לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה - לא לשכוח להוסיף תגיות ספויילר היכן שצריך! - חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > קולנוע וטלוויזיה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-04-2012, 23:22
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "תוך כדי צפייה חשבתי לעצמי שזה..."

אתה צודק ומי שבמידה רבה נדפק מזה זה לאו דווקא חברות ההפקה (שהרבה פעמים מחלקות את הסיכונים עם המפיצים ברחבי העולם) אלא דווקא האמנים ובעלי המקצוע שאשכרה עושים את הסרט כי בהרבה חברות (לא יודע על ווטה ספציפית) אנשים מקבלים בונוסים שמחושבים כאחוז מרווחי הסרט לאחר נכוי עלויות ההפקה וההפצה (תלוי בתכנית הבונוס, לפעמים רק רווחי מסך גדול, לפעמים גם רווחים מהפצת וידאו או מדילים למרצ'נדייזינג).

הבעיה של פירטיות יותר מורכבת מסתם "אחוז" האנשים שנהנים מהמוצר מבלי לשלם. הסיבה היא שכיום השוק הבינ"ל הוא המרכיב היותר חשוב בסה"כ ההכנסות של סרט ושכלכלות עולות כמו הודו וסין מהוות קהל יעד חשוב יותר ויותר. הבעיה היא שמנטליות הפירטיות מושרשת עמוק כל כך בחברות הללו שקשה מאוד יהיה להפטר ממנה.

עובד איתי בחור הודי צעיר שלא מזמן סיים את התואר שלו במדעי המחשב. יום אחד, תוך שיחה אגבית, הוא גילה שאני ועוד בחור (אמריקאי) קונים את רוב הסרטים שאנחנו רואים. הוא הביע תדהמה (ממש כך, אני לא מגזים) ושאל למה לכל הרוחות ירצה מישהו לשלם על מה שניתן להשיג בקלות רבה כל כך בחינם. כשהצבעתי על כך שהוא כורת את הענף עליו כולנו יושבים והיזכרתי לו את הבונוסים שאנחנו מקבלים הוא אמנם הבין מיד את האבסורד אבל ניראה היה שהיתה זו הפעם הראשונה שהבעייתיות שבפירטיות עלתה בכלל על דעתו.

לא רק שמדובר בבחור משכיל (אגב, התואר מאוניברסיטה אמריקאית) ואינטילגנטי אלא שבמנטליות הזו אני נתקל כל הזמן עם סינים, קוראנים, טיוואנים והודים (שכממוצא, ובהכללה גסה, ההתרשמות שלי היא שכפרטים הם פיקחים מהאמריקאים והארופאים) שעובדים בתעשייה (תעשיית הקולנוע האמריקאית מלאה באנשים מהמדינות הללו).

יש אבל להודעה שלך גם צד שני והוא שכמו כולם גם חברות ההפקה האמריקניות נשכרות מזרימת המידע החופשיה של האינטרנט ואני יכול לספר לך שרובנו עושים שימוש יומי בגוגל למשל למציאת פתרונות לכל מיני בעיות טכניות שאנחנו נתקלים בהן. בצורה הזו הרשת דווקא חוסכת כסף (וזמן) לאולפנים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:06

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר