לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-03-2012, 19:17
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי תוכניתן שמתחילה ב "[QUOTE=shruki]היי, תשואה..."

לא סתם אג"ח, אלא ממשלתי. רמות הסיכון די זהות. הסיכוי שממשלת ישראל תפשוט את הרגל בשנה הקרובה אפסי ממש כמו הסיכוי שהבנק שלך יפשוט את הרגל.
הריביות הן-
ממשלתי שקלי 0313, שנפדה במרץ 2013, ייתן לך 2.58% נומינלי.
מק"מ 313 שנפדה במרץ 2013 ייתן לך 2.57%.
ממשלתי צמוד 0613 שנפדה ביוני 2013 ייתן לך 0.25%- . כן, תשואה נומינלית שלילית, וזאת מכיוון שהוא מקנה לך גם את ההצמדה למדד. אם נניח שהמדד יהיה בערך 3% שזה בתוך היעד של בנק ישראל, תראה שהתשואה תהא דומה לזה של השחר והמק"מ.

היועץ בבנק יכול לחשב לך את התשואה נטו בניכוי מס רווח הון, עמלות קניה ומכירה וכו'.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-03-2012, 20:02
  תוכניתן תוכניתן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.08
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לא סתם אג"ח, אלא ממשלתי. רמות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
לא סתם אג"ח, אלא ממשלתי. רמות הסיכון די זהות. הסיכוי שממשלת ישראל תפשוט את הרגל בשנה הקרובה אפסי ממש כמו הסיכוי שהבנק שלך יפשוט את הרגל.
הריביות הן-
ממשלתי שקלי 0313, שנפדה במרץ 2013, ייתן לך 2.58% נומינלי.
מק"מ 313 שנפדה במרץ 2013 ייתן לך 2.57%.
ממשלתי צמוד 0613 שנפדה ביוני 2013 ייתן לך 0.25%- . כן, תשואה נומינלית שלילית, וזאת מכיוון שהוא מקנה לך גם את ההצמדה למדד. אם נניח שהמדד יהיה בערך 3% שזה בתוך היעד של בנק ישראל, תראה שהתשואה תהא דומה לזה של השחר והמק"מ.

היועץ בבנק יכול לחשב לך את התשואה נטו בניכוי מס רווח הון, עמלות קניה ומכירה וכו'.

אז בדברים האלה הריבית היא בערך 2.5 אחוז מה שנותן לי במהלך שנה 500 ש"ח
באיגרות האלה איך זה הולך?אני קונה איגרת עם תאריך פקיעה ? או שתמיד אוכל "לצאת" ממנה?
אגב, אם סתם דוגמא יהיה קריסה כלכלית האגח"ים הממשלתיים האלה יפילו לי את הקרן?
בנוסף,באמת יש לי מה ללכת לבנק ולשבת עם מישהו שם? הרי מה שיש לי זה בערך כלום, 20 אלף כמה שאני יודע זה ממש "לא כסף"

תודה
ישן 10-03-2012, 23:07

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי תוכניתן שמתחילה ב "[QUOTE=shruki]לא סתם אג"ח,..."

לאיגרת חוב יש תאריך בו הקרן מוחזרת לך. האיגרת כמובן נזילה במהלך כל התקופה ואתה תמיד יכול למכור אותה. עם זאת שים לב- מחירי האיגרת יכולים להשתנות תדירות, ואתה יכול פתאום לראות תשואה שלילית כי מחיר האג,ח ירד. לדוגמא- אם הנגיד מעלה את הריבית, מחיר האג"ח יורד. אבל- אם תחכה עד לפידיון זה לא משנה לך, כי אתה מקבל את הקרן המובטחת.
קריסה כלכלית שיכולה להזיק לך תהיה במידה וממשלת ישראל תוכרז פושטת רגל ולא תוכל לעמוד בהתחייבויות שלה כלפיך. בינינו, הסיכוי שזה יקרה בשנה הקרובה הוא אפסי.

ושמע, גם 500 ש"ח הם יותר מאשר אפס, נכון?

ישן 11-03-2012, 01:06

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לאיגרת חוב יש תאריך בו הקרן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
לאיגרת חוב יש תאריך בו הקרן מוחזרת לך. האיגרת כמובן נזילה במהלך כל התקופה ואתה תמיד יכול למכור אותה. עם זאת שים לב- מחירי האיגרת יכולים להשתנות תדירות, ואתה יכול פתאום לראות תשואה שלילית כי מחיר האג,ח ירד. לדוגמא- אם הנגיד מעלה את הריבית, מחיר האג"ח יורד. אבל- אם תחכה עד לפידיון זה לא משנה לך, כי אתה מקבל את הקרן המובטחת.
קריסה כלכלית שיכולה להזיק לך תהיה במידה וממשלת ישראל תוכרז פושטת רגל ולא תוכל לעמוד בהתחייבויות שלה כלפיך. בינינו, הסיכוי שזה יקרה בשנה הקרובה הוא אפסי.

ושמע, גם 500 ש"ח הם יותר מאשר אפס, נכון?

האג"ח הוא משתנה זה אומר שאני אקנה היום אגח לדוגמא ואני בוחר אגח עם תאריך שהקרן תוחיזר לי בעוד נגיד שנה
אז סתם דוגמא יכול להיות שעוד חודש אני כבר יעשה רווח של 200 שקל ויוכל לצאת ממנה?
מה הכוונה שיש תאריך שבו הקרן מוחזרת לי?ומאז אני יכול להישאר ורק להרוויח?
ישן 11-03-2012, 08:47

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "כן, ראה את הדוגמאות שהבאתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
כן, ראה את הדוגמאות שהבאתי למעלה- יש להן תאריך פידיון, כלומר בתאריך זה אתה מקבל את הקרן המובטחת. בהחלט יכול להיות שעוד חודש האג"ח שלך יעלה פלאים (התמוטטות הבורסה יכולה לגרום לזה) או יירד פלאים (עלייה חדה ביחס חוב תוצר של ישראל,עלייה חדה בריבית). אבל אתה עדיין תקבל את הקרן המובטחת בתאריך הפדיון.

אחרי שהקרן מוחזרת לך האג"ח כבר לא קיימת.

1)בתאריך הנ"ל אני יקבל את סכום ההשקעה+הריבית הרשומה כן?
2)ועד התאריך הזה אם אחליט לצאת מה קורה?(כל יום האג"ח עולה/יורד) אז נגיד אני אצא חודש לפני הסיום יש סיכוי שארוויח יותר אם אחכה לתאריך הפידיון? או שעד הפידיון אי אפשר לפדות?
וכדי לא לשאול ב 2 פוסטים אז לגבי מה שאמרת בפוסט הקודם
ציטוט:
לפי אתר הבורסה, מק"מ 412 נפדה ברביעי לאפריל 2012, והתשואה היא כמובן לשנה, לא תקבל את כל האחוזים הללו על חודש.
..
3)אז אפשר להיכנס בכל תאריך לכל מק"מ? כי אני רואה בערך 15 מק"מים שאני יכול לקנות, אז בכל תאריך אוכל לקנות כל מק"מ?

ואם כן אכנס ל מקמ כלשהו שנפדה עוד חודשיים לדוגמא עם תשואה אפקטיבית של 2.5 אז עוד חודשיים אני ירוויח ריבית על הכסף שלי זה 2.5 אחוז לשנה?(חלקי 6 כמובן כי אני משקיע רק לחודשיים במקום 12 חודש) ?

תודה רבה
ישן 11-03-2012, 12:01

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי תוכניתן שמתחילה ב "[QUOTE=shruki]כן, ראה את..."

1. בתאריך הפדיון אתה מקבל את הקרן, במקרה של מק"מ, ואת הקרן פלוס קופון, במקרה של אג"ח ממשלתי אחר.
2. עד הפידיון אתה לא יכול לפדות, אבל אתה יכול למכור למישהו אחר, והוא יחכה עד הפידיון. אם אין טלטלות מיוחדות בשוק, באג"ח ממשלתי נדיר למצוא שהאג,ח נסחרת מעל הפארי (כלומר- השווי שאמור להיות לה). מדובר בהשקעה די סולידית.
3. אתה לא "נכנס", אתה קונה נייר ערך שנסחר בשוק. יש הרבה מק"מים כי כל חודש מנפיקים מק,מ חדש. שים לב לשם המק"מ- מק"מ ששמו 412 ייפדה באפריל 2012, כלומר יש לו עוד חודש לפידיון. מק"מ 313 הוא למרץ 2013, כלומר עוד שנה.

4. כן, אתה תרוויח את התשואה השנתית שמיוחסת לפרק הזמן בו תחזיק את המק"מ. אגב- זה לא חלקי 6, זה שורש שישי, כי תשואה היא לא ליניארית אלא ריבית דריבית (כלומר- עבור חצי שנה לא תקבל 2.5% חלקי 2 אלא שורש ריבועי).

ישן 11-03-2012, 12:24

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "1. בתאריך הפדיון אתה מקבל את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
1. בתאריך הפדיון אתה מקבל את הקרן, במקרה של מק"מ, ואת הקרן פלוס קופון, במקרה של אג"ח ממשלתי אחר.
2. עד הפידיון אתה לא יכול לפדות, אבל אתה יכול למכור למישהו אחר, והוא יחכה עד הפידיון. אם אין טלטלות מיוחדות בשוק, באג"ח ממשלתי נדיר למצוא שהאג,ח נסחרת מעל הפארי (כלומר- השווי שאמור להיות לה). מדובר בהשקעה די סולידית.
3. אתה לא "נכנס", אתה קונה נייר ערך שנסחר בשוק. יש הרבה מק"מים כי כל חודש מנפיקים מק,מ חדש. שים לב לשם המק"מ- מק"מ ששמו 412 ייפדה באפריל 2012, כלומר יש לו עוד חודש לפידיון. מק"מ 313 הוא למרץ 2013, כלומר עוד שנה.

4. כן, אתה תרוויח את התשואה השנתית שמיוחסת לפרק הזמן בו תחזיק את המק"מ. אגב- זה לא חלקי 6, זה שורש שישי, כי תשואה היא לא ליניארית אלא ריבית דריבית (כלומר- עבור חצי שנה לא תקבל 2.5% חלקי 2 אלא שורש ריבועי).

אז עבור חצי שנה ארוויח שורש ריבועי שזה 131 שקל ועל שנה ארוויח 500 שקל?
איך החישוב שורש שישי או שורש שני?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:46

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר