלים ולא מנקים שירותים בצבא").

ישן 20-02-2012, 22:44
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "[QUOTE]זה מופנה גם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Seo
אתה מקבל ממני אישור לחתור לזה כמה שאתה רוצה.

תודה רבה.
ציטוט:
זה ממש לא אחד הדברים שעומדים בראש מעיניי.

עצוב מאוד.
ציטוט:
נכון לעכשיו, אין לך שום הוכחה שהיא אינה רואה את עצמה כישראלית או שהקווקזיות שלה באה על חשבון העובדה שהיא ישראלית. אף אחד לא צריך לאמץ את המנהגים שאתה רואה לנכון תוך כדי זריקה לפח של כל המנהגים ותפיסות העולם שהוא גדל עליהם.

יש מנהגים שהם נורמות.

בישראל נהוג לא לאכול בני-אדם ולא רק מטעמי כשרות, אם יגיע ארצה מישהו שגדל בתרבות קניבלית ויגיד "אני לא מוכן לזרוק לפח את כל המנהגים ותפיסות העולם שגדלתי עליהם" וימשיך לאכול בני אדם תהיה לנו בעיה רצינית.

על אותו משקל, כל אדם זכאי שמשפחתו תהיה שמרנית יותר או פחות וזה לא קשור לאם הם נולדו בקווקז או באמסטרדם. אבל יש נורמה (שהיא גם ואולי קודם כל חוק) שבה בני ובנות 18 מתגייסים לצה"ל. ופה אי אפשר להגיד "לא תואם את הנורמות ותפיסות העולם שלי"- לא אם את "קווקזית" ולא אם את "פציפיסטית".

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 21-02-2012, 08:43
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "זה לא מספק תירוץ לאף אחד. בטח..."

מה?!

את אמרת "בשביל זה יש שירות לאומי", יעני- בשביל כל מיני אנשים שלא בא להם לשרת וגם ככה כנראה לא יהיו מועילים יותר ממכונת קפה יש את האפשרות להשתמט משירות צבאי ולעשות שירות אזרחי.

שזו טעות חמורה מאוד.

שירות אזרחי-לאומי נועד לכאלו שלא מסוגלים לשרת מסיבות שמקובעות בחוק, למיטב ידיעתי "אבא שלי קצת פחות פרימיטיבי מבבון" זה לא סיבה שמקובעת בחוק ועל כן אין שום סיבה שתעשה שירות לאומי.

אם צה"ל יאשר לה את הפטור הזה זה יהיה עוד שופל לבור שהוא כורה לעצמו.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 21-02-2012, 08:55
  asafn88 asafn88 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שלח הודעה דרך MSN אל asafn88
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "מה?! את אמרת "בשביל זה יש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
שירות אזרחי-לאומי נועד לכאלו שלא מסוגלים לשרת מסיבות שמקובעות בחוק, למיטב ידיעתי "אבא שלי קצת פחות פרימיטיבי מבבון" זה לא סיבה שמקובעת בחוק ועל כן אין שום סיבה שתעשה שירות לאומי.

אם צה"ל יאשר לה את הפטור הזה זה יהיה עוד שופל לבור שהוא כורה לעצמו.

תרשה לי לחלוק.
מבחינה חוקית *אם* הפטור של בנות דתיות מוצדק אז בהכרח, כל טיעון של "אני אשה ששייכת לחברה פטריאכלית" הוא מוצדק.

מבחינה מוסרית, כל מצב בו מישהו שיכול לשרת בצבא פטור מחובה זו היא אפליה פסולה.
לא יתכן שעל חלק מהאוכלוסיה יחולו החוקים הבאים:
רוצה -> משרת
לא רוצה -> משרת
בזמן שעל מגזרים מסוימים חלים החוקים הבאים באופן גורף:
רוצה -> משרת
לא רוצה -> לא משרת
“I lived in countries that had no democracy... so I don't find myself in the same luxury as you do. You grew up in freedom, and you can spit on freedom because you don't know what it is not to have freedom.”
Ayaan Hirsi Ali

ישן 21-02-2012, 13:59
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2] שירות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי asafn88
תרשה לי לחלוק.
מבחינה חוקית *אם* הפטור של בנות דתיות מוצדק אז בהכרח, כל טיעון של "אני אשה ששייכת לחברה פטריאכלית" הוא מוצדק.

אני אתעלם מהבורות ואתמקד בעיקר, מה שאתה אומר אולי הגיוני, אבל לא קשור לחוק.

החוק גורס שלבנות דתיות יש פטור משירות צבאי והפטור הזה לא תופס לבנות "קווקזיות" אז כרגע אין לזה שום משמעות, אם תגש מחר לכנסת, תחליף מילה עם שלי יחיימוביץ' ותשכנע אותה להעלות את הנושא כהצעת חוק וזאת תעבור- אז הדברים יהיו רלוונטים.

אבל, בהווה המציאותי- לבנות "קווקזיות" אין שום פטור משירות צבאי, בדיוק כמו שלאחיהם אין פטור מלנקות שירותים.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 21-02-2012, 14:21

כנראה לא הבנת את הטענה שלי
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=asafn88]תרשה לי..."

ציטוט:
החוק גורס שלבנות דתיות יש פטור משירות צבאי והפטור הזה לא תופס לבנות "קווקזיות" אז כרגע אין לזה שום משמעות

זה טריוויאלי לחלוטין. אם הפטור היה תופס לא היה מוגש בג"צ.
לא טענתי אחרת. הטענה שלי היא לגבי חוקיות הפטור\חוזק הטענה של הבחורה:

אם בחורה דתיה זכאית לפטור מנימוקי הפרדה\צניעות אזי גם בחורה קווקזית זכאית לכך, שכן דמה של בחורה דתיה אינו כחול יותר מדמה של בחורה קווקזית.

הפטור לדתיות קיים, אזי בהכרח חייב להתקיים אחד מהשנים:
1) הבנות הדתיות פטורות משירות מטעמים אובייקטיבים - למשל משום שהצבא אינו יכול להבטיח להן רמה מספיקה של צניעות.
2) הבנות הדתיות פטורות סתם משום שהן בנות דתיות ואז בהכרח מדובר באפליה.

מבחינה חוקית יש רק שתי אופציות: להרחיב את הפטור לכל הנשים שאין מוכנות לשרת מטעמי צניעות או לבטל את הפטור. או כמובן להודות שמתקיימת אפליה פסולה.

בכל מקרה הטענה הבאה:
ציטוט:
"אבא שלי קצת פחות פרימיטיבי מבבון" זה לא סיבה שמקובעת בחוק

פשוט שגויה שכן יש תקדים לפטור מטעמי צניעות - ע"ע בנות דתיות.
“I lived in countries that had no democracy... so I don't find myself in the same luxury as you do. You grew up in freedom, and you can spit on freedom because you don't know what it is not to have freedom.”
Ayaan Hirsi Ali

ישן 21-02-2012, 15:10

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "1) איפה ראית שאמרתי שדתיה..."

ציטוט:
1) איפה ראית שאמרתי שדתיה צריך להוכיח שהיא דתייה? אמרתי שצריך להוכיח שהחוק קיים אך ורק מטעמי צניעות ולא מונע או מושפע משום גורם אחר.

כפי שכתבתי מקודם - הפטור יכול להיות מטעמים אובייקטיבים שקשורים במערכת, או לא אובייקטיבים.
אין עוד אופציות.
אם החוק "מושפע מגורם אחר" אזי בהכרח הוא מפלה. (וזה אכן המצב - עלה תאנה להשתמטות בחסות החוק)
למעט צניעות, אין שום טעם אובייקטיבי אחר שאפשר להתלות בו. כל נושא דתי אחר תקף גם לגבי בנים ואז הוא לא רלבנטי.

ציטוט:
2) דתייה צריכה להצהיר שהיא שומרת כשרות ושבת ובמידה ומתגלה שלא כך הדבר- הפטור מבוטל. אבל זה נטו ה"הוכחה" לכך שהיא דתיה ולא הסיבה לפטור.

אז אתה מסכים איתי שדתיה צריכה להצהיר והמערכת צריכה להוכיח אחרת. מה הפואנטה?
Ayaan Hirsi Ali

ישן 21-02-2012, 17:04
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]1) איפה ראית..."

ציטוט:
כפי שכתבתי מקודם - הפטור יכול להיות מטעמים אובייקטיבים שקשורים במערכת, או לא אובייקטיבים.
אין עוד אופציות.

אתה פוטר את זה בכ"כ קלות, אבל זה מהות הדיון- הסיבה לחוק וגם מן הסתם הם יהיו או אובייקטיבים או סובייקטיבים.
ציטוט:
אם החוק "מושפע מגורם אחר" אזי בהכרח הוא מפלה. (וזה אכן המצב - עלה תאנה להשתמטות בחסות החוק)

ייתכן, אבל זה המצב.
ציטוט:
למעט צניעות, אין שום טעם אובייקטיבי אחר שאפשר להתלות בו. כל נושא דתי אחר תקף גם לגבי בנים ואז הוא לא רלבנטי.

למה? גם טיעון צניעות הוא רלוונטי לבנים.
ציטוט:
אז אתה מסכים איתי שדתיה צריכה להצהיר והמערכת צריכה להוכיח אחרת. מה הפואנטה?

המערכת לא "צריכה" להוכיח אחרת, למערכת נוח לקבל את הצהרות הבנות כאמת ובמידה ומתגלה אחרת- המערכת תטפל (או לא) בכך.

הנקודה פה היא ברורה- אתה נגד החוק שפוטר בנות דתיות משירות צבאי, שזה לגיטימי לחלוטין ואני לא בהכרח מתנגד אלייך, אבל העמדה שלי היא אחרת לחלוטין- אני אומר יש חוק שמגדיר מי פטור, הגברת בכתבה הנ"ל לא עומדת בקריטריונים של החוק ועל כן אין לפטור אותה משירות צבאי.
עכשיו- יש בעיה עם החוק? תגישו בג"צים, תפעילו קבוצות לובי ותשנו אותו אבל כל עוד החוק קיים והוא לא חל עליה, לא משנה כמה "הגיוניים" יהיו הטיעונים- הם לא רלוונטים.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 21-02-2012, 20:42

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=asafn88]כפי שכתבתי..."

ציטוט:
אתה פוטר את זה בכ"כ קלות, אבל זה מהות הדיון- הסיבה לחוק וגם מן הסתם הם יהיו או אובייקטיבים או סובייקטיבים.

אני לא מבין מה כ"כ קשה לעכל בטיעון הזה, הוא ברור כשמש - אם המניעה לשרת בצה"ל נובעת מכך שצה"ל אינו מתאים לבנות שמרניות אזי טענתה של הבחורה חייבת גם היא להתקבל.

אם הסיבה לפטור היא אחרת היא גזענית ומפלה בדיוק כמו הטענה שהבנות הדתיות מותרות באופן עקרוני מן הבנות החילוניות; יש להן חלבון שונה מהמוגלובין בדם שגורם לכך שדמן כחול, וכן הם נושמות רק הליום ומפליצות רק ארגון (גזים אצילים). אנו לא רוצים חלילה שיטרידו אותן, אפילו בפוטנציה, ולכן אנו פוטרים אותה משירות צבאי.
אם מישהו מטריד נערה חילונית בצבא זה בסדר, כי היא בכל מקרה זונה.

אין כאן שום מקום לגווני אפור ואני לא רואה איך אתה יכול לחלוק על הטיעון הזה בצורה הגיונית.

ציטוט:
למה? גם טיעון צניעות הוא רלוונטי לבנים.

הכוונה שלי היתה שמאחר ובנים דתיים ככלל (לא חרדים) אינם פטורים באופן גורף משירות, לא יכול להיות טיעון דתי אחר המצדיק את הפטור של הנשים הדתיות מלבד הנושא של הפרדה מגדרית.

ציטוט:
הנקודה פה היא ברורה- אתה נגד החוק שפוטר בנות דתיות משירות צבאי, שזה לגיטימי לחלוטין ואני לא בהכרח מתנגד אלייך, אבל העמדה שלי היא אחרת לחלוטין- אני אומר יש חוק שמגדיר מי פטור, הגברת בכתבה הנ"ל לא עומדת בקריטריונים של החוק ועל כן אין לפטור אותה משירות צבאי.
עכשיו- יש בעיה עם החוק? תגישו בג"צים, תפעילו קבוצות לובי ותשנו אותו אבל כל עוד החוק קיים והוא לא חל עליה, לא משנה כמה "הגיוניים" יהיו הטיעונים- הם לא רלוונטים.

אני לא יודע למי אתה מתכוון ב"תגישו", "תפעילו" ושאר הפעלים בצורת הרבים, או מדוע הסקת שיש לי כוונה לפעול בנושא.

אני בסך הכל תיקנתי אותך מאחר ורשמת משהו לאורך הקווים של "פרימיטיביות אינה פוטרת משירות צבאי".
במצב הקיים פרימיטיביות פוטרת משירות צבאי, בתנאי שמדובר בסוג מאוד מסוים של פרימיטיביות.
הבחורה הגישה בג"ץ ואני לא רואה איך ניתן לבטל את טיעוניה מבלי להודות בעובדה שקיימת אפליה בחוק.
אפשר פשוט לומר שזה החוק, אך אם בית המשפט העליון עקבי, ביטול חוק טל בשם עקרון השוויון מחייב גם ביטול הסעיף המפלה בחוק המאפשר פטור לבנות דתיות.
Ayaan Hirsi Ali

ישן 21-02-2012, 21:55
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "נראה שהלכת קצת רוורס בדבריך"

ממש לא. כאילו- כן מצינו, טענתי לא השתנתה.

החוק הוא זה שקובע ולא השלכות הגיוניות שלו ואתה יכול להקיש מכאן לדיון שמתקיים בנושא מקביל על ביטול חוק טל.

בג"צ קבע שזה לא חוקתי לא לגייס חרדים, בגלל שזה פוגע בערכי השוויון, אבל הוא לא קבע דבר דומה על (אי) גיוס ערבים שזה פגיעה שווה לפחות בערך השוויון.

על אותו משקל החוק קובע שבנות דתיות לא יחוייבו בגיוס, הסיבה ממש לא משנה כרגע, לכן רק הן יהיו פטורות מגיוס ולא משנה כמה מקרים אחרים דומים בסיבותיהן.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 21-02-2012, 22:14

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "ממש לא. כאילו- כן מצינו,..."

ציטוט:
בג"צ קבע שזה לא חוקתי לא לגייס חרדים, בגלל שזה פוגע בערכי השוויון, אבל הוא לא קבע דבר דומה על (אי) גיוס ערבים שזה פגיעה שווה לפחות בערך השוויון.

על אותו משקל החוק קובע שבנות דתיות לא יחוייבו בגיוס, הסיבה ממש לא משנה כרגע, לכן רק הן יהיו פטורות מגיוס ולא משנה כמה מקרים אחרים דומים בסיבותיהן.

"you are entitled to your own opinions, not your own facts"...
הטיעון שלך אולי יכל לעבוד אם העובדות היו נכונות.

אין *חוק* (נניח "חוק טאלב") שאומר שערבים פטורים מגיוס, לכן לא ניתן לבטלו.
המציאות היא שצה"ל אינו מגייס ערבים, מסיבות ברורות.
במקרה של יהודים, הסיבות קצת פחות ברורות.
Ayaan Hirsi Ali

ישן 21-02-2012, 22:27
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2] בג"צ קבע שזה..."

ציטוט:
"you are entitled to your own opinions, not your own facts"...
הטיעון שלך אולי יכל לעבוד אם העובדות היו נכונות.

אין *חוק* (נניח "חוק טאלב") שאומר שערבים פטורים מגיוס, לכן לא ניתן לבטלו.

אתה יודע מה- תפסת אותי במערומי, אם כי אני בטוח שאם ננבור עמוק מספיק נגלה משהו בסגנון.

זה אגב- פוטר אותך מגיוס חרדים/ערבים, לא מסוגיית הקווקזית/דתיות.
ציטוט:
המציאות היא שצה"ל אינו מגייס ערבים, מסיבות ברורות.

זה גם לא בדיוק שערבים צובאים על שערי תל-השומר.

אה כן ושירות לאומי כבר אמרתי?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 21-02-2012, 22:40

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=asafn88]"you are..."

ציטוט:
אתה יודע מה- תפסת אותי במערומי, אם כי אני בטוח שאם ננבור עמוק מספיק נגלה משהו בסגנון.

זה אגב- פוטר אותך מגיוס חרדים/ערבים, לא מסוגיית הקווקזית/דתיות.

לסוגיות הקווקזיות, לא טרחתי לבדוק איפה מסתתר "חוק טליה", כלומר האם זהו חוק של הכנסת או מדיניות של צה"ל, אבל אם חוק טל אינו חוקי אזי בהכרח גם "חוק טליה", אם הוא חוק של הכנסת, אינו חוקי מאותם נימוקים.
there is no way around it.

ציטוט:
זה גם לא בדיוק שערבים צובאים על שערי תל-השומר.

אה כן ושירות לאומי כבר אמרתי?

אין חוק שמונע מצה"ל לשלוח מחר בבוקר צווי גיוס לכל ערביי ישראל בגיל גיוס, או מהממשלה להחליט "לגייס" את כולם לשירות לאומי. חוק שירות הביטחון לא מדבר על אזרחים יהודים אלא על אזרחים.

בניגוד לביזיון שהוא נושא הדיון שלנו, הביזיון הזה אינו כתם גזעני בספר החוקים אלא מחדל של הממשלה.
Ayaan Hirsi Ali

ישן 21-02-2012, 22:51

על "חוק טליה"
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]אתה יודע מה-..."

מסתבר שהסיבה לפטור לבנות דתיות היא פחדנות פוליטית חסינת התערבות בג"ץ.

שירות לאומי
ציטוט:
בשנת 1953 נחקק חוק שירות לאומי, הקובע כי כל בת דתייה שקיבלה פטור משירות בצה"ל חייבת לשרת בשירות לאומי. חוק זה עורר את התנגדותם הפעילה של גדולי הרבנים בציבור החרדי (ביניהם החזון איש, ר' איסר זלמן מלצר ואף הרב יעקב משה חרל"פ, מגדולי תלמידי הרב קוק) שאף הכריזו כי השירות אסור באיסור "יהרג ובל יעבור" (אליהם הצטרף גם הרב הראשי דאז ר' יצחק אייזיק הלוי הרצוג).

החוק לא בוצע בפועל ולא הותקנו תקנות לביצועו, ובשנת 1979 נוסף בסופו סעיף 21 הקובע "ביצועו של חוק זה לא יחל, אלא לאחר שהממשלה תחליט על כך"[1]. החלטה כזו לא נתקבלה מעולם, מטעמים פוליטיים, ולכן החוק אינו מיושם עד היום.

Ayaan Hirsi Ali

נערך לאחרונה ע"י asafn88 בתאריך 21-02-2012 בשעה 23:02.
ישן 21-02-2012, 12:18
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "מה?! את אמרת "בשביל זה יש..."

ציטוט:
את אמרת "בשביל זה יש שירות לאומי", יעני- בשביל כל מיני אנשים שלא בא להם לשרת וגם ככה כנראה לא יהיו מועילים יותר ממכונת קפה יש את האפשרות להשתמט משירות צבאי ולעשות שירות אזרחי.
יעני? לא לא שום יעני... אמרתי לך כבר לא פעם אחת שזה לא תירוץ לכלום ושלא מדובר כאן באנשים שסתם לא רוצים לשרת.

ציטוט:
אי אפשר לקבע כל מקרה נדיר\ חריג כזה או אחר בחוק, חוץ מזה שעד עכשיו כלל לא היה צורך לחוקק אחד, הן היו הולכות לרבנות בחצאית ומקבלות חתימה על הצהרה שהן דתיות (חלקן אולי באמת כאלה). היום זה כבר לא מתאפשר להן יותר, אז הן הולכות לוועדה שמיועדת למקרים חריגים, בניהם סרבני מצפון.

ישן 21-02-2012, 14:07
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "[QUOTE]את אמרת "בשביל זה יש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Seo
יעני? לא לא שום יעני... אמרתי לך כבר לא פעם אחת שזה לא תירוץ לכלום ושלא מדובר כאן באנשים שסתם לא רוצים לשרת.

מאיפה את יודעת? את מכירה את הגברת יקייב באופן אישי? את סיפור המשפחה?

אם יש לך פרטים נוספים שלא ידועים לכולנו, אנא, שתפי אותנו.

נכון לעכשיו מה שידוע לכולנו, לפחות ע"פ הכתבה, זה שהגברת יקייב לא מעוניינת להתגייס לצה"ל בגלל שזה נוגד את ערכיה.
ציטוט:
אי אפשר לקבע כל מקרה נדיר\ חריג כזה או אחר בחוק, חוץ מזה שעד עכשיו כלל לא היה צורך לחוקק אחד, הן היו הולכות לרבנות בחצאית ומקבלות חתימה על הצהרה שהן דתיות (חלקן אולי באמת כאלה). היום זה כבר לא מתאפשר להן יותר, אז הן הולכות לוועדה שמיועדת למקרים חריגים, בניהם סרבני מצפון.

כל מקרה נדיר/חריג? אני בטוח שיש לפחות כמה מאות אלפי יוצאות קווקז שחיות בארץ, אם אלו הם באמת ערכי ה"עדה" הייתי מצפה שיהיה יותר אירועים כאלו בארץ. מעניין שאין.

מעבר לכך- אני רחוק מלהיות משפטן, אבל אני מניח שלחוקים (ולמחוקק) יש סעיף "הגיון" שמורה להסתכל על האירוע הספציפי ופחות על המעטפת שלו, משמע- אם מגיע מישהי שאינה דתיה ומספקת טיעונים זהים לאלו שגרמו לדתיות לקבל פטור- טיעוניה יתקבלו.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 21-02-2012, 15:21
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=Seo]יעני? לא לא שום..."

ציטוט:
נכון לעכשיו מה שידוע לכולנו, לפחות ע"פ הכתבה, זה שהגברת יקייב לא מעוניינת להתגייס לצה"ל בגלל שזה נוגד את ערכיה.
בדיוק, לא אמרתי בשום מקום אחרת. אבל יש הבדל גדול בין לא להתגייס כי זה נוגד את ערכייך, לבין לא להתגייס "סתם" כמו שאמרת, כי אתה מעדיף ללמוד במקום או כל סיבה אגואיסטית אחרת שלא מתקבלת אף פעם כסיבה מוצדקת לקבלת פטור.
ציטוט:
כל מקרה נדיר/חריג? אני בטוח שיש לפחות כמה מאות אלפי יוצאות קווקז שחיות בארץ, אם אלו הם באמת ערכי ה"עדה" הייתי מצפה שיהיה יותר אירועים כאלו בארץ. מעניין שאין.
מה זה יותר ארועים כאלה? החוק עבר לפני משהו כמו שבוע. ובכל זאת אין שום דבר שמונע מקווקזיות להצהיר על עצמן שהן דתיות, כל עוד הצבא לא מביא הוכחה שתסתור זאת. המקרים קיימים, זה פשוט הראשון שהגיע עד לבג"ץ ויצא לך לשמוע עליו.
חוץ מזה, לא בדקתי כמה יוצאי קווקז יש בארץ, אבל כשם שלא כל יוצאי תימן מתנהגים בצורה זהה.. לא הגיוני לצפות מכל הבנות הקווקזיות להתנהג באותה צורה. יש גם כאלה שהמשפחות שלהן יותר "מודרניות" ואין להן שום בעיה להתגייס.
ציטוט:
מעבר לכך- אני רחוק מלהיות משפטן, אבל אני מניח שלחוקים (ולמחוקק) יש סעיף "הגיון" שמורה להסתכל על האירוע הספציפי ופחות על המעטפת שלו, משמע- אם מגיע מישהי שאינה דתיה ומספקת טיעונים זהים לאלו שגרמו לדתיות לקבל פטור- טיעוניה יתקבלו.
בדיוק, ובשביל זה הוקמה ועדה והבחורה הספציפית הזאת הופנתה לשם. (הועדה דחתה את הבקשה ועכשיו מחכים לערעור).

ישן 21-02-2012, 17:11
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "[QUOTE]נכון לעכשיו מה שידוע..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Seo
בדיוק, לא אמרתי בשום מקום אחרת. אבל יש הבדל גדול בין לא להתגייס כי זה נוגד את ערכייך, לבין לא להתגייס "סתם" כמו שאמרת, כי אתה מעדיף ללמוד במקום או כל סיבה אגואיסטית אחרת שלא מתקבלת אף פעם כסיבה מוצדקת לקבלת פטור.

זה מה שהיא טוענת בכל מקרה, אנחנו לא יודעים מה הם רחשי ליבה האמיתיים.

מעבר לכך- אז מה? זה התגובה הכי טובה שיכולתי לחשוב עליה, נגיד שלבחור לימודים על פני שירות זה יותר אגואיסטי מלהשתמט ע"ב ערכים (גם, "משתמט לימודים" יכול לטעון שהוא גדל בבית שבו ערכי ההצלחה האקדמיים חשובים הרבה יותר משירות למדינה ושאבא שלו יפוצץ אותו במכות אם לא יקבל לפחות תואר ראשון עד גיל 21) הדבר היחיד שזה יכול לעורר אצלי זה תחושת בוז מתונה יותר. גם אלה וגם אלה חושבים שהם טובים יותר מאתנו ושערכיהם נעלים יותר ועל כן הם לא צריך לעשות את כדברי "פשוטי העם".
ציטוט:
מה זה יותר ארועים כאלה? החוק עבר לפני משהו כמו שבוע.

איזה חוק?
ציטוט:
חוץ מזה, לא בדקתי כמה יוצאי קווקז יש בארץ, אבל כשם שלא כל יוצאי תימן מתנהגים בצורה זהה.. לא הגיוני לצפות מכל הבנות הקווקזיות להתנהג באותה צורה.
יש גם כאלה שהמשפחות שלהן יותר "מודרניות" ואין להן שום בעיה להתגייס. בדיוק, ובשביל זה הוקמה ועדה והבחורה הספציפית הזאת הופנתה לשם. (הועדה דחתה את הבקשה ועכשיו מחכים לערעור).

או-אה, מעולה, פגעת בדיוק בנקודה.

לא הגיוני לצפות מכל הבנות הקווקזיות להתנהג באותה צורה, יש כאלה שהמשפחות שלהן מודרניות וכו'- אז למה לעזאזל היא משתמשת בעצם היותה קווקזית כטיעון המפתח לסיבה שבגינה היא לא רוצה להתגייס?!

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 21-02-2012, 22:04
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=Seo]בדיוק, לא אמרתי..."

ציטוט:
מעבר לכך- אז מה? זה התגובה הכי טובה שיכולתי לחשוב עליה, נגיד שלבחור לימודים על פני שירות זה יותר אגואיסטי מלהשתמט ע"ב ערכים (גם, "משתמט לימודים" יכול לטעון שהוא גדל בבית שבו ערכי ההצלחה האקדמיים חשובים הרבה יותר משירות למדינה ושאבא שלו יפוצץ אותו במכות אם לא יקבל לפחות תואר ראשון עד גיל 21) הדבר היחיד שזה יכול לעורר אצלי זה תחושת בוז מתונה יותר. גם אלה וגם אלה חושבים שהם טובים יותר מאתנו ושערכיהם נעלים יותר ועל כן הם לא צריך לעשות את כדברי "פשוטי העם".
שמע.. אני לא לוקחת צד בהאם קבלת פטור בגלל ערכים כאלה ואחרים היא מוצדקת או לא, למעשה אני נוטה אפילו יותר לצד שיטען שזה לא מוצדק. אני רק אומרת שאם בנות דתיות מקבלות פטור כזה, אין שום סיבה שבנות קווקזיות לא יקבלו (בהנחה ומדובר בשני המקרים בבנות שאומרות את האמת).
ציטוט:
איזה חוק?
זה: http://news.walla.co.il/?w=/9/2507131 קראתי לפני כמה ימים שזה כבר אושר, אבל אני לא מוצאת את הכתבה ההיא עכשיו.
ואיך זה קשור לבנות הקווקזיות? עד עכשיו כל אחת יכלה להצהיר שהיא דתיה, וגם אם היו הוכחות שהיא אינה כזאת לא היה ניתן לעשות כלום ברגע שהפטור אושר ע"י לשכות הגיוס (והיו הרבה הוכחות בלא מעט מקרים שהושגו ביוזמות שונות של צה"ל והמשטרה). מעכשיו זה יהיה אפשרי וזה גם נעשה, לכן ללכת לרבנות בחצאית זה כבר לא מספיק והבחורות האלה יודעות את זה. אז ככל הנראה הן מבינות שבמקום שהן יתפסו ב"שקר" אח"כ, והטיעון שלהן יראה הרבה פחות אמין, הן ילחמו וישיגו את הפטור הזה עכשיו באמצעים כשרים.

ציטוט:
לא הגיוני לצפות מכל הבנות הקווקזיות להתנהג באותה צורה, יש כאלה שהמשפחות שלהן מודרניות וכו'- אז למה לעזאזל היא משתמשת בעצם היותה קווקזית כטיעון המפתח לסיבה שבגינה היא לא רוצה להתגייס?!
יש הרבה שוני גם בין הדתיים והמסורתיים למיניהם, לפטור עדיין קוראים "פטור דת", ועדין נאמר "אני לא משרתת כי אני דתיה." הערכים שלה ושל משפחתה הם כאלה כי הם חלק מהעדה הקווקזית, לא כי הם החליטו שככה נוח להם. לשם הדיון אפשר להגיד שאולי היה עדיף אם הייתה אומרת "אני לא יכולה להתגייס בגלל ערך X שלי." אבל ברגע שאתה מדבר כחלק מקבוצה מסויימת, אתה מתייחס למצב מוכר ולכן פוחת הסיכוי שמישהו יגיד לך "אתה ממציא את זה\ אתה משקר". אני באמת חושבת שאתה מחפש בסמנטיקה הזאת רמזים שלא באמת קיימים בה. אם הייתי במקומה או במקום עורכי דינה סביר מאוד להניח שהייתי מנסחת את עצמי בדיוק באותה הדרך בלי לחשוב שאני יותר טובה מאחרים, או ש"מגיע לי" לא לשרת, ובלי לחשוב פעמיים שמישהו עשוי למצוא בזה משמעויות נסתרות.

ישן 21-02-2012, 22:24
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "[QUOTE]מעבר לכך- אז מה? זה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Seo
שמע.. אני לא לוקחת צד בהאם קבלת פטור בגלל ערכים כאלה ואחרים היא מוצדקת או לא, למעשה אני נוטה אפילו יותר לצד שיטען שזה לא מוצדק. אני רק אומרת שאם בנות דתיות מקבלות פטור כזה, אין שום סיבה שבנות קווקזיות לא יקבלו (בהנחה ומדובר בשני המקרים בבנות שאומרות את האמת).

יכול להיות. אני לא מסכים עם כך אבל דעתי ודעתך ממש לא רלוונטיות, יש חוק והחוק אומר דתיות מקבלות פטור, קווקזיות לא.
ציטוט:
זה: http://news.walla.co.il/?w=/9/2507131 קראתי לפני כמה ימים שזה כבר אושר, אבל אני לא מוצאת את הכתבה ההיא עכשיו.
ואיך זה קשור לבנות הקווקזיות? עד עכשיו כל אחת יכלה להצהיר שהיא דתיה, וגם אם היו הוכחות שהיא אינה כזאת לא היה ניתן לעשות כלום ברגע שהפטור אושר ע"י לשכות הגיוס (והיו הרבה הוכחות בלא מעט מקרים שהושגו ביוזמות שונות של צה"ל והמשטרה). מעכשיו זה יהיה אפשרי וזה גם נעשה, לכן ללכת לרבנות בחצאית זה כבר לא מספיק והבחורות האלה יודעות את זה. אז ככל הנראה הן מבינות שבמקום שהן יתפסו ב"שקר" אח"כ, והטיעון שלהן יראה הרבה פחות אמין, הן ילחמו וישיגו את הפטור הזה עכשיו באמצעים כשרים.

ז"א שעכשיו רחמנא ליצלן הן יאלצו לא לשקר וכן להיות אזרחיות שומרות חוק.

אלוהים ישמור, לאיזה מצב התדרדרנו....
ציטוט:
הערכים שלה ושל משפחתה הם כאלה כי הם חלק מהעדה הקווקזית, לא כי הם החליטו שככה נוח להם.

אבל אבל אבל....בדיוק לפני הודעה אחת אמרת בעצמך שלא כל המשפחות הקווקזיות נוהגות כך, אני גם די בטוח שאין ספר חוקים ותקנות של העדה הקווקזית, אז איך פתאום את שולפת את התירוץ הזה?

ציטוט:
לשם הדיון אפשר להגיד שאולי היה עדיף אם הייתה אומרת "אני לא יכולה להתגייס בגלל ערך X שלי."

סחתיין על הערכים שלך, אבל אני- בתור הצבא, בוחר להתעלם מהן.
אני מגיע מרקע ערכי שבו עבודת כפיים נחשבת משפילה ובשביל זה אנחנו מחזיקים צי משרתים, האם הצבא יאשר לי להביא את המשרת הפרטי שלי כדי שיבצע את כל המטלות שלי?
ציטוט:
אבל ברגע שאתה מדבר כחלק מקבוצה מסויימת, אתה מתייחס למצב מוכר ולכן פוחת הסיכוי שמישהו יגיד לך "אתה ממציא את זה\ אתה משקר".

כמובן שהסיכוי שאנשים באמת ישקרו בפועל בקשר לחוקים לא פוחת אלא רק גודל, זה תופס לגבי הקווקזית הנ"ל, קווקזים ודרוזים שטוענים שאסור להם לנקות שירותים ולעשות תורנות מטבח כי זה "משפיל" ו"עבודה של נשים" וגם לגבי דתיים שמנסים לגנוב עוד קצת זמן תפילה.
ציטוט:
אני באמת חושבת שאתה מחפש בסמנטיקה הזאת רמזים שלא באמת קיימים בה. אם הייתי במקומה או במקום עורכי דינה סביר מאוד להניח שהייתי מנסחת את עצמי בדיוק באותה הדרך בלי לחשוב שאני יותר טובה מאחרים, או ש"מגיע לי" לא לשרת, ובלי לחשוב פעמיים שמישהו עשוי למצוא בזה משמעויות נסתרות.

צר לי, אני רואה פה שני תרחישים-

1) תרחיש ה"לא בא לי", ע"ע אני יותר טובה ואני יותר חשובה מכולכם ולכן אני אשלוף כל תירוץ אפשרי כדי לא לשרת.

2) תרחיש האבא הבבון, שבו יש לה מניעים אמיתים לרצות לא לשרת, אבל בניגוד לדת הם לא מונעים מערכים שורשיים- ליבתיים, אלא בעיקר ממניעים של דיכוי נשים והנצחת העליונות הגברית.

בשני התרחישים- כל אחת מסיבותיו, התירוץ של לא להתגייס בלתי מקובל בעליל.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 21-02-2012, 23:10
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=Seo]שמע.. אני לא לוקחת..."

שוב אתה מתחיל איתי עם הודעות ארוכות שנראות כמו פסי זברה? >:
ציטוט:
יכול להיות. אני לא מסכים עם כך אבל דעתי ודעתך ממש לא רלוונטיות, יש חוק והחוק אומר דתיות מקבלות פטור, קווקזיות לא.
זה ברור וידוע ולא טענתי שלא. בדיוק בגלל זה היא פנתה לבג"ץ ולוועדת חריגים. לא אמרתי בשום מקום באשכול שלפי החוק, הם כן צריכים לפטור אותה.
ציטוט:
ז"א שעכשיו רחמנא ליצלן הן יאלצו לא לשקר וכן להיות אזרחיות שומרות חוק.
אלוהים ישמור, לאיזה מצב התדרדרנו....
כן אה? מפתיע שאדם משקר ומתמרן את המערכת כדי להשיג את מה שהוא רוצה, במקום לעשות את זה בדרך הקשה. זה בהחלט תקדים מאין כמותו.
ציטוט:
אבל אבל אבל....בדיוק לפני הודעה אחת אמרת בעצמך שלא כל המשפחות הקווקזיות נוהגות כך, אני גם די בטוח שאין ספר חוקים ותקנות של העדה הקווקזית, אז איך פתאום את שולפת את התירוץ הזה?
לא שולפת שום דבר. אתה פשוט מתעלם מהגיון פשוט שהזכרתי כמעט בכל תגובה שלי כאן. מיעוט לא מעיד על הכלל. זה שיש משפחות קווקזיות שהתקדמו, לא אומרת שזה מה שכל העדה עשתה. זה שיש דתל"שים שמוכנים להתגייס לא אומר שאתה יכול לבוא לחרדי ולהגיד לו "אם הם עשו את זה גם אתה יכול". וזה שיש בחור עני כלשהו שבוחר לסרב לקצבת ביטוח לאומי, לא אומרת שעכשיו צריך לשלול קצבה מכל העניים. ואם אתה לא מבין את זה... באמת שאני כבר לא יכולה לחשוב על דרך אחרת להסביר.

ציטוט:
סחתיין על הערכים שלך, אבל אני- בתור הצבא, בוחר להתעלם מהן.
אני מגיע מרקע ערכי שבו עבודת כפיים נחשבת משפילה ובשביל זה אנחנו מחזיקים צי משרתים, האם הצבא יאשר לי להביא את המשרת הפרטי שלי כדי שיבצע את כל המטלות שלי?
ושוב, הבהרת את הנקודה הזאת לא פעם אחת ואמרתי לך שאין בכוונתי להיכנס לדיון של האם פטורים ערכיים כאלה ואחרים הם מוצדקים או לא.

ציטוט:
כמובן שהסיכוי שאנשים באמת ישקרו בפועל בקשר לחוקים לא פוחת אלא רק גודל, זה תופס לגבי הקווקזית הנ"ל, קווקזים ודרוזים שטוענים שאסור להם לנקות שירותים ולעשות תורנות מטבח כי זה "משפיל" ו"עבודה של נשים" וגם לגבי דתיים שמנסים לגנוב עוד קצת זמן תפילה.
ידוע, אבל אתה שאלת למה היא התנסחה כמו שהיא התנסחה. ואני הסברתי לך שזה לא בהכרח קשור להתנשאות כלשהי. יכול להיות שהיא משקרת, ברור.. יכול להיות שלא.

ציטוט:
תרחיש האבא הבבון, שבו יש לה מניעים אמיתים לרצות לא לשרת, אבל בניגוד לדת הם לא מונעים מערכים שורשיים- ליבתיים, אלא בעיקר ממניעים של דיכוי נשים והנצחת העליונות הגברית.
אתה, כצופה מהצד רואה את ההבדל. אבל מבחינת המשפחות האלה אני מאמינה, זה ערך לא פחות שורשי- ליבתי- מה שלא יהיה מערכי הדתיים. זה מה ששתי החברות הללו חונכו עליו וזה מה שהן מאמינות בו. עם הזמן זה משתנה כי העדה נפתחה הרבה יותר מבעבר אחרי העלייה לישראל (בשונה מהחרדים לדוגמה), ובכל זאת, שינויים כאלה לא קורים תוך לילה.

ציטוט:
בשני התרחישים- כל אחת מסיבותיו, התירוץ של לא להתגייס בלתי מקובל בעליל.
גם כאן, לא טענתי שכן...

ישן 22-02-2012, 08:20
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "שוב אתה מתחיל איתי עם הודעות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Seo
שוב אתה מתחיל איתי עם הודעות ארוכות שנראות כמו פסי זברה? >:

מה לעשות- אני מנסה לתקל מקסימום נושאים.
ציטוט:
זה ברור וידוע ולא טענתי שלא. בדיוק בגלל זה היא פנתה לבג"ץ ולוועדת חריגים. לא אמרתי בשום מקום באשכול שלפי החוק, הם כן צריכים לפטור אותה.

אבל היא פנתה לבג"ץ בתור אינדיווידואל, אני לא רוצה לשרת בצבא, לא העדה הקווקזית צריכה להיות פטורה משירות כי ערכיה לא תואמים את צה"ל, מרגע שהיא פונה כאינדיוידואל היא לא יכולה לעשות זאת על סמך ערכים קולקטיבים של קהילה דמיונית. אם כן- איפה מנהיגי הקהילה שיילחמו בשבילה? למה ילדה בת 19 צריכה להוביל את זה? למה אין טור ארוך של מנהיגה קהילת הקווקז שמשתרך מחוז לכותלי העליון מחכים להזדמנותם להעיד כיצד אורך חיי הקהילה הייחודיים מונעים מבנותיה לשרת בצה"ל?
ציטוט:
לא שולפת שום דבר. אתה פשוט מתעלם מהגיון פשוט שהזכרתי כמעט בכל תגובה שלי כאן. מיעוט לא מעיד על הכלל. זה שיש משפחות קווקזיות שהתקדמו, לא אומרת שזה מה שכל העדה עשתה. זה שיש דתל"שים שמוכנים להתגייס לא אומר שאתה יכול לבוא לחרדי ולהגיד לו "אם הם עשו את זה גם אתה יכול". וזה שיש בחור עני כלשהו שבוחר לסרב לקצבת ביטוח לאומי, לא אומרת שעכשיו צריך לשלול קצבה מכל העניים. ואם אתה לא מבין את זה... באמת שאני כבר לא יכולה לחשוב על דרך אחרת להסביר.

ע"ע החלק הקודם בהודעה הזו.
ציטוט:
ידוע, אבל אתה שאלת למה היא התנסחה כמו שהיא התנסחה. ואני הסברתי לך שזה לא בהכרח קשור להתנשאות כלשהי. יכול להיות שהיא משקרת, ברור.. יכול להיות שלא.

כל מי שרוצה לפטור עצמו משירות צבאי שלא בצדק (פגיעות פיזיות/מנטליות/נפשיות חמורות) עושה את זה ממעמד של התנשאות, אפילו אם הוא לא מודע לזה או שזה לא במתכוון, מלש"ב שאומר אני לא רוצה לשרת בגלל שיש לי "בעיות" למעשה אומר "אני יודע שלכולם יש בעיות אבל שלי חשובות יותר".
ציטוט:
אתה, כצופה מהצד רואה את ההבדל. אבל מבחינת המשפחות האלה אני מאמינה, זה ערך לא פחות שורשי- ליבתי- מה שלא יהיה מערכי הדתיים. זה מה ששתי החברות הללו חונכו עליו וזה מה שהן מאמינות בו. עם הזמן זה משתנה כי העדה נפתחה הרבה יותר מבעבר אחרי העלייה לישראל (בשונה מהחרדים לדוגמה), ובכל זאת, שינויים כאלה לא קורים תוך לילה.

1. שורשי הקהילה נטועים בא"י מתחילת המאה ה-20, זה די והותר זמן כדי לטשטש כל סממני תרבות מיוחדים.

2. זוכרת את הדוגמא שלי עם המשרתים? למה צה"ל לא ייאפשר לי להביא משרתים לצבא? בגלל שזה נוגד את ערכי הייסוד הן של המדינה והן של צבאה, על אותו משקל- אם למשפחה ערכי שעבוד והחפצת האשה הם ליבתיים אז זבש"ם, צה"ל לא צריך לסייע להם להנציח את הפיגור האבולוציוני שלהם אלא להיפך, לעזור להם לשבור את השלשלאות- ואין דרך טובה לעשות זאת מאשר לגייס את הבנות.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 20-02-2012, 22:15
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי student1 שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]הבחורה במקרה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי student1
יכול להיות שגם היא עצמה נולדה שם.

סבבה,
זה עדיין הופך אותה ליהודיה ממוצא קווקזי ולא לקווקזית.
ציטוט:
(יהודים קווקזים אלה יהודים, שהמולדת שלהם היא אזרביג"אן, דגסטון, צ"צ"ניה, ועוד כמה מקומות באותו אזור, שפעם היווה חלק מבריה"מ. נקראים גם יהודים הרריים, ודוברים דיאלקט של פרסית, עם ערבוב של מילים עבריות.)

אם הם יהודים אני מקווה מאוד שהמולדת שלהם היא ישראל ולא שום מקום אחר.

עריכה:
דגאסטן ולא דגסטון.

וגם לכלול מדינת ריבוניות כמו אזרביג'אן עם רפובליקות כמו דגאסטן וצ'צ'ניה שהן חלק מרוסיה זה די שאעטנז...

אראל סג"ל

ותודה לדורון

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 20-02-2012 בשעה 22:18.
ישן 20-02-2012, 22:22
צלמית המשתמש של student1

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=student1]יכול להיות..."

ציטוט:
סבבה,
עריכה:
דגאסטן ולא דגסטון.

וגם לכלול מדינת ריבוניות כמו אזרביג'אן עם רפובליקות כמו דגאסטן וצ'צ'ניה שהן חלק מרוסיה זה די שאעטנז...

טעיתי באיות, תודה.

אני מכיר את הגיאוגרפיה של המקום לא רע, וגם את המעמד של המדינות והרפובליקות האלה. יהודי קווקאז באים מאזביג"אן, חברתנו, וממקומות כמו דגסטן, שהיא חלק מרוסיה, ומצ"צ"ניה, שתושביה חלקם לא רוצים להשתייך לרוסיה. איפה השאעטנז פה? הדגשתי אותם, כי אלה הנקודות העיקריות משם באים ה"קווקאזים".

ישן 20-02-2012, 22:10
צלמית המשתמש של student1

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "לא הבנת את כוונתי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רומק
בהחלט כל אלה שציינת הם ישראלים
אבל לי אישית מפריע התיוג (אפילו של ילידי הארץ כלפי העולים) של "אתיופי" "רוסי" וכו'
ואם היא מתייגת את עצמה "קווקזית" אז ההנחה שלי שאו שהיא עדיין לא הצליחה להשתלב בארץ או שהיא לא מעוניינת
ומכיוון שהצבא הוא פקטור בהשתלבות לטוב ולרע,ההנחה שלי שהיא לא מעוניינת

אני קורא לעצמי ישראלי רוסי(או ההיפך, כשאני מתבטא ברוסית), כי החלק של המוצא הגיאוגרפי שלי הוא לא מבוטל אצלי. זה לא מונע ממני להשתלב בחברה הישראלית. אמנם אני אף פעם לא אהיה ישראלי - ישראלי(סליחה על הטאוטולוגיה), אבל אני אומר מזל שאין אצלנו מנהגים הזויים כאלה כמו אצל בני העדה הקווקאזית, מבחינת מה שקשור בצבא. דרך אגב, הגברים הקווקאזים לפחות היסטורית היו ידועים כלוחמים אמיצים. כך היה בארץ וכך היה גם באימפריה הרוסית.

ישן 20-02-2012, 22:33
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "רומק, כותרות של כתבות הן לא..."

אבל- איך זה עונה על מה שאמרתי?

אני אבהיר-
"השאלה מה זה מגלם בתוכו. כשמישהי מתייחסת לעצמה בתור קווקזית- כשהעיקר בדבריה הוא "לנו יש ערכים שונים מלכם" ומתבלת את זה בקצת "ובגלל זה אני לא מוכנה להתגייס" זה מרמז על הוצאה שלה מהמיינסטרים ולמעשה שהיא וה"עדה" שהיא "מייצגת" למעשה לא רואים עצמם ישראלים."

אם אתה מציגה עצמך כיהודיה מברה"מ לשעבר סתם בגלל סיבות שטחיות זה הרע במיעוטו, אבל אם זה נאמר ממקום של "לי יש ערכים ותרבות שונה משלך אז אל תצפה ממני להשתלב"- כמו שאמרה הגברת מהקווקז, זה משחק אחר לחלוטין.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 20-02-2012, 22:43
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אבל- איך זה עונה על מה..."

בשלב זה אני בטוחה שאתה לא סתם מבזבז זמן לימוד על ויכוח בפורום... אתה מחפש סיבות שלא ללמוד.
ציטוט:
"השאלה מה זה מגלם בתוכו. כשמישהי מתייחסת לעצמה בתור קווקזית- כשהעיקר בדבריה הוא "לנו יש ערכים שונים מלכם" ומתבלת את זה בקצת "ובגלל זה אני לא מוכנה להתגייס" זה מרמז על הוצאה שלה מהמיינסטרים ולמעשה שהיא וה"עדה" שהיא "מייצגת" למעשה לא רואים עצמם ישראלים."
זה לא מרמז על שום דבר בהכרח. אתה בוחר לראות בזה רמזים. זה שההתנהגות של העדה הזאת לא תואמת את הדרך בה אתה רואה "ישראליות" לא ממש רלוונטי. מבחינתי ומבחינת הרבה אנשים אחרים, יש דרכים אחרות לתרום, במיוחד כשיש סיכוי שגיוס דווקא לצבא עשוי לפגוע בשלום בית (שזה כמו שאמרתי, המקרים בהם נתקלתי ושמעתי עליהם)

ציטוט:
אם אתה מציגה עצמך כיהודיה מברה"מ לשעבר סתם בגלל סיבות שטחיות זה הרע במיעוטו, אבל אם זה נאמר ממקום של "לי יש ערכים ותרבות שונה משלך אז אל תצפה ממני להשתלב"- כמו שאמרה הגברת מהקווקז, זה משחק אחר לחלוטין.
אני לא יודעת מה שטחי בעיניך, נהגתי להציג את עצמי ככזאת כי ברוסיה, לא כולם היו רוסים. היו רוסים והיו יהודים, הרוסים היו נוצרים. ולכן אמא שלי כל הזמן הייתה אומרת לי לא לקרוא לעצמי רוסיה. אבל בפועל זה לא באמת משנה ברוב המקרים. זה שאני אגיד שאני רוסיה למישהו בארץ, לא יגרום לו לחשוב שאני נוצריה או שאיני יהודיה.

ישן 20-02-2012, 22:50
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "בשלב זה אני בטוחה שאתה לא סתם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Seo
בשלב זה אני בטוחה שאתה לא סתם מבזבז זמן לימוד על ויכוח בפורום... אתה מחפש סיבות שלא ללמוד.

מן הסתם...
ציטוט:
זה לא מרמז על שום דבר בהכרח. אתה בוחר לראות בזה רמזים. זה שההתנהגות של העדה הזאת לא תואמת את הדרך בה אתה רואה "ישראליות" לא ממש רלוונטי. מבחינתי ומבחינת הרבה אנשים אחרים, יש דרכים אחרות לתרום, במיוחד כשיש סיכוי שגיוס דווקא לצבא עשוי לפגוע בשלום בית (שזה כמו שאמרתי, המקרים בהם נתקלתי ושמעתי עליהם)

שזה כמו שסטודנט אמר- לא דברים שאני החלטתי עליהם מתוקף סמכותי כשר הפנים, אלה ערכים וחוקים שמושרשים במדינת ישראל.

המחדל הוא שלא נעשה די כדי לערב גם את אביה בהלך הרוח של החברה הישראלית שבו האישה היא קצת יותר מרובוט שמנקה את הבית, מבשל, משריץ ילדים ואז מטפל בהם ומקנח בקיום יחסי מין ולא שום דבר אחר.
ציטוט:
אני לא יודעת מה שטחי בעיניך, נהגתי להציג את עצמי ככזאת כי ברוסיה, לא כולם היו רוסים. היו רוסים והיו יהודים, הרוסים היו נוצרים. ולכן אמא שלי כל הזמן הייתה אומרת לי לא לקרוא לעצמי רוסיה. אבל בפועל זה לא באמת משנה ברוב המקרים. זה שאני אגיד שאני רוסיה למישהו בארץ, לא יגרום לו לחשוב שאני נוצריה או שאיני יהודיה.

שטחי זה כדי להסביר למישהו למה יש לך מבטא, בניגוד ל"למה אני רואה את עצמי טובה יותר ממך".

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 20-02-2012, 21:03
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "בת 19 לצה"ל: "בטלו את גיוסי, אני קווקזית""

איך כולם קפצו על הבחורה המסכנה, כשהיא בסך-הכל מבקשת את אותם תנאים שמקבל רוב מוחלט של הבנות הדתיות וחלק בלתי מבוטל מהבנות החילוניות...

על בחורה אחת כולם קפצו, שולחים אותה לכלא, מגרשים אותה מהארץ ומציינים את שוויה בגמלים, אבל על אותן רבבות בנות דתיות (ולא דתיות) שלא מתגייסות בחסות אותו חוק לא אומרים מילה...

רק חסר אותו אחד שיציע לשלול את זכות ההצבעה שלה, לסרס אותה, להרוס לה את הבית, לשלול את זכות ההצבעה של הבית שלה ולסרס את זכות ההצבעה שלה כדי שהחגיגה תהיה מושלמת...

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

ישן 20-02-2012, 21:05
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אני כנראה אהיה הקלוץ שיאמר שאם 'אורחות החיים של בחורה דתיה' מצדיקות אי גיוס לפי חוק
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "בת 19 לצה"ל: "בטלו את גיוסי, אני קווקזית""

אז הגיוני בעיני שגם 'אורחות החיים של בחורה ממשפחה שמרנית מאוד' יצדיקו את מתן אותו פטור.

דא עקא - אני סבור שהן אלה והן אלה והן ההם - צריכים לבצע שירות לאומי משמעותי שווה במשכו לשרות הצה"לי ושהחוק צריך להלל, לשבח ולצ'פר את אלה שכן עושים שרות צבאי ולאומי מלאים ולייחד הטבות אזרחיות לא מבוטלות לנושאים בנטל [הזכות לתקבולי ביטוח לאומי לסוגיהם כגון מה שהיה מכונה פעם 'קצבאות יוצאי צבא', הזכות לעבוד בשרות המדינה ובמוסדות הנתמכים ע"י המדינה, הזכות ללמוד באופן שמסובסד ע"י המדינה קרי באוניברסיטאות וכו']
ישן 20-02-2012, 21:35
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חלק גדול מהבנות הקווקזיות לא מתגייסות וזה לא כזה חדש, והמצב די דומה גם בעדה הבוכרית.
עד עכשיו הן יכלו פשוט להצהיר ברבנות שהן דתיות ואף אחד לא היה עושה עם זה כלום. עכשיו עבר החוק והתחילו להחמיר יותר במתן פטור לבנות מטעמי דת. אז פתאום אנחנו שומעים על זה.
ותכלס, אם מאפשרים לדתיים לא להתגייס כי זה פוגע באורח החיים שלהם, אין שום סיבה שלבחורות מהעדה הקווקזית שמבקשות לא יתנו פטור מאותן סיבות.
זה שמישהי לא הולכת בחצאית ולא שומרת שבת, לא בהכרח אומר שאין לה מסורות והסתיגויות אחרות.

אני באופן אישי זוכרת טיפול במלש"בית שרצתה להתגייס ולא יכלה לעשות זאת כי אחרת ההורים שלה היו מסלקים אותה מהבית.
כששאלת אותה למה אגב ההורים שלה כ"כ נגד, היא אמרה שזה בגלל שלפי העקרונות שרווחים אצלם בעדה, נשים לא אמורות לעשות צבא. זה אולי קצת פרימיטיבי, אבל זה מה יש.
שיעגנו את השירות הלאומי כחובה בחוק, בדיוק למקרים האלה.

נערך לאחרונה ע"י Seo בתאריך 20-02-2012 בשעה 21:53.
ישן 20-02-2012, 22:39

ההיגיון שלך תמוה - היא "צודקת" לפי הגדרה
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "[font="]אולי יש מי..."

היא בסך הכל אומרת "לא מתאים לי להתגייס בגלל שאני מגיעה מעדה מפגרת ופטריאכלית".
מבחינה משפטית פורמלית - אם בנות דתיות מקבלות פטור משירות מסיבה זו, בהנחה שאכן כך הדבר והיא אינה משקרת, גם היא זכאית לפטור.

השאלה היא לא משפטית אלא פוליטית וערכית - האם מוסרי לפטור אוכלוסיות מסוימות משירות באופן גורף, בזמן שחלה חובת גיוס על אחרים? האם נכון להמשיך לשחק ברב-תרבותיות בצבא?

ציטוט:
אולי לא ניתן לצפות שאשה לא תוטרד במציאות הקיימת.

לנימוק הזה אין כל תוקף מוסרי, שכן שגברים עם פרופיל 97 שחייבים בשירות ושסתם אינם מעוניינים לשרת, מטעמים כלשהם, ימצאו את עצמם מאונס במסגרת קרבית, כאשר הם נמצאים בסיכון לאירועים מסוימים שאינם רצויים, כמו למשל:
* פציעות גופניות\נפשיות זמניות\קבועות כתוצאה מתאונות\פעילות מבצעית.
* אחוז מסוים של התאבדויות.
* התעללות\יחס משפיל במסגרת יחסי ותיקות\צעירות או מפקדים\פקודים שנעים בין השפלה קלה ועלולים להגיע אף ליחסי BDSM של ממש (רק עם הבדל קטן - בלי החלק של ההסכמה). בתקשורת דווח אף על מעשי סדום.

מי שפטור מגיוס או מבקש לפטור את עצמו\את הציבור שלו מגיוס - לדעתו בנושא זה אין כל תוקף מוסרי.

דעתי האישית היא שכל אזרח - לרבות דתיים וערבים, נשים וגברים - חייב במינימום של שירות לאומי.
Ayaan Hirsi Ali

ישן 22-02-2012, 00:34
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי בנג'ו שמתחילה ב "1 מכל 5 נשים אמרה שהיא..."

בתגובתך הקודמת קבעת ששגיתי עכשיו אתה רק מעריך שהיום זה פחות, נו...

ציטוט: נשים הם טרף להטרדה .. ואיזה תנאים נוספים אתה רוצה שהצבא יאפשר לנשים חיילות
אתה שם לב למה שאתה אומר, אתה מצדיק את התופעה משלים איתה, ושולל את זכותה הבסיסית של הנשים להגן על עצמן מפניה. אשה לא רשאית לדרוש סביבת פעילות נקיה? בכל העולם מבינים שכן, ותוכל למצוא דוגמאות להפרדה במקומות עבודה תחבורה ציבורית ועוד. (יש כאן בעיה יש להכיר בה ולהתמודד עמה במקום לכפות את האינסטיקנטים הטורפניים של הגברים על ציבור הנשים).

לגופו של ענין: זה באמת לא משנה אם זו אחת לחמש שבע או שלש עשרה, זה נפוץ ודי בכך.
אם על פי עמדתך ראוי לכפות אותה לשרת בתנאים הסותרים את תרבותה, אז יש לנו ויכוח (ואיך היא תסתדר באזרחות - ולמען הסר ספק היא תסתדר, זה ממש לא הנושא).

ולקינוח גם בצה"ל מבינים שלא כל מקום מתאים לנשים ומגנים עליהן גם באמצעות "הדרה".

http://megafon-news.co.il/asys/archives/12269

לדברי גורמים בצה"ל ..... הההנחיה היא שכיום כל עלייה של חיילת לצורכי הפלגה בכלי שייט של חיל הים, דורשת אישור ממפקד חיל הים בלבד.

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 22-02-2012 בשעה 00:42.
ישן 21-02-2012, 23:31
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "אני חושב שההבדלים מובנים..."

אתייחס רק לחלק בהודעתך שאומר שהצבא לא ערוך לספק תנאים לבחורות שמבקשות הפרדה. כשם שישנן יחידות לחרדים בלבד, ישנו גם מסלול לבחורות דתיות שמבקשות לשרת בלי שאמונתן תיפגע: (וכן זה כולל גם לא לבוא לידי מגע עם גברים) מורות חיילות במסלול תרבות תורנית. בין השאר פיקדתי גם על חיילות כאלה, ומעולם לא שמעתי תלונות על כך שהשירות פוגע באורך החיים שלהן.
כרגע ישנו רק תפקיד אחד שהמסלול הזה מציע, אבל המצב בשטח מראה שהביקוש אליו לא כזה גדול והרבה מכסות נשארות ריקות בפועל. אם הביקוש יגדל, אני מאמינה שעם הזמן יותאם לו גם ההיצע, משמע יותר תפקידים ואולי זה יכלול גם את הבנות הקווקזיות אם יהיה בכך צורך משמעותי.

ישן 22-02-2012, 22:33
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "ואת חושבת שהיא מתאימה לשרת..."

מורה חיילת במסלול ת"ת מעבירה בדר"כ תוכן שקשור לדת ולמסורת "באופן טבעי", אבל מהיכרותי עם התפקיד אין שום מניעה עקרונית לשלב את אותן בנות גם בתפקידים אחרים של מורות חיילות כל עוד בסופו של יום, הן מקבלות את התנאים "המיוחדים" שלהן. אם יהיה צורך אמיתי, אני בטוחה שיהיה אפשר לסדר משהו.
אבל זה לא כזה רלוונטי למען האמת. אתה אמרת שאין אפשרות ליצור מסגרות כאלה בצבא, והנה עובדה, יש אפשרות והיא מתבצעת. כשם שאפשר להתחשב בדתיות, בצמחונים, בבני מיעוטים ולספק להם תנאים כאלה ואחרים, אפשר להתחשב גם באחרים... אבל שקודם כל יתגייסו. אחרי הכל, כולנו מתאימים את עצמנו לצבא בדרך כזאת או אחרת, זה לא יכול תמיד להיות להיפך.
הבעיה לעניות דעתי היא לא שהצבא לא ערוך, אלא שהבנות שכן מתגייסות הן "מודרניות" יותר ולכן הן לא נדרשות לקבל תנאים מיוחדים, ואלה שלא מתגייסות, לא טורחות אפילו להכיר את הצבא מקרוב, כי הן בטוחות שהן יודעות בדיוק מה מחכה להן שם כי זה מה שהן שמעו כל החיים מהמשפחה ומהחברים. (וזה לא בעיה רק של קווקזיות אגב, אני שומעת את זה מהרבה בנות שחושבות שכל מה שבנות עושות בצבא זה להכין קפה ולבזבז תזמן).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:28

הדף נוצר ב 0.26 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר