לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-03-2012, 16:52
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי חובש ותיק שמתחילה ב "רפואה ומה שמסביב"

יש שתי אפשרויות בהקשר הזה:
אפשרות א' היא אפשרות יישנה, שהייתה קיימת בזמן שאני התחלתי תואר ראשון (לפני כשמונה שנים). במסגרת אפשרות זו, אתה מתחיל ללמוד תואר ראשון, נניח בביולוגיה, ואחרי שנה ראשונה מבקש, על סמך ההישגים שלך, לעבור לרפואה. אם אתה מתקבל, אתה מקבל פטור מכמה מקצועות (על סמך קורסים שעשית בשנה הראשונה של התואר שהתחלת), אבל בעיקרון אתה מצטרף למסלול שבע שנתי רגיל של רפואה. אני לא יודע אם ואיפה האופציה הזו עוד קיימת.
אפשרות ב' היא חדשה יחסית, והתחילה בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת ת"א, אבל קיימת היום גם בטכניון, וגם בפקולטה לרפואה של בר-אילן בצפת. במסגרת אפשרות זו, בוגרי תואר ראשון במקצועות רלוונטיים (למשל ביולוגיה או מדעי הרפואה), מתקבלים למסלול מקוצר לתואר ברפואה, בו הם מסיימים אל לימודיהם תוך שנתיים. שים לב שבאפשרות זו אתה חייב לסיים את התואר הראשון, לפני שאתה יכול להתחיל ללמוד רפואה.

בהצלחה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-03-2012, 15:58
  eshely77 מנהל eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08

עוד קצת.
כדי להיכנס לרפואה בארץ צריך בעיקר להיות ממוקד מטרה.
למעט אנשים מאוד חכמים, כאלו שמוציאים בפסיכומטרי ראשון יותר מ 750, רוב האנשים שנכנסו לבתי ספר לרפואה היו בעיקר מאוד ממוקדים.

הדרכים

אפשרות ראשונה: כניסה למסלול מלא ורגיל.
היתרון, לימוד במסלול מלא וותיק בארץ, להערכתי האישית, הדרך הטובה ביותר ללמוד רפואה.
במידה ואין לא בגרות ולא פסיכומטרי אזי הזמן המוקדש עד לקבלה הוא כשנתיים. צריך לשבת באופן מסודר ולראות איזה בגרויות משלימים. מאחר והממוצע הוא טיפש, לפעמים שווה להשקיע אנרגיה דווקא במקצועות הומניים. במקביל עושים פסיכומטרי. כדאי לשאול אנשים שמבינים מהי עקומת השיפור הצפויה.(שי מהפורום יכול להיות כתובת לשאלה כזאת)

אפשרות שנייה: מעבר תוך כדי לימודים למסלול מלא ורגיל.
היתרון: במקום לבזבז את הזמן בלימודים פחות רלוונטיים לומדים נושאים הקשורים למקצוע.
משך הזמן 3 שנים, שנה לקבלה לתואר ראשון ועוד שנתיים לימודים. המעבר הטבעי ביותר הוא ממדעי החיים, הנקודה היא שאני לא יודע אם יש הגדרות ברורות בתקנון מי מוזמן לראיון וכמה מקומות מוקצים לכאלו של סיימו תואר. עד היום לא פגשתי אף אחד שעבר לרפואה עוד לפני גמר התואר, אבל השמועות מספרות שיש כאלו. בנוסף ממוצע 90 בארבעה סמסטרים במדעים זאת בהחלט משימה לא קלה בכל מקרה התחרות היא גדולה ולכן צריך לשאוף לציון פסיכומטרי סביר (לדעתי פחות מ 700 מקטין משמעותית את הסיכוי)
נקודה נוספת, ברוב המקרים המעבר הוא רלוונטי רק בתוך אותה האוניברסיטה. (שנתיים לימוד בעברית יאפשר קבלה רק לעברית)

אפשרות שלישית: מעבר לאחר סיום התואר.
משך הזמן 4 שנים, שנה לקראת התואר ועוד שלוש שנים תואר ראשון. גם באופציה הזאת וגם בזאת שהוזכרה לעיל במידה וזה מסתדר עם השחרור מהצבא אפשר אולי לחסוך את השנה הראשונה. כאן יש שתי אפשרויות, אחת היא לסיים את התואר בהצטיינות ולהיכנס לתכנית מלאה. או להיכנס לתכנית הארבע שנתית בבר-אילן או באת"א. במקרה כזה כדאי לבחור תואר שמכיל את קורסי הליבה המבוקשים וכבר משנה ראשונה להשקיע מחשבה במבחן הכניסה. (מבחן בביוכימיה, ביולוגיה מולקולארית ועוד משהו) שוב במקביל כדאי לשפר פסיכומטרי ליותר מ 700. (לא חושב שצריך יותר מ 750, אבל פחות מ 700 יקשה מאוד) הממוצע הנדרש לתכנית הארבע שנתית הוא יותר מ 85, לא פשוט אבל בהחלט אפשרי.

אפשרות רביעית: לימודים בחו"ל.
היתרון הוא שהקבלה מובטחת והמחסום העיקרי הוא כלכלי, במקרה כזה אתה תלוי בתמיכה הכלכלית מהבית או בכסף שחסכת. חשוב לדעת שהסיכוי לעבור לישראל אומנם קיים אבל קורה באחוזים מאוד מאוד נמוכים. (למעט אנשים שקורה להם נס ומשהו מחליט לפתוח פקולטה בדיוק בזמן הנכון).
על בחירת אוניברסיטה וארץ בחו"ל נרחיב רק אם זה יהיה רלוונטי.

בכל מקרה, בכל אחד מהמקרים, אולי למעט האופציה הרביעית. חשוב להיות ממוקד מטרה. אלו אצלנו שהצליחו לעבור מרפואת חירום התנהלו כבר בתחילת שנה א' כשהם מוכוונים לממוצע ולראיון. אותו כנ"ל לגבי לקחת שנתיים של שיפורים או כל מסלול אחר.
בכל מקרה שיהיה בהצלחה.

ישן 10-03-2012, 21:54
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי eksdii שמתחילה ב "לא הבנתי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eksdii
באפשרות הרביעית,לימודי רפואה בחול, הכוונה שלך של לעבור לישראל היא אחרי התואר?

הוא התכוון לעבור לארץ במהלך התואר, ולהמשיך את התואר שהתחלת בחו"ל בארץ. זאת אפשרות שהייתה רלוונטית כשפתחו את הפקולטה של בר אילן, בתחילת השנה הזו, וקראו לסטודנטים הלומדים בחו"ל לעבור אליה, ולהשלים את השנים הקליניות בארץ.

לגבי היכולת שלך למצוא עבודה אם תלמד רפואה בחו"ל - רופאים תמיד חסרים, השאלה היא איזה סטנדרט מציבים כדי לאפשר לאדם לעסוק ברפואה בארץ. היום, כמו שאמרה טלי, ישנו מבחן מיוחד לסטודנטים שסיימו ללמוד רפואה בחו"ל. על מנת לקבל רישיון לעיסוק ברפואה בארץ, חייבים לעבור את המבחן הזה. בשנים האחרונות עלו טענות רבות שהמבחן קשה מדי ונועד להכשיל את הרופאים שלמדו בחו"ל בכוונה. אני לא יודע אם הטענות נכונות (לא למדתי רפואה, ומן הסתם לא עשיתי את המבחן הנ"ל), אבל בשל המחאה ובשל המחסור ברופאים בארץ, שוקלים לבטל את הצורך במבחן לבוגרי רפואה מאוניברסיטאות במדינות ה-OECD (ראה הכתבה ששמתי בתשובה לטלי). לי באופן אישי זה נראה פתרון קיצוני מדי, ולדעתי האפשרות שיהיה מבחן אחיד לאלו שסיימו בארץ ולאלו שסיימו בחו"ל, היא אפשרות טובה בהרבה, שכן חייבת להיות מידה מסוימת של בקרה על האנשים המורשים לעסוק ברפואה. בשורה התחתונה, קשה לומר מה יהיו הדרישות מבוגרי רפואה מחו"ל בעוד חצי שנה, ובטח שאי אפשר להגיד מה יהיו הדרישות בעוד כמה וכמה שנים מהיום.

ישן 22-07-2012, 12:05
  חובש ותיק חובש ותיק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.06.11

שלום לכולם

טוב בדצמ' הקרוב אני יעשה מבחן פסיכומטרי ואני לאט לאט יותר מתחבר לרעיון של לימודי רפואה.
מבחינת האפשרות של להתקבל בצורה הישירה היא לא הכי ריאלית מבחינתי (אני לא מאמין שאני יוצא 750 בפסיכו בטח לא בניסיון הראשון) , ולימודים בחול גם לא ריאלים מבחינה כספית (הבנתי שזה מאות אלפי דולרים בשנה).

כרגע אני לוקח קורסים באנגלית (חברה כולשהי שאני לא ירשום את שמה) ומשפר לאט לאט את האנגלית (בלי קשר למה שאני רוצה ללמוד).

הבנתי שאם אני מסיים תואר עם ממוצע 80 ומקצועות מסויימים (מדעיים מין הסתם) יש אפשרות לעבור למסלול - 4 שנים נוספות לתואר דוקטור .

אני לא יודע אם eshely77 התכוון למסלול הזה אבל הוא קישר את זה איכשהו לציון של הפסיכומטרי.
האם להתקבל ללימודי ביולוגיה במכללת אריאל לדוגמא ולהוציא בממוצע מעל 80 יקנה לי מקום? אני מתאר לעצמי שמי שילמד באוניברסיטה ויקבל ציון יקבל העדפה , יש פהמישהו שמכיר את המסלול ויכול לספר קצת יותר..

תודה לעוזרים
ישן 26-07-2012, 15:14
  eshely77 מנהל eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי חובש ותיק שמתחילה ב "שלום לכולם טוב בדצמ' הקרוב..."

תואר מאריאל בממוצע מסוים לא מקנה מקום בבית ספר לרפואה, אלא מאפשר לך להתמודד על מקום.
התכנית הארבע שנתית קיימת באוניברסיטת תל אביב ובפקולטה לרפואה בצפת השייכת לבר אילן.
עיקרון הקבלה הוא זהה, תואר ראשון עם ממוצע מסוים, קורסי יסוד עם כמות מספקת של נק"ז, (ביוכימיה, ביולוגיה מולקולארית ובטח עוד כמה דברים), מבחן GRE, ואם אני לא טועה בנוסף לראיון יש גם מבחני מור.

מה שחשוב לדעת זה ששום דבר לא מבטיח לך שאחרי שתסיים לימודי ביולוגיה בממוצע מסוים תתקבל, שכן ישנה תחרות לא קטנה. אבל זה אפשרי. בכל מקרה אם אתה מכוון למסלול הזה אתה צריך לנסות להשתגע במהלך הלימודים ולא לפחד ממועדי ב' על מנת לשפר את הממוצע.

ישן 26-07-2012, 15:21
  חובש ותיק חובש ותיק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.06.11
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "תואר מאריאל בממוצע מסוים לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
תואר מאריאל בממוצע מסוים לא מקנה מקום בבית ספר לרפואה, אלא מאפשר לך להתמודד על מקום.
התכנית הארבע שנתית קיימת באוניברסיטת תל אביב ובפקולטה לרפואה בצפת השייכת לבר אילן.
עיקרון הקבלה הוא זהה, תואר ראשון עם ממוצע מסוים, קורסי יסוד עם כמות מספקת של נק"ז, (ביוכימיה, ביולוגיה מולקולארית ובטח עוד כמה דברים), מבחן GRE, ואם אני לא טועה בנוסף לראיון יש גם מבחני מור.

מה שחשוב לדעת זה ששום דבר לא מבטיח לך שאחרי שתסיים לימודי ביולוגיה בממוצע מסוים תתקבל, שכן ישנה תחרות לא קטנה. אבל זה אפשרי. בכל מקרה אם אתה מכוון למסלול הזה אתה צריך לנסות להשתגע במהלך הלימודים ולא לפחד ממועדי ב' על מנת לשפר את הממוצע.

זה שזה לא מקנה מקום זה דיי מובן .
האם זה משנה איפה אני עושה את התואר? האם התחרות גדולה ? (נכון להיום כמובן)...
והסבר את המשפט "אתה צריך לנסות להשתגע במהלך הלימודים ולא לפחד ממועדי ב'"

תודה
ישן 04-08-2012, 14:47
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי חובש ותיק שמתחילה ב "טוב אז בהמשך לנושא , הבנתי את..."

1. קח בחשבון שאין הרבה מה לעשות עם תואר ראשון בביולוגיה (אלא אם כן אתה רוצה להיות מורה).

2. אין שום קשר בין ביולוגיה של בי"ס לבין ביולוגיה של אוניברסיטה

3. התואר המדובר נשמע כמו תואר צר לגנטיקה, ולא ביולגיה כללית.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 14-10-2012, 16:04
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "בתחום הביולוגיה, אני ממליץ..."

אני מודע לכך שזו האמא של ההקפצות (לא באמת, אבל עדיין) - אבל הערה לגבי איכות הלימודים בביולוגיה בעברית.

יש נטיה לומר שזו האוניברסיטה המומלצת. וזה באמת יכול להיות המצב, במיוחד שאני כבר 6 שנים לא מעורה במה שהולך שם. אבל הינה דרך לבחון בצורה יעילה למדי (לדעתי) מהי איכות ההוראה בביולוגיה בפרט ובמדעים בכלל - כמות קורסי המעבדה.

מחיכוך עם תלמידי תואר ראשון רבים מאוד, ותלמידי מחקר רבים פחות - יש חשיבות גדולה מאוד לקורסים האלה בטיוב איכות התלמידים ובסינון אלה שיודעים רק לחרוש, אבל לא לעשות משהו עם זה. אם אני הייתי צריך לבחור כיום אוניברסיטה ללמוד ביולוגיה, הייתי מנסה להרכיב מערכת ולראות כמה שעות מעבדה אני מקבל. ועוד משהו - הייתי נמנע כמו מאש מתכניות מיוחדות שמלמדות נושא צר לעומק... זו לא המטרה של התואר הראשון.

אה - עוד משהו. כמעט כל החוקרים הכי מעניינים והכי מתקדמים (לטעמי) בביולוגיה כיום הם מתימטיקאים, תכניתנים ופיזיקאים. נקודה למחשבה...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 14-10-2012 בשעה 16:07.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:45

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר