לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-04-2012, 20:54
  מרק10 מרק10 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.09
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי מרק10 שמתחילה ב "12 וולט הינו מתח חיצוני של..."

עידכון.

הלחמתי נגד של 91K במקום 68K ועכשיו כן ניתן לכייל את המחוג למקסימום קריאה.

הבעיה

חיברתי לפרובים מספר נגדים בעלי ערכים שונים וקיבלתי את התוצאות הבאות:

בחיבור של נגד של 0.51 אוהם מתקבלת קריאה של 88 אחוז מהסקלה והזמזם עובד בצורה תקינה.

נגד של 0.68 אוהם הקריאה המתקבלת היא 84 אחוז מהסקלה והזמזם מחרחר.

נגד של 0.75 אוהם הקריאה המתקבלת היא בסביבות 80 אחוז מהסקלה.

נגד של 10 אוהם הקריאה המתקבלת היא בסביבות 16 אחוז מהסקלה.

נראה לי שסה"כ המכשיר עובד יחסית בצורה תקינה חוץ מאשר החירחור של הזמזם והדיוק באותה מדידה לפעמים מניב שתי קריאות שונות בדיוק של שנתה אחת (מהמילה שנתות).

האם יש צורך להלחים נגדים בעלי דיוק של 1 אחוז כפי שמצויין ברשימת החלקים ? (ברור לי שהנגד הטורי ללד והנגד הטורי (R18) לא אבל מה עם שאר הנגדים).

נערך לאחרונה ע"י מרק10 בתאריך 15-04-2012 בשעה 21:01.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-04-2012, 11:38
  מרק10 מרק10 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Elim שמתחילה ב "1. אתה צודק בקשר למתח. טעות..."

בדקתי בעזרת המכשיר מספר קבלים שיש ברשותיי והשוואתי לעומת נתוני ה-ESR שמופיעים בדף הנתונים של הקבל ולהפתעתי קיבלתי תוצאות די מדוייקות (בדקתי לעומת נגדים של 5 אחוז).

הופתעתי לגלות שגם בין שני קבלים של אותו ייצרן ובעלי אותו ערך ומתח עבודה קיים הבדל קטן בהתנגדות.

איך אתה ממליץ לבנות את הסקלה של המודד ? אני רוצה לסמן ערכים הגיונים של התנגדות על גבי הסקלה של המכשיר.

מטריד אותי שלא ניתן בעזרת המכשיר להבדיל בין קבל תקין בעל התנגדות מאוד נמוכה לעומת קבל מקוצר.

מצורפת תמונה של המודד שברשותיי ומספר דוגמאות של סקלות.

תודה רבה על העזרה !.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י מרק10 בתאריך 16-04-2012 בשעה 11:41.
ישן 18-04-2012, 11:28
  מרק10 מרק10 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Elim שמתחילה ב "1. אתה צודק בקשר למתח. טעות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Elim
1. אתה צודק בקשר למתח. טעות שלי.
2. בכל מכשיר מדידה רצוי לשים רכיבים מדוייקים ככל האפשר. במקרה הזה - גם דיוק של 10% במדידה הסופית הוא מספיק כדי לקבוע אם הקבל דפוק או לא.
3. כדי למנוע את חירחור הזמזם - הוסף נגד של 100K עד 470K בין מוצא ה U3A וכניסת הפלוס (שאליה מחובר R17).

הלחמתי נגד של 470K ועכשיו הזמזם מתפקד בצורה טובה יותר.

יש לי בעיה אקוטית במעגל . כאשר מתח הסוללה יורד מ-9 וולט ל-8 וולט המכשיר יוצא מכיול והמחוג לא מגיע למכסימום סקלה אלא רק ל-90 אחוז מהסקלה בזמן שאני מקצר בין הפרובים.

כאשר מתח הסוללה יורד ל-7.5 וולט המחוג מגיע רק עד 85 אחוז מהסקלה ואני נדרש לכייל מחדש כול פעם את המכשיר. גם הנקודה שבא הזמזם מתחיל לזמזם משתנה בצורה קיצונית.

האם יש פיתרון לבעיה ? במאמר המתכנן כתב שהמעגל עובד יופי בין מתח של 6.2 וולט עד 30 וולט.

מצורפות תמונות של אב טיפוס.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י מרק10 בתאריך 18-04-2012 בשעה 11:50.
ישן 10-05-2012, 22:42
  Elim Elim אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.07
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי מרק10 שמתחילה ב "צריכת הזרם של הזמזם היא כ-12..."

במעגל שלך, הזמזם מופעל באופן אנלוגי (קבל שנטען ממוצא המשווה ונפרק ע"י הזמזם) כך שאם הטעינה לא רציפה בגלל הריטוט, הזמזם לא יקבל מתח מלא.
בפלוק יש רמקול במקום הזמזם והוא מופעל/מופסק ע"י פיקוד דיגיטלי, שככל הנראה גם עובר "מתיחה" (ניתוק קצר לא מפסיק מיד את פעולת המעגל).
אתה יכול:
1. להגדיל את הקבל (יועיל מעט).
2. להוסיף טרנזיסטור (בסיס לדיודה ולקבל, אמיטר לזמזם, קולקטור למתח). כך התנגדות הזמזם שרואה הקבל תגדל פי ביתא וגם במצב של ריטוט הקבל ישאר טעון. יתכן שתצטרך אפילו להקטין את הקבל אם הזמזם ימשיך לפעול למשך זמן מוגזם לאחר הניתוק. יש גם אפשרות שהזמזם "יחרחר" מעט בזמן הפסקת הפעולה - כי הוא מופעל ממתח שיורד בהדרגה.
3. לחבר במקום טרנזיסטור רכיב 555 כדוחף לזמזם - כך שיפעל באופן דיגיטלי (מופעל/מופסק בחדות) - המתח מהקבל מתחבר ישירות לרגליים 2,6, רגל 7 לא מחוברת, הזמזם מחובר בין מוצא ה 555 למתח.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:16

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר