לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-04-2012, 22:04
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "רוב המפגינים באמת חושבים כך,..."

המפגינים לא חשובים במאומה, הם כלי, צאן, עדר, אידיוטים שימושיים, איזה דימוי שתרצה, בסופו של דבר המנהיגים הלא מוכתרים של המחאה הם אלו שהציגו את הדרישות (הסותרות והלא הגיוניות בעליל), הם שישבו למו"מים והם אלה שקבעו בסופו של דבר על מה הייתה המחאה ואני לא מגלה לך שהיא לא הייתה למען מעמד הביניים, כל זאת עוד לפני התוספות ההזויות האחרונות שהיו להם- הקפאת הבנייה היהודית באיו"ש והפסקת הפיקוח (האפסי גם ככה) על בנייה לא חוקית של ערבים.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-04-2012, 20:37
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אנשים פה לא באמת יודעים מה זה קפיטליזם"

ציינת את מחויבות המדינה לאזרח, אבל הנושא שמתעלמים ממנו הכי הרבה זה מחויבות האזרח למדינה.

במצב אידיאלי יש הרבה תחומים בהם הייתי נוטה חזק לסוציאליזם ע"פ התערבות מינימלית, אבל היות ואני מנושאי הנטל הגדול ביותר ומנגד התרומה שלי הולכת להחזיק בעיקר את מי שנוהג לירוק לי בפרצוף ולהשתין לי לבאר ע"ב יומיומי, אין לי שום רצון להמשיך ככה.

אם המדינה לא מתכוונת להציג את הדרישה המינימלית בפני אזרחיה, כלומר רוצים לקבל הטבות? אתם צריכים לשאת גם בחובות, לי לא יהיה שום רצון לפרנס אוכלי נבלות מבחירה.

כך שבעייני האופציות הן כאלה:

1. שהמדינה תכריז חד וחלק- ביטוח לאומי, השלמת הכנסה, קצבאות ילדים, מלגות לימודים וכו' וכו' וכו' רק לאזרחים שומרי חוק ותורמים למדינה שמתיישרים לפי הקו הציוני. סבירות נמוכה מאוד בתוקף הנסיבות.

2. שהמדינה לא תשתמש בכסף שלי לממן אנשים שאין להם כל רצון להיות חלק פרודוקטיבי במדינה. קרי- מינימום התערבות ממשלתית.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 17-04-2012, 22:54
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
טוב, זה יותר מסובך ממה שכתבת
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "ציינת את מחויבות המדינה..."

1. גם החרדים שאתה מרמז עליהם, ואף הערבים, לא ממש עוברים על החוק. יש להם גושפנקא ממסדית לנהוג פי שהם נוהגים. כל עוד זה חוקי, וערבים וחרדים מקבלים פטור משירות (כן, זאת לא השתמטות, לצערנו), אזי, מבחינת החוק הם מכוסים.

2. אני מסכים איתך בעניין העברת הכספים לאוכלוסיות בעייתיות, מאידך, התערבות ממשלתית היא לדידי - אובליגטורית. אנחנו חיים במדינה שמאז ומתמיד הייתה מדינת רווחה והחלה בשני העשורים האחרונים לנטות לכיוון הקפיטליסטי, אבל לא באופן טהור. הרווחה היא חלק מההווי והסיבות להקמת המדינה, לתמוך ביהודים, וזה כולל גם מבחינה חברתית-כלכלית.

אני בכל אופן, מאמין שיש צורך גדול בנטיות חברתיות וכלכליות כאלה, מאחר ששוב - כשאתה מצליח זה באמת נחמד, הכסף זורם בבנק והכל ורוד, אבל אם אתה נופל, זאת נפילה גדולה וקשה מאוד להתאושש הנפילות האלה.

ישן 17-04-2012, 23:48
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "טוב, זה יותר מסובך ממה שכתבת"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
1. גם החרדים שאתה מרמז עליהם, ואף הערבים, לא ממש עוברים על החוק. יש להם גושפנקא ממסדית לנהוג פי שהם נוהגים. כל עוד זה חוקי, וערבים וחרדים מקבלים פטור משירות (כן, זאת לא השתמטות, לצערנו), אזי, מבחינת החוק הם מכוסים.

אני לא מרמז לשום מגזר, אני חושב שההתעלקות חוגגת לא פחות בקרב המגזר החילוני.
אגב- כשאני אומר "לתרום למדינה" או "לשרת את המדינה" זה לא רק בתחום הצבאי/שירות לאומי-שם אפשר להגיד שהעלוקות מקבלות גושפנקא- הן מעל והן מתחת לשולחן. אני אומר להיות אזרח פרודקטיבי ושומר חוק, כשאני שומע בנאדם שעובד בשחור ומוסיף לבית שלו קומות כאילו הוא מינימום מגדל בדובאי ואז לוקח את הכסף שלי מביטוח לאומי בא לי לשבור לו את הראש. אותו כנ"ל לגבי מישהו שבוחר לגור רמה (או שתיים, או יותר) מעל למה שהוא יכול להרשות לעצמו ואז מתלונן על יוקר המחייה, אותו כנ"ל לגבי מי שמוליד אינספור ילדים לתוך עוני ידוע מראש ומחושב, אותו כנ"ל לגבי כל אלופי התחמון של המערכת והרשימה היא אינסופית.

כל קשת אפשרויות הסיוע שהמדינה מציעה צריך להיות מופנה למי שבאמת מגיע לו, לא למי שמצליח לצעוק הכי חזק "מגיע לי".
ציטוט:
2. אני מסכים איתך בעניין העברת הכספים לאוכלוסיות בעייתיות, מאידך, התערבות ממשלתית היא לדידי - אובליגטורית. אנחנו חיים במדינה שמאז ומתמיד הייתה מדינת רווחה והחלה בשני העשורים האחרונים לנטות לכיוון הקפיטליסטי, אבל לא באופן טהור. הרווחה היא חלק מההווי והסיבות להקמת המדינה, לתמוך ביהודים, וזה כולל גם מבחינה חברתית-כלכלית.

ומה עם מי שלא יהודי?

ומה היא בכלל עזרה, יש שיגידו- ויש בזה המון הגיון, שאדם שרגיל להיות נתמך ע"י אחרים לעולם יהיה נתמך עליהם ולעולם לא יחיה בזכות עצמו ושאדם שמקבל תמיכה מינימלית רק כדי להחזיק את הראש מעל המים- יחתור להוציא את עצמו מהבוץ ולהתקדם בחיים.

אני מאמין גדול מאוד בחמשת המ"מים, כי הם הבסיס לאפשר לאנשים לחיות בכבוד ולקבל בסיס אפשרויות כלשהו לעתיד, מנגד- אני חושב שחמשת המ"מים חייבים להיות מופנים כלפי אוכלוסיות פרודקטיביות וציוניות, כל השאר מעניינות אותי כקליפת השום.
ציטוט:
אני בכל אופן, מאמין שיש צורך גדול בנטיות חברתיות וכלכליות כאלה, מאחר ששוב - כשאתה מצליח זה באמת נחמד, הכסף זורם בבנק והכל ורוד, אבל אם אתה נופל, זאת נפילה גדולה וקשה מאוד להתאושש הנפילות האלה.

כאמור- אני מסכים, בתנאי מעבדה. לצערי במצב הנוכחי התנאים הללו לא יכולים להתקיים ולכן אני מעדיף את האופציה האחרת ע"פ לפרנס את מהרסי ומחרבי.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 17-04-2012, 21:48
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אנשים פה לא באמת יודעים מה זה קפיטליזם"

לא חסיד ולא תוקף, אבל הרעות החולות שאתה מציין אינן קשורות לקפיטליזם. בארה"ב יש התערבות ממשלתית לא מעטה במגוון תחומים, אחד הבעיתיים בהם הוא החינוך. החינוך הציבורי בארה"ב אינה מהמשובחים במקרים רבים, "לא כוחות" ביחס לזה הפרטי. כשהחינוך שמקבלים הילדים העניים הוא ציבורי, כלומר די גרוע, אין להם סיכוי לצאת מזה, ולא למצוא עבודה טובה ולא לקנות ביטוח בריאות.
ממש מעבר לגבול, בקנדה, שם ביטוח הבריאות זול או חינמי, וכולם יכולים לקבל שירות, אנשים עוברים את הגבול לארה"ב כדי לקבל טיפול רפואי, כי כשכולם יכולים לקבל טיפול בקנדה אתה יכול אמנם לקבל טיפול חינמי אבל אתה צריך לחכות שנה. ובינתיים אתה מתפגר.

http://www.kav.org.il/100994/145

http://en.wikipedia.org/wiki/Health_care_in_Canada#Criticisms

ישן 17-04-2012, 20:43
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
אל תחפשו היגיון במדינה בה הכל תלוש מהמציאות..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "דעה: קפיטליזם - לא מילה גסה"

אין היגיון שמלגזן ירוויח 40 אלף שקל ואין היגיון שתשובה יסתפר על חשבון פנסיונרים מבועתים

אין היגיון שניצולי שואה יחיו בתנאים מחפירים, ואין היגיון שמעטים ירוויחו הון עתק.

אין היגיון שהדלק עולה ואין היגיון שהמיסים על העשירים פוחתים.

כן המדינה צריכה לממן שירותים עבור תושביה, בשביל זה היא קיימת. את המימון משיגים באמצעות רווחים שונים בעיקר מנטל מיסים שווה בין כולם!

ישן 17-04-2012, 21:53
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אל תחפשו היגיון במדינה בה הכל תלוש מהמציאות.."

דמגוגיה.

אין היגיון לשכר המלגזן, יש המון היגיון ברעיון החברה בע"מ, ויש המון היגיון בפרמיית סיכון על השקעות בשוק ההון. פנסיונרים מבועתים? בדיחה. רוב המשקיעים כבר קנו את האג"ח כספקולנטים, המוסדיים כבר לא שם מזמן.

אין היגיון שניצולי שואה יחיו בתנאים מחפירים, ואין היגיון להעניש אדם עשיר רק כי הוא עשיר. העובדה שמישהו התעשר לא אומרת שהוא צריך לממן את רצונות אלו שלא, במיוחד כשהם לא מנסים.

יש היגיון שהדלק עולה, מישהו צריך לממן את כל הבקשות של אלו שחושבים שהמדינה צריכה לממן אותם. אה, המדינה לא מממנת אף אחד, היא לא יוצרת עושר. האזרחים הם אלו שיוצרים את העושר. מיסים פוחתים על עשירים? הם משלמים הרבה יותר מיסים מאיתנו. ממדרגה מסויימת סך המיסים שלהם כולל ביטוח לאומי ומס בריאות מגיע לכ-50%. מקימים חברה בע"מ? מס חברות 25% ומס דיבידנד 25%.

לא, תפקיד המדינה הוא לא "לממן שירותים עבור תושביה" כי שוב, למדינה אין כסף, לאזרחים יש כסף. מה שאתה אומר הוא "שהעשירים יממנו את העניים". וכולנו יודעים מה הסיפור של מרבית העניים, נכון?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:32

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר