לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-03-2012, 01:52
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הגיע הזמן שנישמע מגלעד שליט על נסיבות שבייתו"

מה זה משנה אם גלעד שליט לא תפקד 100% מושלם וביצע טעות כזו או אחרת שתרמה לחטיפתו? נחזיר אותו לחמאס? נדרוש ממנו פיצויים? נעמיד אותו למשפט צבאי?

אני בז להתנהלות של "משפחת שליט" (המורחבת - כולל החבר של האחות וכו'), וכתבתי על כך פה, אבל אין מה לרדוף את גלעד בגלל זה. גם אם הוא לא עבר עינויים כמו שעברו "שבויים" שנפלו בידי הסורים, אני מנחש שלא היה לו כיף כל-כך בשבי החמאס (ומי שחושב שכן, מוזמן ללכת לעזה...). ומה אתה טוען? ש"אם גלעד שליט התאושש מספיק כדי לטוס לראות משחקי אן בי איי" אז אפשר להחזיר אותו לחוויות האלה. אם הוא לא סובל מ-PTSD או משהו כזה עדיין, נתחקר אותו כמו שצריך על כל מה שקשור לנושא כדי לדאוג שזה יקרה...

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-03-2012, 05:04
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אבא שלו היה צריך לחשוב על זה לפני שהחליט לרכוב על סיפור בנו כדי להכנס לכנסת"

ממש "פוקד עוון אבות על בנים, לשילשים ולריבעים לשונאי" קטן יש לנו פה. מה אשם הבן במעשיו של אביו ושל משפחתו? ואם פסטן היה רוכב על שמו של קגנס כדי להיכנס לכנסת, היה בסדר להתחיל לרדוף את קגנס בגלל זה? ולמה בכלל הם משונאיך?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
זכותנו כאזרחי ישראל לדעת מה היו נסיבות האירוע שהוביל לתוצאה כל כך קשה מבחינתנו והוא היחיד שיכול להעיד על כך.
אין לנו שום זכות מיוחדת לדעת דבר כזה. בעוד 30 שנה תבקש שיפתחו את הפרוטוקולים הסודיים, כמו עם מלחמת יום-הכיפורים...

ברמה הטקטית, הצבא תחקר או שלא תחקר, ברצינות או שלא ברצינות, כמו שהוא עושה תמיד. הפרטים האלה לא אמורים לעניין את הציבור, וממילא הצבא לא אמור לחשוף בפני העולם כולו היכן הוא פגיע והיכן לא.

ככל שזה נוגע לכל מה שהתפתח סביב חטיפת שליט, הנסיבות הקובעות הן אלו שהיו בישיבות הקבינט, מימן את הקמפיינים בעד שחרור מחבלים (כסף אירופי טהור, או כסף סעודי שהולבן דרך אירופה?) וכמובן - מה שרה לחשה לביבי במיטה. לשליט הבן לא הייתה כל נגיעה בדבר.

ההתעניינות בפרטי החטיפה היא לא יותר מאשר רדיפה אחר רכילות חסרת-ערך.

אגב, כמה חומשים מאוחר יותר נכתב: "ובנים לא יומתו על אבות"...

ישן 01-03-2012, 06:03
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לא אשמתי שאתה לא מסוגל להבין"

אבל אשמתך שאתה כותב שטויות.

פרטי האירוע אינם רלבנטיים להתרחשויו שאחריו. בין אם שליט נלחם כארי ובין אם נלחם כפומה בלבד, לא הייתה לעניין כל השפעה על כל אף לא אחד מהאירועים המשמעותיים שקרו לאחר מכן - לא הקמפיין לשחרור, ולא העסקה שהגיעה לבסוף.

לא מהתומכים בעסקה, לא ממתנגדיה ולא מאף אחד אחר לא נשמע טיעון שקשר בין התנהלותו הספציפית של לפיד ברגע החטיפה למה שיש לעשות עבור שחרורו. טיעונים כאלה כן עלו, לדוגמה, בקשר לאלחנן טננבאום. דם דיברו על "סוחר סמים שנתפס באשמתו" וכו' ומכאן היו שטענו שאל למדינה לשחרר מחבלים תמורתו. אבל אף אדם נורמאלי לא טוען שום דבר קרוב בחומרתו לגבי שליט, ואין אפילו שמץ של רמז לכך שהיה משהו כזה.

פרטי החטיפה אינם רלבנטיים בשום צורה לשום דבר מלבד מסקנות אופרטיביות פנימיות לצבא.

ישן 01-03-2012, 06:25
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
לא, אשמתי המרכזית היא שאני נותן לך פתח להמשיך ולבלבל את המוח
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "אבל אשמתך שאתה כותב..."

המחדלים שהובילו לחטיפה רלוונטיים מאוד. הם לא קשורים ישירות לעיסקה פרט לכך שאלמלא הייתה חטיפה מוצלחת, לא הייתה עיסקה. רלוונטי מאוד לציבור לדעת מה צוות הטנק ידע או לא ידע לפני שיצא למשימה מבחינת התראות וכו'. רלוונטי מאוד לדעת איך פקודות תורגמו לרמת השטח. רלוונטי מאוד לדעת אם צוות הטנק נירדם או התרשל בכל דרך אחרת או פעל לא נכון משום שלא הוכשר או אומן נכון. לסמוך על תחקיר צה"לי סודי שהיה או לא היה זה לסמוך על כיסוי תחת פוטנציאלי בעת שאין שום מקום לסודיות. זכותנו וחובתנו לדעת וגלעד שליט, תירצה או לא תירצה, הוא מקור מרכזי.
זכותנו לדעת גם מה היה מצבו האמיתי של גילעד בשבי באופן יחסי לכל מיני ספק ספקולציות ספק מניפולציות שהועברו לציבור על מנת לייצר לחץ לשיחרורו.
ולא יודע מה הקשר של לפיד לכאן או מי זה אף אחד. בהחלט נשמעו טענות גם לגבי תפקוד צוות הטנק בעת החטיפה.
ישן 03-03-2012, 18:59
  יהורם צוברבולר יהורם צוברבולר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.02.12
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לא, אשמתי המרכזית היא שאני נותן לך פתח להמשיך ולבלבל את המוח"

אלה שטויות, נסיבות החטיפה, נתיב החטיפה, התנהגות השובים בשבי והתנהגות השבוי בשבי(לרבות מה שהוא סיפר או מה ששאלו אותו) אלה מסקנות שצריכות להגיע אך ורק לידי הצבא לצרכים פנימיים לא ממש חשובים כמו להגן על המדינה למשל, זה לא עניינו של אף אחד אם ההכשרה שעבר לא הייתה מספיק טובה, זה עניינו של הצבא, כדי למנוע כמה שיותר עוד מקרים כאלה, אם אתה מפחד(ובצדק) מכסת"ח, תמיד אפשר לדרוש שהמסקנות יפוקחו ויגיעו אל בכיר כזה או אחר(הרמטכ"ל או שר הבטחון, אני מאמין שבני הוא לא עד כדי כך חפשן ולא אכפת לו רק מכסת"ח).
אני מאמין(או מאוד רוצה להאמין) שבמשך כל השנים שגלעד היה בשבי, לא כל יום טרחו לתלוש לו ציפורניים ולחשמל אותו בבייצים, כן, כניראה הכו אותו, וכניראה שהוא סבל מאוד, אבל קשה לי להאמין שבן אדם עבר במשך כמה שנים יום יום עינויים ואני מקווה מאוד שאני צודק, בכל מקרה, היחס של הטרוריסטים אל גלעד והאם הוא עבר התעללות או לא, אלה פרטים שאפילו לצבא לא יכולים לתרום הרבה, אז מה יעזור אם הציבור ידע את זה? גם אני כמוך חשוף לתקשורת והייתי חשוף למצג שחמאס נתן לפיו כל יום שגלעד בשבי זה סיוט, כניראה שזה נכון, אני מקווה שלא, אבל מה זה יעזור לי לדעת את זה?
ישן 01-03-2012, 16:48
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "להתעניינות בפרטי החטיפה יכולה להיות תועלת מבצעית משמעותית"

כל חייל (קרבי) - כן; כל אזרח - לא.

כל אדם שנמצא בקבוצת הסיכון עשוי להפיק תועלת מפרטי החטיפה, וראוי שלקחי התחקיר יופצו לדרגים המבצעיים. לפקל"ש בקריה זה לא יועיל, ובטח שלא לאינסטלטור מנתניה. האדון לעיל לא טען - כמוך - שהפרטים הטקטיים יועילו לדרגים הטקטיים, אלא ש"זכותנו כאזרחי ישראל" לדעת את הדברים, ואין זכות כזאת, ובטח שלא לכלל אזרחי ישראל; וטען שיש לכך קשר לשאיפות הפוליטיות של אביו, ואין; וטען שהתוצאות הקשות "מבחינתנו" (אזרחי ישראל, ולא לוחמי צה"ל) מייצרות את ה"זכות" הזאת, בעוד שלתוצאות הקשות אחראים משפחת שליט, הקמפיינרים שלה, האידיוטים המועילים שקנו את הפרסומות שלהם, ומקבלי ההחלטות בממשלת ישראל שנכנעו ללחץ. לא החטוף.

ישן 05-03-2012, 11:20
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "זה הרבה מעבר לחיילים הקרביים"

כמובן שזה חשוב גם לפקיד שמקליד מיילים עבור הקצין שאומר לו לשלוח מייל לכל המפקדות כדי שינחו את המפקדים לבצע ריענון ללוחמים. duh. ליתר דיוק, התוכן לא חשוב לו בשום צורה, אלא ששליחת המייל חשובה, והוא חלק נחוץ בשרשרת (במקרה שהמפקד שלו מאלה שמקלידים באצבע אחת).

אבל למען שלום בית נגיד שאני מסכים שזה חשוב לכלל החיילים.
זה חשוב להם כי זה רלבנטי למשימה שלהם - להיותם חיילים. ל'חיילות' שלהם.
אין פה שום "זכות" של כלל הציבור לדעת מה בדיוק קרה לשליט בכל שניה ושניה, רק כי מישהו אחר (אבאל'ה, אמאל'ה, ביביל'ה, שרל'ה, יורם-"נוכל-להתמודד-עם-שחרור-המחבלים"-כהן, וכו') שחרר מחבלים יעני בשבילו.

ישן 01-03-2012, 18:27
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
בייחוד כאשר עושה רושם שמסקנות תחקירים צבאיים חסויים לא זוכים לשום התייחסות
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "בהחלט מסכים שצריך לדעת מה קרה שם"

ועדת גרנט היא דוגמא טובה. הדיונים והמסקנות היו חסויים ברובם והצבא הבטיח להסיק את המסקנות הדרושות וכו'. בפועל, המשגים והמחדלים חזרו על עצמם שוב ושוב בהמשך. הדרך היחידה להבטיח התייחסות רצינית ללא כיסויי ישבן למיניהם היא לחשוף לציבור כל מה שלא מהווה סוד של ממש.
אני מבין שלא רצו לחשוף את העדות של שליט (בהנחה שהייתה כזו) כדי לא להכביד עליו, כדי לתת לו לחזור לאנונימיות וכדי לא להביך אותו במידה שהיה שותף לרשלנות כזו או אחרת. זה יכול להיות מוצדק בדוחק, אבל אם אביו מסרב לתת לו לחזור לאנונימיות ומנצל אותו (יש להניח שבהסכמה) אפשר לוותר על אותה התחשבות.
ואני אומר את זה למרות שיש לי הרבה סימפטיה אישית לגלעד שליט שעושה רושם של בחור טוב ועדין.
ישן 03-03-2012, 19:30
צלמית המשתמש של צ'נדלר בינג
  צ'נדלר בינג צ'נדלר בינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "ערוץ 7 - נועם שליט:"אנחנו לא דרשנו מהממשלה לשחרר אפילו מחבל אחד"."

בהמשך הסרטון הוא חוזר בו ב"אלגנטיות" מגומגמת. החל מדקה 6:40 הוא מעלה את הטענה שרק כאשר המשפחה התרשמה שלממשלה אין מנופים להפעלת לחץ לשחרור גלעד בדרכים אחרות אז הם העלו את הדרישה לשחרר את המחבלים.

ציטוט:
"...אנחנו כאשר ראינו שאין דרך אחרת ובעצם לממשלת ישראל אין שום אופציה אחרת וגלעד בעצם, הסיכוי לקבל אותו חזרה בחיים כמובן ולא בארון, הסיכוי לכך הולך וקטן אמרנו, אההה, תשחררו, אההה, יש רק אופציה אחת עכשיו לעשות את עסקת המחבלים או עסקת השבויים, איך שתקראו לזה..."

יכול להיות שבתור אבא זה בסדר אם הוא היה דורש שיתנו את השמש בשביל להציל את הילד שלו אבל מאיפה חוסר הבושה להיכנס לפוליטיקה? הוא קיבל את הילד שלו הודות לזה שמהמון משפחות ישראליות נשדד הצדק שהן קיבלו כאשר תפסו וכלאו את מי שפגעו ביקיריהן. הוא רמס את הזכויות שלהן בשביל לקבל את האוצר שלו ועכשיו הגיע הזמן שהוא יישב בבית וישתוק.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:02

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר