לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום עיצוב גרפי! וזה וזה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > גרפיקה, ציור ותלת-מימד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-03-2012, 13:27
צלמית המשתמש של Samantha
  משתמשת נקבה Samantha Samantha אינו מחובר  
מנהלת פורום קולנוע וטלוויזיה ...•*•●✩●•*•... המקסימה של הפורום =^◡^= ♡

חבר מתאריך: 03.10.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי adamgross שמתחילה ב "אתר חדש שיצרתי. אתר VM"

מסכימה עם ענבר.
אהבתי את פלטת הצבעים שבחרת להשתמש בה, אבל יש לי כמה הארות בנוגע לאתר בכללי:
- אני לא רואה מדוע צריך מסך כניסה לאתר, אבל גם אם תשאיר אותו- אתר שנפתח בחלון פופ-אפ זה big no no.
חשבתי בהתחלה שהוא דף פרסומת שקפץ וכמעט סגרתי אותו.
- הקראת אחוזי הטעינה היא די מיותרת... מהירות האינטרנט שלי למשל היא 10 מ"ב. האתר נטען די מהר וזה גרם להקראה להשמע כבליל מעורבב.
- אז... שוב יש מעבר לאתר? לא היינו במעבר לאתר אחד כבר? אגב, שים לב שהוא לפעמים נתקע ב"טוען"...
- בדרך כלל אני לא מתחברת למוזיקות רקע שנכפות על הנכנס, אבל פה כן אהבתי אותה. היא נעימה ומתאימה.
- האתר עצמו כל כך פצפון! בעיקר הטקסט. לא הצלחתי לקרוא מה רשום בכמעט שום מקום....
אני לא יודעת באיזו רזולוציית מסך עבדת עליו, אבל אני ממליצה לראות אותו בעוד כמה מחשבים בשביל להבין על מה אני מדברת...
- אני לא בטוחה שהאתר סגור על עצמו (: למה הפאזל שם, בעצם?

אני חושבת שיש לך פוטנציאל עצום (וכישרון בפלאש) ולכן אני רושמת תגובה כה מפורטת.
אני יותר מאשמח לראות גרסה נוספת של האתר.
בהצלחה!

09.07.00-16.07.12

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-03-2012, 14:43
  adamgross adamgross אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.12
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Samantha שמתחילה ב "מסכימה עם ענבר. אהבתי את פלטת..."

תודה על התגובה.
אני מקבל לצומת ליבי את ההערות. האתר נראה קטן אולי. אבל המון עבודה הייתה עליו. האתר הוא אתר תדמיתי נקודה. וזה אומר שהוא לא צריך לעשות יותר מזה...

בעניין חלון הפופ אפ: חשוב לי שהאתר יפתח בחלון נקי ובגודל מסוים ולכן הוא נפתח ככה. דף הכניסה הוא חלק חשוב מאוד לדעתי, בדיוק כמו חלון ראווה בחנות. מה גם שמאחורי דף הכניסה מסתתרים דברים נוספים כגון בדיקת פלגאין של פלאש.

בעניין הקראת אחוזי הטעינה: למי שאין אינטרנט מהיר (או עושה פעילות נוספת ברוחב פס) הטעינה יכול לקחת קצת יותר זמן. לכן זה עוזר למי שאין סבלנות להסתכל בחלון הטעינה כל הזמן וזה נותן אפשרות לעבור לדברים אחרים במחשב בינתיים. זה גם כפתור שמבטל את ההקראה, שזה פותר את הבעיה.

בעניין גודל הטקסט: גודל הטקסט קטן כדי לשמור על העיצוב הנקי. בתכנון האתר בניתי על האייקונים שיהיו מובנים גם מבלי שצריך לקרוא את הטקסט. אני לוקח את הערה הזאת לצומת ליבי ואולי בעדכון הבא אני ישנה את הדבר. שוב שינוי כזה הוא לא דבר פשוט באתר מורכב כל כך. אני תכננתי אותו לרזולוציה של 1024X768.

בחרתי בפלאש, כי פלאש זה כלי שנותן לי (מעצב גרפי) הכי הרבה כלים לעיצוב.

צריך לזכור שבאתר כזה צריך להיות עם ראש פתוח ולהתרגל לרעיון שלו, כי הוא לא סטנדרתי (בגלל זה הוא אתר קונצפט)
אני מקבל את הערות ברצינות גדולה ומודה לך...
ישן 21-03-2012, 15:28
צלמית המשתמש של Samantha

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי adamgross שמתחילה ב "תודה על התגובה. אני מקבל..."

בהמשך לדבריו הנכונים של fritz2-
אני בטוחה שאצלך האתר לא נראה קטן (: אבל כדאי להיות פתוח לרעיון שאצל אנשים שונים זה נראה אחרת.
אני באמת ובתמים שוברת את העיניים בשביל לקרוא מה כתוב פה:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i1256.photobucket.com/albums/ii484/SamyOrion/Pics/PRNT.png]

גודל הטקסט, הפופ אפ והכמות הגדולה של הלחיצות שדרושה בשביל להכנס באמת סופית לאתר
עלולים לגרום להרבה אנשים תחושה של "עזוב, למה להתאמץ כל כך על איזה אתר" ופשוט להבריח אותם החוצה.

אני מציעה לבטל את הפתיחה של החלון במסך חדש ולהגביל את גודל האתר באותו החלון כמו שקודמי רשם,
(ועל הדרך גם להוריד את אחד ממסכי הכניסה, או אפילו את שניהם) בשביל שיהיה לאנשים את דרך הכניסה הנוחה ביותר.

ונכון, בתיאוריה להציע לאנשים הקראה של זמני הטעינה במקום שיחכו זה רעיון טוב, אבל זה לא עובד בפועל.
רוב האנשים הם בכל מקרה אנשים מולטיטאסקיים. אני תוך כדי כניסה לאתר שלך גם הייתי בעוד 10 לשוניות אחרות, צפיתי בטלוויזיה ודיברתי בטלפון.
אם זה היה לוקח יותר זמן ממה שזה לקח, פשוט הייתי עוברת לחלונית אחרת או עושה משהו אחר.
ואם אתה רואה שבחיבורי אינטרנט של 2.5 מגה למשל זה לוקח יותר מדיי זמן- אולי עדיף בכל מקרה לבדוק איך אפשר לצמצם את הגודל שלא יכביד.

אני באמת שמחה שבחרת בפלאש. לא כולם יודעים להשתמש בו או להוציא ממנו מוצר טוב.
אבל זה לא אומר שצריך להכניס פנימה את כל הכלים שאתה מכיר (:

ואישית אני נכנסת לאתרים עם הראש הכי פתוח בעולם. אני אף פעם לא נתקלתי באתר על דוגמנית וירטואלית
ואני חושבת שבתור אתר קונספט זה רעיון נחמד מאוד. לטעמי פשוט כרגע הביצוע לא מושלם ועם כמה שינויים הוא כן יכול להתקדם לשם.
הכל תלוי במוכנות שלך לבדוק אופציות נוספות ולבחון לגיטימיות של פידבקים (:

09.07.00-16.07.12

ישן 21-03-2012, 16:35
צלמית המשתמש של fritz2
  fritz2 fritz2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.07
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Samantha שמתחילה ב "בהמשך לדבריו הנכונים של ..."

זאת ועוד!
ניסיתי להכנס לאתר מהמחשב של האוניברסיטה, החיבור לא להיט אבל לגמרי לא איטי.
קודם כל, מסתבר שבמסך יש רמקולים מובנים שהיו על עוצמה גבוהה, והקראת הזמנים הייתה כל כך מטופשת ומעצבנת, פיצ'ר שלא נתקלתי בו בשום מקום בעולם, ורק סובבה אליי מבטים מוזרים.
אז ישר השתקתי את הרמקולים.
כפתור דלג, כפתור מעבר לאתר, כפתור נוסף למעבר לאתר, ועוד לא ראיתי בכלל תוכן.
עשר דקות ללא עבודה ברקע רק כדי להגיע לתוכן עצמו, וכל מה שאני רואה זה מסך טעינה מעצבנת וכבר לא אינטואיטיבית בסטדנרטים של היום.
מעניין אותי באיזה נגן פלאש השתמשת ובאיזה קוד כתובה הפונקציונאליות, כי כמו שנאמר יכלת לעשות הרבה יותר בהרבה פחות.

שימוש טוב בפלאש דורש מינימום משאבים מהמשתמש, מינימום הקלקות וזמן טעינה ורינדור מאוד מהיר.
למי בעצם מיועד האתר?
רק להפגנת יכולת או שיש קהל יעד?

למדתי בחברת אדובי בחו"ל את כל הקריאטיב סויט, ככה שאלו דברים שמאוד בולטים ומאוד מקפידים עליהם כסטנדרט.

מקווה שלא תיקח ללב, אלא לאצבעות ותשתדרג, זו המטרה של כולם.

בהצלחה!

ישן 21-03-2012, 21:22

תודה רבה לכם על התגובות.
קודם כל ברור לי שכל ההערות כאן הן הערות בונות וכמובן שאני לוקח ברצינות את ההערות ומודה לכם על התגובות.
התשובות שאני נותן הן לא כדי להתחמק, הם כדי להסביר למה בחרתי כך ולא אחרת (כי בכל זאת גם לי יש ניסיון וידע :-) )
חשוב לי להבהיר שוב שהאתר לא נבנה ביום אחד ולא ביומיים ולכן כל חלק נלקח בחשבון כאן ולא סתם קיים. קל להביע דעה, יותר קשה לבצע...

אני יתייחס לכל הערות עכשיו.
קודם כל אני חולק על האמירה שלך fritz2
"פלאש הוא כלי מצויין לעיצוב גרפי, אבל הוא נועד כדי לחסוך בזמני מעבר, טעינה וליצור פשטות ונגישות של האתר"
פלאש כפי שאני יודע ורואה זה כלי גרפי להוספת דינמיקה ואנימציה באינטרנט. אין לי מושג למה כתבת את זה. אך לצערי זה לא נכון... וזאת כמובן הערה שלא קשורה בכלל לאתר.

מבחינתי הפתיחה היא חלק בלתי נפרד מהאתר, היא מופרדת מהאתר כדי לתת אפשרות לדלג על הפתיחה ולעבור לאתר מיד ובלי להמתין שטעינת הפתיחה תסתיים. הייתה לי גרסה שבה היו מספר מוקדי טעינה אך זה גרם לבעיות של המתנות טעינה אשר מפריעות לרצף האירועים. צריך להבין שהאתר מורכב מאוד ויש מצבים שיכולים להביא להתנגשויות וצריך להסתכל על התמונה הכוללת.
fritz2, אין לי מושג מה למדת בחברת אדובי בחו"ל, אך אני לא מסכים עם רוב הגישה שלך לפלאש.

לגבי דף הכניסה: כפי שאמרתי דף הפתיחה חשוב לפי דעתי אך אני מקבל את הערה, ושוקל לשנות ולבטל את הפופ אפ ושהאתר יפתח באותו דף.

לגבי הטעינה: היו לי הרהורים לגבי הקול שמקריא את האחוזים, אך בחרתי שהאופציה תהיה כי זה נותן אפשרות לשמוע את מצב ההתקדמות של הטעינה. ובכך זה עוזר לאנשים לעשות דברים נוספים. כרגע לפי מה שאני רואה יש פתרון למי שלא אוהב את הסאונד הזה, וזה כפתור ההשתק. ככה שאני לא רואה בעיה כאן.

לגבי גודל טקסט: הייתי רוצה להבין איפה בדיוק הטקסט קטן? האם רק בכפתורים? או שגם בקוביות מידע או בכל מקום אחר?
אגב אם עומדים עם הסמן של העכבר שתי שניות על הכפתור, השם שלו מופיע בגדול.
אני צריך לחשוב על רעיון איך להגדיל את הטקסט אך אם זאת גם לא לפגוע בעיצוב.
אני רואה את ההערה הזאת כחשובה ביותר...

fritz2 לשאלתך, האתר מיועד להציג יכולות ורעיון וכמובן שגם כדי להציג את הפוסטרים וכל מה שנמצא באתר.
כנרה שהגישה שלנו שונה בתחום, אני לא מחפש כאן כותרת וסיבה למה האתר קיים...

בכל מקרה תודה על העזרה והביקורת ועל ההערות הבונות (במיוחד של Samantha)
ואגב גם ההערות חייוביות ופידבקים אפשר לתת. זה לא כואב :-)

ברגע שיהיה לי זמן, אני ישדרג וישנה וכמובן אני אשמח לעדכן אותכם.
ישן 21-03-2012, 22:01
צלמית המשתמש של fritz2
  fritz2 fritz2 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי adamgross שמתחילה ב "תודה רבה לכם על התגובות. קודם..."

אני יוצא מנקודת הנחה שאתה יודע מה אתה עושה, וזה ניכר בעבודה שלך.
ובגלל זה אני חושב שתעדיף לקבל ביקורת מאשר שסתם אמרח אותך..

ההערות שלי לגבי פלאש הן אחרי שנים (עוד מפלאש 5) בתחום.
זהו כלי מהמעלה הראשונה לספק חווית משתמש. עם השנים היכולות של הפלטפורמה גדלו והתעצמו.
חלק גדול מאוד מהשיפורים של פלאש זה בעיקר במנוע ובחיבור שלו לשפת התכנות.
כפתור הוא עדיין כפתור, מובי-קליפ הוא עדיין מובי-קליפ, וכד'.
אבל, וזה אבל גדול, עם התפתחות המדיה האינטראקטיבית וגודל ה Assets שמעצבים מתבקשים לספק למשתמש, נוצר בלבול ואי הבנה של הכלי.
מעצבים חושבים שזה כלי כל יכול (ובצדק, באיזשהו מקום), אבל לא מבינים שקוד טוב וארגון נכון של הספרייה יכול להביא לתוצאות הרבה יותר טובות בדיוק באותו אתר.

***טעות***טעות***טעות***טעות***טעות***טעות***טעות* **טעות***
ציטוט:
במקור נכתב על ידי adamgross
קודם כל אני חולק על האמירה שלך fritz2
"פלאש הוא כלי מצויין לעיצוב גרפי, אבל הוא נועד כדי לחסוך בזמני מעבר, טעינה וליצור פשטות ונגישות של האתר"
פלאש כפי שאני יודע ורואה זה כלי גרפי להוספת דינמיקה ואנימציה באינטרנט. אין לי מושג למה כתבת את זה. אך לצערי זה לא נכון... וזאת כמובן הערה שלא קשורה בכלל לאתר.

***טעות***טעות***טעות***טעות***טעות***טעות***טעות* **טעות***

הראייה הזו שלך את פלאש ככלי עיצובי להוספת דינמיקה מסבירה למה האתר שלך כל כך מסורבל.
בלי להכנס לפן העיצובי שלו, אני לא מתיימר להיות פיקאסו וסמנת'ה כבר התייחסה לזה, כל הפונקציונאליות שהתעקשת לזרוק לאתר מביאה אותי לשורה תחתונה אחת - תפסת מרובה לא תפסת.

בגלל זה גם שאלתי באיזה נגן ובאיזו שפה השתמשת.
"מה שלמדתי באדובי בחו"ל" זה להשתמש בפלאש ליצירת RIA - Rich Internet Applications.
והתחום הזה כולל הכל - החל מעיצוב, ועד לDesign Patterns (יותר קשור לתכנות) של אתר פלאש.
כיום אתר פלאש הוא (כמעט) אפליקציה לכל דבר (מישהו אמר Adobe AIR?), ואפליקציה שכזו נועדה להעביר חווית משתמש בזמן שימוש בממשק הגרפי, מבלי להרגיש את האובר-האד של המערכת.
אם תשים לב, בכל סטודיואים שמעריכים את עצמם יש הפרדה כמעט מוחלטת בין מעצב פלאש למתכנת פלאש.
כדי לגשר על הפער הזה אגב, אדובי הוציאו את Adobe Flash Catalyst, שנועד לתת למעצבים יכולת גישה קלה יותר (אם כי מוגבלת) לפונקציות של הנגן והמנוע.

אני יודע שאני זורק כאן הרבה מילים.
אל תחשוב שקטלתי את העבודה שלך, או חלילה אותך.
אני יודע גם שבכל מכללות העיצוב מלמדים פלאש (ולמרות גילי הצעיר בתור Adobe ACE אפילו יצא לי להעביר גם קורס שכזה..), לצערי הדגש שם הוא לא על פונקציונאליות אלא על עיצוב נטו. וכשאתה מעצב נטו, ובמקביל זורק פיצ'רים כמו מכוון טעינה, וסאונד ועוד, אתה מעמיס על האתר שלך.

אם אתה רוצה שורה תחתונה - תכנון נכון, שימוש נכון בספרייה, וידע מושכל ב Export To ActionScript.

כתבתי לך תגובה ארוכה ומפורטת במטרה לעזור לך להבין שהכלי הזה הרבה יותר מ"כלי גרפי להוספת דינמיקה ואנימציה באינטרנט".
ע"ע Flex.

נערך לאחרונה ע"י fritz2 בתאריך 21-03-2012 בשעה 22:06.
ישן 22-03-2012, 09:30

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי fritz2 שמתחילה ב "אני יוצא מנקודת הנחה שאתה..."

אני מקבל את תגובתך בהבנה, אך לצערי אני לא בדיוק מבין מה אתה מנסה לומר כאן חוץ מלנסות להפגין ידע ואגו... לצערי תגובתך לא עניינית...

האתר לא מסורבל הוא פשוט שונה ממה שאתה רגיל לראות, זה חלק מהרעיון של האתר שיהיה שונה מכל האתרים האחרים. הוא לא בנוי להיות אתר סטנדרתי. ומבלי ששמת לב התגובות שלך רק מחזקות את הדבר...

לגבי כל עיניין מסך הטעינה, אתה לא יכול לבנות מהשהו בפלאש מבלי להכניס preloader. זה דבר חשוב מאוד בפלאש ולא משנה כמה האינטרנט שלך מהיר...

שוב. פלאש זה כלי שנוצר כדי להכניס גרפיקה, אנימציות, ודינמיקה לדף הHTML. נכון כיום יש תחליפים לפלאש html5 או adobe edge אבל הם רק בתחילת הדרך...

ובבקשה בפעם הבא אני מבקש תגובות ענייניות יותר ולא רק כדי להפגין ידע או אגו...
ישן 22-03-2012, 09:54
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי adamgross שמתחילה ב "אני מקבל את תגובתך בהבנה, אך..."

אולי אני אוכל להסביר אותו יותר טוב - כיוון שהידע שלי בפלאש שואף לאפס (ולכן אין סיכוי שאפגין ידע ואגו בעניין...)

אני אסכם בשני משפטים את דעתי בעקבות מה שראיתי:

1. אתה מחונן בפלאש, אם אצטרך לעשות דברים מגניבים בפלאש, כנראה שאשכור את שירותיך (כמממש בפועל קונספט שיש לי בראש בפלאש, לא כמעצב ממשק, ראה #2)
2. האתר המסויים שבנית, עושה דברים, שאותי, בתור משתמש פשוט, ממש מעצבנים - ה loading בקול (התופעה הכי מעצבנת מאז שהומצא האינטרנט), פופ-אים (התופעה השנייה הכי מעצבנת מאז שהומצא האינטרנט), וזמן טעינה איטי (ויש לי חיבור של 30 מגה) - אתר כזה - שאני נכנס אליו - אני ישר סוגר.

כל ההערות שניתנו לך באשכול הזה, לדעתי, מסוכמות בשני המשפטים הנ"ל בצורה יפה.

עכשיו יש לך שתי אפשרויות, לדעתי:
1. או לקבל את ההערות, ולשנות למשהו יותר ידידותי למשתמש (אולי תעזר במומחה UX)
2. או להמשיך לבנות אתרים כאלה - דבר שתשקיע בו המון זמן, אבל גולשים קבועים, כנראה שלא יהיו לך...

בהצלחה במה שתבחר.

נ.ב גם אצלי הפונטים פצפונים ובלתי קריאים בעליל...

ישן 22-03-2012, 10:42

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אולי אני אוכל להסביר אותו..."

תודה על תגובתך העניינית.
אני בוחן את עניין הקול של הטעינה. חלק מהאנשים שראו את האתר התלהבו וחלק ממש לא. אני מבין מאיפה הביקורת הזאת מגיע ולכן אני ישתמש בעצה שלך ושל כולם כאן ואני יוריד את הקול של האחוזים. חבל לי שמשהו שהוא דיי שולי באתר יגרום לבעיה.

לגבי הפופ אפ. הסיבה שהאתר נפתח בפופ אפ היא כדי לשלוט על גודל ובעיקר על מה שיש בדף. הרבה משתמשים מתקינים סרגלים לדפדפנים מכל מיני סוגים, מה שגורם לקיצור אזור האתר בדפדפן. במקרה כזה האתר שלי יפתח בצורה לא טובה, פס גלילה לא יעשה טוב למבנה ולצורה של האתר ובלי פס הגלילה יש סיכוי שהאתר יפתח לא במלואו.
אני מחפש פתרון איך שהאתר יפתח באותו דף (דף הכניסה) ויחד עם זאת גם בצורה שתהיה טובה.

לגבי זמן טעינה. האתר מלא באלמנטים גרפיים, אנימציות וסאונד (שוב לא סטנדרטי). למרות הכל הגודל היחסי שלו לא גדול מאוד ועבדתי קשה כדי לכווץ אותו. כיום לפי דעתי האינטרנט ברוב המקומות מספיק מהיר כדי לטעון את האתר.
האיטיות יכולה להיות ממספר סיבות. אחת מהסיבות יכולה להיות השרת שבו נמצא האתר, הוא לפעמים איטי, השרת הזה הוא בחינם ולכן אין לי על מה להתלונן :-)
ישן 22-03-2012, 11:00
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי adamgross שמתחילה ב "תודה על תגובתך העניינית. אני..."

האמת היא שקול, באופן כללי, שבוקע מאתר, מבלי שביקשתי, ומבלי שהוא צפוי (כלומר כל אתר שהוא לא אתר סרטונים, כגון יוטיוב, פליקס וכדו'), הוא דבר שמטריד אותי. בקטע של ה loading, מלבד ההפתעה ברמקולים, יש (לפחות אצלי) באג. הקול נקטע באמצע (אולי כי הקובץ יורד אצלי מהר יותר מאשר אצלך), וזה נשמע כמו קטע ממסע בין כוכבים. הקונספט נחמד (אני איש טכני, לא חוכמה...) - ומצד שני - בויזואליות הוא מספיק. אם אתה מתעקש לומר את זה בקול, פעם אחת היא די והותר, לדעתי. אבל עדיין יפריע לי שזה עושה רעש מבלי שאני מצפה לזה (אולי נכנסתי לאתר שלך ב 1 בלילה, ואני מעיר את כל הבית...). אני מעלה פה רעיון (ואינני מחשיב את עצמי למומחה UX) - אולי תעשה כיתובית: "סאונד בעוד 5... 4... 3... 2... 1..." (אם אתה כבר "טוען" משהו במשך הרבה זמן) - שלבנאדם תהיה ההזדמנות להשתיק את הרמקולים...

כל שאר הדברים שכתבת, הם (ואמרו לך את זה כבר) - תירוצים. ולא משנה כמה הם מוצדקים וכו'. אם מישהו לא רוצה לגלוש באתר שלך, מה שמשנה לך, זה שהוא לא רוצה לגלוש באתר שלך. זה שיש לך סיבה "מוצדקת ביותר" לכך שעשית משהו בצורה מסויימת, זה טוב ויפה, אבל אם גולשים לא רוצים להישאר באתר שלך - בשביל מה בנית אותו? נקודה למחשבה.

ישן 22-03-2012, 12:08
צלמית המשתמש של Samantha

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי adamgross שמתחילה ב "תודה על תגובתך העניינית. אני..."

טוב, מסתבר שפספסתי את כל החגיגה שהייתה פה היום (:
כוון שאמרו את רוב מה שרציתי לומר, רק רציתי לוודא שאתה מבין שאנחנו בהחלט לא נגדך וכל הצעות השיפור כאן מגיעות לטובתך ולטובת האתר.
אם לא היינו רוצים לעזור בהחלט לא היינו משקיעים את כל הזמן בלהביא לך פידבקים ותגובות בונות.
מבחינת האתר אין לי יותר מדיי מה להוסיף... גם אני וגם נוספים ציינו למעלה את כל הנושאים שלפי דעתנו יכולים להיות טובים יותר,
ומכאן והלאה זה תלוי בך אם לממש אותם או לא
בנוסף- אני לא יודעת אם יצא לך לראות, אבל יש לנו בפרש פורום פלאש.
אם אתה רואה שיש לך בעיה עם פונקציה או אפשרות כזו או אחרת שאתה לא יודע להוסיף- יותר מישמחו לעזור לך שם (זה נוגע גם לעניין הגודל הקבוע של האתר).

בהצלחה, ובאמת נשמח לראות כל שינוי אפילו קטן ולייעץ לך גם בהמשך

09.07.00-16.07.12

ישן 22-03-2012, 11:52
צלמית המשתמש של fritz2
  fritz2 fritz2 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי adamgross שמתחילה ב "אני מקבל את תגובתך בהבנה, אך..."

אתה ממש חצוף.
בוא ואסכם את מה שכולם אומרים לך ואתה מסרב להבין -
האתר שלך לא נעים לעין, לא לחווית המשתמש, ולא לרמקולים של המחשב.

בניגוד לשימי אני ל-א הייתי שוכר אותך בתור מעצב,
מהסיבה הפשוטה שעשית כל טעות אפשרית באתר אחד,
ועוד יותר חשוב - אם היה לי מוצר שהייתי צריך לפתח לא הייתי פונה למישהו כל כך מקובע שלא יודע לקבל ביקורת, על אחת כמה וכמה כשהוא ביקש אותה.

ברגע שכתבת שההודעות שלי מונעות משיקולי אגו ורצון להראות ידע,
אתה מוכיח נקודה אחת בלבד - באת לכאן אך ורק כדי שאנשים יגידו לך ״וואו, האתר מדהים, מישהי מקריאה לי זמנים ובכלל לא ביקשתי ממנה! עוד לא נכנסתי לאתר והוא כבר טוען לי את כל התמונות שלא ביקשתי לראות!״ ואני יכול להמשיך.
אנשים עם חיבור של 30 מגה רושמים שהאתר איטי, ואתה ישר מאשים את השרת.

למרות שבחרת להכנס בי אישית על תגובה מאוד מפורטת ועניינית שנועדה להסביר לך שבעזרת פלאש תוכל להשיג הרבה יותר, כל מה שאני אגיד לך זה בהצלחה.
פעם הבאה שתרצה לשמוע ביקורת, תוודא שאתה מוכן גם לקבל אותה.

וזה פאקינג ״תשומת לב״ ולא ״צומת לב״.

ישן 22-03-2012, 12:27
צלמית המשתמש של fritz2
  fritz2 fritz2 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Samantha שמתחילה ב "אני משרשרת אליך בעקבות ההודעה..."

אין לי בעיה שלא יקשיב, אני לא מרוויח משהו מזה.
מה שצורם זה שעל תגובה מאוד עניינית, הוא מגיב ב"שיקולי אגו והפגנת ידע".
סליחה? מכיר אותי מאיפשהו?..

מילא אם היה גם שואל -
"אוקיי, כיצד אני משנה את הבמה באופן דינמי ככה שלא תפריע למשתמש עם סרגלי כלים?",
או - "אז איך אני משפר את זמן טעינת האתר?",
היה מקבל את כל התשובות ובשיא הרצון לעזור.

אבל לא מקובלת עלי התנצחות אישית, במיוחד כשבאים לעזור לילד.
ועוד יותר כשהוא ביקש את העזרה הזו.

כל התגובות שלי היו מאוד לעניין ובכלל לא מתלהמות,
אבל אני לא מוכן שעל תגובה שבאה ממקום של רצון לעזור ולהסביר אקבל סטירה.

ישן 22-03-2012, 12:32
צלמית המשתמש של fritz2
  fritz2 fritz2 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי adamgross שמתחילה ב "fritz2. חבל שככה אתה מגיב. גם..."

מתוך כבוד לסמנת'ה ולשאר חברי הפורום אסיים איתך את הדיון.

אין לי ידע וניסיון?... שוב, מאיפה אתה מכיר אותי?
עזוב את זה שלמדתי פלאש באופן מקצועי, אני מסביר לך גם שהעברתי קורסים במקומות שאתה תרצה ללמוד בהם בעתיד, וראיתי את הטעויות האלו כבר בעבר.

אבל, שלא תעז להגיד לי שאין לי ניסיון בפלאש.
בסטודיו שלי כבר עשינו פרוייקטים של אלפי ועשרות אלפי דולרים, ויש לי הרבה לקוחות מרוצים ביד.
תודה על ההתעניינות.

מעולם לא תקפתי אותך אישית, אז תשתדל גם לא להסיק כלפי מסקנות.
כרגע לך יש אתר שמתפקד בצורה עקומה, וכולם מנסים לעזור לך, אבל אתה מקשיב רק למה שנוח לך.

שיהיה בהצלחה!

נערך לאחרונה ע"י fritz2 בתאריך 22-03-2012 בשעה 12:38.
ישן 28-03-2012, 13:14
צלמית המשתמש של RedBlossom
  RedBlossom RedBlossom אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי adamgross שמתחילה ב "עדכוון אתר..."

טוב, קראתי ברפרוף את ההודעות, ואני אנסה לתת לך הכוונות לפי הידע האישי שלי.
(יכול להיות שאני אחזור על דברים שנאמרו, אני פשוט אכתוב כל מה שאני חושבת)

מהתחלה עד הסוף -
(אני מתחילה מהערות טכניות ואחכ אני אגע בעיצוב)

- קודם כל, אני לא ממליצה לעשות אתר שלם בפלאש, האינקוס בוטים של החיפוש - פשוט לא עובד טוב.
ההמלצה הכי טובה זה - HTML5. פלאש לאט לאט יורד מהעולם שלנו (גם לדעת חברת אדובי)
והוא פשוט ישאר יותר לבאנרים ופופאפים (וכל מני דברים בסגנון).
- עמוד הכניסה - לא יעיל ולא מועיל, למה צריך את העמוד המיותר הזה? אם כבר, אז כבר - ישר שיתחיל
לטעון ולא יבזבז את הזמן של המשתמש החסר סבלנות.
- זמן המתנה. זמן ההמתנה ממש ממש ארוך (יש לי 20 מגה..). אני אגיד את האמת, קראתי את האשכול
הזה ביום שהוא נפתח, ניסיתי להכנס לאתר - ואחרי 15 שניות סגרתי אותו והתעצבנתי.
- אחרי הטעינה, יש איזה דבר כזה שזז לאט (מאוד) ודי עיצבן אותי, ואפילו לא היה לו דלג, כפתור דלג
מאוד חשוב, כי במקרה מישהו שרד את כל הדברים האלו עד עכשיו - זו עוד נקודת נפילה.
- הקוביות התלת מימדיות האלו שלוחצים על ה"מה זה VM" וה"היוצר" - מיותר לחלוטין. לא רואים טוב,
לא קוראים טוב, אז לתת לבנאדם ללחוץ עוד קליק? אני חוזרת שוב - לאנשים אין סבלנות וזה בהחלט מיאש.
- אחרי שלחצתי שוב כדי לקרוא יותר טוב, מסתבר שאני צריכה ללחוץ שוב כדי לקרוא עוד יותר טוב -
מיותר מיותר מיותר.
- מבחינת התוכן - לא הצלחתי להבין מה הקטע של כל ה"VM" הזה. אחרי שקראתי את ההסבר, עדיין
לא הבנתי מה רוצים ממני..
- טעויות כתיב, עדיף שלא יהיו וכדאי לעשות הגהה.
- הרעיון של הפאזל מאוד נחמד, אבל למה הוא לא איכותי? למה זה נראה רע?
- גלריית הפוסטרים/גלויות - למה אין הגדלה נורמלית? מה אני אמורה להבין מהגדלה של 30X30 פיקסלים?
האיזור שאמור להיות הכי מושקע - זה פה. בשביל זה בנאדם נכנס, ולראות את העבודות. למה אי אפשר לראות אותן?
- סדר כפתורים מחדש - בשביל מה? עוד דבר מיותר לחלוטין.
- ווליום - עדיף שיהיה כפתור של כיבוי לגמרי הווליום ולא הפחתה. לכולנו יש דרך להנמיך את הווליום
במחשב שלנו, ההשתקה הרבה יותר חשובה.
- שעון - עוד דבר מיותר. יש לי בפס התחל את השעה, אני צריכה שיהיה כתוב לי גם למעלה?
- ברגע שתוריד את כל הדברים המיותרים האלו - ויהיה ממשק נקי ומובן - גם העזרה תהיה מיותרת.

והערות על העיצוב -
- לא מובן מה מיוחד בעיצוב הזה, לקחת תמונה של בחורה - עשית לה טרייס באילוסטרייטור - שברת
אותה לווקטור וזה נראה לא טוב. אין פה עיצוב מיוחד, זה פשוט סתם.
- הטקסטים - לא קריאים בעליל, לא איכותי, קטנים - ולא משתמשים בטקסטים סריפים באינטרנט - זה
חוק די ידוע בעולם האינטרנט. רק סן סריף.
- לא הבנתי למה לכתוב בעברית ובאנגלית שהאתר נבנה ע"י אדם גרוס? עוד דבר מיותר.. אם כולו
בעברית - שיהיה כתוב בעברית. אם יש כפתור למעבר באנגלית - אז שישתנה בהתאם.

בקיצור, אחרי שכתבתי את כל ההודעה הזו על הפרטים הטכניים ושמתי אצבעות על מה לא בסדר (בערך הכל)
אני אישית ממליצה לך - תתחיל מחדש.
האתר הזה די אבוד, אין פה דבר אחד טוב שאפשר להוציא ממנו (לדעתי).
כאשר תתחיל מחדש - אני ממליצה לך להתחיל במחקר. מחקר מחקר מחקר.
איך נראים אתרי פלאש טובים? איך הם בנויים? מה האופציות? איך העיצובים עצמם נראים? וכו' וכו'.
אחרי שתעשה מחקר על הפלאש, תעשה גם בדרך על העיצוב. העבודות האלו לא טובות. ולקחת תמונה
ולהשתמש באופציה טרייס באילוסטרייטור ו"הופ, יש לי גלויה חדשה" - לא עובד.

כל ההערות נועדו כדי לעזור לך, וראיתי שיש לך קצת בעיה לקבל ביקורת. אבל בסופו של דבר זה יחלחל
ואתה תבין, שאם כולם אומרים לך אותו הדבר - אז זה כדי לעזור לך ולא "כדי להיות רעים".
אני מקווה שתקבל הכל בהבנה וזה קצת יעיר אותך ויתן לך מודעות עצמית.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 28-03-2012, 14:10

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "טוב, קראתי ברפרוף את ההודעות,..."

תודה רבה על התגובה.

כל מטרת האתר היא להציג משהו אחר ויכולות (כנראה שזה קצת ביזאר כאן :-)). האתר תוכנן להיות שונה ומוזר ולא נועד למכור משהו באמת...

כתבת בתגובה שיש דברים מיותרים. הם נמצאים כדי לתת מענה למשהו אחר. דוגמא : סדר כפתורים מחדש. בחלק מהמקומות באתר זה עוזר כדי שהכפתורים לא יפריעו, לדוגמא בפזאל.

וחשוב לי לציין את הפוסטרים לא יצרתי בצורה אוטומטית והם בכלל לא נוצרו על ידי אילוסטרייטור. ולכן אין לי משוג מאיפה הביקורת הזאת מגיע.

ושוב... אני מודע לזה שפלאש הולך ונעלם מהעולם ואני מודע לזה שאתר בנוי בצורה מוזרה, שונה ולא שגרתית. אני מבין ויודע שאתר בדרך כלל לא צריך להבנות ככה. אבל...זה הרעיון כאן.

חשוב להבין שבניית אתר כזה היא הרבה יותר קשה מבניית אתר סטנדרתי. אם הייתי רוצה שהוא יהיה סטנרטי הייתי בונה אותו אחרת...
ישן 29-03-2012, 09:00
צלמית המשתמש של Samantha

אני יודעת שמבחינתך הדיון מוצה, אבל הבטחתי תגובה לאתר החדש. לאחר מכן במידה ולא תרצה להגיב לי- לא אזקוף זאת לחובתך
טוב שאין הקראה של הטעינה. זה משהו שבאמת היה מציק.
קצת חבל לי לראות שסרטון הפתיחה עודו שם. מה מטרתו, בעצם? כי חוץ מ... מה אנחנו רואים שם בדיוק? שפת בריכה? מרפסת של בית?
אני פשוט לא רואה במה הוא מועיל לאתר או אפילו איך הוא קשור אליו. מבחינתי זה עוד מכשול לכניסה לאתר...
לאחר מכן- בשביל הרוח הספורטיבית, פשוט נשארתי בדף בלי ללחוץ על כניסה לאתר. פתאום- משל טילים עומדים לנחות- התחילה אזהרה וספירה אחורה.
אחרי 3 דקות (שנספרות רק כשאתה על הלשונית של האתר- משהו שדי מייגע) זה מודיע ש VM1 לא הגיע למשרדי האתר? מה?... אני אמורה להיות VM1 ?
הדוגמנית אמורה להיות VM1 ? אני מתנצלת אבל זה גם לא ברור וגם קצת מיותר...
רק בהמשך הבנתי ש VM1 זו הדוגמנית. ועדיין מבלי להכנס לאתר, יש עוד דף פתיח. שים לב שהתזוזה של הבניין מאוד מאוד מאוד איטית.
וכבר כמעט רציתי להזיז אותו בעצמי עם העכבר...

סוף סוף נכנסתי לאתר-
איזה יופי, אפשר לראות טקסט! והעיניים שלי נשארו שלמות (:
ועם זאת- עדיין, כשלוחצים על פריט כלשהו הוא נפתח בקובייה כל כך קטנה שאי אפשר לקרוא מה רשום.
רוצים לראות מקרוב יותר? צריך "לבזבז" לחיצה וזמן נוסף לפתיחה (וגם אז הכתב בגודל "הוגן" ולא בגודל "טוב".)
בדף השני של "מה זה VM?" , גודל הטקסט הוא טוב, אבל המסגרת כה קטנה שהיא חותכת את הטקסט אחרי 3 מילים בשורה בלבד.
אחרי כמה שורות פשוט מתייאשים מהקריאה, וחבל.

עכשיו כשאני נכנסת לפריטים נוספים מהתפריט- אני רואה חוסר אחידות כזו גם בשאר. מדוע בדף הראשון הטקסט פצפון ורק בשני הוא נוח לקריאה?
בגלריית הפוסטרים- האם הכי גדול שאוכל לראות את הפוסטרים זה בגודל של כ- 140 על 100 ? כי אי אפשר לראות או להתרשם ברצינות ממה שמוצג בהם
אם זה כל כך פצפון. בדרך כלל בלחיצה על משהו קטן זה מגדיל לך לגודל אמיתי, ולא לגודל גדול רק במעט...
כנ"ל בגלריית התמונות. אם זה אתר קונספט שמיועד להתרשם מהאתר עצמו ומהדוגמנית, אבל לא ניתן כי הטקסט לא לגמרי ברור והתמונות ממש קטנות
אתה מבין למה אנחנו מרגישים שהאתר מפספס את המטרה שלו?
זה פשוט שיש הרבה תפל (כגון סרטון הכניסה) ומעט מהעיקר.

חבל לי שאתה מרגיש שהביקורת שלנו קשה. שים לב שיש אנשים שאמרו למעלה שאין להם אפילו ידע קלוש בפלאש,
ועם זאת הם כן ניאותו לעזור לך ולרשום נקודות לשיפור.
לפעמים כשיש משהו שמציק בעין, לא חובה להיות מומחה בנושא בשביל לראות או לציין את זה.
אם אתה מרגיש שנימת ההארות שלנו אליך היא בטון נוקשה מדיי, אני יכולה לומר לך שלפחות אני- ואני בטוחה שעוד אנשים
פשוט רוצים לתת לך את הביקורת הכי עניינית שיש. כי אפשר כמובן לבוא ולומר "תקשיב אחי איזה יופי אבל טקסט קטן, שפר".
אבל אתה נראה אדם עם ראש על הכתפיים שאפשר לתת לו ביקורת ישירה ולא ללכת מסביב...

וכמו שרשמתי למעלה- אני כן אשמח לראות גרסאות חדשות יותר של האתר שלך פה בפורום, כי לטעמי תוכל רק להשתפר.

המון בהצלחה

09.07.00-16.07.12

ישן 29-03-2012, 12:36

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Samantha שמתחילה ב "אני יודעת שמבחינתך הדיון..."

היי Samantha.
אני מקבל את הביקורת ואת ההצעות לשיפור. כרגע מחוסר זמן אני לא כל כך יכול לעדכן דברים גדולים באתר.
חשוב לי להבהיר שהאתר לא נבנה כדי להיות משהו סטנדרטי ובטח שלא הייתי בונה אתר כזה ללקוח, גם בגלל העבודה הרבה וגם בגלל שהוא עוף מוזר מידי כנראה ברשת האינטרנט, למען האמת אני לא בטוח שהוא לא בהגדרה של סוג של מצגת או מערכת שנוצרה בפלאש...

בכל מקרה אני רוצה להודות לך ואני מבטיח שאני יעדכן כאן בפורום על כל שדרוג באתר.
במקביל יש לי רעיון שמתבשל בראשי לגבי קונצפט חדש לאתרים, משהו שונה לגמרי מהאתר VM. כאשר יהיה לי יותר זמן אני יעבוד על קונצפט הזה ואני ישמח לעדכן כאן על זה ולקבל תגובות...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:19

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר