לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-03-2012, 18:00
  משתמש זכר Swinger7714 Swinger7714 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.03.10
מעניין או פרקטי?

הגעתי לשלב הזה בחיים שאני לא מצליח להחליט מה ללמוד. יש כמה מקצועות שמעניינים אותי אבל לא פרקטיים מי יודע מה, לעומתם אני יכול ללמוד מקצועות שלא מעניינים אותי מי יודע מה אבל הם פרקטיים.

לדוגמא אני יכול ללמוד פילוסופיה, להנות מכל רגע בלימודים, לסיים את התואר ולחשוב מחשבות עמוקות על אבטלה. מצד שני אני יכול לעשות תואר בהנדסת שקרכלשהו, לסבול כל הלימודים מהמתמטיקה והפיזיקה הקשה, לסיים את התואר ולהתפרנס לא רע בכלל, אבל להצטער כל החיים שלא הלכתי ללמוד את מה שבאמת רציתי...

משהו שגם מעניין וגם פרקטי? לא ממש מצליח למצוא משהו כזה...

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i22.photobucket.com/albums/b326/Swinger7714/Swinger-1.png?t=1268825224]

בין אם אתה חושב שאתה יכול או לא יכול, בכל מקרה אתה צודק.

הבלוג של הכלב של פבלוב

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-03-2012, 18:29
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Swinger7714 שמתחילה ב "מעניין או פרקטי?"

אולי אני תמימה, אבל אני מאמינה שאי אפשר ללמוד במשך 4-5 שנים משהו שלא מעניין אותך. כשאתה תיתקע מול הספרים בהתכוננות לאיזה מבחן קשה ותשאל את עצמך "למה לעזאזל הלכתי ללמוד את זה?!" סיבה של "כי אני רוצה להרוויח כסף." לא תהווה מוטיבציה מספקת.
פילוסופיה זה באמת מקצוע שאין לי מושג מה עושים איתו, תנסה לחשוב על עוד דברים שמעניינים אותך ולחשוב איזה דברים אחרים אתה יכול ללמוד שיהיו קשורים בזה.
חוץ מזה, בן כמה אתה? אני אהמר שאתה עוד יחסית צעיר, ואם יש סיכוי שתעשה טעות בבחירת התואר, עדיף שתעשה אותה עכשיו כל עוד אתה יכול ליפול על ההורים במידה שיקרה משהו, ואין לך צרות כלכליות רציניות על הראש.

אני באופן אישי מתייחסת ללימודים קודם כל כללמוד משהו שמעניין אותי ולהשכיל, ורק אח"כ ככלי להשגת עבודה וכסף.

ישן 10-03-2012, 17:20
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני אשמח אם תוכלי לענות לי על..."

לא זה ולא זה. אמא שלי למשל היא מישהי שאני מחשיבה כמבוססת כלכלית. היא רחוקה מלסיים לשלם את המשכנתה, ורחוקה מאוד ממיליון ש"ח בחיסכון.
מבחינתי אדם שמבוסס כלכלית הוא אדם שיכול להרשות לעצמו גם דברים הכרחיים וגם דברים שהם אקסטרה ואינו צריך לפחד מפשיטת רגל או מפינוי מהדירה כי לא יכל לעמוד בתשלומים.
למשל, אני אחשיב את עצמי כמבוססת כלכלית מהרגע שאוכל להרשות לעצמי או למשפחתי (במידה ותהיה לי אחת) לחיות בדירה הולמת (גם אם זה בשכירות), לשלם על דברים הכרחיים. לשלם על מותרות כגון חוגים או בגדים יפים מדי פעם כשאראה לנכון בלי שמשפחתי תהנה מפינוק. לטוס לחו"ל אחת לכמה זמן נניח.
פשוטו כמשמעו בטחון כלכלי.

לחיות ברמה פחות גבוהה בזמן לימודים מבחינתי זה אומר פשוט בלי מותרות כמו לחיות לבד כשאפשר לחיות עם הרבה שותפים או עם ההורים. להחזיק רכב. לחגוג. לקנות דברים שאינם הכרחיים.

ישן 09-03-2012, 19:10
צלמית המשתמש של RedBlossom
  RedBlossom RedBlossom אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05

אני חושבת שכדאי לך לשלב בין שני הדברים.. אם זה באמת למצוא מקצוע שירתק אותך ואם זה
באמת להיות פרקטי ולדעת שאין מה לעשות - כדי לחיות טוב, צריך גם ללמוד דברים שפחות מתחברים
אליהם, וגם במקביל/מהצד להתחיל ללמוד את מה שמעניין אותך בשביל עצמך. ואולי בהמשך הדרך...
תמצא באמת דרך להתפרנס מזה, גם אם זה עבודה מהצד - זה יספק.
הכי טוב באמת שגם העבודה ש"לא מעניינת" שתבחר - תהיה כמה שיותר מעניינת שאתה יכול, אין רק 2
מקצועות בעולם שאפשר להתפרנס מהם בכבוד, יש לך מגוון רחב של מקצועות, ואולי אפילו תמצא שילוב
גם בעבודה למקצוע שמעניין אותך.. אי אפשר לדעת, תנסה להחשף לכמה שיותר מקצועות לימוד, עבודות
ודברים שיכולים לעניין אותך לפני שאתה מחליט משהו

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 09-03-2012, 22:53
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "עולה השאלה - אם 70% מבעלי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
עולה השאלה - אם 70% מבעלי תואר אריות "מצליחים",
ו-10% מבעלי תואר שועלים "מצליחים",
האם אתה רוצה להמר על כך שאתה תהיה ה-10% העליונים בתואר השועלים?

זה נורא תלוי מה ההגדרה שלך ל"מצליחים", זה עניין מאוד גמיש ולא אבסולוטי בעליל. בשבילך "להצליח" יהיה לקבל משכורת חודשית של 6 ספרות בעבודה שכל ייעודה לממן את תרבות הפנאי שלך ובשבילי להצליח יהיה לקבל משכורת מעל הממצוע בקריירה שממלאת אצלי תחושת שליחות ושאני נהנה לקום אליה כל בוקר.
ציטוט:
שלב ב' -
נגיד שאתה באמת עילוי מסוג "ראש לשועלים",
מי אמר שפותח האשכול כמוך ויכול להמר ככה? לא יותר הגיוני שרוב האנשים לא יעשו כמוך?

נו באמת, ומי אמר שפותח האשכול בכלל מסוגל להתמודד עם לימודי הנדסה? זה נורא נחמד להציע לכולם ללמוד מקצוע דו חוגי של פיזיקה גרעינית ואווירונאוטיקה בטכניון, כי זה המקצועות שמכניסים הכי הרבה, אבל זה לא אומר שמרבית האנשים באמת מסוגלים להתמודד עם המקצוע...

אני חווה את דעתי האישית מתוך מעט מאוד הניסיון שיש לי, מי שמרגיש שהעצה רלוונטית לגביו- מוזמן לקבלה ומי שלא-לא.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 09-03-2012, 20:15
  משתמש זכר Swinger7714 Swinger7714 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.03.10
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "ראש לשועלים ולא זנב..."

עוד משהו שמפחיד אותי, הוא האופן שבו מקצוע כלשהו יכול להראות מעניין כאשר בוחנים אותו באופן שיטחי, אך כאשר מתעמקים, מגלים שלא רוצים להמשיך.

דוגמא לשני אנשים שאני מכיר: אחד כל החיים שלו התעסק עם מחשבים, תיקן, פירק, הרכיב, התקין, מחק, פרץ, תיכנת וכו... השני השתתפף בקביעות בתחרויות רובוטיקה, ואפילו הגיע למקום השני בתחרות ארצית. באופן טבעי הם הלכו ללמוד מדעי המחשב והנדסת מכונות בהתאמה, ושניהם קרסו תחת עול הלימודים בסופו של דבר, אפילו שהם שכביכול "התעניינו" במה שהם לומדים.

אני פשוט לא מוכן שזה יקרה לי. לא רוצה לקרוס באמצע הלימודים. אם אני נכנס למשהו, אני רוצה לסיים אותו עד בסוף. לא רוצה לברוח באמצע!

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i22.photobucket.com/albums/b326/Swinger7714/Swinger-1.png?t=1268825224]

בין אם אתה חושב שאתה יכול או לא יכול, בכל מקרה אתה צודק.

הבלוג של הכלב של פבלוב

ישן 20-03-2012, 04:14
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04

בהרבה מהמקרים (במדעים) התואר הראשון משמש כיסוד לעבודה או למחקר. יסודות זה דבר משעמם, אבל חשוב מאוד ליכולת שלך להשתלב בתכל'ס. אם אין לך את ה"תחת" לעבור את זה, לא בטוח שתצליח לעבור את כל המכשולים והחלקים המשעממים, גם בתחומים המלהיבים ביותר.
אני עברתי בקושי את התואר הראשון, אבל עברתי. התוצר, כרגע, עושה אותי מאוד מבסוט.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:05

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר