לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-03-2012, 19:10
צלמית המשתמש של AtlantisNumenor
  משתמש זכר AtlantisNumenor AtlantisNumenor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.08
אתה לא לוקח בחשבון פרט חשוב מאוד אחד:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "פתרון אפשרי נגד מעיל רוח/הגנה אקטיבית?"

לאחר שרסיסי הטונגסטן יוזמים את הפיצוץ של הרש"ק, זה מן הסתם גורם להתפזרותם של מאות חלקיקי מתכת בטווח של מאות מטרים בשטח האוויר, וכמובן גם לפיצוץ באוויר.

אם באותו שלב קיים טיל במרחק קצר (נניח אפילו 100 מטר), האם הפיצוץ של הטיל הראשון לא יגרום לטיל השני להינזק, או לאבד את המטרה?

מעבר לכך, אני משוכנע שלמערכת יש יכולת לשגר גל נוסף של רסיסים באותו מרווח זמן.
"הארץ שלנו איננה רק מדינת ישראל אלא כל מרחב הסהר הפורה. אבות אבותינו אינם רק אברהם יצחק ויעקב אלא כל יושבי ארץ הקדם - הישראלים, הכנענים והפיניקים - כולם שייכים לאומה העברית. אנחנו העברים הננו איפוא צאצאים לאומה העברית הגדולה שהמציאה את האלף בית, שהקימה ציים אדירים ובנתה אימפריה בכל אגן הים התיכון. אנחנו הבאנו את התרבות לאירופה ופילי מצביאנו הגדול חניבעל, איש קרתגו, עברו את האלפים ואיימו למוטט את רומא."

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-03-2012, 19:14
צלמית המשתמש של Taurus84
  משתמש זכר Taurus84 Taurus84 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "פתרון אפשרי נגד מעיל רוח/הגנה אקטיבית?"

חיזבאללה הצטיין בהפעלה של טילי נ"ט באמצעות משגרים ניידים, נישאים ע"י אדם או צוות מינימלי, ואילו כאן מדובר במערכת נישאת ע"י רכב. רכב לא יודע לדלג על גדרות, להתחבא בין הסלעים, להתחפר באדמה, לטפס על גבעות תלולות, או להתחזות לרועה צאן.

אני רוצה להזכיר, שחיזבאללה הפעיל גם משגרים רב-קניים ממשאיות (כמה "אגרופי ברזל" כפולים צריך לשים על טנק, ככה שיעצרו מטח של "גראדים"?), אבל סביר להניח שהוא לא היה מצליח להחביא משאית כזאת בשיחים ולירות באמצעותה על טנק. לכן סביר להניח שחיזבאללה ידבק בטקטיקת גרילה, ולא יתפתה להסתובב בשטח רווי טנקים על ג'יפים עם טילים על הגג.

נערך לאחרונה ע"י Taurus84 בתאריך 27-03-2012 בשעה 19:18.
ישן 27-03-2012, 20:44
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי pack leader שמתחילה ב "כלי כזה יקר ומורכב מדי בשביל חיזבאללה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי pack leader
כלי כזה יקר ומורכב מדי בשביל חיזבאללה

אין דבר כזה
ציטוט:
במקור נכתב על ידי pack leader
כמה עשרות של כלים כאלה יכולים לשבש קרב תמרון של צה"ל בבשן או בחורן

זה קרב או תמרון?
אם אתה משחק באשליות על עשרות כלים כאלו בידי צ"ס שמעכבים תמרון משוריין ברמה הסורית... זרוק בבקשה לתוך התרחיש הדמיוני שלך גם שתי רביעיות F16 במשימות סיוע לכוחות קרקע.

ישן 28-03-2012, 12:28
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי pack leader שמתחילה ב "הדרך המקובלת להתמודדות עם מסה של צוותי נ"ט"

אין שחר לדברים שאתה כותב. הפסקנות מדהימה....

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 02-04-2012, 12:15
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי pack leader שמתחילה ב "הדרך המקובלת להתמודדות עם מסה של צוותי נ"ט"

לא נכון.
ע"פ דוחות שיצא לי לקרוא (מאחר ואני לא איש שיריון) הדרך הנכונה להתמודדות עם איום נ"ט היא התנהגות חיילית תקינה!
במלחמת לבנון השניה, טנקים שנהגו ע" התו"ל, לא השתהו בעמדות אש ונכנסו למרחבים מנותחים ומאובטחים כמעט ולא נפגעו.
בכל אופן, הזמן שיקח לך לאתר את המטרה, לטווח סוללת תותחים ולירות על חוליות נ"ט הוא ארוך יחסית, גם לתותחים מודרניים כמו האטמוס או הPZH 2000, ואם הנ"ט מורכב על גבי רכב, אז זמן החיות של המטרה קטן עוד יותר.
לעניות דעת ההדיוט שלי, ההתמודדות עם נ"ט, באם יש איתור מוקדם מספיק, תהיה ע"י מאמץ אש שהוא אינו תותחים - מרגמות בגלל זמן התגובה המהיר, מסק"רים וכלי אש מדויקת אחרים. לתותחים ייקח יותר מדי זמן.
כמובן שיש דרכים נוספות לפעול כנגד נ"ט באמצעות ארטילריה שלא מערבות תקיפה ישירה. מיסוך כנגד נקודות מנותחות כעמדות נוחות לנ"ט יוכל לאפשר מעבר משוריין בבטחון יחסי. בנוסף, ניתן לתקוף צירים כדי למנוע הגעת רכבי נ"ט או כדי לשבש את בריחתם וכדומה.

ברצוני להדגיש כי אין לי מושג בתו"ל שריון ומה שכתבתי למעלה שאוב מדו"חות שונים, ולמרות שבתחום האש אני יותר מצוי, גם בזה אין לי ניסיון של שנים.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י yishain11 בתאריך 02-04-2012 בשעה 12:22.
ישן 27-03-2012, 22:47
  gutman76 gutman76 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.11
לדעתי יש בעיית שליטה

ציטוט:
במקור נכתב על ידי avifresh
מתוך
http://www.israeldefense.co.il/?Cat...&ArticleID=2117

http://kbptula.ru/eng/kbp/news/news015.htm
קורנט EM לטווח של 10 ק"מ
חשש בישראל מהימצאות טילי נ"ט מתקדמים בידי חיזבאללה

לאחרונה חשפה רוסיה את טיל הקורנט EM החדש שלה. חשש שהנשק יועבר לסוריה ומשם לארגון החיזבאללה בלבנון. למערכת הנ"ט החדשה יכולת לשגר לפחות שני טילי נ"ט בו זמנית

שיגור 2 טילים במקביל משאיר מעט (אולי מעט מדי) זמן לטעון ולשגר מיירט נגד הטיל השני.
למעיל רוח יש מטען אבל לאגרוף ברזל משגר כפול ללא טעינה כלל.
הפתרון אולי 2 משגרים עצמאיים (כמו שבא ריאקטיבי נגד חלול- בא חלול טנדם...)

שאלה למביני בקרה
במקרה המתואר כפי שאני מבין נורים שני טילים מאותו כלי והמרחק בין המשגרים קטן - נניח 50 ס"מ.
כאשר שני טילים נורים במרחק של עד 50 ס"מ אחד מהשני ( כך מתוארת המערכת), מה יקרה לטיל רוכב קרן לייזר? האם הם לא יכנסו אחד למעטפת של השני ויתברברו? במיוחד בטווחים הגדולים יותר.?
ועבור ניווט עם כבלים האם הראשון לא יפריע לשני בהסתבכות כבלים? או קריאת האות לא תשובש בגלל המרחק הקטן ביניהם? או שהמחשב יקרא אות של אחד וינווט את השני?
לפי הבנתי לא מדובר על טיל שגר ושכח.
ישן 28-03-2012, 16:08
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
דווקא עכשיו, אחרי ההסבר של מיקיטל, נראה לי שהבנתי איך העסק עובד
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי gutman76 שמתחילה ב "הסבר מעולה"

כשמשוגרים 2 טילים לעבר המטרה, הם 'רוכבים' על אותה הקרן; הרי טיל מס' 1 טס במרחק מה בצידו של טיל מס' 2, כך שהם לא מסתירים את הקרן אחד לשני, אך עדיין המרחק בינהם לא גדול מדי כך שהסיכוי שהם 'יאבדו' את הקרן הוא נמוך מאוד.
הטילים לא חותכים אחד את המסלול של השני, אלא מגיעים אל המטרה כמעט במקביל ובאותו הזמן. אם כבר, ישנו סיכוי (קטן, אני מניח) שהטילים דווקא יתנגשו אחד בשני - אבל זה עלול לקרות כנראה רק במרחק קרוב מאוד מהמטרה.
מה שכן, על פניו נראה לי שהסיכוי שהם יתנגשו גדל משמעותית במידה והמטרה נעה מימין לשמאל או משמאל לימין, ואז גם אולי קיים סיכוי שהטילים אכן 'יחתכו' אחד את השני - גם זה תלוי במהירות הנסיעה של המטרה והמרחק שלה מהמשגר... מעניין איך המתכננים של המערכת פתרו את הבעיה.

בכל מקרה, ממה שראיתי בסרטוני ההדגמה של "מעיל רוח", נראה שהמיירט שולח רסס בזוית רחבה מספיק כדי לפגוע בשני טילים שעפים במקביל...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

נערך לאחרונה ע"י efekt בתאריך 28-03-2012 בשעה 16:10.
ישן 28-03-2012, 18:46

אני חושב שענית בעצמך על השאלה וכנראה שזה נכון.
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "דווקא עכשיו, אחרי ההסבר של מיקיטל, נראה לי שהבנתי איך העסק עובד"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
כשמשוגרים 2 טילים לעבר המטרה, הם 'רוכבים' על אותה הקרן; הרי טיל מס' 1 טס במרחק מה בצידו של טיל מס' 2, כך שהם לא מסתירים את הקרן אחד לשני, אך עדיין המרחק בינהם לא גדול מדי כך שהסיכוי שהם 'יאבדו' את הקרן הוא נמוך מאוד.
הטילים לא חותכים אחד את המסלול של השני, אלא מגיעים אל המטרה כמעט במקביל ובאותו הזמן. אם כבר, ישנו סיכוי (קטן, אני מניח) שהטילים דווקא יתנגשו אחד בשני - אבל זה עלול לקרות כנראה רק במרחק קרוב מאוד מהמטרה.
מה שכן, על פניו נראה לי שהסיכוי שהם יתנגשו גדל משמעותית במידה והמטרה נעה מימין לשמאל או משמאל לימין, ואז גם אולי קיים סיכוי שהטילים אכן 'יחתכו' אחד את השני - גם זה תלוי במהירות הנסיעה של המטרה והמרחק שלה מהמשגר... מעניין איך המתכננים של המערכת פתרו את הבעיה.

בכל מקרה, ממה שראיתי בסרטוני ההדגמה של "מעיל רוח", נראה שהמיירט שולח רסס בזוית רחבה מספיק כדי לפגוע בשני טילים שעפים במקביל...
ישן 24-07-2013, 10:58
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
אני חושב שלא
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי gutman76 שמתחילה ב "אני חושב שענית בעצמך על השאלה וכנראה שזה נכון."

אם יש שיגור של שני טילים - ניתן לשלוח בשלב הראשוני את שניהם לצדדים שונים, ואז תהיה התכנסות לאותה מטרה.
באותה מידה, אפשר לתזמן (אחד סוטה פחות במהלך השיגור) כך שהפגיעה תהיה בהפרש של עשירית שנייה - והרסיסים כבר יאבדו את העוצמה.
כך שמכאן אין מענה על הבעיה שחימוש הנ"ל מציב.

מהצד השני - עד שהאוייב מסיים את הפיתוח, מצטייד בכמות גדולה ומכשיר כמות של חיילים אליו, המפתח הישראלי יכול להציג שידרוג (מספר מיירטים שמאפשרים הפרש הפעלה מהיר) שכבר פותח באותו זמן, ועלותו נמוכה ביחס לרכש המערכת הבסיסית.

והאוייב יתקל בצורך לפתח מערכת שמשגרת מעל 2 (ולאחר מכן מעל 4) מיירטים בו זמנית, מסורבל יותר להשתמש בה, והיעילות קטנה.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 24-07-2013 בשעה 11:12. סיבה: פיצול התגובה
ישן 29-03-2012, 08:24
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי shatsam שמתחילה ב "בנוגע לנזירה"

ציטוט:
אם יש קרן שעליה רוכב הטיל אז אין אמצעי אופטי שיכול לראות את הקרן הזאת? (כמו שרואים את הקרן של הסמן לייזר באמצעות השח"ע)

אפשר לבנות גלאי לזירה; האם הוא קיים בשוק ומותקן על טנקים של צה"ל- אינני יודע. אפשר לחשוב על אמצעי-נגד-לאמצעי-הנגד: כיוון הקרן לקרבת המטרה, והסטתה למטרה עצמה שניות בודדות לפני הפגיעה (כך שהליזר יהיה על המטרה זמן קצר כל האפשר).

ציטוט:
קרן זה דבר ישר כלומר אם אתה רואה את הקרן אתה יכול גם לירות לכיוונה המקור שלה בשביל לשתק אותו או לחלופין להפעיל מיסוך בשביל לשבש את הנזירה שמופעלת עליך?

לא כ"כ פשוט. היות ולא ידוע לטנק מאיזה טווח לוזרים עליו, התגובה המיידית שלו תהיה כניראה לנסות להסתתר. מיסוך בקרבת הטנק לא ישבש את הלזירה (כי היא בין המשגר לטיל, "מעברו השני של הטיל" מבחינת הטנק), אך עשוי לשבש את העקיבה של מפעיל הטיל אחרי הטנק.

ציטוט:
שאלה נוספת, הנזירה מתבצעת ממרחק של 10 ק"מ? זה נראה לי ממש קשה להחזיק את הסמן בדיוק על המטרה ממרחק כזה, תזוזה של כל עשירית המעלה מטבטת בסטיה של מטרים רבים לא?

עשירית מעלה= 1.74 מיליראדיאנים= 17.4 מ' סטיה במרחק של 10 ק"מ (חוק האלפיות).
מעשית, זה מחייב בסיס מכני מתאים (יציב עם תנועה חלקה, ללא קפיצות), אבל זה לא יוצא דופן במיוחד- טלסקופ במאות ש"ח מאפשר לך לכוון על כוכב בדיוק טוב מזה.
ישן 29-03-2012, 09:38

אני משוכנע שיש טכנולוגיות מספיק חכמות היום
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE] אם יש קרן שעליה רוכב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
אפשר לבנות גלאי לזירה; האם הוא קיים בשוק ומותקן על טנקים של צה"ל- אינני יודע. אפשר לחשוב על אמצעי-נגד-לאמצעי-הנגד: כיוון הקרן לקרבת המטרה, והסטתה למטרה עצמה שניות בודדות לפני הפגיעה (כך שהליזר יהיה על המטרה זמן קצר כל האפשר).

לא כ"כ פשוט. היות ולא ידוע לטנק מאיזה טווח לוזרים עליו, התגובה המיידית שלו תהיה כניראה לנסות להסתתר. מיסוך בקרבת הטנק לא ישבש את הלזירה (כי היא בין המשגר לטיל, "מעברו השני של הטיל" מבחינת הטנק), אך עשוי לשבש את העקיבה של מפעיל הטיל אחרי הטנק.

עשירית מעלה= 1.74 מיליראדיאנים= 17.4 מ' סטיה במרחק של 10 ק"מ (חוק האלפיות).
מעשית, זה מחייב בסיס מכני מתאים (יציב עם תנועה חלקה, ללא קפיצות), אבל זה לא יוצא דופן במיוחד- טלסקופ במאות ש"ח מאפשר לך לכוון על כוכב בדיוק טוב מזה.

עם כל מערכות הנשק החכמות ומכ"מי הגילוי המהירים והמדוייקים אני משוכנע שהפתרון לרוב הטילים החכמים יהיה בכיוון מיסוך עשן או שווה ערך לעשן כגון נורי הטייה או מוץ או אמצעי אחר וכל אלה בין הטיל והמשגר.
מעיל רוח יודע לזהות מטרה ולהגיב מהר מאד, אני משוכנע שעל הבסיס הזה אפשר למסך מאחורי הטיל ולהתחמק ממנו או שאפילו במצב תנועה המשגר מאבד את המטרה.
ישן 01-04-2012, 12:20

כנראה שכן
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי שם משתמש תפוס שמתחילה ב "נקודה למחשבה... מערכת "מעיל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שם משתמש תפוס
נקודה למחשבה...
מערכת "מעיל רוח" של רפאל יעילה כנגד חלולים למיניהם, לא הוכחה כיעילה נגד חודרנים קינטיים.
מערכת "חץ דורבן" של התעש הוכחה כיעילה להשמדה/הסטה של חלולים + קינטיים.

האם בזאת אנו שוב מתכוננים למלחמה שכבר ארעה ולא לזו שיכולה להתקיים בעתיד? ז"א מול צבא סדיר עם קנים בקוטר של 105-125 מ"מ שיורים גם קינטי?

יש הרבה אינטרסים כלכליים המניעים את מערכת הביטחון, ולחצים אדירים על מקבלי ההחלטות כדי להכניס מערכות של רפאל ולא של תע"ש.
על פי הנתונים הטכניים נראה שחץ דורבן עדיף על מעיל רוח, הבעייה היא כנראה עם הנהנלת התע"ש שלא מצליחה להכניס את המערכת הזו לשימוש בצהל.
וכמו שכתבת צהל מוכן למלחמה הקודמת שהיא בכלל לא ממש מילחמה. לא היתה לחימה מול כח סדיר מאז מלחמת לבנון הראשונה ( חלקית מול הסורים), כל ההתכתשויות עם החיזבלה והחמס לא נחשבות למלחמה .
ישן 01-04-2012, 13:22
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

באיטרציות הבאות של "מעיל רוח" היא מתוכננת כך שתהיה יעילה כנגד חודרנים קינטיים
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי שם משתמש תפוס שמתחילה ב "נקודה למחשבה... מערכת "מעיל..."

כרגע, האיום הגדול ביותר שעומד מול הטנקים שלנו הוא טילי נ"ט ולכן התקבלה עדיפות למערכת לסכל איומים כאלה, בעוד שאת שאר האיומים היא מתוכננת לסכל באיטרציות הבאות שלה.
בנוסף - נגד חודרנים קינטיים יש את השיריון של הטנק, שהוא עצמו גם כן לא סתם חתיכת פח, וגם כמובן פשוט עבודת טנקאות טובה תוריד משמעותית את הסיכוי להיפגע מירי של טנק אחר, ובנוסף גם לנו יש חוליות נ"ט משלנו שנועדו לצוד את הטנקים של האוייב.

ציטוט:
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

נערך לאחרונה ע"י efekt בתאריך 01-04-2012 בשעה 13:26.
ישן 01-04-2012, 20:27

כן ברור . אבל אם קיימת מערכת שפועלת
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "באיטרציות הבאות של "מעיל רוח" היא מתוכננת כך שתהיה יעילה כנגד חודרנים קינטיים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
כרגע, האיום הגדול ביותר שעומד מול הטנקים שלנו הוא טילי נ"ט ולכן התקבלה עדיפות למערכת לסכל איומים כאלה, בעוד שאת שאר האיומים היא מתוכננת לסכל באיטרציות הבאות שלה.
בנוסף - נגד חודרנים קינטיים יש את השיריון של הטנק, שהוא עצמו גם כן לא סתם חתיכת פח, וגם כמובן פשוט עבודת טנקאות טובה תוריד משמעותית את הסיכוי להיפגע מירי של טנק אחר, ובנוסף גם לנו יש חוליות נ"ט משלנו שנועדו לצוד את הטנקים של האוייב.

למה לתת לרפאל לפתח מערכת בת מספר דורות? כשיש מערכת שפועלת ועונה למספר איומיםשששש.
לא חבל על הזמן והכסף?
והרי הדור הבא יהיה מוכן רק אחרי המלחמה הבאה לאחר הרבה הרוגים נוספים. ואז מישהוא ייזכר: אופס היתה לנו כבר מערכת מוכנה.

חוץ מזה קשה לי להאמין שטנקיסט ממוצע יצליח להתחמק מחודרן שטס במהירות הרבה יותר גבוה משל טיל.
הכל לדעתי חרטה ברטה. זה עניין של החלטה פוליטית בבחירת המערכת המתאימה ולא משיקולים עניניים.
ישן 01-04-2012, 20:45
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

טנקיסט לא יכול להתחמק מפגז, אבל הוא כן יכול להימנע מלהיחשף לירי שלו מלכתחילה
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי gutman76 שמתחילה ב "כן ברור . אבל אם קיימת מערכת שפועלת"

וזה דבר בסיסי בטנקאות (עליה לקו עמדות, נהיגה מבצעית, חיפוי סריקה וכו').
העיניין הוא של"מעיל רוח" ישנם יתרונות ברורים ע"פ "חץ דורבן", כמו כמות מיירטים, נזק היקפי ואחוזי הצלחה.
לא הכל זה פוליטיקה (אם כי לא מן הנמנע שהיתה "פוליטיקה" מסוג זה בתהליך קבלת ההחלטות) - מה גם, למיטב ידיעתי "מעיל רוח" הגיעה לבשלות הרבה לפני "חץ דורבן" - כך שחבל לנסות בכח למצוא דברים "מתחת לבלטות".

ציטוט:

ישן 02-04-2012, 13:09
צלמית המשתמש של שם משתמש תפוס
  שם משתמש תפוס שם משתמש תפוס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.11.04
טנקיסט לא יכול להתחמק מפגז
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "טנקיסט לא יכול להתחמק מפגז, אבל הוא כן יכול להימנע מלהיחשף לירי שלו מלכתחילה"

"טנקיסט לא יכול להתחמק מפגז..." כמה שזה נכון, עם זאת תאר לך שכעת יש לך את האפשרות לשנות את המציאות ולהשמיד את הפגז הזה תוך כדי ההסתערות או תנועה אל היעד; יתרון שלמתחרה (אויב) שלך אין, עדיין לא תהיה מוכן לנצל את היתרון ההגנתי הזה גם כיתרון התקפי ובכלל לאמץ אותו?
אני יודע מעולם העסקים שאם אתה מקבל יתרון על פני מתחרה תנצל אותו כמה שיותר מהר לפני שלמתחרה שלך יהיה אותו גם ואז הוא כבר לא יתרון.
אני לא טנקיסט אבל הבנתי שכמה מיכם כאן כן טנקיסטים וחלקכם גם עם נסיון פה ושם (לא חובה מול תחמושת קינטית)...זה יכול להיות שינוי של תו"ל לחימה באופן מסוים, זה יכול להיות שינוי של "עם כמה טנקים אני נשאר" כמפקד גדוד לאחר קרב הסתערות או קרב צמוד כמו בעמק הבכא או באחת מזירות סיני השונות.
הרי היסטוריית קרבות וסטטסטיקת נפגעים קיימת בצה"ל כמעט לכל הקרבות אשר השריון היה מעורב בהם; זה יכול להיות מעניין.

אני שירתתי בצנחנים ואם היו מציעים לי מערכת שמיירטת קליעים בלי שארגיש אפילו פגיעה בשכפ"צ ומה גם שהיא בעלת משקל והשפעה זניחה על כלל המערכות שאני סוחב (מה נקרא Stand Alone)...אתם יודעים מה? הייתי שוקל להשתמש בה בקצת יותר רצינות בלחימה על יעד מבוצר, לש"ב או כל מקום שעד כה היתה לי נחיתות מול האויב.
ישן 02-04-2012, 14:57
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

כאמור, אם קראת את השרשור - גם את זה תוכל "מעיל רוח" לעשות לבסוף
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי שם משתמש תפוס שמתחילה ב "טנקיסט לא יכול להתחמק מפגז"

בוא ואתן לך אנלוגיה כדי שתבין את העיקרון שמאחורי מה שאני ו-מ.ק. מנסים לומר - נניח ואתה, בתור צנחן - נכנס לשדה הקרב כשאתה עוטה על עצמך מיגון כבד מאוד שמסוגל לעצור ירי של נק"ל בסבירות גבוהה, אבל לא פוגע במאומה בכושר הלחימה שלך.
האוייב יודע שאתה מסתובב עם המיגון הזה עליך, אז הוא מראש לא יורה עליך נק"ל אלא משגר עליך טילים מונחים.
מציעים לך להתקין על השיריון מערכת שיודעת להשמיד את הטילים האלה במעופם, ובעתיד גם תוכל להשמיד כדורים שנורים עליך.
אם לא תקבל את ההצעה, תוכל להמתין כמה שנים ולקבל מערכת אחרת שיודעת לעשות את שני הדברים ביחד.
האם תמתין כמה שנים ללא כל מערכת הגנה נוספת ותסכן את עצמך בשדה הקרב, או שתיקח את המערכת שנותנים לך כבר עכשיו ותוכל להגן עליך כנגד אמצעים שמראש אין לך סיכוי גדול נגדם, תסתמך על המיגון שיש לך מלכתחילה ובנוסף כמובן יהיו לך את הכישורים שרכשת בזמן ההכשרה שלך בתור לוחם - לדעת להשתמש במסתור או מחבוא, 'לדפוק' פזצט"א בזמן ולחפות על החברים שלך בזמן תנועה ובכלל להיות עירני?
זה כל העיניין

ציטוט:

ישן 02-04-2012, 16:14
צלמית המשתמש של שם משתמש תפוס
  שם משתמש תפוס שם משתמש תפוס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.11.04
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "כאמור, אם קראת את השרשור - גם את זה תוכל "מעיל רוח" לעשות לבסוף"

קראתי בעיון אבל לא מקבל - זו לא אותה אנלוגיה. המערכות הללו (שתיהן) אין להן משמעות מבחינת משקל, זו קידמה טכנולוגית שמאפשרת לך להגיע עם יתרון לשדה הקרב.
אני לחמתי בלבנון השניה, שמנו לב שטנקים מיושנים נפגעו לנו מול הפנים ולאחר מכן הבנו שהיו מס' כלים עם מערכות מעיל רוח שלא נפגעו כלל; מבחינתי עדיף לא לחכות 8 שעות ליד הטנק כדי להוציא גופות טנקיסטים אם העלות היא כספית אפילו בסטטיסטיקה נמוכה של יירוט, מה גם שאחוזי היירוט פורסמו כגבוהים. אני מעדיף באם אני בוחר מערכת להתכונן למספר איומים ולא לבחור מערכת שבעתיד ישדרגו אותה גם לאיום נגד קינטי, רק לאחר שכמה כלים יידלקו מפגיעת קינטי.

אני סבור שמערכת הביטחון יודעת להנחות את התעשיות לשיתוף פעולה כדי להוציא מוצר מנצח, כאן לא ניכר שיתוף פעולה וחבל.
מריח פה שיש לא מעט אגו שמעורב בקבלת ההחלטות וחבל, הייתי רוצה לראות אחרת.
ללוחמים בשדה הקרב האגו לא מביא תוצאות; זאת על אף שתמיד אמרנו ששריונרים נלחמים בישיבה וזה לא נחשב
ישן 02-04-2012, 21:52

סטטיסטית יש סבירות לא קטנה להתקל בצבא הסורי או המצרי
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "מה יותר סביר בעיניך שיקרה מבחינה סטטיסטית -"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
איום של פגזים קינטיים על טנקים שלנו, או טילי נ"ט? ומה אתה יודע על התחמושת הקינטית שנמצאת בידי האוייבים שלנו?

מה השטויות על סטטיסטיקה
משהוא ערב לכך שהמצרים ימשיכו לשבת בשקט.
כידוע יש להם ארסנל נשק אמריקאי.
אתה ערב לכך שמחר לא תהייה מלחמה עם הסורים? גם להם לא חסר ציוד למרות שהוא פחות משוככל משל המצרים.
מרוב פילוסופיות וסטטיסטיקות יחטפו אלה שישתתפו במלחמה האמיתית הבאה.ושוב נופתע.

כפי שציינתי כבר למעלה: לדעתי צהל צריך להיות ערוך קודם כל למלחמה מול צבאות סדירים ולאחר מכן להתכתשויות עם חיזבלה וחמס. ואם האמצעים חופפים מה טוב.
ישן 02-04-2012, 22:22
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

תרצה או לא, זו המציאות.
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי gutman76 שמתחילה ב "סטטיסטית יש סבירות לא קטנה להתקל בצבא הסורי או המצרי"

יתקנו אותי ההסטוריונים פה בפורום - אבל מלבד ההשמדה של T-55 (או שזה היה T-54?) שהיה של צד"ל ושחיזבאללה השתלטו עליו בעת הנסיגה מלבנון, שבוצעה ע"י צוות מהפלוגה השניה בגדוד שלי בשנת 2000 - לא היו לצה"ל קרבות שב"ש (שריון בשריון) מאז של"ג. זה המון זמן.
מאידך, תדע לומר כמה טילי נ"ט שוגרו לעבר טנקי צה"ל מאז של"ג?
I rest my case...

ציטוט:

ישן 09-10-2012, 19:43
  unmanned user unmanned user אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.02.09
הקפצה:

סרטון שבו היצרן מתייחס במפורש ליכולת של המערכת להתמודד עם הגנה אקטיבית (0:50):

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

הם טוענים שם שכדי להתגבר על הגנה אקטיבית המערכת תירה שני טילים נגד המטרה' כאשר הטיל השני משוגר 0.9 שניות אחרי הראשון. אלא מה, להבנתי זה נותן די והותר זמן למעיל רוח להתמודד עם שני האיומים, ואפילו ליירטם באותו מרחק מהפלטפורמה המוגנת (כמובן בהנחה שלמשגר הרלוונטי יש לפחות שני חימושים). מעניין מדוע בעצם המערכת לא יודעת לבצע שיגורים סימולטניים באמת, במיוחד שנראה שיש שתי מערכות לזירה עצמאיות. כנגז זה קשה לי להאמין שמערכת מעיל רוח היתה יכולה להתמודד (זה היה משאיר בערך 0.1 שניות לטעון מחדש וליירט את הטיל הנוסף)...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:03

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר