לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-04-2012, 21:46
  משתמש זכר sza sza אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.03
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אז אם תול להחכים אותנו בהחלט נשמח!...."

אני אמנם לא שם כרגע אבל הבנתי שכשהגיעו הרוכבים החיילים אמרו להם שאסור להם לעבור אותם. הרוכבים כמובן חיפשו פרובוקציה וניסו לעבור בכל זאת. כאשר החיילים התעקשו שהם לא עוברים הרוכבים החלו לתקוף את החיילים בעזרת האופניים ובעזרת קרשים שהיו בסביבה. לסמח"ט הבקעה (שנראה בסרטון) נשברו 2 אצבעות כתוצאה מהתקיפה.
אחד מאלו שהכו אותו היה הולנדי במוצאו וכנראה שהוא זה שנראה בסרטון של וואלה.
אח"כ החיילים החליטו להשליך את האופניים של ה'פעילים' לתעלה בצד הדרך כדי לסדר את האירוע ובכדי שלא יתקפו אותם בשנית.

שוב, אני לא שם עכשיו וזה מה שסופר לי מהחבר'ה...

עוד תמונות אפשר לראות

לצפייה במקור באתר Facebook, לחצו כאן.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-04-2012, 20:08
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
על פניו נראה כמו אובדן שליטה מצער. כואב הלב על מה שהוא הולך לעבור על שנייה של עצבים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי חדראי שמתחילה ב "תיעוד: סגן-אלוף מכה פעיל שמאל בפניו בנשקו האישי"

לדעתי צ'נדלר לא טועה, וגם לבני לא טועה.
הסמח"ט עומד בקו מדי יום, ומתמודד עם המעיקים שבמעיקים (הבקעה היא זירת פעילות ענפה של סייעני הטרור מISM ודומיהם, שתכליתה אכלוס הבקעה במאחזים פלסטיניים לא חוקיים, ומי שנסע לאורך כביש 90 בשנים האחרונות אחת לכמה חודשים - לא יכול שלא להתרשם מקצב האכלוס המדהים שם, שכולו בלתי חוקי.

ההצקה היום נועדה לחסום ציר תנועה מרכזי (כביש 90 - עורק התחבורה המזרחי היחיד בישראל מצפון לדרום - והציר הראשי מירושלים לעמק בית שאן, לגליל המזרחי ולגולן) - והחבורה הזו כהרגלה ניסתה להעיק. לא קל לעמוד מול הפרובוקציות שלהם - וכנראה \הסמח"ט לא הצליח לשלוט בעצמו, והגיב להתגרויות באופן שיפגע בו הרבה יותר מכפי שהוא פגע בפרובוקטור.

כואב הלב על הסמח"ט. ברור לגמרי שהוא מהטובים והפרובוקטור הוא מהרעים - אבל אובדן השליטה שלו צולם, הוהסרטון הופץ בכל העולם
ישן 15-04-2012, 21:33
צלמית המשתמש של צ'נדלר בינג
  צ'נדלר בינג צ'נדלר בינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.06
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Leopad שמתחילה ב "את זה אני יודע"

אם יזרקו את הסא"ל לכלבים בשביל שהעולם יראה איזה יופי-טופי אנחנו מטפלים בחיילים שאין להם סבלנות לתיירי מחאה עקשנים אז זה רק יחזק את התופעה הזו של חבר'ה (שמאחוריהם גופים) שמבקשים להשחיר את ישראל בדעת הקהל העולמית.

התכלית של כל המשטים והמטסים ושאר הבלבולי ביצים היא ליצור מסה קריטית שתוביל לזה שדעת הקהל במדינות המערב תהיה אנטי ישראלית וברגע שדעת הקהל תהיה שלילית תיפתח הדלת לזה שפוליטיקאים ירגישו צורך ללחוץ על ישראל כדי ליישר קו עם דעת הקהל אצלם בבית.

הדרך היחידה לפעול נגד התעמולה האנטי ישראלית היא הסברה בלתי פוסקת והפגנת נחישות מול תיירי מחאה.

ישן 15-04-2012, 20:22
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
איש יקר-היה המג"ד שלי במילואים עד לא מזמן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי חדראי שמתחילה ב "תיעוד: סגן-אלוף מכה פעיל שמאל בפניו בנשקו האישי"

ליוויתי אותו אישית במספיק אירועים בשביל להגיד "אם זה קרה לו, זה היה קורה כמעט לכולנו" (למרות הזקן והכיפה ומראה ה"בריון המתנחל" דווקא מדובר על אדם שהוא ההיפך).

אין לי ספק שהקריירה שלו נקטעה בזאת - ללא ספק נצחון מבריק לבנדיטים, ששוב מלמדים לקח שדיסקסתי עם אותו סא"ל ש' כמה פעמים מעבר לשולחן ארוחת שבת, או ב"פרש טורקי" בבקעה: באלף השלישי הנשק עושה אותך חלש, והחייל הוא דווקא הפרצה בהגנה שלך. נכון לצבא, נכון לאזרחות. כנופיות הבנדיטים למדו זאת מזמן. אני למדתי זאת ממזמן (אני באופן עקבי עושה שימוש יעיל מאוד בכלים כאלה בחיי הפרטיים, המקצועיים וכו' - מביס אנשים ה"חמושים" טוב ממני פשוט משום שהם חמושים, אולם כבולים לחוקים, בעוד שאני לא חמוש אבל יכול לעשות ככל העולה על רוחי) - רק גופים צבאיים ומשטרתיים לא למדו זאת.

זו לא קלישאה: המצלמה כופפה את קנה הרובה. נקווה שמישהו כבר יקשיב לקולות שגדולים ממני השמיעו בעניין זה, ועוד בשנות התשעים.
ישן 15-04-2012, 21:15

הוא כבר לא המג"ד שלי אלא סמח"ט סדיר
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אם יש לכם איזו רשימת תפוצה גדודית/פלוגתית/מה שלא יהיה שהוא מנוי עליה"

בהיותו אדם ערכי, ולא קרייריסט, אני מניח שיתגבר על זה. הקריירה הצבאית, כמובן, בסכנה מוחשית.ני כולי תקווה שבמערכת הבטחון ילמדו את מה שמערכות אכיפת חוק ברחבי העולם למדו כאשר נכשלו פעם אחר בפעם במלחמה בארגונים בעלי מנטליות גנגסטרית (והבנדיטים האלה הם בעלי מנטליות גנגסטרית מובהקת): המטרה היא להכניס אותם לכלא - לא משנה על איזו עבירה. ואם צריך לתפור להם מלכודת: גם טוב. במקום לעסוק בפעולות שיטור מתישות כנגד "חיילים" של ארגוני שמאל שכל מטרתם היא להתיש את המערכת עד שיתגלה בה סדק - יש לבצע מולם עבודת איכות שתאפשר הפללה (=חשיפת מנטליות פלילית) שתוכל להיות מוצגת באופן סדור, נהיר ועמוק לאורך ולרוחב. אחרי חשיפה כזו ניתן יהיה לרסק אותם ביד ברזל, עם או בלי מצלמות.

בדיוק כמו שמשטרה מפזרת מסיבת טבע גדולה שיש לה רשיון, לא יוצרת מפגע רעש אבל בכל זאת ברור לגביה שכוללת פעילות פלילית: מחפשים את האדיוט האחד שיש לו 100 כדורי אקסטזי בכיס... מהשלה הזה כבר אפשר להכניס לניידת כמה שרוצים.
ישן 15-04-2012, 21:58

זה בדיוק מה שאמרתי לא לעשות
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אתה יודע, כשיתחילו לחפור עמוק בתוכם ולחפש אותם בכל פינה, הם מיד יזעקו שמדובר ברדיפה"

אני דיברתי על חקירה איכותית, ממוקדת ושקטה. מכיר את זה שאתה שומע בחדשות ש"חקירה שנמשכה שלוש שנים והעסיקה 300 חוקרים הביאה לחשיפת ארגון הפשע הגדול בשיראל" אבל בסופו של דבר אתה רואה כמה עצורים בקפושון ו 2-3 אקדחים ישנים, שכל בית בטייבה מחזיק, על השולחן? ככה עושים יח"צ.

כמובן שבמקרה של הארגונים הללו יש אינספור פרצות - השאלה היא האם מישהו מחפש... אתה רוצה להגיד לי שמאות שחיפים לבני עכוז יכולים שנים להסתובב לך בין הרגליים ולהשאר נקיים? מישהו שם חייב למעוד. סמים בכמות מסחרית, סיוע להברחת כספים, נשק מבוקשים או סתם אידיוט שיזיין את הבת של המוכתאר הלא נכון. תתעמק באיך ה FBI ריסק את ה KKK בשנות השישים-שבעים, לחילופין איך עורערו משפחות הפשע המסורתיות בארה"ב. יום אחד הייתה הנחיה של הממשלה הפדראלית לרדוף אותם ללא מידתיות ומפה עד לערעורם הדרך קצרה מאוד. אין ארגון שחסין להתפוררות פנימית - החוסן הזה הוא אשליה. ישנם המון כלים בעולם הצללים. אני לא רואה באנשים הללו משהו שונה מאשר ה KKK לפני חמישים שנה, או תסריט סטייל "מיסיסיפי בוערת". כל מה שאנו צריכים זה אכן לקבוע ש"יהודה בוערת" ולשלוח למשימה את הג'ין הקמן הנכון. הם לא יוכלו לבכות על רדיפה מאחר וכאשר יחשף מה שיחשף, "הנשק" יהיה על השולחן למול המצלמות.

למחרת - כאשר עשרות בנדיטים אירופאיים יועמסו על מטוסי הגירוש כאחרוני הפושעים שום שגריר לא יצפצף, הציבור הישראלי ידבר על "פושעים שנפטרנו מהם" והשמאלנים הקיצוניים... נו טופ... אלה ממשיכים לצייף גם באוטו השחור המוביל ללובליאנקה. לשתוק לא ב DNA שלהם.

זה כמובן כחלק מפעולה בשתי זרועות - הפעולה בזרוע האחרת מתבצעת כאשר גורמים יודעי דבר פונים למר סלאם פיאד, או כמה ממקביליו, ומודיעים על השעיה מיידית של כל מיזם תיירותי/צלייני לבית לחם או רמאללה. "ככה לא עושים עסקים" אומרים לו ודופקים על השולחן. "אם אתה רוצה באמת שמשרד הפנים ימשיך להקל על כניסת צליינים למקומות שלך - תעיף מפה את האינגליזים השבאב - אחרת אנחנו יכולים לחזור לימים של 2002".

זה מה שמגוחך - הסצנה ברמאללה פורחת, בבית לחם ישנים לא פחות צליינים מאשר בירושלים, יריחו מפוצצת - והכל בדחיפה ברורה של משרד התיירות הישראלי. השאלטר בידיים שלנו - הורדה שקטה אחת וחמשת אלפים בעלי עסקים, או עצמאיים יחזרו לעבוד באיזה בית מלאכה. אנחנו פשוט משדרים חולשה מובנית באופן כזה - אתה רואה מישהו שמחזיק אותך בביצים, אתה מביא חברים שיקללו אותו, והוא לא עושה כלום. אפילו לא מכווץ את היד מעט. אני נותן פתרון גם לחברים המקללים וגם לביצים שלך... אין לארגונים הללו שום דריסת רגל ללא שיתוף פעולה מלמעלה. הם לחלוטין עיוורים בלי הסיוע של רשויות בידן האחת מושטת אליך ומבקשת שיתוף פעולה, ידן השניה סותרת לך...
ישן 15-04-2012, 22:29
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
כמובן שאני מסכים
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "זה בדיוק מה שאמרתי לא לעשות"

אבל עם כל הכבוד, אני כבר מזמן לא בטוח שרשויות האכיפה אצלנו מסוגלות למבצע מהסוג שתיארת - בין אם הן מסורסות מלמעלה, או שסתם אין להן את היכולות והמשאבים לצאת למבצע כזה - את האמון ברשויות האכיפה אני מזמן איבדתי, ואני חושש שבמקרים הנ"ל (כנגד אנרכיסטי-צעצוע מקומטים מצרפת) אוזלת היד ניכרת פי כמה וכמה.
זו ההרגשה שלי, לפחות... אני מנמיך ציפיות מראש.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 15-04-2012, 22:05
  asafn88 asafn88 אינו מחובר  

שלח הודעה דרך MSN אל asafn88
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי חדראי שמתחילה ב "תגובת שלום עכשיו"

http://www.haaretz.co.il/news/politics/1.1686382
ציטוט:
סגן מפקד חטיבת הבקעה, סגן-אלוף שלום אייזנר, שצולם כשהוא מכה באמצעות רובה פעיל שמאל בפניו, יודח מתפקידו. צה"ל הודיע הערב רק כי הוא רואה בחומרה את התקרית, שתתוחקר לעומק, אבל סוף הסיפור ידוע לכל מי שעוקב אחר התגלגלותן של שערוריות ממין זה.

יריב אופנהיימר ועמוס הראל (מי זה בכלל?) כבר הדיחו את סא"ל אייזנר מצה"ל.
בלי תחקיר, בלי בג"צ ובלי בצל"ם.
אם זה המחיר שסא"ל בצה"ל צריך לשלם על מעידה חד-פעמית, איש מהמשרתים בכוחות הביטחון לא ייקח סיכון. איזו משוואה זה מייצר עבור הבאות?
נראה לך נורמלי שנשמע אודות פשעי שנאה ורצח כלפי יהודים בכותרת מדרגה 3 ששורדת חצי יום, אך סא"ל בצה"ל יודח ע"י התקשורת ללא משפט על פציעת מפגין פורע חוק שהסתנן לישראל ללא אישור?

אם אתה מוכן להקריב את הביטחון האישי שלך בקלות כזו, כנראה אתה לא ראוי לו.

ואל תחשוש. הגדעון לוים כבר עמלים במלוא המרץ על מאמרי הסתה. האייטם הזה ישרוד שבוע לפחות כאייטם ראשי בהארץ, בליווי אינספור מאמרי "דעה".
ישן 16-04-2012, 14:24
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
טרול יקר
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "הצדקה? מה עם "נסיון לגרום..."

לא יודע אם שמעת על זה (וכיאה לטרולים,ספק אם זה היה מזיז לך) אבל אין,פשוט אין,שום סיבה,לנהוג כלפי מפגין לא אלים באלימות,ק"ו לא אלימות מהסוג הנראה בסרטון(אם הוא אכן שבר לסמח"ט את אצבעותיו אז אפשר להבין את הסמח"ט.אבל המתלהמים למיניהם לא ידעו את זה עד עכשיו)

מגעילים אותי אשנים כמוך,אנשים שנותנים לאדם שלובש מדים מנדט בלתי מוגבל לעשות כל נבלה שעולה על רוחו (ואני אל מדבר על המקרה הנוכחי שבו ייתכן שיתברר אחרת אלא באופן כולל) רק בגלל העובדה שהוא לובש מדים.
אני ימני,סביר להניח שיותר ממך,אבל אני לא פאשיסט ואני לא מצדיק לובשי מדים אלימים רק בגלל שהם לובשי מדים,לא בעמונה,וכן,גם לא בנבי סאלח,בלעין ושות'.

נערך לאחרונה ע"י תבור - tar 21 בתאריך 16-04-2012 בשעה 14:30.
ישן 15-04-2012, 22:27
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "גם אם זה נכון, הרי שברגע המכה הוא לא היווה שום איום"

אתה יודע לפני אוסלו הקצינים הבכירים בגיבוי הממשלות חשבו ככה וככה הגענו למצב של היום,אם חיילים ושוטרים היו דאז משתמשים בכוח ואפילו יורים במקרה של זריקת אבנים לא היינו במצב הזה היום,וכן אבן יכולה לגרום לפציעה קשה. חייל בבילעין איבד עין למקרה ושכחת את המקרה שלו ועל חלק מהחיילים זרקו פצצות חומצה שהערבים ואותם פעילי שמאל ה"מלאכים" הכינו בכפר ואת זה אירגון בצלם וידיים אחרות של הקרן החדשה לא יראו לך בפריים טיים.
קגנס אתה מוזמן להביט בארכיון של ערוץ 8 ולראות איזו במה ערוץ 8 נתן לאותם אנרכיסטים (בצלם ואירגונים אחרים.) וכיצד הוא הציג את צה"ל והמשטרה.

מי שזורק אבן, מכה או יורה בחייל או שוטר איבד כל זכות לטעון שפגעו בו או בה ובמיוחד כאשר מדובר באנרכיסטים בלי גבולות כמו האנשים בכתבה.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 15-04-2012, 22:59

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אתה כניראה צעיר למדי. ממש לא הייתה צימחונות לפני אוסלו..."

אני לא יודע בן כמה אתה ולכן סלח לי מראש,אבל אבא שלי היה קצין בלווי אוטובוסים בגדה,וכן הערבים זרקו עליו אבנים,וסיכנו את החיים שלו ושל אותם ילדים שהוא היה מאבטח אותם.
ההבדל היחיד קגנס בניגוד לקצינים אחרים הוא היה יורה להם ברכוש ועשה להם נזק ומפחיד אותם חזרה. זה הגיע למצב בו הקצינים הבכירים לקחו לו את התחמושת לפני ליווי,אבל נהג אגד מתיישב סידר לו תחמושת במקום,והערבים אחרי היום הראשון פחדו לעשות מהומות וחיכו שיגיע קצין אחר במקומו שלא עושה כלום בשביל לזרוק אבנים על אותו אוטובוס,כי הם ידעו שאותו קצין (אבא שלי) מגיב לפעולות שלהם. הקצינים הגבוהים אחרי אירוע שצונזר סילקו אותו מהגדה,כי הם ידעו שהתקשורת תגמור את צה"ל,אם ידעו כיצד צה"ל נוהג בקצינים שלו שמאבטחים ילדים.(עידן לפני שהתקשורת כולה עברה לצד של השמאל או לפחות הסתירה את הנושא)
בכל אופן הערבים אותם פעילי טרור ואותם אנרכיסטים ברגע שתפעיל נגדם כוח,הם יפסיקו את כל המהומות האלה אחרי היום השני.
אגב המתיישבים (המתנחלים לפי השמאל) גם פחדו ממנו,כי הוא לא נתן להם לעשות טרור לערבים או לעשות מחסומי דרכים על דעת עצמם.(מחסומים בלי אישור של המשטרה או הצבא)
אתה רוצה שקט וביטחון? תן לחיילים ולשוטרים גיבוי ותן להם להשתמש בכוח לשם שינוי.

התפקיד שלו היה מיועד למצב של מלחמה בלבד כמו כל היחידה שלו,ולכן שלחו את כל הקצינים ביחידה שלו לגדה לאבטח אוטובוסים במילואים, למקרה ותשאל מדוע הוא קיבל את התפקיד הזה בגדה.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 15-04-2012 בשעה 23:01.
ישן 16-04-2012, 08:48

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "גם במקרים נקודתיים זה לא..."

שבירת עצמות בצה"ל קגנס? אתה טועה וזוכר דברים שהיו ב 67,השמאל אוהב להזכיר את המשפט של רבין דאז: "תשברו להם את הרגליים" ולא בשנות ה 80 בתקופה שאבא שלי היה בגדה במילואים,כי בשנות ה 80 הקצונה הבכירה הייתה מחפשת חיילים כולל קצינים שהיו משתמשים בכוח נגד הערבים לפחות באותו בסיס ובאותו איזור.

ול MS_Rogue אתה טועה,כי אחרי היום השני עד שהוא היה חוזר הביתה,הערבים היו בשקט באותו איזור ולא היו זריקות אבנים או נסיון פגיעה באוטובוסים שקצינים מלווים,וכן הערבים ידעו על הרוטציה של הקצינים באיזור,ולכן הם ידעו מתי המילואים שלו נגמרו ומתי אפשר לחזור לזרוק אבנים ולפגוע ביהודים שוב.
הוא ידע שפגיעה פיזית בהם תעלה אותו למשפט,ולכן רק ירה להם בבוילרים אחרי שהם זורקים אבנים והם הבינו לבד שהמסיבה לזרוק אבנים על האוטובוסים באותו חודש נגמרה.

בניגוד למה שרוב היהודים חושבים הערבים חכמים מאוד ויודעים ממי להזהר ומי לא,ואם כל החיילים והשוטרים היו מפעילים כוח בגיבוי המערכת הפוליטית היום היה לנו שקט וביטחון מהערבים בארץ ישראל כולה בניגוד לדברים שלך איש יקר. הערבים מבינים כוח ואם תשתמש בכוח ולא חייב כוח של פגיעה פיזית אלא רק פגיעה ברכוש לרוב זה מספיק והם יתנו לך את הכבוד ויתנו כבוד לחוק ולאנשי החוק בגדה או בתוך גבולות ישראל.

עריכה: MS_Rogue הוא לא "נקם" בהם בניגוד לחיילים או שוטרים אחרים,אבל הוא אמר שאף אחד לא יזרוק עליו אבנים והוא צדק בזה.

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 16-04-2012 בשעה 08:56.
ישן 16-04-2012, 21:11
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
ידידי, דרוש כאן קורס מזורז בהיסטורית מדיניות היד הקשה
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "שבירת עצמות בצה"ל קגנס? אתה..."

מ-1967 אני לא זוכר הרבה משום שלא הייתי אפילו בתיכנון. אני לא עד כדי כך זקן.
לעומת זאת, אני בהחלט זוכר את דבריו של רבין לגבי "שבירת עצמות" כענישה ב-1988, באותם שלבים ראשונים של האינתיפאדה הראשונה רבין היה שר הביטחון. אחר כך טענו שהוא אמר דבריו כמטפורה אבל הכרתי לפחות אדם אחד שנכח בעת שמסר הנחיות אלה ולדבריו דבריו לא השתמעו לשתי פנים-
באותם ימים ההכאות היו נפוצות ביותר. יש בלי סוף תיעוד טלוויוזיוני של מקרים כאלה. במקרה מפורסם אחד, צלם טלוויזיה בשם משה אלפרט תיעד מספר לוחמים מכים פלסטינים כפותים תוך שימוש בעזרים מזדמנים כמו קסדה ואבן גדולה שהגברתן שביניהם הטיח שוב ושוב בכתף אחד מהם במטרה לשבור אותה. במקרה אותו בחור גדל גוף היה בן קיבוץ שכן לזה של הצלם ואחיו למד בתיכון שלי. במספר מקרים אחרים חיילים היכו למוות פלסטינים שנחשדו בהפרת סדר (אחד ממקרים אלה נודע, כמדומני כמשפט גבעתי א'). במקרה ידוע אחר קצין בכיר (יהודה מאיר) הורה על שבירת ידייהם ורגלייהם של קבוצת פלסטינים גדולה שנחשדה אף היא בהתפרעות. פקודתו מולאה ויהודה מאיר נשפט על כך וסיים את הקריירה שלו בצה"ל. אחי היה ב-1988 לוחם בשריון וסיפר לי איך בגיזרה שלהם היו מכים עצורים באופן שיטתי.
ולגבי היזק לרכוש-את הפטנט של ירי על דודי שמש לא המציא אביך...זה היה אקט תגובה לא נדיר של מתנחלים. אני אישית, ואינני גאה בכך, ניפצתי שמשות ופנסים של מכוניות שלא פינו את אזור המחסום שלי במהירות הדרושה. כל הפלוגה שלי עשתה זאת כולל קצינים. יחידות אחרות עשו דברים גרועים בהרבה.

האם משהו מכל זה עזר?
ממש לא
ישן 17-04-2012, 10:14

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "ידידי, דרוש כאן קורס מזורז בהיסטורית מדיניות היד הקשה"

לא עזר? הם פחדו לזרוק עליו אבנים בניגוד לקצנים אחרים שפחדו לרדת מהאוטובוס, זו עובדה שהאוטובסים שלו חזרו בלי נזק מהיום השני של במילואים.
אבא שלי כנראה קצת יותר מבוגר ממך קגנס בעשרה שנים פלוס,ובניגוד לקצינים אחרים הוא גם היה יורד מהאוטובוס בלב עיר ערבית מוסלמית שלא אוהבת יהודים וקונה סיגריות ולמרות שהמוכרים היו אומרים לו בערבית קח בחינם מפחד,כי הם ידעו מי נמצא ברוטציה של הקצינים של הליווי ומה הוא עושה להם,אך הוא היה אומר למוכר בערבית "לא" והיה משלם לו על הסיגריות כמו שצריך להיות. הערבים פחדו ממנו,אבל גם נתנו לו כבוד.

אבא שלי לא נקם בערבים ולא סתם עשה להם דברים בניגוד לנקמות אותן אתן רושמים.
הוא פשוט עשה להם יותר נזק משהם עושים ליהודים ואמר להם איתי זה לא עובד.

לפגוע פיזית סתם בלי סיבה זה באמת לא מוצדק ונזק לרכוש כואב יותר מפגיעה פיזית תלמד לפעם הבאה. פעם אחת אחרי שבוע וחצי שהם כאילו השאירו אריזה על הכביש כל לילה שהיא כאילו מטען צד,והוא בשיתוף של קצין בכיר אחר שבצורה לא מוסברת היה חבלן במילואים אחרי שיחה בינו לאותו קצין בכיר שזה כבר ככה שבוע וחצי כל לילה,הוציאו יחדיו שכונה שלמה של ערבים החוצה מהמיטה מ 2 בלילה בקור לפי הרדיוס שאותו קצין בכיר קבע בבגדים של שינה והרסו להם כל חלון,טלויזיה באותו רדיוס וכן יום אחרי זה הערבים ניקו את הכביש מאבק ותקנו אותו רק שלא תעשה להם משהו כזה שוב פעם וכמובן הקצינים הבכירים בגזרה הקבועים ניסו לתפוס את אבא שלי על אותו פיצוץ ונזק של המטען וכו,כי הם ידעו מי המוח מאחורי הפיצוץ של המטען,אבל אותו קצין בכיר במילואים ביטל אותם כמו כלום.

הפעם היחידה שהוא ירה בערבים בגדה בכמה אנשים הייתה באירוע חריג שצונזר על הצנזורה וזה היה ירי מוצדק 100% ולכן פחדו להעמיד אותו לדין בבית דין ובגלל אותו ירי ואירוע סילקו אותו מהגדה סופית כקצין ושלחו אותו לבסיס אחר בארץ בעורף לעשות מילואים כקצין.

ציטוט:
ולחשוב שאפשר היה להימנע מכל אי הנעימות הזו עם מאג וחצי ברוס

להעמיד מאג כמו שמתן רשם או פתרונות אחרים של ירי זה לא פיתרון מוצדק וקיצוני מדי ומספיק להפעיל כוח פיזי קשה עם מכות עם הכת של הרובה או ציוד שמיועד להפגנות בלי נשק חם כמו שיש למג"ב ולחסל את הפגנה כזו לא חוקית בלי בעיות ולא תהיה אחת כזו שוב אחרי שתחסל הפגנה כזו לא חוקית באותו אופן פעם 3 רצוף,כי הערבים אותם אנרכיסטים ידעו שיש חוק ואסור לעבור עליו בישראל.
ראית מה המשטרה עשתה לאוהדי הפועל תל אביב באירופה לפני כמה עונות שהם עשו בלגאן במגרש בכדורגל? בלי נשק חם ורק בנשק קר וכואב לימדו אותם לקח וסילקו אותם מהמגרש ונעלו את השער, ואותו דבר היה אפשר לעשות לאותם ערבים ואנרכיסטים ואז לתת קריאה לאמבולנסים של ירדן בכלל או אמבולנסים של הרשות שיקח אותם לירדן ולבית חולים ערבי בגדה לטיפול רפואי ולא לישראל בכלל,והפגנה כזו לא תחזור על עצמה שוב אחרי מקרה כזה שתיתן גיבוי לאותם שוטרים וחיילים.

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 17-04-2012 בשעה 10:19.
ישן 17-04-2012, 11:02
מנהל

תיראה, אני לא יכול להתווכח עם סיפורים אישיים
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "לא עזר? הם פחדו לזרוק עליו..."

ובטח שאין לי כוונה לנהל ויכוח שעלול לצאת ממנו פגיעה או עילבון כלשהו ביחס לאביך.
אני כן יכול לומר לך ששום דבר ממה שכתבת איננו נדיר מיוחד או מקורי. דברים אלו נעשו באופן נרחב בזמן האינתיפאדה הראשונה וגם לפניה וללא הועיל. בכמה מהם גם נטלתי חלק. מה שהביא לדעיכת האינתיפאדה הראשונה (לא לגמרי-המצב מעולם לא חזר לקדמותו-כילד עוד טיילתי בעזה...) היה בסופו של דבר ההחלטה שלהם לעבור יותר ויותר לפעילות טרור קלאסית, התשה מתמשכת תוך חוסר יכולת להציג השגים חדשים, וכמובן-מלחמת המפרץ.
אני בהחלט בעד יד קשה נגד כל הפעילים הזרים האלה, והכי טוב-פשוט להעיף מחוץ לתחומי ישראל כל מי שמפר את החוק, כולל הפרת שטח צבאי סגור וכו'. זה יפתור את הבעיה.
ישן 17-04-2012, 11:37

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "תיראה, אני לא יכול להתווכח עם סיפורים אישיים"

תענה לי על שאלה אחרת בבקשה קגנס, מדוע למשטרה מותר לשבור את העצמות באירופה כמו שהם שברו לאוהדים של הפועל תל אביב וסגרו את השער? באותה מדינה לא ראית משהו מגיע בתלונות למשטרה שיש לאותו קהל פרוע זכויות.

רק בארץ כל מפגין ערבי או אנרכיסט טוען שמותר לו להכנס לשטח צבאי סגור וזה בגלל הידי משי שאנחנו נוהגים בהם תסכים איתי בזה לפחות? משום מה כאשר ארה"ב או מדינה באירופה עושה את זה,זה תקין לגמרי.

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 17-04-2012 בשעה 11:40.
ישן 15-04-2012, 23:28
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02

בעבר הבעתי פה את דעתי יותר מפעם אחת על כך שמתפרעים מוציאים מכליהם כוחות ביטחון ואז רצים לבכות שהרביצו להם, מוזר שהתגובות היו הפוכות לחלוטין ממה שאני קורא פה עכשיו.

ולעניין - לא איכפת לי מהמתפרע הזה, אני בטוח שהוא חטף לא בגלל שהוא בא להעיר שצבע המדים לא מתאים לקצין עם צבע העיניים, אם זאת אני רואה פה כמה בעיות חמורות:
א. ראיתי לא מעט חיילים שמגיבים בכוח לפרובוקציות שמופעלות עליהם (גם בזמן שהם חטפו אבנים ברקע וחטפו לא מעט מכות), כבר התבטאתי בעבר שאני לא מסכים עם ההתנהגות אבל אני מבין איך בסיטואציות כאלו לפעמים התגובות אלימות, אבל התגובה הזאת ניראת קיצונית מידיי למה שקורה, היו לו שם כמה חיילים ויכלו לעצור את המתפרע בלי בעיות קשות מידיי. את המכה שהוא נתן מלמדים לעשות בסיטואציות שונות לחלוטין, מכה כזאת עלולה לגרום לנזק רציני אם נותנים אותה טוב מידיי (גם עם m16)
ב. הוא לא חייל הוא קצין, מהסרטון נראה שהוא איבד שליטה לחלוטין, מקצין אני מצפה שיתנהג שונה מחייל ושלא "יסתובב לו בורג" פתאום, מצופה ממנו לשמור על קור רוח גם בסיטואציות מלחיצות בהרבה מזאת.
ג. קשה להתעלם מהחיילות שלו, הוא לא נראה כמו מפקד בפעילות מבצעית אלא כמו רס"פ שהלך לחלק חיילים אוכל בעמדות שמירה. יש שיגידו שזאת התקטננות, אבל צורם לי מאוד לראות את זה - אם אתה בפעילות מבצעית תראה כמו בפעילות מבצעית, אם אתה לא אז תן למפקד שכן (גם אם הוא בדרגה נמוכה יותר) לנהל את האירוע, יש משהו בסרטון הזה שנראה יותר כמו חמולה ביריונית שהולכת מכות מאשר תגובה של צה"ל להפרות סדר. באותו עיניין - נראה שדווקא חיילי המילואים הם אלו שמטפלים בעיניין כמו חיילים אמיתים.

ישן 16-04-2012, 01:23
  hwarang hwarang אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.07.05
עצומה למה?
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי auto de fe שמתחילה ב "עצומת תמיכה בסא''ל שלום..."

עוד לא חקרו את האירוע, ומשום מה אנשים כבר החליטו שהוא האריה דרעי הבא.
ובכן, לפי הראיות (שקיימות כרגע) מגיע לבנאדם להשתפשף קצת בכלא ולאבד כל דרגה צבאית שיש לו.

מעניין אותי לדעת אם היה קיים וידאו של אותו פעיל שמאל דופק לסא"ל אגרוף בפנים, אם אז הייתה נפתחת קבוצת תמיכה באותו רדיקל שמאלני.

העצומה הזאת והקריאה הזאת של "הוא זכאי" שתיהן שוות לתחת בגלל שהן נועדו להגן על אג'נדה פוליטית מסויימת, ומבחינתי אין כל הבדל בין אנשים שיחתמו על עצומה כזאת לבין אנשים שיאשימו את היהודים בהכנת מצות לפסח מדם תינוקות נוצריים.

אבל היי, כל אחד רואה רק את מה שהוא רוצה לראות...ואני ממש לא שמאלני ואני לא כותב את זה בתור הבעת עמדה פוליטית, אבל לפעמים כשחושבים על זה מבלי לנסות לנקוט עמדה או דעה קדומה- הכל בורות וטמטום.
לכן תחתום על איזה עצומה שאתה רוצה, אבל אל תשכח שעל כל עצומה כזאת חותם איזה רדיקל שמאלני על עצומה אחרת שקוראת להחרים את ישראל...לא נראה לי שיש הבדל ברציונאליות של שתי העצומות.

נערך לאחרונה ע"י hwarang בתאריך 16-04-2012 בשעה 01:26.
ישן 16-04-2012, 16:18
צלמית המשתמש של Leopad
  Leopad Leopad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.06
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "עצומה למה?"

ציטוט:
ובכן, לפי הראיות (שקיימות כרגע) מגיע לבנאדם להשתפשף קצת בכלא ולאבד כל דרגה צבאית שיש לו.

בכלל לא הגזמת.

ציטוט:
מעניין אותי לדעת אם היה קיים וידאו של אותו פעיל שמאל דופק לסא"ל אגרוף בפנים, אם אז הייתה נפתחת קבוצת תמיכה באותו רדיקל שמאלני.

אתה אוהב לעסוק בתאוריות ולחשוב בשביל אחרים?

ציטוט:
אין כל הבדל בין אנשים שיחתמו על עצומה כזאת לבין אנשים שיאשימו את היהודים בהכנת מצות לפסח מדם תינוקות נוצריים

שוב, בכלל לא הגזמת.

ציטוט:
אבל היי, כל אחד רואה רק את מה שהוא רוצה לראות...ואני ממש לא שמאלני

כאן אתה לגמרי צודק, אבל זה שאינך שמאלני אינו מעניק שום משנה תוקף לדבריך.

ציטוט:
אל תשכח שעל כל עצומה כזאת חותם איזה רדיקל שמאלני על עצומה אחרת שקוראת להחרים את ישראל...לא נראה לי שיש הבדל ברציונאליות של שתי העצומות

תסכים איתי, שזה נימוק דיי מטופש כסיבה לאי חתימה על עצומות.
ישן 16-04-2012, 23:28
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "מבין את טענותייך.. אני פשוט..."

ציטוט:
מה שצריך להפריע זה לא התפרים של אותו רדיקל מחוצ'קן, אלא עצם העובדה שהמעשה המתועד הזה הוא זהב עבור הסברת האוייב ונזק תדמיתי קשה לצה"ל ולמדינה.

זו ההגדרה של תגובה היסטרית ולא פרופורציונלית.

אי אפשר לקיים ארגון או לנהל מדיניות לפי פרמטר בלעדי של תדמית. לא שאין לו חשיבות, ולא שאסור לעשות מעשים לצורך התדמית, אבל גם אי אפשר לפורר את המערכת לצורך ההסברה. אם תקריב קצין ערכי ומוכשר (לא יודע אם זה המקרה, הדיון הוא תאורטי) על מזבח היחצ"נות בגלל מקרה מינורי בסך הכל (לא היה שימוש בנשק חם, אובדן העשתונות היה רגעי, והפגיעה הפיזית קלה מאד), תיצור משבר מוטיבציה משמעותי, ותאבד כח אדם איכותי.

העונש המחוייב כשלעצמו, צריך להיות מידתי וצריך לקחת בחשבון את העבר של האיש, את הסיטואציה הכוללת, ואת תוצאות המעשה.
ישן 17-04-2012, 14:51
  hwarang hwarang אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.07.05
בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "[QUOTE]מה שצריך להפריע זה לא..."

ההסברה הקלוקלת שלנו אל מול ההסברה הפשוטה, אבל עובדת, שלהם.. זה מה שמשאיר אותם בתמונה.
אם צה"ל היה מתעל עצמו בכדי למנוע פרשיות מביכות שכאלה אז אותו סמח"ט לא היה צריך לעמוד שם מול אותם מפגינים מלכתחילה.
מה שאתה מגדיר כהיסטריה זה בעצם השאננות שלך או בעצם האדישות לדעת הקהל בעולם.

ואל תשכח שצה"ל הוא לא סתם ארגון ומדינת ישראל היא לא סתם עוד מדינה שקטה שלא צריכה לחשוב פעמיים על כל מעשה.
כמו שאמר היום תא"ל אבי בניהו ברדיו : על ישראל ועל צה"ל מסתכלים בזכוכית מגדלת וזה טוב, כי מצפים מצה"ל ליותר.

מי שלא יכול לעמוד בלחצים ובאפשרות שיסתכלו עליו באותה זכוכית מגדלת- כנראה שהוא לא הכי מתאים לתפקיד.

נערך לאחרונה ע"י hwarang בתאריך 17-04-2012 בשעה 14:55.
ישן 17-04-2012, 18:53
  סיילו סיילו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.09.08
בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "דעת הקהל בעולם באמת מתרגשת מאד מבחור דני עם כמה תפרים על השפה"

אני לא מסכים עם הניסיון שלך להמעיט במשקל החזית ההסברתית. שני המטסים והמשטים האחרונים היו מלאים באידיוטים שקטעי וידאו ערוכים היו מספיקים עבורם בשביל לעזוב הכל ולבוא לעשות כאב ראש לכולנו. למעשה, זה קצת אירוני, אבל לתמונות חמורות פחות מאלו שיצר הסמח"ט כנראה יש משקל משמעותי בבחירה של הבלונדיני וחבריו לבוא ולמרר את שירות המילואים של אותו סמח"ט.

דעת קהל בוחרת מנהיגים, דעת קהל יכולה לקדם הידוק יחסים עם ישראל או לקדם חרמות על ישראל. לדעת קהל ברחבי העולם יש השפעה על המציאות. יכול להיות הרבה יותר גרוע, ומשתלם לעשות מאמצים כדי להקשות על האויבים בחזית ההסברתית לגרום לעוד נזק. גם אם זה אומר לדרוש מקציני המילואים שלנו, שעושים עבודת קודש לדעתי, להפגין יותר שליטה עצמית ושיקול דעת.
ישן 17-04-2012, 19:29

בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי סיילו שמתחילה ב "אני לא מסכים עם הניסיון שלך..."

הוא לא ממעיט בחשיבותה של דעת הקהל.
הוא מציין את העובדה שהתקשורת מפריזה במכוון בהשפעתו של האירוע הזה על דעת הקהל. והוא צודק.
לצהובון האדום "הארץ" יש אג'נדה ברורה. במהדורה העברית, הכתבלב כתב "סא"ל אייזנר יודח. צה"ל לא הודיע על כך אבל ברור שזה יקרה". במהדורה האנגלית נטען בדיוק ההיפך, בהתרסה - "למרות המעשים סא"ל אייזנר אינו צפוי להיות מודח, בשל ההיסטוריה של אי-טיפול במקרים ממין אלה".
האיומים בפגיעה ב"דעת הקהל" הם וירטואלים ותלושים מהמציאות. זו עוד דרך ללחוץ לך על הכפתורים ללא הצדקה. סאם המחיש זאת מצויין. עיתון הארץ הוא הגורם הראשון שירוץ להוציא את דיבתה של ישראל בעולם בכל הזדמנות.

אגב, דעת הקהל בעולם אינה מבוססת על ההתרחשויות בפועל ועל העובדות, אלא על הנרטיב שהעיתנואי בוחר לצייר. אירוע לא ברור במדינה אחרת, העיתונאי יכול לצבוע באיזה צבע שירצה.

ההשלכות האמיתיות של האירוע הן על הפוליטיקה הפנימית. התקשורת, במקרה זה, חותרת לדה-מורליזציה של צה"ל ודה-לגיטימציה של "ה-ימין", "ה-דתיים", "ה-כיבוש". וזה מצליח להם לא רע בינתיים.
ישן 17-04-2012, 19:54
  סיילו סיילו אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 103 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "הוא לא ממעיט בחשיבותה של דעת..."

ציטוט:
האיומים בפגיעה ב"דעת הקהל" הם וירטואלים ותלושים מהמציאות. זו עוד דרך ללחוץ לך על הכפתורים ללא הצדקה.

עזוב רגע את עיתון הארץ. לדעתך אלה איומים וירטואלים. לדעתי, אם היינו יכולים לבחון את היסטוריית הגלישה של כל אותם "פעילי השלום" שהגיעו בשנים האחרונות, היינו מגלים שלסרטים ערוכים מסוג זה שסיפק הסמח"ט היה משקל כלשהו בדעות שגיבשו ובהחלטות שעשו. חומר תעמולה פחות איכותי היה משיג תוצאות פחות איכותיות עבור מפיצי התעמולה האנטי-ישראלית.

אני מאמין שיש קשר ישיר בין כמות ואיכות סרטונים מסוג זה לבין כמות ואיכות החרמות על מדינת ישראל.

זה לגיטימי לחלוטין לדרוש מקציני צה"ל להימנע מלספק חומרי תעמולה איכותיים לידי האויב. זה לגיטימי לחלוטין להסתכל על המצב בצורה ביקורתית ולהבין שאותו סמח"ט גרם לנזק מיותר. נזק שלא ניתן להעריך במספרים, אבל נזק שיש לו השלכות על המציאות.
ישן 17-04-2012, 20:31

בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי סיילו שמתחילה ב "[QUOTE]האיומים בפגיעה ב"דעת..."

אולי תסגור את צה"ל וזהו? אז בודאות לא יהיה להם כל חומר תעמולה!

ציטוט:
אני מאמין שיש קשר ישיר בין כמות ואיכות סרטונים מסוג זה לבין כמות ואיכות החרמות על מדינת ישראל.

לא, אין. השנאה כלפי ישראל לא נובעת מחוסר הבנה או מבורות בהיסטוריה מצד מובילי דעת הקהל. היא מונעת מאינטרסים. השמאל באירופה ימשיך להשמיץ את ישראל בכל מקרה. הכח האלקטורלי המוסלמי שהולך וגדל באירופה, הנפט הערבי, התחרות על פופולריות בדעת הקהל העולמית - כל אלה עושים את השמצת ישראל כדאית ללא כל קשר לעובדות.
ישראל היא שעיר לעזעזל ויש הרבה יהודים-במוצאם, כמו חומסקי (אנרכיסט) ופינקלשטיין (מכנה עצמו "קומוניסט מהסוג הישן") שנותנים לגיטימציה בלתי מוגבלת להשמצות של אזובי הקיר.
אני ממליץ לך לגלוש יותר ב-Youtube ולהיחשף יותר לאיך הדברים נראים באמת בעולם.

אין שום קורלציה
בין כמות הפאשלות של ישראל לכמות החרמות עליה, או לכמות הגינויים שהיא מקבלת ב"מועצת זכויות האדם". הביקורת על ישראל מונעת ממניעים פוליטיים בלבד. אם לא יהיו מספיק סרטונים, יתחילו לייצר עלילות דם. ויש לא מעט כאלה.
אולי נדמה לך שאני מצייר כאן תמונה פסימית ולא ריאלית של המציאות. אז שוב, תעשה ניסוי אמפירי - חיפוש קצר ב-Youtube.

ציטוט:
זה לגיטימי לחלוטין לדרוש מקציני צה"ל להימנע מלספק חומרי תעמולה איכותיים לידי האויב. זה לגיטימי לחלוטין להסתכל על המצב בצורה ביקורתית ולהבין שאותו סמח"ט גרם לנזק מיותר. נזק שלא ניתן להעריך במספרים, אבל נזק שיש לו השלכות על המציאות.

אם אנחנו דנים בהשלכות על המציאות: אם עיתון הארץ לא היה מריץ וממנף את הסרטון הזה בישראל ובעולם, אני בספק רב אם הוא היה מקבל יותר מכמה מאות צפיות ב-Youtube.
עיקר ההשפעה על המציאות של האירוע הזה היא בדמורליזציה והצרת צעדיהם של כוחות הביטחון. אנחנו נשלם על כך מחיר כבד.
מפקדים לא יגלו מנהיגות וחתירה למגע. הם יתרחקו מחזית העימות כמו מאש. וכמובן, יותר מילואימניקים יסרבו להגיע מלכתחילה לחזיתות האלה.

מעבר לכך שאין לנו אייזנרים לבזבז (אלא אם כן אתה מתנדב להחליף אותו), אתה לא יכול לראות באייזנר, מוסרית והגיונית, אחראי ל"נזק תעמולתי".
אנחנו מדינת חוק. אדם נשפט בגין מעשיו, לא בגין דעת הקהל על מעשיו, או בגלל שכתבלב עיתון הארץ לוחץ להדיח אותו. אייזנר צריך לתת את הדין כפי שמקובל במקרים אלה.
לפי ההגיון שלך יש לאסור מיד את כל כתבלבי עיתון הארץ וחבריהם ולזרוק אותם לבידוד בכלא, משיקולי עלות תועלת. שכן הם גרמו לנו הרבה הרבה יותר "נזק תעמולתי" מאייזנר, ובמזיד.

נערך לאחרונה ע"י asafn88 בתאריך 17-04-2012 בשעה 20:35.
ישן 17-04-2012, 21:37
  סיילו סיילו אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 105 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "אולי תסגור את צה"ל וזהו? אז..."

על פי הגישה שלך אפשר לבטל את הוראות הפתיחה באש בשטחים ולתת לכל חייל להפעיל כח כרצונו. כי מה זה כבר משנה, כולם יחשבו אותו דבר בסוף.

ידידי, יש לאיכות וכמות הסרטים השפעה. זאת הסיבה שיש כל כך הרבה כאלה ברשת. כי בעולם המתוקשר שלנו חייבים לגבות שקרים ב"ראיות". לא תספק "ראיות" משכנעות = השקרים פחות משכנעים = התעמולה פחות אפקטיבית = אזרחים של מדינות המערב לא יגבו החלטות נגד מדינת ישראל + עסקים פרטיים לא יתמכו בחרמות.

המוסלמים הבינו את זה, והם מפציצים את הרשת בהסברה שקרית נגדינו, אבל העיקר שאתה פה משכנע את עצמך שזה חסר משמעות.

קרא טוב יותר את דבריי ותגלה שאיני מביע את דעתי על העונש הראוי, כפי שמשתקף מדבריך, אלא רק על חומרת המעשה.
ישן 17-04-2012, 23:48

בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי סיילו שמתחילה ב "בכלל לא דנתי בעונש. אני מאמין..."

הקריאה לא לערוף לו את הראש בגלל שכתבלב הארץ מבקש את דמו והיציאה כנגד הפופוליזם של רה"מ, הנשיא, הרמטכ"ל, התקשורת וחלק ניכר מהציבור אינה גיבוי אוטומטי.
מדובר בקריאה לדין צדק, לפי המקובל במקרים ממין אלו. יש לומר זאת בפה מלא - דינו של אייזנר כדינו של איינזר', הכפיל שלו ביקום מקביל בו נגמרה הסוללה במצלמה של הפעילים והקטע לא צולם.
האייטם המעניין כאן הוא בכלל לא הכשל של אייזנר. קצינים כושלים כל הזמן, בכל מקום, כי הם בני אדם. ולא רק הם. ובמשך רוב הזמן, רוב הכשלים נמחלים משיקולים כאלה ואחרים.

אני מקווה שאתה מסכים איתי כי העובדה שלשיטתך נגרם נזק הסברתי אינה צריכה להשפיע על גורלו של אייזנר.
ובעניין הנזק, אני עם סאם ואני חושב שהתיאור שלו הוא ריאליסטי למדי. לכן ההשפעה של המקרה על ענייני פנים (פופוליזם, שלטון העיתון, פגיעה בלכידות החברתית, פגיעה באמונה בצדקתנו וכו') להערכתי עולה לאין שיעור על הנזק ההסברתי.
אני מבין את עמדך, אבל עמדתי היא שבעידן הפוסט-מודרניסטי בו אנו חיים, חשיבות העובדות בקביעת דעת הקהל היא משנית לחלוטין. ההמונים פועלים לפי חוק העדר רק לנרטיב שמציירת התקשורת יש משמעות. ואני אומר את זה על סמך ניסיונות עקרים ומיותרים לשנות את דעתם של אנשים בעולם באמצעות עובדות. פעילות שהייתי יותר משמח להזדכות על הזמן שהשקעתי בה.

בכל מקרה, נראה לי שהדיון במקרה הזה בכללותו מיצה את עצמו.
ישן 17-04-2012, 21:15
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
אני לא מתרשם מפרוייקטים כושלים
בתגובה להודעה מספר 112 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "והיכן היחס בין מה שקורה בספרד..."

גם, ובעיקר אם הם עולים מליונים. אני גם למדתי שלא תמיד יש מחשבה עמוקה מדי מאחורי הפרוייקטים הללו. על כל פנים לא כתבתי שאני נגד הסברה. אני רק לא סבור שלהדחה של סא"ל מצה"ל יש קשר כלשהו להסברה. אם יש מעט מאד אנשים בעולם שמתעניינים בתקרית שולית במזה"ת, יש הרבה פחות אנשים שמתעניינים במה יעלה בגורל הסמח"ט. אפילו נקודת זכות אחת לא תצבור בדעת הקהל העולמית בזכות הדחה, ואם אתה חושב שכן, אתה לא מבין איך תעמולה/הסברה והתקשורת בכלל עובדת. הדחת הסמח"ט פשוט לא תגיע למהדורת החדשות שידידנו הספרדי צופה בה. הסברה סביב הארוע הספציפי הזה היתה צריכה להתחיל ולהגמר בהודעה של דובר צה"ל או דובר מטעם הממשלה שהארוע חמור על פניו, וצעדים משפטיים ופיקודיים יינקטו כנגד הקצין שמעשהו חרג מערכי צה"ל. בלי קשר, צה"ל צריך לחקור את הארוע, ללמוד ממנו, ולהעמיד לדין את הסמח"ט. אבל אם תעמיד קצין לבית דין תקשורתי בלי לשקלל כראוי את העבר של האיש ובלי לקחת בחשבון את נסיבות הארוע כולן, הנזק לצה"ל, ובעקיפין לבטחון ישראל, הוא וודאי.
ישן 16-04-2012, 21:03

בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "עצומה למה?"

ציטוט:

אתה צריך להיות מהאטמה גנדי בעצמו כדי שתהיה לך ההצדקה להשתמש בנימה המתנשאת הזאת, כלפי קצין צה"ל שמסכן את חייו על מנת להגן על חופש הביזוי שאתה מתעקש לנצל. המקלדת סובלת הכל.
על סמך איזה ניסיון חיים אתה קובע מה מגיע לו, או האם בכלל מגיע לו? האם היית אי פעם בסיטואציה דומה? אני מנחש שלא.

ציטוט:

כנראה שלא. אבל איך זה רלוונטי? הסיטואציה הזו לא סימטרית. מישהו הזכיר לא מזמן את הכשל הלוגי Ignoratio_elenchi ואתה סיפקת לנו דוגמה.

ציטוט:
העצומה הזאת והקריאה הזאת של "הוא זכאי" שתיהן שוות לתחת בגלל שהן נועדו להגן על אג'נדה פוליטית מסויימת, ומבחינתי אין כל הבדל בין אנשים שיחתמו על עצומה כזאת לבין אנשים שיאשימו את היהודים בהכנת מצות לפסח מדם תינוקות נוצריים.

ראשית, במדינה דמוקרטית העם הוא הריבון. מטרתה של עצומה היא לאמר: פוליטיקאים יקרים, אנחנו מייצגים כח אלקטורלי כזה או אחר ואם אתם מעוניינים להיבחר שוב: נא להתנהג בהתאם.
במקרה דנן, יש בהחלט מקום לעצומה שאומרת: לא נסבול את העלתו של X לעולה על מנת לרצות את התקשורת. אנו דורשים דין צדק. אנחנו הריבון, אנחנו מצביעים ביום הבחירות.
לעצומה כזו בהחלט יש מקום, שכן בעידן בו אנו חיים התקשורת הפכה לקבלן קולות בידי קבוצות אינטרס (היו שקראו לזה הון-שלטון-עיתון). במציאות החולנית שאנו חיים בה, כתבלב עיתון הארץ מרשה לעצמו לכתוב, כפי שציינתי למעלה, שאותו קצין יודח. צה"ל עדיין לא הודיע רשמית, אבל הרמטכ"ל, שר הביטחון וראש הממשלה יודעים בדיוק מה נעשה להם אם לא...

הטיעון שלך הזוי. אתה יוצא מנקודת הנחה שיש משהו פסול בהתארגנות פוליטית. או שלך עצמך אין אג'נדה. יותר נכון, שאתה יכול להרשות לעצמך "להיות שוויץ" כי אתה יודע טוב מאוד שחלוקת האחריות מאפשרת לך לא לדאוג לאינטרסים הבסיסיים שלך. מישהו אחר יעשה זאת, כי זה אינטרס שמשותף לציבור גדול. אתה תתקע מקלות בגלגלים ותצחק בזמן ששאר הפראיירים דוחפים בשבילך.

ציטוט:
אבל היי, כל אחד רואה רק את מה שהוא רוצה לראות...ואני ממש לא שמאלני ואני לא כותב את זה בתור הבעת עמדה פוליטית, אבל לפעמים כשחושבים על זה מבלי לנסות לנקוט עמדה או דעה קדומה- הכל בורות וטמטום.
לכן תחתום על איזה עצומה שאתה רוצה, אבל אל תשכח שעל כל עצומה כזאת חותם איזה רדיקל שמאלני על עצומה אחרת שקוראת להחרים את ישראל...לא נראה לי שיש הבדל ברציונאליות של שתי העצומות.

אכן. בוא נתחיל מניהיליזם. כי אם אתה לא מאמין בחבר הדימיוני, אין ולא יכולה להיות שום עמדה אחרת שניתן להצדיק אותה מבחינה רציונלית (אתה מוזמן לנסות).
אז מאחר והגבת, אנחנו מניחים שבחרת, באופן לא רציונלי לחלוטין, שכדאי לך לחיות.
אז גם אתה לא רציונלי, בדיוק כמו כולם. ואם אתה מאמין שיש עמדה רציונלית כלשהי, זה רק מתוך בורות וטמטום.
לגבי האפקטיביות של עמדה מסוימת, בהינתן הנחות לא רציונליות לגבי מה טוב, אפשר להתווכח.
אם כבודו רוצה לדון על מה טוב, יתכבד ויציג לנו טיעון מנומק ורציונלי, שהוא שקוף ביחס להנחות הלא רציונליות שהוא מניח.
ישן 16-04-2012, 06:28
  auto de fe auto de fe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.05.11

העצומת הקודמת הוחלפה. הינה קישור חדש
http://www.atzuma.co.il/rozimshalom

מתוך הכתבה של "ישראל היום"

מפיצי הסרטון - ארגון המקושר לטרור

ארגון ISM (תנועת הסולידריות הבינלאומית), אשר אנשיו הפיצו אתמול את הסרטון שבו נראה סא"ל שלום אייזנר חובט בפעיל שמאל זר, הוא ארגון שמאל קיצוני פרו-פלשתיני שנוסד ב-2001 ופועל בשטחי יהודה, שומרון ורצועת עזה.

באתר האינטרנט של הארגון נכתב כי מדובר ב"תנועה המונהגת בידי פלשתינים, המחויבת להתנגד לכיבוש הישראלי על ידי שימוש בשיטות פעולה ישירות ועקרונות של אי אלימות". בפועל מעוניינים פעילי התנועה להגביר את המודעות בעולם לסבל של הפלשתינים, אשר לשיטתם, "מוצגים במדיה העולמית כצד השווה לישראלים במקום כצד כבוש הנאבק למען חופש וזכויות אדם".

מבדיקת פעילות התנועה עולה כי חלק מאנשי ISM עומדים בקשר עם פעילי טרור. בצה"ל מדגישים כי פעילי התנועה אף שימשו פעמים רבות "מגן אנושי", גם למחבלים פלשתינים. במהלך מבצע חומת מגן ב-2002, למשל, התבצרו פעילי הארגון במוקטעה עם יאסר ערפאת.

בנוסף, בפיגוע של מחבלים מבריטניה בבר "מייקס פלייס" בתל אביב ב-2003, שבו נרצחו שלושה אזרחים ונפצעו יותר מ-50, נטען כי המחבלים הסתייעו בארגון כדי להגיע לישראל. בשנת 2008 ראשי התנועה גם הצטרפו לקואליציה בשם Free Gaza Movement, שהיתה מעורבת בניסיון פריצת הסגר על עזה באמצעות משט המוני.

כמו כן, מעורב הארגון בפעילויות מחאה נגד גדר ההפרדה בכפרים השונים, בעיקר בבילעין. פעילי התנועה נשלחים "לסייע בהגנה על האוכלוסייה הפלשתינית", הסובלת, לדבריהם, מהצקות מצד מתנחלים וחיילי צה"ל.

לעיתים משתפת התנועה פעולה עם ארגוני שמאל קיצוניים כמו "תעאיוש" ו"אנרכיסטים נגד הגדר".

israelhayom.co.il
ישן 17-04-2012, 06:53
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
תאמין או לא-מי שמסוגל לארגן 200 פלשתינים מפרי חוק ולהטיס עשרות אנטישמים מחו"ל
בתגובה להודעה מספר 120 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "כן. תשמע את..."

בשביל ייצור 30 שניות של סרטון ערוך - מסוגל גם להוסיף קנאקים.

אני לא יודע אם עשו את זה אבל אני גם לא יודע אם כל הפרובוקטורים הם אנטישמים או שמא חלקם סתם שכירי חרב נטולי אידאולוגיה.

מישהו משופע בהון ובכ"א יזם ארוע לא קטן בכדי להפיק 30 שניות שכאלה - אתה מייחס יותר מדי אמינות לתוצר [ראה הבטוי 'מי מעליב יותר את הקורבן' למעלה בו החלטת כבר בדיוק מי הקורבן מבלי לבחון את כל הארוע].

כל מהות המבצע של הטסת בריונים מאירופה והתססת הרש"פ נועד בכדי להשיג תמונה שתשלול מישראל - הקורבן המתמיד של האלימות המוסלמית באיזור את זכות הקיום וההתגוננות. סרטים מניפולטיבים הפיקו כבר בעבר מדינות טוטליטריות בכדי לשלול את זכות הקיום של מי שסימנו כמטרת השמדה.

הצבא כשל בשל דרך ניהול הארוע והקצאת כוחות לא מתאימים לטיפול בהפרת סדר. הסא"ל כשל מבצעית ללא ספק מאחר וסיפק לאויב את התמונה בה חפץ אבל זה לא אומר שאנו כישראלים צריכים לכשול ערכית מול האויב שלנו ולהפוך את הערבים והאנרכיסטים לקורבן.

הוא ששותה תה עם זחלים לוקח נענע מהגינה
ישן 17-04-2012, 12:00
  בני לפיד בני לפיד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.11
בתגובה להודעה מספר 121 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "תאמין או לא-מי שמסוגל לארגן 200 פלשתינים מפרי חוק ולהטיס עשרות אנטישמים מחו"ל"

אני לא בטוח שהסא"ל כשל מבצעית, המטרה שלו הייתה המשך קיום החיים הסדירים במרחב שלו ומניעת הפרת הסדר הציבורי, ואת שני הדברים הללו הוא השיג. בדרך הוא גם הוכיח שהוא כמפקד לא מפחד לעמוד בראש חייליו (ערכי צה"ל מישהו ?) התמונה היא מטרת משנה ובה הוא נכשל. אבל הוא בהחלט עמד במשימה שנתנו לו.
לדעתי מי שמדיח אותו מתפקידו ואולי גם מצה"ל חוטא כמה פעמים:
1. ראשית, כי אם היה מדובר פה בדין פלילי, הרי שסרט "הראיות" היה נזק מבית המשפט לכל הרוחות, וכך צריך לנהוג גם בסרט הזה.
2. כי מי שיעיף את אייזנר יגלה שהסא"ל הבא שאולי יידרש לא בדיוק ירוץ לעמוד בראש חייליו כי המחיר הוא הדחה.
ישן 17-04-2012, 13:17
מנהל

נו באמת, שילוב של חוסר מקצועיות, איבוד שליטה, שימוש מוגזם בכח וגרימת הסתבכות ללא צורך
בתגובה להודעה מספר 126 שנכתבה על ידי בני לפיד שמתחילה ב "חביבי אם על הערכות לא נכונה..."

אני דווקא לא תומך בהדחה שלו, אבל זה לא צעד בלתי סביר. האם היית רוצה קצין שמאבד שליטה במצב כזה כמפקד של הבן שלך בזמן מלחמה? ולפי עדויות שונות (כולל כאלה ששמעתי ממי שהיה פקוד שלו ודווקא מעריך אותו מאוד כאדם וכאיש ערכי) הוא קריזיונר סידרתי.
ואגב- לא מעט קצינים הודחו בעקבות מלחמת לבנון השניה בשל כשלים מקצועיים. עובדתית, הסמח"ט הנ"ל הסתבך באופן שרוב הקצינים לא. משום מה, קצינים רבים מספור ששירתו ומשרתים בשטח הצליחו למלא את המשימה בשטחים, בסיטואציות דומות ואף קשות בהרבה, מבלי להגיע למצב הזה. זה אומר משהו.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:18

הדף נוצר ב 0.25 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר