לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה - ברוכים הבאים לפורום מוטוריקה ורכב, אנא קראו את כללי הפורום - חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > מוטוריקה ורכב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-05-2005, 08:12
  CaRTeR CaRTeR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.06.03
אתה בטוח תצטרך אלטרנטור יותר גדול להטעין את שניהם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי omegaMIX שמתחילה ב "הוספת מצבר לרכב - סובארו GL"

ולשים מחשב ברכב זה עבודה מסובכת,

הסיבה היא שלמצבר יש 12 וולט, מחשב אומנם משתמש גם ב 12 וולט אבל לא רק
יש גם 5 , 7 , ועוד ועוד חיבורים שונים עם מתחים שונים.
עכשיו נגיד ואתה הולך על כאב ראש אתה צריך לחבר לכל חיבור שצורך חשמל את
המתח המתאים לו עם נגדים קבלים או מה שתשים, הקטע זה שהמתח צריך להיות יציב
אם יהיו לך גלים המחשב לא יחזיק.

נגיד והחלטת ללכת על שיטה של העלאת מתח כדי לחבר את החשמל לספק
אתה צריך לקחת את המתח מהספק ובעזרת רכיב מסוים ששכחתי את שמו
להעלות את המתח מ 12 ל 230, כמובן שמלבד המתח דרוש הספק שיתאים.

באתר המחשבים מספר 1 בארץ hwzone מנהל אחד ניסה לגבש רעיון
על הכנסת מחשב לרכב, אם הוא עזב את הרעיון בטענה שהדבר מסובך ברמות
קשה לי להאמין שאתה תצליח, במידה וכן צור איתי קשר בפרטי.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-05-2005, 11:08
  omegaMIX omegaMIX אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.04
גם אני שובר ת'ראש
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי CaRTeR שמתחילה ב "אתה בטוח תצטרך אלטרנטור יותר גדול להטעין את שניהם"

אוקי - אז אחרי שלמדתי קצת בחיים שלי על אלקטרוניקה..
כמה תשובות .
1. החלטתי פשוט לשים עוד אלטרנטור קטן של 12 וואלט שיטעין את המצבר השני!
2. לגבי מתחים כגון 7 ו 5 ו 3 ו1 וואלט עלה מייצבים שאני יצרך לשים וכמה נגדים .. תיכנון שאני מעריך שלא יקח לי את כל הנשמה.. ולגבי זה שאתה אומר שיש תנודות במצבר אז אני אוכל לשים קבלים גדולים שיאגרו את המתח ויתנו לי בהטעם מתח מיוצב..
3. עכשיו אין לי שום סיבה לשים מגבר מתח שיעשה את הפעולה הבאה DC -AC -DC
להפך עם כבר אני מעדיף לקנות את ה DC-DC הבעיה שמהחיר שלהם לא כזה נמוך ואין את זה בארץ כנראה ..

ולכןן! .. אני רוצה לקחת פשוט עוד מצבר שיתן לי את המתחים השליליים כי מה שהיה לי הכי קשה לעשות זה לעשות את המתח השלילי ממתח חיובי!..
וכמו שעשיתי הרבה פעמים בביצפר פשוט לקחתי שתי ספקים שאחד מביא 5 וואלט והשני מינוס 5 וואלט.

אשמח עם אנשים יצטרפו לעניין ויתנו את הצעתם בעניין..

ישן 03-05-2005, 11:59
  CaRTeR CaRTeR אינו מחובר  

נראה נחמד ביותר
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי omegaMIX שמתחילה ב "כן כמובן . אני שאלתי פה ברמת המצברים ולא השאר"

אבל שים לב שהמחשב הוא 233 מגה הרץ, 128 מגה אס די ראם, 10 גיגה הרדדסיק רגיל,
בקיצור אתה לא יכול אפילו להריץ אקס פי שם (400 הרץ צריך).

שים לב לטמפרטורות הם מבקשים לשמור במקום עד 60 צלסיוס, ביום קיץ חם
שהרכב ייהיה רותח ותרצה להפעיל את המחשב החום מסביב יוסיף לחום שלו
והוא לא יוכל לעבוד כי הם אומרים שהוא מגיע לבד לאזור ה 50 וב 60 הוא כנראה מפסיק לבד
אני מאמין שהם לא שמו בו מאוור לקירור פשוט ויש רק קירור פאסיבי.

המידע או המוצרים שאתה צריך "לדלות מהם" זה המתקן שבתוכו מונח ההרדדסיק למניעת
זעזועים, לפחות להשיג תרשים שלו שתוכל לבנות לבד. (למרות שלגבי זה יש לי רעיון טוב)

ושהם מקבלים 12 ו 5 וולט מהרכב, כלומר הם עושים את הפחתת המתח למתחים אחרים
או מה 12 או מה 5 בתוך המחשב שלהם או בדרך בעזרת רכיבים שמחברים ביין הכבלים.

מסך נגיעה ומקלט גי פי אס תוכל לקנות בעצמך.

הייתי מציע לך לבדוק שוב את הרעיון הראשון של העלאת מתח , שים לב לספקים הבאים
http://www.pch.co.il/docs/pi-297496109.htm ה 2 באמצע.

כמו כן אתה יכול לשלב עם הרעיון של העלאת המתח מחשב קומפלט ישר בלי לקנות ספק או
לבנות מחשב בעצמך בעזרת השאטל המפורסם http://www.pch.co.il/docs/pi1488582499.htm.
ישן 03-05-2005, 18:49
  CaRTeR CaRTeR אינו מחובר  

אוקיי כנס יש לי עדכון טרי וחם
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי omegaMIX שמתחילה ב "כרגע מה שבאמת מעניין אותי"

ביררתי קצת יותר לעומק בנושא ודיברתי עם מישהו שמבין יותר ממני.
דבר ראשון השיטה שאתה רוצה ליישם שהיא לספק למחשב ישירות את המתח שצריך
בכל נקודה ונקודה ללא ספק על ידי נגדים וקבלים, זה עבודה בעיניים וזה מתכון לתקלות.

השיטה שאתה צריך לנקוט בה היא הדרך הבאה.
- החלפת האלטרנטור הנוכחי באחד גדול יותר כפול בעוצמתו ( 2 קטנים גם אפשר 1 יותר טוב).
- חיבור האלטרנטור למצבר הרכב ולמצבר ה 2 שלנו שקנינו.
- חיבור המצבר ה2 שלנו לממיר מתח מ 12 וולט ל 220
- חיבור ממיר המתח לספק של המחשב שלנו

שנאי מתח 12~ - 220~ (300 וואט) : http://www.sollan.co.il/Product_pag...PID=1057&cat=33
חשוב לנו 300 כי הספק המחשב הוא לפחות 300.

מספר דברים נוסף שצריך לבדוק
- האם השנאי רק מעלה למתח של 220 מ 12 ומסוגל לעשות זאת להספק של עד 300 וואט
או שהוא מסוגל להעלות למתח של 220 מ 12 לקבל פחות מ300 וואט ולהעלות גם את ההספק ל 300.

במידה והאפשרות הראשונה נכונה נצטרך מצבר נוסף לרכב כמו שאמרתי למעלה בהספק של 300 וואט לפחות.
במידה והאפשרות השנייה נכונה יש מצב שנוכל לוותר על המצבר הנוסף לרכב ולחבר את האלטרנטור
הכפול שלנו למצבר הרכב ולשנאי המתח ישירות.
* אם כי הוספת מצבר נוסף תמיד יותר בטוחה מבחינת יציבות של עומס.

-מסך אתה יכול לקנות מסך 7 אינץ הם באים עם חיבורי RCA, S-VIDOE ומתחברים לחיבור מולקס 12
וולט רגיל של רכב, אם הוא לא צורך הספק גדול יכול להיות שתוכל לחבר אותו למצבר הרגיל של הרכב.
או שמקסימום למצבר השני שלנו ( אם יהיה אם לא נצטרך לשים בגלל המסך)

*כמובן שמצבר הרכב השני שלנו צריך להיות 300 וואט + X וואט למסך. בשביל המחשב והמסך,
במידה ולא נחבר את המסך למצבר האוטו, אם נחבר למצבר האוטו אז 300 יספיק רק למחשב
ואולי נוכל גם לוותר על מצבר למחשב אבל רק במידה ואחד מהדברים שכתבתי למעלה נכון וגם אז
הוספת מצבר תמיד טובה ליציבות כמו שאמרתי.

אתה מוזמן לראות את הפרויקט הבא שמישהו עשה זה לא מה שאתה מתכנן זה בכלל נייד ובעוצמה של 12 וולט בלבד,
אבל הוא נתן שם לינקים למטה לאתרים נוספים ואמר שאפשר לשאול אותו בפרטים באיי סי קיו , תנסה להתיעץ איתו אולי גם. http://forums.nana.co.il/Article/?ArticleID=110312

נערך לאחרונה ע"י CaRTeR בתאריך 03-05-2005 בשעה 19:00.
ישן 04-05-2005, 00:57
  omegaMIX omegaMIX אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.04
אוקי התשובות..
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי CaRTeR שמתחילה ב "אוקיי כנס יש לי עדכון טרי וחם"

קודם כל מעניין אותי למה אתה אומר שסיפוק המתחים הנחוצים למחשב בנקודה ונקודה בעצם היא מתכון לתקלות הסבר.!

ולגבי השיטה .. אין טעם לשים עוד מצבר עם אני שם inverter שבעצם מעלה לי את המתח מ12 ל220 הקטע הוא שכזה דבר מצריך 300 שקל כמו שאתה הבאת.
לכל מקרה היום אני ניסיתי לעבוד עם אחד כזה .. וזה לא עבד.. כלומר המתח או ההספק שהוא סיפק לא הצליח להרים את המחשב.. ולכן כנראה באמת שאני יצטרך לקנות 300 וואט או יותר .. אין לי מושג
ולכן נראה לי שאני ינסה את השיטה של .. לחבר אל פסק אולי זה יעבוד..
ועם זה לא יעבוד אין לי כל ברירה אלה לקנות ספק DC -DC וזה יקרע לי את הכיס ויעשה לי חור רציני

לגבי המסך אני עכשיו אפילו לא חושב הרבה כי קודם כל הבעיה הגדולה ביותר היא להכניס את המחשב הזה ולספק לו את המתח שלו.

ד"א הפרוייקט שהבאת לי למטה לא שימושי כי הוא פשוט צריך מתח של 12 וואלט לא יותר מזה
הבעיה היא במתח של המחשב שהוא צורך גם מינוסס 12 וואלט וזה הקטע הכי קשה פה ולכן בעצם אני רוצה לשים עוד מצבר..

תודה בכל אופן.. תמשיכו לתת הצעות
אני לא אשקות עד שלא יהיה לי מחשב באוטו חח

ישן 04-05-2005, 10:15
  CaRTeR CaRTeR אינו מחובר  

בוא בוא תקשיב
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי omegaMIX שמתחילה ב "אוקי התשובות.."

בקשר למתכון לתקלות זה בגלל שזה הלחמות והרבה חיבורים ומספיק שמשהו יזוז יהיה קצר ושישו ושימח,
אני אומר לך רד מהרעיון תתמקד בשנאי.

יש טעם לשים מצבר ביחד עם Invertor מכיוון שאם נגיד יכבה לך הרכב ואיין לך מצבר אז המחשב יכבה
ישר וזה לה הכי בריא, עם מצבר נוסף תוכל לסחוב אולי קצת זמן בשביל לעשות כיבוי כמו שצריך
או שבלי קשר תרצה להריץ את המחשב קצת בלי פעולה של המנוע. בקיצור אפשר בלי רצוי עם מצבר נוסף.

מין הסתם אם עבדת עם אחד שלא מספק את ההספק שהספק של המחשב שלך צריך זה לא ירים אותו...
ואתה חייב לקנות שנאי 300 וואט לפחות כי ספק למחשב זה 300 מינימום (היום ספק מחשב זה 420).
לא ממש ראיתי שנאים יותר גדולים מ 300 במחיר סביר.

לחבר אל פסק זה לא שיטה, כמה זמן האל פסק יחזיק שהוא טעון 10 15 20 דקות אני יהיה לארג'.
ואז אחרי 20 דקות מה יקרה? או שאתה צריך לתדלק בשקע חשמל ביתי תאל פסק, או שכדי לטעון אותו ברכב תצטרך ביין כו וכו לקנות ממיר ל 220 וולט כי זה מה שהאל פסק צורך (230 ליתר דיוק).
שמע לי יש לי אל פסק בבית, רד מזה זה לא שיטה, הדבר היחיד שטוב פה שהוא נותן זה עוד כמה דקות
לכיבוי סדיר ואת זה מצבר רכב נוסף יתן גם.

כבר אמרתי לך מקודם שאתה חייב לקנות שנאי אבל אם 350 שקל קורע לך תכיס ... כדאי שתפרוש מעכשיו, מה עם אלטרנטור מוגדל זה כמה מאות... והמצבר הנוסף זה כמה מאות... והמסך בסוף שלא נדבר עליו בכלל זה בערך 1000 שקל. ואני מקווה שאתה לא חושב לחבר איזה lcd מנייד ישן כי זה
כמעט ובלתי אפשרי, אני מכיר רק בן אדם אחד שחיבר מסך כזה למחשב, ועוד אחד שעשה את זה
בתנאי מעבדה עם רכיבים וחומרים שאיין לך ועשה על זה סיקור במסקנה שאם איין לך קשרים לחברה
שמייצרת תמסך או כלי מעבדה כמו שלו וידע לא תוכל לעשות את זה.

כדאי שתחשוב על המסך...

אמרתי שהוא לא שימושי ורשמתי שהפרוקיט הוא רק 12 וולט, אבל רשמתי לך גם שהוא נתן שם לינקים למטה שאולי טובים לך ובלי קשר הוא נראה מבין אולי אפשר להתייעץ איתו.

כבר הגענו למסקנה שכדאי שתשים עוד מצבר.
ישן 22-05-2006, 21:07
  yossisibi yossisibi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.03.06
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי CaRTeR שמתחילה ב "בוא בוא תקשיב"

חברים יקרים אני יכול לעדכן אתכם שאתם מנסים להמציא משהו שכבר מזמן נתנו לו פתרונות.
נושא מחשבי PC ברכב זה דבר מאוד חם בעולם וישנם כבר הרבה אנשים בעולם שהכניסו מחשב לרכב.

ישנו אתר מיוחד לנושא זה עם פורום מאוד מקצועי בנושא מתוכנות שמפתחים עבור פרוייקטים כאלה ועד לכל סוגי החומרות המיועדות לנושאים הללו. WWW.MP3CAR.COM
בארץ נושא זה עוד בחיתולים אבל מתחיל לקבל תאוצה, הדרישה בארץ לנושא זה מגיע יותר מרכבי ה4X4 עבור תוכנות ניווט שטח לכן יש הרבה פעילות בתחום וישנם אנשים שהכניסו מחשבים לרכב.
WWW.JEEPTRIP.COM בפורום ניווט.
אני אחד מהאנשים הללו שרכש, פיתח, הרכיב, התקין, מחשב ברכב עם הרבה דברים שעוד לא חשבתם עליהם.

אני חוקר את התחום הזה כבר שנה שלמה והיום כבר יש לי את המחשב כ6 חודשים.
את הפרוייקט שלי אני פרסמתי באותו אתר JEEPTRIP ואני מצרף את הלינק.
זה ארוך אך כדי לכם לקרוא הכל....
http://www.jeeptrip.com/page.aspx?d...p=4&item=659677
את כל השאלות אתם יכולים לשאול באותו השרשור (הרשמה קצרה ואתם מוזמנים לשאול).
השימושים שלי ברכב הם:
הקרנת סרטים מההרד דיסק, השמעת מוסיקה MP3, גלישה באינטרנט דרך חיבור WIFI או מודם סלולרי, שיחות טלפון VOIP סקייפ, קריאה ושליחת אימיילים, ניווט כבישים עם תוכנת DESTINATOR,
חיבור מחשב PC עם המחשב של הרכב בחיבור הסטנדרטי של הרכב, חיבור המחשב לטלפון הסלולרי שליטה וחיוג דרך המחשב ועוד.....
ישן 22-05-2006, 21:08
  yossisibi yossisibi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.03.06
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי CaRTeR שמתחילה ב "בוא בוא תקשיב"

חברים יקרים אני יכול לעדכן אתכם שאתם מנסים להמציא משהו שכבר מזמן נתנו לו פתרונות.
נושא מחשבי PC ברכב זה דבר מאוד חם בעולם וישנם כבר הרבה אנשים בעולם שהכניסו מחשב לרכב.

ישנו אתר מיוחד לנושא זה עם פורום מאוד מקצועי בנושא מתוכנות שמפתחים עבור פרוייקטים כאלה ועד לכל סוגי החומרות המיועדות לנושאים הללו. WWW.MP3CAR.COM
בארץ נושא זה עוד בחיתולים אבל מתחיל לקבל תאוצה, הדרישה בארץ לנושא זה מגיע יותר מרכבי ה4X4 עבור תוכנות ניווט שטח לכן יש הרבה פעילות בתחום וישנם אנשים שהכניסו מחשבים לרכב.
WWW.JEEPTRIP.COM בפורום ניווט.
אני אחד מהאנשים הללו שרכש, פיתח, הרכיב, התקין, מחשב ברכב עם הרבה דברים שעוד לא חשבתם עליהם.

אני חוקר את התחום הזה כבר שנה שלמה והיום כבר יש לי את המחשב כ6 חודשים.
את הפרוייקט שלי אני פרסמתי באותו אתר JEEPTRIP ואני מצרף את הלינק.
זה ארוך אך כדי לכם לקרוא הכל....
http://www.jeeptrip.com/page.aspx?d...p=4&item=659677
את כל השאלות אתם יכולים לשאול באותו השרשור (הרשמה קצרה ואתם מוזמנים לשאול).
השימושים שלי ברכב הם:
הקרנת סרטים ותמונות מההרד דיסק, השמעת מוסיקה MP3, גלישה באינטרנט דרך חיבור WIFI או מודם סלולרי, שיחות טלפון VOIP סקייפ עם דיבורית כמו הסלולרי, קריאה ושליחת אימיילים, ניווט כבישים עם תוכנת DESTINATOR,
חיבור מחשב PC עם המחשב של הרכב בחיבור הסטנדרטי של הרכב, חיבור המחשב לטלפון הסלולרי שליטה וחיוג דרך המחשב, העברת קבצי מוסיקה וסרטים בחיבור WIFI עם הבית ועוד....
כל דבר שאתם יכולים לעשות במחשב בבית אני יכול ברכב......
יוסי.

נערך לאחרונה ע"י yossisibi בתאריך 22-05-2006 בשעה 21:15.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:48

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר