לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-02-2012, 19:36
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
לא יודע לגביך, אבל סבא רבא שלי היה עגלון...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "הם דואגים לעם שלהם - זה..."

וגם רוב היהודים שחיו בעיירה שלו לא היו רבנים, מוהלים או שוחטים אלא סתם יהודים פשוטים שעבדו במה שיש כדי להתפרנס ושמידת הדתיות שלהם לא הייתה אחידה. סבא רבא שלי אומנם שלח את בנו לחדר, אבל במונחים של היום היה מוגדר חילוני (הלך בגילוי ראש, לא בירך, בקושי הלך לבית כנסת). אחרי שהוא נירצח על ידי שיכורים אנטישמים (שנקמו בו על המכות שהכניס להם בעבר), הדוד שלו היה לוקח את סבא שלי ז"ל לבית הכנסת בשבת לבקשת האם (שכן הייתה אדוקה יחסית) אבל בדרך הדוד היה פונה לכיוון מגרש הכדורגל והם היו צופים במשחק בחברת עשרות אברכים נלהבים (אני מניח שהם היו השבאב של אותה תקופה). ובני משפחתי ממש לא היו יוצאי דופן במקום. לא יודע אם זה מאפיין ייחודי לליטא של ראשית המאה העשרים אבל לי זה נשמע שהטענות על כך ששניים שלושה דורות אחורה כולם היו חרדים (כמו החרדים שאנחנו מכירים היום) הן מוגזמות משהו.
עריכה: "עגלון" זה לא פוליטיקלי קורקט. הוא היה הנדסאי תובלה יונקית
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-02-2012, 19:47
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לא יודע לגביך, אבל סבא רבא שלי היה עגלון..."

אתה מתכנן להרוס כל אמירה ציורית מעט עם עובדות?

ברור שלא כולם היו רבנים - בלי followers למה צריך רב?
אפילו ברור למדי שלא כולם היו אדוקים באותה מידה עצומה.
אלא שחלק משמעותי מהיהודים כן חי בקהילות יהודיות, ואפילו אלה שלא - חיו בערים הידועות כיהודיות, ואלה שלא חיו בערים היהודיות עדיין הסתובבו עם יהודים (אם לא גרו לידם) בשאר הערים. מיעוט הוא כזה שחי בבדידות מזהרת מיהודים אחרים.

אני מתאר לעצמי שאפילו הסבא-רבא ה"חילוני" שלך לא אכל חזיר, צם ביום כיפור, היה מציית פחות או יותר להחלטות ראשי הקהילה, והיה קורא לרב העיירה "רבי" ולא "אחשליגיבור"...
(אני מוכן להתערב ש-3 מתוך 4 נכונים!)

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 29-02-2012, 18:37
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אני מתייחס למצב של יהודי שנולד בסוריה ורוצה להישאר בה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
משמעות דבריך היא שלגיטימי להציב עבורו דרישה לשיר שיר מסוים שהוא לא יכול להזדהות איתו,
לא "שיר מסוים", אלא ההמנון הלאומי.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
ואם הוא מסרב לדרוש מימנו שיעוף ליישות הציונית.
או שלפחות לא ישלוט בה!
ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
ובסוריה, זה באמת המצב (אם כי הסנקציה קרוב לוודאי לא תהיה גירוש לישראל אלא משהו גרוע יותר).
או בקיצור: "בסוריה זה המצב עד כדי כך שבסוריה המצב אחר".

אולי כדאי שאתה ומומחה ההשוואות מלמטה תפתחו מועדון.

ישן 29-02-2012, 22:56
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מה? אתה לא יכול להיות יהודי ולא לגור בישראל?"

יש לך שיטה מעניינת מאוד, אתה קורא את מה שאני כותב, מבין, ואז עונה על מה שהיית רוצה שאני אכתוב:

1) אני חושב שמצב היהדות בארץ מול הגולה עומד היום על חצי-חצי ובכל זאת, זה לא משקף רגשות לאומיים.

2) יהודי שנולד בחו"ל ואין לו שום כוונה לעלות לישראל- אבסורד שיראה עצמו חלק מהלאום היהודי (פרט למקרים מאוד ספציפיים), שים לב, לא יהודי שחי בחו"ל- למרות שבחלק גדול מהמקרים זה רלוונטי גם להם, אלא יהודי שנולד וחיי כל חייו בחו"ל- כדוגמא המקורית שהבאת.

3) אתה לא יכול להשתמש ב"נפש מוסלמי הומיה" כקונטרה, המשפט "נפש יהודי הומיה" מתייחס ליהודי כלאום ולא כדת, לכן זה עקר ועל כך מתבססת הטענה שלי, האיסלאם למיטב ידיעתי איננה לאום.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 29-02-2012 בשעה 22:59.
ישן 01-03-2012, 07:28
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אני מגיב למה שמשתמע מדבריך"

אם ככה- אתה צריך לקנות שופר לאזניים,
הרי בפירוש התייחסתי בהודעתי ליהדות כלאום ולא כדת באופן שלא משתמע לשתי פנים.

מעבר לכך- הבהרתי שהשימוש במילה מוסלמי לא רלוונטית מאותה סיבה, היחס ליהדות באירוע הנ"ל הוא כלאום ולא כדת, איסלאם הוא לא לאום ועל כן אנא ממך- תפסיק לנסות לדחוף לי דברים לגרון.

דין ג'ובריאן כדינו של כל אדם אחר בכל מדינה אחרת, אם איננו מזדהה עם הזהות הלאומית- חזקה עליו שיארוז את חפציו ויעבור למקום בו הוא כן חש הזדהות, או שלכל הפחות לא יחזיק משרה בכירה ברשות המדינה איתה לא מזדהה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 01-03-2012, 07:59
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב ""שופר"???"

נטפל לקטנות?! אין גדולה יותר מהעובדה שהיהדות היא גם דת וגם לאום ולעומת זאת האסלאם הוא דת בלבד. אם אתה רואה זאת כ"קטנה" הדיון בינינו ימשיך בשני קווים מקבילים לעד.

אדם שהמנון המדינה בה הוא חי וממנה מקבל את משכורות אינו מייצג את הזהות שלו- צריך לספק תירוצים ממש טובים לגבי שהייתו באותה המדינה.

אגב- אף אחד לא ביקש לפגוע בסטטוס האזרחות שלו, בסה"כ ציינו את העובדה שלא הגיוני שאדם שבפירוש, בגלוי ובגאון מתנגד לזהותי- שהיא הזהות הלאומית של המדינה בה אני חי ולמרות זאת הוא מעצב את חוקיה ועתידה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 01-03-2012, 19:28
מנהל

חשבתי שזו הייתה שאלה רטורית...
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אני מבין שהשאלה שלי קשה מדי :)"

יש לה כמה תשובות, ברמות שונות. אני חושב שאפשר למנות לתפקיד רם מעלה כל מי שמצהיר על נאמנות למדינה ולחוקיה. אני לא חושב שאפשר או צריך לחייב הזדהות עם כל סמל לאומי או אפילו תפיסת עולם ציונית. המערכת השיפוטית צריכה לתת ייצוג גם למי שאינם בעלי תפיסת עולם ציונית, וכאלה, נירצה או לא נירצה יש רבים מאוד במדינת ישראל (לא רק ערבים). כל עוד אתה רוצה לקיים דמוקרטיה ממשית, אתה לא יכול לשלול אזרחות על בסיס תפיסת עולם ולאותם אזרחים מגיע ייצוג כלשהו במוסדות הציבוריים שמשרתים אותם וקובעים את גורלם. לכנסת הם יכולים לבחור את אלו שמייצגים את תפיסם. לבית המשפט העליון, כידוע, לא נבחרים על ידי הציבור באופן ישיר (ויש רבים כאן שאומרים-גם לא באופן עקיף) ולכן צריך למנות נציג.
ישן 01-03-2012, 21:19
מנהל

סליחה, אני יודע שלא כתבת זאת
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אתה שוב עושה את זה, אני לא..."

התשובה לי הייתה עקרונית ולא הייתה לי כוונה לייחס לך רצון לשלילת אזרחות.
ולשאלותיך ביחס לארה"ב-
בארה"ב בחירת שופט עליון כרוכה בשימוע פומבי ואישור הקונגרס. מועמד שיביע עמדות שחורגות מדי מהקונצנזוס, פשוט לא ייבחר. מאידך גיסא, שופט בפועל שיביע עמדות כאלו קרוב לוודאי לא יינזק אם כי יהיו כמובן קולות שידרשו אמפיצ'מאנט, שזה תהליך נדיר מאוד אפילו במקרים של האשמות פליליות.
ובאשר למפלגה שרוצה להרית מועמד לנשיאות-אין למיטב ידיעתי מגבלה על בסיס עמדות המפלגה. מה שכן-הנשיא הנבחר חייב להצהיר אמונים לרפובליקה.

דווקא בישראל המצב יותר פשוט. לפי החוק הישראלי תפסל מפלגה ששוללת את קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית (או אם היא גזענית). כך קרה בעבר יותר מפעם אחת ולדעתי צריך לקרות גם בעתיד (והיה כבר צריך לקרות) ביחס לבל"ד.
ישן 02-03-2012, 15:00
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "סליחה, אני יודע שלא כתבת זאת"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
בארה"ב בחירת שופט עליון כרוכה בשימוע פומבי ואישור הקונגרס. מועמד שיביע עמדות שחורגות מדי מהקונצנזוס, פשוט לא ייבחר. מאידך גיסא, שופט בפועל שיביע עמדות כאלו קרוב לוודאי לא יינזק אם כי יהיו כמובן קולות שידרשו אמפיצ'מאנט, שזה תהליך נדיר מאוד אפילו במקרים של האשמות פליליות. ]

חלק ההדחה לא רלוונטי, חלק המינוי כן.

שופט שמתנגד לחזון ורוח המדינה האמריקאית לא ימונה חד וחלק, אין לזה אפילו קשר לקונצנזוס- מדוע בארץ זה לא ככה?
ציטוט:
ובאשר למפלגה שרוצה להרית מועמד לנשיאות-אין למיטב ידיעתי מגבלה על בסיס עמדות המפלגה. מה שכן-הנשיא הנבחר חייב להצהיר אמונים לרפובליקה.

אה! נאמנות לרפובליקה! פאשיזם! לאומניות! כרסום יסודות הדמוקרטיה! מזכיר לי את גרמניה בשנות ה30!

אירוני משהו, לא?
ציטוט:
דווקא בישראל המצב יותר פשוט. לפי החוק הישראלי תפסל מפלגה ששוללת את קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית (או אם היא גזענית). כך קרה בעבר יותר מפעם אחת ולדעתי צריך לקרות גם בעתיד (והיה כבר צריך לקרות) ביחס לבל"ד.

אני בכלל לא בטוח שזה הרף אבל נזרום- מעניין שתנועת כ"ך נמצאת מחוץ לחוק (ע"ב סעיפים אחרים- אבל עדיין) ועם זאת, רע"ם-תע"ל ובל"ד חוקיות להפליא, במיוחד בהתחשב בכך שויו"ר בל"ד בדימוס ואחת מחה"כ המכהנות מטעמם כיום הם משת"פים של ארגוני טרור.

בנוסף חשוב מאוד לציין למען ביאור הבורות, המושג מדינה יהודית-דמוקרטית הוא חדש יחסית ובטח שלא מופיע בשום מקום במגילת העצמאות, מה שכן מופיע הוא היות המדינה יהודית ואכן מדינת ישראל הייתה בפירוש דמוקרטיה לא ליברלית החל מהקמתה (ונסעה אופי כזה הרבה לפני כן), עד שנת 1963 שבה החלה אט אט לצעוד לכיוון הליברליות, תהליך שהושלם בשנת 77.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 02-03-2012, 17:56
מנהל

באמת שרציתי לסגור את הדיון אבל אתה פשוט לא מאפשר לי
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=קגנס] בארה"ב בחירת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
חלק ההדחה לא רלוונטי, חלק המינוי כן.

שופט שמתנגד לחזון ורוח המדינה האמריקאית לא ימונה חד וחלק, אין לזה אפילו קשר לקונצנזוס- מדוע בארץ זה לא ככה? QUOTE=golani_2]

מדוע? כי בישראל שיטת המינוי היא אחרת. השופט לא ממונה על ידי ראש המדינה באישור הכנסת ולכן הוא לא צריך לשכנע אף אחד שעמדותיו הן כאלו או אחרות. השיטה בישראל גרועה או טובה,אבל היא בוודאי שונה מאוד מכזו שדורשת הסכמה רחבה מצד נציגי הציבור בבית הנבחרים.

QUOTE=golani_2]אה! נאמנות לרפובליקה! פאשיזם! לאומניות! כרסום יסודות הדמוקרטיה! מזכיר לי את גרמניה בשנות ה30!

אירוני משהו, לא? QUOTE=golani_2]
לא אירוני בכלל. אתה שוכח שארה"ב היא מדינה כל אזרחיה ולכן הרפובליקה והחוקה שעליה היא מבוססת (וזה הנוסח המדויק בשבועה) מתייחסת במידה שווה לכל אזרח באשר הוא אזרח. שלא לדבר לי איזה "כירסום ביסודות הדמוקרטיה" יש בשבועה להיות נאמן לעקרונות הדמוקרטיים שהם הבסיס לרפובליקה...
ישראל היא מדינת לאום.

QUOTE=golani_2 אני בכלל לא בטוח שזה הרף אבל נזרום- מעניין שתנועת כ"ך נמצאת מחוץ לחוק (ע"ב סעיפים אחרים- אבל עדיין) ועם זאת, רע"ם-תע"ל ובל"ד חוקיות להפליא, במיוחד בהתחשב בכך שויו"ר בל"ד בדימוס ואחת מחה"כ המכהנות מטעמם כיום הם משת"פים של ארגוני טרורQUOTE=golani_2
נידמה לי שציינתי שקיים גם סעיף של גזענות כבסיס לפסילת מפלגה. רשימות ערביות נפסלו בעבר. כיום, זהירים הרבה יותר בפסילת מפלגות (בצדק או שלא בצדק) ולכן יורשים ישירים של כהנא אושרו לרוץ וכך גם בל"ד.

QUOTE=golani_2 בנוסף חשוב מאוד לציין למען ביאור הבורות, המושג מדינה יהודית-דמוקרטית הוא חדש יחסית ובטח שלא מופיע בשום מקום במגילת העצמאות, מה שכן מופיע הוא היות המדינה יהודית ואכן מדינת ישראל הייתה בפירוש דמוקרטיה לא ליברלית החל מהקמתה (ונסעה אופי כזה הרבה לפני כן), עד שנת 1963 שבה החלה אט אט לצעוד לכיוון הליברליות, תהליך שהושלם בשנת 77.

הבורות שלי מי? אני מציע לך לא להכנס לעלבונות כי בוודאי שמת לב שאני לא ממש מהנעלבים ואינם עולבים. אבל אם כבר "בורות", הרי שהמושג של מדינה יהודית ודמוקרטית (בייחוד דמוקרטית ביחס לתושבים הלא יהודים) מתבסס ישירות על מגילת העצמאות שם מצוין כי "מדינת ישראל תקיים שוויון זכויות חברתי ומדיני גמור לכל אזרחיה בלי הבדל דת, גזע ומין" וגם "אנו קוראים - גם בתוך התקפת-הדמים הנערכת עלינו זה חדשים - לבני העם הערבי תושבי מדינת ישראל לשמור על שלום וליטול חלקם בבנין המדינה על יסוד אזרחות מלאה ושווה". מדינת ישראל בפועל אכן הייתה דמוקרטיה לא ליברלית בשנותיה הראשונות, אך זה לא היה חריג בהשוואה לדמוקרטיות אחרות באותה תקופה, כולל אפילו המבוססות ביותר. תהליך הליברליזם של הדמוקרטיה התפתח בהדרגה בכל העולם. בוודאי שהמצעד לכיוון הליברליזם לא הושלם ב-1977. מדוע שנה זו דווקא? הליברליזם בישראל דווקא תפס את התאוצה הרבה ביותר שלו אחרי 1977 ובייחוד אחרי שנות השמונים. לראיה לכך אתה יכול לציין למשל את חוקי היסוד שנקבעו בכנסת, ובמיוחד חוק כבוד האדם וחרותו, על הפרשנויות המפליגות שבית המשפט העליון נתן לו.
ועכשיו, אולי תניח לאשכול ללכת לעולם שכולו טוב וירטואלי?
ישן 03-03-2012, 10:17
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "באמת שרציתי לסגור את הדיון אבל אתה פשוט לא מאפשר לי"

זה כמובן לא היה מכוון אלייך (העובדה שבחרת לקחת את זה אישית היא משהו אחר) אלא כלפי "הציבור" שמואכל שטויות בכפית ואיבד את יכולת החשיבה הביקורתית העצמאית.

מכאן אתה עושה מישמש של דברים, דמוקרטיה מבוססת בהגדרתה לא יכולה להיות דמוקרטיה לא ליברלית- הרי שתי ההגדרות הן כמעט ניגודים.
וכמובן שהמשפטים שציטטת מהמגילה הם לאו דווקא הקריטריונים של דמוקרטיה.
אפשר גם להמשיך ולהפליג בניתוח הדברים שנאמרו בהצהרה- "לקחת חלק בבניין המדינה" אל מול "אזרחות מלאה ושווה", סיבה ותוצאה, כשכמובן ה"סיבה" לא מתקיימת בפועל.

הדבר היחיד שאכן נכון הוא שדמוקרטיות חדשות הן בד"כ לא ליברליות, בסוף תהליך המעבר סופן שיעברו לליברליות, ישארו לא ליברליות או ייפלו לדיקטטורה כלשהי, מדינת ישראל הגיעה לנק' המעבר כשבן גוריון ירד מהשלטון והשלימה אותו כשבגין עלה, אם צריך לשים אצבע על נקודת הזמן שבה ישראל הפכה לדמוקרטיה ליברלית הרי שזה שם, ליברליות כמובן איננה סטטית ולכן התפתחה עם הזמן, אבל זה לא אומר שלפני כן המדינה לא הייתה כבר ליברלית.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 28-02-2012, 19:36
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "זה ההסבר שהוא נתן להם או שהם הגיעו להסקה "בן כספיתית" גאונית?"

בן כספית לא מסיק מסקנות. יש לו עיניים ואוזניים בכל מקום, וכל מה שהוא כותב זה מידיעה אישית!

אם הדבר חורה לו עד כדי כך, וממש לא נוח לו להזיז טיפה את השפתיים (אפילו בלי לשיר באמת) כדי לצאת ידי-חובה, במקום לעשות פרצוף מתעקש אל מול המצלמה, בשעה שעמיתיו העומדים לצדו שרים את ההמנון, אין לו מקום ברשויות השלטון של מדינת ישראל; בטח שלא ברשות שנטלה לעצמה את הזכות לרדות באחרות ולבטל החלטותיהן...

חוץ מזה, הוא יכל לא להופיע לטקס. מה קרה? המפקד שלו איים לשפוט אותו על סירוב פקודה אם לא יגיע?

ישן 28-02-2012, 20:32
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אתה לא רואה הבדל הין נאמנות למדינה ולחוקיה ובין אי מוכנות לשיר הימנון שמדיר אותך?"

מי דיבר על נאמנות?

אני חושב שלא צריך לשאת במשרה ציבורית אדם שמתנגד לאלו מסמלי המדינה, כמו-כן אדם שאיננו מקבל עליו את מלוא כובדה של הכרזת העצמאות, כתנאי סף כללי ביותר, דהיינו מי שאינו ציוני.

לשאלתך- במידה ואכן קיים סעיף כזה בהימנון הבריטי ובהנחה שאותו שופט סקוטי מתנגד למהותן, אצפה ממנו לפרוש מתפקידו ולפעול באחת משתי דרכים-

1. לשנות את ההמנון ע"י הקמת קבוצת אינטרס.
2. להצטרף לבדלנים הסקוטים.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 28-02-2012, 20:46
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "טוב, יש לנו תפיסה שונה של מהי דמוקרטיה"

מעולה, חוקי המדינה מעוגנים, בין היתר, במגילת העצמאות שגורסת חד משמעית כי מדינת ישראל היא מדינת העם היהודי. אני בטוח שאם ננבור חזק מספיק נמצא חוק שמכריז כי בעלי משרות ציבוריות מחויבים בשירת ההימנון וגם אם לא- וחלק קטן בתוכי מקווה שחוק כזה לא באמת קיים, זה הרי הדבר המוסרי לעשות- ומוסר זה המינימום לו אני מצפה משופט.

אדם שמופקד על הכסא והפטיש ואינו מאמין שמדינת ישראל היא מדינת העם היהודי, אלא צריכה להיות מדינת כלל אזרחיה (או כמו שחברת הכנסת זועבי הפליאה לחזות- חצי מדינת העם הפלסטיני וחצי מדינת כלל אזרחיה) סופו שיחתור להפוך את המדינה לכזו.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 29-02-2012, 17:56
מנהל

מה שבעייתי הוא מצב היסוד של המדינה
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "ואתה לא חושב שהעובדה שמי..."

דהייני, שמדובר במדינת לאום (הלאום היהודי) שכולל 20 אחוז ערבים שהחזון הציוני מנוגד לכל יישותם. אני תומך נלהב בקיומה של מדינת ישראל כמדינת הלאום היהודי אבל חושב שזה לא צריך לסתור מתן מקסימום השוויון וההתחשבות בשאר תושביה. הייתי מעדיף כמובן שג'ובראן ודומיו ישירו את ההימנון. אבל אני יכול לגמרי להבין מדוע זה יהיה בעייתי עבורו ולכן אני מוצא את זה מספק שהוא יכבד אותו בקימה ולא ייצא אקטיבית נגדו. לא מדובר כאן בשבועת אמונים או משהו כזה. מדובר בשיר שגם כך הרבה מאוד (כולל בכירים ביותר) לא שרים וכל אחד מטעמו הוא. אני הייתי בטקס מסוים כחייל והייתה שם כל ממשלת ישראל ועוד בכירים רבים. אתה חושב שרבין שר?
ישן 29-02-2012, 20:08
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
להיות שופט עליון זה סוג של 'מקסימום כבוד'. ממי שמקבל את העבוד הזה מצופה לכבד גם
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מה שבעייתי הוא מצב היסוד של המדינה"

את סמלי מדינתו.

'מצב היסוד הבעיתי הזה' הזה הוא המצב היחיד המאפשר את קיומנו אנו, היהודים. נסיון לשנות את המצב הזה הינו נסיון לפגוע בזכות הקיום של היהודים בארץ הזו.

אי שירת ההמנון היא הצהרה על שאיפה להפיכת ישראל למדינה דו לאומית. שם קוד למסלול אלטרנטיבי בתורת השלבים המודרנית. זו הצהרה סבירה כשהיא באה מפי חנין זועבי ואחמד טיבי. אם שופט עליון רוצה להיות חנין זועבי זה בסדר והרי בין כה וכה אין אנו יכולים לעשות מאומה כנגד זאת מלבד לזכור שעם חליפות או בלי חליפות, עם תארים או בלי תארים מתוך וילה או מתוך עוני - פני הציבור הערבי הם כפני הטיבי וכוונותיו הם ככוונות הזועבי.
לזכור ולא להתפס לעולם מופתעים.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 29-02-2012 בשעה 20:10.
ישן 29-02-2012, 22:55
מנהל

השאלה היא מה ייחשב ללכבד ומה ייחשב ללא לכבד
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "להיות שופט עליון זה סוג של 'מקסימום כבוד'. ממי שמקבל את העבוד הזה מצופה לכבד גם"

אני חושב שכיבוד ההימנון לא מחייב שירה שלו. לא כל מי שמכבד את התקווה גם שר אותה כפי שכבר ציינתי קודם.
נידמה לי שהבהרתי שאין לי בעיה עם מצב היסוד. זה לא סותר את זה שהוא מורכב מעצם טיבו. אי שירת ההימנון יכולה להיות הצהרה שההימנון לא מייצג אותך משום שהוא מתייחס ספציפית ליהודים ורק ליהודים. אתה יכול לכבד אותו בכך שאתה לא יוצא נגדו, לא מבזה אותו ואף נעמד לכבודו כמו כולם. אם אתה גם שר אותו או לא זה ענין פרטי.
וגם אם לשופט יש שאיפה פנימה למדינה דו לאומית, זה חלק מהמורכבות של קיום מיעוט ערבי גדול בישראל. כל עוד הוא לא עושה דבר ממשי לקידום מטרה זו, ונשבע אמונים למדינת ישראל וחוקיה (שלדעתי כוללים את הגדרת המדינה כיהודית ודמוקרטית) אין בכך עניין גדול. יתרה, הוא מייצג מן הסתם ציבור גדול שזו שאיפתו. מה נעשה? לא ניתן לציבור הזה ייצוג?
אז מחפשים פשרה סבירה. אני חושב שזה שהשופט מצהיר פורמאלית על נאמנות לחוקי המדינה (כמתואר למעלה), לא מצהיר או פועל במסגרת תפקידו בשום צורה נגד חוקים אלו או משמעותם ומכבד את ההימנון בישיבתו אך לא שר אותו-זה מייצג פשרה סבירה.
ובכלל, מה מטרת הדיון הזועם? הרי המגיבים הסבירים פה, גם הם, מודעים לכך שמדובר במשהו לא חוקי ולא קוראים להדיח את השופט.
ישן 01-03-2012, 05:59

הדיון אינו זועם - הדיון מודאג
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "השאלה היא מה ייחשב ללכבד ומה ייחשב ללא לכבד"

אי שירה היא פשרה טובה כשמדובר באזרח מהשורה. אי שירה של שופט עליון בטקס רשמי מול המצלמות זו כבר לא פשרה אלא הפגנה.

מי שמפגין בבית הנשיא עלול להניף שלטים גם בפסקי הדין עתירי הכח שלו. זה לא שונה מרמטכ"ל שאינו מכיר בישראל כמדינה יהודית. חלק מתפקידו של אותו ג'ובראן הוא להגן גם עלינו, היהודים שבמדינה היהודית. זה לא שהוא נבחר כנציג חמולת הזועביה בכנס 'אל קודס' בקטאר ועליו לרצות את שולחיו.

ואני אשוב ואדגיש כי בעיני וויתור על היות מדינת ישראל מדינה יהודית הינו שלב בדרך לחיסולם הפיזי של תושביה היהודים לפי תורת השלבים המודרנית העשויה משי ספוג ציאניד.

ברור שג'ובראן לא ירצה בזאת. ישיר או לא ישיר הוא ומיעוטו מזוהים עימנו והם יהיו הראשונים לשלם על אסון שכזה. הזועבים והטיבים לא ישכחו לו שעמד... אבל ג'ובראן תחת לתת דוגמא פומבית לקבלת המדינה היהודית לה ולחוקיה נשבע אמונים [כולל החובה לכבד את ההמנון] - בחר להרכין ראש בפני ראאד סלאח.
ישן 01-03-2012, 12:16

צ'מע,אני יודע שכבר לילה בגולה ושאתה ישן אבל הרי מתישהו באיזה20:00 שעון ירושלים תתעורר
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הדאגה לדעתי הלכה רחוק מדי במורד המידרון החלקלק"

כדי להמשיך את הדיון בדיוק כשאני נרטב בדרך הבייתה ורציתי לשתף אותך עד הגיעי למחשב במספר ציטוטים חכמים ומענינים:

"כדי להבין את הלב והמחשבה של אדם, אל תסתכל על מה שהוא כבר השיג, אלא על מה שהוא עוד שואף להשיג."

"המציאות של אדם אחר לא נמצאת במה שהוא חושף בפניך, אלא במה שהוא אינו מסוגל לחשוף בפניך. לפיכך, אם תבין אותו, אל תקשיב למה שהוא אומר, אלא למה שהוא לא אומר."

"אם אתה מגלה את סודותיך לרוח, אינך צריך להאשים את הרוח על שגילתה אותם לעצים."

ג'ובראן חליל ג'ובראן
ישן 01-03-2012, 08:33
מנהל

הוא לא משרת את "מדינת היהודים"
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אז זו לא בעיה מבחינתו לשרת את..."

הוא משרת את הציבור ש-20 אחוז מימנו הוא ערבי כמוהו. הוא מקבל את זהות המדינה וסמליה.אין לו בעיה לשבת לפני דגל המדינה (משום מה זה צוין כאן בהתרסה נגדו), להשבע אמונים למדינה וחוקיה וכו'. אין לו גם בעיה לכבד את ההימנון בקימה וכו'. הוא בסך הכל לא רוצה לשיר אותו אקטיבית כי בעיניו (אני מניח) זה יותר מדי לאור היותו כל כך יהודי באופיו. אין כאן עניין של הורדת מילה פה, שורה שם (ההימנון קצר ולא יישאר מימנו הרבה...) אלא כל מה שהוא מכוונן אליו.
אני חושב שכיבוד ההימנון לא דורש בהכרח שירה שלו. ראיתי מספיק פוליטיקאים ואנשי ציבור אחרים שקמו לכבוד ההימנון אך לא פצו פה. כל אחד מסיבותיו שלו. וסתם שאלה-
היה וישראל תיצא מהשטחים והמתנחלים ישארו כאזרחי המדינה הפלסטינית, אתה מצפה מלוינגר לשיר "בילאדי בילאדי"?
ישן 01-03-2012, 09:10
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הוא לא משרת את "מדינת היהודים""

למה לשיטתך יש הבדל בין לשרת את מדינת ישראל (=מדינת היהודים) לבין לשרת את הציבור של אותה המדינה? מבחינתי זה אותו הדבר. חוץ מזה שאני לא מבין איך אתה יכול לטעון שהוא מקבל את זהות המדינה (היהודית) כשהוא לא מוכן לשיר את ההמנון שמדבר על היהודים שרצו מדינה. בסופו של דבר מי ששר "נפש יהודי הומייה" לא חייב ליהיות יהודי כמו שמי ששר את ההמנון ההולנדי לא חייב ליהיות עם דם גרמני. העניין פה הוא הכבוד שכניראה לא קיים מצד המגזר הערבי (ואני מכליל בכוונה) כלפי המדינה הזו, ואי שירת ההימנון ע"י מי שבחר לשרת את הציבור זה רק ביטוי אחד קטן מאד לעניין.
ממי שיבחר להפוך לאזרח המדינה הפלסטינאית (וישאר בחיים) אני לא מצפה לכלום, ממי שיבחר לשאת במשרה ציבורית באחת מזרועות הממשל הפלסטינאי, בטח ובטח בכירה כמו שופט בית המשפט העליון, אני כן מצפה שישיר את ההמנון של המדינה אותה הוא בחר מרצונו החופשי לשרת.
ועכשיו גם אני אשאל שאלה ברשותך: אם יום אחד יהיה פה נשיא או ראש ממשלה ערבי, זה בסדר מבחינתך שלא ישיר את ההימנון?

ישן 01-03-2012, 19:39
מנהל

יש הבדל משמעותי בעיני
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "למה לשיטתך יש הבדל בין לשרת..."

לשרת את הציבור זה אומר לשרת גם את מי שלא יכול להזדהות עם סמל לאומי זה או אחר,או אפילו עם האתוס הציוני בכלל. לשרת את המדינה זה אומר, במתשמע, לשרת את האתוס הציוני.
וגם יש הבדל בין לקבל את המדינה כפי שהיא ובין להסכים לבסיס ההיסטורי עליו הוקמה. אם לקחת דוגמא קיצונית, אבוריג'יני יכול לקבל לחלוטין את אוסטרליה של היום ולהיות נאמן לה לחלוטין ועדיין להאמין שהיה אי צדק יסודי באופן הקמתה. מעבר לכך, יש הרבה יותר רגישות במה שנוגע ליהודים מול ערבים בארץ ישראל מאשר, למשל, בין הולנדים ממוצא גרמני או לא. יש ניגוד חזק טעון בין הזהות היהודית והערבית ולכן אפשר להבין מדוע הערבי יתקשה לזמר על "נפש יהודי הומיה" כשהשיר כמובן מתייחס לזהות של מי ששר ולא על העם היהודי מהצד.
אם יהיה נשיא ערבי גם לגביו אני מצפה שיכבד את ההימנון אבל לא בהכרח שישיר אותו. אני די בטוח שתמצא בין נשיאי ישראל לדורותיהם מספיק כאלה שלא שרו את ההימנון בכל פעם, ומסיבותיהם שלהם. אם יהיה ראש ממשלה ערבי, המשמעות תהיה מן הסתם שהיהודים איבדו את הרוב במדינה ואזי יש סיכוי לא רע שההימנון שהוא ישיר יהיה בילאדי בילאדי...
ישן 02-03-2012, 14:30

בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "יש הבדל משמעותי בעיני"

מצטער אבל זה נשמע לי כמו תירוץ. אני חושב שהמדינה היא לא משהו שקיים בפני עצמו בהקשר הזה, המדינה מורכבת מאנשים שונים (=ציבור) ומי שמשרת את הציבור משרת בעצם את המדינה ולהפך. מהסיבה הזו אני חושב שהצביעות של ג'ובראן כפולה, אין לו בעיה להנות ממנעמי השלטון של "מדינת היהודים" אבל הוא לא יכול לשיר את ההמנון של אותה המדינה. במאמר מוסגר אני חייב להוסיף שלדעתי בעצם זה שהוא משמש כשופט בבית המשפט העליון של מדינת ישראל הוא משרת את האתוס הציוני הרבה יותר מאשר אם היה שר את התקווה. העניין פה הוא לא אם הוא מזדהה עם המדינה, אוהב אותה או כל תאור אחר, מבחינתי זה עניין של כבוד בסיסי שלדעתי ראוי שיהיה למי שעובד בשרות הציבורי.

ישן 02-03-2012, 18:06
מנהל

לא תירוץ אלא עניין בסיסי במדעי המדינה: מהי המדינה ומה תפקידה
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "מצטער אבל זה נשמע לי כמו..."

התפיסה לפיה המדינה איננה אלא הציבור ואין הבחנה ביניהם היא תפיסה ליברלית שסותרת דרישה משופט שישיר (ולא רק יכבד) הימנון שתקף במפגיע רק לשמונים אחוז מהציבור. תפיסה אחרת נותנת למדינה מעין מעמד על בפני עצמו, בלי התחשבות במכלול התפיסות והרצונות של כלל תושביה,ומתוכה אכן יוצא שמי שיוצא נגד סמל של המדינה כמוהו כמי שיוצא נגד הציבור בכלל. זוהי כמובן תפיסה פאשיסטית. בין מצבי הקיצון יש כמובן שלל מצבי ביניים.
אני לא חושב שאפשר להאשים את ג'ובראן בצביעות בהקשר זה. הוא נהנה מ"מנעמי שילטון" מתוך כך שכאזרח הוא זכאי לקחת חלק בשילטון כל עוד הוא נאמן לחוקי המדינה. כל עוד חוקי המדינה או נהלים כלשהם לא מחייבים את שירת ההימנון, הוא בהחלט יכול להסתפק בכיבודו בקימה בלבד, ממש כשם שעושים רבים מאנשי הציבור שלא מעוניינים לשיר מסיבה זו או אחרת. אני חושב שקימה לכבוד ההימנון היא כבוד מספיק. יש מספיק סיבות מדוע אדם לא ירצה גם לשיר ומיותר לכפות זאת עליו.
ישן 03-03-2012, 18:29

בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לא תירוץ אלא עניין בסיסי במדעי המדינה: מהי המדינה ומה תפקידה"

זה נכון שאין חוק שמחייב מישהו לשיר את ההימנון, אבל אתה ממשיך להתעלם מהעובדה שהמישהו הזה שאנחנו מדברים עליו הוא אדם שמחזיק במשרה בכירה (מאד) בשרות המדינה. אם אדם כזה, שהוא בשר מבשרו של הממסד ושל המדינה, יורק לבאר ממנה הוא שותה ולא מכבד את המדינה למה שאחרים במגזר הערבי יעשו את זה? כבר אמרו חכמים גדולים יותר ממני "אם בארזים נפלה שלהבת, מה יגידו אזובי הקיר?". אני מבין למה הוא לא יכול להזדהות עם המשפט "נפש יהודי הומייה" אבל אני לא מצליח להבין למה הוא לא יכול לשיר את המילים האלה, ועוד יותר אני לא מצליח להבין למה אתה מוכן לוותר לו. בסופו של דבר מדובר בכבוד בסיסי, כבוד שאנשי המגזר אליו משתייך ג'ובראן יודעים לדרוש אבל כניראה שחלקם לא יודע לתת.

ישן 28-02-2012, 20:08
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "איפה ההתרסה?"

באותו מקום שנמצאת ההתרסה של החרדי שמחליט לא לעמוד בצפירה כשכולם עומדים.
גם אם לא אכפת לו מהצפירה, והוא לא רוצה לחשוב על חללי מערכות ישראל או קורבנות השואה כי הוא עושה את זה בתענית אסתר או וואטבר, הוא יכול פשוט לעמוד ולחשב את סדרת פיבונאצ'י דקה מסכנה כשכולם מסביבו עושים זאת.

כמו שהסברתי למעלה:
הוא יכל "לא להרגיש טוב" ולא להגיע.
אם הגיע, יכל להזיז את השפתיים כאילו הוא שר (או חולה בתסמונת ערפאת).
במקום לעשות אחד מאלה, הוא מגיע, ניצב על הבמה עם עמיתיו - שופטי בית המשפט העליון - מביט מצד לצד כאילו פלשתים עליו, וחושק שפתיים במקום לשיר.

מי שלא רק שלא יכול לשיר את ההמנון, כי זה כל-כך קשה ומכאיב לו, כמו עקירת ציפורניים ומכות חשמל לאשכים, אלא מכאיב לו אפילו להניע את השפתיים כך שאחרים יסברו בטעות שהוא שר - אין לו מקום ברשויות מדינת ישראל, בטח שלא בבית המשפט העליון.

ישן 28-02-2012, 21:50
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
לפעמים זה בסדר לזייף
בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "החרדי לא עומד כשכולם עומדים, את התיקווה הרבה מאוד לא שרים"

לא כל מה שאזרח מהשורה יכול לעשות או לא לעשות זה בסדר עבור נציג ציבור במעמד כזה. ממלכתיות וטקסיות היא לא רק עניין קוסמטי, אלא היא מבטאת כבוד למעמד, למדינה ולאזרחים, והיא נועדה לשמר גרעין של שותפות. כשאזרח לא שר את ההמנון בתוך קהל גדול, זה לא תעודת כבוד, אבל גם לא עניין גדול. כשאיש ציבור במעמד כזה לא שר את ההמנון, וגם מסביר באמצעות שלוחיו למה, זה עניין אחר מאד.

אתה בהחלט לא יכול לדבר בשם כולם ולהכריז שאף אחד לא נפגע. כולם יודעים שישראל מנהלת מערכה על הלגיטימיות של קיומה כמדינה יהודית. רבים מבינים שהחזית המרכזית במערכה היא בתוך ישראל. חלק מהציבור "לא נהנה" כשיורקים עליו מעמדת כח כה מרכזית, זה פוגע מאד, והתגובה הנרגזת בהתאם.
ישן 29-02-2012, 03:39
מנהל

לא, זו המציאות
בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב ""נפגע מי שמחפש בכח להיפגע" זו התנשאות"

מה יש להיפגע? הוא זילזל או חילל את ההימנון בצורה כלשהי? הוא בסך הכל לא שר אותו!
אם הוא היה יושב בהפגנתיות, יוצא מהאולם או משהו כזה, אני הייתי הראשון להיפגע. אבל לא זה המצב.
אני אכן לא מבין עדיין מה הבעיה האיומה בזה. ולגבי דיסקרטיות-היות ומדובר בטקס מסוקר תיקשורתית, הדיסקרטיות לחלוטין לא רלבנטית. שום מידע לא דלף לערוץ 2. הם ראו שהוא לא שר והריחו חדשה שאפשר ליצור. סערה בכוס תה. שאלו את מי ששאלו וקיבלו אישור שהוא לא שר מטעמים אידיאולוגיים. נניח ושאלו את השופט עצמו. היית מעדיף שהוא ישקר ויגיד לא שרתי כי אני נורא ביישן או כי יש לי קול נוראי או כי היה לי ניתוח בקופסית הקול? ולמה בכלל השופט צריך פירסום כזה? מה זה ייתן לו? הוא צריך לגייס קולות במגזר הערבי?
בקיצור, מי שרוצה לבחור ולפרש את האירוע הזה כמזימה מתוכננת של השופט כנגד ההימנון, זכותו. אני רק חושב שלא רק שאין זו הפרשנות האפשרית היחידה, היא גם לא המובילה.
ישן 29-02-2012, 23:02
מנהל

מי שהחליט לעשות מהעניין הזה עניין של כבוד, הכניס עצמו למילכוד
בתגובה להודעה מספר 103 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "בודאי. בוגי הוא 'הימין הלא מתון במיוחד' אבל ג'ובראן? הוא סבבה. כיבד אותנו בעמידה"

אתה (לא ישראלה בהכרח אלא כל אחד) יכול להגיב כמו יעלון ואחרים, או אתה יכול להחליט לפרש את הדברים כפרובוקציה שנועדה לפגוע בכבודך ולזעוק זעקות שבר. ועכשיו, אתה במילכוד. הרי מה תעשה? תעמיד אותו מול הקיר? תשלח אותו לחשין שיקצץ את ידיו? ללינוקס שיסרס אותו? תפטר אותו? הרי לא תעשה שום דבר מכל אלה. אז איזה מסר העברת למזה"ת? שהשפילו אותו וחוץ מלברבר לא עשית דבר. ואז באמת אתה בבעיה.
ולגבי בוגי-דומני שהוא סמן ימני בליכוד. וודאי יותר מריבלין שהתבטא באופן דומה ובמתכוון לא ציינתי אותו.
ישן 01-03-2012, 08:45

הלוואי ולדיון ב'פרש' היה ערך שהוא גדול יותר מעיטושו של המנקה במעלית בקניון ששרה עושה
בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לא חולק על זה אבל העניין הוא אחר"

בו קניות.

מבחינתי הכתיבה בפרש היא כמו שיחה בסלון רק שהחלונות פתוחים וקיימת אפשרות שגם השכן מאזין ויצטרף לשיחה. לא משהו מעבר לכך.

להגיב זה לא מחייב להדיח. להגיב יכולה להיות אמירה עוקצנית ונוקבת כלפי ג'ובראן מפי רוה"מ, הנשיא, יו"ר הכנסת נשיא העליון או אפילו בוגי יעלון.

כשמעירים לילד לא מחונך לא צריך ללוות זאת בחבטה בטוסיק קל וחומר כשמעירים לאדם נכבד הנושא בתפקיד נכבד עוד יותר. לא צריך להיות קופירייטר כדי לתכנן אמירת נגד צינית שתמחק קצת את החיוך מפניהם של הפרובוקטורים בציבור הערבי שרק מחכים למה שנדמה כאות מאנשים נישאים כג'ובראן. האמירה הזו לא הייתה חייבת לבוא כמובן רק מפי בעלי תפקידים. אילו התקשורת הישראלית לא הייתה פוסט-ישראלית עם נגיעות לונדוניות וחשבון בשווייץ - היה אפשר לצפות לכמה מאמרי מערכת נוקבים עם בקורת על השופט ג'ובראן. לצערי אני בטוח שמידת קבלתו של ג'ובראן את המדינה היהודית היא גדולה משל כמה מעמיתיו שכן שרו את התקווה ובטח שגדולה יותר משל היושבים בבועת מוזס-שוקן.
ישן 28-02-2012, 19:54
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 119 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "לך ולSM- ברור שזאת..."

ציטוט:
ברור שזאת הסיטואציה, אבל איפה היושרה של פעם? זה ממש מוציא את העוקץ מהעניין.
יושרה זה לחלשים. כשאלי כהן מתנהג בחוסר יושרה בסוריה אנחנו מאשימים אותו במשהו? ברור שלא. זה מה שעושים מרגלים וחתרנים.

כמו שאמרת, מי שאשם זה "אנחנו":
ציטוט:
אני לא מאשים אותם, אני מאשים רק אותנו ואת השנאה העצמית שלנו.
או ליתר דיוק, חלק מאוד מסוים מאיתנו...

ישן 28-02-2012, 22:46
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
אני לא ניחן בשמאלניות יתר, אבל בכל זאת לא רואה בדבר הזה משהו כ"כ נורא
בתגובה להודעה מספר 148 שנכתבה על ידי gps שמתחילה ב "אין שום קטע,אני משוכנע שאי..."

כנראה שהשופט ג'ובראן רואה בישראל כמדינה שיש בה עוד אזרחים חוץ מאלה היהודים. אני מבין שזה
מפתיע ואף מתריס.

זה שהוא נוצרי זה משנה כלום. הוא עדיין לא מיוצג בהמנון. שלא תבין אותי לרגע לא נכון. אני חושב שזאת
מדינת היהודים ושההמנון צריך להישאר לעד, ללא שום שינוי, אבל אני יכול להבין שהוא לא פורץ בשירה
ורינה של "נפש יהודי הומיה". אני מבין שגם מאוד כייף להגזים ולטעון שהשלב הבא הוא אי הכרה במדינה,
ובטח תמיכה פומבית וחמאס ובאיראן, אבל המרחק בין זה לזה הוא רחוק, לפחות במציאות.

אקט פוליטי זה אכן חמור, רק מה לעשות, שבית המשפט העליון הוא מוסד מ-א-ו-ד פוליטי, דה פאקטו. כן,
אני אגלה לך סוד. בייניש, ברק, חשין ורוב השופטים שכיהנו ומכהנים במוסד הזה נוטים שמאלה (השם
ישמור!). לטעון שזה אקט פוליטי, אפשר לטעון זאת, אבל אני לא ממש רואה בזה כך. זה לא שהוא פסק נגד
יהודים למשל, אלא פשוט לא שר המנון שלא סופר אותו.

אהה, ותעסקו במשהו רציני, לא בשטויות. כן, זאת שטות ממדרגה ראשונה.

ישן 28-02-2012, 23:45
צלמית המשתמש של gps
  gps gps אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 149 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אני לא ניחן בשמאלניות יתר, אבל בכל זאת לא רואה בדבר הזה משהו כ"כ נורא"

כל דבר חשוב אני עוד מאלו שגדלו על סיפור הילד ההולנדי עם האצבע בחומת החוף.
כל האשכול מדבר בסה"כ בהבעת דעות ואין פה התרסה של ימין שמאל מדובר בנהלים נטו,למה חייבים לפנות אליו בזמן הדיונים כ"כבוד השופט" גם אם איני מסכים לסמכות השיפוטית שלו?פשוט כי אלו כללי הטקס.

ונסיים בבדיחה:
יוסי מחכה בתחנת האוטובוס כשלפתע עוצר לידו רכב,מתוכו קורא לו חבר שלו דוד "בוא תעלה אני אקח אותך טרמפ"
יוסי נענה בחיוב עולה לאוטו,דוד שם גז ומתחילים לנסוע,הם מתקרבים לצומת עם אור אדום ברמזור ויוסי רואה שדוד אינו מאט הוא פונה אליו ואומר "דוד תזהר אדום" דוד עונה טוב מאד ושם גז,יוסי ההמום מתחיל לנשום בפניקה מהקטע שהיה לו.
וכך צומת אחרי צומת (נקצר לך את הסיפור כי לילה כבר) ויוסי כבר על סכרת מתקדמת לצומת השמינית שהם מגיעים רואה יוסי שהרמזור ירוק ונושם קצת לרווחה ולהפתעתו דוד דופק ברקס ועוצר בחריקה....."תגיד מה קרה לך סוף סוף רמזור ירוק ודווקא עכשיו אתה עוצר?" עונה לו דוד "פה בצומת מימין גר אח שלי שבשעה הזאת יוצא לעבודה ואני מפחד להתנגש בו"........

ישן 01-03-2012, 21:01
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
טווווב
בתגובה להודעה מספר 150 שנכתבה על ידי gps שמתחילה ב "כל דבר חשוב אני עוד מאלו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי gps
ונסיים בבדיחה:
יוסי מחכה בתחנת האוטובוס כשלפתע עוצר לידו רכב,מתוכו קורא לו חבר שלו דוד "בוא תעלה אני אקח אותך טרמפ"
יוסי נענה בחיוב עולה לאוטו,דוד שם גז ומתחילים לנסוע,הם מתקרבים לצומת עם אור אדום ברמזור ויוסי רואה שדוד אינו מאט הוא פונה אליו ואומר "דוד תזהר אדום" דוד עונה טוב מאד ושם גז,יוסי ההמום מתחיל לנשום בפניקה מהקטע שהיה לו.
וכך צומת אחרי צומת (נקצר לך את הסיפור כי לילה כבר) ויוסי כבר על סכרת מתקדמת לצומת השמינית שהם מגיעים רואה יוסי שהרמזור ירוק ונושם קצת לרווחה ולהפתעתו דוד דופק ברקס ועוצר בחריקה....."תגיד מה קרה לך סוף סוף רמזור ירוק ודווקא עכשיו אתה עוצר?" עונה לו דוד "פה בצומת מימין גר אח שלי שבשעה הזאת יוצא לעבודה ואני מפחד להתנגש בו"........

ישן 28-02-2012, 20:59
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 136 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "מה אתם רוצים ממנו, שיצעק את ההמנון היהודי?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
מה אתם רוצים ממנו, שיצעק את ההמנון היהודי?
ערוץ 2 סתם חיפש משהו כדי שיהיה עסיסי. זה כלום, ואני אפילו יכול להבין אותו. הא עמד וכיבד את הנוכחים.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%93...6% D7%91%D7%AA
ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
אם הדבר חורה לו עד כדי כך, וממש לא נוח לו להזיז טיפה את השפתיים (אפילו בלי לשיר באמת) כדי לצאת ידי-חובה, במקום לעשות פרצוף מתעקש אל מול המצלמה, בשעה שעמיתיו העומדים לצדו שרים את ההמנון, אין לו מקום ברשויות השלטון של מדינת ישראל; בטח שלא ברשות שנטלה לעצמה את הזכות לרדות באחרות ולבטל החלטותיהן...

חוץ מזה, הוא יכל לא להופיע לטקס. מה קרה? המפקד שלו איים לשפוט אותו על סירוב פקודה אם לא יגיע?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
זה לא כזה נורא אם אתה אזרח ישראלי. אם אתה שופט בבית-המשפט העליון זה כן נורא.
אם אתה עושה זאת בהפגנתיות ובכוונה - זה חמור עוד יותר.

תאר לעצמך ראש ממשלה ישראלי שחותם על הסכם עם מדינה זרה, ובשירת ההמננון הלאומי של ארצו נעמד , ועושה למצלמות פרצוף במקום לשיר את ההמנון...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
כמו שהסברתי למעלה:
הוא יכל "לא להרגיש טוב" ולא להגיע.
אם הגיע, יכל להזיז את השפתיים כאילו הוא שר (או חולה בתסמונת ערפאת).
במקום לעשות אחד מאלה, הוא מגיע, ניצב על הבמה עם עמיתיו - שופטי בית המשפט העליון - מביט מצד לצד כאילו פלשתים עליו, וחושק שפתיים במקום לשיר.

מי שלא רק שלא יכול לשיר את ההמנון, כי זה כל-כך קשה ומכאיב לו, כמו עקירת ציפורניים ומכות חשמל לאשכים, אלא מכאיב לו אפילו להניע את השפתיים כך שאחרים יסברו בטעות שהוא שר - אין לו מקום ברשויות מדינת ישראל, בטח שלא בבית המשפט העליון.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
הא עמד וכיבד את הנוכחים.
כמו שכל אדם ברחוב מכבד אותי בכך שהוא לא יורק עלי? וואו. הוא עמד בזמן שירת ההמנון! רגע, תן לי למחות את הדמעות...

ישן 28-02-2012, 22:39

בתגובה להודעה מספר 136 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "מה אתם רוצים ממנו, שיצעק את ההמנון היהודי?"

הוא לא צריך לצעוק, הוא יכול למלמל. וההמנון הוא של מדינת ישראל.... זו שמספיק טובה כדי
לחתום לו על תלוש המשכורת בסוף החודש. כמו שכבר כתבתי פה כבר ההימנון שלנו הוא לא
היחידי שמדבר על לאום או על דת. אתה חושב שבהולנד שופט בבית המשפט העליון, שהוא
חלק ממיעוט כל שהוא, ירשה לעצמו לא לשיר את ההימנון בטקס ממלכתי? קשה לי להאמין.
בסופו של דבר יש גם לא מעט שורות בהימנון שהוא יכול לשיר, ואם יש לו בעיה עם משפטים
ספציפיים אז הוא יכול לכבד את המדינה שהוא בחר לייצג ולא לשיר רק אותם.

ישן 28-02-2012, 23:16

בתגובה להודעה מספר 153 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "הוא לא צריך לצעוק, הוא יכול..."

בסוף 2009, הבהיר שר החינוך, גדעון סער, בביקור בשפרעם, כי לא יכפה את ההמנון הלאומי על מערכת החינוך הערבית.
אי אפשר לנהוג בדו-פרצופיות ואמביוולנטיות. אני מניח שכל יהודי עם קצת שכל בראש, יכול להבין איך חושב האזרח הערבי
ששומע את ההמנון ואת מילותיו. מצד אחד נציג בכיר של ממשלת ישראל (גם נתניהו היה בביקור) מכשיר את חוסר ההזדהות
של המגזר הערבי, ומצד שני יש דרישה מנציג המגזר שליר את ההמנון? אתה יכול להבין שזה קצת מצחיק, כן?

אגב, גם ראלב מג'אלדה, שר ערבי ממפלגת העבודה, לא שר את ההמנון והוא עדיין מכהן בכנסת, עוד מוסד ממלכתי בישראל.
כרגיל, תחילה התנפלו עליו וכשזה נרגע, אז כולם חזרו לשגרה והוא ממשיך לא לשיר את ההמנון הלאומי בכנסת ישראל.

ישן 29-02-2012, 15:19

בתגובה להודעה מספר 163 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני לא מצליח להבין למה, אבל..."

אני לא יודע על איזה הבדל אתה מדבר, כי ברגע ששר בממשלה, בגיבוי ראש הממשלה, מכיר בבעיה
שקיימת בהמנון מבחינת האוכלוסיה הערבית, אז למה זה כן חל בבית"ס ערבים ולא בכל מקרה אחר בו
מעורב ערבי ישראלי? להזכירך, ביבי וסער אינם שריד וגלאון.

הטיעון של קבלת כסף מהמדינה הוא לא באמת טיעון שתופס במקרה הזה - הוא לא עבר על שום חוק,
למיטב ידיעתי. אתה רוצה לשלול לו את המשכורת כי איננו מזדהה עם ההמנון שלא מכיר בקיומו בארץ
הזאת? יש פה גם יהודים רבים שלא מזדהים עם מילות השיר.

אגב, ח"כ אחמד טיבי אמר היום שהדרישה מערבים לשיר את ההמנון זהו ניסיון לחרחר ריב ומדון, וכי
תקיפת השופט ג'ובראן על שלא שר את ההמנון היא תמוהה ומיותרת, ונובע ממנה ריח רע של רדיפת
אדם בשל מוצאו. רגע, כתבתי טיבי? התכוונתי השר בוגי יעלון, סליחה, טעות.

ישן 01-03-2012, 08:13

בתגובה להודעה מספר 164 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אני לא יודע על איזה הבדל אתה..."

אתה בטוח שהגבת למה שאני כתבתי? הסברתי כבר למה אני חושב שיש הבדל בין ערבי ישראלי שעובד בתור מהנדס למשל, לבין מי שהחליט לייצג את מדינת ישראל והפך ליהיות שופט לא כל שכן שופט בבית המשפט העליון. הטיעון העיקרי שלי הוא לא הכסף שהוא מקבל מהמדינה ובשום מקום לא טענתי שהוא עבר על החוק, לא קראתי לשלול לו את המשכורת ולא ביקשתי שיזדהה עם מילות ההימנון (ולמען האמת אני לא מצליח להבין איך אתה הבנת את זה ממה שכתבתי). כל מה שאני מבקש ממנו זה שיכבד את המדינה שבה הוא גר ושאותה הוא בחר לייצג כהחליט לקבל משרת שופט במדינת היהודים.

ישן 29-02-2012, 05:10
  משתמש זכר שפני שפני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.09
קול אחד והיחודיות שלו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "כב' השופט ג'ובראן לא שר את ההמנון הלאומי מטעמים אידאולוגיים [ערוץ 2]"

מי ששותק או מצדיק את זה שרב במשרה ממלכתית לא מוכן לשמוע שירת נשים כחלק מטקס רישמי ואותו כנ"ל לגבי קבוצות חיילים עם גב פוליטי, שלא יתפלא שגם נושאי משרה אחרים יהיה בררניים לגבי התוכנית המוזיקלית של אירוע כזה או אחר.

"בשנים האחרונות מתברר לישראלים ששירה, כל עוד היא מבוצעת בידי המחצית הנשית של אוכלוסיית העולם, יכולה להוות גם עילה להתקפי טירוף. חיילים ונבחרי ציבור נוטשים בגללה טקסים ציבוריים בעודם מסתמכים על הלכה חדשה ומפוקפקת, ורב הנושא משרה ממלכתית כבר הכריז שהוא מעדיף לעמוד מול כיתת יורים מאשר להאזין לה."

http://www.haaretz.co.il/opinions/1.1652898
ישן 29-02-2012, 12:28
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 177 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "קול אחד והיחודיות שלו"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שפני
מי ששותק או מצדיק את זה שרב במשרה ממלכתית לא מוכן לשמוע שירת נשים כחלק מטקס רישמי ואותו כנ"ל לגבי קבוצות חיילים עם גב פוליטי, שלא יתפלא שגם נושאי משרה אחרים יהיה בררניים לגבי התוכנית המוזיקלית של אירוע כזה או אחר.
השוואה כושלת, אבל זה שלא שציפינו למשהו אחר...
כב' השופט ג'בראן ירום הודו יתברך שמו יתגדל ויתקדש איננו בררני "לגבי התוכנית המוזיקלית". אין לו בעיה להישאר ולשמוע את השיר. אין לו בעיה עם הסגנון והצורה. אין לו בעיה לשמוע את כב' הנשיאה ביניש זי"ע טפו טפו טפו חמסה חמסה חמסה שרה. יש לו בעיה עם התוכן - עם ההמנון הלאומי של מדינת ישראל בעיקרון.

אם כבר רוצים להשוות לחרדים, ההשוואה הנכונה היא לכך שאינם מוכנים למלא תפקידי שרים, אלא עוסקים במשחקים מטופשים עם תפקידי סגן-שר. אלא שהשנאה העבירה אותך על דעתך, ולא טרחת אפילו לייצר השוואה הגיונית...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שפני
"בשנים האחרונות מתברר לישראלים ששירה, כל עוד היא מבוצעת בידי המחצית הנשית של אוכלוסיית העולם, יכולה להוות גם עילה להתקפי טירוף. חיילים ונבחרי ציבור נוטשים בגללה טקסים ציבוריים בעודם מסתמכים על הלכה חדשה ומפוקפקת, ורב הנושא משרה ממלכתית כבר הכריז שהוא מעדיף לעמוד מול כיתת יורים מאשר להאזין לה."

http://www.haaretz.co.il/opinions/1.1652898

ההלכה הזו נקבע בשו"ע, הרבה לפני שהוקם חיל הנשים בצה"ל, והרבה לפני שהוקם צה"ל בכלל.
ההלכה החדשה והמפוקפקת הזו מבוגרת פי 7 מדינת ישראל, בת כמעט 400 שנה יותר...
המקור שלה הוא בתלמוד, לפני סדר-גודל של 2000 שנה. חידה: איך קוראים למי שמביא ציטוטים שקריים כאילו הם אמת?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YGH
בפשטות, שפני מעוניין שיגייסו חרדים ויכפו עליהם להפסיק להיות חרדים.
זו עמדתו, והוא הציג אותה פה לא פעם. אני לא רואה טעם להתווכח על דעתו - זכותו להחזיק בה. היושר רק מחייב להציג אותה בגלוי.

ישן 29-02-2012, 11:52

שתי עמדות מנוגדות - שתיהן די משכנעות :)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "כב' השופט ג'ובראן לא שר את ההמנון הלאומי מטעמים אידאולוגיים [ערוץ 2]"

איתמר לוין בNFC: מדינת ישראל היא מדינה יהודית ודמוקרטית...מדינת ישראל היא ביתו הלאומי של העם היהודי, בתוקף כך היא הוקמה (ראו מגילת העצמאות) וזוהי הסיבה היחידה לקיומה. אם ישראל אינה מדינה יהודית - אין שום סיבה שנשב דווקא פה....בישראל חיים מיעוטים שאינם יהודיים. זו לא בעיה. הבעיה מתחילה כאשר יש בה בני מיעוטים המזדהים עם מי שמבקשים להשמיד אותה, או שלכל הפחות לא בדיוק יצטערו אם היא תחדל להתקיים כמדינה יהודית....אין זו משטרת מחשבות; זוהי הגנה עצמית ברורה ביותר...מה אמור לעשות השופט סלים ג'ובראן, אם הוא אינו מזדהה עם מילותיה של "התקווה"? ... בד' אמותיו - שינהג כפי שהוא מוצא לנכון. אם יש לו בעיה עם המילים "נפש יהודי הומיה" - שידלג עליהן. אבל אם יש לו בעיה עם ההמנון כולו - ייכבד ויישאר אזרח פרטי, ולא יקבל משרה בצמרת המדינה שעם המנונה אינו מסכים....לכך יש להוסיף את ההתרסה בה נהג ג'ובראן, כאשר נמנע מלשיר את "התקווה" דווקא במשכן הנשיא, דווקא בזמן הטקס החשוב ביותר של מערכת המשפט,...
http://www.news1.co.il/Archive/003-D-69345-00.html

בוגי יעלון: "גם בצה"ל אין אנו דורשים לשיר את ההמנון מחיילי וקציני צה"ל ערבים, דרוזים, בדואים וצ'רקסים, אשר עומדים ומצדיעים לדגל בעת השמעתו כפי שראוי שיקרה", הדגיש יעלון. "ההתעקשות לדרוש מאזרחי המדינה שאינם יהודים לשיר את מילות ההמנון היא בבחינת חרחור ריב ומדון".

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/...ml?hp=1&cat=404

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 29-02-2012 בשעה 12:10.
ישן 29-02-2012, 13:22

נו טופ. ישבתי וחשבתי [אבל באמת חשבתי. גם זה קורה...] והגעתי למסקנה כי בוגי טועה
בתגובה להודעה מספר 184 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "שתי עמדות מנוגדות - שתיהן די משכנעות :)"

ג'ובראן איש משכיל ונבון. כל כך נבון שאני בטוח שאם היה למשל שופט קופטי במצרים או סתם שופט ברש"פ היה שר בדיוק מה שמצופה ממנו לשיר [נבון, כבר אמרנו]. ג'ובראן יודע היטב כי מדינת ישראל הוקמה כמדינה יהודית. הוא גם יודע היטב מדוע ויודע היטב כי בשביל מיליוני יהודים זו משמעות קיומית. ג'ובראן יודע היטב כי מדינה דו לאומית מעורבת בעולם המוסלמי או מדינת כל אזרחיה הדו לאומיים משמעה גזר דין של מוות שיעבוד ואלימות כלפי היהודים שבה. הוא למד זאת מגורלם של אחיו הנוצרים בבית ג'אללה, בית סחור ובית לחם. ג'ובראן גם יודע שהימנון הוא סמל לאומי ושישראל לה נשבע אמונים היא מדינת לאום. כזו המכבדת את המיעוטים שבה יותר משכיבדו הם אותה אך בכל זאת מדינת לאום. לא בשביל הלאומיות אלא בשביל הקיומיות של אלה שחולקים עימו ארץ והושיטו לבני עמו יד גם לאחר שניסו הללו להשמידם רק לפני ששה עשורים.

אי שירה מופגנת של ההמנון הינה קריאת תגר על היות מדינת ישראל מדינת העם היהודי. היא לא זעקתו של מיעוט ערבי נרדף בא"י אלא הצטרפות לרוב המוסלמי הרודף את המיעוט היהודי שבמזה"ת. משר סקוטי בממשלת בריטניה מצופה לשיר את אל נצור המלכה, ומרב יהודי בעל תפקיד רשמי באמסטרדם מצופה לשיר על נאמנותו למלך ספרד וכו'. ג'ובראן אינו אדם פרטי בבית הנשיא. הוא הוזמן לשם ובא לשם בתוקף היותו כבוד השופט ג'ובראן מבית המשפט העליון של מדינת ישראל. [ישראל? עוד מילה טעונה שצריך לוותר עליה?].

אבל כשעמד על הבמה יצא ממנו הטיבי ואולי גם החנין. בלי מילים - אבל יצא. זה בסדר. זה חוקי ואולי מוטב כך כדי שנדע מי עומד בפנינו ומה צופן לנו העתיד. כדי שנדע שהמיעוט הערבי גם אם יקבל כל מעמד וזכות שאין לו בארץ ערבית אחרת עדיין ישאף לשים קץ להיות ישראל מדינת העם היהודי ולהפקירה לגורל שמועידים לה אחיו הסובבים אותנו והמצהירים על כוונותיהם בגלוי. אני לרגע לא סבור שהשופט ג'ובראן מזדהה עם צועקי האיטבח בככר תחריר או אפילו עם מחבלי המרמרה חביביה של חנין. הוא בסך הכל לא אזר אומץ לעמוד מול אחיו הנוצרים והערבים המשכילים ולומר להם בשירתו: כל הטוב והמרחב שיש לכם - מן המדינה היהודית באו. שימרו עליה ככזו. כבדו אותה.

את שתיקתו יקחו הטיבים ויועציו של ערפאת צעד קדימה והבישארות ימשיכו עם זה עוד קצת וראאד סלאח ימשיך עוד טיפה וכן הלאה עד שחבית חומר הנפץ המזרח תיכונית תתפוצץ שוב והכל בגלל שאדם משכיל ונאור לא אזר עוז לעשות עם השפתיים בשורה 'נפש יהודי הומיה'.

חשבתי לעצמי איזו שורת זמרה יכולה לעצור את כדור השלג הזה? איזו שורה יהודית כדאי לג'ובראן בכל זאת לשנן ולהזכיר למיעוט הערבי בזמן שהוא מביט שותק בחבריו לכס השרים - ומצאתי: "כי לא נשוב אחור, ודרך אין אחרת. אין עם אשר יסוג מחפירות חייו."

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.
ישן 29-02-2012, 18:24
מנהל

אתה לא חושב שלקחת קצת רחוק את עניין המידרון החלקלק?
בתגובה להודעה מספר 187 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "נו טופ. ישבתי וחשבתי [אבל באמת חשבתי. גם זה קורה...] והגעתי למסקנה כי בוגי טועה"

אנחנו לא מצריים ולא הרש"פ, תודה לאל. אנחנו מדינה דמוקרטית. במדינה כזו, יש לבן אוכלוסית המיעוט מרחב התבטאות ופעולה. למרחב הזה יש גבולות, כמובן, אך הוא עדיין רחב. כמו שבבריטניה בדרך כלל משמיטים את השורות הפוגעניות בנוגע לסקוטים (ולכן שופט סקוטי לא צריך לעמוד בדילמה אם לשיר) כך בישראל אפשר להבין מדוע שופט ערבי לא ישיר "נפש יהודי הומיה". יש לשים לב שהוא לא עשה שום דבר אקטיבי לביזוי ההימנון או ביטולו. במעשהו הוא רק הבהיר שאין לו יכולת להזדהות עם זה. אנחנו בהחלט יכולים לצפות מהערבים במדינת ישראל לקבל את חוקיה ואופיה כפי שקבענו. אנחנו לא יכולים להכריח אותם לאהוב את זה. אנשים כאן מופתעים כאילו גילו לראשונה את הבעייתיות של מיעוט ערבי גדול במדינה יהודית.
מתלוננים כאן תכופות על כך שבית המשפט העליון איננו מייצג את כלל האוכלוסיה בהרכבו. בעיקר ביחס לכך שאין בו ייצוג פורפורציונאלי של מזרחיים, ימנים ודתיים. גם לערבים מגיע ייצוג בו (ומדובר בנציג אחד עבור אוכלוסיה של 20%) אפילו אם הם לא מזדהים עם סימלי המדינה. כל עוד אנחנו מאפשרים להם להיות אזרחים למרות המודעות לכך שלא נפוצה בקירבם הזהות כזו (במקרה הטוב) הרי שצריך לאפשר להם ייצוג. אחרת אנחנו לא מדינה דמוקרטית. יכול להיות שזו מטרה ראויה בשביל לוותר על הדמוקרטיות אבל צריך להיות מודעים למשוואה.
אישית, אני סבור שהדמוקרטיות חשובה ושהמחיר סביר. מבחינתי הקו עובר לא באי שירת ההימנון אלא בדרישה לשינויו או באי כיבודו האקטיבי באופנים שתיארתי למעלה.
ישן 01-03-2012, 08:48
מנהל

השופט בדימוס מנחם נאמן: "הלוואי וכולם היו נאמנים כמו השופט ג'ובראן"

השופט בדימוס מנחם נאמן, לשעבר סגן נשיא בית המשפט המחוזי בחיפה, קורא בראיון לערוץ 7, ליו"ר ועדת החוקה של הכנסת, ח"כ דוד רותם, להתנצל בפני השופט ג'ובראן על הקריאה להדיחו.

"לצורך גילוי נאות, השופט ג'ובראן הוא ידיד אישי שלי, ישבנו יחד בהרכב בחיפה. צריכים לזכור שבמדינת ישראל יש עשרים אחוז בני מיעוטין, וברור שהם אינם יכולים להזדהות עם תוכנו של ההמנון. בזמנו השופטת לשעבר מרים בן פורת, הציעה לשנות את נוסח ההמנון ושלא יכללו בו, את המילים, נפש יהודי הומייה, או "להיות עם חופשי בארצנו בארץ ציון, ירושלים". אבל לטעמי המנון זה לא גרביים ולא צריכים להחליף את הנוסח. נוסח התקווה הוא נוסח שעונה על המאוויים שלנו כיהודים במדינה יהודית".

לדבריו אי אפשר לצפות מאדם ערבי לשיר התקווה, "אי אפשר לצפות מאנשים שיעשו שקר בנפשם, וישירו דברים שהם לא מזדהים איתם. הם כן צריכים לכבד את המעמד, ואכן השופט ג'ובראן עמד בטקס. אבל מכאן ועד לבוא ולומר שבגלל שהוא לא הניע את השפתיים, שיתפטר, אני מתפלא על יו"ר ועדת החוקה. טוב יעשה אם יחשוב עוד פעם על קריאתו, ויתנצל בפניו".

השופט בדימוס נאמן סבור שמבחן נאמנותם של ערביי ישראל יימדד בדברים מהותיים יותר, "אני מכיר היטב את השופט ג'ובראן. הוא אדם שקול מאוד ודעותיו ידועות. אם הנציגות שמייצגת את המיעוט הערבי בכנסת, הייתה מתנהגת בעשירית האחוז ממה שהוא מתנהג, הכול היה נראה אחרת. נאמנותם של ערביי ישראל, תבחן בשאלה האם הם מכירים בכך שמדינת ישראל היא מדינת העם היהודי, והאם הם נאמנים למדינה כמדינה של העם היהודי".

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/234399

ולא, השופט במיל הוא לא איזה שמאלן קיצוני טפו אלא איש המחנה הדתי-לאומי לפי דיעותיו המובאות במעריב בראיון הזה

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/822/403.html
ישן 02-03-2012, 19:37
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
אין צורך לפסול דברים על רקע של שמאלנות יתר, אלא על רקע חברות אישית...
בתגובה להודעה מספר 201 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "האמת שזה לא מוכיח יותר מדי..."

העובדה שבתוך השמאל יש כתמיד דיעה אחת מונוליטית, ובימין יש שתי דיעות, לא מלמדת שהשמאל צודק והימין טועה, אלא שהשמאל אינו פלורליסטי, והימין כן (קל מאוד לקחת עובדה אחת ולתת לה פרשנות הפוכה...).
אלה בימין שמפגינים לארג'יות כלפי אי-שירת התקווה מצידו של בכיר ביותר בממסד הממלכתי הישראלי, מתחלקים לשניים, שלצורך נוחות אכנה אותם בשם "הריבלינים" ו"היעלונים". הריבלינים הם עסקנצ'יקים קלאסיים, ורובי ריבלין, שמנהל קמפיין היסטרי לנשיאות מזה שנתיים, שכל-כולו חיזור אחרי הערבים (מתוך הנחה שמעמדו כמועמד המחנה הלאומי מובטח), הוא מייצג קלאסי של זה. יעלון נותן את הנימוק הענייני, אך השגוי שכל אחד ממגיניו של ג'בראן השתמש בו (גם באשכול הזה וגם בכל מקום אחר), שאי אפשר לצפות מערבי לשיר המנון שכל-כולו שיר לאומי יהודי. הדבר נכון לגבי כל ערבי ש-א-י-נ-ו עובד מקצועי בכיר בממסד המדינתי של ישראל. ההמנון הזה הוא הביטוי המובהק ביותר של מהותה של ישראל כמדינת העם היהודי - המהות שמהווה את הבסיס המוסרי לקיומה של ישראל. אי הכרה בהמנון מבטאת אי-הכרה במדינת ישראל במתכונתה כמדינה יהודית, ואדם שלא מכיר בישראל באופן זה, לא יכול לכהן כשופט עליון מטעמה, ללא קשר לזהותו האתנית, למינו, לגילו או לכל מאפיין אחר בזהותו.

ההמנון הוא בדיוק כמו הדגל - סמל שמבטא את זהות המדינה. ההתנהלות של ג'בראן ב2012 היא תוצאה של השחיקה ההיסטרית שחלה באמונה בצדקת הדרך בתוך המחנה שמינה את ג'בראן לעליון (השמאל הציוני). גם העובדה שאין אפילו קול מסתייג אחד בכל השמאל הציוני, מלמדת על ההתדרדרות שגורמת לאדם מסוגו של ג'בראן (שנזהר מלהיות שנוי במחלוקת לכל אורך הקריירה שלו) לנהוג כפי שנהג. ההשתלטות של שיח הPC על השמאל הציוני (ועל חלק מהימין, כמובן, כפי שציינתי למעלה), היא בדיוק הסיבה להזדעק כנגד ההתנהלות הזו. בייניש, שהיום היא גיבורת-על של השמאל, היא אותה בייניש שהשופט שמגר מנע את מינוייה עד לפרישתו, והמשיך בכך ראה"מ רבין ז"ל (לא סתם היא מונתה רק אחרי רצח רבין). השיח של שמאל קיצוני שהשתלט על השמאל הציוני, לא צריך לבלבל אותנו: בלי קשר לעניין של גבולות המדינה, השאלה של זהות המדינה בתוך כל גבולות שלא נקבע - מתחילה בדגל ובהמנון. שופט עליון שלא שר את ההמנון בטקס החשוב ביותר של מערכת המשפט, מעביר מסר ברור מאוד לגבי מקומו של ההמנון והמסר שהוא מבטא. לולא הייתה ישראל תחת התקפה מאסיבית על עצם זכותה לקיים מדינה יהודית, ולולא העובדה שהזהות היהודית של ישראל נשחקת באפקטיביות רבה בידי ביה"מ העליון - לא הייתה בעייה אמיתית במעשה המכוער של ג'בראן. מרגע שכל הדברים האלה כן קיימים, הרי שצריך לראות את מעשהו של ג'בראן בחומרה הנכונה: הפגנה פוליטית של מישהו שבעבר לא היה מעז לנהוג באופן הזה, ומעביר מסר שאינו מכיר במדינה שהוא מכהן כשופט עליון שלה.
ישן 02-03-2012, 20:54
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לכנות את דקלומי הPC שלך בתור "טיעוני נגד", זה הפרזה מופלגת...
בתגובה להודעה מספר 203 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "טוב,אחרי שמיחזרת את כל הטיעונים שעלו באשכול,אני אמור למחזר את טיעוני הנגד?"

בדיוק כמו בכל מקרה אחר שבו באת להגנת "הערבים המקופחים" בשבוע האחרון - גם הפעם אפשר לקחת את כל הטיעונים ולתייק אותם באותה מגירה.
האפולוגטיקה המזעזעת הזו מסוכנת לנו יותר מכל שונאי ישראל האמיתיים שאתה נלחם בהם בקמפוסים. כאשר אנשים שבאמת מאמינים בזכותנו למדינה יהודית, כל הזמן מוצאים עצמם מגינים על מי שמתנגדים לזכות הזו - נשמט הבסיס לטענות שלנו לזכות למדינה יהודית. מה תגיד למישהו שיגיד לך שההמנון שלך גזעני עד כדי כך ששופט עליון מסרב לשיר אותו, שהדגל שלך גזעני ולא מייצג את 25 אחוז מאזרחיך. מה תגיד להם? אני יודע מה אני יכול להגיד להם, אבל אתה ישר נמצא בעמדה מתגוננת, ונאחז\ בתופעות כמו זועבי, כמו טיבי - וכמו ג'ובראן, להראות כמו אנחנו נאורים...

הגישה הנוראית הזו עמדה בבסיס של הקמת וועדת כהאן (הנאורים הסבירו לנו שכעת העולם איך אנחנו מענישים את עצמנו ויבין כמה שאנחנו דמוקרטים וליברלים ומצלחים - ומה שקרה בפועל, זה שכל מי שגינה אותנו קודם, צעק כעת יותר חזק - ומי שלא גינה קודם, רץ לגנות עכשיו, אחרי שאנחנו-עצמנו אמרנו שאנחנו אשמים...). אין שום דבר טוב באפולוגטיקה הזו. היא לא סממן לליברליזם, אלא לאותה תופעת PC כפייתית, שהגיעה אלינו ביבוא ישיר ממדינות מערביות, שלמרבה שמחתן עדיין לא נמצאות באותה סכנה שבה אנו נמצאים.
ישן 02-03-2012, 21:31
מנהל

אתה מנסה להוכיח את היפתוזת ה"תיסכול-תוקפנות"?
בתגובה להודעה מספר 206 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ניסיון אומלל. היחיד שהתקרב לגידוף, זה אתה (למרות שהצלחת להמנע מכך, בקושי)"

ואני עדיין לא מוכן למחזר את עצמי ולכנס איתך לדיון אפילו אם זה מוציא אותך מדעתך.
ואני כמובן לא אצליח לעולם להתקרב אליך במידת התוקפנות או ההתלכלכות בכתיבה. בקטע הזה אני מוותר מראש.
ולגבי "האשכול ההוא"-
1. התעלמת מהבקשה שלי שם להתייחסות לעניין הביטויים הגיזעניים והמדיניות לגביהם. אני קראתי למה שהשתמש בביטוי גזעני "גזען". התגובה הנמוכה שלו (שהיא תגובה אופיינית לו) הביאה אותי להגיב בהתאם
2. הגבתי במתכוון באותה רמה נמוכה על מנת להמחיש עד כמה יש חוסר עקביות באכיפת ההתנהלות הסבירה של מגיבים בפורום.
ישן 02-03-2012, 22:18
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ויחי ההבדל הקטנטן בינך לבין יעלון
בתגובה להודעה מספר 211 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אני משתעשע בכך תוך התחמקות מוחלטת מלדון מחדש במה שכבר כתבתי עד זרא"

יעלון (שכאמור, טועה בגדול) מגיע ממקום אחר לגמרי ממך: הוא לא מצוי בסיטואציה של צורך כפייתי לשכנע עצמו שהוא נאור. מרגע שבחר להיות ימני, הוא כבר ויתר על היומרה הזו, שכן בין כה "הנאורים" לא יאמינו לו...
איש שמאל (בעיקר מהזרם הציוני) מצויים בדילמה קשה בהרבה: מחד ישנה האמונה שצריך מדינה יהודית, ומאידך ישנה הידיעה שבקרב המחנה הגדול זה נתפס כחצי-גזענות ובוודאי כעמדה לא-פרוגריסיבית. פתרון הביניים הוא להופיע בכל מקום כמגיניו של "המקופח". זה כל מה שעומד מאחורי ההגנה משמאל על ג'בראן. עם זאת, זה עדיין נימוק ראוי יותר מזה של ריבלין, שכל-כולו נובע מציניות מחושבת.
ישן 02-03-2012, 22:57
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא כזה סוג חדש. אנשים יכולים להעלות טיעון זהה, ולהגיע אליו מכיוונים שונים לגמרי...
בתגובה להודעה מספר 215 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "נו, זו לוגיקה מזן חדש"

לדוגמא: דני בעד ששמעון יהיה ראש העיר כי הוא הבטיח לו את תיק הרווחה. חיים בעד ששמעון יהיה ראש העיר כי שמעון ניסח תכנית מפורטת לטיפול בבעיות החנייה בעיר. שניהם רוצים אותו הדבר, אבל רק אחד מהם הוא ענייני.

המקרה כאן הוא זהה, יש לנו שלוש גישות שמקבלות את הקביעה שלג'בראן מותר להימנע משירת ההמנון בטקס ממלכתי: שלך (השמאל הציוני), של יעלון ושל ריבלין.
המסקנה היא אולי זהה אבל הדרך להגעה אליה שונה לגמרי, ובמקרה הזה יש משמעות גם לדרך.

אני סבור שהמסקנה ככלל היא שגוייה, מהטעם הפשוט שהסיטואציה שלנו היא בעייתית והמסר המועבר מכך ששופט עליון לא מוכן לשיר את ההמנון, הוא גרוע מאוד, בתקופה שבה מסרים גרועים שכאלה, מועברים לציבור הערבי, חדשות לבקרים.
ישן 02-03-2012, 20:24
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
אינני מאשימו כלל.
בתגובה להודעה מספר 202 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אין צורך לפסול דברים על רקע של שמאלנות יתר, אלא על רקע חברות אישית..."

במדינה בה יש לעיתונאים סוג ז' כמו האברמוביצ'ים והערד נירים למינהם שכופרים בכל פה (טוב שלא אומרים את המשפט במפורש), בזכותה של מדינת ישראל להגן על עצמה, בשלל תירוצים חסרי שחר.. (ציטוט של השרוף מהסיבוב הנוכחי - "הדלק לא יעלה שמונה שקלים לליטר, אלא עשרים ושמונה שקלים ואז ביבי יוזיל לעשרים ושבע תשעים" - אפרופו תקיפה ישראלית באיראן) זכות לפרוש את משנתם ברבים, אז טבעי בעיניי שאדון ג'ובראן לא יכבד את ההמנון

ישן 02-03-2012, 21:12
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
אמת.. אבל עושה רושם בדבריו ובהתנהגותו, שהוא עושה הכל כדי להאפיל על מעשיו.
בתגובה להודעה מספר 221 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "כוויותיו של אברמוביץ' נבעו ממעשה גבורה בקרב."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
האיש/ עמוס פגמים לעייפה, וממש לא צריך ללעוג דווקא למעשה החיובי ביותר שעשה האיש מימיו, כאשר רוצים לבקר אותו.

מדובר בעיתונאי ליגה ז', נטול כל אמינות, תועמלן, ואנטי דמוקרט. אין שום סיבה לעסוק במעשיו כחייל סדיר (שכאמור, הם חיוביים עד כדי עיטור העוז), כשרוצים לבקרו על מעלליו הרעים מאז 1973...

מזעזע כל פעם מחדש לאלו רמות הוא יכול לרדת. ועוד בלמתי את עצמי לומר מה אני באמת חושב עליו.

(אגב, ממה ששמעתי בדיווח בערוץ 1 על פרשת הרפז, שאת הכינוי הדבקה לו גברת אשכנזי)

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 02-03-2012 בשעה 21:15.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:23

הדף נוצר ב 0.35 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר