לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-04-2012, 01:57
  דחוי חברתית דחוי חברתית אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.12
פריקה. אשמח לחיבוק וירטואלי :(

כתבתי את זה לעצמי עכשיו בשעת לילה לאחר שהיום עוד מישהו קרא לי מפגר בנוכחותי וגיחך לעצמו. והאמת- אני לא מאשים אותו.

אני מניח שזה מוגזם, אבל זה התחושה שלי כרגע וחשבתי שזה יתן לי הקלה אם אבטא את זה.
אני בן 23.

הנה מה שכתבתי לעצמי ואמרתי שאולי אפרסם ואקבל הבנה ועידוד מבן אדם אמיתי באינטרנט הוירטואלי הזה:

אני לא שווה אהבה.
אין לי סיכוי לגרום למישהו לחבב אותי.
אני נראה מפגר.
הערך האמיתי שלי נמוך כי אני טמבל גמור בעיני כולם.
החיים שלי ימשיכו להיות מלאים בסבל מכיוון שאני מפגר שיכלית ונראה גם טמבל, והכי גרוע- אין לי שום אפשרות לשנות את זה.
כל מי שמדבר איתי עושה את זה מתוך תחושת רחמים, כולם בליבם מתעבים אותי. כולל האחים והאחיות שלי.
לא מעריכים אותי כי אני מפגר, ולא מהסוג חסר הכשרון, אלא מהסוג המעורר שנאה מיידית וחוסר רצון להיות בקשר, אנתגוניזם. כולל אנתגוניזם ויזואלי.
ואני עוד לפעמים משלה את עצמי שאני נראה טוב, אני נראה מכוער. מכוער דוחה.
אז המסקנה היא שלא אקבל אהבה. אקבל דחייה. כולם ימשיכו לתעב אותי לנצח, להתרחק ממני ובמקרה הטוב לרחם עלי. יהיו לי פה ושם רגעים של אשליות שכן אוהבים אותי, אבל זה יהיה תמיד שקר שיתנפץ מול האמת- אני מפגר מנודה חברתית ורגשית לנצח.

כן. אני בתחתית הסולם, או ממש קרוב אליו. 99% מאוכלוסיית העולם לא יסמפטו אותי זה בלשון עדינה. בלב שלהם הם יחשבו וירגישו ״שמישהו יעיף את הקרציה הזו מהעיניים שלי, הוא מרגיז אותי, איזה חולה נפש מפגר אומלל״.
הם ירגישו שאני רוצה אהבה, וזה יגרום להם לגיחוך פנימי בסגנון ״למה הוא חושב שיאהבו קרצייה אנטיפתית מכוערת וחסרת טאקט שכמוהו? חה. אומלל. אולי אני אחליף איתו מילה או שניים כי אני אדם הומני, ניתן לו קצת להנות באשליה ההזויה שלו״.

וכעת תגובתי.
זה בוודאי תיאור מעט מוקצן, אבל זה מה שאני מרגיש כ״כ הרבה פעמים, והערך החברתי שלי מעסיק אותי מאז שאני זוכר את עצמי. בגן בגיל 2. היסטוריה של ילד דחוי, יש כאלו. סוג של אופי שגורם אוטומטי לדחייה ולשנאה. כשרון מדהים לגרימת אנטגוניזם שממש לא רציתי ותמיד לא ידעתי להניח את הנקודה על למה? למה כולם שונאים אותי והופכים אןותי לילד כאפות. ואני רציתי מעמד של ״נורמלי״ והציק לי כשמשהו בפנים אמר לי ״לא, אתה לא נורמלי, אתה משונה ומפגר״. תמיד הסתירה בין מה שרציתי להיות- נורמלי, ומה שבאמת הייתי- טמבל מכוער ומפגר גרמה לי לעגמת נפש. במיוחד שאני באמת חברותי, אוהב חברה ורוצה מאוד אהבה, אולי כי זה תמיד היה כ״כ חסר לי. כולם בעצם לא אהבו אותי כאשר אני אהבתי אנשים ורציתי לקבל גם אהבה, אבל למה שאקבל? אני משוגע ומכוער ובנוסף גם דוחה חברתית, מין בואש חברתי.

אבל אני לא רציתי את זה.

רציתי להיות רגיל.

לא יכולתי.

ניסיתי להיות מקובל ונורמלי בחברה, בבית הספר, בעבודה, בעוד מקומות שהייתי...

זה היה הנושא המרכזי בחיי.
לקהל אהבה והערכה שאני בעצם נורמלי.
אבל אני לא.
אני סוג כזה של מפגר שלא יכול להיות נורמלי, להפך, כמה שהוא מנסה יותר לזכות באהבה אנשים קולטים את האבסורד ונרתעים יותר.

אז זה המצב כנראה, פחות או יותר. טמבל, ידידותי לסביבה, משתדל לא לפגוע, אבל נפגע הרבה.
רוצה להיות נורמלי ולקבל אהבה אבל ככל הנראה זה בלתי אפשרי.
האישיות האנטגוניזית שלי לא מסוגלת למשוך אהבה או הערכה אישית כלשהי. לא משנה אילו טריקים אשלוף מהשרוול, כמה הערכה אביע לזולת, הוא פשוט לא יכול להתחבר ולא להרתע מבן אדם כמוהו. אין לו את היכולת, זה לא באשמתו.
זה לא בן אדם אחד. זה 99% מהאנשים שפשוט לא יכולים להתחבר לאדם מעורר דחייה כמוני, פיזית ואישיותית.
זה לא יכול להיות אשמתם. הם מאוד נחמדים, טובים ונורמליים ויפים ומקבלים הערכה אמיתית ולא של אשליות, האדם הרגיל הנוח, אבל הם פשוט לא יכולים, הם לא יכולים לגרום ללב שלהם להתחבר אל אדם כמוני. זה לא אשמתם, הם סבבה, הם פשוט לא יכולים.

אני גם בסדר מבחינתי ומבחינת היכולות שלי, תמיד ניסיתי, לשנות לבוש, לשנות אופי, לשנות צורת התבטאות, תמיד ניסיתי להתחבב על אנשים, זה היה הדבר המרכזי והגדול בחיי. הדבר שחשבתי עליו יותר מכל, ללא כל השוואה.
אולי בגלל שהסתירה הכתה בי, בתוך תוכי הייתה איזו מודעות שאני לא רגיל. וזה עצבן אותי כשהייתי מושלה שאני תקין ודומה לכולם. ההשוואה המוטעת שלי גרמה לי לצער רב. אף פעם לא קיבלתי את היחס שחשבתי שמגיע לאדם תקין כמוני, והמחשבה על כך שאני אינני תקין גרמה לי לצער רב- כי הרגשתי חסר ערך, וגם כי ידעתי שזה יגרום לי לא להיות אהוב, ידעתי שיש לי בעייה אישית שלא בחרתי בה אבל היא קיימת- אנטגוניזם חריף.

אני לא באמת יכול ומעולם לא יכולתי לקבל יחס רגיל. אני הרי לא רגיל. אני מפגר ומכוער.

אז מה הלאה? אשתדל פשוט להרגיש טוב עם המצב שלי. לדעת כי אני אישיות דוחה ולקבל את זה שזה לא תלוי בי ולא ניתן לשינוי.
מה שכן ניתן לשינוי הוא המצב רוח שלי. זה שאתה חריג זה רק אומר שיש לך בעיה יחסית לנורמות ולחושים המחודדים והמפותחים של בני האדם. דבר מסוים שנקרא אהבה אני לא אוכל לקבל. זה המצב.
אבל אני עדיין יהנה מכל מיני דברים אחרים בחיים.
יהיו לי מצבי רוח טובים, כי מצב הרוח זה דבר כימי שנע ונד, בלי קשר לאישיות הדוחה שלך.
יהיו דברים שאהנה לעשות, כמו לראות יום יפה, לשחק פלייסטיישן, לקרוא ספרים, ואפילו להיות בקונטקט עם אנשים למרות שהם לא אוהבים אותי, למרות שהם נמצאים איתי בקשר טכני של רחמים וצורך שלהם, אבל לי יהיה נחמד כי אולי אטעה ואחשוב שהם לא שמים לב לאישיות ולפיזיות המכוערת שלי, יהיה לי נחמד כי גם לאהוב בצורה חד צדדית ולדמיין שזה הדדי זו פנטזיה נחמדה. יהיה לי נחמד כי לי אין בעיה עם עצמי.

ויהיו לי רגעים קשים גם. שבהם אתעורר מהפנטזיה ואזכור כמה באמת אני מכוער ויישאר כזה לא משנה כמה קשה אשתדל להראות נורמלי.
והאישיות שלי דוחה ותשאר כזו לא משנה כמה אשתדל להיות חברותי ונורמלי ולא דוחה.

אז אלו החיים, רגעים שמחים ורגעים עצובים.
חריגות, חוסר יכולת להיות בסטנדרט של ראוי לאהבה, יכולת מדהימה ולא מוערכת הפוכה, של לדחות אנשים.

ולמרות שאני לא רגיל.

החיים שווים את זה.

לפעמים כן טוב.

נערך לאחרונה ע"י דחוי חברתית בתאריך 19-04-2012 בשעה 02:03.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-04-2012, 06:23
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דחוי חברתית שמתחילה ב "פריקה. אשמח לחיבוק וירטואלי :("

טמבל? מפגר? למה אתה משתמש במונחים האלה על עצמך?
פיגור הוא מצב אורגני - ולפי צורת הכתיבה שלך אתה ממש ממש ממש לא מפגר.
עם זאת, יכול להיות שיש לך בעיה אורגנית אחרת, שמקשה עליך ליצור קשרים חברתיים. יכול להיות שאתה מגיב שונה בכל מיני סיטואציות, בצורה שרוב בני האדם לא היו מגיבים. שאתה קורא לא נכון סיטואציות חברתיות. יש גם אנשים כאלה, ובעזרת טיפול נכון אפשר להגיע לשיפור מדהים.

אם אתה חושד שמשהו כזה אכן תואם את מצבך - הייתי מנסה לעבור איבחון וטיפול מקצועיים.

אם לא - דימוי עצמי הוא דבר מאד מאד חשוב, וכותבת לך את זה מישהי עם דימוי עצמי נמוך שמנסה להתגבר עליו.
עד סוף בי"ס יסודי הייתי ילדה דחויה. חריגה בנוף החברתי של ביה"ס שלי. בכיתה ז' עברתי לבי"ס חדש וסביבה חדשה, והבעיות החברתיות נעלמו. מה שלא נעלם זה הדימוי העצמי המאד נמוך שלי. אני תמיד אחשוב שאני לא מספיק טובה, שאין לי מושג למה מישהו לקח אותי לעבודה, איך זה שזכיתי בזוגיות המדהימה שיש לי. וזה כשבראש אני יודעת אחרת. אני יודעת שאני כן שווה, שיש לי יכולות מקצועיות טובות מאד, שאני חברותית, ושיש אנשים שרואים בי דברים שאני לא רואה בעצמי. שאוהבים אותי כי אני אדם טוב. אני יודעת את זה בראש, אבל עמוק בפנים תמיד מקננת התחושה של נחיתות כלשהי, שאני לא ראויה.

אין דבר כזה לא ראוי לאהבה. ואני לא יודעת למה אתה חושב שלא אוהבים אותך. תתחיל מקרוב - המשפחה, ההורים שלך. תטפח את הקשרים איתם עם האחים אם יש. אח"כ אפשר לצאת למעגלים חיצוניים יותר...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 19-04-2012, 07:25
צלמית המשתמש של צ'נדלר בינג
  צ'נדלר בינג צ'נדלר בינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דחוי חברתית שמתחילה ב "פריקה. אשמח לחיבוק וירטואלי :("

לגבי מראה חיצוני - אימוני כושר ולבוש יפה ישדרגו את המראה החיצוני של כל אחד. חוץ מזה, פגשתי הרבה אנשים מכוערים שכולם אהבו אותם כי היה להם אופי שגרם לאנשים להרגיש כלפיהם ככה.

אתה מרגיש כלפי עצמך דברים לא טובים ובלי להיות מודע לזה (או אולי אתה כן) אתה משדר את זה לכל בן אדם חדש שאתה פוגש ולכן כולם מתייחסים אליך באותו אופן. רק אחרי שתתחיל לשדר לסביבה משהו חדש היחס אליך ישתנה.

נשמע שהשקעת המון אנרגיה לאורך השנים בלנסות להיות כמו כולם. אולי הגיע הזמן שתקבל את עצמך כמו שאתה ומתוך המקום הזה של קבלה עצמית תבוא איזושהי שלווה שתשפר את הביטחון העצמי שלך וככה אתה תתחיל לשדר לסביבה משהו אחר.

ישן 19-04-2012, 07:59
צלמית המשתמש של MiRi_GrEEn
  MiRi_GrEEn MiRi_GrEEn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.03

קבל חיבוק וירטואלי.

אתה נשמע אינטליגנט. אני לא יודעת אם אתה מאמין לעצמך כשאתה אומר את הדברים הללו...

ממה שכתבת הבנתי שאתה לא מחפש כבר פתרון, כאילו אתה מקבל את המצב.
אני הכי בעד לקבל את עצמך איך שאתה, אבל זה לא המצב כאן... אני לא חושבת שזה בריא לקבל את עצמך ככה... זה כמו לקבל סכין ברגל ולא לנסות להוציא אותה... פשוט לקבל אותה ולחיות עם הכאב.
אני לא חושבת שלייעץ לך לשנות X, להתחיל לעשות Y ולחשוב חיובי יועילו פה... אתה כותב שאתה מתמודד עם הדברים שהעלית מגיל צעיר, נשמע כאילו ניסית הכל.

אז אני אמליץ על טיפול. קואצ'ינג או משהו בסגנון... זה אמנם יקר אבל שווה כל רגע. קח צעד קדימה ותלך על זה.
אני אספר סיפור רקע קצר רק בשביל שתבין למה אני ממליצה...
יש לחברה של אמא שלי בן, שהוא היה פחות או יותר מה שתיארת פה- בנאדם סגור ומופנם ואנטי-חברתי... שנטה להסתגר בחדר שלו ולשחק בפלייסטיישן ובמחשב ולא ממש יצר קשר עם הסביבה... עד גיל 27 לא הייתה לו מעולם חברה... אני לא הכרתי אותו, אבל זה מה שאמא שלי סיפרה לי.
בכל מקרה הוא הלך לטיפול והוא באמת השתנה ובקיץ הוא מתחתן

בהצלחה

נערך לאחרונה ע"י MiRi_GrEEn בתאריך 19-04-2012 בשעה 08:07.
ישן 19-04-2012, 23:09
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.07

כל האשכול שלך משדר מה שנקרא יאוש - לכן , דבר ראשון שאתה צריך להכניס לך טוב טוב לראש:

"אין יאוש בעולם".

תכניס לך כמה עובדות בסיסיות לראש שאתה כנראה לא מודע להם:

1. כשאתה מתחיל לחשוב מחשבה שלילית - היא מושכת כמו מגנט עוד ועוד מחשבות שליליות עד שהם משפיעות על התודעה שלך - זה גורם לכך שאם לא תצא מהמעגל השלילי הזה כמה שיותר מהר - הוא יתחזק יותר ויותר עד שהוא יהפוך להרגל - וכל אסוציאציה ואינטרקציה שיהיה לך בחיים - אתה מיד תהפוך אותו לשלילי כי ככה התרגלת לחשוב:

לכן אתה גם חושב שכולם חושבים שאתה מפגר (מחשבה שלילית) - גם אם הם מראים לך סימפטיה אתה בטוח בזה (אני לא מכיר אותך אבל רגע - אולי אתה טועה ומישהו לא חשב שאתה כזה נורא כמו שאתה חושב? גם אם כן, זה לא רלווטי) - בכל מקרה אתה טבוע בתוך החרא השלילי שהתרגלת לגלגל סביב גלגל המחשבות בתודעה שלך.

ברגע שאתה חושב שלילי יש לזה תופעות לוואי שליליות בכל החיים שלך:
- אתה במתח/חרדה/דיכאון.
- אתה מרגיש לא בנוח עם עצמך (ולכן אין סיכוי שתרגיש נוח בחברת אחרים)
- אתה חושב שאין מוצא מהמצב הביש שאתה נמצא בו הן מבחינה חברתית והן מבחינת דימוי עצמי (בדר"כ המחשבה הזאת מגיעה בשלב יותר מאוחר כאשר המחשבות השליליות לא מרפות לאורך זמן)
- מתוך זה שאתה מרגיש שאין מוצא, אין תקווה - אתה מתחיל להשתעמם ולהיות אדיש בכל מיני תחומים בחייך - אתה מרגיש שאין טעם לחיים (כי באמת אין טעם כאשר הכל מר בתודעה) - וכשאתה מרגיש מאוס מהכל, אתה נהיה באופן אוטומטי מאוס על אחרים, שלא מרגישים בנוח להיות עם בן אדם שמבואס על החיים.

הפוגה. בא נשנה כיוון:

במעגל של מחשבות חיובי:
אתה מרגיש חי/רענן/שלו/מופעם מיופיו של העולם
אתה מרגיש שלמות פנימית עם מי שאתה ועם מה שאתה
אתה מבין שאתה לא יודע כלום - ויש לך עוד כ"כ הרבה ללמוד ואתה מסוקרן ומגורה אינטלקטואלית.
אתה רוצה עוד ועוד רק לגמוע עוד ועוד מהעולם ובא לך לחיות צעיר ברוח לנצח.

החדשות הטובות הן - ניתן לשנות את המצב ולהפוך את הגלגל הזה לחיובי וזה לא קשה בכלל!!!!

צריך להבין רק יסוד חשוב:

התודעה שלך היא הדבר הכי חשוב שיש לך - אתה צריך לשמור עליה מכל משמר שיכנס אליה רק דברים טובים - כי כמו שאמרנו - מחשבה גוררת מחשבה וממגנטת מחשבות רבות אחריה:

כדאי שתתחיל לגלגל מחשבות טובות.

הכלל הוא שאדם חושב מחשבות רבות - אבל בכל רגע הוא חושב מחשבה אחת. אם זה מחשבה שלילית עלינו להחליף אותה במחשבה חיובית.

אתה צריך לעמוד על המשמר של התודעה שלך - כל הזמן שאתה רואה שאתה עומד להכניס מחשבה שלילית לראש תחשוב כך:

"יש בי הרבה יותר ממה שנראה כלפי חוץ" - "כל הכוחות והעוצמה שבעולם טבועים בי".

האמת היא שלכל אחד יש כוחות אדירים שטמונים בו ולפעמים אנחנו כולאים את כל הכשרונות שחבויים בנו בתוך עצמנו כי התרגלנו לחשוב באופן מעוות ולא נכון.

תתחיל לחשוב נכון, חיובי - תפוס את עצמך בזמן מחשבה שלילית - ומיד תחליף אותה במחשבה חיובית - בהתחלה זה יהיה לך קשה (כמו כל התחלה) - אבל לאחר מכן זה יהיה הרבה יותר קל ואתה תרגיש בהקלה מידית:

הנה לך משימה מעניינת שתוכיח לך שמה שאתה מאמין שאתה - אם חשבת שמיצית את עצמך (כפי שאמרת כמה פעמים) - ואתה חושב שאתה מופיע ומייצג את המיטב שיש בך - תיווכח שאתה לא הגעת לאחוזון מהכוחות שיש לך -

ואני אומר לך את זה מנסיון כיון שגם אני הייתי תקופה ממושכת במצב כזה אבל עם כללי יסוד חשובים התחלתי לחשוב נכון - לחשוב בצורה טבעית, לחשוב בצורה חיובית ולראות את כל העולם באור אחר לגמרי.

אני ממליץ לך בחום לקרוא את הספר:
"הנזיר שמכר את הפרארי שלו" - שיש בו כמה כללי יסוד מאד חשובים שכל אדם צריך ליישם אותם יום יום וזה נתן לי הרבה השראה.

חוץ מזה שאתה מוזמן לשאול פה עוד שאלות או לפנות בפרטי כיון שיש בנושא הזה עוד כל כך הרבה דברים חשובים לומר וליישם...
CHRIS MARTIN: Coldplay is for people with great taste, intelligence, incredible good lookingness, talent, ability, success, grabbing of life. Coldplay's for people who know what life's about. They're always entertaining. Delightful to talk to. Sweet, charming, incredibly good in bed. Virile. They have incredible success with girls, or boys, or both. They're generally just the world's best citizens.. Maybe I'm biased, but I'm definitely right

ישן 20-04-2012, 15:08
  דחוי חברתית דחוי חברתית אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.12

תודה רבה לכולכם, אני שמח שאתם מבינים אותי. אני ילך בפעם הראשונה בחיי לפסיכולוג, למרות שאין לי בעיה נפשית אבל זה כנראה שילוב של בטחון ודימוי עצמי נמוך וחוסר יכולת להציג תדמית ״נורמלית״.

כשאמרתי ״טמבל״ התכוונתי תדמיתית, יש לי אינטלגנציה גבוהה (כולל EQ) אבל בכל כתה יש את הילד כאפות הזה, ואני פשוט נשארתי כזה גם בגיל 23, וזה מרגיז אותי שגם היום זה מעסיק את המחשבות שלי רוב היום וגם החברים המעטים שיש לי מדברים עלי מאחורי הגב שאני מוזר ותמהוני (וזה מידיעה) ובאמת שאני מנסה לעמוד בנורמות ולדבר לעניין, ולא, אין לי תסמונת אספרגר.

תודה לכולכם על התגובות, קראתי אותם בעיון ואנסה ליישם אותם. אני שמח שבאינטרנט אנשים לא מסתכלים על התדמית החיצונית, כי יש לי לב טוב.
שבת שלום ושוב תודה על הזמן שהקדשתם בתגובה לאדם אנונימי, אני מעריך את זה.
ישן 22-04-2012, 13:43
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
מודעות עצמית רחבה תמיד מעודדת סימפטיה

וסימפטיה מעודדת חיבוקים...

אני לא מבין גדול בתחום התאורטי. רוב סוגי הפרעות ההתנהגות, תסמונות או מה שלא יהיה בקושי מוכרות לי מהשמות המדעיים.

אני לא יודע מה האבחנה אצלך, מה נכון, מה מוגזם... יש עוד המון גורמים שבכלל קשה לנחש: מה מעורבות ההורים, המשפחה? כמה הם אטומים? כמה מיואשים? כמה לא מסוגלים להבין בכלל?

העובדה שאתה מסוגל להניח על הכתב בצורה בהירה, רחבת יריעה וכנה כל כך את התחושות שלך מעודדת מאוד. מן הצד השני היא מעציבה משום שלפחות לי אישת ברור כי "מודעות=מודעות מוגברת לרע"... מי שרגיש למציאות מקבל "מנה נוספת" גדושה של דברים רעים, בעוד שהגידול בכמות הדברים הטובים שיראה מצומצם בהרבה. אתה מודע למצבך ולכן אין טעם להגיד לך בפשטות "יהיה בסדר, תעשה X ועוד קצת מ Y ויהיה בסדר".

אני "מתמודד" עם מצב מבורך של לא מעט ילדים בתא המשפחתי (יחסית כמובן...) + עוד מחוייבות עמוקה לקומץ אנשים היקרים לי במידה קרובה לזו של הילדים. מעמדה של מישהו ש"בסך הכל הלך לו בחיים" אני דווקא ממעט לבוא ולהגיד "שטויות - קח בקלות ותהיה חיובי". כבר יצא לי לא פעם, ולא פעמיים, לגלות שלאורך תקופה "פיספסתי" את אחד האנשים הקרובים. פיספסתי את העובדה שהוא במקום, או במצב, שהופך אותו שונה. "פיספסתי" מה שאומר שנהגתי בו בכלי העבודה הרגילים, ולא השכלתי להבין כי בהיבט מסויים יש לנהוג בו אחרת.

המארג של החברה בתוכו אנו חיים חסר רחמים הרבה יותר. דעתי? כמעט ולא אפשרי כיום "לסמוך" על טוב ליבם, או רגישותם של אנשים "טובים" במקרה ובו אתה חריג מסיבות שונות (אולם לא "חריג" במובן של נכה, או בעל מגבלה נראית לעין אחרת). "לעוף למים הקרים" זה מתכון שיכול לעבוד במקרים מתונים. במקרה שלך ללא ספק אתה עצמך כבר לכוד בתדמית שלך עצמך. מסתובב בחברה בתחושה של נושא אות קין, או "מבוקש" כמו פושע. אין לי ספק כי עליך לפנות למסלולים של אבחון וטיפול מקצועיים. להגיע "רגוע" ואת אותה בהירות, רק בניכוי רוב הסרקזם (אפשר להשאיר מעט ממנו, מאחר וללא ספק מייצג פן באישיות שלך) להעביר למי שישב מולך.

אני לא מתיימר להגיד "גם אני הייתי במצב הזה" - לכל היותר יכול לספר שעקב הצתברות לחצים בעבודה הגעתי בעבר למצב של "לופ" בלתי פוסק שהעיף אותי ממסלול החיים שלי. זה לא קשור לעניינך, אולם הומלץ לי להגיע לטיפול בשם "ביופידבק" (מין טיפול שאמור ללמד אדם להתמודד בצורה מיטבית עם לחצים בחייו - לא לשנות את חייו מן הקצה: "מיקסום המשאבים"). עד היום אני לא זוכר כלום מהטכניקות שלימדו אותי. אני כן זוכר שהמטפלת נתנה לי הרגשה שאני בידיים בטוחות. מהמקום של הבעיה הזניחה שלי - זה עשה פלאים.

הייתי ממליץ מאוד לנסות לפנות למסלול של טיפולים ואבחונים - במקום שתבחר בקפידה לאחר יעוץ. אם יעלה משהו: אין מה לעשות.

בהצלחה!
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:04

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר