לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > אנימה ומנגה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-04-2012, 21:19
  Solid_Dragon Solid_Dragon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.03
סיקור: 1999 Hunter X Hunter

ושוב, עבר הרבה זמן אבל תקופת מבחנים בפתח וזה או לכתוב סיקור או ללמוד נוירולוגיה. לפי הסיקור אתם יכולים לראות במה בחרתי

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.watchanimeon.com/images/1296881052.jpg]

שם הסדרה: Hunter X Hunter
מספר פרקים: 62+30 (30 פרקים של OVA)
ג'אנר: שונן
עלילה:
גון הוא ילד בן 12 שחי עם הדודה שלו בביקתה באמצע שום מקום, הוא ילד טבע ואוהב לעשות דברים בדרך שלו. הסדרה מתחילה כאשר הוא פוגש "צייד" (hunter) ביער שמספר לו שאבא שלו בחיים ושהוא אחד מהציידים המפורסמים בעולם. גון יוצא במסע (ארוך ומלא הרפתקאות) כדי למצוא את אביו - שלא עושה את החיים שלו פשוטים בכלל. (וכדי שיישמע קלישאה, הוא כמובן פוגש חברים בדרך וכו').

סיקור:
שונן תמיד גורם לי להרגיש מבוגר , ואני אהיה כנה, אני לא אוהב שונן במיוחד - אני רואה את נארוטו (פילרים? שוב?), את בליצ' (פילרים? שוב?) והאמת שברמה כלשהי נמאס לי מהילד הזה שצורח, מהחברות הבלתי נשברת, האהבה שמנצחת את הכל והמקדחה שתקדח את השמיים (גורן לאגן). ואיפה כל זה קשור לhunter x hunter - זה קשור לזה שניהנתי.

כן. זה שונן, ואל תצפו בסדרה הזו אם אתם מצפים למשהו שונה. החברות מנצחת הכל, לכולם תמיד יש עוד מאגר כוח אחרי שנגמר להם הכוח, והסוף ברור עוד בפרק הראשון. אז למה נהינתי? - פה הסדרה הזו שונה מסדרות אחרות בתחום (לדעתי כמובן) - אם סדרות שונן כרגיל עובדות בשיטה "לצפות כדי להגיע לחלק המותח" (למשל צפה ב20 פרקים של נארוטו כדי להגיע לקרב מעניין בסוף שיימשך 3 פרקים ויהיה מעניין) - האנטר עובד בשיטה בה הדרך עצמה לקראת הפרקים משנה - היא צריכה להיות מעניינת, ולא להמרח - אני אגיד את זה שוב : לא להמרח.

כן , זה שונן, אבל היצירתיות של הסדרה זה מה שמושך בה. מהמבחנים (היצירתיים) שהילד צריך לעבור לאנשים שיש מסביבו, הסדרה שונה, היא מעניינת, היא מושכת לצפייה. וזה - זה מה שמעניין בסדרה הזו. לסדרה יש 92 פרקים, וכל פרק או שניים יש משהו חדש שיסקרן אותך לאיך זה ייגמר, או מה האתגר הבא. מעבר לזה, עצם העובדה שהסדרה נגמרת הוא הישג שאני חושב שצריך לציין. סדרות מהסוג הנל לרוב נמשכות עם "אויבים יותר חזקים-->דמויות מתחזקות" וכך חוזר חלילה - אחרי 90 פרקים, אפילו שנשארה עוד עלילה פתוחה (הרבה עלילה פתוחה) - נגמרה הדרך - ונגמרת הסדרה.

אבל בכל זאת, זה שונן. הדמות הראשית, כרגיל, היא תמימה, קולנית, צועקת כשהיא עושה משהו, חכמה באופן מפתיע ולעולם לא מפסידה - גם כשהיא מפסידה. כך שפיתוח דמות ראשית יכול ללכת רק עד רמה מסויימת. פיתוח דמויות המשנה, במיוחד killua ו kurapica היא טובה באופן מפתיע - מהילד הטוב לאיש הקשוח וההפך.

האנימציה סבירה, היא לא ברמה גבוהה במיוחד ומזכירה אנימציות של סדרות שנעשו לפני לא מעט זמן (קנשין, רנמה וכו') - היא זורמת ולא מפריע לעין (אין אנשים עם עין על השיער וכו') והאנימציה של הסביבה תמיד מתאימה לסיטואציה.אין צורך להגיד עדיף כמובן לראות את הסדרה באיכות הכי גבוהה שאתם יכולים למצוא\לקנות.

המוזיקה רגילה, חוזרת על עצמה מדי פעם (הרבה מדי פעם) אבל שוב, זה שונן, וזה 90 פרקים. היא לא טובה במיוחד, היא לא רעה במיוחד ובטוח לא מפריעה. היא שם, והיא כמעט תמיד מותאמת לאווירה (פרט לאיזה פעם או פעמיים).

אז לאלו מכם שאוהבים שונן - ולא ראו עדיין את הסדרה הזו - זה כדאי. אני מבין שעשו\עושים לה חידוש שלא הכרתי, וזה יכול להיות טוב (כמו שחידוש לפול מטאל אלכמיסט עשה רק טוב) אבל אני לא יודע. לאלו מכם שלא אוהבים שונן ורוצים לתת לזה עוד הזדמנות או פשוט רוצים משהו פשוט לצפות בו שלא דורש יותר מדי מחשבה - לכו על זה, זה עדיף על הרבה אלטרנטיבות שיחזיקו אתכם במשך מאות פרקים ללא שום תמורה.

אני ניהנתי. והופתעתי - אולי לשונן יש עוד מקום ברפרטואר שלי- ולכן אני מכתיר את הסדרה כהצלחה.

אנימציה: 7
מוזיקה: 7
פיתוח דמויות: 8
עלילה: 8.5
סה"כ: 8.5

* לאוהבי שונן, תעלו ישר נקודה אולי אפילו שתיים. לשונאי שונן רציניים תורידו נקודה, לא יותר.

תהנו ובהצלחה!

חזרה לפורום
ישן 22-04-2012, 21:44
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 07.08.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Solid_Dragon שמתחילה ב "סיקור: 1999 Hunter X Hunter"

תותח אתה.
אישית, מה שלי מפריע נורא בשונן זה לא רק המריחה, אלא חוסר ההגיון הפנימי. אצלי בתחומי האומנות בכלל כשיש איזה עיקרון בסיסי שלא מוסבר בצורה טובה או לא מתסדר אם איך שמציגים את העולם, זה יכול להרוס לי הרבה מההנאה מהיצירה.
שונן זה ז'אנר שמתמחה בלופים כאלה. דמויות שמוצגות כחזקות פתאום מובסות בידי דמויות חלשות בהרבה, העלילה נעשית לא הגיונית לטובת קידום של הגיבור, הגיבור מצליח לפעמים בצורה מעוררת השתאות ופרק אחרי זה הוא חוזר להיות אותו לוזר לכאורה כאילו לא קרה כלום...
הסדרה האחרונה שאיכזבה אותי בנושא הייתה SOUL EATER. יחסית לסדרה עם ארט סטייל פסיכי והתחלה מבטיחה מאוד מאוד, מהר מאוד גיליתי לאכזבתי כי היא בסך הכל עוד סדרת שונן, שאחרי שהגיבורים רבים וכועסים קצת הם מצליחים להתחבר ולעלות לרמת האנרגיה הבאה ולנצח את הבוס הבא...
לכן לא נראה לי שאני אתן לHUNTER X HUNTER צ'אנס.
מה שכן, אשמח אם תמשיך את הביקורות שלך (כל עוד זה לא פוגע ברמה משמעותית בנוירולוגיות שלך- זה גם חשוב!). בזכותך הכרתי סדרות מצוינות כמו BANNER/CREST OF THE STARS.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י yishain11 בתאריך 22-04-2012 בשעה 21:48.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:20

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר