לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-04-2012, 08:25
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
לפני שנעשה 'פרופסורה' בנושא - כדאי אולי שתפרט את מה שאתה כבר יודע בנושא
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hallow point שמתחילה ב "קליברים באקדחים"

כך שיהיה אפשר להתמקד במידע החסר.

אנא סכם בפנינו בצורה מקיפה את מה שכבר למדת ובררת לבד על כל אחד מסוגי התחמושת שתארת: טווח,הדף,כח עצירה יתרונות חסרונות וכד.הכדורים הם"SIG357 ,9X21 ,9MM
40S&W,45ACP,10MM ואודות חימוש רוס"רים בכלל. אני חושב שיהיה מענין אם תרחיב גם בענין אכסון תחמושת בארגזי ברוס.

פשוט חבל יהיה שבתשובות המפורטות נטריח אותך בדברים שכבר חקרת בהם ואז מרוב עומס עלול חלילה מערך הלמידה שנבנה לקרוס שהרי הפרוט נועד ליצור ולא להרוס.

אה. וברוך הבא כמובן למערכת 'פרש' בחור חדש.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 02-04-2012 בשעה 08:31.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-04-2012, 08:54
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
האמת שכמו בשאלה האחרת הנפוצה העוסקת ב"גודל משנה כן/לא"?
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי big1981 שמתחילה ב "זה לא הקליבר, האקדח, או הנורה"

גם כאן התשובה איפושהו באמצע, ולא ממש ברור איפה... (רק ברור שלא בקצוות).

0.22 יכול להרוג, אבל לחילופין גם שפעת יכולה להרוג... ובדיונים כאלה ב"להרוג" הכוונה היא לכך שהתוקף מנוטרל, או שחל פיחות מיידי ביכולתו לתפקד (ובהמשך הוא גם מת). קליע 0.22 (הנורה מאקדח כמובן) נחות מאוד מכל בחינה, כולל העובדה שהוא קליע רך. אתה יכול לקחת "שכפ"צ שריונרים" מהסוג המרופט ביותר (מה שהיו לובשים פעם במחסומי שטחים כנגד דקירות) ולירות בו מחסנית אחרי מחסנית, רק בשביל למצוא גושי מתכת דמויי פיטריה עם דגם של סיבים שתי וערב על ראשה, נעוצים בשכבה העליונה ביותר של האריג שמכיל האפוד הזה... אם תירה 0.22 בתוקף "אחוז אמוק" סטטיסטית יש סיכוי מאוד גבוה שהקליע ינעץ בצלע/לסת/גולגולת או שינקב רקמות רכות במרכז הגוף, מה שיגרום לפציעה המחייבת התערבות דחופה, אבל לא דחופה מספיק בשביל לעכב תוקף... אם הקליע ימצא דרכו בין הצלעות, או לצוואר, הוא עשוי לפגוע בראות או בכלי דם מרכזי וכן לנטרל תוקף די במהירות. לא הייתי סומך על זה.

מאחר וידידנו השואל התעכב במיוחד על מין תסריט של "תוקף רץ בראבק ממרחק 15 מטרים" ישנה חשיבות לקליבר... כמובן שהעצה הטובה ביותר היא להתרחק במהירות ולשפר עמדה (ואז גם 0.22 יכול להואיל...). במקרה כזה ישנה חשיבות גדולה ביותר לנזק, וכוח העצירה, של הקליע ה(אולי) בודד שהוא יספיק לנעוץ בתוקפו, ולכן ברור שישנה חשיבות לשאלת כוח העצירה...

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 03-04-2012 בשעה 08:58.
ישן 03-04-2012, 08:22
  משתמש זכר NadavLevi NadavLevi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.09

דעתי האישית...
.50 לאקדח קיים בנשר המדבר של תע״ש - לא ישים.
כבד, רתע ענק, קצת כדורים... אבל כח עצירה ענק.

.45 קיים לכל גודל. מ1911 ארוך עד לספרינגפילד xd קומפקטי. אך כמות כדורים מוגבלת. בין 5-12 תלוי בגודל האקדח. כח עצירה גבוה.

.40 ו 10ממ פשרה בין הכח של .45 והמשקל/ רתע של 9ממ
בנוסף מאד מדויק - יחסית

9x19 כח עצירה סביר הרבה תחמושת במחסנית - בגלוק נכנס 19 לדוגמא.
הכי נפוץ בארץ.
9x21 כמעט זהה למיטב ידיעתי זה מתאים למדינות שאסרו על אזרחים לקנות 9x19

357sig קליע בעל מהירות לוע ורתע גבוהים ומצריך אקדח בעל מחלק מחוזק או קפיץ קשיח יותר

5.7 הרבה תחמושת במחסנית, חדירות טובה (לא טוב לאקדח), לא זמין לדעתי בצורה נרחבת

כמובן לכל קליבר ניתן לבחור קליע שונה שמתאים לצורך שלך לדוגמא אם אתה מעוניין ביותר כח עצירה מ9ממ תבחר קליע חלול וכד׳

אני בטוח שלחברי הפורם פה יש עוד הרבה מה להוסיף

אך בישראל אתה מאד מוגבל גם בדגם האקדח שאתה יכול לקנות וגם בסוגי התחמושת שיש.

ישן 03-04-2012, 09:12

אתה מדבבר על מצבים תאורטיים לא ישימים...

קודם כל אם תוקף רץ אליך אחוז אמוק ממרחק 15 מטר אני מציע לך לעשות "ויברח" ולשפר עמדה. לא חסרים סרטוני הדרכה של משטורת בארה"ב שמראים שנסיון להספיק לירות בתוקף כזה יסתיים בכך שהסכין תהיה בתוכך עוד לפני שתספיק אפילו לכוון עליו את האקדח.

דבר שני אתה מדבר על מצב שבישראל הוא היפוטתי בלבד: דהיינו יש לך זמינות של נשק, תחמושת ואפשרויות נשיאה בלתי מוגבלים. בפועל, הרי, אתה בסופו של דבר תגיע לאחד משני התסריטים הבאים:

1. האקדח/תחמושת יקרים/מסורבלים ולכן הוא מוצא עצמו במגרה, אפילו אם אתה יוצא לטיול ערב בהר עיבל, או חו"ח הולך להצתלם לפני חתונה בהר הזיתים.

2. אתה מחליף לכלי שיש ביכולתך לשאת אותו בנוחות, להתאמן עליו תוך שמירה על תקציב יקר, אבל סביר, אתה מסוגל להגיע אתו לביצועים סבירים בתסריטים השונים.

אבל אם בהיפוטתיות עסקינן...

בוא נגיד שאתה יכול להסתובב איפה ומתי שאתה רוצה עם אקדח בכל גודל, עובי ומשקל בנרתיק חיצוני נוח מכל בחינה.

בוא נגיד שיש לך כמה כסף שאתה רוצה לצורך מימון כל סוג תחמושת, גם אם מדובר על 5 ש"ח לכדור.

בוא נגיד שיש לך זמן בלתי מוגבל לאימונים יבשים/רטובים על בסיס קבוע.

(בקיצור אתה אמריקאי, תושב טכסס, בעל חברה או משרד עורכי דין לענייני גירושין).

במצב כזה, מתוך הקליברים הנפוצים והלא אקזוטיים, הייתי אומר שגלוק 0.40 יהווה פשרה טובה מאוד בין הפרמטרים השונים (הוא אפילו לא גדול), או לחילופין "כלי" מבוסס קולט 1911 מבחינת הצינה, אולם עם גוף שמכיל מחסנית דו טורית, בקליבר 0.45 - מסוג הכלים שנפוצים למדי אצל יורי ירי מעשי מהדור הישן יותר.

אלו קליברים וכלים שקיימים בישראל. יש להם כוח עצירה משמעותי מאוד. הם נוחים (יחסית) לירי. מכילים כמות תחמושת שמאפשרת גם תפקוד במצב "סמי לחימתי" מתמשך (דהיינו קרב ירי של ממש, לא סתם ירי עם נרקומן תוקף - הסיוט העיקרי של אמריקאי שמחזיק נשק בבית) והם אמינים. בשורה התחתונה אקדח הוא כלי שאמור לענות על מספר סוגי איומים, אלא אם אתה מתכוון להיות מחסל בשירות העולם התחתון ואז אני מניח שהשיקולים אחרים מאחר וה"איום" הוא מאוד צפוי וברור.
ישן 03-04-2012, 09:54

אין ייבוא סדיר
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי hallow point שמתחילה ב "תאורתית"

מאחר ואין כלל, או אין כמעט, אקדחים עם קליבר כזה בארץ (אני לא שמעתי לפחות, ואני אב גאה של שושלת אקדחים ממשפחת זיג). למיטב ידיעתי בארה"ב ניתן להחזיק קנה בקליבר זה כקנה חלופי לנשק שיורה גם קליבר 9 מ"מ. בישראל , עם כל מסכת הייסורים שעוברת על מחזיקי הנשק, קשה לי להאמין שימצא מי ש"יקריב" את הכלי/רשיון הבודד שלו לטובת נשק שכלל לא ברור אם יוכל להשיג עבורו תחמושת, שלא לדבר על המחיר הלא שפוי שיהיה לכדור בודד כזה. בוא נניח שתשיג תחמושת לכזה כלי - והיא תעלה 7-8 ש"ח לכדור (וסביר שזה יהיה המחיר...): אלא אם אתה מליונר, אתה תתאמן ב"רטוב" בהתאם - בצמצום וכו' - בפועל אתה תהיה בעל כלי נשק בעל כוח עצירה מעולה (בוא נגיד... האמת שאני לא יודע כמה 0.357 זיג מתעלה על מתחריו) אבל עם אימון לא סדיר, ולכן ביצוע בפועל (אחרי כל ההפרעות האחרות, כמו לחץ וכו') נחות.

עושה רושם שאתה סובל מהנגיף הידוע בשמו "מורעלוס פיסטולוס" - גם אני חליתי בו באיזה גיל 19, אחרי שקניתי את התנ"ך של האקדחים בזמנו "האקדח" מאת דוד דרום ושותפו (שלא זכור לי שמו כרגע...). בסופו של יום, בפרופורציה הנכונה, זה די דומה לבחירת סמארטפון: כולם נראים יפים מבעד לזכוכית, כולם מפתים ולכולם יש אפליקציות... בשמחה היית הרי לוקח 5-6 לפחות. אני עדיין זוכר איך התלהבתי מהסמיט הכסוף (15 כדור במחסנית עם נצרה על הצינה, לא זוכר את שם הדגם, אבל היה מאוד נפוץ בתחילת שנות התשעים) בגלל שהיה יפה. בשלב המתקדם של המחלה (אתה נמצא בוא אולי) אתה מאוהב בקליברים השונים, ובמיוחד בתחמושת שאינה בעלת מעטה נחושת מלא... ("בזמני" עבר מפה לאוזן השם "גלייזר": קליע לכאורה קטלני במיוחד, שמאוחר יותר נאסר לשימוש). אתה תמצא עצמך כשנתך נודדת, ומנסה לחשב את ה"תמהיל" הנכון בין כדורים שונים במחסנית ("ראשון סילבר טיפ", "שני מוגבר", "שלישי הידרשוק"), קם בבעתה כשבהזיה אתה מגלה שדווקא הכדור השני במחסנית, זה עם כוח עצירה גבוה אבל כושר חדירה נמוך, הוא בדיוק זה שתצליח להשחיל בדלת בצד הנהג של האאודי שמשתוללת בדיזנגוף ובתוכה מחבל מעזה שמשליך רימונים לכל עבר.

בהמשך תרפא ואז:

1. לגמרי תזנח את האקדח (רוב המקרים, לדעתי)
2. תשאר עם כלי אמין, נוח לירי ולא יפה בעליל, ובתוכו הכדורים הרגילים שקנית בסוף האימון / חידוש האחרון.

אם (לא) יהיה לך מזל (ה"לא" הוא בהתאם להשקפתך) ותקלע למצב בו תשתמש באקדח אתה הרי תגלה ששאלת כוח העתירה משנית בהרבה לשאלת מליון הדולאר:

האם בכלל הנסיבות יאפשרו לך לפגוע במטרה?

למיטב זכרוני מספר המקרים בהם אזרחים הצליחו לירות על תוקף שאיים עליהם ספורים יחסית. אם ננקה מהרשימה מקרים של ירי על נהג טרקטור משתולל וכו' נשאר אפילו עם פחות מקרים. מתוך כל המקרים הללו מעטים מאוד הם אלה שבהם בכלל בא לידי ביטוי כושר העצירה של הכלי של המתגונן... דהיינו שבכלל נפגעה המטרה. סכינאי שתקף נערים בפורים לפני 20 שנה נורה בידי אזרח שהחזיק כלי בקליבר קטן: והמשיך לדקור ולרצוח. מצד שלי תושב השומרון שנורה ע"י מחבלים ממארב בכביש (ונפצע קשה) השיב בירי יעיל והרג את אחד המחבלים.

קח את הנתונים הללו הלאה ותגיע למסקנה פשוטה: אתה צריך להתמקד בכלי/קליבר שיאפשרו לך אימון סדיר ולכן יכולת פגיעה בתוקף תוך כדי לחץ נפשי ולחץ של זמן. אין שום טעם בתותח בחגורה אם יחולל קולות נפץ רמים שישגרו קליעים תועים.
ישן 03-04-2012, 11:48

המסקנה?
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי hallow point שמתחילה ב "אז למסקנה?"

"לך על" כלי שלפי סדר החשיבות הבא אתה יכול לענות בחיוב על הדרישות:

חשוב מאוד: שבאימון שהוא מעבר ל"עמידה+כוון למטרה+סחיטת הדק" (יענו קליעה/"איפוס") אתה מצליח להגיע לביצועי פגיעה במטרות באופן מובהק טוב מאשר ב"כלים מתחרים". לא פגעת בתוקף? לא משנה כמה יעיל הכלי...

חשוב מאוד: שמדובר על כלי שאתה חש נוח לשאת אותו ולתפעל אותו (לא גדול מדי (לדוגמא אם אתה רזה מאוד ומדובר על כלי שפשוט נראה ענק - תאמין לי שיש לזה משמעות מבחינת הנכונות העתידית שלך לשאת אותו), לא כולל מנגנוני הפעלה שגורמים לך להכשל בתפעול - נצרות שנסגרות "לבד" בגלל מבנה היד שלך או צורת הדריכה, כלי שפשוט "לא יושב ליד ביד" טוב). כלי שלבסוף לא תרגיש נוח לשאת אותו - כלי לא יעיל...

חשוב : שהכלי עובר סף סביר בכמה פרמטרים: קליבר 9 מ"מ או יותר; מספר כדורים מינימאלי של 10 כדורים, לפחות, במחסנית; כלי אמין (בעיה פחות נפוצה בכלים של העשור או שניים האחרונים), כולל המחסניות (מעצורים עקב כשל במחסנית הם נפוצים מאוד). אם כבר האקדח אתך, ואם כבר אתה מסוגל במצב אמת לתפעל אותו באופן משביע רצון, אז כמובן עדיף שיהיה בעל יכולת עצירה, וביצועים, טובים ככל האפשר.
ישן 03-04-2012, 11:44
  משתמש זכר NadavLevi NadavLevi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.09
מסכים 100%
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "אין ייבוא סדיר"

לכן במידה שאתה באמת עומד בדרישות לקבלת רשיון לנשק עדיף לקנות אקדח נוח - הכוונה קל, צר וקטן שבאמת תלך איתו יום יום.
הרבה אנשים קונים אקדח גדול... מדויק... אבל בסוף משאירים אותו בבית - שזה גם אפשרות - להגנה עצמית בבית.
אך אם אתה מתכוון לשאת אותו כל יום ובאמת להתאמן בו כדי להגיע לרמת מקצועיות סבירה מבלי להיות סיכון לציבור, אז עדיף לקנות כלי קל וקטן ואם החוק מאפשר אז יש חברות שמוכרות ערכות .22 לאימונים (יש בחידוש רישיון מקום לקנה נוסף אך אני לא יודע אם באמת ניתן לקנות אותו).

וכמובן בגלל הסיבות שצוינו למעלה כנראה "שתאלץ" להשתמש ב 9ממ

לגבי דגמים קלים לנשיאה יום יומית:
אם אתה גם חושב לקחת אותו למילואים או משהו בסגנון אז אקדחים "קומפקטים" חצי פולימרים כגון
גלוק 19, S&W M&P9 compact ,CZ75P07DUTY , Barretta PX4 compact וכד'
הסיג 229/228 לדעתי כבד ורחב מדי לדעתי.

או ממשפחת התת קומפקטי שמתאימים לנשיאה נסתרת יום יומית כגון
keltec pf9 , kahr PM9, וכד'

וכדי להעלות את המיומנות שלך מבלי להוציא הרבה כסף אפשר להשתמש ברפליקת איירסופט - כן כן איירסופט
מונע ע"י גז (עדיף CO2) שמקביל או זהה לאקדח שתבחר על מנת לתרגל רכישת מטרה מהירה, החלפת מחסניות שליטה נכונה בהדק וכד' ובמקביל ללכת למטווח מדי פעם
איירסופט עולה 10 אג' לכדור כולל גז ובלאי פלוס האקדח עצמו שזה 500-2000 שח תלוי בדגם.

שום דבר לא מחליף אימון אמיתי, אך במחיר של 3 מחסניות במטווח אתה יכול לירות 1000 כדורים בבית אז זו גם אפשרות, אם באמת אתה רוצה להתאמן.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:15

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר