לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-03-2012, 22:53
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
רעיון מהפכני: לבטל לעובדי חברת החשמל את הפריבילגיה לחשמל חינם

ברור לי שזה דבר דימיוני יותר מהסיכוי שקיים איזה הארי פוטר בעולם, אבל אני בכל זאת חושב שצריך לדבר
על זה. העולם נמצא במשבר כלכלי, מחירי הדלק עולים, יש מחסור באספקת גז לישראל - עקב כל האירועים
האלה, מחיר המחיה נוסק מעלה. מחירי החשמל הפכו כבר מחירים דימיוניים וימשיכו להאמיר.

אני חושב שהגיע הזמן שאיזה ח"כ חזק שלא מפחד מלוביסטים ומלחצים, יעשה משהו עם המחדל המטופש
הזה. הרי ידוע שאנשי חברת חשמל לא רק שמספקים את צורכיהם המלאים והרבה מעבר, אלא גם מחלקים
חשמל לשכנים - בתשלום כמובן.

כן, הפריבילגיה ניתנה לעובדים לפני שנים, אבל עם כל הכבוד, היום המצב פשוט לא מאפשר את הנהנתנות
ובזבזנות היתר הזאת. שיתחילו להתייעל גם בתוך עצמם. אנשים נטולי כוח וחוסן כלכלי צריכים לשלם מחירים
שידם אינם משגת, ובינתיים עובדי חברת החשמל צוחקים כל הדרך אל השלטר, ולא דיברתי כלל על סדרת
משכורות מהגבוהות במשק.

התייעלות, התייעלות ושוב פעם - התייעלות.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-03-2012, 07:55
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אנחנו מפחדים יותר מדי מ"מה יעשו""

בלי פלאפון אפשר להסתדר, בלי חשמל לא. לחברות הסלולר אין ועד עובדים שיכול לשתק
את כל המשק, לחברת החשמל יש. חברות הסלולר הן חברות פרטיות שכל השבתה שלהן
תגרום להפסדים לבעלי החברה ולמחזיקי המניות, חברת החשמל היא חברה ממשלתית
שכשהיא מפסידה כסף זה לא ממש משנה למישהו (חוץ מלמי שישלם יותר על החשמל
בגלל זה, קרי אתה ואני). חברת החשמל היא מונופול, בתקשורת הסלולרית אין מונופול.
בקיצור, אני לא חושב שאפשר להשוות בין שני המקרים ואין לי ספק שעובדי חברת החשמל
ילחמו על ההטבה שלהם (על חשבון האזרח הקטן וחסר הישע כמובן) ולא יוותרו עליה.

ישן 25-03-2012, 23:41
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "רעיון מהפכני: לבטל לעובדי חברת החשמל את הפריבילגיה לחשמל חינם"

הרעיון הוא נהדר אבל לא חדש, כל פעם שניסו רק לרמוז בכיוון ניתקלו בביריונות שלהם.
לפני כמה שנים הצליחו להגביל את כמות החשמל חינם שניתן לעובדי חח"י.
אבל וניראה שעכשיו התנאים לממש את הרעיון די הבשילו - לא צריך לפחד מהם!

היום קרו שני דברים נוראיים:
- עובדי הרעקבת הכריזו מלחמה על ההנהלה וההסתדרות מגבה אותם בצורת השבתת כל ענפי התחבורה
- עובדי חברת החשמל מאיימים בשביתה אם יגעו להם בקופות הפנסיה (החברה רוצה לקחת הלוואה לצורך רכישת דלק)

חבורות של חוצפנים, ביריונים שחושבים שבגלל שהם יודעים להתאחד אז הם יכולים לצפצף על החוק ועל הציבור.

אנחנו הולכים לטלטלות קשות מאד ואם לא יהיה מי שיעמיד אותם, את ההסתדרות ואת הוועדים במקום אז הם ימשיכו להתפרע.
ואם כבר זה קורה, אז זה הזמן למהפכה. יכול להיות (אפילו סביר) שאם יפסיקו להם את החשמל חינם אז הם יעשו שביתה ויסגרו את "השאלטר". אז אולי הכוח אצלם אבל הכסף אצלנו, העם הזה הוכיח שהוא כבר יודע להתארגן ולהוציא עצומה החתומה ע"י מאות אלפי תושבי המדינה שאם הם לא מחזירים מייד את החשמל ונושא החשמל חינם לא יופסק אז כל יום כזה יקוזז מחשבון החשמל שלהם.
אל דאגה הם יכולים להפעיל מנגנון גביה על 100, 1000, 5000 מנויים אבל לא על חצי מדינה ובודאי כשמשפטית הם קיבלו על כך התרעה במכתב רשום.
ניראה אותם מי ימצמץ ראשון?

יאללה, מי פותח דף בפייסבוק

ישן 26-03-2012, 07:26
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "האמת שבמקרה של הפנסיה הם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
האמת שבמקרה של הפנסיה הם צודקים- אין הצדקה למעסיק להשתמש בפנסיה של העובד לצרכים אחרים.

כן אבל זה בדיוק העניין, זו מחלוקת בינם לבין ההנהלה, מה זה קשור לציבור?
לא ניכנס לשאלה אם זה צודק או לא כי זה לא עניין שלי, לא זוכר שהם מפרישים אליי חלק מכספי הפנסיה האלה..

זו הבריונות שאני מדבר עליה, הוועדים האלה רק חשים מחלוקת וכבר רצים להפעיל כוח על ההנהלות בצורת פגיעה בציבור.

כשלך ולי יש מחלוקת על תנאים או כספים עם מישהו אחר אז אנחנו נעזרים בעו"ד, בתי משפט הוצל"פ וכד'.
אין לנו כלים אחרים (אולי להשתמש בעולם התחתון? ) להפעיל סנקציות או לקבוע עמדה.
להם יש וזה לקחת בשבי אותנו, את הציבור וזה לא תקין.
זה עד כדי כך לא תקין שהם גם יודעים להתארגן כמו מאפיה יחדיו תחת המטריה של F עייני וכל זה על חשבוננו.
זו פגיעה בשילטון החוק, בנהלי עבודה תקינים (הוועדים רוצים לעקוף את ההנהלות ולנהל בפועל את הגופים האלה).
במגזר הפרטי הם היו עפים בשניה שהיו פותחים את הפה!

אני מצפה מהמדינה לשבור אותם בכוח, מבטיח לך שיהיה לזה גיבוי מהציבור.
כשרשתות השיווק או חברות הסלולר או הבנקים מגזימים אז תמיד יש לציבור אלטרנטיבה, במקרה הזה אין אלטרנטיבה לחברת החשמל או לרכבת לכן המאבק איתם חייב להיות בלתי מתפשר.
אגב, גם להם אין ציבור אחר שיהיה אלטרנטיבה!

ישן 26-03-2012, 00:27
צלמית המשתמש של AtlantisNumenor
  משתמש זכר AtlantisNumenor AtlantisNumenor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.08
ממש בקצרה:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "רעיון מהפכני: לבטל לעובדי חברת החשמל את הפריבילגיה לחשמל חינם"

יהיה לך יותר קל לגרום לאחמדינגא'ד ללבוש חולצה של "I LOVE ISAREL" עם לב אדום ענק, מאשר לגרום לועד העובדים הדרקוני של חברת החשמל לוותר על החשמל שלהם.

אני מחכה ליום שכל הועדים המושחתים האלה (נמלי ישראל, רכבת ישראל, חברת חשמל, וכ'ו) כבר יילכו לקיבינמט.

מצידי שיהיה כאוס בישראל במשך שבועות, אבל ראבק שיסיימו כבר את הסיפור הזה.

חייבים להפריט פה את הכל, ולעשות הכל על מנת למנוע יכולת של התארגנות ועדים (לפחות לא ברמת הכוח שיש להם היום).
"הארץ שלנו איננה רק מדינת ישראל אלא כל מרחב הסהר הפורה. אבות אבותינו אינם רק אברהם יצחק ויעקב אלא כל יושבי ארץ הקדם - הישראלים, הכנענים והפיניקים - כולם שייכים לאומה העברית. אנחנו העברים הננו איפוא צאצאים לאומה העברית הגדולה שהמציאה את האלף בית, שהקימה ציים אדירים ובנתה אימפריה בכל אגן הים התיכון. אנחנו הבאנו את התרבות לאירופה ופילי מצביאנו הגדול חניבעל, איש קרתגו, עברו את האלפים ואיימו למוטט את רומא."

ישן 26-03-2012, 18:20
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
פששש.. גבר אהה?
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי AtlantisNumenor שמתחילה ב "ממש בקצרה:"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AtlantisNumenor
יהיה לך יותר קל לגרום לאחמדינגא'ד ללבוש חולצה של "I LOVE ISAREL" עם לב אדום ענק, מאשר לגרום לועד העובדים הדרקוני של חברת החשמל לוותר על החשמל שלהם.

אני מחכה ליום שכל הועדים המושחתים האלה (נמלי ישראל, רכבת ישראל, חברת חשמל, וכ'ו) כבר יילכו לקיבינמט.

מצידי שיהיה כאוס בישראל במשך שבועות, אבל ראבק שיסיימו כבר את הסיפור הזה.

חייבים להפריט פה את הכל, ולעשות הכל על מנת למנוע יכולת של התארגנות ועדים (לפחות לא ברמת הכוח שיש להם היום).

חכם גדול מאחורי המקלדת. הזכרת את אחמדינג'אד פה במעלה תשובתך - כנראה שלא מספיק לך מה שהולך להיות איתו אתה גם רוצה עוד איזה אקשן לקינוח עם מי שמתפרנס בכבוד.

ארץ אוכלת יושביה - זה נאמר כבר מזמן...

ישן 26-03-2012, 19:44

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "פששש.. גבר אהה?"

אם כבר הארץ הזו אוכלת מישהו, היא אוכלת אותי שצריך לשלם את אורגיית החשמל של אוכלי החינם האלה.
אם כבר הארץ הזו אוכלת מישהו, היא אוכלת את מי שתלוי ברכבת ולא יודע אם מחר יהיה לו איך להגיע לעבודה
בגלל שלגילה אדרעי לא מספיק כל מה שהציעו לה (והציעו לה הרבה). אני חושב שראשי הועדים הנ"ל לא עושים
את מה שהם עושים בגלל שהם דואגים לרווחת העובדים, אלא בגלל שהם לא רוצים לאבד את הכוח שיש להם
בידיים. האנשים האלה יכולים להתפרנס בכבוד גם בלי להחזיק את הציבור כבני ערובה, אבל למה להם להתחשב
בציבור? השאלטר בידיים שלהם.

ישן 26-03-2012, 21:49
צלמית המשתמש של רועי AZ

כל מי שמייצר משהו ומוכר אותו ומתחזק אותו
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "ורווחי החברה מגיעים מעליית..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
ורווחי החברה מגיעים מעליית מחיר החשמל...

רגע, ומי משלם על החשמל? נכון מאוד! אנשים כמו הברווז. לא אנשים כמו עובדי חברת החשמל.

מקבל כסף על זה. שבאמצעותו הוא גם משלם לעובדיו.

מה לעשות, אמנם היית מעדיף שהכסף יילך לכיס של הברווז, אבל יש לצערכם מי שעובד ומתפרנס...

ישן 27-03-2012, 06:41
צלמית המשתמש של רועי AZ

הבחור שמרוויח פאקינג 18000 שקל, בניגוד אלייך, מסכן את חייו
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "תפסיק לנסות להטות את הדיון...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rubber_duck
תפסיק לנסות להטות את הדיון. לאף אחד אין בעיה שעובדי חברת החשמל מתפרנסים בכבוד, וד"א רובם מתפרנסים הרבה יותר מרק בכבוד (הבחור שמותח את קווי החשמל מרוויח פאקינג 18,000 ש"ח!!!!). לאנשים יש בעיה שהעובדים האלה מקבלים חשמל על חשבוננו ושאם ינסו לקחת מהם את ההטבה הלא מוצדקת הזו הם יורידו לנו את השאלטר.

ועושה זאת תלוי באוויר, בקור ובגשם ובאמצע הקיץ ובלילה במידת הצורך.. (בעיקר בלילה, כדי שיהיה לברווז חשמל במהלך היום) ולהזכיר לך שהוא למד מקצוע מאוד מבוקש בשביל זה (כן יש מקצועות מבוקשים שהם לא היי טק).

הלוואי ולאנשים פה היתה בעיה רק עם ההטבה הזו. (גם לי יש, הם בהחלט מרוויחים מספיק) - הבעיה היא עם אנשים כמוך, שלא יודעים להעריך ומנסים למכור לי ולאחרים (כי הם עצמם שבעים ולא דואגים למקור פרנסתם) כמוני את הצורך בהפרטה ובהזניה של עבודתם של רבים במדינת ישראל, שאם לא הועדים המושחתים שלהם (כן אני יודע שיש דבר כזה), היו עובדי חברות קניבל בתנאים של תאילנדים!

ישן 27-03-2012, 06:55

יש דמגוגיה לא הוגנת בתגובה שלך
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "הבחור שמרוויח פאקינג 18000 שקל, בניגוד אלייך, מסכן את חייו"

קודם כל, לא כל עובדי חברת החשמל מסכנים חייהם, זה דבר ראשון. שנית, ופה הדמגוגיה באמת באה לידי
ביטוי, זה שיש יותר מדי מקצועות אחרים שמציבים חיי אדם בסיכון, לדוגמה - מאבטחים, שמהות תפקידם הוא
סיכון חיי אדם. תפקידם, בייחוד בישראל, זה עצירת מחבל\פושע ופעמים רבות זה עלה בחייהם של מי שמרוויחים
משכורות חרפה.

עוד משהו שלא ברור לי. אני לא מתייחס עכשיו להפרטת חברת החשמל כצעד חיובי או שלילי, אבל אין ממש
קשר בין הפרטה לבין הזכות להתארגנות של עובדים. בישראל זאת זכות בסיסית. הוועדים הקיימים בישראל
היום הם מושחתים ומחורבנים והשערוריה הזאת צריכה להיפסק. חשמל חינם זאת השתנה בקשת על כולנו.
זה תמיד היה משהו בעייתי, פשוט היום אנשים יותר דעתניים ולא לגמרי פתיים ונמאס להם מחוסר הצדק
המשווע הזה שהושרש מקדמת דנא.

ישן 27-03-2012, 07:07
צלמית המשתמש של רועי AZ

יש דמגוגיה שהיא הוגנת? :)
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "יש דמגוגיה לא הוגנת בתגובה שלך"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
קודם כל, לא כל עובדי חברת החשמל מסכנים חייהם, זה דבר ראשון. שנית, ופה הדמגוגיה באמת באה לידי
ביטוי, זה שיש יותר מדי מקצועות אחרים שמציבים חיי אדם בסיכון, לדוגמה - מאבטחים, שמהות תפקידם הוא
סיכון חיי אדם. תפקידם, בייחוד בישראל, זה עצירת מחבל\פושע ופעמים רבות זה עלה בחייהם של מי שמרוויחים
משכורות חרפה.

אני לא נכנס למה בדיוק קורה עם כל עובד ועובד בח"ח, אני מניח שיש להם דירוגי שכר כאלו ואחרים (ולדעתי 18 אלף שקל לאלה שעובדים "על העמודים" זה כלום כסף ביחס למה שהם עושים, אבל לא חשוב)

דיברת על המאבטחים? זה בדיוק העניין, מאבטחים עובדים בחברות קניבל שעושקים אותם ולא משלמים להם את השכר המגיע להם ואת התגמולים המגיעים להם בעקבות הסכנה ובגלל שלאף אחד אין זמן וגם יכולת להיאבק כדי להקים ועדים שייצגו אותם, אז הם מרוויחים משכורות חרפה! בוא ותשווה את השכר לאנשי האבטחה שעובדים תחת הועדים הגדולים ותבין!

עוד משהו שלא ברור לי. אני לא מתייחס עכשיו להפרטת חברת החשמל כצעד חיובי או שלילי, אבל אין ממש
קשר בין הפרטה לבין הזכות להתארגנות של עובדים. בישראל זאת זכות בסיסית. הוועדים הקיימים בישראל
היום הם מושחתים ומחורבנים והשערוריה הזאת צריכה להיפסק. חשמל חינם זאת השתנה בקשת על כולנו.
זה תמיד היה משהו בעייתי, פשוט היום אנשים יותר דעתניים ולא לגמרי פתיים ונמאס להם מחוסר הצדק
המשווע הזה שהושרש מקדמת דנא.

זאת זכות בסיסית שקיימת לכל עובד ועובד במדינת ישראל, וכן אני גם טוען שמי שמנצל את הזכות הבסיסית הזו להפעלת ביריונות שאין בינה לבין הדאגה לעובד ולא כלום, צריך לעמוד מול כיתת יורים! הבעיה עם אותם דעתניים ולא לגמרי פתיים שהם עצמם שבעים ומסודרים בחיים והם יוצאים נגד אותה זכות בסיסית שקיימת לכל אחד וזה מה שמפריע לי!

ישן 27-03-2012, 08:00

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "יש דמגוגיה שהיא הוגנת? :)"

מי שעובד "על העמודים" לא מסכן את החיים שלו יותר משוטר סיור,לצורך העניין, ובכל זאת הבחור "שעל העמודים" מרוויח הרבה יותר מהשוטר ברחוב. אתה יודע למה זה קורה? כי כשעובדי חברת החשמל לא מקבלים את מה שהם רוצים הם מועכים לכולנו את הביצים ומפסיקים את החשמל, השוטר לא יכול לשבות וגם אם היה יכול כניראה שזה לא היה מזיז לאף אחד. גם אם אפשר להצדיק את משכורות העתק בחברת החשמל (ואני לא חושב שאפשר להצדיק אותן, בטח לא כשהחברה נמצאת בהפסדים כבדים) אי אפשר להצדיק את החשמל חינם שהם מקבלים על חשבוני ואת הקלות שבה הם מורידים את השאלטר לכל המדינה.

ישן 27-03-2012, 08:19
צלמית המשתמש של רועי AZ

כן. חד משמעית.
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "מי שעובד "על העמודים" לא מסכן..."

ציטוט:
מי שעובד "על העמודים" לא מסכן את החיים שלו יותר משוטר סיור,לצורך העניין, ובכל זאת הבחור "שעל העמודים" מרוויח הרבה יותר מהשוטר ברחוב. אתה יודע למה זה קורה? כי כשעובדי חברת החשמל לא מקבלים את מה שהם רוצים הם מועכים לכולנו את הביצים ומפסיקים את החשמל, השוטר לא יכול לשבות וגם אם היה יכול כניראה שזה לא היה מזיז לאף אחד. גם אם אפשר להצדיק את משכורות העתק בחברת החשמל (ואני לא חושב שאפשר להצדיק אותן, בטח לא כשהחברה נמצאת בהפסדים כבדים) אי אפשר להצדיק את החשמל חינם שהם מקבלים על חשבוני ואת הקלות שבה הם מורידים את השאלטר לכל המדינה.

מי שעובד בחברת חשמל ו"מותח כבלים" מסכן את חייו משמעותית יותר משוטר סיור, משום שהוא תלוי באוויר והוא גם עובד עם חשמל ברמות מסכנות חיים. שוטר סיור נתקל לעיתים רחוקות בסכנות מידיות לחייו, והוא גם יכול לקרוא לחבריו לתגבורת.

כאן נגמר הויכוח ביננו.

שוטר לא יכול לשבות משום שהוא עובד בגוף ציבורי שמספק ביטחון ולכן לא יכול לשבות. אבל הוא בהחלט מקבל תנאי שכר מאוד לא הוגנים ושאינם הולמים את עבודתו. לצערי מי שאמון על הנושא לא דואג לשינוי המצב.

גם אני חושב שהשכר שאתה מרוויח אינו מוצדק.. בודאי לא כשאתה יושב במשרד הממוזג שלך ומקטר על כל העולם ואחותו (איכס, איזה מגעיל אני עכשיו - ברוב חוצפתי, דוחף את האף שלי לתלוש השכר של אחרים - פויה!)

קל להגיד לגבי הקלות שבה הם מורידים את השאלטר - העובדה היא שזה מעולם לא קרה. ולא - שכח מזה, לא אתה משלם את החשמל חינם לא משנה כמה פעמים תגיד את השקר, הוא לא יהפוך להיות אמת.

ישן 27-03-2012, 18:14
צלמית המשתמש של רועי AZ

החשמל שאתה מלם זה מס? אתה בטוח?
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "בהנחה שהוא לא עובד במגזר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
בהנחה שהוא לא עובד במגזר הציבורי, השכר שלו יוצא מכיס המעסיק שלו, לא מהכיס שלך. כשעובד מדינה מקבל את שכרו מהמיסים של כולנו, יש מקום לביקורת.

אתה רוצה חשמל בבית? בעקבות זאת אתה משתמש במוצר שנותנת לך חברה מסוימת? ולכן אתה משלם לה על כך?

יופי - אז באמצעות מה שהם נותנים לך, ואתה מקבל (אתה יכול לבחור שלא לקחת) הם משלמים שכר לעובדיהם.

ישן 27-03-2012, 18:19
צלמית המשתמש של רועי AZ

אז שיסגרו את חברת החשמל..
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "רועי, כתבתי לך כבר פעמיים-..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
רועי, כתבתי לך כבר פעמיים- חברת החשמל ממומנת על ידי הממשלה, ופחות מהכנסותיה מחשמל! חברת חשמל היא חברה מפסידה- ההכנסות שלה ממחירי החשמל נמוכות מההוצאות שלה. הפער מגיע מהלוואת כספים ומסבסוד ממשלתי.

פשוט מאוד.

ישן 28-03-2012, 21:21
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
אף אחד לא מדבר על פגיעה בפרנסה
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "איזה הוצאות מיותרות?"

אלא על נרמול לפחות. אי אפשר לסגור את השאלטר למדינה שלמה בגלל חשמל חינם. אי אפשר, בושה שנלחמים על כך אפילו.

תבין, יש הבדל בין להלחם על זכויות לבין להלחם על אינטרסים. כשהוועדים הגדולים יתחילו להיתנהל כמו הועדים של המפעלים הקטנים אז יהיה אפשר לראותם כגוף ששומר על זכויות עובדיו . זה למה יוצא שם רע לסוציאליזם, אי אפשר בחסות הערכים החברתיים להיות חזירים סוציאליסטים. הציבור לא יכול להתלונן על יוקר המחיה וגם לשלם הון עתק לעובדיו ( כן, עובדיו, הציבור משלם הציבור הוא המעסיק).

שביתות ומלחמות צריכות להיות כשיש פגיעה אמיתית בזכויות חברתיות . רק אז יכבדו את הועדים ולא יראו בהם מושחתים.

נערך לאחרונה ע"י TIMON the mongoose בתאריך 28-03-2012 בשעה 21:25.
ישן 28-03-2012, 22:01
צלמית המשתמש של רועי AZ

זה מה שמפריע לך? ש"מחזיקים לך בביצים"...
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "נו באמת. פרנסה- לא, פרנסה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
נו באמת. פרנסה- לא, פרנסה מופרכת שקשורה רק ליכולת תפיסת אשכי כל האזרחים במדינה- כן, לקצץ.

אאחח צביעות.

תגיד,

אם נניח - ועד ח"ח לא היה "מפעיל את הסנקציות" או "אוחז באשכייך" - היה באמת איכפת לך מה מתרחש שם?

את האמת!!

ישן 28-03-2012, 22:43
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "איזה שכר להוריד?"

ההטבה היא חלק מהשכר. שכר אינו רק כסף- חשמל חינם- זה שכר. מלגה ללימודים אקדמאים לילד- שכר. רכב- זה שכר. מימון חופשה- שכר (נתתי דוגמאות כלליות, לאו דווקא מחברת חשמל). כל דבר כזה עולה כסף עולה לך ולי במיסים.

תבין, זה כל הרעיון מאחורי הסחטנות הזאת- פוגעים בשבעה מיליון אזרחים כדי שכמה מאות יחיו טוב. זה לא משנה אם אלוע ובדי חברת חשמל, קיבוצניקים, עובדי רכבת או פועלים במפעל לסמרטוטים בנגב- תמיד יקום הפופוליסט שיצעק "תוצרת הארץ, מכסי מגן, להגן על התעשיה המקומית, תנו לעובדים להתפרנס בכבוד" ולא מבין שהוא דופק את כל השאר.

ישן 28-03-2012, 23:23
צלמית המשתמש של רועי AZ

כל מה שציינת, אלו הם הטבות שמקובלות אצל רוב החברות הגדולות במשק..
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "ההטבה היא חלק מהשכר. שכר אינו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
ההטבה היא חלק מהשכר. שכר אינו רק כסף- חשמל חינם- זה שכר. מלגה ללימודים אקדמאים לילד- שכר. רכב- זה שכר. מימון חופשה- שכר (נתתי דוגמאות כלליות, לאו דווקא מחברת חשמל). כל דבר כזה עולה כסף עולה לך ולי במיסים.

תבין, זה כל הרעיון מאחורי הסחטנות הזאת- פוגעים בשבעה מיליון אזרחים כדי שכמה מאות יחיו טוב. זה לא משנה אם אלוע ובדי חברת חשמל, קיבוצניקים, עובדי רכבת או פועלים במפעל לסמרטוטים בנגב- תמיד יקום הפופוליסט שיצעק "תוצרת הארץ, מכסי מגן, להגן על התעשיה המקומית, תנו לעובדים להתפרנס בכבוד" ולא מבין שהוא דופק את כל השאר.

תקרא מה כתבתי עכשיו לברווז ותענה לי...

ישן 29-03-2012, 19:14

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "כל מה שציינת, אלו הם הטבות שמקובלות אצל רוב החברות הגדולות במשק.."

נכון, אלו הטבות, והן נכללות כשכר..

אני חושב שהתפזרנו קצת. אחזור על עיקרי דברי- עובדי חברת חשמל (זה נכון גם לעובדי מדינה אחרים כמו רכבות, נמלים וכו') מרוויחים בממוצע משכורות גבוהות מאוד. המשכורות הללו גבוהות מהמשכורת האמיתית שמגיעה להם. תשאל- מי יודע מה באמת מגיע להם? אענה לך- השכר המקובל בשוק. כלומר- מהנדס חשמל יקבל מה שמקבל מהנדס חשמל בחוץ, מלגזן יקבל כמו מלגזן וכך הלאה. נתתי לך דוגמא טובה מהנמלים- מפעיל עגורן באתר בניה פרטי מרוויח כ-11. מנופאי בנמל מרוויח גם פי 4. זה אומר שבשוק חופשי המנופאי בנמל לא היה מקבל פי 4 אלא 11, וזה השכר שהוא צריך לקבל. השכר העודף הזה שמקבל עובד החברה מעל השווי האמיתי שלו, הוא הוצאה מיותרת שמגדילה את נטל המס על כולנו.

אתה יודע מה? בעצם אני מוכן שלעובדי החברות הממשלתיות תהיה פרמיה מעל השכר בשוק, אבל בתמורה ייאסר עליהם לשבות. אין שום סיבה ששוטר או חייל לא יכולים לשבות אבל חברת חשמל והרכבת כן. כשעובד בשוק הפרטי מחליט לשבות זה עניין שלו מול המעסיק. כשעובד מדינה מחליט לשבות, זה עניין שלו מול כל האזרחים.

ישן 28-03-2012, 23:55
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "ההטבה היא חלק מהשכר. שכר אינו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
תמיד יקום הפופוליסט שיצעק "תוצרת הארץ, מכסי מגן, להגן על התעשיה המקומית, תנו לעובדים להתפרנס בכבוד" ולא מבין שהוא דופק את כל השאר.
למה אתה מלכלך?
למה ישר להניח שהוא לא מבין?

הוא מבין טוב מאוד, ודואג לעצמו במקום לך.
מה ציפית שהוא יעשה? ידאג לך?
הוא פועל לפי עיקרון היסוד של השוק החופשי - כל אדם לעצמו, ואיכשהו הכל יסתדר.
הבעיה היא דווקא האידיוטים המועילים שלא עושים ככה...

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 28-03-2012, 23:21
צלמית המשתמש של רועי AZ

מי אתה שתקבע כמה שכר אמור אחד כזה לקבל?
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "גם את השכר אפשר וצריך להוריד...."

ציטוט:
גם את השכר אפשר וצריך להוריד. אין סיבה שאדם שעושה עבודה ששוה X ש"ח יקבל 2X ש"ח רק
בגלל שהועד שלו יושב על השאלטר. הגיע הזמן לשים סוף לסוציאליזם החזירי.

האם היית מחיל הורדות בשכר גם על רש"צ תוכניתנים או מנהלי IT (לא שיש לי מושג ירוק מה זה) או בודקי תוכנה?

ישן 28-03-2012, 23:33

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "מי אתה שתקבע כמה שכר אמור אחד כזה לקבל?"

אתה אשכרה לא מבין אה? תוכניתן עובד בחברה פרטית וזכותו של בעל החברה לשלם לעובדים שלו כמה שהוא רוצה. בכל מקרה, ובניגוד למה שקורה במגזר הציבורי, בהייטק אנשים מרוויחים ע"פ מה שהם שווים ומי שלא עושה את העבודה שלו מפוטר ולא ממשיך ליהיות עול על החברה ועל הלקוחות שלה. העובד בחברת חשמל מקבל את השכר המנופח שלו מהכיס שלי, דבר הוא אחד הגורמים לכך שמחיר החשמל יקר, ואין לי ממש אפשרות לקנות חשמל ממקום אחר שלא משתמש במשאב שהופקד בידיו כדי לסחוט את הכיס שלי.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רועי AZ
האם היית מחיל הורדות בשכר גם על רש"צ תוכניתנים או מנהלי IT (לא שיש לי מושג ירוק מה זה) או בודקי תוכנה?

ישן 29-03-2012, 08:21
צלמית המשתמש של רועי AZ

לא זה אתה לא מבין..
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אתה אשכרה לא מבין אה? תוכניתן..."

ציטוט:
אתה אשכרה לא מבין אה? תוכניתן עובד בחברה פרטית וזכותו של בעל החברה לשלם לעובדים שלו כמה שהוא רוצה. בכל מקרה, ובניגוד למה שקורה במגזר הציבורי, בהייטק אנשים מרוויחים ע"פ מה שהם שווים ומי שלא עושה את העבודה שלו מפוטר ולא ממשיך ליהיות עול על החברה ועל הלקוחות שלה. העובד בחברת חשמל מקבל את השכר המנופח שלו מהכיס שלי, דבר הוא אחד הגורמים לכך שמחיר החשמל יקר, ואין לי ממש אפשרות לקנות חשמל ממקום אחר שלא משתמש במשאב שהופקד בידיו כדי לסחוט את הכיס שלי.

אתה מקבל שירות.. את הבסיסי ביותר. יש מי שמייצר לך אותו, יש מי שמתחזק לך אותו?

יש מי שמקבל שכר על זה, (את מה שמגיע לו) - זה שהמדינה לא השכילה ליצור תחרות או שלא השכילה למצוא מקורות אחרים לייצור חשמל וע"י כך להוזיל את העלויות לצרכן, לא אומר שמי שצריך לשלם על זה, אלו אותם עובדים מסכנים (כן, ברגע שפגעת בפרנסתו - הוא הופך מסכן!).

אבל כן - אני בעד להוריד להם את ההטבה הזו (בפעם המאה שאני כותב זאת באשכול)

ישן 29-03-2012, 21:11

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "לא זה אתה לא מבין.."

אז אם אני מקבל שרות זה אומר שמותר להם לעשוק אותי בגלל זה? בשום חברה פרטית מנופאי לא היה מרוויח את המשכורת שהוא מרוויח כיום ואין שום דרך שתצליח לשכנע אותי שזה שכר הוגן או שזה בסדר שמנופאי מרוויח יותר מרופא! הסיבה היחידה שזה קורה זה בגלל שלמנופאי יש ועד חזק שיכול לשתק את המדינה אם המנופאי לא יקבל את המשכורת המוגזמת שלו. מדובר בסוציאליזם חזירי, גנבה ברשות החוק, התנהלות מאפיונרית שאפשרית רק בגלל שמדובר בחברות ממשלתיות. המדינה לא צריכה רק למצוא מקורות אחרים לייצור חשמל כדי להוזיל את מחיר החשמל, היא גם צריכה להשתלט על העובדים שלה שחלק מהם מוצצים את הקופה הציבורית ללא הצדקה וללא בושה. מעניין אם היית מוכן לקבל את המשכורות החריגות האלה אם אתה היית בעל חברה והאנשים האלה היו עובדים שלך, או אם לא היית עובד מדינה בעצמך.

ישן 29-03-2012, 23:31
צלמית המשתמש של רועי AZ

כן אתה צודק! מנופאי לא אמור להרוויח 44 אלף שקלים
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אז אם אני מקבל שרות זה אומר..."

פי ארבע פחות זה שכר בהחלט יפה. אבל האם זה מייצג בעינייך את הועדים?

בעיניי, זה רחוק מאוד!

אני שב וטוען, כבר כתבתי זאת בעבר - יש להפסיק את חגיגות השכר נטולות הפרופורציה ויש להשמיד ועדים שהקשר בינם לבין עזרה לעובד לא קיים כלל - אבל שתבינו שהפרטה היא לחלוטין איננה דרך המתקבלת על הדעת!

ישן 30-03-2012, 00:19

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "כן אתה צודק! מנופאי לא אמור להרוויח 44 אלף שקלים"

אני חושב שרוב הוועדים הגדולים, אם לא כולם, הם מיליטנטיים ומשתמשים בכוח שלהם גם כדי להשיג לעובדים שלהם תנאים שאני חושב שלא מגיעים להם (כמו למשל משכורת של 40 ו - 50 אלף ש"ח למנופאים). לכן התשובה לשאלה שלך היא כן, אני חושב שמצב שבו עובד מקבל הרבה יותר ממה שמגיע לו בפועל (בגלל שלועד שלו יש אפשרות "לסחוט" את הקופה הציבורית) מייצג את רוב הועדים הגדולים היום. והכי עצוב זה שהועדים האלה דופקים את הציבור פעמיים: בפעם הראשונה הציבור סובל בגלל השביתות שלהם, ובפעם השניה הציבור סובל בגלל שמשכורות העתק מגיעות מהכיס שלו. הדבר היחידי שמעודד במצב הזה הוא שלאט לאט הציבור מבין עם מי יש לו עסק ובסוף ימאס לו מכל אוכלי החינם.

ישן 30-03-2012, 10:27
צלמית המשתמש של רועי AZ

מגעיל כרגיל, שקרים וניפוח לא פרופורציונאלי ומסע צלב מתקושר ומתוזמן היטב....
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני חושב שרוב הוועדים..."

ציטוט:
אני חושב שרוב הוועדים הגדולים, אם לא כולם, הם מיליטנטיים ומשתמשים בכוח שלהם גם כדי להשיג לעובדים שלהם תנאים שאני חושב שלא מגיעים להם (כמו למשל משכורת של 40 ו - 50 אלף ש"ח למנופאים). לכן התשובה לשאלה שלך היא כן, אני חושב שמצב שבו עובד מקבל הרבה יותר ממה שמגיע לו בפועל (בגלל שלועד שלו יש אפשרות "לסחוט" את הקופה הציבורית) מייצג את רוב הועדים הגדולים היום. והכי עצוב זה שהועדים האלה דופקים את הציבור פעמיים: בפעם הראשונה הציבור סובל בגלל השביתות שלהם, ובפעם השניה הציבור סובל בגלל שמשכורות העתק מגיעות מהכיס שלו. הדבר היחידי שמעודד במצב הזה הוא שלאט לאט הציבור מבין עם מי יש לו עסק ובסוף ימאס לו מכל אוכלי החינם.

זה שאתה רואה את המנופאים, משהו חריג בנוף - אין זה אומר שזה כך בכל מקום..

כמו בסבבים קודמים, אני שב ומסכם את הסבב הנוכחי. אתה תמשיך לדבר נגד הועדים, הם מצידם ימשיכו להתקיים ולהתחזק, ולדאוג לציבור העובדים שלהם, שמה לעשות לא עובד בהייטק.

ונראה "אתכם" שימאס לכם מהועדים הגדולים מה תהיו מסוגלים לעשות.

ישן 31-03-2012, 16:38

בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "כרגיל, שקרים וניפוח לא פרופורציונאלי ומסע צלב מתקושר ומתוזמן היטב...."

אוי איזה חמוד אתה, נדחקת לפינה ויצאה לך הגילה אדרעי שכנראה חבויה בתוך כל אחד שיודע שהוא אוכל חינם. אני בטוח שתוכל להראות איפה שיקרתי, ניפחתי והוצאתי מפרופורציות (NOT). אני, בניגוד אליך, מציג עובדות ואם אני אצטרך אני אוכל גם להוכיח את כל הטענות שלי. נהג בחברת החשמל שמרוויח למעלה מ - 30 אלף ש"ח זו עובדה. מפעיל מנוף בנמל חיפה שמרוויח 48 אלף שקל זו עובדה. סדרן עבודה בנמל חיפה שמרוויח 62 אלף ש"ח זו עובדה. מפעיל מנוף בנמל אשדוד שמרוויח 47 אלף שקל זו גם עובדה, ואני יכול להמשיך. אין לי בעיה שהוועדים ידאגו לעובדים שלהם, יש לי בעיה כשהוועדים משיגים לעובדים שלהם משכורות לא מוצדקות. אתה יכול למצוא הסבר הגיוני למה סדרן עבודה בנמל מרוויח יותר מרופא או יותר מראש הממשלה???? אין לזה הסבר הגיוני וזו הסיבה שאתה משתמש באלימות מילולית כל פעם כשמישהו מעלה את השאלה הזו.
ציטוט:
נראה "אתכם" שימאס לכם מהועדים הגדולים מה תהיו מסוגלים לעשות.

שוב עולה לך השתן לראש? כשיהיו מספיק אנשים שימאס להם לממן את אורגיית השכר הזו יקרה מה שכמעט קרה עם הרכבת (ולצערנו לא התממש בגלל שלשר התחבורה אין ביצים), איומי השביתה שלכם כבר לא יעזרו. הציבור יגיע למסקנה שעדיף לו לסבול כמה חודשים בלי רכבת/נתב"ג/נמלי הים כדי להפסיק את השוד לאור היום של כספי המיסים שלו.

ישן 31-03-2012, 21:13
צלמית המשתמש של רועי AZ

אורגיות שכר תמצא בכל מקום.. אבל הם בטח עובדים יותר ממך זה בטוח
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אוי איזה חמוד אתה, נדחקת..."

ציטוט:
אוי איזה חמוד אתה, נדחקת לפינה ויצאה לך הגילה אדרעי שכנראה חבויה בתוך כל אחד שיודע שהוא אוכל חינם. אני בטוח שתוכל להראות איפה שיקרתי, ניפחתי והוצאתי מפרופורציות (NOT). אני, בניגוד אליך, מציג עובדות ואם אני אצטרך אני אוכל גם להוכיח את כל הטענות שלי. נהג בחברת החשמל שמרוויח למעלה מ - 30 אלף ש"ח זו עובדה. מפעיל מנוף בנמל חיפה שמרוויח 48 אלף שקל זו עובדה. סדרן עבודה בנמל חיפה שמרוויח 62 אלף ש"ח זו עובדה. מפעיל מנוף בנמל אשדוד שמרוויח 47 אלף שקל זו גם עובדה, ואני יכול להמשיך. אין לי בעיה שהוועדים ידאגו לעובדים שלהם, יש לי בעיה כשהוועדים משיגים לעובדים שלהם משכורות לא מוצדקות. אתה יכול למצוא הסבר הגיוני למה סדרן עבודה בנמל מרוויח יותר מרופא או יותר מראש הממשלה???? אין לזה הסבר הגיוני וזו הסיבה שאתה משתמש באלימות מילולית כל פעם כשמישהו מעלה את השאלה הזו.

שוב עולה לך השתן לראש? כשיהיו מספיק אנשים שימאס להם לממן את אורגיית השכר הזו יקרה מה שכמעט קרה עם הרכבת (ולצערנו לא התממש בגלל שלשר התחבורה אין ביצים), איומי השביתה שלכם כבר לא יעזרו. הציבור יגיע למסקנה שעדיף לו לסבול כמה חודשים בלי רכבת/נתב"ג/נמלי הים כדי להפסיק את השוד לאור היום של כספי המיסים שלו.

בשעות לא שעות, רובם במשמרות בלילה, בחגים וחלקם הנכבד גם בשבתות, כדי שמה שהם עושים - יעשה על הצד הטוב ביותר ובמרבית הזמן, כשאתה דופק את הראש באיזה פאב או נוחר מתחת לפוך..

כבר כתבתי בעבר, אני בעד לכסח את כולם - סקטור ציבורי ופרטי. אני לא משתמש באלימות מילולית (יותר ממך) כאשר יוצאים נגד חגיגות שכר אלא כאשר יוצאים נגד מושג האיגודים המקצועיים.

ואני שוב חוזר - נראה אתכם מסתדרים בלי רכבת/נתב"ג נמלי הים וחברת חשמל בבואכם לפגוע בהם...

ישן 31-03-2012, 21:28

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אורגיות שכר תמצא בכל מקום.. אבל הם בטח עובדים יותר ממך זה בטוח"

בחייאת זומזום, איזה סדרן עבודה עובד בשעות לא שעות ובמשמרות לילה? על מי אתה מנסה לעבוד? אין שום מצב שמישהו בעולם הזה יצליח להצדיק משכורת של 62 אלף ש"ח בחודש לסדרן עבודה. אמרתי את זה כבר ואני אומר את זה שוב, אין לי שום דבר נגד ועדי עובדים ככלל. יש לי בעיה עם ועדי עובדים ספציפיים שמשתמשים בכוח שלהם כדי להשיג משכורות לא פרופורציונאליות לעובדים במגזר הציבורי, יש לי בעיה עם ועדי עובדים שמנציחים את הבינוניות ואת חוסר האכפתיות מהציבור/לקוחות כשהם לא מאפשרים לפטר עובדים גרועים שלא עושים את העבודה שלהם. אם אתה לא יודע מה זה היבריס אני ממליץ לך בחום לבדוק מה הפרוש של המושג, ההיבריס הפיל גופים ואנשים הרבה יותר גדולים וחכמים מועד עובדי הרכבת/ח"ח/רש"ת...

ישן 31-03-2012, 21:57
צלמית המשתמש של רועי AZ

נו מה.. לקרוא אתה בוודאי יודע!
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "בחייאת זומזום, איזה סדרן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רועי AZ
בשעות לא שעות, רובם במשמרות בלילה, בחגים וחלקם הנכבד גם בשבתות, כדי שמה שהם עושים ...

הכוונה - רובם של העובדים.

ועם היתר, אני מסכים - הם לא צריכים להגיע לרמות כאלה.

במקום איפה שאני עובד - כל אחד מקבל את מה שמגיע לו - (ועובדים בשבת חגים למעשה 363 יום בשנה למעט כיפור) וממש לא בחריגות מטורפות כאלה.

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 31-03-2012 בשעה 22:00.
ישן 27-03-2012, 08:16

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "הבחור שמרוויח פאקינג 18000 שקל, בניגוד אלייך, מסכן את חייו"

אז אתה מחליט בשבילי מה אני חושב ומה הבעיה שלי עם חברת החשמל? ושוב אתה מוריד את הדיון לפסים אישיים? אז גם אני יודע. הבעיה שלי היא עם אנשים כמוך שיודעים שבעולם האמיתי היכולות שלהם לא יספיקו כדי להחזיק במשרה שבה הם צריכים להסתמך רק על הכישורים שלהם, ובגלל זה הם להוטים לקבל קביעות ותומכים בועדים גם כשהועדים האלה גורמים נזקים לחברות ולציבור. ורק כדי להעמיד דברים על דיוקם, מושך כבלים הוא לא מקצוע מבוקש כמו שאתה מנסה להציג. יש מושכי כבלים גם "באזרחות", יש אנשים שעובדים בגובה ובגשם גם "באזרחות", רק בחברת החשמל האנשים האלה מרוויחים סכומים שערוריתיים שלא פרופורצינאליים למה שהם עושים. אני מעדיף שרופא בחדר מיון ירוויח 18,000 ש"ח ולא מושך כבלים בחברת החשמל שכל מה שהוא עשה זה להצטרף לחונטה שיושבת על השאלטר.

ישן 27-03-2012, 08:31
צלמית המשתמש של רועי AZ

יופי, עכשיו אנחנו שווים... :)
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אז אתה מחליט בשבילי מה אני..."

ציטוט:
אז אתה מחליט בשבילי מה אני חושב ומה הבעיה שלי עם חברת החשמל? ושוב אתה מוריד את הדיון לפסים אישיים? אז גם אני יודע. הבעיה שלי היא עם אנשים כמוך שיודעים שבעולם האמיתי היכולות שלהם לא יספיקו כדי להחזיק במשרה שבה הם צריכים להסתמך רק על הכישורים שלהם, ובגלל זה הם להוטים לקבל קביעות ותומכים בועדים גם כשהועדים האלה גורמים נזקים לחברות ולציבור. ורק כדי להעמיד דברים על דיוקם, מושך כבלים הוא לא מקצוע מבוקש כמו שאתה מנסה להציג. יש מושכי כבלים גם "באזרחות", יש אנשים שעובדים בגובה ובגשם גם "באזרחות", רק בחברת החשמל האנשים האלה מרוויחים סכומים שערוריתיים שלא פרופורצינאליים למה שהם עושים. אני מעדיף שרופא בחדר מיון ירוויח 18,000 ש"ח ולא מושך כבלים בחברת החשמל שכל מה שהוא עשה זה להצטרף לחונטה שיושבת על השאלטר.

אין לי מושג כמה מקבל מושך חוטים ב"אזרחות", ואני שוב אומר לך - 18 אלף בעיניי זה כלום לעומת העבודה שהוא עושה והתנאים שהוא נתון בהם. וטוב שיש לו ועד חזק שמגן עליו מפני אנשים כמוך שרוצים שהטייקונים ישלטו עוד על חשבון העובדים המסכנים.

תבין דבר אחד - הפרטה משמעותה הרעה בתנאים. וכשאני מדבר על הרעה בתנאים אני מדבר על משכורות רעב ועל היעדר תנאים.

ומקצוע מבוקש - חשמלאי על שלל התארים (הנדסאי, מהנדס, חשמלאי מוסמך וכיו"ב) שאני מקווה שיש לך כבוד אליהם

גם אני רוצה שכולם יקבלו את מה שמגיע להם! בהתאם למקצועם וללימודיהם והכי חשוב מידת ההשקעה שלהם בעבודתם!

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 27-03-2012 בשעה 08:34.
ישן 27-03-2012, 08:42

אנחנו לא חיים בעולם אוטופי
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "יופי, עכשיו אנחנו שווים... :)"

בעולם כזה אכן, שכר מאבטח, רופא בישראל, מנקה שקורעת את הגב, מטפלת בפעוטון, עובד בניין, נגר, היו מרוויחים
באמת לפי ההשקעה, המאמץ והסיכון שלהם. זה לא המצב במציאות הנוכחית. עובדי חברת חשמל (ומשום מה נדבקת
רק למטפסי ההרים...) מרוויחים הרבה מעבר למקבילים שלהם במקומות אחרים במשק.

והאמת היא, שהדיון פה הוא פחות על רמת השכר. כל הכבוד להם שהצליחו להגיע לרמות שכר כאלה גבוהות. יכול מאוד
להיות שזאת גם כן בעיה, אבל הנקודה הבעייתית היא שיש פה הטבה לא ראויה בשום קנ"מ. זאת בעיה מאוד חמורה
שמחירי החשמל רק עולים ועולים, וקבוצת בני מזל צוחקים על כל המדינה ועוד מחלקים חשמל לשכנים (בכסף כמובן).

שיהיה ברור, זאת הטבה שמאז ומעולם הייתה פסולה. עכשיו המצב הכלכלי מחמיר ולכן זה עוד יותר מבעבע, אבך זה
לעולם לא יהיה מקובל.

ישן 27-03-2012, 08:51
צלמית המשתמש של רועי AZ

אין לי ויכוח איתך על כלום, אתה רק מצדיק במילותייך את מה שאני אומר
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אנחנו לא חיים בעולם אוטופי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
בעולם כזה אכן, שכר מאבטח, רופא בישראל, מנקה שקורעת את הגב, מטפלת בפעוטון, עובד בניין, נגר, היו מרוויחים
באמת לפי ההשקעה, המאמץ והסיכון שלהם. זה לא המצב במציאות הנוכחית. עובדי חברת חשמל (ומשום מה נדבקת
רק למטפסי ההרים...) מרוויחים הרבה מעבר למקבילים שלהם במקומות אחרים במשק.

והאמת היא, שהדיון פה הוא פחות על רמת השכר. כל הכבוד להם שהצליחו להגיע לרמות שכר כאלה גבוהות. יכול מאוד
להיות שזאת גם כן בעיה, אבל הנקודה הבעייתית היא שיש פה הטבה לא ראויה בשום קנ"מ. זאת בעיה מאוד חמורה
שמחירי החשמל רק עולים ועולים, וקבוצת בני מזל צוחקים על כל המדינה ועוד מחלקים חשמל לשכנים (בכסף כמובן).

שיהיה ברור, זאת הטבה שמאז ומעולם הייתה פסולה. עכשיו המצב הכלכלי מחמיר ולכן זה עוד יותר מבעבע, אבך זה
לעולם לא יהיה מקובל.

אם יש ועד שמגן על עובדיו, אין שום סיבה שהחברה תופרט ושהעובדים יועברו לקבלנים. זה מה שמרבית החבריםשכותבים פה באשכול היו רוצים שיקרה. שלא יהיה צל של ספק, גם אני בעד להוריד להם את ההטבה, ואני בטוח שיש דרך לנסות להוריד אותם מהעץ הזה בלי לפגוע בהם ובפרנסתם ואני גם בעד לפגוע בועדים סוררים שלא דואגים לעובדים בלבד!

ישן 27-03-2012, 08:27
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile

רועי, אני לא חושב שיש מישהו עם טענה נגד עובדי חברת החשמל.
אנשים התקבלו לעבודה, הציעו להם תנאים והם קיבלו אותם - סבבה להם, כ"א היה מסכים.
לגבי סיכונים? לכל מקצוע במשק יש את מרכיב הסיכון שלו ואת התגמול המתאים (בד"כ).
סיכון קיים גם לאותו רופא שחוטף מכות במיון ממשפחה של חולה וגם למורה שחטפה בלוק בראש מאיזה תלמיד עארס.

מה שמקומם בחברה הזו זה ההנהלה שלה וועד העובדים אשר כרתו ברית בשביל לחמוד את הקופה הציבורית ולקמבן את העובדים ובעיקר את עצמם.
זו חברה ממשלתית שמתעקשת להיות בהפסדים (זו מין שיטת התנהלות כזו של כל מיני חברות ממשלתיות אשר שתי מטרות לה: א. לקבל מידי פעם כספי סיוע והצלה ב. למנוע הפרטה).

שים לב לכתבה במקוממת הבאה
http://www.themarker.com/dynamo/1.1632691

הם מרוויחים יותר מראש הממשלה והם ממש לא עובדים יותר קשה ממנו או עושים יותר למען המדינה.

המצע הציבורי של החברה הוא פאניקה והפחדה:
- אם לא יתנו לנו כך וכך נוריד את השאלטר
- אנחנו בקיץ/חורף, הגענו לקווים האדומים (לא להדליק מכשירים בצהריים)
- הסולר/מזוט יקר, אין לנו כסף לייצר חשמל
- אנחנו רוצים להתייעל אבל האוצר/משרד התשתיות/ירוקים וכ' לא נותנים לנו

אני בטוח שכל פעם כשמתפרסם תשדיר פאניקה כזה הם מתגלגלים מצחוק ואח"כ צוחקים כל הדרך אל הבנק.
לא קונה שום דבר מכל זה, הכל שקרים!

אגב, בלי לקנטר אלא רק לצורך הבאת נתונים - נתוני השכר
http://www.themarker.com/career/1.563869

ישן 28-03-2012, 21:31
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "נו.. אז תפנה במכתב נזעם לרשות החברות הממשלתיות (ולעומד בראשה) שאישרה זאת.."

אתה רוקד על שתי חתונות. מצד אחד, כשמראים לך את הבעיות שאותם ועדים גורמים, אתה אומר: נו אז תיתלוננו לממשלה. מצד שני אתה אומר, אם תפגעו בהם , כולם ירוויחו כמו עבדים.

לפי דעתי, צריך לדרך מסע הסברה לציבור להבהיר לו על התנהלות הוועדים ועל מה הם יוצאים לשביתות. אחרי שדעת הקהל תהיה מודעת לאמת. לנהל מדיניות נכונה של חברות ממשלתיות בלי פחד מהועדים( אפשר אפילו בלי הפרטה) עם נורמליזציה של התנאים בחברות הללו. ניחא, שאפילו יהיו להם תנאים קצת יותר טובים מאשר במגזר הפרטי , אך לא בהגזמה. אני חוזר, לא בהגזמה.

ישן 26-03-2012, 19:57
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי AtlantisNumenor שמתחילה ב "ממש בקצרה:"

הבעיה הרבה יותר עמוקה מזה.
איכשהו אנשים הגיעו למסקנה שיש שתי אפשרויות בלבד: או שהשירות ניתן על ידי גורם פרטי, או שהשירות ניתן על-ידי גורם ציבורי, אבל אז כל מיני ועדים והסתדרויות עושים שם בית-זונות כי יש להם כל מיני זכויות שהגיעו מהירח.

אבל יש עוד אפשרות.
שהשירות יינתן על ידי גורם ציבורי, ושעובד באותו גוף ציבורי שמחליט לא לעשות את העבודה שלו יפוטר ויחפש עבודה אחרת.

להעביר את התשתיות הבסיסיות ביותר (חשמל, מים וביוב, לדוגמה) לידי גורמים פרטיים בישראל זה רעיון הזוי. לגבי הרכבת עוד אפשר לדבר על זה, אבל ברור שההתנהלות בתחום הזה אף-פעם לא תהיה חופשית לגמרי, כמו שבתחום התחבורה הציבורית פועלות חברות פרטיות, אבל לא באופן חופשי, אלא הכל עובר דרך מכרזים של המדינה. אז סיסמאות "השוק החופשי וההפרטה יצילו אותנו" לא באמת קשורות לעניין. קל וחומר כשמדובר בנושאים קיומיים כמו חשמל ומים, שאולי כדאי שיישארו בידי המדינה...
(גם אם יופרטו, עדיין ייארו הגבלות על רכישה של גורמים זרים, כמו שיש על הרבה חברות - לאו דווקא מהתעשיה הביטחונית - שהופרטו.)

הבעיה היא שאיכשהו הגענו למצב שבו אנשים יכולים להגיד "אנחנו לא רוצים לעבוד, ואפילו לא ניתן לאחרים לעבוד במקומנו" וזה בסדר...
זה הדבר שצריך לשנות, ולא להגיד ש"זה בסדר במגזר הציבורי, אבל לא בפרטי". זה לא בסדר בשום מקום. מי שלא עובד לא צריך להיות מועסק.

ישן 26-03-2012, 21:08

בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "הבעיה הרבה יותר עמוקה..."

אני לא בטוח שהרעיון כל כך הזוי. ראשית- חברות ומפעלים כבר רוכשים חשמל מחברות פרטיות ולא מחברת החשמל, אני מניח שיש פה שילוב גם של מחיר וגם של הבנה שלספק הפרטי אין ועד מתוסכל שיכול להשבית להם את הייצור מתי שהוא רוצה, שלא לדבר על רשת החשמל בישראל שעומדת בפני רוויה ויש לה הפסקות חשמל רנדומליות, בעיקר בקיץ.
שנית (באופן כללי)- חשמל ומים הם אכן קיומיים, אך גם מזון ותרופות, ואנחנו לא רואים את ממשלת ישראל מייצרת לחם או תרופה לסרטן.

גם לגבי חברות התחבורה- יש חברות פרטיות יחד עם אגד ודן (איני יודע האם גם החברות הפרטיות מקבלות סבסוד כמו אגד ודן), והשאלה היא שוב- למה. למה לא כל אחד יכול להקים לעצמו חברת היסעים/מוניות/מוניות שירות ולפתור את הבעיה הקיימת באזור שלו? התשובה ארוכה מכדי שאתחיל לחפור פה, אבל זה קשור למסורות סוציאליסטיות ושמירה על גילדות מקצועיות.

אני כן מסכים לגבי סוף תגובתך- לכל מי שעובד במגזר הפרטי מותר להתאגד ולשבות. אך גם לכל מעסיק צריכה להיות הזכות לפטר את מי שהוא רוצה מבלי להיתקל בעסקני הסתדרות מיוזעים ועילגים ששורצים לו בלשכה עם מגפון. כך, רק אם מסה מסיבית של עובדים במפעל תחליט לשבות, המעסיק ייאלץ להגיע איתם להסדר, ולא נקבל שביתה בכל פעם שיו"ר הוועד קם על רגל שמאל.
לעובדי מדינה אסור לטעמי לשבות, היות ואת שכרם הם מקבלים מאיתנו ולא ממעסיק שמסכן את כספו הפרטי. אם שוטרים וחיילים לא שובתים, גם פרקליטים, רופאים, עובדי חברות התשתיות וכו' לא אמורים לשבות.

ישן 26-03-2012, 21:34
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אני לא בטוח שהרעיון כל כך..."

השימוש במושג "קיומי" מבלבל אותך, כאילו שיש דיכוטומיה שכוללת רק דברים "קיומיים" (שכולם שקולים) ודברים "לא קיומיים" (שכולם שקולים זה לזה). חמצן, מים ומזון שלושתם "קיומיים", אבל בלי חמצן אפשר לשרוד 3 דקות, בלי מים 3 ימים ובלי מזון 3 שבועות. מסתבר שזה לא בדיוק אותו דבר.

מעבר לכך, תרופות ומזון אינם חלק מהתשתיות, שעליהן דיברתי. אין צינורות מזון וצינורות תרופות מתחת לאדמה שמובילים מזון ותרופות בכל רחבי הארץ. כשמדובר במים בבקבוקים, באמת אין לי בעיה עם הפרטה. המוביל הארצי זה עסק קצת שונה.

לגבי שביתה:
לדעתי אף-פעם אין זכות לשביתה במובן של המילה היום. מי שלא רוצה לעבוד, שלא יעבוד. מי שרוצה לבצע שביתה איטלקית, שיעשה כך. אבל אין להם זכות למנוע מאחרים לעבוד. הם יכולים לשכנע אחרים להצטרף לשביתה ולסרב לעבוד. אם ישכנעו את האחרים, מה טוב. אבל זו חוצפה עילאית שקבוצה X שובתת תוך כדי שהיא מונעת מקבוצה Y לעבוד (לדוגמה, בנעילת דלתות הארגון...), ולבסוף משיגה שיפור בתנאיה על חשבון קבוצה Y שפשוט נשרפו לה ימי עבודה...

למה בכלל שתהיה לאנשים זכות לא לעבוד עם חסינות מפיטורים, רק כי הם עושים זאת תחת הדגל של ארגון עובדים? לא מעניינים אותי כל מיני סיפורים על המהפכה התעשייתית וניצול עובדים. ניצול תמיד יהיה ותמיד יהיה. עכשיו פשוט מנצלים מישהו אחר (את הציבור).

זה אומר שבמקום שהיחסים בין המעסיק למעסיקים ייקבעו לפי תנאי השוק, יכולים המועסקים להתאגד, ולהגיד שעכשיו הם רוצים מסאזי'סטית צמודה לכל אחד מהם, ולהכריז על סכסוך עבודה כי לא קיבלו. ואז בית-המשפט צריך להחליט האם זה בסדר לשבות על זה או לא. בית-המשפט צריך לפרש ולאכוף חוזים בין הצדדים, לא להגיד להם מה לכתוב בחוזה.

ישן 26-03-2012, 22:07

בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "השימוש במושג "קיומי" מבלבל..."

כפי שכתבתי- יש כבר מפעלים שרוכשים חשמל פרטי. לגבי המים- אתה מדבר על הובלת המים (המוביל הארצי), אבל הפקתם גם היא חלק לא קטן מעלותם הסופית. ואין סיבה שהפקתם לא תהא פרטית. הרי כבר עכשיו מוקמים (אם עוד לא קיימים) מפעלי התפלה פרטיים, אין סיבה שקידוחי מים לא יהיו פרטיים גם כן. גם לגבי החשמל- אתה מדבר על התשתית עצמה, העמודים וחוטי החשמל. אבל הפקת החשמל אפשר שתהיה פרטית גם כן (כפי שכבר קורה). האם מחירי המים והחשמל יעלו? ייתכן, אבל אז זה יהיה מחירם האמיתי, מחיר שאנחנו כבר משלמים רק לא מודעים (מכיוון שהמחיר האמיתי מגיע אלינו דרך חשבון החשמל אבל גם דרך המיסים שלנו).

לגבי העובדים- נכון, סגירת דלתות כדוגמא היא דבר פסול. למיטב זכרוני, לכורים בבריטניה בשנות ה-80 היו ניסיונות להפריע לעבודת הפועלים המחליפים שהובאו במקומם.
ושוב- לכל עובד יש זכות להתאגד, זה לא מקנה לו חסינות מפיטורים. חופש פעולה גם לעובד וגם למעסיק.

ישן 26-03-2012, 22:24
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "כפי שכתבתי- יש כבר מפעלים..."

על הפקה אני מוכן לדבר.

בנוגע לחשמל, יש בעיות טכניות, שאינני מבין בהן, אבל אם ניתן לפתור אותן בצורה קוסט-אפקטיבית, אין לי בעיה עם זה. (יש מערכת כבילה אחת - רשת החשמל הארצי. איך כל לקוח יתחבר לספק חשמל אחר? אם מדובר על הפיכת חברת החשמל לגוף שמשנע חשמל שהוא קונה מיצרנים פרטיים, אין לי שום התנגדות לכך. כנ"ל לגבי ייצור חשמל "ביתי" ושליחתו לרשת הארצית, בכפוף למגבלות בטיחות.)

בנוגע למים, זה עניין קצת אחר. מים - כמו מחצבים - הם משאב טבע שאמור להיות שייך לציבור, לדעתי. יש לי חששות ממצב שבו המדינה מוכרת את הזכויות למלח/עפרות/נפט/גז או מים שבשטחה לכל גורם שהוא. לדוגמה, לחברה פרטית אולי יהיו פחות הסתייגויות משאיבת יתר שגורמת להמלחה מאשר למדינה...

ישן 26-03-2012, 22:46

בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "על הפקה אני מוכן לדבר...."

לגבי המים ומחצבים בכלל- איני מסכים. הפקת המים היא לא רק להוריד דלי למעיין הנובע, היא עולה כסף. הרבה כסף. ואם יש צורך להשקיע כסף בהפקתו, האין זה הגיוני שאותו המחצב יהיה שייך למי שהשקיע?

אם כך, עדיף שחברה פרטית תהיה אחראית לכך, מאשר חברה ממשלתית. כי הרי- את המחיר הזול על מים "ממשלתיים" נחזיר מהכיס השני דרך המיסים. ולגבי המלחה- אם יזם כזה ימליח את הבאר עד שלא יוכל לשאוב ממנה יותר, אזי הוא מאבד את מקור הפרנסה שלו. ובהנחה שבחברה נורמלית הממשלה לא מחלצת חברה שנקלעה לפשיטת רגל, זאת תהיה התאבדות מצידו. וכך לגבי שאר המחצבים. בכל מקרה- לטעמי העתיד בתחום המים הוא בהתפלה. במדינה שיושבת על חוף אין שום סיבה שיהיה מחסור במים, לא כשאנו מייצאים טכנולוגיות התפלה לכל העולם.
עכשיו בדיוק חיפשתי וראיתי שמתקן ההתפלה באשקלון הוקם על ידי חברה פרטית ויתופעל על ידה ל-25 שנה, ואת החשמל להפעלתו הוא צורך מתחנה שהקימה חברה פרטית ולא מחברת החשמל.

ישן 26-03-2012, 22:39

בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "אתה כותב את זה בנימה שלילית,..."

השאלה היא כמה מוכנים לשלם עבור התוספת הזאת לבריאות. לא שסולר ומזוט הם מה שהייתי רוצה לנשום ללא הגבלה, אבל גם עלייה של 30% בחשבון החשמל אינה דבר מבורך.
לפחות לפי מה שקראתי- סולר ומזוט מזהמים כמעט כמו פחם, היות וכיום יש טכנולוגיות ניטור מסויימות שמורידות את הזיהום מהפחם.
אבל הנושא חמור יותר מכסף או זיהום אוויר: אין מספיק חשמל בישראל. הקמת תחנות פחמיות (למעשה- דו דלקיות, הפחם הוא רק עד שיתחיל לזרום הגז) התעכבה בשל ההתנגדות. התוצאה- אין לנו יתירות בייצור חשמל, וזה כבר חמור הרבה יותר אפילו מזיהום אוויר.

ישן 27-03-2012, 12:28
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "השאלה היא כמה מוכנים לשלם..."

הזיהום החלקיקי מפחם כבד הרבה יותר ממזוט, והתשלום שאתה עושה בבריאות - בטיפול במחלות ריאות ואובדן תל"ג הוא משמעותי למדי.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 28-03-2012, 12:34
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי בנג'ו שמתחילה ב "אין אלטרנטיבה טובה יותר?..."

כורים גרעיניים הם אלטרנטיבה מצויינת - רק שהם דורשים תכנון לטווח ארוך, השקעה בתחזוקה ועוד אי-אילו דברים שלא מצויים בכמות בארצנו הקטנטונת...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 27-03-2012, 18:57
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile

ואחרי ההצגה הבזויה שהיתה היום, ניראה שהרעיון של לבטל לעובדי חח"י את החשמל חינם התרחק עוד יותר, הרבה יותר....
אז מה היה לנו בהסכם עם עובדי הרכבת?
- וועד עובדים בריון שרמס כל חוק וכל זכות של הציבור והוכיח לכל המדינה שמה שלא הולך בכוח ילך בעוד יותר כוח ואף אחד שלא יעז להתעסק איתם כי הם תמיד מנצחים
- הסתדרות שיודעת לגבש תחת כנפיה את כל הוועדים החזקים במשק כמו מוסקיטרים - אחד בשביל כולם וכולם בשביל אחד
- שר קשקשן (אני אפרק את הרכבת) שמכר את כל הציבור ואת הרכבת בשביל הכיסא שלו
- עובדים שזכו לקופה לא קטנה ובתמורה אמרו (תוך כדי חיוך מאוזן לאוזן) "קיבלנו רק קצת ממה שרצינו" כשהם מכנים את הדרך למכה השניה
- תקשורת שחגגה, ליבתה, שילהבה (חייל תקוע בבאר שבע בדרך הביתה ביום שישי אחה"צ זה מצטלם נהדר - סופר ריאליטי)
- ציבור מרומה, מטורטר ונבגד ששילם ועוד ישלם בגדול

ועכשיו אנחנו אמורים להתמודד עם עוד וועד חזק שקיבל שיעור באיך מקמבנים את הממשלה ואת הציבור!
גם לי הרעיון של לתקוף את איראן ניראה פתאום פשוט יותר....

ואולי כל המאבקים, השבתות, פיטורים, גיוס וועדים אחרים באמצעות ההסתדרות והחתימה של "הציבור ניצח" היו לא יותר מהצגה אחת גדולה ומתוקשרת כשכולם השחקנים שקיבלו את השכר שלהם מהקהל ששילם....

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 27-03-2012 בשעה 19:00.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:58

הדף נוצר ב 0.23 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר