לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-04-2012, 12:20
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
הרמטכ"ל הדיח את הסמח"ט המכה: "כשל ערכי"

סגן אלוף שלום אייזנר, שתועד מכה פעיל שמאל בפניו בנשקו האישי, הודח מתפקידו כסגן מפקד חטיבת הבקעה. התחקיר העלה גם "כשלים מקצועיים ופיקודיים", ולפיכך הוא לא יוכל לכהן גם כסגן מפקד בה"ד 1. אייזנר למקורביו: פצוע פיזית ונפשית, אשקול אם להמשיך בצה"ל .

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4217694,00.html.

דעתי האישית: להחליף את המילה רמטכ"ל בתקשורת. הדחה לא ראויה. במקום לקחת את כל הנתונים ולהבין כמה הוא פעל בסבירות בכל הבלאגן שהיה שם ואני בטוח שהייתה שם התגרות מרובה בכל שאר הדקות שלא מראים לנו. ביזיון שבגלל חבורת אירופאים משעוממים שבאו רק להציק מודח קצין בכיר בצבא שהתפקיד האמיתי שלו הוא להתנהל כשורה בזמן מלחמה ולא ככוח שיטור ( רמז לכך שצריך כוחות משטרה בבקעה מה שאומר שצריך לספח את הבקעה רשמית). התקשורת בכלל לא התעסקה במפגינים המשועממים. נכון, מגיע לו עונש מסויים על איבוד שליטה, אך במקרה הנ"ל קנס,נזיפה, השעיה לכמה ימים, היה מספיק. התקשורת רצתה יותר. אני מצטער, זו לא הבכיינות, מי ששם לב מאז המקרה לכל הפרשנויות והנרטיב של הצגת העניין, בקלות יכל להבין שהינה, תפסנו קצין דתי לאומי ברגע של איבוד שליטה, החוצה.

נערך לאחרונה ע"י TIMON the mongoose בתאריך 18-04-2012 בשעה 12:29.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-04-2012, 20:16
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי MAG707 שמתחילה ב "נכון, זה כואב לי בלב לראות את..."

אין לי בעיה עם דמוקרטיה,אבל אנשי השמאל מגדירים את הדמוקרטיה כמו שהם רוצים וכאן הבעיה עם המילה דמוקרטיה בכל הנוגע להגדרה של השמאל.
שלום עכשיו השתיקו גופים של הימין להזכירך,התקשורת לא נסתה בכלל לפרסם שאותו סמח"ט הותקף ונגרם לו נזק (ערוץ 2,10 וכל שאר גופי השמאל של התקשורת) והכי גרוע איפה צה"ל וההגנה שלו על החיילים שלו?

פעם היה שמאל אמיתי בישראל,אבל היום השמאל האמיתי בארץ מושתק על ידי השמאל הקיצוני,ולכן מצחיק אותי נורא שאותם אנשים טוענים שהממשלה הזו לא דמוקרטית שהם בעצמם לא הכירו בעובדה שהם הפסידו בבחירות לכנסת או בזכות של הקיום של הימין והשמאל האמיתי בארץ.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 19-04-2012, 07:26
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
טוב שהוא הודח
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "הרמטכ"ל הדיח את הסמח"ט המכה: "כשל ערכי""

הוא פשוט לא מתאים לתפקיד.
כנראה שהקידום שלו היה צריך להיעצר בסביבות המ"פ ולא יותר מזה.
חוסר היכולת שלו להבין את המטרה ולפעול על פיה באים לידי ביטוי בעשר שניות של סרטון.
עזבו רגע את הצד הערכי. (בן אדם חמוש שמאחוריו צבא שלם דופק מחסנית לילד בן 20 עם אופניים)
בו נקבל את הנחת העבודה שלכם שהייתה כאן פרובוקציה מכוערת. (ואני אישית לא מקבל את ההנחה הזאת)
הוא סמח"ט הגזרה, הוא אמור להבין את המטרה ואת המורכבות שבתפקיד שלו. ובמקום זה הוא נכנס כמו ברווז למטווח. הוא פשוט לא יודע לנווט. שום יכולת ניתוח של האירוע, הבנה של אויב כוחותנו, מטרה ומשימה. סתם ערס שרוצה להראות שהוא יותר גבר.
אתם מבינים צה"ל הגדול והגיבור מאבד את הראש לא מול חבורה של בני תשחורת חמושים באופניים.
הוא לא מג"בניק שחוק במחסום או קצין צעיר בן 22 שירד הרגע מקו בלבנון ועכשיו לא מצליח להבין את שינוי המשימה. הוא הסמח"ט של הגזרה שאמור להבין עם מה הוא מתעסק.
אתם חוזרים ואומרים שמדובר באירוע בן שעתיים. אז אירוע כל כך ארוך, שלא נשקפת בו סכנת חיים לאף אחד, מנוהלת על ידי מפקד הגזרה ונגמרת בזה ששגרירות דנמרק מבקשת הבהרות ממדינת ישראל. ושכל העולם מלא בתמונות של קולונל בצבא הישראלי שמתנהג כמו עבריין סוג ז'
אתם רוצים שהאיש הזה ימשיך בצבא.
הוא לא מקצועי ולא מתאים.
טוב שהוא הודח.

הדבר היחיד שהייתי משנה בהתייחסות לאירוע זה את ההתבטאויות של הרמטכ"ל ושר הביטחון. הם היו צריכים להתייחס לזה כאל כשל נקודתי, שיטופל ברמת הפיקוד.
אבל התוצאה הייתה צריכה להיות אותה התוצאה. הדחה מתפקיד פיקודי.
אפשר לשים אותו בתור מדריך קרב מגע או לוט"ר עד לסיום תקופת הקבע שלו.

ישן 20-04-2012, 13:12
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "השאלה היתה ספק רצינית, ספק צינית"

החלק המעניין זה ההפוך.
משום מה אנחנו משוכנעים שזה שבן אדם מסוים הצליח להתקדם בסולם הדרגות הוא ראוי, ערכי ושאר סופרלטיבים. כאשר המציאות מראה שפעם אחר פעם התותח מהמסלול, שהצטיין בבה"ד 1 ויצא גב-גבר בתור מ"פ צעיר נהפך להיות שמוק לא קטן במשך הזמן. או שמצד שני המקצועיות שלו בתור מ"פ לא הצליחה לנבא את איכות קבלת ההחלטות שלו כמח"ט או כמפקד אוגדה.
אני מניח שמפקד אח"י חנית במלחמת לבנון השנייה היה חובל צעיר מצטיין, אחרת הוא לא היה מקבל פיקוד על ספינת טילים. ברגע המבחן המשמעותי ביותר בקריירה שלו הוא כשל. והתברר שהוא לא מתאים לתפקיד.
אין טעם שניכנס לדיון הערכי.
אבל זה לא מסובך לראות את הכשל המבצעי/מקצועי בניהול האירוע ובקבלת ההחלטות.

ישן 19-04-2012, 22:49
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "תשמע, כשאתה מגן על מכחיש שואה..."

אז למען הדיוק אירוע שרמת האלימות בו משתווה לרמת האלימות המקובלת בפוגרום. דריסת סוס יכולה להוביל למוות, והנ"ל למיטב זכרוני אכן נפצע קשה (בקייב הוא היה מת). זה גם לא היה האירוע היחיד.

אוסיף שאני בהחלט מבין את הרצון לשמור על לשון נקיה. ואכן לו פורום פרש היה מנותק מהתקשורת הישראלית היה צדק בגישתך. אך מכיון שפורום פרש אינו מנותק וזהו מטבע לשון שבו משתמש הימין בישראל ביחס לאירוע, אני לא חושב שיש מקום לטענות בענין כלפי אחד הגולשים. מטבע לשון קיצוני זה בהחלט מבטא את התיסכול בקרב הימין שנובע מהתמיכה באלימות הממסדית המופעלת כלפיהם מחד, אל מול מיצוי הדין עם מי שהפעיל אלימות פחותה בהרבה ובנסיבות מוצדקות, כלפי גורמי שמאל קיצוני מאידך.

בקשר לרישא אציין שאין בדבריו של הנ"ל משום הכחשת השואה. הנושא מוצה באשכול שדן בכך, ואני בטוח שאין לי רצון לעסוק בפרשנות המסולפת שניתנה לדבריו.

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 19-04-2012 בשעה 23:09.
ישן 20-04-2012, 14:12
  בני לפיד בני לפיד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.11
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "צודק, לא חשבתי על זה ככה.."

תגיד לא סיכמו בצה"ל אחרי לבנון השניה שמפסיקים את השימוש בכל המילים הגדולות ?
אני אשמח אם גנץ (או כל אחד אחר) יוכל להפנות אותי לקובץ ערכי צה"ל ולהסביר לי באיזה מערכי צה"ל כשל סא"ל אייזנר. עד כמה שאני זוכר ב10 הדיברות יש משהו עם תמונה ופסל, אני לא בטוח שזה מופיע גם בערכי צה"ל.
גנץ יצא חומוס, אם היה משחרר הודעה לתקשורת שאייזנר הודח על כשלים בהפעלת הכוח, את זה אני עוד מסוגל להבין, אבל ערכי צה"ל ? מה גנץ נהיה לי אסא כשר ?
בנוסף רוח צה"ל הוא לא מסמך מחייב מבחינה משפטית, אז להדיח סא"ל כי חרג מהכתוב במסמך (ועוד לא הראו לי על איזה סעיף)
הערכים
דבקות במשימה וחתירה לניצחון - עמד בהם אייזנר
אחריות - גם בזה הוא עמד
אמינות - למישהו יש מושג ?
דוגמה אישית - בהחלט
חיי אדם - בהחלט
טוהר הנשק - השימוש שלו בנשק מידתי
מקצועיות - על זה אפשר להתווכח, הוא כשל (גם לדעתי) בהפעלת הכוח
משמעת - אמר אילן לקואץ' שהכיפה שלו גדולה מדי, אז אולי הוא לא ממושמע ?
רעות - בהחלט
שליחות - נראה ככה.

אז על מה הדיחו את אייזנר ?

נערך לאחרונה ע"י בני לפיד בתאריך 20-04-2012 בשעה 14:19.
ישן 20-04-2012, 16:14
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
בדקתי. הדיבר המצדיק הדחה לפי פרוטוקול רוח צה"ל הוא: "לא תישא אשת מחסום ווטצ' לשווא"
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי בני לפיד שמתחילה ב "תגיד לא סיכמו בצה"ל אחרי..."

אילו הייתי מפקדו אני הייתי זועם על - אי זהוי הסכנה התעמולתית המתפתחת ועל כך שהוא מכולם עשה את מה שהמצאותו במקום כמבוגר האחראי נועדה למנוע. יצא מכליו כפי שקיוו וכפי שהתכוננו הפרובוקטורים לתעד.

ואולי צריך להכשיר את אנשי מג"ב לאייש את נקודות החיכוך הללו דרך קבע עם פקד מיומן בוגר הר הבית שמסוגל לשמור חסימה, להיות בעמדת פיקוד שתשמור על הגב של החילים שלו, לעצור פורצי מחסום ולהיות מודע לכך שהוא מיועד להופיע בחדשות של 20:00 מלווה מבע מזועזע של יונית לוי.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 20-04-2012 בשעה 16:20.
ישן 20-04-2012, 17:38
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אזיז רגע הצידה את תיעובי כלפי האנרכיסטים תומכי הטרור מאירופה ותיחס כחיל:
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי בני לפיד שמתחילה ב "ככה זה, אם כאוגדונר אתה כושל..."

לסא"ל אייזנר הייתה משימה: שמירת החסימה למניעת זליגת טרור מהרש"פ, בלימת הפגנה צועדת פרובוקטיבית של אזרחים זרים ופלשתינאים תוך המנעות מיצירת תמונות של אלימות מיותרת וכמובן שמירה על בטחון חיליו ויצוג מדינת ישראל כלפי התקשורת הזרה.

זו לא משימה קלה. רוב מרכיביה הם מרכיבי שיטור ואינם בתחום מיומנותו של אייזנר או של איש צבא בכלל.

את החלק המבצעי העיקרי אייזנר ביצע. המחסום לא נפרץ. אבל אייזנר ביצע אותו במחיר כבד. לא רק שהוא לא מנע אספקת תמונות תעמולתיות לאויב - הוא ייצר כאלה בעצמו תוך שהוא נראה כמי שלא שולט לא בעצמו ולא בארוע באותו שבריר שניה מצולם. הוא נכנס לקו המגע המלהיט במקום להיות המבוגר המרגיע מאחור. סמח"ט לא אמור לטהר תעלה - הוא אמור לנהל את הטיהור שלה. בהמשלה אייזנר היה לזהות את המאמץ העיקרי של האויב, להכין אלפ"ה, להביא צפרגולים מדובר צה"ל שיצלמו את כל הארוע [שנועד כידוע מראש להפקת תמונות חד צדדיות!], לודא שיש עימו כח מתאים או להזעיק כוחות שיטור, לשקול פתיחת המחסום לשחרור לחץ נקודתי ויצירת חסימה נוספת בהמשך הציר, לעמוד צעד אחד מאחרי שורת החילים הראשונה כשעיניו סוקרות את כל ההפגנה למקרה שמישהו מתכוון לנצל את המהומה ולבצע פיגוע אמיתי בחילים. יש מספיק קצינים ומפקדים כדי להתחכך עם הטינופות בכדי לתת דוגמא אישית ולתת למפקד הבכיר יכולת לנהל את הארוע ולא להגרר לתוכו.

למרות ששנינו רוצים לחבוט עד זוב דם באנסים, שודדי זקנות ובתומכי טרור הבאים להתסיס את ארצנו - שנינו יודעים כי יש כללים למשחק. כשהנבלה אינו מצוי בעמדת איום ותקיפה - אסור לחבוט בו. בטח שלא בעזרת חפץ ובטח שבטח שלא בעזרת הנשק. זה לא שהוא נתקע עם מעצור ברובה פנים אל פנים מול בחייל סורי בלש"ב ואלתר בסיגנון הג'יאו ג'יצו "קאפה-דה-לה-רוס"ר".

אז אייזנר טעה. אני לא חושב שטעות כזו באמת מצדיקה הדחה ולו בשל המסר לאויב אבל הוא טעה.

לגבי גנץ ומדחאת יוסוף. הפקרת הלוחם המדמם היא חטא בל יכופר לכל המעורבים בדבר אבל האם אנו באמת יודעים מה היה כוחו של האוגדונר גנץ בשעה שאלוף, רמטכ"ל ושר בטחון מחפ"קים לו את הארוע?
מה היה קורה אם גנץ היה מפר פקודה ושולח ללא תאום למשל כח סיוע שהיה נתקל תאורטית בכח חילוץ מסתערב מרמת המטכ"ל או הפיקוד שהיו יוזמים [אשרי המאמין] ברק או מופז ויוצר דו"צ?
שלושה דרגים מעליו קיבלו את הפקרת הלוחם המדמם והוא ביחס אליהם היה דרג מבצע זוטר שלא יכל מרגע שנטלו את המושכות ליזום פעולה עצמאית.

אז גנץ אינו שה בפרשת מדחת יוסוף אבל אם התיש והעז עומדים היום כל אחד בראש מפלגה והספיקו להעביר סבב נוסף כשרי בטחון - מה כי נלין עליו?
ישן 20-04-2012, 17:00
  בני לפיד בני לפיד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.11
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי red-junior שמתחילה ב "טוב מאד שהעיפו אותו. אפשר..."

אני לא יודע למה אתה חושב שרלוונטי למי אתה מצביע.
אני חושב שזה שהדיחו את אייזנר בטוענה שכשל ערכית, זה כשל של המערכת
יש איזה אוגדונר אחד, שהפקיר חייל מגב אחד מדחת יוסוף למות מאיבוד דם בקבר יוסף (אבל הוא לא היה דני אז אולי ערכי צה"ל לא כוללים אותו ?)
האוגדונר ההוא - לא רק שלא הודח מצה"ל הוא אפילו קודם באיזו דרגה או שתיים, והוא עוד בצבא עד היום.
הכשל הערכי של אייזנר הוא כלום לעומת הכשל הערכי של אותו אוגדונר.
אז על כשל ערכי לא היו צרכים להדיח את אייזנר, על כישלון בהפעלת הכוח זה כבר נושא לדיון
אני הייתי למשל רוצה לדעת כמה פעמים אייזנר הפעיל את הכוח שברשותו במידה סבירה ובכמה פעמים כשל
ואם יש אפשרות שילמד מהכישלון הנוכחי שלו, או שהדחה זה המוצא היחיד. וזה שאלות שבכלל לא עלו
השעו אותו לפני שהתייבש הדם על הפרצוף של אנדראס הדני והדיחו אותו לא הרבה אחרי, מישהו אמר משחק מכור ?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:11

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר