לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-02-2012, 12:31
  soldier92 soldier92 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.02.11
קצונה וקצין מודיעין

בס"ד

שלום לכולם...

כיום אני לוחם בחיל השיריון..סיימתי מסלול לא מזמן ואני ממש בתחילתו של קורס מפקדי הטנקים...

חשבתי הרבה על קצונה ובעיקר הסגל שלי המליץ לי על זה בטענה שאני מתאים ושאני צריך להיות קצין...

קצין קרבי,במיוחד בשיריון זו קריעת תחת..ובמהלך השירות ואפילו לפני חשבתי על להיות קמ"ן..קראתי ושמעתי תגובות על התפקיד...ואני די מתלבט..כי מצד אחד להיות קצין קרבי זו השאיפה ולהתקדם..מצד שני-אני רוצה חיים גם,לראות את הבית ולמצוא כבר את הנחלה בסוף כל הקורסים האלה...

רציתי לשמוע מה דעתכם על התפקיד,על ההתלבטות וכל דבר שעולה לכם בראש,תודה (:

נ.ב

שאלה נוספת,במידה ואני יוצא לקצונה של קמ"נים...יש לי סיכוי לא להשאר בחיל השיריון אלא לעשות את התפקיד בחיל אחר?תודה !
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-02-2012, 21:18
  shayetet13 shayetet13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.07.05
לא יהירות ולא כלום
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי soldier92 שמתחילה ב "בס"ד לא הבנתי מאיפה היהירות..."

קצת יותר ניסיון ממך, אין לך מה לכעוס. הוצאתי חייל או שניים לפיקוד, חיילים שלאחר מכן יצאו לקצונה (חלקם כמובן).
עצם העובדה שבקמט אתה מתלבט האם להיות מפקד טנק, קצין שיריון או קמ"ן, מראה משהו עליך. אני לא אומר שזה רע, כמו שאמר benny.zhit, קמן זה בהחלט לא תפקיד קל. אבל אם יצאת (אני מאמין שבזימון ישיר) לקמט, ואתה לא בטוח שאתה אפילו רוצה להיות מפקד טנק, אל תקרא לי יהיר ותחפש בגרות, תעצור רגע,ואולי תראה שאני צודק. כמו שאמרתי, לחיל הזה יש מספיק קצינים לא טובים, אם אתה לא בטוח שאתה רוצה להיות קצין שיריון במאה אחוז, ואתה לא, אתה גם לא תהיה קצין טוב, ואתה יכול להתווכח איתי עד מחר, אבל שוב, אני מדבר מניסיון, ואתה מדבר מהבטן (וד"א, הטיעון של המפקדים שלך בצמ"פ לא תופס, כי הם לא יודעים איך תהיה בתור מפקד או קצין, היית חייל שלהם ל3 וקצת חודשים בקושי של הצמפ, ושוב, זה לא מספיק זמן כדי לדעת).
ישן 29-02-2012, 22:58

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי shayetet13 שמתחילה ב "זכותך כמובן לחשוב ככה, ואין..."

בס"ד

אני קצת אעשה לך סדר בדברים...

א.אולי הטנקים פגעו לך בכושר ההבנת הנקרא,אבל איפה בדיוק קראת שאני מתלבט אם להיות מט"ק?כל הצמ"פ כל הסגל כל הפלוגה ידעה שלזה אני חותר.

ב.לא סתם המ"פ שלי בשיחת סיכום אמר שאני החייל עם האמביציה מס' 1 בפלוגה-וזה אומר משהו..ואני בטוח שלמ"פ שלי יש הרבה יותר ניסיון ממך. כנראה שהוא מבין דבר או שניים ו-4 חודשים זה פול זמן...

ג.אמרת שהם לא יודעים איך אני בתור מפקד או קצין?כנראה שאת התכונות לזה הם ראו בצמ"פ.מה גם שלקחתי הרבה פעמים פיקוד על הדברים ככה שבתור מפקד יש להם התחלה של מושג...

וואלה להגיד לך תאמת להיות קצין שיריון זה מבאס ולא קל...ולהדגיש גם לבחור השני שמגיב-אני לא מחפש איפה יהיה לי יותר קל,אני מחפש איפה אני אהיה יותר שלם עם התפקיד.

לא יודע מה איתך אבל צהל לא כ"כ שאל אותי איפה לשרת(למעשה,הוא כפה עליי למרות שהבהרתי לו יפה מאוד מה הבחירות שלי..) אבל זה צה"ל ואלה ההחלטות שלו..ואם הוא בחר לשים אותי בשיריון אז אני אעשה כמיטב יכולתי על מנת להגשים את שאיפותיי בצה"ל שהם להיות לוחם וקצין.

וכן,על להיות קצין כבר חשבתי הרבה לפני שהגעתי לחש"ן.

במקום שאני אהיה יותר שלם בו-אני אבצע את התפקיד יותר טוב.ומי אמר שקמ"ן יותר קל מקצין שיריון?

אני רואה את העבודה של הקצינים ב-460.נכון לא של המבצעיות,אבל של רוב הקצינים בחיל וזה לא תמיד יותר מידי מעניין..בגלל זה אני בוחר כיווני קצונה שונים.

מקווה שהבהרתי לך יותר את התמונה.
ישן 01-03-2012, 07:49

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי soldier92 שמתחילה ב "בס"ד אני קצת אעשה לך סדר..."

א. דבר ראשון אל תעלב ותגיב בצורה אישית, כי זה לא קשור לפה, ואני לא אומר שום דבר שהוא אישי נגדך.
אם תהיה קמן לא תהיה מפקד טנק, נכון? אז אתה מתלבט האם להמשיך בשיריון (מט"ק, ואולי קצין) לבין קצונת מודיעין, שהיא, שים לב, לא בשיריון.
ב. אין אפילו ספק שהמ"פ שלך מבין דבר או שניים, נתקלתי גם במ"פ שהבין שלושה דברים, זה לא סותר את מה שאני אומר. יכול מאוד להיות שהיית החייל עם האמביציה מס' 1 בפלוגה, יכול להיות אפילו שהיית גדול החיילים שחיל שיריון ראה בעשר שנים האחרונות. זה לא אומר שתהיה מפקד טוב.
אני יודע שזה קצת קשה לשמוע, אבל שוב, אם תבין שאין לי שום דבר נגדך, ואני מנסה לעזור לך לקבל החלטה מושכלת יותר. אם תצא למבצעית אתה תראה חיילים טובים, אפילו טובים מאוד (שמקצועית-יכולים ללמד מפקד או שניים בשיזפון) שלא יכולים להיות מפקדים טובים.
ג.הם לא יודעים, והם גם לא יידעו עד שתהיה מפקד או קצין. אתה יכול להתווכח עד מחר, אבל הניסיון שלי מוכיח (ואני בטוח שאם תשאל פה עוד כמה אנשים, וחלקם גם עם יותר ניסיון מהמ"פ שלך) שזה שאתה טוב במסלול, לא אומר שתהיה מפקד טוב.
ישן 01-03-2012, 10:42

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי shayetet13 שמתחילה ב "א. דבר ראשון אל תעלב ותגיב..."

בס"ד

ברגע שאתה אומר לי משהו בצורה אישית (וכה,להגיד לי שאני לא אהיה קצין טוב בגלל שאני מתלבט באיזה תפקיד לבחור,זה בצורה אישית....)אני גם אגיב בצורה כזאת,יש דרך יותר מנומסת להתנסח.

לא הבנתי מאיפה ההתחכמות הזאת להגיד שאם אני אצא להיות קמן אני לא אהיה מפקד טנק...אני אהיה עד אז מט"ק.אניי יוצא לקורס מטקים על מנת להיות מטק.זה שאני אשנה תפקיד זה לא אומר שאני מתלבט אם להיות מט"ק.

ההבדל בינינו שאתה עושה הבחנה בין קורס לקורס בזמן שאני רואה את הכל כמקשה אחת,עקב זה שאם אני לא מטק אני לא יכול להיות קצין..וקורס מטקים זה שלב בדרך לזה שחייבים לעבור.

בן אדם שיוצא לקורס מטקים-יוצא בתקווה לסיים את הקורס ולהיות מטק-חלקם להמשיך להיות מטקים עד סוף השירות,וחלקם להיות קצינים.

על אותו משקל אני יכול לבוא ולהגיד לך שרספים ומשהדים לא רוצים להיות מטקים.רוצים.אבל רוצים גם לעשות תפקידים אחרים בצהל...

קמ"ן אומר שלאו דווקא שאני אצא משיריון...אני יכול להיות קמן בשיריון.

אני אחדד שוב את הנקודה של ההתרשמות מהמסלול.נכון הייתי חייל טוב,אבל הייתי חייל חוצפן מאוד...
הייתי מקצועי,מוביל ופיקודי אבל הייתי גם לפעמים מוציא ההערות שלא כל המפקדים רוצים לשמוע כי זה פוגע להם מאוד באגו.

מה שהם ראו בי לאורך הצמ"פ הם השליכו על תפקיד של מפקד וקצין.זה לא אומר שהייתה להם תמונה מלאה...אבל הייתה להם התחלה של תמונה.הם לא הסתכלו על זה כאם הייתי חייל טוב בהכל במסלול אז נשלח אותו להיות מפקד.הסתכלו האם מה שהצגתי בצמ"פ מתאים לתכונות ולתפקוד של מפקד או קצין.

זה לא אומר שאני אהיה מפקד או קצין טוב,זה מראה על התאמה לתפקיד ברמה העקרונית וההתחלתית.
ישן 01-03-2012, 11:23

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי soldier92 שמתחילה ב "בס"ד ברגע שאתה אומר לי משהו..."

ציטוט:
לא הבנתי מאיפה ההתחכמות הזאת להגיד שאם אני אצא להיות קמן אני לא אהיה מפקד טנק...אני אהיה עד אז מט"ק.אניי יוצא לקורס מטקים על מנת להיות מטק.זה שאני אשנה תפקיד זה לא אומר שאני מתלבט אם להיות מט"ק.

עכשיו אתה מתחכם, אם אתה תהיה קמן אתה לא תהיה מטק, מה זה "עד שאני אצא אני אהיה מטק"? אתה בוחר מסלול שמייעד אותך למשהו אחר, להיות קצין מודיעין, אתה לא תהיה מטק.
ציטוט:
ההבדל בינינו שאתה עושה הבחנה בין קורס לקורס בזמן שאני רואה את הכל כמקשה אחת,עקב זה שאם אני לא מטק אני לא יכול להיות קצין..וקורס מטקים זה שלב בדרך לזה שחייבים לעבור.

זה שאתה רואה את זה כמקשה אחת זה גם טעות כי:
1. אף אחד לא מבטיח לך שיוציאו אותך לבהד 1 (וגם אם בסוף הקמט יוציאו אותך, יש עוד הכנה לעבור, ששם יש סינון נוסף, וזימון ישיר זה משהו שסוף סוף יורדת קרנו בעיני החיל)
2. זה שאתה מפקד טוב (ואתה אפילו עוד לא מפקד) לא יהפוך אותך לקצין טוב. אתה עוד לא יודע איך זה להיות מפקד, אתה עוד לא יודע איך זה להיות חייל (מעבר למסלול כמובן, כי מה לעשות, במבצעית חייל זה קצת אחרת), איך אתה יודע שאתה רוצה להיות קצין?ולמה אתה מתייחס לזה כמובן מאליו?

ציטוט:
על אותו משקל אני יכול לבוא ולהגיד לך שרספים ומשהדים לא רוצים להיות מטקים.רוצים.אבל רוצים גם לעשות תפקידים אחרים בצהל...

וודאי שאתה יכול, אבל זה לא נכון. משהדים ורספים היו מטקים, היו סמחים, והתקדמו. הם נשארו בתפקידי פיקוד כשיריונרים. אם היית אומר שמטק הולך להיות נגד לוגיסטיקה זאת הייתה אותה השוואה.

ציטוט:
קמ"ן אומר שלאו דווקא שאני אצא משיריון...אני יכול להיות קמן בשיריון.

כמובן שאתה יכול, אבל אתה לא תהיה שיריונר, אתה תהיה קמן.
(חשוב לי להבהיר - אין שום דבר רע בלהיות קמן - להפך! זה תפקיד קשה ושוחק, שלא תמיד מוערך כמו שצריך)

בנוגע לתפקוד שלך במסלול-כל מה שאתה אומר יכול להיות מאוד שקרה, ואין לי סיבה לא להאמין לך, אבל זה לא משנה. אי אפשר לקבל תמונה חלקית ככל שתרצה לגבי התאמה (ולעיתם גם חוסר התאמה) מהשלושה חודשים המסכנים האלה. הסגל שלך התחלף באמצע המסלול, מעט מאוד מפקדים נשארו איתך למשך כל השמונה חודשים. זאת הסיבה שמפקדים שיוצאים מהמבצעית הם לרוב טובים יותר. הם נבחנו לאורך יותר זמן, הם התנסו ביותר פעילות צבאית (גם אימון ברמה"ג שונה מאימון בשיזפון), הם התבגרו קצת יותר כי הם היו חייבים - הם יצאו מהבועה המגוננת של הבא"ח.
ישן 01-03-2012, 16:08

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי shayetet13 שמתחילה ב "[QUOTE]אז אתה בעצם אומר שאתה..."

בס"ד

אני לא מסכים איתך.זה כמו שמישהו יגיד לך שהוא שוקל להיות קצין ואחד מהשיקולים שלו זה כסף ותנאי שירות...

זה לא רחוק...שוב...חלק מהשיקולים שלי אם להיות קציון שיריון זה חלק מת"ש ומסוג העבודה אין ספק.

יש כאלה שמתאים להם יותר כל המאפיינים של קציון שיריון לחלק פחות...אבל זה לא אומר שהאנשים בהכרח לא מתאימים להיות קצינים.

להגיד לך שהייתי עדיין בוחר להיות קציון שיריון מאשר קצין בחיר?תכלס לא הייתי מעדיף להיות בחיר...אבל שוב זה שצהל עשה את הבחירה ושם אותי בחיל השיריון,לא אומר שאם אני רוצה להיות קצין אני חייב להיות קצין שיריון

אני מסתכל קדימה,לא יודע אם להיות שנים על גבי שנים בטנקים זה מה שעושה לי את זה וזה מה שמעניין אותי...
ישן 01-03-2012, 16:23
צלמית המשתמש של fritz2
  fritz2 fritz2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי soldier92 שמתחילה ב "קצונה וקצין מודיעין"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי soldier92
חשבתי הרבה על קצונה ובעיקר הסגל שלי המליץ לי על זה בטענה שאני מתאים ושאני צריך להיות קצין...

קצין קרבי,במיוחד בשיריון זו קריעת תחת..ובמהלך השירות ואפילו לפני חשבתי על להיות קמ"ן..קראתי ושמעתי תגובות על התפקיד...ואני די מתלבט..כי מצד אחד להיות קצין קרבי זו השאיפה ולהתקדם..מצד שני-אני רוצה חיים גם,לראות את הבית ולמצוא כבר את הנחלה בסוף כל הקורסים האלה...

וכל דבר שעולה לכם בראש,תודה (:

סימונים שלי באדום.
הסגל המליץ לך - כלומר אתה יוצא כי המליצו לך או כי זה מה שאתה רוצה לעשות?
קריעת תחת - איפה הבעיה פה? אתה מבין שלפי השורה הזו ניתן ללמוד שאתה מעוניין בתפקיד קל יותר?
השאיפה ולהתקדם - סימן שכן קיים אצלך זיק של רצון להצליח ולהתקדם (גם בשיריון?). לדעתי תנצל את הזיק הזה.
אני רוצה חיים גם - גם לקמ"ן, במיוחד בישות מבצעית, אין יותר מדי חיים.
למצוא כבר את הנחלה - היא תגיע, כשתהיה שלם עם המקום שאתה נמצא בו.

ביקשת שירשמו לך כל מה שעולה בראש - אנשים הגיבו לך בהחלט לעניין.
אל תיקח אישית. אם אתה מתכוון מחפש את התפקיד היותר קל ושהוא לא "קריעת תחת", אולי קצין שיריון זה לא מה שאתה מחפש. זה לגיטימי לגמרי, לא כולם מוצאים את עצמם בתור קצינים לוחמים. טוב שאתה מתלבט עכשיו ולא עם הדרגות על הכתף.

בהצלחה.

ישן 02-03-2012, 13:41

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי fritz2 שמתחילה ב "..."

בס"ד

תראה..אני רוצה את זה בסופו של דבר...

עכשיו יכול להיות שפספסתי איזשהו קריטריון...נכון רשמתי שזה תפקיד של קריעת תחת...אבל בא פה גם העניין של האם זה מעניין אותי...וציינתי את זה המשך התגובות שלי

לא יודע עד כמה לדפוק פינים בזחל זה מעניין אותי לעשות בתור קצין.לא יודע אם לגרז זה יעניין אותי לעשות בתור קצין.
ואל תבוא ותגיד לי אבל אתה תלחם עם מחלקת טנקים...רוב הזמן,שזה בערך 99 אחוז מהזמן זה לא קורה..האחוז שזה כה קורה זה במבצעים ובמלחמות.

מה שלא קורה בקווי חיר שיש מעצרים ודברים בשטח שהם לא מארבי טנקים(וכה בכוונה ציינתי קווי חיר כי גם שיריונרים,לפעמים,יוצאים למעצרים..אבל לא כמו חיר)

אני לא נעלב,אבל אם תשים לב השוני בין המשפט האחרון שלך לבין הבחור הראשון משיריון שניהלתי איתו דו שיח הוא שהוא אומר שאני בהכרח לא אהיה קצין טוב,וזה מבחינתי חצה קו אדום.
ישן 02-03-2012, 19:29
צלמית המשתמש של fritz2
  fritz2 fritz2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.07
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי soldier92 שמתחילה ב "בס"ד תראה..אני רוצה את זה..."

אני לא יודע האם תוכל לעבור מקצין שיריון לקצין מודיעין, לכן לא אתייחס לזה.

שריונרים יוכלו לשווק את חש"ן יותר ממני, אבל התפקיד הוא בהחלט לא רק לדפוק פינים ולגרז.
דיברת על מלחמות, חברי לחמו כמפקדי מחלקות ופלוגות בלבנון השנייה ועופרת יצוקה.
אחד מהם גם לא חזר.
אף אחד לא מבטיח אקשן, ואני חושב שעדיף לך (ולכולנו) להתאמן שירות שלם ולא לשרת יום אחד של מלחמה.

כמו שנכתב, עבודת קמ"ן היא ממש לא "לאנשים שמעדיפים משרד".
אם אתה מעדיף משרד חכה לשחרור ולמד מקצוע שלא כולל שטח, רעל בעיניים ופיקוד על עוד מחלקה שלמה של חיילים שצמאה לשמוע את מוצא פיך.

אם זה בכל זאת מעניין אותך, אני ממליץ לך להיות שלם עם ההחלטה ולצאת לדרך הבאמת מאתגרת של להיות קצין שריון.

ישן 03-03-2012, 12:50
  Grape_of_Wrath Grape_of_Wrath אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.05.11

ההתלבטות שלך מוזרה לי קצת.

ראשית, אין סיבה שתעשה קמט אם אתה רוצה להיות קמן, חבל על המאמץ שלך והכספים שיוצאו על ההכשרה שלך; הקצאות לקמנים, בשריון לפחות, הן בד"כ דרך של חיילים שלא רוצים/לא מסתדרים לצאת מהחיל (כלומר, כאלה עם יכולת מסויימת). בד"כ מדובר על חפ"שים מפלוגות מבצעיות. ההחלטה אם אתה רוצה להשאר בחיל היא משהו שכדאי שתעשה עכשיו וכמה שיותר מהר. אם אתה מחפש " את הנחלה"- לא בטוח שתמצא אותה בתפקיד של קמן, ולא כ"כ ברור לי למה אתה מרגיש שמגיעה לך "נחלה", בכלל, אחרי שבסה"כ סיימת מסלול שריון והתחלת קמ"ט (8 חדשים בצבא?). הקורסים הם לא מטרה בשביל עצמם- העבודה האמיתית מתחילה אחריהם.

שנית, היכולת שלך להפוך לקצין שריון לא יכולה להיות ברורה לך כרגע ואתה לא צריך לקחת אותה כמובנית מאליה, אתה לא יודע איך אתה בתור מפקד ואיך תסתדר עם תפקיד כזה. בירור של העניין הזה תצטרך לעשות, מינימום, בסוף הקמ"ט. הסגל שלך במסלול (כולל המ"פ) לא יודעים מה פוטנציאל הקצונה שלך באמת, ולא הייתה להם דרך לברר את זה. בסה"כ מדובר, בניגוד למה שחניכים נוטים לחשוב, בחבורה של ילדים ולא במקצוענים בעלי הבנה עמוקה לנפש ויכולת האדם (כלומר, הניתוח שלהם לא בהרבה טוב משלך).

TL;DR-אני מציע שתסגר תחילה על הרצון שלך להיות חלק מחיל השריון ולהמשיך בעבודה המאוד שחורה שהוא כולל, או להפוך לקמ"ן (שהולא תפקיד פשוט בעצמו)- תתחשב ,בין השאר, ביכולת המעשית שלך לצאת מהחיל/לקמנים במצבך ובעובדה שהיכולת שלך להפוך לקצין בשריון לא מובנת מאליה.

נערך לאחרונה ע"י Grape_of_Wrath בתאריך 03-03-2012 בשעה 12:56.
ישן 03-03-2012, 22:59

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Grape_of_Wrath שמתחילה ב "ההתלבטות שלך מוזרה לי..."

בס"ד

אואה חבר'ה...אני חושב שהעליהום הזה עליי לא כ"כ מוצדק.

אני רוצה להבהיר כמה נקו':

יכול להיות שאולי לא הייתי מספיק ברור.כשאמרתי נחלה,כנראה שהתכוונתי לתפקיד שאני אהיה שמח למלא ואהיה לי כיף לבוא לעשות אותו..גם אם הוא כרוך בעבודה קשה.

אני ממש לא מסכים איתך לגבי הניתוח של סגל שלי.יפה מאוד שאתה קורא למי שהיה סגן מפקד פלוגה מבצעית בעופרת יצוקה ילד.וד"א,בשיחה האחרונה שלי איתו הוא הדגיש שלמפקד ככל שעולה בדרגות יש אפשרות לקרוא את הבן אדם מבלי שיגיד כלום.אז על אחת כמה וכמה מי שפיקד עליי 3 וחצי חודשים.ואולי,אך ורק בגלל כל הניסיון שהוא צבר כל השנים האלה בעבודה עם חיילים...

ואני אגיע לנק' האחרונה שאותה הכי אני רוצה להבליט.
המקרה שלי,זו דוגמה קלאסית למה שקורה שצהל מכריח אנשים ללכת למקום מסוים והם לא רוצים בו.
לא בחרתי בחיל השיריון.צהל הכריח אותי ללכת לשמה.הסכמתי ללכת ולעשות את המיטב כי רציתי,ואני עדיין רוצה להיות מפקד וקצין בצבא ההגנה לישראל.
זה שצהל בחר לשים אותי שמה לאו דווקא קובע שאני חייב להיות קצין באותו תפקיד.

כל מי שתקף אותי שהוא לא מבין מאיפה ההתלבטות הזאת באה-זה בא מהמקום הזה.אל תאשימו אותי.תאשימו את צהל.זה שצהל עושה את הבחירות האלה שלו לא אומר שאני צריך להתאים את עצמי לזה,ולפסול את השאיפות והחלומות שלי.כנראה שאני לא חולם להיות קצין שיריון.זה לא אומר אבל שאני אהיה בהכרח קצין לא טוב או שאני חייב להחליט מהר איפה אני רוצה להיות.

בסה"כ רציתי לברר על תפקיד של קמ"ן.הרגשתי קצת יותר בנוח באינטרנט לפתוח את ההתלבטות המאוד בוסרית,אז פתחתי.בושה וחרפה על הלינץ' שאתם עושים בי על זה.רציתי לברר על התפקיד הזה כי חשבתי שאולי זה יותר יעניין אותי.
אנשים פה תוקפים אותי כאילו אני נולדתי עם כל המידע על צהל,ואני אמור לדעת את כל הדברים שאמרתם על קמ"ן,קצין שיריון והמסלול של כל אחד מהם.היה אפשר לגשת בצורה פחות מתנשאת ותוקפנית לנושא.

אם הייתי יודע כנראה שלא הייתי שואל פה.

תודה על התשובות ושבוע טוב.
ישן 04-03-2012, 19:16
  Grape_of_Wrath Grape_of_Wrath אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.05.11
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי soldier92 שמתחילה ב "בס"ד אואה חבר'ה...אני חושב..."

לא עשיתי לך לינץ' ולא עשיתי עליהום, נתתי לך עצות קונקרטיות, הביקורת היחידה שלי קשורה להתבטאות בנוגע ל"הגעה לנחלה"; תקרא את ההודעה שלי שוב.
אמרתי לך שאם אתה רוצה להיות קמ"ן, אתה צריך להחליט אם אתה מעדיף לצאת מהשריון- כי מדובר בחיה אחרת לגמרי. הוספתי שאל תיקח את החלופה ככזו בין קצין שריון לקמ"ן- לא ברור שתהיה קצין שריון. בחיי שלא מדובר בשום צורה של התנשאות.

PS
"אני ממש לא מסכים איתך לגבי הניתוח של סגל שלי.יפה מאוד שאתה קורא למי שהיה סגן מפקד פלוגה מבצעית בעופרת יצוקה ילד."

אם הוא היה סמפ בעופרת יצוקה- הוא כנראה "ילד", לפחות מהבחינה שאנחנו מדברים עליה. הוא בנאדם צעיר באמצע-תחילת שנות ה-20 שלו; אין לו שום הכשרה, נסיון או יכולת להעריך בצורה טובה את מה שאתה אומר שהוא העריך, בטח לא ברמת הקשר שיש למ"פ מסלול עם חניך. יכול להיות שמדובר בחריג- אבל לא הייתי בונה על זה.
שאר הסגל שלך הם בודאי ח'ברה בטווח של גילאי 19-21, וכאן מדובר בכלל (כנראה) באנשים אם אפס נסיון חיים.
אני לא בא לרדת על אף אחד, אני בא לתת לך מהנסיון שלי- כמפקד לשעבר בשריון (שהיה גם בפלוגות מבצעיות וגם מפקד בטירונות מקצועות וצמ"פ ושהוציא חיילים משלו לקמ"ט) וגם כבנאדם שיותר מבוגר מהמ"פ שלך בעל יותר נסיון חיים.

"וד"א,בשיחה האחרונה שלי איתו הוא הדגיש שלמפקד ככל שעולה בדרגות יש אפשרות לקרוא את הבן אדם מבלי שיגיד כלום."

שטויות. שלא יבלבל לך את השכל. אם זה לא מעיד על ילדותיות, אני לא יודע מה כן.
ישן 15-03-2012, 12:54
  jefferson82 jefferson82 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.11
אני אתן לך השוואה של תכלס בין שני התפקידים

אם תלך להיות קמ"ן אתה תתחיל בתור קמ"ן גדוד, תפקיד שנה ראשונה. עבודה משרדית בעיקר, להכין שקפים, תלקונים, מפות, לנתח שטח לסכם פעילויות לרכז מודיעין, לכתוב תחקירים ומצגות. לעשות לילות לבנים בשביל להכין איזה עזר שהמג"ד ממש רוצה עכשיו. לא יהיו לך באמת חיילים, אולי ע. קמ"ן או שניים שיעזרו לך אבל אתה לא תהיה מפקד. מה שכן יהיה לך זה אחריות משותפת לחמ"ל גדוד. יציאות 11-3 בדרך כלל. באימונים אתה תהיה גם אחראי על כל מיני בימוי אויב ומתווים ותשתתף בתרגילים. אחרי שנה תוכל לעבור למקום אחר, אולי מקום יותר חפשני כמו אוגדה או פיקוד, או אולי בתור קמ"ן בסיירות שזה יכול באמת להיות מעניין, יכול להיות שגם תפקידי הדרכה יפתחו בפניך.

קצין שריון - תתחיל בתור מ"מ, תקבל מחלקה משלך, 11 חיילים ומפקדים ו3 טנקים שיש לך אחריות מוחלטת כלפיהם. תצטרך לספוג הרבה מאוד חרא מהחפשים, המ"פ ירד לך לחיים מצד שני ולא ייתן לך לישון. אתה תצטרך למצוא דרך להסתדר עם כל האנשים האלה ובין נפקדויות, סירובי פקודה, בעיות בבית קשיי עלייה ומי יודע במה עוד תיתקל לגרום להם לעשות את מה שאתה רוצה ולתפקד יחד כמחלקה מגובשת. בתור מ"מ אתה נמצא עם החיילים שלך כל הזמן, המטלות והמשימות שלך יהיו די זהות לשלהם - סיורים, יזומות, מארבים (בלי שמירות סטטיות ומטבחים זה כן) רק שלך תמיד תהיה האחריות העליונה, במעצר, מארב ארטישוק, מחסום או איפה שלא תהיה. יציאות בקווים 17-4 בדר"כ. באימונים אתה תכבוש רמתניות תנהל אש תעשה טיפולי ב' על טנקים של פלוגות אחרות ומה שבא למ"פ שלך שתעשה.

תלוי בתפקוד שלך ובמפקדים שלך בקורס, אתה תישלח להיות מ"מ טירונים, צמ"פ או מבצעית (או קצין שקר כלשהו באיזה חטיבה אם אתה ממש גרוע), התיאור שנתתי הוא של קצין שריון בפלוגה מבצעית כי זה מה שאני מכיר. בתור מ"מ טירונים או צמ"פ אני מאמין שיהיה לך יותר קל וצחוקים. אחרי שנה ו4 מ"מ, לא משנה באיזה מסגרת, תוכל להתקדם להיות סמ"פ, שזה כבר פחות התעסקות עם שטח וחיילים, וגם סבבי יציאות יותר נוחים.

אל תרגיש לא בנוח עם זה שאתה שונא שריון וטנקים, אולי אחד מ 100 בשריון, חפשים קצינים או מפקדים באמת נהנים בטנקים ולא היו מתחלפים עם כל חירניק אחר.

נערך לאחרונה ע"י jefferson82 בתאריך 15-03-2012 בשעה 13:11.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:55

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר