לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-03-2012, 18:33
  ExMuhandes ExMuhandes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.12
הערמת קשיים בחזרה לקרבי

אז ככה, התחלתי את השירות שלי כלוחם הנדסה, ואחרי כשלושה חודשים נפלטתי מסיבת בעיות משמעת עקב פציעה ברגל [לא קיבלתי טיפול כמו שצריך, הייתי צריך לעשות בעיות כדי לראות רופא וכו'.. ] . הייתי במז"י, ושלחו אותי בכרטיס ישיר משם לאוגדת איו"ש ומשם לאיזשהו חטמ"ר. במהלך התקופה שלי שם, הייתי נפקד, קיבלתי 20 יום כלא. בגלל שלא הסתדרתי שם עם התפקידים וכד'. עכשיו הגשתי טופס 55 והוא נשלל עקב הסיבה שהייתי בכלא וכו'.. עכשיו אני ממש רוצה לחזור ללוחמה, ואני מתנהג ויפה ובלהבלה' ואני שואל אם עדיין יש סיכוי בדרכים האלה של הטפסים (למרות שאמרו לי כבר שאין סיכוי שיחזירו אותי ללוחמה, אלא אם כן זה יהיה משהו חריג מאוד) או בדרכים היותר מלוכלכות, של סירובי פקודות,בעיות ועריקות... אני בדילמה רצינית. כי זה לא פשוט לחכות לתשובות ובירוקרטיה בתנאים האלה שאני נמצא עכשיו. טוחנים לי את הצורה.. העבירו אותי להיות עובד רס"ר.. נשארו לי שנתיים לשירות..

לאחר מכן, שללו לי בפעם השניה את הטופס 55 לקרבי.. והפעם סמח"ט החטיבה שבה אני נמצא אמר לי בשיחה איתו שיש לי צ'אנס אחרון בצבא בתור מאבטח מתקנים ואם לא מעמידים אותי לוועדת אי התאמה....

אני לא יודע מה לעשות, התפקיד הנ"ל תפקיד איום ונורא ואני די בטוח שאני אדפק שכלית מזה.. אז אני חושב שעדיף לי לצאת מהצבא ולחסוך את כל השיגעון הזה.. אני בסה"כ רוצה קרבי ולא מאפשרים לי..

מה כדאי לעשות?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-03-2012, 19:29
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ExMuhandes שמתחילה ב "הערמת קשיים בחזרה לקרבי"

בוא אני אראה לך איך אתה נשמע:
"הייתי בקרבי, אבל לא קיבלתי את מה שרציתי, אז עשיתי בעיות עד שהעיפו אותי מקרבי. אחר כך עשיתי בעיות כי לא אהבתי את התפקיד החדש שנתנו לי.. עכשיו לא נותנים לי לחזור לקרבי, כי אני חייל בעייתי, האם כדאי לי לעשות בעיות כדי לקבל את מה שאני רוצה?"
תגיד, אתה לא לומד לקח?
התפקיד של הצבא זה לא לתת לך את מה שאתה רוצה, אלא לשמור על בטחונה של מדינת ישראל.
התפקיד שלך הוא לעשות מה שהצבא אומר לך, ולא לעשות בעיות כדי לקבל מה שאתה רוצה.

תתחיל מלעשות כמו שצריך את התפקיד שבו אתה עכשיו, כי כרגע זה התפקיד שלך, וכי אתה חייל, וחייל צריך לעשות מה שאומרים לו.

בהצלחה.

ישן 17-03-2012, 20:38
  ExMuhandes ExMuhandes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.12
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "בוא אני אראה לך איך אתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
בוא אני אראה לך איך אתה נשמע:
"הייתי בקרבי, אבל לא קיבלתי את מה שרציתי, אז עשיתי בעיות עד שהעיפו אותי מקרבי. אחר כך עשיתי בעיות כי לא אהבתי את התפקיד החדש שנתנו לי.. עכשיו לא נותנים לי לחזור לקרבי, כי אני חייל בעייתי, האם כדאי לי לעשות בעיות כדי לקבל את מה שאני רוצה?"
תגיד, אתה לא לומד לקח?
התפקיד של הצבא זה לא לתת לך את מה שאתה רוצה, אלא לשמור על בטחונה של מדינת ישראל.
התפקיד שלך הוא לעשות מה שהצבא אומר לך, ולא לעשות בעיות כדי לקבל מה שאתה רוצה.

תתחיל מלעשות כמו שצריך את התפקיד שבו אתה עכשיו, כי כרגע זה התפקיד שלך, וכי אתה חייל, וחייל צריך לעשות מה שאומרים לו.

בהצלחה.

לא קיבלתי מה שרציתי? רציתי טיפול רפואי. עד לפני פחות מחודש רק סיימתי עם כל הטיפולים של הרגל מאז שהתגייסתי שזה כמעט שנה, נלחמתי ברופא שיאשר לי את הטפסי 55. את הכשירות רפואית..

לשמור על בטחונה של מדינת.. בתפקידי הנוכחי אני לא שומר על שום ביטחון ושום מדינה, בכל סנריו אפשרי. אפשר לומר שאני דיי נטל על הצבא...

אתה צודק במה שאתה אומר, אבל בתמונה הכוללת, אני נמצא במקום שבו אני עושה תפקיד חסר תכלית ולא משמעותי, שאנשים שעושים אותו, מגיעים כדי לחפש ת"ש ולראות את הבית כמה שיותר. אני מעולם לא חיפשתי את זה.. אני מנסה לתקן את זה. אבל העניין הוא שנפלתי במקום שבו הצד השני לא רוצה לעזור לי... ואני יודע שזה נשמע כמו תירוץ, אבל ככה זה..
ישן 18-03-2012, 13:53
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ExMuhandes שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]בוא אני..."

גם כשאתה לא מקבל דברים שמגיעים לך לפי הפקודות (למשל טיפול רפואי נאות), יש דרכים להתמודד עם זה. יכולת לדבר עם המפקד שלך, ואם זה לא עוזר, יכולת לבקש לדבר עם המפקד שלו וכך הלאה. אם כל זה לא היה עוזר יש אפשרויות נוספות, כמו להגיש קבילה. במקום להתמודד עם הבעיות שלך בצורה המקובלת במערכת, בחרת להתמודד איתן בכך ש"עשית בעיות".
פלטו אותך לתפקיד אחר, ודפקת נפקדות כי "לא הסתדרת עם התפקידים". וכך הגעת לאן שהגעת.

לגבי התרומה של התפקיד הנוכחי שלך לביטחון המדינה, יש לי חדשות בשבילך - הצבא באמת צריך לוחמים, אבל הוא צריך גם עובדי רס"ר ומאבטחי מתקנים. אם בשנתיים שנשארו לך בצבא תעשה את התפקיד שנתנו לך על הצד הטוב ביותר, גם אם לא תצליח לחזור לקרבי, תוכל להגיד שתרמת לביטחון המדינה, ואף אדם שמבין איך המערכת הצבאית עובדת לא יגיד לך שאתה טועה. אם, לעומת זאת, תמשיך לעשות בעיות, לא רק שלא תקבל את מה שאתה רוצה, אלא באמת תהפוך לנטל על הצבא, וסביר להניח שתעשה יותר נזק מאשר תועלת.
אם באמת חשוב לך לתרום לצבא, אתה צריך להבין שני דברים פשוטים:
א. תעשה את מה שאומרים לך. (זה נשמע מתנשא, אבל ככה הצבא עובד)
ב. בעיות משמעת, נפקדויות, סירובי פקודות וכו', הם לא הפתרון לשום בעיה, והם הופכים אותו לנטל על המערכת, במקום לחייל שעושה את התפקיד שלו בצבא (בין אם זה בתפקיד קרבי, ובין אם זה בתפקיד שאינו קרבי).

ישן 18-03-2012, 19:57
צלמית המשתמש של fritz2
  fritz2 fritz2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ExMuhandes שמתחילה ב "הערמת קשיים בחזרה לקרבי"

לצערי (ולצערך) זה שהיית בקרבי לא נותן לך שום נקודות.
ברגע שנפלטת מהיחידה והגעת למז"י, לא מעניין אף אחד מאיפה הגעת, או אם היית הכי מורעל שיש או שאתה מת לחזור להיות קרבי.
ואם היה סיכוי שכזה, שמישהו ישמור לך חסד ויבין שנפלטת בגלל בעיה רפואית (עזוב שבינינו נפלטת כי עשית בעיות), אז לעשות בעיות במקום החדש רק מקבע את העובדה שאתה חייל בעייתי.
ובצבא לא אוהבים חיילים בעייתיים (אני אגלה לך סוד - בשום מקום לא אוהבים).

לשאלותיך - אתה יכול לנסות לעשות בעיות, אבל אז כפי שכבר נכתב אתה תהפך לנטל גם על המערכת הצבאית ותאמין לי שגם על עצמך.

אני ממליץ לך לזרום עם התפקידים ולבנות את עצמך מחדש בתור חייל שתורם למערכת.
ככה אם בעתיד תהיה אופציה להשתדרג (הכל יחסי) או לעבור, יבואו יותר לקראתך.
אתה יכול לנסות לפעול בצינורות המקובלים (וכמו שנאמר, ככה היית צריך לנהוג מלכתחילה), אבל אני מצטער להגיד לך, עכשיו כשאתה במז"י לא מעניין אף אחד מאיפה באת ולאן אתה רוצה לחזור.
את צה"ל מעניין להציב אותך בתפקיד שהוא ייבחר.
קח אוויר, תפנים, ואחרי שדברים יירגעו צא לסבב נסיונות מחודש, לפי הכללים.
בהצלחה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:29

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר